VVV i Donja Saskia en haar prins eoeo Apollo vijf nachten lang voor de radio w i r uw probleem ook het onze Alfrink eens per maand voor radio TROUW/KWARTET WOENSDAG 6 DECEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K 'lui m MARY PERKINS LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door IV G. VAN DER HULST plaatjes van IV. G. VAN DER HULST Jr. A A O. 302. Ja, zo was de morgen in vree en vrolijkheid begonnen maar toen toen was de Schout komen aanstappen over de markt met twee gerechtsdie naars. Ze waren de Goude Gaper bin nengegaan. En zó iets betekende geen vree en vrolijkheid. Voorbijgangers bleven staan, babbelen nieuwsgierig. De hele stad wéét van de diefstal. Niemand begrijpt die. Wat hèb je nou aan zo'n raar ding?.Maar wéér zou de Gaper zijn? 'Nou', heeft de dommelige poortwach ter gezegd 'nou, maar mijn poort is "t-ie niet uitgegaan. Ik pas wel op!' In de keurige binnenkamer van de Goude Ganer vraagt de Schout: 'Heeft iemand uw mooie beeld wel eens willen kopen?' 'Kopen? O ia. i sinjeur de doctoors.en ze vertelt van de twee deftig-voorname geleerde mannen. 'Hm' hm", humt de Schout. 'En zijn er nog we' eens anderen geweest, die uw beeld erg mooi vonden7' 'Moo; <-r>r ?n? O. ia sinjeur, de deftige 'ie ov,'ri crstand van gaper:: harl. D;c!' KARELTJES GKOTE AVON fik 91: Toen stopte de bus bij Sprookjes land en opgelucht kon smidje Verho len het vehikel verlaten. 'Wil meneer misschien onmiddellijk met de rond leiding mee?' vroeg de juffrouw aan de kassa, toen hij zijn toegangskaartje kocht. 'O nee, liever niet', ant woordde hij. 'Ik ga eerst lekker wat zitten rusten op het terras'. Het was lekker rustig op dat terras, dat vlak bij een der zij-ingangen van het grote restaurant gelegen was. Een glas melk en een broodje met ham waren gauw besteld en de smid zat daar lekker van te smikkelen, toen er plotseling een mal ventje uit een der deuren van het restaurant te voorschijn hup pelde. Het was het dappere kleerma- kertje, en Llijkbaar herkende deze de smid ook. 'Ah, die Sjarl!' riep uit. 'Ben je daar weer! En heb je reuzen nog gezien? Ik heb me giste ren de kippekoorts gezocht, maar ik kon ze nergens vinden'. 'Da's héél jammer', lachte de smid. 'Maar als het mij vraagt, dan vind je ze nóóit!' 'Dat moet je niet zeggen. Stein', antwoordde het kleermakertje. 'Een mens moet het zoeken nooit zo gauw opgeven. Als je maar goed blijft zoe ken. dan loop je op de duur wel tegen -.t lijf wat je vinden wilt. Nouik ga er maar weer eens vandoor. Frederik. Het kijkvee komt en wil voor zijn goeie centjes het dappere Lleermakertje ook wel eens zien. Hahaha!' Het kereltje zette zijn snip-snap-snorre-liedje in en hup pelde er vrolijk vandoor. Lachend keek smidje Verholen hem na en daarom merkte hij waarschijnlijk niet. dat er even een klein, gemeen en dreigend gezichtje om de Frik van de restaurantdeur gluurde. Maar de lezers herkennen dit afzichtelijke ven tje wel: het is de kleine, doortrapte Asmar FERDNAND BockcKCïalagc Het aantal kookboeken is weer met enige vermeerderd. Hier vermelden we: De beste gerechten van de wereld. door R. Carrier vertaald en bewerkt door H. Holthausen en uitgegeven door Nijgh en Van Ditmar te Den Haag. De inhoud van dit boek is samengesteld uit artikelen die eerder zijn gepubliceerd in het Colour Maga zine van The Sunday Times. Het boek dat 14 bladzijden telt kost 19,90; Het vier seizoenen kookboek, door J. Norman met inleidende teksten van Ageeth Scherphuis. De illustraties zijn van Floris Guntenaar. Uitgave van Van Gennep, Amsterdam. 184 blz 15,-; Het groot Visboek door Wina Bom is een uitgave van J. H. Goet- mer te Haarlem, 128 bladzijden met visrecepten voor de prijs van 14,90. Bij uitgeverij Van Holkema en Wa- rendorf Ie Bussum zijn herdrukken verschenen van De langste dag, Nor- mandië 1944 (255 blz - 9,50 17e druk) en De laatste slag. Berlijn 1945 (444 blz - 12,50; 4e druk) geschreven door C. Ran. De wassende maan door R. Tagore. Uitg. Wereldbibliotheek, Amsterdam Een aantal verhalen in tweede druk verschenen. 43 blz - 5,90. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet. postbus ld, Rotterdam. Vraag: Kan iemand een lezeres helpen aan een of meer deeltjes van de serie Zomerlover en Lentegroen, verhalen en verzen voor de lagere en mulo- scholen verzameld door S. Abramsz, met tekeningen verschenen omstreeks 1912? Wij kunnen er aan toevoegen dat er bij onze lezers veel belangstel ling is voor deze oude schoolboekjes. p de zolders van oude scholen liggen >ms no* stapels vergeten leerboekjes, sschien zijn zc waardevol voor dc "erlingen van vroeger, raag: Waar kan iemand die alleen de lagere school heeft doorlopen, niet bemiddeld is en gezegend is met sin guliere gaven zijn hartewens vervul len en Dienaar des Woords worden? Antwoord: U schrijft niet hoe oud deze persoon is. Dat maakt verschil in de richtlijnen die we zouden kunnen geven. Voor een gedegen studie die de kansel openstelt voor een a.s. pre dikant, is een degelijke ondergrond nodig waarbij de bestudering van de grondtalen noodzakelijk is. Dit bete kent echter niet dat er geen mogelijk heden zouden zijn voor diegenen, die zonder kennis van Grieks, He breeuws enz. m groot geloof en blijd schap de Heer willen verkondigen. Wij adviseren u eens contact te zoe ken met dr. Sipke van der Land in Wassenaar, schriftelijk of telefonisch, die contacten onderhoudt met Youth for Christ (Ds. Brucks in Zeist) met Broeder Kits (Brandpunt te Doorn) of met het plaatselijk 'hoofdkwartier van het Leger des Heils. Men zal u daar ongetwijfeld verder kunnen hel pen. Vraag: Wij zijn gehuwd, de kinderen zijn de deur uit en we hebben een eigen huisje. Is het verstandig een testament te laten maken? Hoeveel kost dat en op welke punten moet worden gelet? Antwoord: Inderdaad is het verstan dig een testament te laten maken. Dit moet gebeuren op een notariskantoor. De kosten kunnen wij niet schatten, aangezien die voor elk geval anders zijn, maar ze vallen mee. Als u een afspraak maakt, vraag dan meteen v-ike papieren u mee moet brengen. Wij zijn de mening toegedaan, dat men nooit bij wie dan ook een offici eel papier moet achterlaten, als met een fotocopy kan worden volstaan (in grote postkantoren en warenhuizen is dat te doen voor een paar dubbel tjes). De notaris zal u de voornaamste punten meedelen. Het gaat erom in de behoeften van de langstlevende zo goed mogelijk te voorzien, zodat een zo groot mogelijk bedrag vastgezet wordt op die langstlevende en deze de beschikking blijft houden over het eigen huis en niet gedwongen wordt een hypotheek te nemen om de kinde ren hel kindsdeel uit te betalen. Der gelijke dingen gebeuren soms, van daar onze raad de notaris in te scha kelen. De kinderen worden niet bena deeld. Immers na het overlijden van de lang' flevende krijgen ze toch alles. HILVERSUM In verband met de vlucht van de Apollo 17 zal de radio in ons land gedurende vijf nachten onafgebroken in de lucht zijn. De hoogtepunten van de laatste Apollovlucht zoals start, maan- wandeling en landing zullen voor een groot deel 's avonds laat of 's nachts zijn. Daarom beginnen radio-uitzendingen te middernacht om twaalf uur en eindigen 's morgens om zeven uur. De televisie zal voornamelijk samenvattingen geven van de vlucht. De NOS-radio brengt nieuws en repor tages in de nu komende nacht en gedurende de nachten van maandag 11 tot vrijdag 15 december. Vier van de vijf nachtuitzendingen zijn te ho ren via Hilversum I, de uitzending van woensdag 13 op donderdag 14 december is te beluisteren via Hilver sum III (fm-kanalen en middengolf 298 m.). Gedurende de nachtuitzendingen zal op elk heel uur een kort bulletin van de radionieuwsdienst worden uitge zonden. Op de halve uren volgen korte samenvattingen van het nieuws over de Apollo in achtereenvolgens Engels, Duits en Frans. Dit is bedoeld als service voor luisteraars uit andere landen, omdat de Nederlandse radio de enige Europese omroep is. die nachtuitzendingen aan de Apollo 17 wijdt. Peter Schroder en Henk Terlingen brengen het nieuws en de reportages vanuit Houston. In de nachtuitzendin gen worden aankondigingen gebruikt die speciaal werden 'ingesproken' door de astronauten van de Apol lo 17, commandant Eugene A. Cer- nan, Ronald E. Evans en Hanson H. Schmitt. Omdat de vijf nachten natuurlijk niet Roomse partij met radio- en tv praatje DEN HAAG In het schema van politieke radio- en tv-uitzendingen zal de RKPN (Rooms-Katholieke Partij Nederland) de plaats innemen van de NMP (Nederlandse Middenstands Par tij). De radio- en tv-uitzendingen van de politieke partijen zullen vanaf morgen weer op de oude voet, zoals voor de erkiezingen het geval was, worden nort»ezet. door P. J. Risseeuw —77— 'Ik zal mij nu verwijderen, want ik wil niet geacht worden invloed op de Klemmen uit te oefenen door mijn teg%iwoordigheid. Ik laat u vrij in beraadslagingen en zo zal het blijven' Tolner begreep dat het zijn plicht was z'n superieur te volgen, al speet dit hem wel. H.j mocht echter verw h- ten, dat hij over wat er geredekaveld zou worden wel voldoende zou wor den ingelicht, en in het voorbijgaan ving hij een veelbete''«nepde blik op van Sinjeur van der Dussen. De ontstelde raad zat met de handen in het haar, vertelde Adriaan later Men wilde zowel Arczizewski als de graaf behouden en besloot moeite te doen beiden te verzoenen. Het terug sturen van Arczizewski leek een kwa de zaak hij had zijn volmachten, die resulteerden oiK'»r ?t hoogste gezag van de Compagnie. Het tegen werken -an Johan Maurits evenwel zou nog veel bedenkelijker wezen. re graaf had machtige beschermers in het vaderland en Frederik Hendrik zou een belediging, zijn verwant aan gedaan. als een persoonlijke beledi ging aanmerken. Toen de gouverneur en zijn secretaris helemaal vol te praten zijn zal veel lichte muziek te beluisteren zijn. Eveneens worden de luisteraars in de gelegenheid gesteld telefonisch vragen te stellen aan deskundigen in de stu dio in Hilversum. Een van de deskun digen is Chriet Titualaer. Vannacht zal hij vanaf de Statendam, die met onder andere een aantal astronauten aan boord voor de kust bij Cape Kennedy vaart, commentaar geven. De NOS-televisle geeft een samenvat ting van de lancering op donderdag 7 december van 18.30 tot 18.45 uur via Nederland II. Aan andere belangrijke ondrdelen van de vlucht zal vanaf maandag 11 december regelmatig meestal in samenvattingen, soms rechtstreeks, aandacht worden besteed in televisie-programma's. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van zob dag 17 december zal kardinaal Alfrinl eenmaal in de maand te beluisterd zijn in de radio-rubriek 'Kruispunt van de KRO. De kardinaal heeft zijt medewerking toegezegd voor het lo pende seizoen 1972 tot 1973. Vaste gesprekspartner zal Harry Mou- rits zijn. Onderwerpen van de sprekken zullen in overleg met d( kardinaal worden gekozen. Als di mogelijk en wenselijk is zullen actut ie zaken de aandacht krijgen, maai ook onderwerpen, die niet in de di recte actualiteit staan, zullen aan di orde komen. 'Kruispunt' is een RKK-uitzending. Di verzorging van de RKK-uitzendingei ligt in handen van de KRO. De uit zendingen van 'Kruispunt' zijn steed op zondag via Hilversum II van 12.00 12.30 uur. na lang wachten (op zich zelf al vernederend) weer binnen k' amen begonnen de heren te marchanderen, maar daar ging Johan Maurits niet op in. Het verzoek te gaan zitten negeer de hij. Hij was niet van plan. zei hij, door eindeloos geredetwist de beraad slaging te rekken. 'Neen. mijne heren, ik blijf bij mijn standpunt hij óf ik e r uit. Uit d e boeken der wijzen heb ik geleerd dat verbittering het laatst van alles sterft. Dat de mens spoedig de ondervonden weldaden vergeet, maar zich des te meer herinnert wat hem aan leed is overkomen. Dat hoogmoed en beschei denheid moeilijk tot overeenstemming zijn te brengen.' Na de woorden 'Hi' of ik 'te hebben herhaald verliet de gouverneur de zaal, ook ditmaal gevolgd door zijn secretaris. GEHEIM JOURNAAL 1639, RECIEF, JUNI Exit Arczizewski Nog diezelfde dag hadden de secreta rissen van de Hoge Raad. Carpentier, Voorthamer en Elias Herckman, de twijfelachtige eer de beslissing aan Arczizewski mede te delen: hij zou naar het vaderland moeten terugrei zen. De beschuldiger van de graaf, die reeds als beschuldigde onder huisar rest stond, hoorde dit vonnis met een grimmig lachje aan. 'Ze zullen er spijt van krijgen.' Naar ik hoor was dit zijn enige commen taar. Onverwijld scheepte de Pool zich in, juist bijtijds, nu een vloot vol suiker en eerste klas hout zeilree lag. Eén schip bleef een dag achter; het moest de brieven meenemen, die Johan Maurits mij haastig dicteerde. Drie lange brieven. Een voor de Staten Generaal, een voor de Prins van Oranje, Frederik Hendrik, en een voor de Bewindhebbers van de Com pagnie Toen Zijne Excellentie mij na al mijn inspanning een dag vrij toestond be gaf ik mij dadelijk naar Wouter Vol kerts. Mejoffer Saskia luisterde mee toen ik verslag uitbracht. Zij stond, naar ik vermoedde, zonder mankeren aan de zijde var de graaf, die door haar en Mademoiselle Marguérite al tijd de prins werd genoemd. Wouter Volkerts' ommentaar viel anders uit dan ik verwachtte. Fantasie Schelvis in roomsaus 500 gr. schelvisfilets 25 sjalotjes 75 gr. boter koffieroom 50 gr. bloem laurierblad kruidnagel foelie, citroensap 1 theeL rozemarijn zout, peper De moten vis met zout en citroensap inwrijven. Zet één liter water op met zout, peper, laurierblad, stukjes foelie en een theel. rozemarijn. Na een kwartier koken de moten vis erbij doen. Tien minuten zacht laten ko ken. De uitjes schoonmaken en ze twintig minuten in wat water koken met zout en een kruidnagel. Daarna laten uitlekken. Maak een saus door de boter te smelten er de bloem door te mengen en dit mengsel verdunnen met het kookwater van de vis. Maak de saus af met een scheut room en wat citroensap. Leg er vervolgens de vis en de gekookte uitjes in. Laat het geheel goed warm worden. Menutip: Schelvis in roomsaus, spa ghetti, gemengde sla, fruit. 1 2 3 U s 6 7 8 9 2 l S 6 7 8 9 TV vandaag Ik heb, vóór Johan Maurits hier kwam, onder bevel van Arczizewski gestreden. Hij was een vader voor zijn soldaten, sinjeur Tolner. Van het ogenblik af, dat de benoeming van Johan Maurits bekend werd, is h omgedraaid als een blad aan een boom. De fout van Arczizewski is, dat hij zelf het ambt van Gouverneur- Generaal had begeerd. Of dat trou wens een fout was weet ik niet. 'Ik zie Arczizewski allereerst als een man voor de krijg. Niet als landbe stuurder,' weerlegde ik. 'De Portuge zen, die hem haten, zijn nog niet vergeten dat hij de bevolking hier wilde verjagen.' 'Hij is een bekwaam veldheer, die krijgskennis heeft.' 'Onze graaf had. voor hij hier kwam. al heel wat lauweren geoogst onder Frederik Hendrik.' bracht ik in herin nering. 'Ik heb de Pool maar eens in de kerk gezien. Hij leek mij een man. die zich miskend voelde.' zei Saskia. (Wordt vervolgd Horizontaal: 1. tropische boom, 2. gor- uel-plaats in Gelderland - als volgt (afk.); 3. rivier in Italië - scheepsvloer - lidwoord; 4. akelig - water in Fries land - heidemeertje; 5. vreemde munt - werktuig vtm de goudsmid - engels bier; 6. ontwerp - bergplaats - jong schaap; 7. koning van Basan pas - vreemde munt; 8. koor van zangers een zekere - laag; 9. vertaling Verticaal: 1. vervoer, 2. opera van Verdi - aalgeer; 3 Plaats op Sumatra - Myth. figuur; 4. purperkleurige herfstbloem - voegwoord; 5. oorzaak - wapen; 6. denkbeeld - vlinder; 7. deel van de hals - vangwerktuig - familie lid; 8. zuidvrucht - zangstuk; 9. ge beurtenis. Oplossing van maandag: Hor.: 1. taart, 5. dal, 7. raad. 8. tor, 10. ark, 11. kar, 12. de. 13. n.d., 14. mak, 15 lee, 16. lat. 17. meel, 18 poel, 20 mail, 21. ork, 22. kers, 24. re, 25. pees. 26. do. 27. peer, 28. die. 29. hees, 30. paar. Vert. 1. transport 2. aard, 3 aak. 4. R.D. 5. dor, 6 ar, 8 tak, 9 heel, 11. kat. 12. deel. 14. mal. 15. leis, 16. lek, 17. mars. 19. orem 20. meer. 22. kees. 23. boer, 25. pee, 26. dia, 27. p.e 28 da. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie VARA 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest en Intern. Agrarisch Nieuws 19.50 Uitz.'Stichting Socutera 20.00 Journaal P.P. 20.20 Uitz. v.h. G.P.V. NOS 20.30 Trekking Staatsloterij 20.35 Jules et Jim. Franse speelfilm 22.20 Kijken naar kinderen 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.20 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Dagje ouder NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Lach maar raak, amusementsprogramma 21.00 Achter het Nieuws 21.35 Monty Python's Vliegende Circus IKOR KRO RKK 22.05 Kenmerk TELEAC 22.50 Hoe word ik de computer de baas? (12 Het eeuwenoude vaderlandse feest van Sinterklaasavond is voor de omroepen geen aanleiding de gebeitelde regel maat van de programma's eens te doorbreken. Met de kindermusical van Mies Bouhuys door de NOS 's mid dags uitgezonden was het kruit van de fantasie vrijwel verschoten. In de avonduren bleek voor een echt speels programmaatje geen ruimte te zijn. Er bleef niets anders dan plichtmatig te schakelen. Eerst bij de NCRV ge luisterd naar de zangerige Zweedse taal in 'Het goud van de Kraaienberg'. Daarna bij de VARA weer de stunte lende schutters roorbii zien trekken met hun ironisering van de Britse 'landstormers'. Vervolgens getwijfeld tussen de Onedin Li in en de mensen die Gerard van den Berg om zich heen had verzameld Toch maar voor de kroniek ran de zeevaarder gekozen en daarvan geen spijt gekregen en nog het staartje meegepakt van de personality-show waarin mr. Pieter van Vollenhoven ongedwongen het een en ander vertelde over zijn toekomstplan nen en zijn hobby's. Als dank van de NCRV zog en hoorde hij een wens in vervulling gaan, namelijk een optreden van de sublieme Anita Kerr-Singers. Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag!: mus bij het ontbijt. (7.25 Van de voorpagina: 7.54 VPRO Deze dag; 8.00 Nws; 8.11 Dingen van de dag: 8 35 Van alle markten thui».) 0.00 Radioweek blad gevar. progr (0.15 Konink Klant; 0.35 Waterst.: 9.40 Schoolradio: 10.45 V.d. kleu ters; 11.00 Nws.» 12.00 Roermond - Centraal: rechtstreekse gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Licht ensemble met zangsol. 13.45 Gesproken portret. 14.00 (S) Speelruimte: gevar. progr. (16.00 Nws.) 17.00 (S) Helsinki Festival 1972: Fins Om roep Symfonie Ork. mod en klass.muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. 18.20 Uitz. van de N.M.P. 18.30 (S) Dansork. met sol. EO 16.00 Klankbord act., inf., comm. 19.15 (S) WIJ hebben een woord v.d. wereld: fewilde muz. 19.35 (S) Kerkorgelconc. 20.00 tudle en Inf. 20.35 (S) Woensdagavond- Finale gevar. progr. TROS: 21.30 (S) Speci aliteiten a la carte: verzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws 22.40 (S) Ned. kabaret op de plaat. 23.00 (S) In Pirn Jacob's Notenbar. 23.55 Nws. NOS 0.00-7.00 Apollo 17: recht streekse rep. van de lancering. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): gevar. progr. (7.30 Nws: 7.41 Aktua; 8.30 Nws; 8.35 Gymn. v.d huisvrouw.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktua KRO 11.45 Bejaarden- progr. 11.55 Med 12.00 (S) Van twaalf tot twee gevar. progr. *112.25 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41 Echo; 13.00 Raden maar.) 14.00 Huisbezoek: pastoraal gesprek. NOS 14.10 Onder de groene linde: oude liedjes en balladen. 14 30 (S) Aspekten van de kamerrouz. 15.30 Nws. 15 33 Meer over minder de stem van de sprekende minderheid. 17.00 Popthema's en swlngsessi- ons: jazz uit de jaren 1935-1955. 17.20 Overheldsvoorl.: mens en samenl. uitz. van het ministerie van C.R.M 17.30 Nws. NCRV 17.32 Hier en Nu Marcel van Dam deed uit de doeke hoe in-efficient er door de gemeente besturen wordt omgesprongen met di verplichte uitgave van richtlijnen om trenf de werking van de bijstandswei Er is geen sprake van gecoördineer overleg, iedereen doet maar woi meestal met zeer matig resultaat e de burger mag er in menige plaat nog belachelijk veel geld voor betale ook. Een ander heet hangijzer is het dil wijls gebrekkig functioneren van i pro-deo advocaten. Als gevolg van eer der geopperde bezwaren schijnen i dekens plannen te hebben minder got of helemaal niet behandelde zaken t onderzoeken, maar blijkens de inte views schijnt ook daarvan niet vei terecht te komen. Ook juridische dekens moeten dus vc tijd tot tijd worden uitgeklopt andei blijft er teveel stof in zitten In Wim Ibo's programma viel Adel Bloemendaal op als uitstekend vertoll ster van Jules de Corte's levensliei jes. Ik moest de cabaretsfeer al gau\ ruilen voor de actualiteiten van Hie en Nu en dat was een hele overgang Informateur M. Ruppert kwam in hi vraaggesprek over als de finale teger pool van de speelse prof. Steenkamp. NOS 18.00 Spiegel van Duitsland: inf. muz. uit de Bondsrepubliek. 18.30 Nws. 18 Progr. voor blinden en slechtzienden. 18. <S) Lichte gramm.muz. 19.00 Openba Kunstbezit. 19.10 RVU: Bijven bewege Spreker: prof. dr. K. Rljsdorp en Maurii Akkermans. 19.50 Den Haag vandaag. 20 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muz. M> 23.55 Nws. HILVERSUM III AVRO 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nw 8.02 Radiojournaal.) HILVERSUM II NOS: 18.00 Spiegel van Duitsland: inf. muz. uit de Bondsrepubliek 18.30 Nws. 18.' Progr. voor bindnen en sechtzlenden. 18 SLichte gramm.muz. 19.00 Openba; Kunstbezit. 19.10 RVU Bijven bewege Spreker: prof. dr. K. Rljsdorp en Maurii Akkermans. 19.50 Den Haag vandaag. 20. Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muz. 23.55 Nws. AVRO: 7.00 Nws 7.02 Steevast. (8.00 Nw 8.02 Radiojournaal.) 9.00 Nws 9.03 0 negen-uur-show. 10.00 Nws 10.03 Arbeldsi tamlnen. (11,00 Nws.) 12.00 Nws.) 12.1 Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nws 14.00 Nws. 14.03 De hit-Visser. 15.00 Nvt 15.03 Cees van Zljtveld. (16.00 Nws.) 17.1 Nws. 17.03 Radiojournaal. Z17.06 Postbi 700. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayi Show. 19.00 Nws. 19.02 De Paul Meier Sho» (20.00, 21.00. 22.00 en 23.00 Nws. 2.55 Med 24.00 Nws. 0.02 Metro's Midnight Music. 0. Nws. BELGIE 34 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Licb muz. 12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 N« weerber. toneelagenda en med. 13.20 Llch muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws 14. Schoolradio. 14 25 Vloolmuz. 14.30 Dc progr. 14.50 Radio-schoolkoren. (15.00 Nws 15.15 V.d. kinderen. 16.00 Nws en beursbe 16.10 Operamuz. 17.00 Nws en med. 17. Amusementsmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18. Lekenmoraal en -filosofie. 18.45 Sportma 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.muz. 19. Nws en act. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keur Engels. 20.00 Kamermuz. 22.00 Nws zeven Kunsten. 22.15 Popullar klass. mu 23.00 Nws. 23.10 Liederen. 23.40 Nws. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister vond. 10.30 Flamenco show. 11.15 Act. 12. Uit de chr. wereld. 12.20 Fllmrep. 12. Intern, persoverz. 13.00 Journaal. 16! Journaal. 16.20 Muz. v.d. Jeugd. 17.05 Am; sementsprogr. 17.55 Journaal. 'Reg. progr.: NDR: 18.00 Aus erster Han 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Norl schau-Mag. 19.26 Eddies Vater, TV.seri 19.59 Progr. overz. WDR 18.00 Reg. n» 18.10 V.d. kinderen. 18.15 Louis Manrld der Rebell. TV-serie. 18.40 Hier und HeuU 19.20 Louis Mandrich. TV-serle. (20J Journaal en weerber. 20.15 Act. doe. prof 21.00 Lodynskl's Flohmarkt Company, s«: risch show. 21.55 Topmanager, die helmllcl Elite. 22.40 Journaal, comm. en weerber- DUITSLAND II 17.00 V.d. kinderen. 17.20 Gymn. 17. Journaal en weerber. 17.35 Lassies Abente er. TV-serie. 18.05 Act. en muz. 18.35 Von C( Sheriffs und Banditen, TV-serie. 10 Auftrag von Madame. TV-serie. 19.45 Jou naai. act. en weerber. 20.15 Act. en kc Journaal. 21.00 Gewlssensentscheldung, do spel. 22.30 Journaal, comm. en weerber. UITSLAND III NDR 19.00 Krelslauf der Gestelne. serie uit 19.45 Weekjournaal. in het Engels. 20. Journaal en weerber. 20.15 Ueberleben der Lówenkolonle, rep. 21.05 Hollywoo 21 35 John Ford erzdhlt. 21.50 Stellen slch vor. showprogr. 22.35 Disc. DUITSLAND III WDR 17.30 Sesame Street. 18.30 Jedem die Seine, serie uitz. 19. Zandmannetje. 19.05 Voor Spaanse werkt mers. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 N« uit NoordrlJn-West/alen. 19.55 Comm. 20. Journaal en weerber. 20.15 Fllmrep. 21. Act. 21.30 Filmportret. BELGIE (Frans) 14.30 Wiskunde voor allen. 15.30-19. Franse les. 16.40 Journaal. 16.45 Jeup uitz. 18.25 V.d. kleuters. 18.30 Jeugduitz. 10 Les fleurs succombent en arcadle. feuilleto 19.30 Waalse act 19.45 Weerber. en Jou naai. 20.15 Muzikaal amusementsprogr. 21: Geneesmiddelen en geneesheren. 22.00 1> Idees clalres. serie uitz. Aansl.: joB naai. BELGIE (Nederlands) 17.00 Jevanjong: Jeugdserie. 1914 Fabeltjeskrant. 19.19 Keurig Frans zoeklicht. 19.25 Politieke tribune 19 40 Me en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Dubt* dekkers. TV-serle. 20.35 Troubadoursavo» 21.25 Ten huize van Werenfrled van Strs» ten. 2215 Nws uit de toneel-, opera- balletwereld. 22.35 Nwa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6