Opheusden steunt Ambonnezen Tennisbond buigt zich over reclame op shirts Schorsing opgeheven Geschrokken? Derde divisie-club Bournemouth doet bod op George Best chaatsenrijders it het zuiden aar De Uithof -Andreas Kuyken j liet in Amsterdam Ray Terrell niet schuldig aan bezit marihuana Tien miljoen gestolen in Olympisch dorp KNVB neemt sponsoring Nederlands elftal over Propagandafilm korfbalbond Clay blijft thuis Sport programma 'Geen problemenalleen de afdeling discrimineert Van onze speciale verslaggever )PHEUSDEN 'In liet veld moeten die jongens grove beledigingen incasseren. Vaak worden ze itgesckolden voor 'zwart smoel'. Daar vloeien evenwel zelden incidenten uit voort. Want ze redene- tn ook, dat blanke jongens elkaar uitschelden met 'rooie' en meer van dat soort kreten. Maar inciden- :el kunnen ze het niet verwerken, zoals eigenlijk iedereen wel reageert op een belediging. Als ze ch dan revancheren, zijn het geen normale men sen meer. Dan zijn het Ambonnezen. Hetgeen chijnbaar meer dan normale aandacht bij de buitenwereld opwekt.' Het derde elftal van Opheusden, dat voor zoveel opschudding heeft gezorgd en zorgt. an het woord is bestuurslid en wed- rijdsecretaris Van de Berg van de in vierde klasse zaterdagvoetbal uitko- ende vereniging Opheusden. Van de erg is, daags vóór de afdeling Nijme- m zich heeft uitgesproken over de :ak-'Opheusden', nog altijd kwaad, ij zegt: 'In Opheusden worden Am- Jnnezen volkomen in de gemeenschap igenomen. Er bestaat hier een voor- ïffelijke relatie met hen. Nooit pro lemen. Maar die verhouding dreigt lor het gedrag van het bestuur van afdeling Nijmegen verstoord te irden. Want daar wordt wél gedis- imineerd. Als het derde elftal van iheusden, dat op één man na (de eper, red.) uit Ambonnezen bestaat, trokken is bij een uit zijn krachten groeide strafzaak, wordt onmiddel- i de gehele vereniging lam gelegd. gezonderd dan het eerste elftal, direct onder auspiciën van de <VB valt. Wat bereikt men met een rgelijke maatregel? Dat er een ver- ijdering ontstaat tussen de Ambonne- t en de autochtone bevolking. Vol- ssen mensen kunnen het allemaal l wel begrijpen, zich solidair voe l/maar die kinderen van 10 tot 12 ar vatten het niet dat ze niet kun- Pn voetballen, omdat het derde elftal {ens in betrokken is. En die trek en onmiddellijk conclusies dat is "deren eigen. Zeggen: 'Dat komt )or de Ambonnezen, dat wij niet innen spelen.' Begrijpelijk, die ver vaardiging, want die kinderen le- n een hele week naar die zaterdag e.' MOTIES tr herinnering eerst dit. Op 18 no- smber spelen PGEM 2 en Opheusden tegen elkaar. Een duel, dat bepaalde noties oproept. Immers, de vorige edstrijd tussen deze tegenstanders erd door scheidsrechter Rassolo ge- aakt. Van de Berg: 'Ik heb die edstrijd zelf bijgewoond. Bij een and van 51 wordt er een speler n ons uitgestuurd. Nog niets aan de and, maar even later raken twee 'apen slaags met elkaar. Rassolo iut ze uit elkaar en geeft één mi- iut de tijd om de rust te herstellen de wedstrijd te hervatten. Opheus- «n stond klaar, maar PGEM liep van het veld af. De weggezonden speler kreeg twee bindende wedstrijden schorsing, verder zijn er voorzover ik weet geen straffen uitgedeeld.' Tegen die achtergrond viel wel te verwachten, dat ook het volgende duel uit deh and kon lopen. Een reden waarom de voorzitter van de strafcom- missie afdeling Nijmegen, de heer Molders, aanwezig was. En inderdaad, er rezen wederom problemen. Van de Berg: 'Ik ben er zelf niet bij geweest, maar ik kan dit hetgeen ik zo verno men heb, toch een vrij reëel beeld van alle ontwikkelingen schetsen. De 25-jarige Jery Manusala was het niet eens met het besluit van arbiter Sem- pers hem uit het veld te sturen. Hij ging er niet uit fout natuurlijk en gaf bovendien de scheidsrechter een klap. Niet goed te praten. Sem- pers staakte vervolgens de wedstrijd. De leider van het elftal, de heer Manupassa, ging, toen beide ploegen alweer in de kleedkamer waren, met aanvoerder Dolf Siautha naar de scheidsrechter om alsnog een poging te doen de wedstrijd te hervatten. In de kantine. Toen ze daar arriveerden, werden ze door supporters van PGEM afgetuigd. Een van de supporters van Opheusden ging vervolgens naar de kleedkamer van de spelers om assis tentie te vragen. Het lijkt me logisch dat die gegeven werd. Je springt toch bij om kameraden te helpen? Nou ja, daar is een hele vechtpartij uit ont staan. Een van onze supporters ging bovendien een bajonet uit z'n wagen halen, geen klewang waar men het zo graag over heeft, die hij wilde gebrui ken. Dat werd evenwel verhinderd door Jery Manusala notabene, die het ding onmiddellijk afpakte. Dat is ei genlijk alles wat er gebeurd is. IN BRAND De nasleep houdt Opheusden (het is het praatje van de dag) ook nu nog in z'n greep. De plaatselijke pers sprong bovenop de vechtpartij. Met allerlei pikante reacties. In 'De Gel derlander' komt vice-voorzitter Riet veld van PGEM aan het woord: 'Wij dienen een verzoek in bij de KNVB om geen wedstrijden in Opheusden meer te spelen. Daar voelen we niets meer voor. Wellicht kan er een neu traal terrein worden aangewezen.' En: 'Het zijn overigens niet altijd de spe lers die de moeilijkheden veroorza ken, maar juist de supporters.' In 'De Nieuwe Krant' citaten van oud-Op- heusden voorzitter M. Bello: 'Als ze een Ambonnees zien. staan ze al in brand.' Afdelingsvoorzitter Peters zegt onmid dellijk, dat de vereniging Opheusden zwaar zal worden aangepakt. Amper vijf dagen later wordt een voorlopig vonnis bekendgemaakt. De hele vere niging Opheusden wordt, zolang de zaak in onderzoek is, geschorst. Een beslissing, die door Opheusden als een enorme klap ervaren wordt. 'Want', zo stelt Van de Berg nog maals, 'wat hebben andere leden van de vereniging er mee te maken? Waarom mag het dameselftal niet aantreden? De pupillen, de junioren? Ik had nog begrip op kunnen bren gen, als het derde elftal voorlopig op non-actief was gesteld. Maar dit? Men motiveerde die beslissing door te stel len, dat de gemoederen gestild moe ten worden. Nou, die worden in dit geval zeker niet gestild. Integendeel zelfs.' VREEMD Waarna Van de Berg op een inder daad opmerkelijk feit wijst: 'Die wed strijd werd bij PGEM gespeeld. Nu is eke vereniging verantwoordelijk voor de gang van zaken op eigen terrein. Nu dus PGEM. Maar daar zijn voor alsnog geen maatregelen tegen geno men. Opheusden werd de dupe. Vreemd! Zoals collega-verenigingen eveneens onderkennen. Sinds die vechtpartij hebben we veel sympathie betuigingen ontvangen. Bij elke vere niging gebeurt wel eens wat. Ook bij PGEM, waar vorige week zaterdag een wedstrijd tegen Lienden is gestaakt. Ik wil daar geen conclusies uit trek ken, dat niet, maar onderstreep dat Opheusden geen uitzonderingspositie inneemt.' Opheusden zal. zo benadrukt Van de Berg, zich niet distantiëren van de Ambonnezen. 'Het zijn leden, zoals iedereen lid van onze club kan wor den.' Vraag is alleen waarom de Am bonnezen zichzelf discrimineren door in een en hetzelfde elftal uit te komen. Van de Berg: 'Dat vinden die mensen prettig, waarom dan niet. Nee, we hebben nooit pogingen ge daan ze meer in onze vereniging te integreren. Het is hun wens. En bo vendien: de Ambonnezen vormen geen clubje in de club. Ga maar na: ook in andere elftallen spelen Ambonnezen. In het eerste, het tweede en ga maar door. Er wordt bij Opheusden in geen geval gediscrimineerd.' JOHN LINSE EN HAAG )anp) Als gevolg van «t conflict tussen de Eindhovense iwstijsbaan en het gewest Noord ribant Limburg zullen de schaatsen- jaers uit Brabant en Limburg gaan ïinen op het nieuwe schaatscentrum 8 Uithof in Den Haag. et gewest Noord-Brabant-Limburg door de controverse in Eindhoven in trainingsuren huren. De afgelo- t weken zijn de rijders uit Brabant Limburg uitgeweken naar Utrecht, isterdam en Alkmaar. Doordat nu ik het gewest Zuid-Holland gastvrij- ■id aan de Brabanders en Limbur- W verleent zijn de trainingsmoge- «neden aanmerkelijk verruimd. Het latscentrum De Uithof wordt bin- »ort geopend. Bi HAAG (ANP) Het deelne- j lersveld voor het internationale dam- lemooi, dat van 18 tot 29 december Amsterdam wordt gehouden, is op- n ïeuw gewijzigd. De Zwitser Andreas >uyken heeft afgezien van deelne- i, nadat al eerder een aantal dam- F-'i )ers uit de Sowjet-Unie had doen n '«ten niet te zullen spelen. In plaats JuHylcen *s nu ^an der Sluis inge- i. ec'u in de grootmeestergroep, die be- uit: Andreiko (Rus), Sijbrands, 7'ersma, Roozenburg, Drost, Herme- jj ink, Van der Sluis en Jansen (Ned), &Baba Sy (Sen). Smith (VS), Mostovoy 7 ria) en Faal (Gam). In de meester- *°ep spelen Badiali (It), Jubal en laquet (Fra), Kemp (Sur), Gregoire Bei) en Benjamens, Goeree, Goudt, 'e Ruiter en Scholten (Ned). Bepaling mogelijk binnen een dag reeds overtreden Van onze tennismedewerker AMSTERDAM Als het reclame- voorstel van het bestuur van de tennisbond vandaag op de bonds- ledenvergadering in Utrecht wordt aangenomen, zal morgen reeds de eerste uitzondering op de nieuwe bepalingen worden toe gepast. Het reclaifievoorstel van het bondsbe- stuur houdt namelijk in dat tennis sers tijdens de wedstrijden commer ciële réclame op hun wedstrijdkeding mogen dragen, mits de grootte van de reclame de drie vierkante centimeter niet overschrijdt. Bovendien zal de reclame niet mogen bestaan uit na men voluit, maar moet worden ge vormd door afbeeldingen of initialen. De mannelijke topspelers die morgen op een nationaal invitatietoernooi in Venlo om voor Nederlandse begrippen uitzonderlijk hoog prijzengeld strijden (in totaal ruim drieduizend gulden) moeten als tegenprestatie voor dit prijzengeld met een reclame op de tennisshirts aantreden. Deze reclame is in een aanmerkelijk groter formaat uitgevoerd dan het volgens het bondsvoorstel toegestane maximum. Van bondszijde werd al vernomen dat men de royale reclame op het toernooi in Venlo bij uitzonde ring niet zal verbieden, omdat een en ander al was georganiseerd op het moment dat het nieuwe bondsvoorstel nog niet was aangenomen. Overigens krijgt het reclamevoorstel vandaag op de bondsledenvergadering wel de no dige bezwaren. Zo is een aantal clubs het niet eens met de strenge beper kingen die aan het voorstel zitten. De acht spelers die in Venlo om 3250 gulden strijden, zijn Jan Hordijk, Klaas Visscher, Jan Hajer, Marian Laudin, Tred Hemmes, Niek Fleury, Richard Kasten en Rolf Thung. De verliezers uit de eerste ronde ontvan gen 250 gulden, de verliezers uit de halve finales 400 gulden, de verliezer in de finale 600 gulden en de winnaar van het toernooi krijgt 850 gulden. Jan Hordijk is een van de acht spelers die waarschijnlijk de nieuwe reclame-regeling van de tennisbond zullen overtreden. Wan de recla me waar hij morgen mee speelt, is aanzienlijk groter dan wat de tennisbond toestaat. Panathinaikos wil niet meer' LONDEN (UPI) De eerste kandidaat voor George Best, het pro bleem-kind van het Engelse voetbal, heeft zich gemeld. Het aanbod voor Best, die door zijn club Manchester United na een lange reeks moeilijkheden uiteindelijk maar op de transferlijst is gezet, kwam echter uit een onverwachte hoek. De derde divisie-club Bournemouth deed, bij monde van manager John Bond, een 'bod' van 250.000 pond (zo'n twee miljoen gulden) op de Britse ster-voetballer. Volgens John Bond is het aanbod U serieus en niet als publiciteits-stunt - bedoeld. Bournemouth maakte bekend r' q telefonisch contact met Manchester United te hebben gehad en het aan- bod op schrift te zullen stellen. De i club moet het hoge bedrag zeker in kas hebben, want enkele weken gele- den verdween aanvaller Ted Mac- Douglall voor eenzelfde bedrag JjH| naar.Manchester United. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat Best de stap terug naar de derde divisie zal doen. De 26-jarige Ier heeft opnieuw een lange nacht doorgebracht in de Lon- dense discotheek Trendy, waar hij, sinds hij vorige week bij Manchester United wegliep, regelmatig te gast is. Hij ging in de vroege uren van vrij dag weg, kort nadat de manager van Manchester City dezelfde discotheek had verlaten. Manager Malcolm Alli son, die eerder deze week had ont kend dat Manchester City interesse zou hebben, weigerde te vertellen of hij met Best had gesproken in de club. Best zelf weigerde ieder com mentaar, sprong in een auto-met- ohauffeur en liet zich naar het huis van de Australische actrice Annette Andre rijden. Volgens manager Bond zal Best bij Bournemouth bijna drieënhalf duizend gulden per week kunnen gaan verdie nen. Dat salaris van meer dan 400 pond kan de club betalen, doordat de voorzitter Harold Walker, een welge steld zakenman, uit eigen zak 200 pond (1600 gulden) per week wil bijbetalen. PANATHINAIKOS Panathinaikos, de Griekse voetbalclub die twee jaar geleden in de finale van de Europa Cup van Ajax verloor, heeft gedreigd zich uit de Griekse competitie terug te trekken. Aanlei ding tot dit dreigement vormt de wijze waarop de wedstrijd van Pana thinaikos van afgelopen woensdag te gen Olympiakos werd geleid. Panathi naikos verloor met 10. maar meent dat scheidsrechter Marios Komninakis de club een strafschop heeft onthou- COVENTRY (ANP) De En gelse zwemmer Ray Terrell is door een jury in Coventry niet schuldig bevonden aan het be zitten van marihuana. De jury deed deze uitspraak, nadat Ter rell had toegegeven dat hij met nog vijf andere Britse Olympi sche zwemmers geld bij elkaar had gebracht om marihuana te kopen. Hoewel hij voorts toegaf dat er een kleine hoeveelheid van dit roesverwekkende middel in zijn koffer (in een trainings kamp in Coventry) was gevon den, ontkende Terrell dat hij het ooit had gerookt. Na afloop van de rechtszaak verklaarde de Britse zwembond dat Terrell, die na ontdekking van de marihuana in augustus uit de Olympische ploeg was gestoten, nu weer verkiesbaar was voor het nationale team. Woensdag noemde Terrell als zijn vijf medeplichtigen de zwemmers Tyrone Tozer, Row land Jones, Sean Maher, een zekere Dexter, en Davil Wilkie. die in München een zilveren medaille veroverde. George Best eerste aanbod den. De arbiter constateerde wel een overtreding, maar legde de bal buiten het strafschopgebied, omdat de over treding buiten de zestien meter-lijn zpu zijn begaan. Panathinaikos heeft een lijst met ei sen voorgelegd aan de voetbalautori teiten, die binnen tien dagen moeten zijn ingewilligd. Indien aan die eisen (die onder meer betrekking hebben op de wijze waarop scheidsrechters voor wedstrijden in de eerste divisie worden aangewezen) niet wordt vol daan, zal Panathinaikos zich op zon dag 17 december uit de competitie terugtrekken. 'ALLEENRECHT' Op de dagen dat West-Duitsland zal spelen in de eindronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap 1974, zullen geen andere wedstrijen worden vastgesteld. Sir Stanley Rous, voorzitter van de internationale voet bal Federatie (FIFA) heeft dit giste ren te Londen verteld. 'Wij willen', zei Sir Stanley, 'proberen een aantal fouten uit het vorige kampioenschap te Mexico te vermijden. Daar hebben wij geleerd dat het vaststellen van an dere wedstrijden op dezelfde dag dat het organiserende land speelde, door te televisie-uitzendingen desastreuze 'gevolgen had voor de recette van die andere wedstrijden'. De FIFA besloot tevens niet, als in Mexico, de verkoop van toegangskaarten te koppelen aan het reserveren van hotelaccommodatie. Tevens zal vermoedelijk het aantal passe-partouts werden beperkt ten gun ste van het aantal dagkaarten. SCHORSING De Hongaarse topvoetballers Florian Albert en Lajos Kue zijn voor onbe paalde tijd geschorst wegens een ge brek aan discipline, zoals het Hongaar se persbureau MTI gisteren bekend maakte. De club van beide spelers. Ferencvaros, nam de beslissing nadat beide spelers het trainingskamp van het elftal hadden verlaten en pas in de vroege ochtend terugkeerden. Hoe lang de schorsing duurt, zal afhangen van het gedrag van Albert en Kue. MÜNCHEN (ANP) De Olym pische Spelen van München, die een record aantal bezoekers hebben getrokken, kunnen zich op nog een zij het minder briljant record beroemen: plundering. Volgens de chef-ar chitect van het Olympisch Dorp, Heinle, hebben de 12.000 atleten en officials, die in het dorp waren gehuisvest voor 10 miljoen gulden aan 'souventers' meegenomen; van wc-brillen tot televisietoestellen toe. Hoewel het organisatiecomité rekening had gehouden met souvenierjagers had men toch niet verwacht dat het record dat in Mexico was gevestigd, zo ruim zou worden 'verbeterd'. Van de gebouwen in het Olym pisch dorp zijn tot nu toe al leen de flatgebouwen waar de dames waren ondergebracht be woond. De 1200 kubusvormige maisonettes, die de bijnaan 'klein Marokko' hebben gekre gen, zijn verhuurd aan studen ten, die een huur van 120 gul den in de maand betalen. De 3500 flats en appartementen in het mannendorp worden nog steeds hersteld. De verwachting is dat de eerste bewoners in het voorjaar hun huizen kunnen be trekken. Ongeveer de helft van de flats en appartementen is verkocht. UTRECHT (ANP) Het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB heeft gisteravond in Utrecht besloten zelf activiteiten te ontwikke len met betrekking tot de sponsoring van het Nederlandse elftal. Mr. J. Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal, verstrekte het volgende communiqué: 'Zoals bekend heeft enige maanden geleden Boom- Ruygrok BV het recht verworven om namens de KNVB overeenkomsten aan te gaan in verband met de promo tie van het Nederlan d elftal. Een aantal gedachten, die op dit punt reeds waren ontwikkeld door het be stuur van de sectie betaald voetbal, is daarop aangehouden. Gebleken is dat door een complex van factoren, zoals het tijdstip waarop Boom-Ruyrok kon beginnen en de kwaliteit van de wedstrijd België-Ne- derland bij het bedrijfsleven aarzelin gen zijn opgetreden. Daardoor is onze kerheid ontstaan bij de selecticgroep van het Nederland elftal, maar ook bij het voetbalpubliek. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft daarom, in overleg met de vertegenwoordigers van Boom-Ruy rok besloten, thans voorrang te geven aan het verder ontwikkelen van de eigen gedachten. De plannen van de sectie betaald voetbal zullen worden uitgewerkt door een werkgroep pro motie Nederlands elftal'. AMSTERDAM De directeur van de Nederlandse Sportfederatie, mr. W. van Ulsen heeft in Amsterdam de korfbalpropagandafilm 'Een man, een vrouw, een bal' overgedragen aan de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond. De 21-minuten durende kleurenfilm, die in opdracht van de KNKB door het NSF werd gemaakt, geeft een beeld van de moderne tijd, waarin de korfbalsport een duidelijke plaats heeft ingenomen. Van deze film, geregisseerd door het hoofd van de film- en fotoproduktie van het NSF, Jobs van der Dussen, zullen buitenlandse versies worden gemaakt, aldus de voorzitter van de KNKB, ir. H. A. Duns. 'Tevens zullen wij de film beschikbaar stellen voor bepaalde manifestaties, om zodoende aan te tonen dat korfbal een volwaar dige sport is, die volkomen in de huidige tijd past', zo zei hij. (ADVERTENTIE) NEW YORK De Zweed Ove Bengtson heeft de hal ve finales bereikt van een tennistoer nooi (met 75.000 dollar prijzengeld) in New York. Hij versloeg daartoe de Amerikaan Dennis Ralston met 62 64. Ook de Amerikaanse veteraan Pancho Gonzales bereikte de laatste vier. Hij versloeg zijn landgenoot Paul Gerkin met 64 64. In de eindstrijd van het toernooi om de Koning Gustaaf beker zullen Hongarije en Spanje elkaar ontmoeten. Hongarije werd finalist door Italië te Madrid met 2—1 te verslaan. Spanje nam in de andere halve eindstrijd, voor 2000 toe schouwers, een beslissende voorsprong van 20 tegen West-Duitsland. Gime- no versloeg Fassbenuer met 6-2, 64, Gisbert won met 6-3, 6-2 van Engert. HOUSTON Cassius Clay gaat niet op toemee door Azië en Australië. De oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht wenst geen risico te lo pen in verband met het gevecht tegen de houder van de Europese titel Joe Bugner (GB), dat in februari plaats vindt. Clay heeft nog steeds last van een wenkbrauwblessure, die hij opliep in de partij tegen de wereldkampioen halfzwaargewicht Bob Foster. Verminder de teer en de nicotine in de rook van uw sigaret. Met Denicotea filter-pijpjes. (JCfikotW Filters (10 stuks) f 1.20. Pijpjes vanaf f 1.25 1 BorsumQ Wehry N«d«rltnd B.V. SchevtnlngMweg 66, D»n Haag. Bij elko tabakswinkelier verkrijgbaar. t TROUW, "KWARTET ZATERDAG 9 DECEMBER 1972 Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Alle elftallen, be- ialve het bewuste 'derde', van de onlangs in zijn geheel geschorste voetbalvereniging Opheusden mo gen vandaag weer spelen. Aldus leeft het bestuur van de afdeling Nijmegen van de KNVB donder- lagavond besloten. Gistermiddag nerkte de heer Van de Berg, be- tuurslid van Opheusden, op: 'We perden donderdagavond laat door je heer Van de Akker van de af- leling opgebeld met deze mede- leling. Een schriftelijke bevesti ging moet nog volgen. Het derde ilftal is tot 1 januari geschorst, herder zijn er voor zover mij be kend geen straffen uitgedeeld. Op dit moment kunnen we deze be slissing aanvaarden. Pas als we alle verklaringen in bezit hebben, kunnen we overwegen in beroep te gaan'. Het bestuur van de afdeling Nij megen zélf doet nogal geheimzin nig. Aan de plaatselijke pers werd meegedeeld, dat er nog geen be slissing was gevallen en dat deze pas maandag verwacht kan wor den. Afdelingsvoorzitter Peters is eveneens schaars met zijn com mentaar. Vóór donderdagavond kon hij geen enkele mededeling verstrekken, gisteren was hij on bereikbaar. De heer Van de Ak ker: 'Het besluit zullen we op pa pier stellen en als perscommuni qué verstrekken. We hebben er varing met deze zaken. We willen niet dat het een en ander ver keerd overkomt'. Hij kon slechts bevestigen, dat Opheusden weer mag voetballen en zei verder niets te weten of al thans niets te mogen vertellen. Hij bestreed tenslotte, dat hij Op heusden geïnformeerd had. 'U zegt, dat ik Opheusden deze me dedeling heb verstrekt? Dat zal mijn zoon dan wel geweest zijn'. SPORT T23/K23 TWEEDE RONDE KNVB-BEKER HaarlemFeyenoord AZ"67—FC Den Bosch FC AmsterdamHelmond Sport Telstar—FC Twente Elinkwijk—FC VVV VolendamPEC VolewljckersVitesse SVV—Roda JC ExcelsiorFC Utrecht Sparta—MVV FC Den HaagSparta'25 VeendamFC Groningen NEC—Go Ahead HeraclesHeerenveen N AC—Ajax Willem II—PSV

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 23