burgemeester Muiden: ruitfabriek moet weg Oude medicijnen niet meer 't riool in WIE NÜ INTEKENT, BESPAART 30,-ü Overval op geldauto I,; gatief advies Ier munitie Bergen een problemen •iJn boord van tste Apollo Al f40.000 voor Palermo Hogere WAO-premie DISPEREERT NIET Slechts ƒ13.50 per maand! Laag geprijsd, hoog geprezen! Industriebond-NVV wil hogere inkomens ook binnen de cao Het weer Gemeente Enschede gaat overgeschoten drankjes en pillen ophalen Géén hogere BTW voor 1 januari larin wijde omgeving van de kruitfabriek De Krijgsman werden bij de vierde explosieramp, die het stadje RiDDien gisteren trof, weer overal de vensters vernield. Tientallen wagens met glas waren gisteren on- !1-dkWeg naar Muiden, maar het board dat het gemeentebestuur ter beschikking stelde moest toch ook uit- *:t brengen. IS: A.J is.30 rolg van pagina 1 gehad, heeft ons vertrouwen ge- i. Dat vertrouwen is nu opnieuw evaagd'. 'r' lerzoek ds t heeft een snelle verbranding', directeur B. Frerichs. 'Het ont- niet, behalve in opgesloten toe- maar het kruit in de droogka- was verpakt in aluminium contai- 15.00 umfa sei RLEM De commissie 'Ruimte ordening' uit provinciale staten foord-Holland heeft vrijdag beslo- jedeputeerde staten te adviseren Tmee te werken aan de inrichting een centrale munitie-opslagplaats scho ergen GS zullen zich nader bera- lxve en advies uitbrengen aan de mi- van justitie. oorzitter van de commissie, sta- ra d mr. J. Roelse, merkte op dat GS t. hebben afgevraagd, of het nog Gr in had de vergadering te houden, een zich in Muiden heeft voorge- zal niet nalaten invloed te heb- op de beraadslagingen. ?t"w1 j- Sneep, die het ministerie defensie vertegenwoordigde, be- ""jde dat Noord-Holland minder dan lemiddelde van ons land door de j airen wordt belast. Over de ont- mg in Muiden zei kolonel Sneep, n die er voor pleit zo spoedig moge- J een aantal opslagplaatsen op te Katwn. Bergen noemde hij een gun- vestigingsplaats, omdat daar een en ander gereed is en er s T lig investeringen gedaan behoeven orden. lotte werd van de zijde van de ologische dienst Noord-Holland merkt dat behalve Bergen ook pre plaatsen zijn bekeken, namelijk nster, Zijpe en Wieringermeer. 9.50 n deze plaatsen bestaan echter bezwaren. ners, die van boven en onderen zijn afgesloten met roestvrij stalen gaas. Er moet een samenloop van omstan digheden geweest zijn, die wij moeten trachten op te sporen'. Deskundigen van het gerechtelijk la boratorium in Rijswijk, van TNO. de arbeidsinspectie en van de brandweer zijn gisteren in de loop van de dag al met het onderzoek begonnen. Burgemeester Jongeneel gelooft niet, dat de KNSF behalve kruit andere stoffen produceerde, die explosief zijn. 'Ik blijf van mening, dat de chemici, die op dit bedrijf werken, zich vergist hebben in de explosiviteit van het kruit'. De burgemeester van Muiden blijft erbij, dat 'deze fabriek op enkele honderden meters van een bevolkings centrum, een gevaar is. De fabriek moet verdwijnen. Maar ik voel me tegelijkertijd machteloos. De hinder- ISTON (UPI, Reuter) Met een seconden durende 'burp' van de draotor werd de Apollo 17 giste- nog iets preciezer op zijn koers de maan gezet. De werkzaamhe- aan boord verlopen volgens de uikelijke routine. De problemen het alarmsignaal dat om onduide- i redenen voortdurend toeterde opgelost op de beproefde manier aan zo veel geheimzinnige storin- een eind maakf: de klachten zijn even onduidelijke redenen weer ihouden. 'an, Schmitt en Evans waren gis- nog aardig slaperig toen zij de vluchtleiding werden gewekt, hadden alle drie slaappillen ge kt nadat hun eerste poging tot 'trust op slechts enkele uren slaap .uitgelopen. vluchtleidingscentrum heerst a Wat sentinientele stemming. Tel- u" I als we een programmapunt heb- afgewerkt, vertelde vluchtleider bid Griffin, staan er mensen die ■Jfen 'hè, dat is de laatste keer dat dit doen'. Griffin heeft aan alle e^hemande Apollovluchten meege- n|Uk de ruilllte heeft Jack Schmitt anjebreide waarnemingen over het ■endek doorgegeven, die op de e vergeleken worden met foto's weersatellieten. Men was onder t indruk van de kwaliteit van zijn Urologische waarnemingen. Met aardrijkskunde had hij het moei- CJ: 'Ik mis die handige lijntjes die d op de globe staan', klaagde dr. nitt vfj AMSTERDAM Góéd nieuws: - het bedrag van 40.000,- voor Parlermo is bereikt! We zijn halverwege, dankbaar, maar nog niet voldaan. Dagelijks bereikt een brede girogiftenstroom ons hoofdkantoor in Amsterdam. Het zijn stuk voor stuk hartver warmende en bemoedigende blijken van daadwerkelijk me deleven met de Waldenzen in de hoofdstad van Sicilië. Wie nog niet meedeed aan de actie van de Trouw-Kwartetbladen wordt uitgenodigd dit alsnog te doen. Het zou geweldig zijn als we voor het oecumenisch dien stencentrum van de kleine Wal- denzer gemeenschap het streef bedrag van 75.000,- bereiken. Giften onder vermelding: 'Sou laas voor Palermo' blijven har telijk welkom via het centrale gironummer van de NV De Christelijke Pers, Amsterdam: 26 92 74. Of op haar rekening nummer bij de Ned. Midden- standsbank Herengracht, Am sterdam, no. 69.73.60.768. Voor Amsterdam en omgeving: ge meentegiro: X 500. wet-vergunning is niet door de ge meente. maar door het Rijk, afgege ven. Ook daartegen hebben wij ern stig geprotesteerd. De enige, die deze fabriek kan sluiten, is het Rijk'. Ook de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, is van mening, dat de KNSF niet meer in Muiden gehand haafd kan blijven. Maar ook hij con stateerde gisteren 'dat de provincie niets tegen de fabriek kan onderne men'. Protest Het actiecomité Muiden Zuid-West heeft gistermiddag ernstig geprotes teerd tegen de aanwezigheid van de kruitfabriek in de gemeente Muiden. Vandaag zullen de bewoners uit die wijk een protestvergadering houden. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets bekend. Gistermiddag is een groot aantal deskundigen, onder meer van de arbeidsinspectie, het gerechter- lijk laboratorium en de brandweer inspectie, een onderzoek begonnen. Verzekerd De schade in Muiden wordt op 150.000 gulden geraamd voor wettelij ke aansprakelijkheid. De gemeente heeft een groot aantal boardplaten ter beschikking gesteld, om de ramen dicht te timmeren. Gistermiddag arri veerden al tientallen glaswagens in Muiden. De kruitfabriek zelf is ernstig bescha digd. Van enkele gebouwen staan de muren op instorten. Het personeel werd onmiddellijk na de explosie naar huis gestuurd. Eenkele bepleisterde werknemers liepen nog op het terrein rond. Gevraagd naar een reactie, ant woordde één van hen: 'Ik ben er kapot van. Ik heb m'n verhaal nu twee keer verteld, maar ik kan niet meer. Het leek wel of er een bom op het bedrijf viel'. De gemeenteraad van Muiden kwam gisteravond in spoedzit ting bijeen. De PvdA-kamerleden Voogd en Stoffe- len menen, dat de explosie in de kruitfabriek te Muiden opnieuw aan toont, dat verplaatsing van de fabriek naar een niet bevolkt gebied noodza kelijk is. Beide kamerleden hebben minister De Koster (defensie) ge vraagd de in vorige jaren weergege ven standpunten ten aanzien van de verplaatsing te herzien. De directie kan er evenwel mee ak koord gaan dat in die gevallen waarin het om prijzen op één dag op onover komelijke technische bezwaren stuit, een spreiding daarvan over een zo kort mogelijke periode rond de jaar wisseling mag worden aangehouden. Er is evenmin bezwaar tegen dat de detailhandel gedurende januari 1973 voor die artikelen die onder het alge mene tarief van 16 pet. vallen, de BTW-verhoging ad 1.75 pet. aan de consument afzonderlijk in rekening brengt (de verhoging van het BTW- tarief met twee punten tot zestien procent komt neer op een verhogings percentage van 1.75, zo blijkt uit deze brief aan het overlegorgaan). Op de nota, of kassabon, mogen in dat geval uitsluitend artikelen voorko men die onder het algemene tarief vallen, zo is het overlegorgaan verder meegedeeld. Als de detailhandel van deze mogelijkheid gebruik maakt, dan moet in de etalage duidelijk worden vermeld dat de aangegeven prijs van artikelen die vallen onder het algeme ne tarief, nog met 1.75 pet. moet worden verhoogd. Van 1 februari a.s. af moeten alle consumentenprijzen inclusief de nieu we BTW zijn. Volgens het overlegorgaan van de drie centrales (KVO, NCOV en NKOV) houdt deze mededeling der directie prijzen en mededinging van het ministerie in dat ondernemers die zich cnoform die mededeling gedra gen niet in strijd handelen met de prijscalculatiebeschikking van 21 nov jl. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bij het hoofdpost kantoor aan de Oosterdokskade in Amsterdam is gisteravond om kwart over zes een gewapende overval ge pleegd op een geldwagen van de Am- robank. Daarbij werd de bijrijder, de 24-jarige R. J. Aarsen uit Amsterdam door een kogel in de voet gewond. De vier overvallers, volgens de chauffeur van de wagen zuidelijke typen, zijn er vandoor gegaan met twee postzakken vol waardepapieren. De overval had plaats toen de chauf feur en diens bijrijder een lading postzakken wilden uitladen. Op dat moment verscheen een man met een bruine bivakmuts over het hoofd, die hen iets toeschreeuwde en gelijk met een pistool een naar de grond gericht schot richtte. Doordat de kogel echter afketste werd de bijrijder geraakt. Direct daarop verschenen nog twee mannen die, samen met de eerste, twee postzakken uit de wagen sleur den en daarmee in een klaarstaande wagen met chauffeur verdwenen en in snelle vaart wegreden. Later op de avond trof de politie bij het brandweergebouw aan de De Ruy- terkade een Alfa Romeo aan, waarvan aangenomen wordt, dat het de wagen van de overvallers was. Achterin lag een vuurwapen. De wagen had aan de voorkant een Italiaans nummerbord en aan de aohterkant een Nederlands kenteken. Dit laatste blijkt afkomstig te zijn van een gestolen Volkswagen bus. Over de omvang van de buit was gisteravond nog niets bekend. Vast staat wel, dat zich in de zakken geen geld bevond. De bijrijder is opgenomen in het Binnengasthuis. DEN HAAG Staatssecretaris mr. J. Rietkerk (sociale zaken) heeft, over eenkomstig het advies der commissie sociale verzekeringen van de Sociaal- Economische Raad, besloten de pre miestijging voor de wet op de Ar beidsongeschiktheidsverzekering voor 1973 (ten opzichte van 1967) gelijke lijk te verdelen over werkgever en werknemer. Inderdaad, u kunt maar liefst f 30,besparen als u nü intekent op de zojuist verschenen ZESDE DRUK van het vermaarde geschiedeniswerk twintig eeuwen historie van de Nederlanden, door A. en H. Algra Deze splinternieuwe editie is compleet leverbaar In 5 fraai gebon den delen. Totale omvang ca. 2.700 blz., waarvan 2.200 tekst pagina's en ca. 500 bladzijden illustraties, alles gedrukt op helder wit houtvrij papier. Voorintekenprijs f 26.50 per deel (geldig tot 15 mei '73; daarna f 32.50 per deel). Bij voorintekening geniet u dus een prijsvoordeel van 5 x f 6,- f 30,in totaal. U kunt bovendien in termljnèn betalen tot een minimum van Laat dit dubbele voordeel u niet ontgaanl Profiteer van de lage voorintekenprijs én van de gemakkelijke betalingsregeling door gebruik te maken van de VOORDEEL COUPON. Zend deze. voorzien van uw naam en adres, in open envelop zonder postzegel aan: UITGEVERIJ T. WEVER - Antwoordnummer 5 - Franeker Zend mij tegen voorintekenprijs X/ODPRFPI RON rechtstrees/via boekhandel VUUni/CCLDUIl de zesde druk van DISPEREERT NIET Twintig eeuwen historie van de Nederlanden, door A. en H. Algra. Compleet In vijf delen. Voorintekenprlja f 26.50 per deel. Ik betaal na ontvangst het gehele bedrag Ineens/in termijnen van (min. f 13,50) per maand. Naam; Straat: Plaats: 1 WIST U DAT?. Wist u dat DISPEREERT NIET het enige werk la. waarin ook de geschiedenis van het voormalige NEDERLANDS-INDIÊ en „DE WEST", uitvoerig Is beschreven? Er Is zelfs een heel deel aan gewijd: In totaal ca. 600 tekstpagina's en 156 blz. Illustraties. Een ander belangrijk pluspunt: Het vljfda en laatste deel Is volledig bijgewerkt en bevat bovendien een uitvoerig alfabetisch register. Dankzij dit register heeft DISPEREERT NIET alle eigenachappen van een handig naslagwerk, dat op elk willekeurig moment onmiddellijk kan worden ge raadpleegd. ..Zeer levendig en boeiend geschreven. De heren Algra geven een geschiedverhaal dat historisch volkomen, verantwoord en bovendien prettig leesbaar Is, terwijl de vele portretten en illustraties de aantrekkelijkheid nog verhogenDit is populaire geschiedschrijving van uitstekend gehaltel" Dr. J. A. van Arkel, historicus ,,Deze boeken zijn zo rijk, dat men er avonden In verzonken blijft en er de radio en tv voor vergeet, wat op zichzelf al een weldaad kan zijn. Juist Jonge mensen, die tegenwoordig over een ruim zakgeld beschikken, kunnen zich door het aanschaffen van deze vijf delen enorm verrijken. De boeken zijn boven dien uitmuntend geïllustreerd en voornaam uitgegeven." P. J. Risseeuw, romanschrijver ,.WIJ kennen geen geschiedeniswerk, dat de weg van ons volk zó boelend. zó Illustratief en vanuit een zó bewogen positieve overtuiging beschrijft als dit En In wat een fraaie uitgave. Wie dit boek niet In zijn bibliotheek heeft staan, doet zichzelf tekortl" Drs. T. M. Gilhuis, onderwijsdeskundige Recensies els deze laten er geen twijfel een bestaan: DISPEREERT NIET 6pant werkelijk de kroon onder de geschiedenisboeken. Schaf dit werk aan. voor uzélf. voor uw kinderen en/of kleinkinderen. Gun uzelf en hun het genot deze boelende ontdekkingstocht door i historiekennis zijn weerga niet heeft. (05170) 2469 en 2120; b.g.g. 2436. Verslechtering Van onze sociaal-economische redactie ^on onze weerkundige medewerker AMSTERDAM De Industriebond- NVV wil de werkingssfeer van de cao's uitbreiden tot de hogere inko mens, die thans nog buiten de collec tieve arbeidsovereenkomsten vallen. Als de werkgevers daartoe niet bereid of in staat zijn moeten zij in elk geval bereid zijn de materiële wijzi gingen uit te drukken in een percen tage van de totale loonsom inplaats van uitsluitend de loonsom van cao werknemers, aldus de Industriebond- NVV in zijn gisteren geformuleerde uitgangspunten voor de komende cao onderhandelingen. Deze uitgangspunten dragen (met het centraal akkoord als basis) een vrij algemeen karakter. Voor de compensa tie van prijsstijgingen heeft de Indus triebond-NVV en meer concrete sug gestie, namelijk een maximum van 250 gulden per procent compensatie. De laatste dagen bevond zich boven West-Europa zeer onstabiele lucht. Vooral in de gebieden dicht bij zee kwam het tot buien, sommige met hagel en onweer. Gisteravond zeven uur bevonden zich in het Kanaal op zijn minst drie onweerscomplexen, waarvan Bournemouth vijf mm neer slag kreeg. Ook Manston aan de zuid oostkust meldde onweer, 's 'Middags hadden vliegtuigen boven zuidwest- Engeland al cumulonimbi gerappor teerd met toppen tot 11 duizend meter hoogte. Ook kwamen in de vooravond rapporten binnen over turbulentie en zware CAT, dit zijn hevige luchtwoe- lingen bij heldere hemel Een en ander houdt mee verband met wijzigingen die een zeer diepe depres sie bij zuid-Groenland in de circulatie op hoger niveau boven de oceaan tot stand brengt. De luchtdruk nam gis termiddag bij de zuidpunt van Groen- Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Medicijnen zijn niet alleen een gevaar op de weg, ze zijn dat ook in het riool, waar heel wat drankjes, pilletjes en ampulletjes, die niet geslikt wor den, via het toilet terechtkomen. Enschede gaat erals eerste gemeente in Neder- derland wat aan doen. Dr. H. de Klerk, staffuntiona- ris Milieubeheer Twente, dok tert een systeem uit, dat ten doel heeft niet alleen de ge zinnen, maar ook apotheken, drogisterijen en ziekenhuizen op een comfortabele manier van hun overtollige medica menten af te helpen'. We wil len de medicijnen periodiek gratis bij hen ophalen. Dat gaat de gemeenten geld kos ten, maar dat moeten ze er voor over hebben. We begin nen eerst in Enschede; wordt het een succes, dan gaan de andere Twentse gemeenten het ook doen'. Overigens: men beperkt zich bij deze actie niet tot medicij nen. Ook overgebleven land- bouwbestrijdingsmiddelen zul len worden opgehaald. Veel boeren weten niet waar ze de veelal giftige stoffen, die ze niet meer gebruiken, moeten laten. In dit opzicht is het Enschede initiatief niet hele maal nieuw. In een enkele Noordbrabantse gemeente bij voorbeeld worden al proeven genomen met de opslag, ver werking, dan wel vernietiging van agrarische bespuitingsma- terialen. Spoed Het ophalen van medicijnen met het doel ze onschadelijk maken, is echter uniek. Dr. De Klerk: 'Burgemeester en wethouders willen dat er met spoed werk van wordt ge maakt. Het zou misschien een jaarlijkse actie kunnen wor den, in die zin dat we dan wat er van een jaar in de medi cijnkastjes is blijven staan in één keer ophalen. Als we ge beld worden, dan komen we (dat wil zeggen mensen van de dienst reiniging, hoewel: voor alleen drie asperientjes zou het natuurlijk moeilijker worden. Hoe is nu de praktijk? Deze: de huisvrouwen spoelen twee keer in het jaar (bij de schoonmaak) de boel door de wc. In een enkel geval stelt dat misschien niet zoveel voor, maar als enige miljoe nen gezinnen dat doen, wordt het uit milieu-oogpunt wel kwalijk. Om maar niet te spre ken van de apotheken, drogis terijen en ziekenhuizen die hun niet meer bruikbare me dicijnen (doordat ze beperkt houdbaar zijn of doordat ze uit de roulatie genomen zijn) toch ook kwijt moeten. Pas geleden nog vroeg men zich in een ziekenhuis af waar men heen moest met een par tij sublimaatpillen, waarin kwik zit. En met dat soort problemen zullen meer zieken huizen zitten. Enschede zal binnenkort ook contact opne men met de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Be vordering der Pharmacie. De groot-verbruikers en leveran ciers moeten uiteraard vaker met een wagen van de reini ging worden bezocht, mogelijk éénmaal per maand. Voorlopig wil men in Ensche de de landbouwvergiften en medicijnen opslaan in het voormalige gemeentelijke ont smettingsgebouw. Daarin wordt een 'bunker' gemaakt, waarin de stoffen veilig kun nen worden bewaard tot mo gelijkheden zijn ze te verwer ken of ze te vernietigen zon der dat het milieu wordt aan getast. In dit verband zal be keken worden of er een con tract is af te sluiten met de chemische verbrandingsinstal latie in de Botlek. Dr. De Klerk wil, wat in dit stadium nog niet is te vernie tigen, veilig opslaan in de bunker tot er een goede oplos sing is gevonden om het defi nitief onschadelijk te maken. 'We moeten', zegt hij, 'in elk geval de rotzooi niet langer in het riool deponeren'. De heer M. Kluyvenhoven, al gemeen secretaris van de Kon. Ned. Maatschappij tot de be vordering der Pharmacie deel de ons mee ('een persoonlijke reactie') dat hij het Enschede- se initiatief erg interessant vindt. Hij staat zeer positief tegenover de te nemen maat regelen, maar deze moeten wel met verstand gehanteerd worden. Alles hoeft niet zeer snel weggegooid te worden; het kan alleen maar handig zijn dat er op een gegeven ogenblik nog een zalfje voor handen is. In de medicijnkast jes blijven inderdaad ook vaak dingen te lang staan, die dan bijvoorbeeld gaan verschimme len of verzuren. Oogdruppelt jes, om iets te noemen, zijn na nof twéé weken al niet meer te gebruiken. Ook voor de apotheken, drogisterijen, ziekenhuizen zit wellicht wat in het Twentse idee. Ook daar gaat nogal eens wat door de gootsteen. Er is destijds een onderzoek naar geweest in sa menwerking met de zieken fondsen. Procentueel viel dat toen echter niet ongunstig uit. land af tot onder 955 millibar na dalingen van bijna 14 millibar in drie uur tijd. Het station Prins Christians- sund meldde onafgebroken zware sneeuwval bij minus 1 graad Celsius. De zachte oceaanlucht heeft de ivin- terkou in west-Rusland nu al tot tn noordwest-Siberië teruggedrongen. Gistermiddag was het in Smolensk plus 1, Astrakan en Riazan ten zuid oosten van Moskou plus 2, Volgograd (het vroegere Stalingrad) en Lenin grad plus 4 graden Celsius, stations in Polen rapporteerden 4 tot 7 graden boven nul In het uiterste noorden van Europa vroor het wel 14 graden, te weten op het Zweedse Kvikkjokk, maar het dooide 9 graden in het zuid-Finse Rankki. Rest nog te vermelden dat een randstoring tot vrijdagmiddag één uur in Dijon al 27 mm neerslag gebracht had Dit weekend zullen we te maken krijgen met bovengenoemde stormdepressie, wat neerkomt op een overgang naar regenweer en flink aanwakkerende winden uit zuid tot zuidwest. Met name het weer van zondag wordt door de depressie be dreigd. Als gunstige bijkomstigheid is er de hernieuwde aanvoer van zachte lucht. Weerrapporten van gisteravond 7 uur: baxi- raum tempera turen en neerslag tussen "s mor gens en 's avonds 7 uur: Amsterdam weer licht 7 graden 0 millimeter, De Bilt licht bew. 7 0, Deelen zwaar bew. 6 0, Eelde ge heel bew. 7 0, Eindhoven zwaar bew. 7 0, Den Helder zwaar bew. 8 2, Luchth. R'dam zwaar bew. 7 0, Twente licht bew. 4 0. Vlls- singen geheel bew. 7 0.5, Zd.-Limburg ge heel bew. 7 0. Aberdeen onbew. 2 0, Athene geheel bew. 15 0. Barcelona half bew. 15 0. Berlijn geheel bew. 9 0.1, Bordeaux regen 9 3, Brussel niet ontv.. Frankfort geheel bew. 8 0, Genève regen 7 17, Helsinki zwaar bew.Innsbriick zwaar bew. 5 0. Ko penhagen regen 6 0.2, Lissabon niet ontv.. Locarno regen 3 2, Londen regenbui 8 0.4. Luxemburg geheel bew. 6 0. Madrid zwaar bew. 10 4, Malaga geheel bew. 16 12, Mal- lorca hall bew. 18 0. MUnchen zwaar bew. 8 0. Nice regen 12 1, Oslo licht bew. 1 0, Pa rijs geheel bew. 8 0, HOOG WATER 9 december Vlissingen 3.47- 16.07: Haringvliet a.d. IJsel a.d. Zeezijde: 5.26-17.38; Rotterdam: 6.20-18.48; Schevenin- gen 5.01-17.14: Jmuldcn 5.37-17.50: Den Helder: 9.17-21.43; Harllngen 11.41-23.57; Delfzijl: 1.32-14.01. 10 december Vlissingen 4.26-16.46; Haring vliet a.d. Zeezijde 6.00-18.14; Rotterdam: 6.51-19.24; Scheveningen5.35-17.48: IJmui- den 6.13-18.26; Den Helder 9.48-22.20; Har- lingen: 12.19-; Delfzijl 2.04-14.36. BINNENLAND T3/K5 (UW/KWARTET ZATERDAG 9 DECEMBER 1972 ADVERTENTIE DEN HAAG De verhoging van het BTW-tarief met twee punten tot zestien procent per 1 januari a.s., mag niet voor 1 januari in de detailhandel worden doorge voerd. Dit heeft de directie prij zen en mededinging van het mi nisterie van economische zaken het overlegorgaan der drie cen trale organisaties van onderne mers in het midden- en klein bedrijf bericht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5