TRIOMF JAN DE JONG Feyenoord uiterst simpel: 3-0 Hughes lijdensbe ker Prins raakt Dekker PSV op zijn hoede Zwakke defensie Volendam faalt Nieuwenhout groots Loting voor derde ronde SPORT T7/K9 NIJMEGEN De beker was zo ongeveer de laatste strohalm die Barry Hughes dit seizoen nog rostte. Na de mislukte poging om door te dringen tot de subtop, 11a vervolgens gefaald te hebben in zijn poging om Go Ahead in de middenmoot een toonaangevende rol te laten spelen, restte hem nog het stiefkind van het Nederlandse voetbal: de beker. Maar na de nederlaag, die de Deventernaren gisteren weer tegen NEC leden met dezelfde cijfers als een week tevoren voor de competitie rest Barry Hughes niets meer. De Engelsman kon dan ook niets anders doen dan spottend opmerken: 'Er zijn geen bekers meer over. Ook de Fair Play Cup winnen we niet'. Barry Hughes vergat een beker. Een kleinood dat Go Ahead al enige weken geleden heeft 'veroverd': de lijdensbeker. Die rest hem en Go Ahead nog. Een lijdensbeker niet gevuld met champagne, maar met het bitterste brouw sel dat denkbaar is. Die beker zullen Hughes en zijn volgelingen tot de laatste druppel moeten leeg drinken. Misschien dat met de komst van een manager bij Go Ahead eindelijk die al maanden durende impasse wordt ver holpen. Binnenkort plaatst de Deventer club een advertentie, waarin om zo'11 man naast Hughes wordt gevraagd. Een full-timer, die ook het op amateuristische basis werkende bestuur wat kan ontlasten. Hughes heeft gisteren al met forse teugen kunnen 'genieten' van de lijdens beker. In vergelijking met een week tevoren speelde de formatie die Go Ahead in Nijmegen binnen de lijnen bracht, minstens drie klassen beter dan de ploeg die vorige week op eigen terrein tegen NEC ten onder ging. Barry Hughes heeft het afgelopen week met de training bewust kalm-aan gedaan. Zijn spelers moesten weer 'honger' naar de bal krijgen, In vergelijking met vorige week wijzigde Hughes zijn team op drie plaatsen. Nico van Zoghei herwon zijn plaats onder de lat. Henny Spijkerman, die In Deventer keer op keer mis tastte, zat nu op de reservebank, Bertus Strijdveen moest zijn linksback-plaats afstaan aan Peter Arnzt, die vorige week nog in de midden linie opereerde. Daarin was nu wel plaats voor de 'gelegenheidsspits' van vorige week. Gerry de Winkel. Als spitsen fungeerden nu Bert van Marwijk, Jan Groenendijk èn Eddie Bakker. En dit drietal stichtte aanzienlijk meer verwarring in de Nijmeegse defensie dan een week tevoren door het trio HaarDe WinkelGroenendijk was gebeurd. Hughes: 'Vorige week had de NEC-verdediging het te gemakkelijk. Die defensie werd niet continu bezig gehouden. Daarin heb ik verandering proberen te brengen door het op stellen van Bakker en Groenendijk. Ik geloof dat mij dat aardig gelukt is'. Go Ahead mist echter nog het zelfvertrouwen 0111 die kansen doeltreffend te benutten. Behoudens dat ene doelpunt van Bakker, dat door Van Gemcrt terecht werd afgekeurd, omdat er een overtreding van Groenendijk aan vooraf was gegaan. Het teleurstellende NEC (trainer Coerver: onbegrijpelijk dat een ploeg zover kan wegzakken) kwam In de slotfase toch nog tot een doelpunt, toen Kamps een combinatie tussen Thijssen, Janssens en Van Deinsen goed afrondde. NEC—Go Ahead 1—0 <00). 80 Kamps 1— Kronshorst: Hoevenborg (Eggenkamp), 0. Scheidsrechter: Van Oemert. Toeschou- Janssens, Thijssen. wers: 6.000. Go Ahead: Van Zoghei: Kolkman. Warnaa, Overweg, Arntz; De Winkel (Geestman). Smid. Koendors; Bakker. Groenendijk, Van Marwijk. AMSTERDAM De ploeg van trainer Pim van de Meent liet het kleumende publiek wel heel lang in onzekerheid. Negentig minuten lang had FC Amsterdam tegen nelmond Sport geen beslissing kunnen forceren. Pas in de eerste minuut van de verlenging drukten de Amsterdammers door. Een doelpunt van invaller Nico Jansen zorgde voor de nodige opluchting. Daar vóór had de stugge afweer van Helmond Sport dat belet. Weliswaar was de Amsterdamse formatie sterker, maar drukte het overwicht niet in doel punten uit. Vooral de Brabantse doelman Honings was een groot struikel blok, die bovendien het geluk op zijn hand had, toen Van der Merkt (2x) en Van der Ban met hun schoten het houtwerk raakten. Ook schrikte het harde optreden van Helmond de Amsterdamse ploeg af. Het bontst maakte Co Prins het wel, toen hij Chris Dekker keihard raakte. Dekker moest daarop per brancard van het veld worden gedragen: in het ziekenhuis bleek dat hij zijn kuitbeen had gebroken. Prins was zich na afloop niet van zijn schuld bewust, maar informeerde toch voorzichtig naar het adres van de ongelukkige Dekker. Het was overigens niet zijn eerste overtreding. Maar de zeer lankmoedige scheidsrechter Weerink bleek de gele kaart thuis gelaten te hebben. Het defensieve optreden van Helmond Sport maakte na de rust plaats voor offensiever spel. Maar door de buitenspelval werden de snelle Kreekels en Van de Kerkhof in toom gehouden. Aan de andere kant blonk Leen van der Merkt uit, die vooral aanvallend met harde schoten gevaar stichtte. Toen de stand na 90 minuten 11 was en cr opnieuw was afgetrapt voor de verlenging, waren de Helmonders uitgespeeld. Treffers van Jansen en Men- sink gaven een juist beeld tenslotte van de meerderheid van FC Amsterdam: 3—1. FC AmsterdnmHelmond Sporl 3—1 na Ban. Van der Harkt, Dekker (Eman); verlenging (11. 11) 38 Van der Heuvel Huiera, Couperus, Kramer (Janien>. (eigen doel» 1—0, 65 Van da Kerkhof 1—1. Helmond Sport: Honings; Warners, VAN 91 Jansen 2—1, 95 Menslnk 3—1. Scheids- DER Heuvel. Milowanovlc (Van der Pul- rechter Weerink. ten. Van der Steyn), Van Lint; Beekmans. FC Amsterdam: Jongbloed; Flinkevleugel. Van Melis, Prins, Dekker; Krekels. Van de Cornwall, Mensink, Kammlnga; Van der Kerkhof. TILBURG Een uur lang heeft PSV tegen Willem II voluit gespeeld cn dat was voldoende om de volgende ronde van de strijd om de KNVB-beker te bereiken. Toen was de stand 30 in het voordeel van de Eindhovenaren. Toch stond het na drie kwartier pas 01. Dat doelpunt werd vijf minuten voor rust gescoord. Doelman Jan van Beveren: 'Het is in een wedstrijd tegen een dergelijke ploeg altijd oppassen dat je de ploeg niet onderschat'. Het doelpunt was een juweeltje. Een dieptepass van Van den Dungen werd door Schmidt Hansen rechtstreeks ingeschoten, waardoor doelman Broers totaal werd verrast. Trainer Wullems van Willem II later: 'Al doet die jongen dat duizend keer over zonder keeper in het doel, dan lukt hem dat nooit meer'. Daarvóór was PSV echter ook al steeds sterker geweest. Het grootste obstakel vormde echter de Tilburgse centrale verdediger Cruijssen. Hij legde Willy van der Kuijlen, die zich vorige week met drie doelpunten tegen FC Utrecht uiterst produktief toonde, compleet aan banden. In de tweede helft zette PSV de Tilburgers binnen tien minuten op 30. In de derde minuut na de hervatting was een fout van Stolzenbach voldoende voor Schmidt Hansen, na aangeven van Hoekema, om het tweede doelpunt te scoren en zeven minuten later werd een sterke rush van de jonge Van Esdonk door Mulders bekwaam bekroond: 0—3. SC Tilburg—PSV 0—3 (0—1>. 40 Schmidt Van den Berg; De Puljt (Wlelaert), Van Hansen 0—1, 48 Schmidt Hansen 0—2. 55 Meeteren, Hilverti Leushulsj, Mulders 02 Scheidsrechter: Van der PSV: Van Beveren; Van den Dungen. Van Kroft. Toeschouwers; 6.000. Kraalj, Nordqvlst, Strik; Van Esdonk. Krijgh (Dijkstra). Mulders: Schmidt Han sen. Van der Kuijlen (Munk Jensen). Hoekema. ALMELO Na in de eerste ronde de amateurclub Leeuwarden te hebben uitgeschakeld bereikte Heracles de laatste zestien van het KNVB-bekertoer- nooi via een overwinning op een andere Friese club, Heerenveen. De ver diende zege dankten de Almeloërs in de eerste plaats aan het jeugdige duo Fijer (19) - Van Duiven (18). Beiden namen een doelpunt voor hun reke ning en Heerenveen kon daar slechts één treffer, van Meijerink vlak na de rust, tegenover stellen. Hoewel het krachtsverschil klein was, had Heracles toch voortdurend ee novcrwlcht, vooral omdat het middenveld met Roord en Bronkers wat sterker bezet was dan bij Heerenveen. Overigens was zowel de Almelose openingstreffer als Hcercnvcens gelijkmaker een gevolg van zwak ingrijpen van de respectievelijke verdedigingen. Het winnende doel punt van Van Duiven was van uitmuntende kwaliteit. Na een inleidende pass van Karreman stuurde Van Duiven de Friese verdediger Welde de verkeerde kant uit om vervolgens onhoudbaar langs doelman Griever te schieten. HeraclesHeerenveen 21 (10). 26. Fcij- Bronkers, Van Duiven, Fljer, Karreman. er l—O. 50 Meijerink 1—t, 70 Von Duiven Kerllng. 21. Scheidsrechter; Ram. Toeschouwers: Heerenveen: Griever; De Jong. T. Kist. 1500. Weide, Van Wensveen; Dolezar. K. Keest Heracles: Van der Heide; MulderlJ, Nleu- (Kussendrager), Toonstra; Meijerink. wonhuis. Grobbcn, Steenbergen; Roord, Haan, Prinsen. VOLENDAM Ook in de bekerstrijd faalde Volendam door improduktivltcit van de aanvallers. Gedurende de gehele wedstrijd was do thuisclub bedui dend sterker, maar opgelegde kansen werden door Kok, Mol en Miihren ge mist. Het PEC-doelpunt ontstond na een misverstand in de Volcndam-achter- hoede. Daarna verdedigde dc Zwolse ploeg met man en macht deze onver wachte voorsprong. Ondanks een verwoed slotoffenslef slaagde Volendam er niet in te scoren. De hoekschoppcnverhouding wos 121 in het voordeel van Volendam. VolendamPEC 01 (0—0). 85 Menslnk Tol. Jan Jonk; Jaap Jonk, Hoogland, Jack 01. Scheidsrechter; Welltnga. Toeschou- Jonk; Mühren. Mol. Kok. wers; 3.000. PICi Post; Drost. Schubert. Schuiten, Hen driks; IJzerman, Hoogendoorn, Elfrink, Volendam: Hoogland; De Boer, Hans Jonk, Heskamp; Verheljen, Menslnk. AMSTERDAM Een enthousiast Volewljckers heeft geprofiteerd van het zeer aanvalslustige spel van Vitesse. Hoewel de Arnhemmers tactisch en technisch de betere ploeg waren, faalden zij enerzijds in de afwerking, terwijl aan de andere kant de Amsterdamse doelman Nieuwenhout fraaie reddingen verrichte. Een snelle uitval werd door invaller Zonneveld op keurige wijze afgerond ln een treffer. De VoldwljckersVitesse l0 (00). 69 woerd); Waayenberg, Jongens, Richelman; Sonnevold 10. Scheidsrechter: Dyken. Verwoy. Lok. Van Haren (Sonneveld). Toeschouwers; 2800. Vitesse: Bals; BHeyneman, Bosnia. Heezen (Rutten), Vcenstra; A. Hofs, Somer, B. van Kerkhof (Meeuwsen); B. Hofs, Veenendaal, Van Wijk. /KWARTET MAANDAG 11 DECEMBER 1972 Haan zit vertwijfeld op de grond nadat hij de eerste strafschop van Ajax heeft gemist. AMSTERDAM De loting voor de derde ronde van de KNVB-beker is voor de clubs uit de eredivisie niet ongunstig verlopen. In slechts twee van dc acht wedstrijden staan twee eredivisieclubs tegenover elkaar. De wedstrijden worden zondag 28 januari gespeeld. Dc loting had het volgende resultaat: NEC-S VV; Veendam-AZ'67 PEC-Feyenoord Excclslor-PSV FC Twente-Heracles Sparta-FC Amsterdam Ellnkwljk-NAC FC Den Haag-De Volewljckers. TWEEDE RONDE BEKERCOMPETITIE HaarlemFeyenoord 03 AZ '67—FC Den Bosch 2—0 FC AmsterdamHelmond Sport 3—1 (na verlenging) Telstar—FC Twente 0—2 Ellnkwljk—FC VVV 2—0 Volendam—PEC 0—1 De VolewljckersVitesse 10 SVV—Roda JC 0—O na verlenging, SVV wint na strafschop pen. Excelsior—FC Utrecht 2—1 Spart—MVV 3—1 FC Den HaagSparta '25 60 VcondamFC Groningen 10 NEC—Go Ahead 1—0 HeraclesHeerenveen 21 NAC—Ajax 2—2 na verlenging, NAC wint na strafschop pen. SC Tilburg—PSV 0—3 C-doelman beslist door grandioos werk over verlies van Ajax StenCt' Van onze speciale verslaggever miij! BREDA Toen Jan de Jong opnieuw twee miraculeuze reddingen -prae.v bad verricht op een doorbraak van Johnny Rep en een rebound-schot het fvan Arie Haan en de bal tenslotte achter de doellijn verdwenen was, et f' liet hij zich volkomen uitgeput in het net zakken. 'Ik leek wel ver smat'sleten, kón op dat moment niet meer', zou hij later zeggen. Even zateri leek zijn formidabele werk inderdaad nutteloos, toen Arie Haan Ajax g°eó in de tweede verlening met een kopstoot toch vóór het ogenschijnlijk 'Yf niet kapot te krijgen NAC bracht. Maar door een treffer in de laatste minuut van linksachter Bakker (22) kon NAC's doelman alsnog zijn end ploeg door de tweede bekerronde slepen. Een opdracht, die hij met ven opvallend veel plezier aanvaardde. die je Jong later: 'Ik voelde me enorm t. is s jeker. Had zelfvertrouwen. Als je in uur i jjet begin wat 'lekkere' ballen kan ti pakken, als de tegenstander bovendien ers t Ajax heet, dan groei je. Toen Arie nmen flaan voor de eerste strafschop aan- ïd to legde heb ik wat tegen hem staan de 5 lachen, Zo in de geest van: probeer :ters het maar.' Arie Haan probeerde het. 5 op maar moest constateren dat hij de jasis voor Ajax' tweede nederlaag op vriien rij tegen NAC had gelegd. Hij e vo ichoof de bal in de linkerhoek waar r ver De Jong por definitie in dit duel danl bijna al aanwezig was. En Barry "tpro|Hulshoff faalde op identieke wijze. Sjaak Swart rondde Ajax' onthutsende resultaat af door naast te schieten. ii Ve: wanhopig :n Arie Haan: 'Voordat die strafschoppen nancii genomen werden waren we al geklopt. ,w« Die al an Iers "bij ng 5 o erwê( zoni bal mócht er gewoon niet in bij De Jong. Daar word je steeds wanho- liger van. Temeer daar we, zonder Johan Cruijff, Piet Keizer en Sjaak Swart tóch een sterke wedstrijd speel den. Eindelijk scooorden we, maar op de valreep kwam NAC nog op gelijke oet hoogte. Van zo'n ontwikkeling ben je ij gedesillusioneerd datje geen enkel Wtrouwen ten aanzien van die beslis- «nde serie penalties overhoudt.' Sies Wever, Ajax' doelman ('ik hoorde zondagavond nó SpartaAjax al, dat ik tegen NAC moest spelen') over zijn collega: 'Een wedstrijd als De ncinjjong speelde, beleef je maar eens in je leven. Hij pakte letterlijk élles.' Jan de Jong verwerkte het verder allemaaL laconiek. 'Er zijn zo veel goede keepers in Nederland. Ik ben Seen uitzondering.' Maar feit is dat iezelfdc De Jong in aanmerking zou móeten komen om de vacature in de nationale formatie na Van Beveren en Piet Schrijvers moet er een derde doelman voor Duitsland '74 gekozen worden op te vullen. Trainer Ben Peeters: 'Fadrhonc is laastst bij ons aanwezig geweest. Ik neem aan, dat hij niet met z'n ogen dicht gekeken heeft.' De Jong: 'Het is bij NAC niet zo eenvoudig om je op de voorgrond te plaatsen. Je komt weinig in de publiciteit. Er wordt nauwelijks druk op uitgeoefend.' KWALITEITEN Jan de Jong besliste NACAjax op een manier, die geen twijfels open laat. Slechts zelden profiteerde hij van een portie fortuin. Eenmaal slechts toen Arnold Miihren een voor- tet van Blankenburg tegen de lat knikte. Maar verder beperkte De Jong Ajax' prestatiedrang tot twee niet te keren doelpunten louter op grond van zijn kwaliteiten. De Jong: 'Anderhalf jaar geleden zei de toenmalige trainer van DFC, Piet de Visser, mij: 'je moet het nu beslist hogerop zoeken. Je kan het, probeer het.' Sindsdien hen ik me wat meer op voetballen geen concentreren. Serieus gaan le ven. Dat deed ik vroeger nooit. Jam mer, ik heb daar nu wel spijt van, jant ik ben eigenlijk te laat doorge broken. Ik ben 26 nu. Heb een 5-jarig contract bij NAC. Een verbintenis, die slechts dan tussentijds verbroken kan worden als er een werkelijke topclub belangstelling toont. Ik heb «r geen zin in om bij voorbeeld bij NEC of Go Ahead full-prof te worden, ban kan ik net zo goed blijven en sport met mijn werk als belasting ambtenaar combineren.' Ret gelijke spel tegen Ajax, dat uit eindelijk zo dramatisch, werd beslo ten, was uiteraard niet de verdienste van De Jong alleen. Ben Peeters: 'De Jong heeft natuurlijk de show gesto len. Maar ik ben na afloop ook me teen naar Frans Vermeulen toege hapt. Die knaap wordt zó onderge waardeerd. Hij had een blessure, maar zei in de rust: 'Ach trainer ik aan er toch niet uitgaan op dit mo ment. Temeer, daar Delmotte al ver vangen moest worden! Kijk, daarom neb ik bewondering voor zo'n vent.' De Jong: 'Vermeulen kon eigenlijk met goed wenden. Maar hij blééf staan. Belangrijk, want sinds zijn op treden als ausputzer is de communica te m de defensie sterk verbeterd. Ik dirigeer graag, geef voortdurend aan wijzingen. Vermeulen verstaat dat, be grijpt me blindelings. Hetgeen zo veel vertrouwen geeft dat de verdediging veel rustiger optreedt.' digde goed uit (Bakker, Vermeulen» en dwong Ajax het spel breed te houden. Eenmaal slechts klikte de communicatie niet. Na een kwartier, toen Jan van Gorp opgejaagd door Arnold Mühren de bal in De Jongs handen had kunnen schuiven of een voudig blind over de doellijn had kunnen trappen. Peeters: 'Dat was nu een duidelijk misverstand. Van Gorp kon geen keus maken. Komt-ie-wel of komt-ie-niet z'n doel uit. Daar profi teerde Mühren van.' Die voor NAC teleurstellende opening werd niet als zodanig verwerkt. De Bredase forma- tio leek er zelfs moed uit te putten, pakte Ajax zelfs nog fanatieker aan. Maar niet roekeloos. De defensie bleef gesloten, het middenveld stelde zich behoudend op, NAC gokte kortom _op de counter of een fortuinlijke treffer. Peeters: 'Niemand kan van ons ver wachten, dat we druk op Ajax gaan uitoefenen. Dat zou zelfmoord beteke nen. De defensie en het middenveld werden bewust dicht op elkaar gehou den.' Met die opvatting oogstte Peeters suc ces. Want: zijn ploeg produceerde vlak voor de pauze inderdaad de in spirerende gelukstreffer. Sies Wever, geprefereerd boven de vorige week hopeloos falende Stuy, tastte mis op een vrij eenvoudig te ontzenuwen in zet van de NAC-frontlinie. Hij liet de bal vallen en Brouwers reageerde prompt. Wever: 'Het was een misver stand tussen Schilcher en mij. Waar bij lk onmiddellijk wil stellen dat de fout bij mij lag. Pech, want ik moet mij nu waarmaken. Gelukkig heb ik me in de tweede helft enigszins kun nen herstellen. Ik reken er ook op, dat Kovacs me nog enkele weken de gelegenheid geeft. Trouwens, is het zó gek, dat ik blunderde? Ik heb totaal geen wedstrijdritme op kunnen doen. Ik speelde slechts vier wedstrijden dit seizoen.' BLESSURE Kende Wever de psychische belasting van het 'moeten waarmaken' dat gold in wezen voor ge gehele Amsterdamse formatie. Immers, beweerd wordt dat de kracht van Ajax bepaald wordt door het duo Cruijff-Keizer en juist die vedetten ontbraken gistermiddag. Keizer was geschorst en Cruijff ge blesseerd. Cruijff: 'Het is geen blessu- Doelman Jan dc Jong wordt belaagd door Rep en Neeskens, maar zal (weer) redding brengen. re, die ik plotseling opgelopen heb. Ik speel eigenlijk al drie maanden met een enkelblessure. Dr. Rolink achtte het beter mij rust voor te schrijven.' Kovacs: 'Johan heeft last van een al lang slepende blessure aan het enkel gewricht. We hoorden pas drie kwar tier voor de wedstrijd dat hij niet mee kon doen.' Desondanks speelde Ajax een goede wedstrijd. De ploeg bewoog voortdurend, forceerde steeds weer openingen, maar botste bij de afwerking steeds weer op Jan de Jong. Kovacs: 'Ik kan op niemand iets aan merken. Er was inzet en concentratie. Die bal wilde cr alleen niet in.' Peeters tenslotte: 'Vorige keer toen we van Ajax wonnen (20) was op die overwinning iets af te dingen. Immers Ajax had juist de wereldbe ker veroverd. Maar dat Ajax was niet slecht. De ploeg was gretig. Zoals ik wel verwachtte na die nederlaag tegen Sparta. Maar dat maakt ónze prestatie des te verdienstelijker.' NAC—AJAX 2—2 (NAC wint na verlenging met strafschoppen) 17. A Mühren 0—1 .41. Bouwmeester 11. 108. Haan 12. 120 Bakker 2—2. Scheidsrechter: Vervoort. Toe schouwers: 21.500. NAC: De Jong: Van Gorp. Vermeulen. Del- motte iVreysen). Bakker. Bouwmeester, Dierckx. Quaars, Van Dijk. Bish, Brouwers. Ajax: Wever; Suurbier, Schilcher, Hulshoff, Krol: Blankenburg, Neeskens, G Mühren; Rep. Haan. A Mühren (Swart). JOHN LINSE breed De laatste linie van de Peeters-elf verkeerde nimmer in paniek, verde- HAARLEM Haarlem is voor Feyenoord een nog dankbaarder slachtoffer geworden dan FC Am sterdam. Het opmerkelijke ver schil met veertien dagen geleden, toen Haarlem in de kuip met een 1-0 nederlaag een uiterst verdien stelijke wedstrijd afsloot, was na melijk ook het verschil met Feyenoords strategie. Opnieuw hoefden de Rotterdammers het spel niet te maken en het gevolg was dat Haarlem kansloos werd ingesloten. De Goede: 'Afspeel- mogelijkheden in de spits waren niet te vinden. Feyenoord beheer ste het spel volkomen. Wij heb ben drie spitsen, maar ik ben de enige die de diepte ingaat. Ik stond constant tegenover drie man die mij aan alle kanten weg tikten'. Op het middenveld was het al niet veel beter. Vosmaer voetbalt opnieuw ér gverdienstelijk, maar werd in de tweede helft geveld door het fysieke geweld van Boskamp en er wordt zelfs gevreesd voor een nicrblessure terwijl Van Hanegem en De Jong superieur waren in de persoonlijke duels tegen respectievelijk Van den Berg en Nieuwenhuis. Toch kwam Feyenoord betrekkelijk simpel aan zijn drie doelpunten. Eerst belandde een voorzet van Rijsbergen bovenop het hoofd van Wery. Vosmaer en Poldervaart liepen elkaar in de weg en de bal verdween met een fraaie boog in het doel. Na de hervatting kwam Feyenoord nog schlemleliger op 02. Van Duivenbode aarzelde even, De Jong schiet Feyenoord naar 30, doelman Poldervaart kan daar niets aan veranderen. zag geen goede afspeelmogelijkheid en waagde toen maar een schot. Polder vaart, die briljante momenten even gemakkelijk afwisselt met grove blun ders tastte volledig mis en de niet onhoudbare inzet betekende 02. Joop Brand later: 'Het waren allemaal erg simpele doelpunten. Misschien hadden wij Feyenoord wat harder te gemoet moeten treden. We missen er echter de spelers voor. Ik heb nog niet zoveel spelers die bulldog zijn.' Feyenoord profiteerde ook daar gretig van. Via snelle uitvallen deden zich legio mogelijkheden voor. Nadat De Goede in handen van Trytel had ge kopt en een schot van Nieuwenhuis op de paal was afgeketst, viel het doelpunt toch weer aan de andere kant. Kristensen, die in de tweede helft hooguit drie keer aan de bal was geweest, speelde De Jong aan die weinig moeite had om op de rand van buitenspel de bal voor de derde keer langs Poldervaart te tikken. Brand verving do falende Fernandez nog door Van Breevoort maar veel haalde het allemaal niet uit. Haarlem was en bleef kansloos tegen dit ge makkelijk voetballende Feyenoord, dat opnieuw niet tot een grootse de monstrate kwam, maar dit eenvoudig kon camoufleren door zijn enorme routine. Haarlcm-Fcljenoord 0—3 (0—1) 25. Wery 0—1, 60 Van Duivenbode 0—2, 86. De Jong 03. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers 19.500. Haarlem: Poldervaart; Wentink, Hoeben. Pc s. De Haan; Van de Berg. Nieuwenhuis. Vosmaer (Marijt); Fernandez (Van Breev oort) De Goede, Boszhard. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen, Boskamp, Schneider, Van Duivenbode: de Jong. Van Daele, Van Hanegem; Wery, Ressel, Kristen sen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9