Machteloosheid viert hoogtij bij Den Haag Routine van Feyenoord na rust doorslaggevend HERACLES BOOS OP WELLINGA i 8 eerste divisie FC Amsterdam kan weelde maar één helft dragen Zaterdagvoetbal A '1 HOUWK\lAKX'hI' AlAtvLAG 4 br.;.L 19S2 SPORT T8/K| TRI DEN HAAG De donkere dagen houden voor FC Den Haag aan. De laatste weken was reeds pijnlijk naar voren gekomen dat de ploeg de aspiraties om een rol op hoog niveau te spelen, niet waar kan ma ken. De laatste hoop dat het om een tijdelijke impasse zonder al te ernstige schade ging, nam FC Den Haag gisteren zelf weg. Tegen het laag geplaatste FC Den r. sch werd een demonstratie van on macht weggegeven, waarin d.'.,; v 1 en uitbleven en waarin zo wei nig spektakel zat verborgen, dat het voor FC Den Haag een angstige vraag is of de toeschouwers de komende weken ir. niet nog grotere mate verstrek zullen laten gaan. Peter Ressel maakt het tweede doelpunt voor Feyenoord in het duel tegen FC Amsterdam. Dekker (links) en Van der Merkt (midden) zijn te laat. Doelman Jongbloed valt vergeefs. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Bij FC Amster dam was de afgelopen weken een even prijzenswaardig als over moedig plan ontstaan. De jonge fusie-formatie had voor de wed strijd tegen Feyenoord zijn zo veelste stunt geprogrammeerd. Juist via deze gerenomeerde, maar al tijden wankelende oppo nent, moest de definitieve erken ning geforceerd worden. FC Am sterdam zou doen, wat MW, AZ en Haarlem recent verzuimd had den: Feyenoord aanpakken. Tot twaalf minuten na rust waren de Lieverdjes inderdetéd op weg naar de sensatie. Daarna echter won de realiteit het weer. Feyenoord boog, vrij simpel eigenlijk, de 1-0 achterstand om tot een ruime 3-1 overwinning. Het kwaliteitsver schil bleek tóch te groot. Een eventuele overwinning van FC Amsterdam had de club ook voor het vervolg van de competitie vleugels kunnen geven. Nu echter krijgt trai ner Pim van de Meent te maken met wellicht de beslissende periode voor zijn ploeg. Na het duel tegen NEC. dat vorige week een einde bracht aan de overwinningsroes, volgde dit keer de teleurstelling tegen Feyenoord. Een klap, die harder aankomt dan menigeen zal denken. Want juist FC Amsterdam heeft er steevast in ge loofd, dat het tegen Feyenoord kon stunten. Veel ploegen geven zich helaas tegen deze gereputeerde tegenstander te gemakkelijk over. On der het mom van 'het kwaliteitsver schil is tc groot' wordt onmiddellijk al een verlies van twee punten opge schreven. HOOGMOED FC Amsterdam wenst aan die half- slnchtige houding niet mee te doen. Daarom nam het óók tegen Feyenoord risico's, probeerde het opnieuw de gunst van het publiek te winnen. Dat laatste is gelukt. Maar de hoogmoed, die daarbij gedemonstreerd werd, kwam ook hier voor de val. FC Am sterdam was namelijk tè gretig en tè enthousiast en vergat in de belang rijkste periode van de wedstrijd da taktiek te laten prevaleren. Aanvoer der Martin Kamminga: 'We hebben de onvergeeflijke fout gemaakt om kort na rust even fanatiek als in de eerste helft de aanval te zoeken. Onze aan vallende middenvelders hadden zich meer moeten beheersen, voorzichtiger moeten zijn.' Een stunt werd het optreden van FC Amsterdam niet. Maar wèl kreeg het publiek in het Olympisch stadion vol doende spektakel aangeboden. De twee aanvallende ploegen kwamen nauwelijks aan hogeschool-voetbal toe, ze gunden elkaar echter bij vlagen zóveel ruimte, dat de toeschouwers ruimschoots aan hun trekken konden komen. Zo ontstond het doelpunt van FC Amsterdam al na acht minuten. Uit de eerste de beste aanval nota bene. Smaakmaker Frank Kramer, eindelijk waardig genoeg gevonden om een hele wedstrijd te acteren, snelde voor de eerste keer in een lange reeks moeite loos langs Wim Rijsbergen en trok de bal scherp voor het doel van Eddie Treytel. Niemand reageerde aanvanke lijk. Totdat Theo Husers plotseling in vrije positie kwam en tegen de paal knalde. De terugspringende bal werd door de toen chaotische Feyenoord- verdediging zelfs niet aangeraakt. Leen van der Merkt profiteerde van luttele meters wèl. MISSERS Het plan van FC Amsterdam leek daarna pas goed gestalte te krijgen. Feyenoords aanval miste lange tijd opnieuw stootkracht en het zelfver trouwen om zelfs falikante missers in de Amsterdamse defensie te kunnen bestraffen. Daarnaast bleef de équipe van Van de Meent met drie spitsen èn sterk aandringende middenvelders optreden. De jacht op een ruimere marge werd niet beloond. Van de Meent: 'Natuurlijk, we hadden na die 10 ook fijn negatief kunnen gaan spelen. Door uitsluitend aandacht aan de verdediging te schenken bijvoor beeld. Maar dan maak je de wedstr;'d kapot. We hebben door de aanval te blijven zoeken zelfs enkele goede kan sen op een tweede doelpunt gekregen. Voor hetzelfde geld schoppen we er nóg een in. En dan is het met Feyenoord gebeurd. We hebben nu in ieder geval gezorgd, dat de mensen op de tribunes niet in slaap zijn geval- len.' Slaapverwekkend was het bepaald niet. Zeker niet in de tweede helft, toen de meest verfijnde acties even snel door de grootste blunders wer den afgelost. Wat wèl bleef: Feyen oords routine. Happel (al weken zwij gend tegen de buitenwereld) had het wegens een lichte blessure wegvallen van Israel knap ondervangen door Wim Jansen naar de laatste linie terug te roepen en Boskamp in de ploeg te halen. Kamminga: 'Het uit vallen van Israel is een geluk voor Feyenoord geweest. Opeens ging dat elftal veel beter draaien. Boskamp zorgde voor tempo en ruimte.' En Van de Meent: 'In die tweede helft werd voor iedereen duidelijk wat we nog missen: kracht en ervaring.' STEMPEL FC Amsterdam werd dan ook afge straft. Dat Feyenoord uiteindelijk toch vrij gemakkelijk kon doorstoten naar 31 kwam door het te ongecon troleerd reageren van de Amsterdam se defensie en de ruimte die de Rotterdammers op het middenveld kregen. Eerst kopte de verder falende Henk Wery uit vrije positie een voor- zet van Van Hanegem in. Kort daarna had Schneider zijn ploeg al uit de problemen kunnen helpen, maar hij miste de door Kamminga tegenover Ressel veroorzaakte strafschop. Van de Meent, boos over de matig leiden de arbiter Van Gemert: 'Tegen Ajax heeft hij ons al op de bietenkar geholpen en nu weer. Die man wil veel teveel een stempel op de wed strijd drukken. Hij maakt de spelers maf.' Doelman Jan Jongbloed stopte de door Schneider ingeschoten strafschop voortreffelijk. Het was echter niet meer dan uitstel .van executie. Peter Ressel benutte daarna twee keer dfe immense ruimte, die hij van de Am sterdamse defensie kreeg en dat bete kende 13. Van de Meent: 'Dat derde doelpunt telt voor mij niet. Het is 'ogisch. dat je met een achterstand van een doelpunt alles of niets gaat spelen. Dan komen er inderdaad ga ten. We hebben in ieder geval gepro beerd om terug te komen.' Of Amsterdam deze tegenvaller moei teloos zal verwerken, is sterk de vraag. In ieder geval zal Van de Meent in de komende dagen een slui merende controverse met de woeden de Abe van der Ban moeten oplossen. Van der Ban speelde, mèt Van der Merkt en Chris Dekker op het mid denveld, een voortreffelijke wedstrijd. Desondanks werd hij halverwege de tweede helft door Huub Mensink ver vangen. Zwak verweer van Van der Meent: 'Ik wilde gewoon iets anders proberen.' Ook dót bewijst, dat FC Amsterdam nog steeds geen juist evenwicht heeft gevonden. FC AMSTERDAM-FEYENOORD 1-3 (1-0) 8. Van dor Merkt 1-0, 56 Wery -1, 77. Ressel 1-2, 88. Ressel 1-3. Scheidsrechter Van Ge mert. Toeschouwers 21.000. FC AMSTERDAM: Jongbloed, Flinkevleugcl, Cornwall, Fransz, Kamminga. Van der Merkt. Dekker, Van der Ben (Muller), Husers (Mensink), Couperus, Kramer. FEYENOORD: Treytel. Rijsbergen, Israël (Boskamp) Schneider. Van Duivenbode, De Jong. Jansen, Van Hanegem. Wery. Ressel, Kristensen. GERRIT DEN AMBTMAN Het fluitconcert na afloop wijst in dié richting met alle financiële conse quenties van dien. Ook trainer Evert Theunissen laat weinig ruimte voor hoop. Want hij kon geen van zijn spelers een verwijt maken. Theunis sen: 'Je kunt je spelers alleen een verwijt maken, wanneer er niet ge streden is, wanneer er met de pet naar werd gegooid. Dat was echter niet het geval, iedereen heeft zijn best gedaan. Maar het was duidelijk: dit elftal kon niet meer geven, dan werd gegeven'. Aanvankelijk zag het er dit seizoen niet naar uit dat FC Den Haag zo ver zou afzakken. Een voor de hand lig gende verklaring voor die terugval is het grote aantal spelers dat met bles sures kampt. Thijs Wijngaarde, Leo de Caluwé, Tor Fuglset, Hans van Eeden, Bo Augustson. Maar Evert Theunissen weigert de afwezigheid van deze spelers als de voornaamste reden voor de teleurstellende presta ties op te geven. Theunissen: 'De spelers die we missen, zijn in hoofd zaak verdedigers en aangevers, maar niet iemand die een doelpunt kan maken of die het spel kan maken'. En juist zo'n speler miste FC Den Haag gisteren tegen FC Den Bosch. De Hagenaars vielen voortdurend aan, maar strandden reeds voor een kans kon worden geschapen in de Bossche defensie. Bovendien trokken bui tenspelers (Bres en Roodnat, die latei- zonder merkbaar succes van vleugel wisselden) te vaak naar het toch al zo dicht bevolkte centrum. Het gevolg was dat het defensief ingestelde FC Den Bosch niet uit elkaar werd ge trokken, dat niet met verrassende combinaties gaten werden gemaakt en dat door het lage tempo er in feite geen moment sprake is geweest van enige druk. Zegge en schrijve twee kansen kreeg FC Den Haag. De eerste kort na rust. toen Aad Ki'la uit een één-twee Ha- rald Berg bediende. De wijze waarop de Noor tekort schoot, was typerend voor FC Den Haags machteloosheid. De tweede kans kreeg Paul Roodnat, maar hij schoot voorlangs. In alle andere situaties was, zoals Theunissen Van onze sportcorrespondent ALMELO Scheidsrechter Well inga was de grote boosdoener in de ogen van alles wat Heracles een warm hart toedraagt. Wellinga na melijk had het gewaagd bij de stand 11 een doelpunt van Heracles af te keuren en even later aan de Graafschap een strafschop te ge ven voor een overtreding, die volgens de Almelose aanhang buiten het strafschopgebied zou zijn begaan. Ook na afloop van de spranke lende wedstrijd bleven die beslissende momenten een strijdpunt, hoewel het buiten kijf was dat De Graafschap verdiend met 13 had gewonnen. Trainer Dellow van Heracles verkon digde: 'Het was een zuiver doelpunt van Feyer. De keeper had de bal niet vast. En later gebeurt zoiets aan de andere kant met onze doelman en dan geeft die scheidsrechter een corner tegen ons, In plaats van met 2-1 vóór, kwamen wij op een achterstand. Die scheidsrechter had geen beste dag. De overtreding van Grobben tegen Van der Lev gebeurde buiten het straf schopgebied. Dat kunnen wij op de videorecorder bewijzen'. Scheidsrech ter Wellinga wuifde alle aantijgingen weg: 'Afgezien van het feit of doel man Oosterhout de bal vast had of niet constateerde ik dat Feyer in kwam met een gestrekt been. Aan die strafschop is niets af te dingen'. De AlmeloërS verweten de arbiter echter inconsequentie en voerden als één der argumenten daarvoor aan de gele kaart, die Feyer in de laatste minuut voor zijn neus gezwaaid kreeg. Inderdaad had Wellinga die kaart al veel eerder tevoorschijn kun nen halen, maar dat alles nam niet weg, dat in Almelo de ploeg won die er het meeste recht op had. De Graaf schap was vooral sneller en zelfverze kerder en had de kracht om na een vroege achterstand meedogenloos te rug te slaan. 'Het bewijst hoe sterk wij op het ogenblik zijn', sprak een tevreden trainer De Visser. 'Ik heb in de rust tegen mijn spelers gezegd, dat zij zich niet moesten laten provoce ren. 'Speel hard en mannelijk en laat je niet wegdrukken, maar blijf voet ballen'. heb ik gezegd, aldus De Vis ser. Zijn ploeg had die raadgeving nauwe lijks nodig. De Graafschap toonde zijn moreel en stabiliteit in Almelo enwat nog belangrijker was, zijn klasse. In de 8e minuut had een enthousiast Heracles door uitblinker Van Duiven met een kopbal uit de voorzet van Kerlin de leiding geno men (1-0) en leek voor de zesde achtereenvolgende keer op weg naar één of meer punten. Maar de snelle Doetinchemse spitsen Deijkers én De Blaauw zorgden steeds voor zoveel gevaar, dat de gelijkmaker niet onver wacht kwam. In de 31e minuut gaf Deijkers een scherpe pass af. De Blaauw was de zwakke Amweg veel te snel af en scoorde beheerst (1-1). Twee minuten na de hervatting keur de Wellinga het omstreden doelpunt van Feyer af en in de 11e minuut viel de beslissing ten nadele van de thuis club. De overigens uitstekend spelen de Roord maakte op het middenveld een fout door de bal met een breedte pass in de voeten van Van der Ley te plaatsen die snel oprukte, totdat hij door Grobben neergelegd werd. 'Straf schop', besliste Wellinga en Hiddink Cor Zonneveld van de Volewijckers passeert Cambuur-verdedigcr Onsman in het duel, dat in een gelijkspel (11) zou eindigen. schap was compleet. In het verwoed offensief kwam Heracles niet verder dan een schot van Steenbergen tegen de lat. schoot via de handen van Van der Heide raak (1-2). Heracles werd daarna sterker, maar de hechte Doetinchemse verdediging zwichtte niet. Tien minuten voor het einde kopte Poulus uit een vrije trap van Hiddink de voorsprong naar 1-3. Het feest voor de meer dan 1000 man grote supportersschare van De Graaf- HERACLES—DE GRAAFSCHAP 1—3 (1—1) 7: Van Duiven 10; 30: De Blaauw 11; 56: Hiddink 1—2 (strafschop): 80: Poulus 13. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschou wers: 4.000. VEENDAM-FC VVV 0-0 Scheidsrechter Booy. Toeschouwers 2.000. Een zeer slecht duel met aan beide kanten onmachtige aanvallen. Daardoor deden er zich geen reeele scoringskansen voor HEERENVEEN6FORTUNA SC 1-1 (0-1) 5. Blotenberg 0-1, 80. Haan 1-1 Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers 3.500 Bijna de hele wedstrijd heeft Heerenveen op het doel van Fortuna gebeukt om de snelle achterstand in te lopen. Door onverstandig en vooral haas tig spel duurde dit tot de 80e minuut, eer de Friezen raak schoten. Tot die tijd had de i.it-i'or"-e verdediging de zaken bekwaam RODA JC-PKC 3-1 "li - 20 Hoogendourn 0-1 39 Meuser 1 1 2-1 80 Offerman 3-1 Scheidsi ttliiti -ar Toe schouwers 500 Roda haalde na het overlij den van trainer KcTole voor het eerst weer de volle winst Henny Hollink (ex-HVC) als de nieuwe man 'Heel Roda had deze zege nodig' Overigens zag het er in de beginfase niet best uit voor de Limburgers PEC nam een voorsprong terwijl een treffer werd afgekeurd Na rust was Roda sterkei en wist uiteindelijk de overwinning veilig te steller VITESSE-SVV 1-1 (0-0) 71 B van Kerkhof 1-0 82 Van Meetoren 1-1 Scneldsrechter Derks Toeschouwers 4000 Een sterk defen sief Ingesteld SVV wist Vitesse lange tijd van doelpunten af te houden Na rust was de strijd levendiger en slaagden de Schie dammers er In na een achterstand weer gelijk te komen DE VOLEWIJCKERS-SC CAMBUUR 1-1 (1-0) 40. Lok 1-0, 69. Zuidema 1-1. Scheidsrech ter Gans. Toeschouwers 1.500. Een voor de rust veel sterker Volewijckers kregen genoeg kansen, maar wist er maar één te benutten (Lok). Na de pauze kwamen de Friezen aan een gelijkmaker. De Amsterdammers misten enkele spelers door schorsingen en blessu res. HVC-EINDHOVEN 10. (0-0) 90. Van Maurik 1-0. Scheidsrechter: Geurcns. Toe schouwers 3 000 HVC heeft zijn nieuwe trainer Bas Pause in de laatste mlnuui een verdiende overwinning bezorgd. De nu al EERSTE KLASSE A owo—Uithoorn 0—0, Rood Wit ADCG 1. AFC—Schagen 3—1. Zilvermeeuwen—SI 1—3, De Spartaan—Hollandia 11, wijk—CDN 2—1. SDW 11 6 4 1 16 33- Elinkwijk 11 5 6 0 16 17- OWO 11 4 5 2 13 12- De Spartaan 11 4 5 2 13 13— AFC 10 5 2 3 12 18- Zilvermeeuwen 11 2 6 3 10 13- Rood Wit A 11 2 7 2 10 12- Hollandia 11 3 4 4 10 10- DCG 10 3 3 4 10 10- Uithoorn 11 2 5 4 9 14- Schagen 11 2 2 7 6 8 CDN 11 2 1 8 5 13- EERSTE KLASSE B DRLUVS 3—2. CVV- rêck I stelde, geen sprake van kansen die aan goed voetbal te danken waren. Theunissen: 'Het andere gevaar kwant uit scrimages, dergelijke kansen ko men meer voort uit goede wil'. Het tekort aan aanvalskracht is Theu- nissens grootste zorg. Kees Bregman bijvoorbeeld scoorde vorig seizoen bij wijze van spreken aan de lopende band. Maar hij deed dat bij Haarlem, in de eerste divisie. In eerste instan tie draaide hij bij FC Den Haag, in de vriendschappelijke wedstrijden vooral, ook goed. Daarna echter wil Bregman nog steeds wel, maar gaat het niet. Zodat de vraag rijst of de overgang inderdaad niet te groot is geweest. Van Hans Bres zijn. na zijn opmerkelijke debuut met zijn vlam mende afstandsschoten, nog nauwe lijks verrassingen te verwachten. Zo dat Evert Theunissen nog maar één hoop heeft: Tor Fuglset. Theunissen: 'Hij is in het begin veel gekritiseerd, maar ik ben ervan overtuigd dat een belangrijk deel van het tekort aan aanvalskracht dat we tegen FC Den Bosch toonden, had kunnen worden opgevangen door Fuglset. Hij is een groot talent en speelt ook intelligent'. Voor FC Den Bosch betekende het gelijke spel een belangrijk punt. Toch overtuigde Den Bosch nauwelijks hetgeen "net duidelijkst bleek bij de tegenaanvallen. Te vaak werd dan ge aarzeld. werd te lang gewacht in plaats van het doel van Thie recht streeks te zoeken. Met wat meer door tastendheid zouden misschien zelfs twee punten zijn weggehaald. Het deerde Den Bosch echter niet: één punt was voldoende en dat dat be haald werd in een bedroevend pover duel baart FC Den Bosch evenmin zorgen. Voor FC Den Haag daarente gen is er alle aanleiding zich daarover juist wel zorgen te maken. FC DEN HAAG-FC DEN BOSCH 0-0 Sehpifi':;-Q?htrr Berrevoets Toeschouwers 5.000. DEN -HAAG: Thie, Weimar, De Zoete. Mansveld, Korevaar, Kila, Advocaat, Berg Looye). Bres Bregman (Van Vliét). Rood nat. FC DEN BOSCH: Van der Pluym. Van der Ley, Schuurman, Donkers, Van den Bergh. Wildbret. Ciric. Graaumans. Vreeburg Van Os (Salfischberger). Beek. HANS SCHMIT Roodenburg 11 4 5 2 13 118 DRL 11 5 3 3 13 16— UVS 11 5 2 4 12 11—9 Xerxes 11 5 2 4 12 16— Papendrecht 11 5 2 4 12 i4 Gouda 11 3 6 2 12 13 CW 11 3 6 2 12 10 RVC 11 4 3 4 11 13— Unitas 11 3 4 4 10 n— Hermes DVS 11 2 6 3 10 10— i De Musschen 11 3 4 4 10 12— Neptunus 11 1 3 7 5 8 EERSTE KLASSE C LeeuwardenMuntendam 20, Drachtei Jubbega 2—0, Harkema—WW 1—2, menCEC 10, GermanicusSneek OnsterparkersVelocitas 11. Doelman Van der Pluym van FC Den Bosch onderschept een aanval van FC Den Haag stijlvol. Bregman (reehts) is te laat. Verdediger Donkers kijkt waakzaam toe. beslissing op advies van zijn assistent Krou- wel. In de rumoerige slotfase kreeg Bl*-'- (Wagenlngen kon de nederlaag moeilijk i enige tijd uitgeschakelde van Maurik hoorde afgelopen vrijdag van de dokter dat hij weer mocht werken, 'Dan kan ik ook weer voetballen', zei van Maurik en zo kwaih hij na 2 weken niet getraind te hebben de tweede helft opdraven. Scheidsrechter Geu- rens deelde twee gele kaarten uit. Eerst voor Von Ranzow (Ejndhovon). en daarna Middelkoop (HVC). SC T1BURG -VOLENDAM 1-2 (0-1) 31. Jan Mühren 0-1, 47, Ferreira Ó-2, 84. De Puyt (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: Elzinga. Toeschouwers: 3 500 Een voortdurend ster ker Volendam behaalde een verdiende over winning. Met name voor de rust waren de acties van de Volendammers gevaarlijker, hetgeen ook resulteerde In de treffer van Jan Mühren. Na rust verhoogde de voor Nico Mol ingevallen Ferreira de stand tot 2- o. Een overtreding in het 16-meter gebied van Dick de Boer leverde de Tllburgers een strafschop op, dlc Louis de Puyt wist te benutten Het slotoffensie' van de gastheren kon Volendam daarna niet meer verontrus- FC DORDECHT-HELMOND SPORT 1-1 (1-0) 16: Hoogmoed 10. 25: Beekmans 11 Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers 3 000. Dordrechts veertiende gelijkspel werd niet behaald door sterk verdedigend spel Vooral in de eerste fase kreeg de ploeg van Bob Janse veel mogelijkheden op een doel- Dunt. Toen dat kwam van Hoogmoed, stokte het offensief, waardoor Beekmans de gelijk maker kon verzorgen. In het tweede gedeel te kregen beide ploegen kansen op een beter resutlaat. Van der Wassenberg en Van der Kerkhof (belden Helmond Sport) kregen de gehele kaart voorgeschoteld. FORTUNA-WAGENINGEN 2-1 (1-0) - 32. Huyer 1—0, 75: Rledijk 20. Scheidsrechter: Schuurman. Toeschouwers: 2500. Mogelijk opzienbarender dan de onverwachte val van Wageningen was het feit dat topscorer Hazelhekke van Wageningen tien minuten voor tijd van het veld verwezen werd. Zonder dat de bal in de buurt was werkte hij Fortuna-verdediger Robbemond tegen de grond. Scheidsrechter Schuurman nam zijn erken) de gehele kaart. Fortuna speelde vanuit de verdediging en had met uitvallen succes. Eerst door Huyer, later door Rledijk. die een strafschop benutte omdat Broecks Boon onderuit gewerkt had. De mogelijkhe den die Wageningen kreeg werden vooral door Hazelhekke jammerlijk gemist. Emmen 12 7 3 2 17 17—5 Oosterparkers 10 5 4 1 14 134 Velocitas 12 5 4 3 14 19—1 Germanicus 11 6 1 4 13 19—1 Drachten 11 5 3 3 13 11—1 CEC 12 3 7 2 13 10—8 WW 12 4 5 3 13 13—1 Muntendam 12 2 6 4 10 12—1 Harkema 12 3 4 5 10 12—1 Leeuwarden 12 3 4 5 10 12—2 Jubbega 12 3 3 6 9 14—2 Sneek 12 1 2 9 4 7—1 DrachtenOosterparkers, bij stan i 00 gestaakt. is niet in stand opgi nomen. EERSTE KLASSE D t'-lvogelsVictoria B OVS 0—1 E'lermark- >ncl. Enschede no Quick 20Enschedn i Rovs 2—2. H"n?^l InAchilles 12 0—2. Ede B« Quick 3—1. Qi; lick N—De Treffers 2—4. Achilles '12 12 7 3 2 17 13—5 Ede 12 7 2 3 16 24—1 Eilermark 12 6 4 2 16 17—8 De Treffers 12 6 3 3 15 24—1 Spel. Enschede 12 5 3 4 13 13—1 Quick '20 12 4 5 3 13 13—1 Ensch. Boys 12 4 3 5 11 16—L Be Quick Z 12 4 2 6 10 24—2 Quick N 11 3 3 5' 9 17—1 Rietvogels 11 3 3 5 9 6—1 Hengelo 12 2 5 5 9 8—1 Victoria Boys 12 1 2 9 4 6—2 De op 26 november bij de stand 1—j eestaakte wedstrijd RietvogelsQuia N is niet in de ranglijst opgenomel,. PERSTE KLASSE E Geldron—Schiindel 3—0. DESK—SC Gaslft.' 2—2. TC sODC Veerse BovsSnar* '25 0—0. RBCRKC 1- 0 -1. Helmond—TOP Oj RKC 11 7 2 2 16 14—8 Snarta 25 11 5 5 1 15 15—9 RBC 11 5 4 2 14 22—1 BW 11 5 4 2 14 18—1 DESK 11 5 3 3 13 17—1 TSC 11 3 6 2 12 15—1 Helmond 11 5 2 4 12 13—1 TOP 11 2 4 4 9 11—1 Geldrop 12 2 5 5 9 15—1 Veerse Boys 11 3 2 6 8 10—1 Schijndel 11 2 4 5 8 12—1 SC Gastel 11 1 6 4 8 13—1' ODC 11 1 4 6 6 8—1 EERSTE KLASSE F Spel. Irene—MKC 1— -l. Heet —Caesar 1— voerendaalAlmania 1- -l, VeritasMini 20. SVMRoermond 1— 1. LimburgiaSVf 3—2. Veritas 12 9 1 2 19 25—1 SVN 12 7 3 2 17 32—1 Limburgia 12 7 2 3 16 24—1 Heer 12 5 5 2 15 15—1 Caesar 11 5 4 2 14 18—1 Voerendaal 12 5 3 4 13 16—1 Almania 12 5 3 4 13 16—1 MKC 12 4 3 5 11 20—1 SVM 12 3 3 6 9 8—1 Spel Irene 11 2 3 6 7 8—2 Minor 12 1 3 8 5 1—1 Roermond 12 0 3 9 3 10—3 De op 12 november bij de stand 5—j gestaakte wedstrijd CaesarSportcluq Irene is niet in de i stand opgenomen EERSTE KLASSE A Jndan Boys-Kozakken Boys 02. Heerjans] dam-DOTO 2—3. Amstelveen-Qulck Boys 2-4 t. Zwart Wit'29-SHO 0—2. Noordwijk-M Zwerver 10. 's-' 0—3 Gravenzandse SV-Ter Leedj SHO 12 9 1 2 19 26—1 Noordwijk 12 7 3 2 17 17—6 Kozakken Boys 12 6 4 2 16 14—6 Zwart Wit '28 12 7 2 3 16 23—1 Heerjansdam 12 5 3 4 13 17—1 Amstelveen 12 5 1 6 11 17—1 's-Gravenz. SV 11 4 2 5 10 12—2 De Zwerver 12 2 5 5 9 13—1 Ter Leede 12 3 3 6 9 13—2 Jodan Boys 11 3 2 6 8 7—1 Quick Boys 12 3 2 7 8 11—2 DOTO 12 1 4 7 6 13—2 EERSTE KLASSE B ACV-CW 0—2. Harkemase Boys-SDVB 2—1 WVF-Nunspeet 2 —2. Spakenbure-IJsselmeerl vogels 2—1. VVOG-WHC 1—1. DOVO-Huizet 0—1. Huizen 12 10 1 1 21 22—4 IJsselm.vog. 12 8 3 1 19 22—9 Nunspeet 12 6 4 2 16 19—1 GW 12 6 3 3 15 25—1 WOG 12 4 4 4 12 16—1 WHC 12 3 5 4 11 15—2 Spakenburg 12 4 3 5 11 12—1 DOVO 12 4 2 6 10 21—1 AVC 12 3 3 6 9 11—2 SDVB 12 2 4 6 8 10—1 Harkemase B. 12 2 3 7 7 9—1! WVF 12 0 5 7 5 6—1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8