Ruzie tussen vleugels van IRA duurt voort Kinks excelleerden in het Concertgebouw di Jongetje (3) op zebra overreden Aardgaswinning op Ameland niet verantwoord Commissiona dirigeert met de zweep Staat van beleg voor Saloniki opgeheven Bouwbond NVV wil federatie met NKV-bond Omzet Veneta in eerste maanden 10 procent vooruit Friesch-Groningsche GESPRONGEN- OF SCHRALE LIPPEN «-(Bte FAMILIEBERICHTEN een machtig beeld van het unieke Russische ruimtevaart programma RUSSEN IN DE RUINTI TROUW/KWARTET MAANDAG 18 DECEMBER 1972 Officials hekelen provisionals DUBLIN, BELFAST (AP, Reuter, UPI) Geruchten als zouden de twee rivaliserende vleugels van de IRA hun ruzie bijleggen en weer als één organisatie actie voeren tegen de Britten zijn dit weekeinde de kop ingedrukt. De officiële IRA-vleugel heeft bij monde van haar politieke leider Tho mas MacGiolla een felle aanval ge daan op de 'provisionele' IRA. MacGi olla, president van de 'officiële' Sinn Fein partij, die de politieke arm van de 'officiële' IRA is, deed in een rede een krachtige oproep aan IRA-provisi- onals uit te treden en lid van de 'officials' te worden. 'Ik vraag de leden van de provisionals die wellicht misleid zijn door leugens en die zand in de ogen gestrooid zijn, ons beleid en onze acties opnieuw onder de loep te nemen. De politiek van de leiding van de provisionals is duidelijk naar voren gekomen als onbetekenend, maar ook als vernietigend'. Volgens MacGiolla moet in Noord-Ierland de hoogste voorrang worden gegeven aan 'het helpen een burgeroorlog te ver mijden'. De IRA brak in november 1969 in twee vleugels uiteen na een ruzie over de te volgen taktieken. De offici als, die een uitgesproken links pro gramma wilden voeren en bereid wa ren om taktische redenen te breken met de traditionele weigering de rege ringen en parlementen in Dublin en Belfast te erkennen, kregen een be langrijke groep leden tegen zich. Deze leden traden uit en richtten een eigen 'provisionale' IRA op, die snel een uiterst militante campagne ging voe ren en gebruik van fysiek geweld tot haar voornaamste wapen verhief. Gerry Adams AMSTERDAM De 3-jarige Adriaan Michielsen uit Amsterdam is zaterda gochtend op het met verkeerslichten beveiligde kruispunt Hoofdweg-Post jesweg in zijn woonplaats door een vrachtauto aangereden en korte tijd later aan zijn verwondingen overle den. Het ongeluk gebeurde, toen het jongetje op het zebrapad overstak. De chauffeur verklaarde dat hij, nadat het licht op groen was gesprongen, nog even had gewacht op enkele over stekende voetgangers en daarna was opgetrokken. Het kind, dat een meter of tien achter hen moet hebben gelo pen, had hij niet gezien. PURMEREND De 21-jarige P. G. de Wolf uit Purmerend is in de nacht van zaterdag op zondag in het zieken huis overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen, toen hij zater dagavond met zijn bromfiets met gro te sneleheid over de kop sloeg. ROTTERDAM De 46-jarige Turk M. Kayner is in het Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam bezweken aan ver wondingen die hij vrijdag opliep bij een verkeersongeluk op de Westzee dijk. Door verkeerd voorsorteren bot ste de man met zijn bromfiets tegen een bestelauto. DORDRECHT De 46-jarige me vrouw W. Th'eil uit Prinsenbeek is zaterdagavond bij Dordrecht om het leven gekomen, doordat de auto waar in zij meereed op een over de kop geslagen auto botste. Bij dit laatste ongeluk werden vier mensen licht gewond. DEN HAAG —De 69-jarige H. J. P. Kuijnders uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag in een ziekenhuis overleden. Hij werd op 19 november in zijn woonplaats aangere den door een auto, toen hij de Laan van Meerdervoort wilde oversteken. LISSE De 19-jarige motorrijder B. H. Jansen uit Lisse is zondagmiddag in zijn woonplaats om het leven geko men, toen hij met zijn motor uit een bocht en tegen een lantaarnpaal vloog. LEEUWARDEN De Ecologische Kring, die in Nederland ongeveer 600 akademisch gevormde leden telt, meent dat aardgaswinning op Ame land nu niet verantwoord is. In een brief aan het gemeentebestuur schrijft de kring, dat de huidige prak tijk bij aardgaswinning wordt geken merkt door een overhaaste werkwijze. Deze manier van werken brengt het milieu in gevaar. Dat is bijzonder bedenkelijk als het gaat om een kwetsbaar milieu als een Wadden eiland. De Ecologische Kring meent, dat men bij de bodemdalingen voor verrassin gen kan komen te staan. Zolang de techniek van het tegengaan van dalin gen niet goed is onderzocht, moet men wachten met de aardgaswinnin gen op het eiland. TEL AVIV (AP, UPI) Israëlische veiligheidstroepen hebben twee, door Syrië gesteunde, groepen Arabische guerrillastrijders uitgeschakeld op de bezette westelijke oever van de Jor- daan. Dit is gisteren door de Israëli sche pers en radio gemeld. Uit goedingelichte bronnen in Belfast is vernomen dat Sean MacStiofain, de stafchef van de IRA-provisionals zal worden vervangen door de meer ge matigde Gerry Adams. Deze is in de afgelopen vier maanden commandant geweest van de IRA-provo's in Bel fast. Adams zou de man zijn die nagenoeg een eind heeft gemaakt aan lukrake bomaanvallen op burgerdoe len in de stad. De IRA-provisionals zouden het nu uitsluitend op militai re doelen gemunt hebben. De 44-jarige, in Engeland geboren, Sean MacStiofain (John Stevensen) zou bij zijn organisatie en ook bij de IRA-achterban uit de gratie zijn ge raakt omdat hij zijn honger- en dorst staking heeft beëindigd. MacStiofain begon deze actie nadat hij tot zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld door een rechtbank in de Ierse Republiek. Toen hij de dood nabij was nam hij echter water en volgens zegslieden later ook soep. 'Als iemand aan de wereld verkondigt dat hij wil sterven voor zijn zaak, moet hij dat ook doen', aldus een commentaar van een gewezen aanhan ger van MacStiofain. Thomas Ashe en MacSwiney, Ierse vrijheidsstrijders die in gevangenissen omkwamen door hun hongerstaking tot het einde vol te houden, zijn in de Ierse Republiek en voor Noordier- se rooms-katholieken onvergetelijke martelaren. MacStiofain zou ook wor den verweten dat hij de rechtbank heeft erkend door te zwijgen tijdens het tegen hem gevoerde proces. Daar mee zou hij een oude IRA-wet hebben geschonden. Doden In Belfast is zaterdagavond een rooms-katholieke drankhandelaar doodgeschoten door drie jongeman nen. In een Noordiers grensdorp werd ongeveer te zelfdertijd het met kogels doorzeefde lijk gevonden van een rooms-katholieke slager. De man was in de koelcel van zijn eigen slagerij gestopt. In een buitenwijk van Belfast is 'de voorgevel van een rooms-katholieke kerk weggeslagen door een bomexplo sie. In Londonderry is de 22-jarige Sean Kennan, voormalig militair comman dant van de IRA-provisionals in deze stad, opgepakt door het Britse leger. door Willem-Jan Martin AMSTERDAM Het kwaliteitsklassement op het gebied van uit voeringen van levende popmuziek dient wederom te worden uitge breid. Trad nog begin deze maand het Amerikaanse vijftal Redwing moeiteloos toe: afgelopen vrijdagavond stoomden de Engelse Kinks minstens zo gemakkelijk deze exclusieve gelederen binnen, een en ander onder de zeer soepele leiding van zanger/gitarist Ray Davies en zoals te doen gebruikelijk (uitzonderingen natuurlijk daargelaten) binn ende muren van het hoofdstedelijke Concertgebouw. Een dave rend optreden, dat is wel de minste kwalificatie die uit de voorraad prijzende alternatieven gekozen kan worden. Roy Davies, solozanger van de 'Kinks', tijdens het optreden in het Amster damse Concertgebouw AMSTERDAM Een merkwaardig voorbeeld van een dirigent, die op het oog alle kneepjes en trucjes van het vak op virtuoze wijze onder de knie heeft en toch niet in staat is, een goed orkest als het Radio Filharmo nisch mooi te laten spelen of althans correct te laten begeleiden, heb ik zaterdag tijdens de VARA-matinee ge zien in de persoon van Sergiu Com missiona, een Roemeen, die reeds ja ren buiten zijn vaderland werkzaam Reeds in Het Onweer van Tsjaikofski trokken de acrobatische sprongen en gebaren meer de aandacht dan de muziek, maar ja, het werk (zijn opus) is tenslotte de eerste poging van de 24-jarige componist geweest om een werk voor groot orkest te schrijven. Maar dat Commissiona ook in de Serenade voor strijkers als het ware met zweep en megafoon dirigeerde, veel ongelijke inzetten liet passeren (zo niet veroorzaakte) gaf mij toch wel sterk het gevoel met een dirigent te maken te hebben, die de klepel van de klok niet weet te hangen. Wat zou Ravels Pianoconcert in G na de pauze nog kunnen brengen. Het werd zo ongeveer dit: een jonge Franse pia nist, Pascal Rogé van naar schatting 20 jaar,- een raspaard, schitterend in de solopartij, met een orkest, dat ik nooit te voren zo onverzorgd, ongelijk en in de blazersgroep af en toe zelfs onzuiver door een begeleiding heb horen daveren. Zonde van dit stuk en van Pascal Rogé. Degenen, die dit orkest onder andere dirigenten heb ben gehoord, moeten dit met verbijs tering hebben aangehoord. Het was vrijdagavond voor het eerst sinds een jaar of vijf, dat deze kers verse Edison-winnaars weer eens in deze streken verblijf hielden. Gezien de prestaties in het Concertgebouw een schande, zo'n lange periode van afwezigheid, maar anderzijds toch ook weer niet zo verwonderlijk in het licht van de muzikale ontwikkelingen na die knetterende begintijd, waarin eerst met die schitterende staccato- aanpak, daarna met een serie melo dieuze meesterwerken (Waterloo Sun set, Dandy, Well Respected Man, Sunny Afternoon, om maar eens een greep te doen) ,hit na hit werd gescoord. Het maakte allemaal niet meer zo'n indruk en met de 'pop opera' Arthur werd naar mijn gevoel de rode streep ruimschoots gepas seerd. Zeurkouserij, die door de gerin- ATHENE (AFP) Premier George Papadopoelos van Griekenland heeft zaterdag bekendgemaakt, dat de staat van beleg voor Saloniki, de op één na grootste stad van Griekenland, zal worden opgeheven. Voorts kondigde hij aan, dat 250 politieke gevangenen, die door krijgsraden zijn veroordeeld op beschuldigingen van niet uitslui tend als terrorisme aangeduide mis drijven, herziening kunnen vragen van hun proces door de burgerlijke rechter. Veertien personen, die om preventieve of administratieve rede nen worden vastgehouden, komen voor kerstmis op vrije voeten, terwijl vijf buitenlanders die op beschuldi ging van terrorisme zijn veroordeeld, zullen kunnen vragen te worden uit gewezen in plaats van hun straf in Griekenland uit te zitten. In een overzicht over hetgeen zijn regering dit jaar heeft gedaan en wat zij van plan is komend jaar te doen, verklaarde de Griekse leider, dat er in 1973 geen politieke of constitutio nele wijzigingen te verwachten zijn. Volgens hem zullen de nog niet van kracht verklaarde artikelen van de grondwet van 1968 ook het komend jaar opgeschort blijven. Deze artike len betreffen de verkiezing van een parlementaire regering. ge aandacht ook hier te lande een oversteek per Hoovercraft weinig aan trekkelijk maakte. Het begin van de jaren zeventig en enig nieuw materi aal (Lola, Apeman) brachten echter weer een vrolijker perspektief in stel ling, zodat het al met al eigenlijk toch wel weer te lang duurde voordat de Kinks ten vierden male voet op Nederlandse bodem zetten. En: al viel er misschien een en ander aan te merken op hun bekroonde elpees, als ze zich tussen 'de bedrijven door nog wat van hun oude hits wisten te herinneren, zou het allemaal best in orde komen. Goed. Wat de uitkomst betreft, zegt de aanhef vermoedelijk al meer dan genoeg. Niet alleen waren die oude hits in redelijke mate aanwezig (ik wil met name even duiden op het nummer Louie Louie, een van de mooiste die het popwezen ooit heeft opgeleverd); de Kinks toonden zich bovendien een uiterst geoliede en aanstekelijke podiumgroep, een swin gend gezelschap, kortom een geheel dat als de spreekwoordelijke trein door de gewijde ruimte daverde. Op vallend daafbij" waren met name de zeer terzake accenten fëïï de sinds kort toegevoegde blazers en Het scha kelende toetsenwerk 'Varf John Gós- ling. Aan de negatieve zijde: -ëëri^wat al te lang falende geluidsbalans (22> ongeveer bij het tiende nummer leek de zaak redelijk in orde) en de iets te bescheiden opstelling van sologitarist Dave Davies. Al zal het laatste na tuurlijk voor een flink deel te maken hebben met het tegenwoordig gehan teerde concept, waarin Ray Davies de meeste aandacht moet krijgen.. UTRECHT De bondsraad van de bouwbond NW heeft zaterdag na een vergadering in Utrecht een verklaring uitgegeven waarin hij het betreurt, dat de bij het CNV aangesloten bouw- en houtbond niet wil deelnemen aan de gezamenlijke huisvesting van de bouwbonden in Woerden. De bouw bond NW acht die gezamenlijke huisvesting namelijk een essentiële voorwaarde voor een verdergaande en effectpeve samenwerking. HILVERSUM In de eerste den van het nieuwe boekjaar Veneta verenigde Nederlandse tap industrie is de omzet in vergeld met dezelfde periode van 1971-72 ongeveer 10 pet gestegen. Vorig was de omzetstijging in de maanden 'exceptioneel hoog', zo i$ de jaarvergadering gezegd. Veneta meent dat de wolprijzen, n de laatste maanden zeer sterk :;7P gestegen, niet belangrijk zullen dai zodat het aanschaffen van wollen pijt in de toekomst alleen nog zal weggelegd voor de 'happy few'. Zoals bekend heeft Veneta in no: r ber 1 miljoen nominaal aan ges aandelen kunnen plaatsen bij de robank, waardoor een statuten^ ging kon worden aangenomen, bestuur verklaarde nu dat een we zijdse terugkoopclausule is overee komen met de Amrobank. De uitg ven aandelen mogen derhalve niet de markt worden gebracht. De heer B. Günther, directeur Vermogensverwaltung ag, die telera' geefs getracht heeft goedkeuring ir a de statutenwijziging tegen te hou ide heeft door de aandelenuitgifte t e' aanvankelijke belang van 25 pet Dien langrijk zien dalen. Ift Inmiddels is zijn belang weer tcfar i nomen tot 22 procent. Via ve aankopen op de beurs wil de Günther het belang weer op 25 brengen. Volgend jaar zal Veneta voor eerst de omzet in cijfers bekend ken. Zt ï-< AMSTERDAM De Friesch-Gro^in sche hypotheekbank verwacht "Hët "boekjaar 1972lca- 20 pet I brutowinst' dan over 1971. Mefe. L voornemens over 1972 een divi isoi uit te keren van 1.92 "Over ƒ10 di to een volgestort aandeel (vorig m I 1.80). Dit betekent dat op 20 ding volgestorte aandelen van 1001 artiï dividenduitkering over 1972 141 am bedragen (v.j. 132). twe De groei van de bedrijfsactivÜ W® zetten zich overeenkomstig-de publikatie van de halfjaarcijfers sproken verwachting in het halfjaar van 1972 voort. De naar hypothecair krediet bleu handhaven, waardoor de resull £5® van het financieringsbedrijf een vredigend accres ten opzichte vat !aie vorig jaar zullen vertonen. De rcL komsten van de exploitatiesector len ten gevolge van de voortdur )K stijging van de onderhoudskosten sar bij de ramingen ten achter blijag- De activiteiten in de ontwikke®""6 sector vertoonden een regeli groei. De verkoopopbrengsten van realiseerde projecten voldeden aai verwachtingen. Pijnlijk en ergerlijk: je voelt ze de hele dag. Gelukkig helpt Blistex- de nieuwe amerikaan- ae lippencrème-direkt Blistex maakt je lippen zó weer gaaf en zacht: je kunt weer gewoon Dr. TH. BOVET Nu jongen- straks man Seksuele voorlichting voor jongens van veer tien tot achttien jaar Vertaald door A. Verkuyl, arts f4.90 Vtrkrijtboar in d* betkbendtl ZOMER KEUNINB - WABENIN8EN Met blijdschap en grote dank aan God, die met ons gezin was, mogen wij 21 december a.s. de dag herden ken dat wij 50 jaar geleden getrouwd zijn. Wij stellen ons voor, om met onze kinderen en klein kinderen, een reünie te houden op 29 december in het restaurant 'De Oude Tram', aan het Stationsplein te Amersfoort. Gelegenheid tot felicitatie aldaar van 45.30 uur. L. G. M. A van Nieuwenhuizen G. J. van Nieuwenhuizen-Van Haselen Adres: F. v. Blankenheimstraat 13 Amersfoort Het droefheid berichten wij U dat op 14 decem ber 1972 in de leeftijd van 66 jaar uit dit leven is weggeroepen de Heer N. Velthuyzen oud direkteur van Wed. J. T. Numan's Blikfa- brieken N.V. Hij stelde zijn leven in dienst van zijn werk en leverde daarmee een belangrijke bijdrage tot de heroprichting en groei van ons bedrijf. Zijn nabestaanden weten zich getroost omdat hij stierf In een vast geloof in zijn Heer en Heiland. Zijn nagedachtenis blijft bij ons in hoge eer. De begrafenis zal plaatsvinden: dinsdag 19 decem ber om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats, Nieuw Hilversumseweg te Bussum. Kommissarissen en Direktie van Wed. J. T. Numan's Blikfabrieken N.V. Haarlemmerweg 325, Amsterdam. Heden nam de Here plotseling tot Zich onze lieve Broer, Zwager en Oom Reinder Dirk van Bruggen op de leeftijd van 69 jaar. Gods weg is in het heiligdom Groningen: E. R. v. d. Veen-van Bruggen G. v. d. Veen Eist (O.B.): W. J. van Bruggen A. van Bruggen-Ariessen Neven en nichten Roden, 15 december 1972 Nijlandspark 3 Tot onze diepe droefheid behaagd het de Here in het volle Godsvertrouwen, na een langdurig lij den, uit ons midden weg te nemen mijn lieve, onvergetelijke Man en onze zorgzame Vader en Opa Cornelis van der Plas in de ouderdom van bijna 73 jaar. Katwijk: M. van der Pias-van der Keijl T. Plug-van der Plas J. Plug A. van der Plas C. E. van der Pias-van Dijk Ria - Wilco Düsseldorf: N. Kehl-van der Plas D. K. P. Kehl Katwijk aan Zee, 16 december 1972 Hoorneslaan 26 Rouwbezoek: des namiddags van 3-5 en 7-9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 20 december 1972 des namiddags 1.45 uur in het Jeugdhuis, Voorstraat 72, waarna de teraarde bestelling omstreeks 2.30 uur zal plaatsvinden op de Nieuwe Begraafplaats „Duinrust" aan de Park laan te Katwijk aan Zee. Heden nam God tot Zich onze lieve Schoonzuster en Tante Willielmina Christina Bos-van Staalduinen echtgenote van Th. J. Bos op de leeftijd van 73 jaar. Delfzijl: A. E. Bos Arnhem: M. J. Bos-Goedhart Zwolle: J. K. Bos-Kroon Groningen: E. C. v. d. Kooi-Bos D. v. d. Kooi Naaldwijk: J. W. Kuyvenhoven-Bos J. Kuyvenhoven C. M. Hofland-Bos Zwolle: M. S. Tulp-Bos Loppersum: S. P. Hazenberg-Bos H. Hazenberg Dokkum: Joh. Brouwer J. Brouwer-Reitsma neven en nichten. 's-Gravenzande, 16 december 1972 Nieuwlandsedijk 19 Heden nam de Here tot Zich mijn lieve vrouw, en onze zorgzame Moeder. Grootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Willemijntje Klasina van den Dool geboren Heil enthal op de leeftijd van 67 jaar. Namens de familie: Kinderen en kleinkinderen Doorn, 15 december 1972 Kombos 37 De teraardebestelling is bepaald op maandag 18 december op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Arnhemsebovenweg te Doorn te 13.45 uur. Nog vrij plotseling nam de Here tot Zich onze lieve Broer, Zwager en Oom Pieter Abraham Steenks op de leeftijd van 78 jaar. „Hij wist zich iri Christus geborgen". Uit aller naam: M. M. Steenks. Honselersdijk, 15 december 1972 De Hunselaer 100 Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren in de zaal van „De Voorhof", ingang Fazantlaan te Honselersdijk, heden maandag 18 december van 19.3020.30 uur, alwaar de overledene is opgebaard. De rouwdienst wordt D.V. gehouden dinsdag 19 december a.s. in de Gereformeerde Kerk te Hon selersdijk. Aanvang der dienst om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om ca. 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk. Hedon nam de Here uit ons midden weg onze lieve zorg zame Vader Pieter Johannes Kroon weduwnaar van E. van der Snoek, in de ouderdom van 71 jaar. Colchester (Engeland): G. H. Collins-Kroon John Collins Abbenes, 16 december 1972. Hoofdweg 1561. De overledene ls opgebaard in de aula van Huize ..Wes- terklm", Zaalstraat 1. Nieuw- Vennep. De rouwdienst zal gehouden worden ln de aula van ..Westerkim", donderdag a.s. des namiddags 1.30 uur. waarna om 2.30 uur de ter aardebestelling op de Ned. Herv. begraafplaats te Abbe nes zal plaatsvinden. Gele genheid tot condoleren na de teraardebestelling ln de ..Westerkim". Vernieuwing van de maatschap pij is geen loze kreet. Er wordt hard aan gewerkt, zowel na tionaal als internationaal. We zijn op weg, al gaat het lang niet snel genoeg. De christelijke vakbeweging roept daarom alle hens aan dek. Geen man en geen vrouw kan worden gemist als het erom gaat mee te bouwen aan een nieuwe maatschappij die meer aan de normen van het evan gelie voldoet. De koers is: billijke verdeling van een welvaart over alle men sen; rechtvaardige verhoudin gen in de maatschappij; inrichting van de samen leving op basis van naas tenliefde en gerechtvaar digheid. Doet u ook mee? Meldt u dan aan bij: POSTBUS 2475 UTRECHT Ift l leli chti in ster Igea hop) ddinl ortie hutte artif ec God heeft heden, ln de leef tijd van ruim S3 jaar. tot Zich genomen onze lieve Vader en Grootvader, de heer Pieter van Valen L. van Valen Pzn. I. Y. van Valen-Benschop Catharina Pieter Willem Andrew J. van Valen Dordrecht, 15 december 1972. Baron van Boetzelaerlaan 88. Dordrecht-Dubbeldam. De overledene Ugt opgebaard in huize 'Vreedonk', Vree- donklaan 2. Dordrecht. Gelegenheid tot condoleren aldaar op dinsdag 19 dec. a.s. 's avonds van 19 tot 20 u. De begrafenis vindt plaats op woensdag 20 -december a.s. op de Algcmenb Begraaf plaats. Nassauweg te Dor drecht. om 13 uur van de aula uit. Na een kort ziekbed is heden in volle vrede oi slapen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrot moeder Jannetje Steketee-op 't Hof in de ouderdom van 93 jaar. 'Op Uw heil wacht ik o Heer.' (Genesis 49 18) Voorhout (Z.H.): Chr. Steketee J. G. C. Steketee-v. d. Akkeij Roosendaal: C. Koolstra-Steketee klein- en achterkleinkinderen. Roosendaal, 16 december 1972. Jan Vermeerlaan 62. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden' woensdag 20 december om 14.00 uur in de Genj kerk, Ommegangstraat 18, Roosendaqjr Begrafenis daarna op de Algemene Begraafplaat a/d Bredaseweg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condol| ren in de consistorie achter de kerk. Geen bloemen. P.LL SMOLDERS D« opzienbarende prestaties van de Russen. Een uitzonderlijk goed boek, op informatie uit de eerste hand: gesprekken mat Sovjet-gelearden en -kosmoneu* telden en vijftien jaar studie van de Russische literatuur op dit terrein. "Russen in de ruimte" behandelt hoe' de geschiedenis - tot heden dit er s vaart van de Sovjets. De ontwikkeling op het gebied van de raketten. De verrassen •tart van Spoetnik-1. De grote successen: Loena-16 die voor het eerst maanmat» de spu naar de aarde bracht: Loenochod-1, de eerste maanautol Alle bemande vluchtenv 'egensU Wostok-1 (roet Gagarin) tot en met de vlucht van het grote ruimtestation Sol* bJurdcz( Met onthulling van het schokkende drama met de Sojo«z-11 bemanning, kavendige beschrijvingen, technische details, geheime plannen. toekomstbeelden, bladzijden. Met 90 foto's en lijntekeningen. Buitengewoon materiaal dat Moskou wist to bemachtigen. BESTEL DIT BOEK prijs gebonden f 24.90 WarkriJgbMr Ut de boekhand* fe op ™»1 :,pe" vertelle 2 <«n st sti .11 du: bleven van HB •orgden ■lammer m ver jangena ilftaijk i flammei Sen hu Stootse

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12