CKB verdwijnt- KNKV van start SUCCES IN CUP fijne dochters.. Half/zware Van Nelle Familieberichten een verpleegster een ziekenverzorgster (gediplomeerd) Mnojj. uj TROUW/KWARTET MAANDAG 11 DECEMBER 1972 Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Christelijke Korfbal Bond (CKB) heeft zater dag in Utrecht besloten zich op te heffen en met ingang van 1 juli 1970 met de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond een nieuwe, algemene organisatie te vormen. De nieuwe organisatie krijgt de naam Koninklijk Ne derlands Korfbal Verbond en zal ruim 68.000 leden tellen. De opheffing van de CKB en de naamsverandering van de KNKB heeft op de algemene vergaderingen van beide organisaties nog wel wat moei lijkheden opgeleverd. Knelpunt op beide in Utrecht gehoude nvergader- ingen was de eventuele oprichting van het Christelijk Korfbal Verband. Met deze tijdelijke organisatie wil de CKB alle geestverwante clubs binnen het nieuwe Verbond bijeen brengen. Het kostte echter nogal wat moeite duidelijk te maken dat het CKV geen nieuwe CKB gaat worden. Het CKV wil een aanloop zijn tot het nieuwe centrum voor de christelijke sportbe- weging, dat moet voortkomen uit de Nederlandse Christelijkè Sport Unie. In dat centrum kunnen alle christelij- ke sportbeoefenaren en verenigingen, zonder verdeling naar tak van sport, bijee komen. Op de CKB-vergadering werd uitein delijk besloten in principe een voor bereidingscommissie voor dat verband aan te stellen, terwijl de vergadering van de KNKB werd duidelijk gemaakt dat het niet gaat om een CKB in een ander jasje door de verzekering dat het CKV voor het einde van 1974 weer verdwijnt. Voor die tijd name lijk moet de in de CKB ontwikkelde gedachte van het centrum zijn gereali seerd. Ook wanneer dat centrum dan nog niet van de grond is gekomen, zal het CKV toch verdwijnen. Ook het plan vijftig procent van het kapitaal van de CKB te bestemmen voor het CKV stuitte op bezwaren. Zowel bij de KNKB als ook bij de CKB werd het logisch geacht dat al het kapitaal van de CKB in de nieu we organisatie komt. Besloten werd het percentag eniet vast te stellen; het zal echter in geen geval nul bedragen. Overigens bleek de animo voor het CKV, dat model wil staan voor een gemoderniseerde NCSU, gro ter dan aanvankelijk werd verwacht. Bij een opinie-peiling bleek ongeveer 75 procent van de CKB-verenigingen in beginsel bereid zich bij een derge lijk verband aan te sluiten. De opkomst voor de laatste vergade ring van de 52-jarige CKB bleek ui termate groot. Van de 134 aangesloten verenigingen waren er 108 aanwezig. Ook het opheffen van de CKB kostte de aanwezigen weinig moeite, hetgeen niet zo verrassend is, gezien de hechte samenwerking die reeds tussen de KNKB en de CKB bestaat. Van de 480 uitgebrachte stemmen waren 456 voor opheffing en slechts 24 tegen. AMSTERDAM De Nederlandse volleybalvertegenwoordiger in de Europa Cup-strijd, landskampioen AMVJ en de Haagse Blokkeer, heb ben zich een uitstekend vooruitzicht verschaft door beide in Frankrijk hun repsectievelijke tegenstanders te verslaan. AMVJ deed dat voor de Europa Cup I door in Montepellier de Franse kampioen MUC met 3-1 via de cijfers 15-8, 15-11, 13-15 en 15-11 te verslaan. Het Haagse dei naam in de Europa Cup II strijd veel gemakkelijker. In amper Blokkeer had het in de Parijse voorstad St. Maur tegen de ploeg van die naam in de Europa Cup II strijd veel gemakkelijker. In amper MUC moet in het Franse volleybal een nieuwe periode inluiden. Tot voor kort kwamen de kampioenen in de Franse competitie uit de omgeving van Parijs. De ploeg uit Montpellier, met de internationals Evrard, Tarbou- rich, Guy en de achttienjarige hoop voor de toekomst Gerard Branden burg, is nu duidelijk van plan die Parijse hegemonie tc doorbreken. En de strijd tegen de Nederlandse lands kampioen hadden de Fransen boven dien het voordeel dat het het meren deel van de AMVJ-spelers nog tijdens de voorronde voor de Olympische Spe len al in actie had gezien. De Amsterdamse ploeg had nog meer nadelen op te heffen. Een voor Ne derland ongekend groot aantal bezoe kers (bijna drieduizend) waren in de sportzaal aanwezig. Ze lieten hun sympathie voor hun landgenoten dui delijk blijken. Elke goede MUC-actie werd luid bejubeld. Elke AMVJ-fout werd bijna nog uitbundiger uitge jouwd. Ondanks deze barricades slaag de de ploeg van coach Jaap Kortsloot erin vrijwel de gehele wedstrijd het initiatief te behouden. Met als basis Harry Veldhuis, Haas Valkenburg, Thieu de Jager en Hans Jansen als aanvallers en Geert Trompetter en Wim Hoeboer als spelverdelers wer den de Franse kampioenen al snel geconfronteerd met het op vastheid berekende spel van de ploeg van Korsloot. Een beslist niet te onderschatten voor deel voor de Amsterdammers was de zeer goede arbitrage van de twee Italiaanse scheidsrechters. De nuchter heid van de Amsterdammers overwon uiteindelijk de moeilijkheden van de zeer goede, regelmatig gelijkopgaande wedstrijd. Na een aarzelend begin, een gewoonterecht van de AMVJ- ploeg, werd de eerste ruim in cijfers gewonnen (15-8). Daarna had de Franse verdediging meer vat op het Amsterdamse aanvalsspel. Daarente gen kreeg het Amsterdamse blok het veel moeilijker met de variatievolle Franse aanvallen. Het Amsterdamse trio Hans Jansen. Hans Valkenburg en Geert Trompetter overwon echter de moeilijkheden en na tussenstanden 4-7 en 9-7 werd met 15-11 de stand op 2-0 gebracht. In de derde set verslapte de Amsterdamse ploe giets. Tot 13-13 bleef het gelijk opgaan, maar nu wa ren de Fransen in de eindfase iets sterker (13-15). In de vierde speelpe riode leek aanvankelijk een ommekeer in de strijd te komen. Bij 9-11 hadden de Fransen duidelijke winstkansen. Een AMVJ-eindspurt besliste de strijd echter (15-11). Blokkeer had het dus in St. Maur aanmerkelijk gemakkelijker tegen de in de Franse competitie als tweede geëindigde ploeg St. Maur. De hier verkregen 3-0 eindstand toont duide lijk aan, dat het Nederlandse volley bal ook in de breedte het volleybal in Frankrijk duidelijk gepasseerd is. Daaraan is het wellicht ook te dan ken, dat de beide Nederlandse ploe gen dit keer in de eerste rondes nu eens niet direct sterke Oosteuropese ploegen hebben geloot. Het lidmaat schap van NeVoBo's voorzitter Piet de Bruin in de Europa Cup commis sie zal daar niet vreemd aan zijn. Blokkeer nam overtuigend in de eer ste set al meteen het initiatief. Met als basis Jurrien Kooien, Jacques de Vink, Frank Constandse, Peter Pilon, Joop Tinkhof en Johnny Groen wer den de Fransen alle kanten op gesla gen (15-3). In de tweede set gaf coach Hoogerwaard bij de stand 8-2 het jonge Haagse talent Loek Willemstein de kans zich Waar te maken. Via 15-6 lukte dit. Pas in de derde set kregen de twee duizend toeschouwers iets van hun landgenoten te zien. Omdat de boog in de Blokkeerploeg niet meer zo gespannen was, konden de op zich wel goed verdedigende Fransen iets terug komen en ontstonden er enkele boei ende rallies. St. Maur had echter te weinig inhoud het Blokkeer bijzonder lastig te maken. Met 15-9 was de 3-0 zege van de Hagenaars een feit. Zoals te verwachten viel is het Euro pa Cup avontuur van de Nederlandse dameskampioen Haag'68 definitief af gelopen. In Berlijn werd zondagavond opnieuw van Dynamo Berlin verloren. De eindstand was identiek aan de vorige week in Den Haag gespeelde wedstrijd: 30. De setstanden waren nu echter veel voordeliger voor de pupillen van coach Henk Blok, name lijk 16—14, 15—7 en 15—9. De Oost- duitse ploeg komt in de tweede ronde uit tegen Rapid Boekarest. IN PLAATS VAN KAARTEN Hede nam de Here tot Zich, nog betrekkelijk on verwacht, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Maria Wuijster wed. van Abraham G. Hardenbol op de leeftijd van 80 jaar Zij werd verzorgd in huize „Dorestadt" te Wasse naar. Fam. Spijkers Fam. Hardenbol Rotterdam, 10 december 1972. Corr.-adres; Fam. Spijkers, Rugbystraat 46. Geen bloemen Gelegenheid voor cnodoleance- en rouwbezoek in de rouwkamer van de O.R.V., Goereesestraat 10 te Rotterdam-Zuid, dinsdag van 20.0020.30 u. De teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 14 december a.s. op de begraafplaat^ Charlois van de Herv. Gem. Rotterdam-Z., Charl. Lagedijk 680 te Rotterdam-Z. om ongeveer 11.45 uur. Vertrek van gebouw „De Vliet", Boergoensevliet 18 om 11.30 uur. Bevorderd tot Heerlijkheid, op 91-jarige leeftijd nam de Heer tot Zich mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder en oma Antonia Wilhelmina Beekhuis van Riet Paap officier van het Leger des Heils.' „Mijn genade is u genoeg". 2 Cor. 12:9. Met grote dankbaarheid aan God denken wij aan haar. Baarn, 8 december 1972. Zandvoortweg 211. Baarn: A. C. Beekhuis Diever: A. H. Beekhuis A. C. Beekhuis-Vos Arend Theodoor Antonia Johanna Assen: M. A. Veeninga-Beekhuis L. E. J. Veeninga Op woensdag 13 december wordt om 11 uur v.m. in de Congreszaal van het Leger des Heils in Am sterdam, Overtoom 135137, de uitvaartdienst gehouden o.l.v. brigadier en mevrouw J. Brons „R". Daarna vindt om ongeveer 1 uur de teraar debestelling plaats op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats, Kruislaan, Amsterdam. Zij is verlost, God heeft haar welgedaan Na een langdurig maar geduldig gedragen lijden, heeft God in Zijn heerlijkheid tot Zich genomen onze geliefde, zorgzame Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Arendje Ouwehand geboren Van der Plas op de leeftijd van 58 jaar J. van der Plas E. A. van der Plas-Stijger C. L. Hoek-van der Plas A. Hoek W. T. van Duijn-van der Plas H. van Duijn J. van der Plas J. van der Pias-van der Zwam A. Plokker-van der Plas T. Plokker B. van der Plas J. van der Plas-Hellenberg neven en nichten Katwijk aan Zee, 9 december 1972. In vrede kan ik mij ter ruste begeven en aanstonds inslapen, want Gij alleen, o Here, doet mij veilig wonen. Psalm 4 Na een leven vol geloofsvertrouwen is in .zijn Heiland ontslapen mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Fredrik Nicolaas Boer op de leeftijd van 82 jaar Boskoop: Tj. Boer-van den Hoorn Arnhem: Joh. P. Boer M. A. Boer-Sprik Boskoop: J. F. Erkelens-Boer J. Erkelens klein- en achterkleinkinderen Boskoop, 9 december 1972. Biezen 41. Gelegenheid tot condoleren maandag- en dinsdag avond van 79 uur. De begrafenis is vastgesteld op woensdag 13 de cember te 10.30 uur op de Nieuwe Algemene Be graafplaats aan de Roemer te Boskoop. ÊOp de ziekenafdeling van het Jongenshuis „Hoenderloo" srloo Hoenderloo Wij vragen werken 2 verpleegkundigen. Begin 1973 komt er een vacature. of De ziekenafdeling werkt samen met de arts van het tehuis. Er zijn ca. 200 schoolgaande jongens; de medische zorg berust bij deze ziekenafdeling. Het is een prettige werkkring, er is woongelegen heid, en een goede salarisregeling. Inlichtingen en sollicitaties bij de directie, post bus 2, Hoenderloo. Telefoon 05768-341. Hiermede vervullen wij onze droeve plicht u te berichten dat plotseling ls overleden de Oud-Voorzitter van het chr. gemengd zangkoor ..Zang en Vriendschap", de heer C. Matze Hazerswoude, 9 dec. '72. Tot onze grote ontsteltenis ontvingen wij het droevige bericht van het plotselinge overlijden van de heer C. Matze die vele jaren als bestuurs lid en secretaris zijn beste krachten heeft gewijd aan de woningbouwvereniging. Wij betuigen onze oprechte deelneming aan zijn echt genote en familie. Het Bestuur van de Woningbouw vereniging "Volksbelang" Hazerswoude. Heden ontsliep zacht en kalm. onze beste Vader, Groot- en Overgrootvader Douwe de Jong weduwnaar van Hiltje Keulen. In de ouderdom van 84 jaar. Kockengen: D. P. de Jong A. M. de Jong-den Haan Amsterdam: J. J. de Jong M. A. de Jong- van Lingen Loosdrecht: W. II. de Jong T. W. de Jong-van Laar Leiden: G. D. de Jong G. de Jong-Faber Klein- en achterkleinkinderen Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling vindt Slaats op dinsdag 12 decem- er a.s. op de Ned. Herv. Begraafplaats te Nijland, na afloop van de uitvaartdienst in de Ned. Herv. Kerk al daar. aanvang 1 uur. Veilig in Jezus' armen. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen onze innig gelief de Oma Arendje Haasnoot geboren Hoek, in de ouderdom van 66 jaar. Marjan - Rudy - Karin - Mariska Heemskerk Ans - Arjan - Mieke - Hans Verhave Hans - Andre Katoen Astrid - Anton Verkalk Silvya Haasnoot Wat vindt u van de kerkdienst? Nieuwe geMiiden ovet aeVer*- lienst zoals die -s en zou «innen zijn. rwaalt auteurs urt «"afschillende kerken Dr G Dekket Dr. C. Graafland Ds. A. J. Hoorn. Pro». Dr. H. Jonker D. van Katwijk. Prof. Dr G. N Lammen». Ds. J Overduta Ds R. J. van Pagée. Eimen Pruim Prof. Dr. P. Smits Herman Ver- oeek en Ds. H. A. Visser. ervaringen inzichten idealen suggesties uturgte. preek, sacramentsbe diening. huisdienst leugddiensi al ot niet experimenten en attematiei alles komt aan de orde in dit interessante boek dr veie perspectieven opent paperback f 9.90 /trkrijgboai n ae OOeKhanO* ZOMER KEUNING WAGENINGEN Ds. Hans Bouma HOOP DOET LEVEN Alles wordt nleuwf De hoop dis de christen leven, doet Overwegingen van bijbelge deelten die Inspireren en be moedigen met betrekking tot de toekomst Goede woorden voor deze tijd. BIJ elk hoofdstuk een passend lied van de predikant-dichter Hans Bouma. IN DE HORIZONREEKS f 7,50 Vorhifgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN Het leven is mij Chrisl V/v het sterven mij gewin. Diep bedroefd berichten wij u dat God, g( onverwacht, tot Zich heeft genomen mijn Man. onze zorgzame Vader en Grootvader, en Broer Cornelis Matze op de leeftijd van 59 jaar Hazerswoude: S. Matze-den Hertog M. van Oeveren-Matze P. van Oeveren M. Hoogendoorn-Matze T. Hoogendoorn J. van Tol-Matze G. van Tol H. A. Zaal-Matze R. Zaal J. Matze W. M. van Dorp Jaco Matze Jac. Matze sr. en kleinkinderen oos: •paal »\voo eer ar li. inder n. g' Izicn nd b losdui nde i aid r beurc aant het t vo< rd. 1 De rouwdienst, die gehouden wordt in de Gen!est 0 fromeerde Kerk op woensdag 13 december, v^prrass' -jaan om 2 uur, waarna de begrafenis zal plaat oM11 Boskoop: Bleiswijk: Hazerswoude: Hazerswoude, Lindelaan 1. december 1972. Geen bloemen vinden op de Algemene Begraafplaats. De belangstellenden wordt verzocht kwart vc twee in de kerk aanwezig te zijn. lalde .os Op 9 december is onverwacht uit ons midd weggenomen onze medewerker en collega, heer C. Matze Clh agriasi op de leeftijd van 59 jaar Ruim negentien jaar is hij als buitendienstbfiji ambte in de sociale verzekering voor het risch bedrijf werkzaam geweest. Wij verliezen hem een medewerker en collega waaraan v steeds met grote dankbaarheid zullen terugde w ken. Directie en personeel Regionaal Kantoor Gou_- St. Agr. Sociale Fondsen AM 8 perm; irden eelhel enif jd ti oordei dei ivel ten its tei lienc loui jjH Gouda, 9 december 1972. Crabethstraat 38. Op 9 december is onverwacht op 53-jarige tijd van ons heengegaan onze zeer gewaardeei medewerker, de heer C. Matze districtsagent van ons kantoor Gouda. Met dankbaarheid gedenken wij het vele we dat hij gedurende zovele jaren heeft verricht het terrein van de sociale verzekering in de rische sector.. aeWi Bestuur en directie Stichting Agrarische Sociale Fondsen 's-Gravenhage, 9 december 1972. Buitenrustweg 3. „Mijn genade is u genoegst 2 Kor. 12:9a, onberijm Heden behaagde het de Heere. na een langduri nul smartelijk doch zeer geduldig gedragen lijde n zacht en kalm tot Zich te nemen mijn gelieft Vrouw, en der kinderen zorgzame Moeder, huwd- en Grootmoeder Arendje Haasnoot geboren Hoek in de ouderdom van 6 it v; elbeel kken 1 het n en ir de Leeg scort fgde 6-< is v. SCOl ng de rc ;.r H et .AAR! twe< pitti n de i ld Vit idat ft bel eerst rust :h wa beh er na ed hi iten v.d. vijfi hme: or rus beker Katwijk: Rijnsburg: Katwijk: 6 jaar A. Haasnoot H. A. Heemskerk-Haasnoi R. C. Heemskerk M. Verhave-Haasnoot A. Verhave Emm en: J. A. Katoen-Haasnoot H. Katoen Warmond: A. Verkaik-Haasnoot kfjlf A. Verkaik WP.1 Katwijk: J. Haasnoot N. Haasnoot-van der Luij G. van Duijvenbode-Haasif J. van Duijvenbode en kleinkinderen Katwijk, 8 december 1972. Vuurbaakstraat 28. Rouwbezoek: des namiddag van 35 en 7—91 Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag I december 1972, des namiddags 1.45 uur in 1 Jeugdhuis, Voorstraat 72, waarna de teri__ stelling omstreeks 2.30 uur zal plaatsvinden opl Nieuwe Begraafplaats 'Duinrust' aan de Parklaq te Katwijk aan Zee. eel Vo« iiger De Here nam tot Zich onze lieve moeder, f en overgrootmoeder Tietje Aimegiene Vrieling sedert 9 januari 1964 weduwe van W. Muldej op de leeftijd van 87 jaar Zij leefde in stil vertrouwen op Gods belofte Te Apel, 8 december 1972. Correspondentie-adres: Vogelheem 10. Ommen: A. T. Mulder Badhoevedorp: D. Mulder H. S. Mulder-Brons S. H. Mulder J. Mulder-Knol G. Mulder W. T. Mulder A. M. Mulder-Kamps L. Mulder J. Mulder-Prins J. M. van Til-Mulder R. I. van Til T. Mulder C. Flonk-Mulder A. Flonk klein- en achterkleinkinderen De begrafenis heeft plaats op woensdag 13 cember 1972 na een rouwdienst in het Gereft 'at gebr meerd Kerkelijk Centrum „Kruispunt", welke o ffcht in 13.30 uur aanvangt. Daaraan voorafgaand is gelegenheid tot cond leren. Alphen a. d. Rijn: 's-Gravenhage: Ter Apel: Assen: Amersfoort: ijk liet er het k gaf 'eer op ege de en voo Welk meisje wil als cheffin werkt gj™«j moderne boek- en kantoorboekhandel? flaasdijk tweg de ens niet 'il staar Enige jaren ervaring en belangstelling ie fase het vak strekken tot aanbeveling. 'es over open, wa Boek- cn kantoorboekhandel: Ad v. d. Ree, Pepp Irecht si. 86-88, Rotterdam. Tel. 189517. Na S uur 183572. Machteld Links Dochter van W. K A. Links. Is net op kamers gaan Wonen. Heeft alles zélf Opgeknapt en geschilderd. Werkt als receptioniste. Houdt van toneel en film. Hall/zware Van "de dochter van Genietlani bekend Wordt gemaakt uii betere tabakken. Draait plezierig. Welgeschapen shag uit Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12