Hoechst legt nadruk meer op buitenland Europese vennootschap komt stap dichterbij Certificaten Audet naar de beurs Handelsagenten uit Derde Wereld krijgen eerste opleiding in Nederland Blijftu gerust nogmaar even zoeken naar de beste whisky. Vat 69 wacht wel... Jitgebreide EEG in Ne wereld staal producent no. 1 Britse makelaars in vast goed in A'dam Ned. fondsen in New York Amerikaanse goederenmarkten rig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf In buitenland 500 Nederlandse ondernemingen Wall Street verdeeld IQfROUW/KWVRTET Z\TFI!D\G 9 DECEMBER 1972 FINANCIëN/ECONOMIE T25 K25 Niet-duitse vestigingen financieren zelf •RANKFORT De mogelijkheden voor een verdere expansie lig- ren bij het Duitse chemische concern Farbwerke Hoechst vooral in litbreiding van de produktie in het buitenland. Wanneer export loor produktie in het buitenland vervangen wordt, komt daarmee ilijkertijd produktiecapaciteit vrij voor de binnenlandse markt, deneert men bij Hoechst. investeringen in het buitenland uilen in de toekomst gewoonlijk ge- chieden door de buitenlandse vesti- ïngen uit eigen middelen. Dat is in et algemeen geen bezwaar, omdat de neeste bedrijfsonderdelen buiten )uitsland de beginfase achter de rug ebben. Nieuwe activiteiten buiten )uitsland worden uiteraard wel van 'rankfort uit gefinancierd, maar daar al de komende jaren minder geld in aan zitten dan voorheen. De nadruk ij de uitbreidingen in het buitenland al komen te liggen op de farmaceuti- che sector, de kunstvezels, kunsthar en en verf. In binnen- en buitenland al Hoechst in totaal voor DM 1,2 ïiljard investeren in vaste activa. ADVERTENTIE Nü met het aandelen- giroplan Vraag toezending I van de brochure met inlichtingen over deze gemakkelijke wijze van beleggen. ROLINCO antwoordnr.1957, Rotterdam, tel. (010) 650711 BRUSSEL De tot negen landen litgebreide EEG zal de grootste staal producent ter wereld worden. Dat is 'ie verwachting van het overlegorgaan wan de Europese Gemeenschap voor jKolen en Staal dat voor de laatste paal met de zes landen in Luxem burg vergaderd heeft. Verwacht pordt, dat de 'oude' landen van de {EG volgend jaar met z'n zessen 116 piljoen ton staal zullen produceren 1 dat de produktie van de negen op '5.5 miljoen ton zal uitkomen. Ook in 1972 was de tendens van grotere nadruk op het buitenland al duidelijk zichtbaar. De binnenlandse omzet steeg in de eerste acht maan den, vergeleken met dezelfde periode in 1971, met maar 2,8 pet en de export met 1,8 pet. Daar staat echter tegenover, dat de produktie in de buitenlandse vestigingen met 15 pet omhoogging, wat te danken was aan de dochters in de Verenigde Staten en Engeland enn het bijzonder aan Hoechst Holland (Vlissingen, Breda en Weert). BINNENLAND De investeringen in vaste activa in Duitsland zelf zullen vooral zijn afge stemd op de binnenlandse markt, waarbij men rekening moet houden met het gebrek aan arbeidskrachten. In principe zullen de investeringen in Duitsland zich het komende jaar be wegen op het huidige niveau, behalve wanneer er van nieuwe produkten sprake zou zijn. Dat research voor de chemische in dustrie belangrijker is dan in welke andere bedrijfstak ook, is natuurlijk geen nieuws. Toch ligt de zaak niet zo eenvoudig. Research is zeer arbeidsin tensief, de mensen die er in werken zijn meestal hoog geschoold en ont vangen derhalve vrij hoge salarissen. Loonstijgingen zullen ook het komen de jaar de research kosten flink ver hogen. Zelfs een groot bedrijf als Hoechst kan zich daarort niet permi- teren op alle terreinen, waar produk tie plaatsvindt even intensief onder zoek te verrichten. Geen enkel gebied mag verwaarloosd worden, maar wel zijn er bepaalde prioriteiten. Farma ceutica en plantenbeschermingsmidde- len behoren daartoe. PRIORITEITEN Die farmaceitische industrie is echter weer een wereld op zichzelf en hoe wel Hoechst op dit terrein de grootste producent in de Bondsrepubliek is zijn er ook hier prioriteiten. Farma- ceutisc honderzoek is de kostbaarste research. Al tientallen jaren wijdt Hoechst aandacht aan diuretica, dat zijn middelen, die vloeistofopeenho pingen in het lichaam (oedemen) te gengaan en aan anti-diabetica (midde len tegen suikerziekte.) Ook in antibio tica specialiseert Hoechst zich al ja renlang. Van recentere datum is de research op het gebied van hart- en vaatziekten en de psychofarmaca, dat zijn midde len tegen klachten op mentaal gebied. De farmaceutische sector van Hoechst is een goed voorbeeld van de nadruk, die het concern legt op produktie in het buitenland. Momenteel zijn er in 33 landen 38 produktievestigingen, waar 70 pet van de medicijnen wordt geproduceerd. In totaal was omzet van de farmaceutische sector in 1971 1.7 miljard D-mark op een totaal van DM 12.7 miljard. Voordat een medicament in handen komt van een arts, verloopt een perio de van vij fof soms wel acht tien jaar. De ervaring leert, dat van rond 7.000 nieuwe chemische verbindingen slechts circa dertig geschikt zijn voor voortgaand onderzoek. Van die dertig komen er maar tien in aanmerking voor klinische proven (vaak op die ren) en daarvan komt er slechts één uiteindelijk bij de arts terecht. Farb werke Hoechst gaf in 1971 DM 143 miljoen aan farmaceutisch onderzoek uit. AMSTERDAM De Britse Knight rank and Rutlcy groep, behorend tot de grootste vastgoedbemiddelingsorga- nisatics in de wereld, heeft officieel een nieuw kantoor in Amsterdam ge vestigd. Knight rank werd reeds vanaf 1971 in ons land vertegenwoor digd. De opening van een eigen kantoor werd noodzakelijk door de toenemn- di activiteiten van de grote Britse vastgoed-beleggers en ontwikkelaars en de internationalisering van de on roerend goed-markt. De Britse groep specialiseert zich vooral in de aan koop en verhuur van kantoor- en bedrijfsruimten en winkelcentra. Zij bemiddelde in Nederland reeds bij de aankoop van grotere objecten in o.a. Amsterdam. Rotterdam en Eind hoven voor bijv. Barclays Bank Inter national en de Credict Lyonnais. Knight rank heeft vestigingen en vertegenwoordigingen in Londen en Geneve. Afrika en australië. Bestuur hoeft niet meer katholiek te zijn NIJMEGEN Het bestuur van het krantenconcern Audet (Associatie van Uitgevers van Dagbladen en Tijdschriften) heeft besloten aan deelhouders voor te stellen over te gaan tot certificering van de aan delen. Als de betreffende ontwerp-statuten worden goedgekeurd zal de introductie ter beurze naar verwachting begin 1973 plaatsvinden. De aandelen van de onderneming worden tot nu toe nog op de incou rante markt verhandeld. De statuten zullen verder worden aangepast aan het nieuwe vennootschapsrecht. Bo vendien wordt voorgesteld het maat schappelijk kapitaal te verhogen tot 30 min, verdeeld in 15 min gewo ne aandelen en 15 min preferente aandelen. Het bestaande maatschappe lijk kapitaal is 20 min 10 min gewone aandelen en 10 min prefs. De laatste zijn niet uitgegeven). ROTTERDAM Ruim dertig ambassadeurs van ontwikkelingslan den hebben in Rotterdam de officiële introductie bijgewoond van een project, dat de opleiding van handelsvertegenwoordigers uit deze landen tot doel heeft. Dit project dat drie jaar zal duren, is mogelijk gemaakt door financiële steun van de Nederlandse regering. Initiatief en uitvoering zijn van het International Trade Centre, een organisatie van de Verenigde Naties. Hoechst is een vervuilende industrie ondanks forse investeringen ter bescherming van het milieu. Hier worden metingen verricht naar de aard van de stoffen, die door de schoorsteen naar buiten spuiten. Het in 1964 opgerichte International Trade Centre (internationaal handels centrum), dat sinds de eerste wereld handelsconferentie in 1968 onder geza menlijk beheer staat van de VN-orga- nisaties GATT en UNCTAD, heeft het initiatief genomen om in Nederland met de kennisoverdracht op het ter rein van de handel te beginnen. Als plaats van vestiging werd Rotterdan gekozen, dat door zijn betekenis als wereldhaven en handelscentrum vele aanknopingspunten voor de activitei- Juridische commissie reageert positief Van een onzer verslaggevers BRUSSEL Voorlopig mogen slechts naamloze vennootschappen worden omgevormd tot de nieuwe ondernemingsvorm Europese vennootschap. Boven dien raag liet voor de oprichting benodigde kapitaal niet te gering zijn zodat liet nieuwe type ondernem ing is opgewassen tegen de concurrentie op de we reldmarkt. Aldus de juridische commissie van het Europese parlement in een verslag over het voorstel van de Europese Commissie tot de oprichting van EEG-v ennootschap. ten van het centre heeft. Voornaamste doelstelling van het door ITC gelanceerde project is het bieden van een op de praktijk gerich te opleiding en een advisering aan hanJelsvertegenwoordigers uit ontwik kelingslanden, met het oog op de vergroting van hun mogelijkheden op de posten waarop zij door hun land zijn benoemd. Dit alles geschiedt op basis van de specifieke omstandighe den, problemen, verlangens en pro- duktenpakketten van de betrokken ontwikkelingslanden. Een op korte termijn te benoemen projectleider zal de deelnemers helpen bij het leggen van contacten met vertegenwoordigers van de Nederlandse handelswereld en de overheid, hen bekend maken met de structuur van de importhandel in Nederland en het behulpzaam zijn bij het deelnemen aan beurzen en ten toonstellingen. Een belangrijk aspect in het werk van deze projectleider is tevens het verschaffen van handelsin formatie aan regeringen van ontwik kelingslanden. Het International Tra- de Centre werkt bij dit alles nauw samen met het centrum tot bevorde ring van de import uit ontwikkelings landen (CBI), een instantie die onder het directoraat-generaal internationale samenwerking van het ministerie van buitenlandse zaken ressorteert. Het geplaatste gewone kapitaal is bij-* na 6.21 min. Daar Audet als houdstermaatschappij; zelf geen uitgeefster is van dagbladen.! wordt de identiteit van de dagbladen* en andere uitgaven voldoende gewaar-j borgd door voorzieningen in de statu ten van de werkmaatschappijen. Daar-; om acht men de bepaling in de Au- det-statuten dat directeuren en com-; missarissen katholiek moeten zijn* overbodig. 'In de huidige tijd van» toenemende samenwerking zou eenj dergelijke bepaling belemmerend kun-» nen werken', zo wordt gezegd in een; bericht van Audet. Daar bovendien, het nieuwe vennootschapsrecht in de* benoeming van commissarissen voor-* ziet door de zgn coöptatie, is de- continuering van beleid en bestuurs-* samenstelling voldoende zeker gesteld- Deze wijziging zal dan ook geen enke le consequentie hebben voor het tot' nog toe gevolgde beleid en voor de identiteit van de door de werkmaat-! schappijen van Audet uitgegeven dag bladen. ADVERTENTIE Kon Olie noteerde op S december 8 41%-% '41%-%): Philips S 16%-% (16"-%); Uni lever i 48-48». <473,4-481en I 8 36% 37«4Opgave duPont. Glorc, I n B - Gedaan; b - Bieden; L - Laten; i De totstandkoming hiervan zal een belangrijke stap zijn op weg naar een gemeenschappelijk vennootschaps recht, wat een voorwaarde is voor da verwezenlijking van een economische unie tussen de landen van de EEG. aldus de juridische commissie. De heer Pintus, rapporteur van da juridische commissie, meldt dat men de voorkeur geeft aan uniforme regels boven het op elkaar afstemmen van afzonderlijke nationale regelingen. Uniformering maakt het veranderen van zetel binnen de Gemeenschap, fusies tussen vennootschappen uit ver schillende landen en samenwerking gemakkelijker, aldus de commissie. Behalve lof voor het voorstel tot een Europees vennootschapsrecht heeft de IV A verwacht 10 pet neer winst LMSTERDAM De Verenigde HVA- laatschappijen verwacht op grond an de resultaten over de maanden anuari t.e.m. november voor het •pende boekjaar een tenminste 10 rocent hogere concernwinst dan over 971. •e suikerproduktie van de drie suiker- ndernemingen in Ethiopië bedroeg n de campagne 1971/72 116.643 ton, sgen 109.432 ton in 1970/71. In de 'middels aangevangen campagne 172-73 wordt een verdere produktie- lijging verwacht als gevolg van de Opgevoerde capaciteit van de Metaha- a-fabriek. De financiële resultaten an de Ethiopische dochtermijen over 'et Ethiopische boekjaar 1971/72 ge en een bevredigende 'toeneming te •ien. ie werkzaamheden op het terrein van 'e management consultancy konden 'order worden uitgebreid. Zowel in ndonesië als elders in de wereld is 'et concern betrokken bij modernise- 'ing en uitbreidingsplannen voor de uikercultuur. De aktiviteiten in Suri- jname zowel op het gebied van de Ik 'liepalmcultuur als t.a.v. de verwer- king van tropische fruitsoorten ont wikkelen zich steeds verder. Verwacht wordt, dat boekjaar 1972 beli niet een hoger resultaat van de han- m Wdelszaken zal worden afgesloten dan 1971- Hoewel nog verlieslatend ont wikkelt de Chemie Combinatie Am sterdam (50/50 joint venture met de CSM) zich volgens de verwachtingen. jcwBorsumij Wehry j", OEN HAAG Het jaar 1972 heeft voor Borsumij Wehry een gunstig verloop gehad. De omzetten zijn sterk ■estegen zodat deze zonder Afrika ge lijk zullen zijn aan de in 1971 behaal de omzetten inclusief Afrika (ƒ328 min). De bruto-winstmarges zijn ge handhaafd en de kostenstijgingen kon den in het algemeen worden opgevan gen. Door de ontwikkelingen in Kenia en Oeganda werd besloten de aldaar ge maakte winsten aan de reeds bestaan de reserves toe te voegen. Desondanks wordt voor het gehele jaar 1972 een ongeveer gelijk nettoresultaat ver wacht als in 1971 (ƒ4,7 min). De vooruitzichten voor 1973 lijken gun stig. Gist-Brocades DELFT Bij Gist-Brocades is een langzaam herstel van de winst begon nen, dat zich naar de mening van de raad van beestuur in 1973 zal voort zetten. De resultaten over 1972 zullen lager uitkomen dan over 1971. Vooral de divisie industriële produkten stond onder druk van een stagnerende markt. Thans vertonen de kwantitatie ve omzetten van de produkten van deze divise weer een stijging. De dit jaar genomen kostenbesparende maat regelen beginne nhun effect te sor teren. De voorraden zijn ten opzichte van het begiin van het jaar met circa 15 pet verminderd. mers in Ulft zouden moeten worden ontslagen. Zowel de ondernemingsra den als de vakbondsleden van D.R.U. te Ulft en de Etna te Breda hebben hun instemming betuigd ten aanzien van het onderhandelingsakkoord Districtsbestuurder N. Prigge van de industriebond NVV zei dat voor de vakbonden en voor de werknemers die aanvankelijk de de nodige bezwa ren hadden tegen de reorganisatie plannen het kwam in Ulft zelfs tot demonstraties 'het conflict nu wel uit de wereld is'. Amalga DSM HEERLEN De president-directeur van DSM, dr. A. C. J. Rottier, zal per 1 oktober 1973 de onderneming met overbrugging naar pensioen verlaten. De heer Rottier is 62 jaar en maakt sedert 1 januari 1949 deel uit van de topleiding van DSM. Plaatsvervangend president-directeur, drs. W. A. J. Bo- gers, zal de heer Rottier per dezelfde datum opvolgen. Eveneens Rer 1 okto ber 1973 zal tot hoofddirecteur wor den benoemd, mr. H. B. van Liemt, chef hoofdgroep chemische deelnemin gen. Het ligt in de bedoeling dat de heer Van Limt de taken van de heer Bogers betrekking hebbende op de hoofdgroep chemische produktie en de groep deelnemingen overzee zal overnemen. ZEIST Amalga en de voor het centraal overleg aangewezen bestuur ders van de vakorganisaties hebben overeenstemming bereikt over een so ciaal plan ter opvanging van de gevol gen van de concentratie van haarden- en gieterijproduktie, zo deelt Amalga mee. Het betreft hier het plan van Amalga de haardenproduktie te con centreren in Ulft en de gieterijproduk tie in Breda. Voor 145 man zou vervangende werkgelegenheid aanwe zig zijn binnen het concern. Gerekend werd op een natuurlijk verloop van 35 man, zodat uiteindelijk 90 werkne- Unikap NIEUW-LEUSDEN Unikap (rijwie len en motoren) stelt voor het divi dend over het per 31 augustus 1972 verstreken boekjaar te bepalen op 13 pet v j. 11 pet contant) en wel 8 pet in contanten en 5 pet in aandelen uit de winst. Het bestuur zegt te streven naar een stabiele dividendpolitiek. Over de gang van zaken in de inmid dels verstreken periode van het nieu we boekjaar wordt meegedeeld dat de gunstige ontwikkeling althans de trend vertoont zich voort te zetten. juridische commissie ook kritiek. De voorgestelde tekst vertoont een aantal gebreken en leemten die echter niets afdoen aan het werk van de Europese Commissie die erin is geslaagd de economische eisen in overeenstem ming te brengen met die van werkne mers, aandeelhouders en schuldeisers. Binnen de juridische commissie is lang gediscussieerd over de inspraak van werknemers. Tenslotte heeft men, ervan uitgaande dat de Europese naamloze vennootschap een volkomen novum moet zijn, besloten dat de raad van toezicht in de nieuwe onder nemingsvorm voor één derde moet bestaan uit vertegenwoordigers van de aandeelhouders, voor éénderde uit vertegenwoordigers van de werkne mers en voor éénderde aangewezen moeten worden door beide partijen. Hiermee gaat de juridische commissie verder dan de Europese Commissie, die een standpunt inneemt tussen werkgevers, die geen geïnstitutionali seerde werknemersinspraak willen en de werknemers zelf, die de voorstel len niet ver genoeg vinden gaan. Wèl volkomen eens met de Europese Commissie is de juridische commissie het wat betreft de concernvorming. Volgens beide commissie is concern vorming iets anders dan fusie, waar voor een apart hoofdstuk in het Euro pese vennootschapsrecht aan de con cerns gewijd moet worden. Een moeilijk punt is weer wel de uitgifte van aandelen op naam, o.a. omdat Italië deze in zijn huidige wetgeving niet kent. De juridische commissie is echter van mening dat dit land zich wat dit betreft zal moeten voegen naar de partners. Met de kritiek op de voorgestelde verordening dat zij te gedetailleerd en te ingewikkeld zou zijn is de juridi sche commissie het niet eens. Aan het veelvuldig verwijzen naar verschillen de nationale regelingen zijn grotere bezwaren verbonden, aldus de juridi sche commissie. De juridische commissie vindt het belangrijk dat de nieuwe EEG-veror- dening voldoende zwaarte krijgt. Er moeten sancties komen die in de verschillende landen in gelijke mate moeten worden toegepast. Eerder al reageerden andere commissies van het Europese parlement (te weten die voor economie, voor financiën en voor sociale zaken) positief op het voorstel van de Europese Commissie Het voorgestelde statuut zal volgende week tijdens de voltallige vergadering van het Europese parlement worden behandeld, waarschijnlijk op dinsdag 12 december. Daarbij treedt de Neder landse afgevaardigde mr. T. Brouwer (chr. dem.), voorzitter van de juridi- che commissie van het Europese par lement op als rapporteur, in plaats van de heer M. Pintus, die geen deel meer uitmaakt van het parlement. BRUSSEL Nederlandse on dernemingen hebben In de be langrijkste industrielanden van de wereld (Japan en Canada niet meegerekend) in totaal 508 dochterondernemingen en geas socieerde bedrijven, aldus een statistiek in het verslag van de juridische commissie uit het Europese parlement over het voorgestelde statuut voor een Europese naamloze vennoot schap. De meeste dochters heeft het Nederlandse bedrijfsleven in België, namelijk 119, dan volgt Wcst-Duitsland met 110. In Frankrijk zijn 78 Nederland se bedrijven, in Engeland 65, in Zwitserland 30 en in de Vere nigde Staten 35. Onder de kleine landen slaat Nederland geen gek figuur met zijn aantal bedrijven in het bui tenland. België bv. heeft 246 bui tenlandse bedrijven, Denemar ken 188 en Noorwegen 117, maar Zweden heeft er 608 en Zwitserland 685. Deense, 45 Franse, 147 Duitse, 6 Franse onderneminen hebben buitenland, Wcstduitsc 1.311, Engelse bijna 2.000 cn Ame rikaanse 4.879. Wat betreft de buitenlandse on dernemingen in ons land meidt de statistiek: 34 Belgische, 14 in totaal 739 bedrijven in het Italiaanse, 210 Engelse, 51 Zweedse, 36 Zwitserse en 530 Amerikaanse bedrijven. CHICAGO Tarwe dec. met 7/12 252% 253% 249% 8/12 256% 259% 257% Mais dec. 153% 156% 157% 160% 162% 164% Haver dec. 103% 101% 99L 104 103% 100% Sojabonen nov. 408% Jan. 412 mrt 412% 418%b 422b 422%b Rogge dec. mei okt. WINNIPEG 149'.-b 155% 154 159%b 165». jb 164b Haver dec. mel okt. 97 98% 97L 100% 102%L 100%L Gerst okt. dec. mel 134% 137%b 136% b 141%b 143L 142»4L Lijnzaad okt. 353*4b 362% b 364% b 372%b NEW YORK Katoen mrt. 33.15 mei 33 03-07 okt. 32.15 33.60-63 33.50 32.45b-50L Cacao Loco G Loco B dec 36% 35 31.51 31.87 37% 35% 31.84 32.29 Woltops loco dec. 173.00n 173.OOg 176.OOn 174.00-183.00 Suiker contr. 11 loco 9.00 Jan. 9.02n mel 9 24-2lg 9.00 9.08 9.08n Koper sept, okt 47.10 47.40 47.60 47.90 Sir. loco 175»«-177%L 187',Sn 178%b 178b Sept. 20.30-21.00 okt. 21.001, nov. 21.00L LONDEN Metalen en per ton 178%n 178 Vib 178b 20.65-20.RO 20.85ged. 20.85ged. 429>.j-430 430' 3-431 441-4411* 442'3-443 DOW JONES INDEX l*KW YORK AC F Industries Airco Allied Chemical Alum Co of Ara American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Bendix Bethl Steel Boeing Burlington Ind Can Pacaflc Ry Cclanese Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate-Palmollve Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cunt Can font Oil Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Urero and Co Dow Chemical Induct. Sporen Utli 6 dec. 1027.54 239.44 122.83 - 465.2 Eailman Kodak 7 dec. 1033.26 239.32 123.18 464.7 8 dec. 1033.19 238.66 122.67 74.96 467.2 Flrst N,t Clly Aaod. Obi. lot. II. L. 6 dec. 18.610 - 1.824 812 641 s Mods Du Pont 7 dec. 19.320 1.797 8 dec. 18.030 20.660 1.799 743 711 688 akzona 732 Am Standard Amsted lnd 48% 48'* 1» 18*4 30% 31 >i 53 54', 44». 44'* 81*4 31% 33% 33% 31', 30*4 32». 32U 9 8% 19», 197', 52 51% 8% 20% 20 :i 25». 24 '4 77», 79 30'* 30'* 25% 25», 38'* 36% 15% 13% 41'* 42 55% 55% 49% 48% 25*1 25% 32% 32% 39% 39% 49% 49'* 46% 45% 101»* 101% 176 174% 145% 146% 70", 71% IB'* 19% 23% 23% 30'/, 30».; 13% 13% EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand. 'Tussen haakjes staat de offi ciële slotkoers van gistermiddag). AKZO (72.40). Hoogovens 'S2.40). Kon. Olie 125.00 (125.20). Philips 53.60 (53.70). Unilever 143.40 (143.50). KLM (119.80). Koersen in Montreal •/12 7/12 Balt 4 Ohio 4%%48%b 48%t Bavuk Cigars 13% 13 Asbestos Corp. Canada Fund. Consol Bathurst Dom Tar Chcm Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 18 19% 11% 19% 8.51L 57% 16% 17% 1»% 11% Can Breweries Cerro Chadbuurn Golh Chase Select Pd Columbia Gas Cominco Cont Telephone 11.66 11.70 33 32% 24% 26 25% 57'* Fluor Corp Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel El Getty Oil Gilelle G.mbcl Brothers Goodyear I and R Gulf Oil Illinois Centr Insilco Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Ling-Temco Vougl Lition Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Store» McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat. Lead Ind. North Am Rockw Ini Bnk for Rec Int Flav Frag Inl Paper i$ 4) Kansas Clly Ind Kansas Power KLM Kroger Lea.sco Lone Star Cement Lehman Madison Fund 78% 77% 34% 34% 69% 69»; 30'i. 30% 81% 80% 22% 22% 32% 32"; 94% 93»k 6?% 62", 26 27 32 32»; 26 26% 29% 29 14% 14% 396% 403 40 40 32% 32% 40% 41»* 60'. 60 34 33»* 20 20 23% 23 49'/, 47% 10 10% 14 V. 14' 4 10»; 10% 28% 28% 20 19»; 52% 52% 36% 36% 73% 74% 61", 61% 32% 32', 16% 16% 18'; 18 44% 44»; 17% 17% 32% 32% 21% 21% 98%b 98%b 86»; 86% 25 80 25.90 44 43», 28», 28% 37% 36% 23». 23»; 22% 23% 24% 24», 18»; 18% >2% 12% Pac Gas and El. Penn. Central Pepslco Phelps Dodge Phillip Morris Phillips Petr Procter 4 Gamhl RCA Republic Steel Reynolds lnd Royal Dutch Petr Santa Fé Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indian: Exxon Corp Texas Gulf Texas Insl Transamerica Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands IIS steel West Union Tel Westinghouse El Woolworih Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips CO 36%< Standard Brands Union Electr United Corps United Gas 18% 18% 32»* 32% 3% 3% 89'; 89% 38% 38", 115% 116% 42% 42»; 109»; 108 "4 38% 38 28% 28% 35'; 55 41% 41'; 34% 33% 116% 116", 58", 58", 21»* 21% 46". 45". 30 50 50 49»; 80 80% i 86'* 87 88»; 88% 1 56% 56% 46% 45% 38*; 38% 171% 171 18% 18% 47»; 51 51% 16 15% 47% 47", 12»; 12»; 33% 33»; 51% 50 45V; 45% 34'; 34'; 18»* 18»; 8 8% 74% 74', 36%cx 36», 12% 12% 25% 25% 25 24'. 56% 36', 42 42% 18'* 18'. 9% 9». is--; 18% 36% 36%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 25