Fleurig beeld van heden en verleden van Bollenstreek -J SALESMAN INDUSTRIALTAPES Familieberichten Westerbaan moet als natuurschoon behouden blijven Nieuw-Vennep wil kinderboerderij a. ADMINISTRATIEVE MEDEWERK(ST)ERS B. ENIGE MAGAZIJNBEDIENDEN Terwijl de zes miljoen stierven BEJAARDENHELPSTERS of -VERZORGSTERS NACHTZUSTERS of -HULPEN HUISHOUDELIJKE HULP VEILING MINNESOTA(NEDERLAND)NV TROUW/KW \RTET ZVTERT) \f. 9 Dl;. EMItKK 1972 Enigo kennisgeving GETROUWD: P. v. d. Boom Andel (N.Br.) met F. Bouman Rotterdam Toekomstig adres: Medio Januari. 'De Borghave', Wilgenlei 730. Rotterdam 12. DANKBETUIGING Door de buitengewoon grote be langstelling bij de viering van onze 50-jaiige echtvereniging is het ons onmogelijk ieder per soonlijk te bedanken. Toch willen wij gaarne op deze wijze uiting geven aan onze oprechte dankbaarheid voor de vele blijken van medeleven. Willemstad, november 1972. Soli Deo Gloria Op 11 december a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders J. Parlevliet en C. Parlevliet-Van Duijn ln intieme kring dankbaar te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. J. Parlevliet D. Parlevliet-Plug A. Parlevliet J. C. Parlevliet-Haasnoot en kleinkinderen. Katwijk aan Zee, 11 december 1972. Varkevisserstraat 48. 1932 1972 D.V. 20 december a.s zullen onze Ouders en Grootouders J. van Dijk en C. van Dijk-Van der Bent 40 jaar getrouwd zijn. Hun kinderen en kleinkinderen: Dick en Kiek Arjan en Corine Ria en Henk Esther en Mark Janny en Evert Jacco en Eward Onze ouders stellen u graag in de gelegenheid hen geluk te wensen op zaterdag 16 december a.s. van 16.30—18.00 uur in het Dorpshuis te Valkenburg Z.H. Valkenburg Z-H.t december 1972. Katwijkerweg 36. 1932 1972 D.V. op woensdag 13 december 1972 hopen onze geliefde Ouders L. C. Versevcld en M. Verseveld-Neeleman hun 40-jarig huwelijk te gedenken. Hun dankbare kinderen, verloofde en kleinkinderen. Wij stellen het zeer op prijs als u hen wilt gelukwensen in de grote zaal van gebouw "Rehoboth", Wilhelmina- straat 2, vanaf 20.30 uur, Berkel en Rodenrijs, v. d. Hoevenlaan 18. In plaats van kaarten Op 20 december 1972 is het 50 jaar geleden, dat onze Ouders en Grootouders Jan Blom en Geertruida Hendrika Endendijk zijn getrouwd. Zij wonen in Rotterdam. Begoniastraat 9. De dankbare kinderen: G. Blom, M. Blom-Schulz A. Blom, N. Blom-Zwaai M. Blom, G. Blom-NooteLoom H. M. Labots-Blom, H. Labots T. Blom, I. Blom-Plug en blijde kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren op woensdag 20 december a.s. van 19.00—20.30 uur in de zaal van de Nassaukerk, Kleiweg, Rotterdam-Hillegersberg, ingang Graaf Adolf van Nassau straat I Dankbaar voor het vele goede wat wij van hem mochten ontvangen, delen wij u mede, dat geheel voorbereid, na een moedig gedragen lijden is overleden, onze innig geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader Floris Lafeber op de leeftijd van 78 jaar Tilburg: E. M. Lafeber-Kompier A. S. J. M. Huysmans- Lafeber J. C. Huysmans Leiden: G. J. M. Lafeber Roermond: G. F. J. Lafeber G. M, C Lafeber-Pieterse Nieuw-Vennep: J. Th. A. Lafeber M. C. I. Lafeber-Wamelink en kleinkinderen. Tilburg, 8 december 1972. J. P. Coenstraat 67. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit, Haagweg 31, Leiden. Bezoek maandag van 77.30 uur n.m. en dinsdag van 22.30 uur en van 77.30 uur n.m. Een gezongen H. Mis zal worden opgedragen op woensdag 13 december a.s. om 10.30 uur in de Meerburgkerk a.d. Hoge Rijndijk 88 te Zoeter- woude, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Parochiehuis de Drie Eendjes. Want wij weten, dal, indien ons aardse huis, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. 2 Cor. 5:1 Heden nam de Here tot Zich onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Jaapje Jannigje Smaal-Kooy op de leeftijd van 89 jaar Zutphen, 8 december 1972. Prins Bernhardlaan 50. Zutphen: J. J. Jansen-Smaal G. L. Jansen 's-Gravendeel: A. B. Smaal E. Smaal-Brasz B. A. Smaal A. Smaal-Naaktgeboren C. Smaal E. Smaal-Vermeer Haarlem: J. J. Tempelaar-Smaal P. H. Tempelaar klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. op woensdag 13 december 1972 om 3 uur op de Nieu we Begraafplaats te 's-Gravendeel. Vooral zal om 2.30 uur een korte rouwdienst ge houden worden in de aula van „Immanuel". Na de begrafenis is hier ook gelegenheid om te condoleren. Daar het ons niet mogelijk is allen persoonlijk te be danken voor het overstelpend medeleven bij het overlij den van onze Man, Vader en Grootvader, de heer Arie Verkuil willen wij u langs deze weg allen hartelijk bedanken. Namens alle kinderen: D. E. Verkuil-Riske. Acaciastraat 40, Dubbeldam. Getroffen door uw overweldigende belangstelling en medeleven, in welke vorm dan ook betoond, tijdens het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Theodorus Cornelis Bakker betuigen wij u onze oprechte en welgemeende dank. E. A. Bakker-Van Leeuwen kinderen en kleinkinderen. Leiden, december 1972. Na een voorbereidingstijd van 70 jaar nam God tot Zich onze lieve vrouw, moeder en oma, doch ter, zuster, behuwdzuster en tante Francina Voskamp echtgenote van W. J. Boers Hij spreekt haar vrij om de genoegdoening, gerechtigheid en heiligheid van Christus Zondag 23 Naaldwijk: 's-Gravenzande: Naaldwijk: W. J. Boers M. Leerdam-Boers Jac. Leerdam Leo Ineke Wim Sjaak Madelein C. Breel-Boers W. J. Breel Ineke Joke Matthijs Willie Marja Karin Familie Voskamp en Familie Boers Naaldwijk, 8 december 1972. 's-Gravenzandseweg 153. Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 15.30 16.30 en van 19.3021.00 uur, zondag van 19.3021.00 uur en maandag van 15.3016.30 en van 19.3021.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 12 december a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk „De Ontmoetingskerk", Anjerlaan, Naald wijk, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te 's-Gravenzande. Met het volste vertrouwen in de beloften van zijn Heer en Heiland ging van ons heen, mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Cornelis de Gier op de leeftijd van 56 jaar. Uit aller naam: C. G. de Gier-de Jong 's-Gravenhage, 8 december 1972, Hemsterhuisstraat 158. De overledene is opgebaard in „Het Rouwcen trum", Bautersemstraat 1 (nabij begin Loosduin- seweg). Bezoek aldaar zaterdag en zondag van 12.00 13.00 uur. De dienst van woord en gebed zal gehouden worden dinsdag 12 december om 13.00 uur in de aula van „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Gravenhage, waarna de be grafenis zal plaatsvinden. Vertrek vanaf Hem sterhuisstraat 158 om 12.40 uur. HAARLEM De Bollenstreek, tussen Haarlem en Leiden, geniet als een geheel en dan kleurrijk bekendheid. Er zijn zeven Bollen- gemeenten, maar die hadden oorspronkelijk niet veel met elkaar ge meen. De journalist Tom Lodewijk, geboren en getogen in de streek van de bollen, geeft in het fleurige boekje 'Van wildernis tot bollen- streek' tal van belangwekkende bijzonderheden over verleden en he den van een gebied, dat tijdens een korte periode in het voorjaar als nationaal visitekaartje en als grote internationale prentbriefkaart vermaard is. De bollencultuur verbindt de bollen- gemeenten, maar hun bijnamen dui den op een overigens grotendeels overwonnen revaliteik De Lisse gaapstokken, de Hillegomse hangkou- sen. de Noordwijkse torentrekkers, de koetillers van Kokkerhout (Noordwij- kerhout), de Zilker duinkonijnen, de Sassenheimse asbakken en de Voor- houtse dwarsdrijvers kwamen met de vuist, en als het moest met het mes, op voor de eer en de glorie van hun- lieder woonplaats, overal waar men kermis vierde, vooral wanneer dan ook nog de bokkingrooiers van De Glip (onder Bennebroek) zich daar durfden vertonen. Lodewijks vertelt hoe de bloembollen streek tot haar cosmopolitisch karak ter is gekomen, hoe de bloembol er is KATWIJK AAN DEN RIJN De fraktieleider van de CCP, drs. J. A. van Raalte, ziet donkere buien hangen over de Westerbaen. De Zanderij zal in de toekomst ten offer vallen aan de woningbouw, terwijl een weg er door heen zal komen, aansluitend aan het provinciaal wegenstelsel. Het is de tuinders bekend dat over enkele jaren de Westerbaen zal zijn volge bouwd. Bij de C. C. P. is men het erover eens dat de Westerbaen als natuurschoon behouden moet blijven. De eerste aantasting van de Zanderij is de doortrekking van de Laan van Nieuw Zuid. Volgens de C. C. P. kun nen de Zeeweg en de Hoornselaan het verkeer heel goed verwerken NIEUW-VENNEP De aktie van de winkeliersvereniging ter gelegenheid van het sinterklaasfeest heeft 9600 opgebracht. Dit geld wordt besteed voor een kinderboerderij-hertenkamp, waarvoor ruimte is gereserveerd bij de Vespohal. gekomen, hoe die er al eeuwen oud is, maar door de ontwikkeling van het verkeer en zeker na de tweede wereld oorlog een grote vlucht heeft geno men. Men stapte van de groententeelt over op de bollenteelt en telt een omzet van 400 miljoen 'sjaars nauwe lijks meer. Lodwijcks verwijst in z'ri prettig lees baar boekje dit facet van het verleden door onzer meer te verwijzen en naar het liedje van Louis Davids: 'Naar de bollen, die heerlijke bollen, waar je altijd weer geniet van de kleuren die je ziet...' Dat is uit de tijd toen Bello, de legendarische stoomtram nog door de bollenvelden pufte en men niet wandelde of fietste en de wegen niet verstopt waren. Uiter aard behandelt de auteur de tot standkoming van Keukenhof, die des tijds een stichting met honderd gulden bedrijfskapitaal is gestart, als mede het jaarlijkse corso. Voorts blijven kerkelijke facetten Sassenheim als wieg van het christen dom in deze streek niet onbespro ken, destijds verzamelpunt der Sak- sers, ook niet een karakteristiek over de opkomst van Noordwijk als interna tionale badplaats. Reeds in 1897 werd Noordwijks VVV opgericht, in 1906 vierde badmeester Bedijn er zijn veertigjarig jubileum. Men vindt in dit keurig geïllustreerd boekje een verhandeling over de al dan niet historische buitenplaatsen, de geschie denis van kerken. Belangwekkend is dan de actuele vraag of dc streek Bollenstreek zal blijven? Lodewijks wijdt aan het antwoord op deze vraag verscheidene pagina's Vol staan we met dit citaat: Zolang het bollenvak zichzelf op de been weet te houden en de export stijgt nog ieder jaar blijft de streek de Bollenstreek, zal e krachtcentrale van het vak de stroom leveren voor het vak. Inmiddels valt niet weg te cijfe ren, dat de oude situatie, waarbij het blóembollenbedrijf hoofdbedrijf was en bepalend voor de economische- en sociale situatie in het gebied, niet meer bestaat. Rfs Tom Lodewijks Van Wildernis tot bollenstreek. Uitgeverij: Knoop Niemeijer-Haren Gr. Prijs 12,50. Bij het magazijn voor electronen- technisch materieel te Oegstgeest be staan plaatsingsmogelijkheden voor: die ondermeer belast zullen worden met het verwerken van mutaties in de magazijnadministratie, het bijhouden van technische documentatie en het verlenen van algemene assistentie. Sollicitanten dienen bij voorkeur in het bezit te zijn van een MULO/ MAVO-diploma en over de nodige typevaardigheid te beschikken. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring bedraagt het bereikbare maximum-salaris 1010.per maand bruto, terwijl voor de goede krach ten promotiemogelijkheden aanwezig zijn. Premie A.O.W. voor rijksregeling. Vakantie-uitkering: 7%. Gegadigden voor deze functie dienen volledig lager onderwijs te hebben genoten en bij voorkeur enkele jaren vervolgonderwijs. Afhankelijk van de leeftijd bedraagt het maximum brutosalaris 1010,— per maand. Premie A.O.W. voor Rijksrekening. Vakantie-uitkering: 7%. Sollicitaties te richten aan de Vertegenwoordiger van de Personeelchef Diensten en Inrichtingen der Marine, Lijsterstraat, Den Helder. Na een langdurig maar geduldig gedragen lijden heeft God in Zijn Heerlijkheid tot Zich genomen onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom Cornelis de Gier op de leeftijd van 56 jaar. Dat hij nu van lijden verlost, mag juichen voor Gods troon, troost ons in de droefheid. Den Haag: C. de Gier sr. J. G. de Gier G. J. Groenendijk-de Gier J. Groenendijk H. de Gier M. de Gier-Fennema Bennekom: C. Windhorst-de Gier C. Windhorst Den Haag: A. de Gier L. de Gier-Honders Neven en nichten Den Haag, 8 december 1972, Hemsterhuisstraat 158. De overledene is opgebaard in „Het Rouwcen trum", Bautersemstraat 1 (nabij begin Loosduin- se weg). Bezoek aldaar zaterdag en zondag van 12.00 13.00 uur. De dienst van woord en gebed zal gehouden wor den dinsdag 12 december om 13.00 uur in de aula van „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Dui nen 38 te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek vanaf Hemsterhuisstraat 158 om 12.40 uur. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster en Tante Jaapje van der Ende weduwe van Arie Hoogerbrugge in de ouderdom van 94 jaar. A. Hoogerbrugge sr. A. J. Hoogerbrugge- Van der Sar W. Hoogerbrugge E. M. Hoogerbrugge- Weerheim L. Hoogerbrugge C. A. Hoogerbrugge- Van der Èijk A. Ripping-Hoogerbrugge W. Ripping M. Hoogerbrugge- Van der Gaag H. Hoogerbrugge N. A. Hoogerbrugge-Ruissen A. van der Eijk-Hoogerbrugge O. J. van der Eijk J. Hoogerbrugge W. M. Hoogerbrugge-Hakbljl A. J. Hoogerbrugge J. W. Hoogerbrugge-Louwericr kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie. Pijnacker, 6 december 1972. Overgauwseweg 50. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben op de algemene begraafplaats "Hofwijk", Delft- weg 230 te Overschie (gem. Rotterdam), maan dag 11 december a.s. om 13 uur. Vertrek van Overgauwseweg 50, 12.15 uur. Gelegenheid tot condoleren thuis, zaterdag van 35 en van 79 uur n.m. Geen bloemen. Schipluiden: Reeuwijk: Pijnacker: Zegveld: Poortvliet: Kethel: Ontario (Can.): Spijkenisse: CRI Veilig in Jezus' armen. Heden behaagde het de Heere, na een kort stondige ziekte van ons te nemen onze Neef Arie van den Oever op de leeftijd van 89 jaar. Uit aller naam: M. van den Oever Scheveningen, 8 december 1972, Duin en Bosch, Duinweg 35. De overledene is opgebaard in de rouwkami „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Bezoekuui zaterdag en zondag van 1 tot 2 uur, maandag avond van 7 tot 8 uur. ur w* 0C De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 12 december om 2 uur in Duin en Bosch, Duinweg 35, waarna om ongeveer 3 uur de teraardebestel ling zal plaatshebben op de Algemene Begraaf- L plaats aan de Kerkhoflaan. Heden ontsliep in Zijn Heer en Heiland mijn ge liefde Man. onze liefhebbende Vader en Groot vader Johannes Jacobus van Wijk in de ouderdom van 81 jaar. Gods verborgen omgang vinden zielen, waar zijn vrees in woont, 't heilgeheim wordt aan zijn vrinden naar ziji vreeverbond, getoond 'd ogen houdt zijn stil gemoed opwaarts, om o] God te letten. Hij, die trouw is, zal mijn voet voeren uit der bozen netten. ond erd Zwijndrecht: Zoetermeer: Velthem (België): Berkel: Berkel: Dt V Psalm 25 R. van Wijk-De Klerck irer C. van der Lee-Van Wijt eran P. J. van Wijk J. H. M. van Wijk- Schoonjansf M. van Wijk C. van Wijk-Van Herk Zwijndrecht: E. C. den Hoed-Van Wij me. A. B. den Hoed P. A. van Wijk M. C. van Wijk-Moermaiin Hendrik Ido Ambacht: J. J. van Wijk C. E. van Wijk-Lallema: klein- en achterkleinkinderen. Zwijndrecht, 7 december 1972. Rotterdamseweg 118 b. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 11 de- ede cember a.s. om 3 uur op de algemene begraaf- plaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht, voorafgegaan door een rouwdienst in de Johan- niskerk aan de Melkwegsingel 11, welke aanvang! om 2 uur. Tot ons groot leedwezen overleed de heer J. D. Markensteijn Gedurende ruim 42 jaren heeft hij zijn bestefoOI krachten aan de belangen onzer vennootschap gewijd. Zijn nagedachtenis zal door ons in hoge ere wor den gehouden. Direktie en Medewerkers van de B.V. Scheepswerf en machinefabriek DE BIESBOSCH - Dordrecht^e Dordrecht, 7 december 1972. fb A,thurD.M°rs<? De taal der leiten over de toeschouwers bij een verschrikkelijke tragedie. Hoe Engeland en Amerika onverschillig bleven en zelfs bewust tegenwerkten bij vele pogingen om het Joodse volk te redden van Hitiers „Endlösung" Een dramatisch en uitdagend boek Ingeleid door Prof. Dr. J. Presser f 31.90 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER Et KEUNING WAGENINGEN Stichting Prot. Chr. Bejaardencentrum 'RUSTOORD' LISSE. In de nieuw gebouwde verpleegafdeling van ons bejaardencentrum worden chronisch zieke be jaarden verpleegd. Mensen, die veel aandacht vragen. In ieder geval te veel voor het huidige personeel. Daarom zoeken wij ook degenen, die hiervoor willen worden opgeleid, kunnen solliciteren, die na een werkperiode van 10 nachten 5 dagen vrij zijn, Prot. Godsdienst. Leeftijd 18 jaar of ouder. Intern of extern. Salaris volgens dc richtlijnen van de L.S.B. Extra toeslag voor onregelmatige diensten. Sollicitaties kunt u richten aan de directrice, die u ook nadere inlichtingen kan geven. Prot. Chr. Bejaardencentrum 'Rustoord', Achter weg 9 te Lisse. Telefoon: 02521 - 14047. VENDUHUIS DER NOTARISSEN 's-Gravenhage gevestigd sedert 1812 Dir.': A. M. van Deurzen Woensdag en donderdag 13 en 14 december 1972, aanvang 10 uur v.m. In-het Venduhuls der Notariseen, Nobelstraat 5. 's-Gravenhage, ten overstaan van Notaris Mr. L. van Solkema-. van: elkah. en mah. boeken-, tweedeurs- en lade kastjes, elkeh. dressoir, mah. buffet- en was- kastje, noteh. schrijfkastje, bankstellen, fauteu<l9, stoelen, tafels, salon-, eet-, slaapkamer- en bij- zetmeubelen, schilderijen, akwarellen, gouaches en prenten, boeken, spiegels, pendules, kristal en glaswerk, Chin, en Europ. porselein en aar dewerk, tegels, brons-, tin-, koperwerk, hotal- zilver, koelkasten, gashaarden en fornuizen, kro nen, Perz., Dev. e.a. karpetten en kleden, gouden en zilveren voorwerpen, enz., enz. KIJKDAGEN: maandag en dinsdag 11 en 12 december 1972 van 10 tot 16 uur. Woensdag, donderdag en vrijdag 27,28 en 29 december is het Venduhuis GESLOTEN. NOBELSTRAAT 5 TELEFOON 070 113313 rukt cha refi mst rgei iblic end tref 3M Company is een internationale onderneming. Het hoofdkantoor is gevestigd in St. Paul Minnesota U.S.A. 3M Fabrieken in 18 landen maken samen meer dan 40.000 verschillende produkten. 3M Produkten als microfilm en computertape, kopieerapparaten en elektrotechnische produkten, zonwerende folie en medische artikelen. De Nederlandse dochter van 3M Company heet Minnesota (Nederland) N.V. In 1959 begonnen met 46 man. Nu uitgegroeid tot een organi satie van 350 man die de zorg draagt voor de verkoop van dat produktenpakket. Minnesota (Nederland) N.V. een jong bedrijf waar mogelijkheden liggen voormensen, bereid tot persoonlijke inzet met gevoel voor collegialiteit. ara In één onze verkoopgroepen hebben wij de vacature van Het aantal toepassingsmogelijkheden van zelfklevende tapes is bijna onbeperkt. Vele toepassingen zijn ons reeds bekend ,doch nog lang niet alle. Het wordt uw taak om uw technische feeling en uw verkoopkunde aan te wenden bij het uitbreiden van be staande en het zoeken van nieuwe toepassingen. Dit kan zowel bij kleine als grote industrieën, zoals de papier-, kunststof- en metaalindustrie, maar ook bij handelsondernemingen zijn. Veelal zult u voor deze bedrijven een oplossing moeten zoeken voor hun problemen en middels proeven, die u hiertoe uitzet, de inkopers, technische staf en de mensen die met onze produkten werken overtuigen. Indien u van mening bent, dat u dit werk aan kunt en tussen 25 en 35 jaar bent over een middelbare opleiding en enige jaren praktijk ervaring in de industriële verkoop beschikt en woonachtig bent in de provincie Zuidholland. nodigen wij u uit uw schriftc jke sollicitatie onder ver- melding van IT 295 te richten aan de afdeling Perso neelszaken van Rooseveltstraat 55, Leiden. rdt |dt Riolii 1 rNe Tl dr J i]v< jan O jwijd irift bek. JEN a ik de p. Ii Michi ptst Ke o aard. ?elm

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16