Kort nieuws uit de omstreken J. Melse benoemd tot ridder Katwijk is tijd ver vooruit Molenstichting koopt Gouden bouwer en Zn. de Meerburgermolen Agenda voor Leiden Burgerlijke stand Zuijdtwijck kost zes miljoen meer Na caféruzie in Naaldwijk buiten neergestoken Tin ten toon Nieuwe brug geopend Nieuw plantenbedrijf Sparta hield receptie Auto tegen boom3 gewonden Academische examens Visserijberichten HORLOGES KLOKKEN v. d. WATER Beoordeling harmonisatie Leiden nog niet afgerond TROUW/KWARTET MAANDAG 4 DECEMBER 1972 REGIO U LEIDEN Onlangs heeft de Rijn landse Molenstichting weer een bui ten gebruik gestelde poldermolen door aankoop aan haar bezit kunnen toevoegen, n.l. de molen van de Room- of Meerburgerpolder onder Zoetenvoude. De molen is gelegen aan de Meerburgerwatering, nabij de spoorlijn Lelden-Alphen. Het is een kleine achtkante met riet gedekte molen, gebouwd op lage veld- muren en uitgerust met een gesloten scheprad op ongeveer vier meter bui ten de molen. Zijn vlucht bedraagt 16.50 meter. De wiekvorm is vervaar digd volgens het systeem-Dekker en aangebracht in 1936. Slechts enkele kleine Rijnlandse pol dermolens hebben hun scheprad op enige afstand van de molen, n.l. de wipmolens van de Kikkerpolder bij Leiden en de Kalkpolder bij Leider dorp, alsmede het achtkante molentje van de Huis ter Doespolder, eveneens bij Leiderdorp. De Meerburgermolen werd gebouwd in 1684 door Claes Jansz. van Stave- Raad Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE De raad van Rijnsaterwoude heeft i.v.m. te late inzending de bezwaarschriften van J. Timmers en J. Overdevest niet ont vankelijk verklaard. Mevrouw Bonder merkte op, dat enkele malen de inwo ners niet waren gewaarschuwd tegen stopzetting van de drinkwatervoorzie ning. Burgemeester Breen zou de in stanties hiervan in kennis stellen. De raad ging akkoord met een subsidie verlening aan het Spant te Leimuiden van ƒ25.000. In de volgende raadsver gadering zal een verzoek van het Stichtingsbestuur van Het Spant om een groter bedrag in behandeling worden genomen, aangezien het ver zoek pas kort voor de raadsvergade ring in handen van de gemeente was gekomen. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Bijlemeer om meer rustpunten voor de bejaarden der gemeente. In dat verband vond hij het noodzake lijk, dat er banken werden geplaatst op bepaalde punten. Burgemeester Bren antwoordde, dat hij het hier helemaal mee eens was maar dat de grond bij de Leidsevaart, die hij daar voor geschikt achtte, niet in het bezit was van de gemeente. Hij hoopte, dat het in de toekoms mogelijk zou zijn deze plannen te verwezenlijken. De heer Hartveld verzocht om verbete ring van de Vriezenweg.De burge meester zou de daarvoor aangewezen instanties op hun plicht wijzen. LEIDEN Geboren: lgo PLGznvAFL Vos en M J van Agtmaal; Alexander zn v C G T Maenhout en J A Rotgans: Michel zn v C van der Blom en E H Pont; Leendert J zn v .T Dijkstra en C Schipaanboord: Reinicr zn v A H M de la Rie en S Bavelaar: Pieter zn v L Jobse en W J de Voogd. Overleden. J Kluivers geh gew met H J Wortman; G van Schaik man ren en Ary Jacobsz. van Staveren en 'over het maecken van de molen vol gens besteck' werd hun 2.175 be taald. Het jaar 1684 op de molenbaard blijkt dus juist te zijn. Als t.z.t. de molen volledig is geres taureerd zal blijken wat een fraaie molen de Meerburgermolen is. Reeds werden enkele noodzakelijke herstel lingen uitgevoerd, waardoor hij weer maalvaardig is en ook al weer enkele malen gemalen heeft. LEIDEN Gedeputeerde Staten stel len voor aan het bestuur van de Stichting tot verpleging van langdurig zieke bejaarden 'Zuijdtwijck' een aan vullende garantie te verlenen voor de bouw en ingebruikneming van het verpleegtehuis. Eerder werd een der de deel van de geraamde bouwkosten van 9.790.000 gegarandeerd. Nu het tehuis klaar is. is gebleken dat de kosten van de bouw en de ingebruik neming het geraamde bedrag aanzien lijk overschrijden. Aanvankelijk wer den de kosten begroot op 9.789.131, in totaal bedragen ze nu 16.797.381. Aan provinciale staten wordt ge vraagd gedeputeerde staten te machti gen een garantie te verlenen tot een totaal bedrag van 5.600.000. NAALDWIJK De 19-jarige A. Fok- kes uit Kwintsheul is zaterdagavond omstreeks 11 uur na een ruzie in een café op straat neergestoken en ter plaatse overleden. Degenen, die het slachtoffer uit het café gewerkt hadden zijn hem op straat gevolgd, waarna de dodelijke messteek volgde. De 20-jarige A.D. uit De Lier is in hechtenis genomen. DEN HAAG Om één uur in de nacht van zaterdag op zondag kwam er iemand De Bierton op de Vaillant- laan binnen en schoot een gast door het linkeroor. Vijf kwartier later werden drie man- rten aangehouden, van wie twee on schuldig bleken, maar één, de 25- jarige koopman F. B. A. de dader Wat zijn beweegredenen zijn is er nog niet uitgekomen. Het slachtoffer werd in het ziekenhuis Westeinde verbonden. LEIDSCHENDAM Het aannemings bedrijf N. Tetteroo en Zoon viert vorige week het vijftigjarig bestaan. Vijftig jaar geleden begonnc-n als een eenvoudig tweemansbedrijfje, vader en zoon Tetteroo, groeide het uit tot een onderneming, waarin 150 mensen werken. De eerste vestiging van het bedrijf bevond zich aan de Sluiskant, terwijl het huidige bedrijf aan de Veursestraatweg staat. De firma Tette roo omvat op het moment een ontwik kelingsbureau, een aannemingsmaat schappij voor burgerlijke en utiliteits- werken, een timmerfabriek en een makelaarskantoor. De firma heeft in de Randstad diverse projekten uitgevoerd. Woningen in Leidschendam, Wassenaar en Hazers- woude, scholen in Berkel Rodenrijs, Den Haag. Rijswijk, Leidschendam, Bunnik, Dordrecht, Krommenie, Pijn- acker, 's-Gravenzande en andere plaatsen. Voorts zorgde het bedrijf voor de uitbreiding van het Leid- schendamse raadhuis, bouwde in deze gemeente het postkantoor en de tele fooncentrale. Voorts staan diverse sporthallen en krpitoorcomplexen op naam van de firma Tetteroo. Ook vele winkels in het winkelcentrum Leid- senhage komen op rekening van dit bedrijf. Eén van de meest bijzondere projec ten van Tetteroo is het bouwen an de zogenaamde SET-school. Dat is een bouwvorm, die dermate flexibel is. dat hij niet alleen voor scholen, maar ook voor tal van andere (kantoor-) gebouwen en b.v. sporthallen gebruikt kan worden. Eén zo'n SET-school be vindt zich in Berkel Rodenrijs. LEIDEN Als vierde tentoonstelling in de reeks van voorwerpen uit eigen bezit na penningen, tegels en bo demvondsten organiseert het Stede lijk Museum de Lakenhal een tentton stelling van tin onder de titel 'Tin ten toon'. Tin is een materiaal, dat al meer dan vijfduizend jaar geleden bij de Egyp- tenaren en de Chinezen bekend was. Ook de Grieken e 'nde Romeinen ge bruikten dit metaal. Pas in de Midde leeuwen begint men in ons land tin nen voorwerpen te maken, eerst voor kerkelijk, later in de 15de eeuw voor huishoudelijk gebruik. De tentoonstelling 'Tin ten toon' toont een aantal vormen naast een vrij gevarieerde collectie van huishou delijk tin van de tweede helft van de 15de tot diep in de 19de eeuw, zoals kannen, borden, schotels, bekers, le pels, kandelaars, inktkokers en zout vaatjes. HAZERSWOUDE De Hazelaars, de Hazerswoudse volleybalvereniging die op 29 februari van dit jaar officieel werd opgericht, heeft het honderdste lid ingeschreven. Het eerst herenteam van de Hazelaars heeft de (gezellig heids-) competitiewedstrijd tegen Va- leas 2 met 3-0 verloren. Daardoor kwam de formatie op de laatste plaats (een punt uit vijf wedstrijden) van de ranglijst terecht. De Hazelaars 3, dat in dezelfde klas uitkomt, werkte zich naar de tweede plaats (zes uit vier) door TOGB 2 met 3-1 te ver slaan. De Hazelaars 2 dat in een ande re poule uitkomt, verloor bij Berkel 69 met 3-0. HAZERSWOUDE Het jeugdcircus Capriole uit Hazerswoude heeft tot nu toe ruim vijfhonderd gulden aan gif ten ontvangen voor de realisering van een eigen clubhuis. Wil de leiding van dit gezelschap Capriole doen voortbestaan, dan is vierduizend gul den nodig. Overigens: van het eerstge noemde berdag heeft Spanbeton NV het leeuwedeel 250) voor zijn reke ning genomen. De Stichting Jeugdcir cus kan thans nog beschikken over een zaaltje van de openbare kleuter school 't Kwetternest in Rhynen- burch. maar dat is voor de training veel te klein. Men wil zo gouw moge lijk op een terrein nabij de Potgieter laan een eigen clubhuis bouwen. RIJNSBURG Maandag 4 december 's avonds om 8 uur hoopt kandidaat .T. Hoek van Katwijk een spreekbeurt te vervullen voor de Herv. Evangelisatie in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk. W0U3RUGGE Geboren: Natascha Vrijling. Ondertrouwd: Anton B Buntsma en Margaretha J M Omtzigt; Gerrit Buis en Johanna L van- der Eijk. NIEUWKOOP In hotel 'Plaszicht' heeft in een speciale bestuursvergade ring van de Landijsbaan een huldi ging plaats gevonden van de heren C. van Houten en Jac. Kraenbiug, die beiden veertig jaar bestuurslid van deze reeds 85 jaar bestaande vereni ging zijn geweest. Namens het be stuur van de ijsclub overhandigde de burgemeester de beide heren een fraai schilderij, voorstellende een piasgezicht, geschilderd door de Nieuwkoopse kunstenaar Toon Koster. Het gewest Zuid-Holland verleende de heer Jan Houten het insigne van verdiensten in zilver. Aan de heer Kranenburg werd dezelfde onderschei ding uitgereikt en hem werd tevens meegedeeld, dat hij was benoemd tot lid van verdienste van de K.N.S.B. ALPHEN Bij de firma Nestlé is men bezig een lichtkoepel aan te brengen, waarvoor een gat in het dak is gemaakt. De gevelmonteur J. G. H. P. uit Rotterdam stapte hier tijdens de werkzaamheden per ongeluk in en viel van een hoogte van 3.40 meter naar beneden. Hij kwam met zijn hoofd op de betonnen vloer terecht en moest naar het ziekenhuis 'Rijn oord' worden overgebracht. NIEUWKOOP De raad van Nieuw koop heeft goedkeuring gehecht aan het voorstel van B. en W. om het pand van de heer Bolmeijer, op de hoek Nieuwveenseweg-Dorpsstraat aan te kopen met de bedoeling dit te slopen ten behoeve van de verbete ring van de verkeerssituatie op de Hoogt. Overigens wees de voorzitter erop dat slopen zoveel mogelijk be perkt wordt. Wat betreft het instellen van éénrichtingverkeer merkte burg. Van Montfoort op dat dit een zeer moeilijke zaak is. Het beroepschrift i.z. weigering van een bouwvergunning aan de heer Van Benten werd ongegrond verklaard en eenzelfde beroepschrift van de heer Waardenburg aangehouden. De raad stelde een krediet beschikbaar van 180.000 voor de bouw van twee leslokalen ten behoeve van de R.K. Mavoschool. Aan de heer J. G. Linne- kamp, hoofd van de openbare lagere school werd eervol ontslag verleend in verband met een benoeming te Woerden. SASSENHEIM Woensdag heeft de politie op de Hoofdstraat weer een snelheidscontr/le uitgevoerd. In Sas- senheim-N waar de maximumsnelheid 70 km is. werden snelheden gemeten van 86 tot 97 km. wat 11 automobilis ten een proces-verbaal opleverde. In de bebouwde kom werden snelheden gemeten van 63-85 km. wat eveneens de. dr v C J van den Broek en R 11 automobilisten een verbaal bezorg- KOUDEKERK Dc kleindierensport- vereniging 'Rijnland' hield een grote landelijke tentoonstelling van konij nen. cavia's, hoenders en dwerghoen ders, sierduiven en sierratten. Acht plaatsgenoten deden mee. Zo wist K. Schellingerhout 11 prijzen te bemach tigen. T. P. van Vegten had succes met zijn collectie patrijzen. J. J. Schellingerhout met zijn inzending van een Wiam Dot Wit konijn. HILLEGOM Woensdag 6 en don derdag 7 december komen de plm. 280 plaatselijke medewerkers voor 'Kom over de brug' bijeen en 'Bloemswaard' in de aula van de Oranje Nassau- Mavoschool. HILLEGOM Donderdag 7 december wordt in de Lunazaal van Treslong een forum en discussie-avond gehou den van 'Theorie en Praktijk'. HILLEGOM Maandag 11 december komt de boot 'Kom over de brug' hier met als ligplaats de Hillegomse Ha ven. Des middags voor scholieren filmvoorstellingen, na 7 uur voor de anderen. HILLEGOM De Hillegomse ge meenteraad komt maandag 11 decem ber bijeen voor de behandeling van de begroting 1973 van 10-12 uur, 'smiddag van 14.00-16.00 uur. ALKEMADE Op de jaarvergade ring van de ijsvereniging Alkemade richtte de voorzitter zich tot het be stuurslid Henk van Ruiten omdat hij precies 30 jaar lang bestuursfunkties had vervuld. Onder applaus van de vergadering onderstreepte hij zijn woorden met het aanbieden van een kist sigaren en een platenbak. LISSE Vrijdag en zaterdag heeft de Postduivenvereniging de 'Oude Blauwband' in Lisse een postduiven- show gehouden. De keurmeesters Ha- gers en Passchier roemden de kwali- tiet van de duiven. 1ste prijs: G. B. Roodenburg, 2de prijs: C. N. Zuid hoek, 4de prijs: Gebr. Van der Ploeg. De schoonste duif van het geheel werd ditmaal de doffer van de inzen der C. Oppelaar. De schoonste duivin (oud) was van N. de Kuijper, de schoonste jonge doffer van S. Koster, de schoonste jonge duivin door G. B. Roodenburg. Totaal werden 337 dui ven ingezonden. LISSE Woensdag 6 december wordt te Lisse grof huisvuil opge haald in wiik 3 (Dinsdagwijk). wijk 5 (Vrijdagwijk) en des middags in wijk 4 (Donderdagwijk). LISSE Het tweede tiental van de Damclub Lisse speelde voor de compe titie tegen K. D. C. III uit Katwijk. Uitslag: 10-10. KATWIJK De opbrengst van de Nationale Jeugdcollecte bedroeg 2.294.78 in Katwijk. Dat is meer dan het dubbele van de opbrengst van vorig jaar. KATWIJK Donderdag 7 december zijn de heer en mevrouw J. Kuyt en K. Kuyt-Van Duyn een halve eeuw getrouwd. Het gouden echtpaar woont aan de Karei Doormanlaan 21. VALKENBURG In "het Dorpshuis werd door de Coöperatieve Raiffeisen- bank Valkenburg de algemene leden vergadering gehouden. Het was de laatste vergadering onder voorzitter schap van de heer S. M. Poot. Deze heeft de 70 jarige leeftijd bereikt. De heer Poot heeft op twee maanden na, 30 jaar zitting gehad in het bestuur, waarvan 27 jaar als voorzitter. In het verslag wordt 1971 een gunstig jaar genoemd. Over 1972 is men tot een omzet van 69 miljoen gekomen. De bank is aan uitbreiding toe. Archi- tektenbureau Splinter is de laatste hand aan het bestek aan het leggen. De heer Poot overhandigde de voor zittershamer aan de tweede voorzitter, de heer G. Barnhoorn. Deze heeft hartelijke woorden van afscheid aan het adres van.de heer Poot gericht. Hij werd tot ere-voorzitter benoemd. Een spaarbankboekje werd de schei dende voorzitter aangeboden. De heer A. H. de Wit werd de opvolger van de heer Poot. De heer J. v.d. Meij werd als bestuurslid herkozen. NOORDWIJK Vrijdag heeft de heer J. Melse afscheid genomen als directeur van gemeentewerken in de rijk met bloemstukken versierde raad zaal. De scheldende functionaris heeft de Noordwijkse gemeenschap ruim 23 jaar gediend. De burgemeester maakte bekend dat LEIMUIDEN De nieuwe brug over de Drecht werd door dr. R. Eijsink. gedeputeerde van Zuid-Holland, open gesteld voor alle verkeer, nadat het noodbruggetje voor fietsen en voet gangers eigenhandig door burgemees ter H. Breen was gesloten. Het verkeer nam onmiddelijk gebruik van de nieuwe overbrugging. Voordat ge deputeerde en burgemeester beiden over de (nieuwe) brug kwamen, had de heer Breen in de raadzaal van het gemeentehuis de bruggebouw in het verleden gememoreerd. Hij deed en beroep op de automobilisten vooral veilig te rijden: 'als men bedenkt, dat er jaarlijks bijna een dorp met een bevolking zo groot als Leimuiden in het verkeer omkomt (en dat alleen in Nederland), dan geeft dit toch wel te denken'. Dr. Eijsink zei, dat na de voorgaande obstakels er nu weer een nieuw is. Helaas is er geen andere mogelijkheid, langzaam rijden blijft de eis. De in 1861 gebouwde brug kostte 5000, de huidige heeft een miljoen gekost. Alle werkers aan de brug werden door de gedeputeerde bedankt. Burgemeester Breen merkte nog op, dat Leimuiden bereid is. ook de Drechtbrug in de buurtschap aan de provincie over te dragen en wees op het levensgevaarlijke kruispunt Pro- vincialeweg-Vriezenweg. Hij achtte niets te veel gevraagd als hierin op korte termijn verbetering wordt ge bracht. 's-GRAVENZANDE Burgemeester Van Prooijen heeft het nieuwe plan- tenkwekersbedrijf van P. W. M. Zwin- kels aan de Noordlandseweg officieel geopend. De verplaatsing van het be- dijf was noodzakelijk door onteige ning van de grond in Madestein in Den Haag. In enkele maanden tijd werd het nieuwe bedrijf met gebouwen tot stand gebracht. Zaterdag 2 december wordt van tien tot vier uur open huis •gehouden op het nieuwe bedrijf. de heer Melse was benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. In zijn toespraak releveerde de burge meester de carrière van de scheidend directeur, die na de MTS een paar jaar in het bedrijfsleven had gewerkt en daarna in dienst trad van het GEB te Amsterdam. Van hier ging de heer Melse in 1940 naar Middelburg. In het ambtelijk apparaat klom hij op tot adjunct-directeur. Toen in oktober 1947 de gemeente Noordwijk sollici tanten opriep voor de functie van technisch directeur, behoorde de heer Melse tot de 73 gegadigden. De burgemeester herinnerde aan tal rijke belangrijke zaken, die onder di rectie van de heer Melse waren voor bereid en tot stand gebracht, zoals de spanningsomzetting, modernisering van het pompstation in het Lange- veld, fluoridering van het drinkwater, de uitbreiding van het waterwinge bied en de toepassing van hogedruk- berging van gas. 'U hebt het bedrijf tot uw bedrijf gemaakt'. In de hplde betrok de burgemeester ook mevrouw Melse. Na het officiële gedeelte be stond er voor de burgerij gelegenheid de heer en mevrouw Melse te felicite ren met de koninklijke onderschei ding. LEIDERDORP Velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt het bestuur van de gymnastiek vereniging 'Sparta' geluk te wensen met haar 60- jarig bestaan. Namens het gemeente bestuur bracht wethouder C. Meer burg de gelukswensen over. 'Wij zijn de leiding van Sparta veel dank ver schuldigd dat zij zoveel tijd wil geven om de 800 leden een goede vrijetijds besteding te bieden'. Hij bood enkele basketballen en een gravure van oud- Leiderdorp aan. Namens Leidsenhage. de samengevoeg de kring Leiden-Den Haag. sprak de heer De Geus woorden van waarde ring. Dat Sparta ook bij de oud-leden en -leiders nog niet is vergeten bleek wel uit liet feit dat velen van de gelegenheid gebruik maakten nog eens herinneringen te komen ophalen. Van de leden kreeg het bestuur een bandrecorder. Ook de besturen van plaatselijke verenigingen waren geko men om onder aanbieding van ge schenken. Sparta nog een goede tijd toe te wensen. DEN HAAG Op de Dierenselaan kwanx in dc nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur een auto tot stilstand tegen een boom op het trottoir. De auto werd zeer zwaar beschadigd en drie inzittenden moesten met in wendig letsel worden opgenomen in het ziekenhuis Westeinde. Dit waren de 51-jarige bestuurder van de auto, de heer L. v. L. uit de Fultonstraat, de 59-jarige inzittende H. v. L. uit de Terwestenstraat en diens even oude echt genote. De vierde inzittende kwam met een snijwondje vrij. Door de botsing viel de feestverlichting op de Dierenselaan over 100 meter uit. Een overzicht van het zogenaamde 'scholeneiland' in Leidschendam, dat gebouwd is door de gouden fir ma Tetteroo en Zoon. KATWIJK De feestelijke uitrei king van dc prijzen van het de laatste zomer gehouden bloemencorso werd opgeluisterd door het plotselinge be zoek van een dertigtal Britse Touro- parators. Zij kwamen een dagje Kat wijk zien, zaterdag waren zij samen met VVV-directeur Chr. Verplancke de gast van veiling Flora te Rijns burg. Door plotselinge afwezigheid van bur gemeester A. G. Vermeulen viel wet houder voor toerisme drs. J. Berg man de eer te beurt de prijzen uit te reiken, waaronder een groot aantal Delftsblauwe wandborden. De heer Ch. Belmond, directeur van het Duits bureau voor toerisme, sprak lovende woorden voor het beleid van de Katwijkse VVV die haar tijd ver vooruit is. Hij pleitte voor de realise ring van een golfbad gevuld met zee water, zoals de meeste Duitse bad plaatsen dat ook hebben. Aan waarnemend korpschef L. A. Pro- LEIDEN 24 november geslaagd: Semia-rtsex. de heren P. W. Briët (Deventer), A. C. Broekers (Leiden), C. Burgersdijk (Den Haag), W. J. Eenink (Voorschoten), P. N. W. Hau- er (Hilversum), E. van Roon (Lei den), C. R. Wiener (Ulvenhout), mej. L. N. Joosse (Middelburg). Artsex. de heren H. C. Smit (Leiden), F. J. Veenland (Haren Gr.), H. Ver- wey (Warmond), J. J. van Wijngaar den (Leiden), de dames M. M. de Bie (Den Haag) Sciaroni-Laua (Delft). Kand. ex. psychologie de dames C. A. Harkes-de Groot (Leiden), E. Berkes- Raaphorst (Den Bosch), J. T. Oppe- Schusler (Zoeterwoude), de heren J. van Vliet (Voorburg), J. F. C. M. Vijverberg (Rijswijk). Doct.ex. psychologie mej. F. M. Wil- lemsen (Den Haag), c.l. De heer B. R. Otten (Leiden). Kand. ex. pedagogiek de dames J. E. Beets (Overveen). A. S. Chee (Oegst- geest). M. Eijkman (Leiden). M. M. Bervoets-Holland (Den Haag). P. No- let Wassenaar), de heer A. C. Hage (Den Haag). Doet. ex. Semitische taal en letterkun de de heer G. J. H. van Gelder c.l. (Amsterdam). SCHEVENINGEN. 2 december Visserijbe richten Besommingen trawlers. SCH 5. 21140. SCH 16. 6360. SCH 35. 34370. SCH 55 4440, SCH 62. 16070. SCH 196. 3510. SCH 248. 5915. SC H323. 4730. Besommingen kustvis- sers: SCH 11. 600. SCH 19. 2615. SCH 25. 685. SCH 28. 1175, SCH 31, 620. SCH 43. 200. SCH 65. 2370, SCH 68 850. SC H69, 2280. KW 124. 9720, KW 125 5030 KW 126. 3135. KW 137, 5635. Besommingen spanvlssers- IJM 209 en IJM 211. 11970. IJM 205 en IJM 221. 5060. WR 33 en KW 167. 10530. Noteringen per kg- tong g 10.36-10.70. tong gm 10.48-10.85. tong km 10.55-10.90. tong I 10.70-11.50. tong II 10-10.80. tarbot I 11.40- 11.80. tarbot II 8.20-870. tarbot UI 6.20-6.70. tarbot IV 6.10-6.40. griet I 5.80-6.30. griet II 3,80-4.50. Per 40 kg: scho lgm 80-95, schol m 80-92. scho lkl 69-78, wijting gestr 60-80, schar 65- 80. bot 35-40. kabeljauw m 86-110, kabeljauw I 86-96. kabeljauw II 84-89, kabeljauw III 83- 90 Per 100 kg: kabeljauw gr 230-280. Aanvoer 585 kisten kabeljauw. 290 kisten schol. 160 kisten wijting. 200 kisten schar. 30 kisten diversen. 5830 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor morgen 5 6 trawllggers. f ADVERTENTIE) De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE Voor ƒ39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger Haarlemmerstraat 181 - Leiden. vily werd ook een wandbord uitge reikt voor het gehele Katwijkse poli tiekorps, waarmee VVV bij de organi satie van haar festiviteiten zeer pret tig samenwerkt. Maandag zo deelde de heer Verplan cke mee. komt een Engelse t.v.-ploeg een dagje opnamen maken in Katwijk. Het is een ploeg van East Anglica tv., een regionale televisiezender. Sint Nicolaas zal Engels sprekend aan het programma meewerken. Hopelijk zullen ook mensen in Katwijkse kle derdracht kunnen meewerken. Zeker heid daarover is er nog niet. LEIDEN Het Tweede-Kamerlid van de PSP de heer Van der Spek had vragen gesteld over de gevolgen van de huurliberalisatie per 1 oktober 1972 in Leiden. Hij vroeg of de minis ter (nu in Leiden de huurverhoging in het kader van de huurharmonisatie per 1 okober 1972 is ingevoerd voor voor-oorlogse woningen) de garantie kan geven dat hij de gemeente Leiden en de woningbouwverenigingen ter plaatse niet zal verplichten de huur verhoging met terugwerkende kracht tot 1 april 1972 in te voeren. Ten tweede of de minister kan meedelen of de late invoering van de huurhar monisatie nog problemen oplevert voor diegenen, die ten gevolge van de huurverhoging huursubsidie kunnen aanvragen. Van der Spek doelde met de tweede vraag op dc tv-spots van de overheid, om verzoeken om subsidie vóór 1 oktober 1972 in te dienen. Minister Udink van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening antwoordde dat de beoordeling over de harmonisa tie in Leiden nog niet is afgerond. Hij kan echter niet voorbijgaan aan het feit dat 1 april nu eenmaal de datum van de huurverhoging is. An derzijds is minister Udink van me ning dat de situatie ter plaatse mede in de overwegingen moet worden be trokken. Op de tweede vraag kan de minister in ontkennende zin antwoorden. In dien de huren, zo antwoordt hij, in het kader van de huurharmonisatie worden verhoogd, kan de huurder een aanvraag voor individuele huursubsi die nog indienen tot drie maanden na het tijdstip van de huurverhoging. Over paar maanden rapport Zwanburg WARMOND Een oplossing voor de slechte, hobbelige vloer van de sport zaal 'Klim Op' mag spoedig worden verwacht. Dit werd meegedeeld tij dens een hoorzitting van de financiële commissie over de begroting 1973. in Warmond. Wat betreft de tarieven voor de zaalhuur zijn geen wijzigin gen in het verschiet. De recreatie op het terrein Zwanburg is nog steeds in studie. Pas over enkele maanden zal een rapport over dit gebied verschijnen. De aanwezigen twijfelden er aan of de ideeën die bij de gemeente leven over Zwanburg binnen afzienbare tijd werkelijkheid kunnen worden. Wat betreft de woningbouw merkte iemand op, dat deze na het afwij zen van het plan Zwanenburg nog altijd dood ligt. Volgens voorzichtige ramingen kan pas eind 1973 begonnen worden met de eerste aanzet. Men achtte het van belang zo spoedig mo gelijk tot samenwerking te komen met Marienhave. Hierdoor wordt de kans op betaalbare bouw aanzienlijk groter. Meegedeeld werd nog, dat het Hoogheemraadschap van Rijnland be gin komend jaar hoogstwaarschijnlijk zal starten met de aanleg van een rioolpersleiding. Dc tarieven van de rioolbelasting zullen hierop worden aangepast. FILMS IN LEIDEN TOT 7 DECEMBER: Camera: 'Azen zijn troel' 14 Jr. dag. 19 en 21.15 uur en do. vf, ma en dl ook 14.30 uur Kindermatinee 'De wraak van Ivanhoe' a.I. za en ivo om 14.30, zo 14.30 en 16.15 uui Nachtv. In opdracht van de Marine' 18 ir. vr., za 23.30 uur. Luxor: 'Strelende Handen'. 18 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.45 uur. Lido: 'De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld' 14 jr. Dag. 14 30, 19 00 en 21.15 uur en zo nog een voorst. 16.45 uur. Studio: 'Family Life' 18 Jr Dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur e" zo extra voorst. 16.45 uur. Trianon: 'Poppen aan een touwtje' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.30 uur Rcx: 'The culpepper Gattle' 14 Jr. Dag. 14 30, 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.30 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling Structuur, wer ken van het Centrum voor Cubische Con structies. van 8 dec. lot 23 jan., dag. 10 tot 16 uur. zon- en feestdagen 13 tot 16 uur., gesloten 25 dec. en 1 Jan. De Lakenhal: tentoonstelling Tin In Toon, gevarieerde collectie tin uit eigen bezit van 15de tot 19de eeuw. Van 8 dec. tot 14 Jan., geopend dag. van 10 tot 16 uur. zon- en feestdagen 13 lot 16 uur, gesloten 25 dec. en 1 Jan. Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. Leo van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelltng, wandkle den en texlielplaslieken van Marijke Slul- tiens-Thunnlssen. tot 15 december. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3. Lelden: Schilderijen van Karei Wlggers, keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- dertk van Batenburg. Tot 8 december. Dins dag tot on met zaterdag van 9 tot 8 uur. Rapenburg 94, Galerie 't Dulvenhys. dozen, schilderijen en grafiek van Laetitia de Haas 24 november tot 16 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13 00-14 00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.nn- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van IK.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo, van van 15.00-15.15 uur. DIENST APOTHEKEN Tot 8 december: apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48. Leiden, en apo theek Oegstgecst. MAANDAG 4 DECEMBER Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4.30 u.: spreek uur Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. DINSDAG 5 DECEMBER Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 6 DECEMBER Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 7 DECEMBER Stadhuis, G tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 8 DECEMBER Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. 10 uur gitaar, piano, bas cn drums. ZATERDAG 9 DECEMBER Oegstgeest Rijnlands Lyceum. 8,l5:c aba- ret Don Quishocklng met 'Zand in je badpak'. Morsweg 114. 2 tot 5.30 uur: jeugd-schaakso- ciëteit, vanaf 15 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3