Van der Vall: weer lef Belangen van 'grote' en 'kleine' portbonden botsen binnen NSF ElO Vriendschappelijke duels van Oranje kosten Ajax geld voorde slanke lijn FC Twente is dit seizoen zeker niet de mindere van Feyenoord Frese voorzitter basketbalbond Harvey Smith pleit voor druggebruik Blessure kost PSV turntitel Krachtsverschil bij waterpolo nog steeds ontzettend groot Drop Shot boos over Iduna-truc tijdelijk vanW voor I XTF/KWABTET DEN'SDAG 28 NOVEMBER 1972 SPORT T15/K15 Van een verslaggever AMSTERDAM Het Neder landse elftal kost Ajax geld. Dat was de strekking van het betoog van voorzitter Jaap van Praag, gisteren tijdens de tra ditionele persconferentie voor de Europa Cup-wedstrijden van de Nederlandse-, Europe se- en wereldbekerwinnaar. Van Praag hail zijn argumenten >rpakt in aantrekkelijk sinter- klaaspapicr om vooral maar niet te schijn te wekken dat Ajax zich veer afstandelijk gaat opstellen ten opzichte van het Nederlands elftal. 'Wij staan voor de volle honderd procent achter het doel dat het Nederlands elftal de eind ronde in West-Duitsland moet halen. Nederland hoort daar' Maar toch ook: 'Het bestuur van Ajax heeft vorige week een onderhoud •chad met mr. Hogewoning. de nieuwe voorzitter van de sectie betaald voetbal. Wij hebben onze bezwaren naar voren gebracht te gen de vele vriendschappelijke wedstrijden van het Nederlands elftal, die te elfder ure zijn inge last. Mede door die extra-wedstrij den hebben wij niet de kans onze internationale successen via vriendschappelijke wedstrijden te gelde te maken. Financieel zeer aantrekkelijke aanbiedingen voor het spelen van wedstrijden in Frankrijk, Spanje en Italië hebben wij niet kunnen aanvaarden door het overlade programma. De spe lers missen daardoor ook de gele genheid extra te verdienen.' Wij vinden het niet onprettig dat voor de ploeg die in het wereld- kampioenschaptoemooi speelt zes, reven en misschien wel acht, spe lers van Ajax worden gevraagd. Wij vinden echter dat voor vriend schappelijke wedstrijden van het Nederlands elftal zoals tegen Chel sea (14 februari), Oostenrijk (28 maart) en Spanje (2 mei) niet te Intensief moet worden geput uit ons spelersarsenaal. Onze voetbal lers zijn zwaar belast met het huidige programma. Met name in de periode van half februari zou den wij graag gelegenheid hebben gekregen vriendschappelijk te spe len, nu er toch een weekeinde voor de competitie uitvalt'. 'Wij hadden de toezegging dat de KNVB overleg zou plegen met de clubs over de samenstelling van de wedstrijdkalender van het Neder lands elftal. Uit het gesprek met de heer Hogewoning hebben wij het idee gekregen dat hij begrip hid voor ons standpunt'. M verlangen van Ajax munt te s/aan uit zijn reputatie in vriend schappelijke wedstrijden is begrij pelijk. De thuiswedstrijden van dit seizoen leverden wel 42 doelpunten op, maar duels tegen Haarlem, Groningen. Telstar. Go Ahead, NEC, Excelsior en Den Bosch zijn geen kassuccessen. De ontmoeting tegen Independiente ls niet de gro te geldmaker geworden. In de eer ste ronde van de Europa Cup was Ajax vrijgesteld. De kaartverkoop van de wedstrijd van morgen tegen CSKA verloopt enigszins stroef volgens penningmeester Henk Tim- JAAP VAN PRAAG Gezien de tegenvallende belangstel ling denkt het bestuur van Ajax de uitzending van de wedstrijd op ie beeldbuis tot de contractueel verplichte 3 minuten (flitsen) te leperken. Van Praag: 'Uitzending van de wedstrijd of grote gedeel- en daarvan op de tv is van grote invloed op het aantal bezoekers. Nadat wij hadden bekendgemaakt dat Ajax-Independientc niet zou worden uitgezonden (een medede ling die pas woensdagmiddag moest worden ingetrokken, toen bleek dat het verbod niet houd baar bleek), werden in een korte periode nieer dan 10.000 kaarten verkocht Wij overwegen de NOS geen toestemming te verlenen voor het uitzenden van langdurige flit sen op deze verkiezingsavond. Voor en na de wedstrijd en in de rust zullen wij de bezoekers op de hoogte houden van de tussenstand van de verkiezingen'. Naar aanleiding van moeilijkhe den, die zich rond het Ajax gezel schap in Sofia hebben voorgedaan (o.a. een enorme verhoging van de prijs van de kaarten van de sup porters) heeft de club een klacht ingediend bij de secretaris van de Europese Voetbal Unie. Hans Ban- gerter heeft Ajax terug geschreven dat hij de ploegen uit de Oostblok landen nog eens op hun verplich tingen zal wijzen en dat hij zijn uiterste best zal doen vergelijkbare plooien in de toekomst glad te strijken. Ajax had zich er ook over ver baasd zelf de verblijfskosten in Sofia te moeten betalen, hoewel het gewoonte is dat een dergelijke zaak met ploegen uit Oost-Europa via gesloten beurzen wordt gere geld. De oplossing van dat pro bleem is erg simpel. De spelers van CSKA Sofia, die pas vanmid dag in Nederland aankomen zijn min of meer eregasten tijdens de Bulgaarse week, die in Nederland wordt gehouden. De club behoeft daarom niet zelf de hotelkosten voor het gezelschap te betalen. Met die wetenschap was het voor CSKA dus niet aantrekkelijk Ajax in So fia 'vrij' te houden. Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE Toen Kee9 Rijvers afgelopen zomer zijn vertrek bij FC Twente aankondigde, vrees den velen, dat het zorgvuldig opgezette bouwsel van de kleine trainer daarna zou afbrokkelen. In middels is echter al overtuigend liet tegendeel bewezen. Onder leiding van Rijvers' opvolger en ex- assistent, 'Spitz' Kohn, heeft FC Twente in de competitie en het toernooi om de UEFA-beker de sceptici voor schut gezet. Nog nooit toonde FC Twente zoveel voetbal en zóveel spektakel als dit sei zoen. Geen wonder, dat voetbalminnend Twente nauwelijks meer taant naar de kwaliteiten van de man, die bij zijn afscheid op de schouders van de spelers door het stadion Diekman werd gesjouwd. Antoine ('Spitz') Kohn heeft zich razendsnel als een voortreffelijk vakman bewezen. Niet alleen verhoogde hij vrijwel automa tisch zijn toch al niet onaanzienlijke populariteit bij Twente's selectie, maar hij slaagde er tegelijkertijd óók in het vertrouwen van het kritische publiek te winnen. Kohn is al ruimschoots geslaagd. Het zou echter niet helemaal reëel zijn om daarmee het geduldige werk van Rijvers zon der meer naar de achtergrond te schuiven. Spelvreugde Want bij FC Twente kan een on geveer gelijke ontwikkeling als bij Ajax gesignaleerd worden. Twente is in deze competitie beter gaan voetbal len. Ongetwijfeld dank zij Kohn. Maar deze is wel zo slim geweest om het fundament van Twentes optreden niet grondig aan te tasten en het accent in zijn arbeid te verschuiven naar spel vreugde. Het lijkt op een soepeler beleid. Zoals na het vertrek van Ri- nus Michels diens opvolger Stefan Kovacs bij Ajax een lossere hand in de begeleiding bracht, zo profiteert Kohn nu van het onder supervisie van de door hem bewonderde Rijvers is verricht. FC Twente speelt nu na Ajax vermoedelijk het meest regelmatige en meest sprankelende voetbal in de eredivisie. De competitie-wedstrijd te gen FC Den Haag, afgelopen zaterdag, leverde daarvoor een nieuw bewijs. FC Twente kan verschikkelijk jagen, bezit enkele snelle, goed schietende spitsen en toont meer lef en initiatief op het middenveld dan ooit tevoren. Een van die middenvelders heet Kick van der Vall. Juist hij lijkt uit te HULSHORST (ANP). De basket balbond heeft een nieuwe voorzitter. Na een 24 jarig bewind heeft Piet Storm zaterdag in Hulshorst (nabij Nunspeet) tijdens de Jaarvergadering de voorzittershamer overgedragen aan de 37 jarige Ruud Frese (Nieuw- Vennep). Piet Storm werd tot ere-lid benoemd. Tegelijk met de voorzitter trad vrijwel het voltallige bestuur af. Daartoe was reeds besloten na het Olympische kwalificatietoernooi. Al leen secretaresse mevr. Oderwald bleef. De vier bestuursleden, die lan ger dan tien jaar zitting hebben ge had, werden benoemd tot lid van verdienste. Het zijn de heren Roo senbeek, Onrust, Koper en Noë. Het nieuwe bestuur is als volgt sa mengesteld: Voorzitter: Ruud Frese (Nieuw Vennep) vice voorzitter: mr. A. Mandersloot secretaresse: mevr. Oderwald penningmeester: G. Kaapee. leden: J. Janbroers, P. Leegwater, A. Eekhout, F. Krips en W. Seppenwol- tfte. groeien tot de personifactie van het meer 'volwassen' Twente. Immers: 'Van der Vall (26) dreigde in dezelfde fase van het vorig seizoen bij Twente 'stuk' te lopen. Tussen hem en trainer Rijvers ontstonden spanningen en kleine intriges. Van der Vall zat meer op de reserve-bank dan dat hij speelde. Rijvers gaf toen als directe oorzaak het gebrek aan fysieke kracht bij zijn even kleine (1.70 meter) pu pil aan. In feite was de terugval van Van der Vall een psychische kwestie. Niet helemaal ten onrechte verweet Rijvers hem ook dat hij te weinig lef en initiatief demonstreerde. Van der Vall was lang de speler van de risico loze korte pass, van acties, waaraan hij zich geen buil kon vallen. Zegt nu: 'Het was een rottijd. Maar door die trammelant met Rijvers raakte ik geprikkeld. In de tweede helft van het seizoen heb ik weer een kans gekregen. Die heb ik benut. Ik toonde inderdaad meer initiatief, reageerde brutaler. Opeens was het weer klasse'. Dat 'klasse' blijkt een stopwoord van Van der Vall te zijn. Ook de vakman Rijvers is nu 'klasse'. Evenals het spel van FC Twente, de kwaliteiten van Kohn, de organisatie van de Ensche- dese stichting. Van der Vall is terug, opvallender dan in de drie seizoenen daarvoor. 'De druk op de spelers van buitenaf is niet zo groot meer. Rijvers is een erg goede trainer, maar hij verlangde ook veel. Teveel misschien. Goed, fysiek ben ik niet de sterkste middenvelder. Maar met inzicht, tech niek en goede passes kan je dat compenseren. Theo de Jong van Feyenoord is ijzersterk. Maar hij is tegen mij toch ook niet aan de bal gekomen'. Respect Van der Vall wenst zijn respect voor de capaciteiten van Rijvers ("hij heeft me tenslotte toch naar Twente ge haald') aangetekend te zien. Maar zegt óók. dat de overstap van Rijvers naar PSV op het juiste moment is geko men. 'Aan de ene kant is het goed, dat een trainer geruime tijd bij een ploeg blijft. Rijvers heeft ons in die zes jaar volledig leren kennen. Dat is belangrijk. Maar na al die jaren ga je ook teveel van elkaar zien en overal op letten. Het dreigde een sleur te worden. Begrijp wèl goed, dat ik he lemaal niets tegen Rijvers heb. Kohn heeft echter een heel ander karakter. Hij is meer open, begrijpt en kent ons erg goed en laat wat meer ruimte voor persoonlijke inbreng. We hebben meer vrijheid gekregen, spelen min der met stringente opdrachten. Zoiets hadden we nodig. Kohn geeft ons zijn vertrouwen. Dat moeten we waar ma ken'. Van der Vall zelf heeft voor het begin van de competitie een uitvoerig gesprek met zijn nieuwe chef gehad. Dat heeft zijn zelfvertrouwen sterk opgeschroefd. Van der Vall durft ein delijk te góan, een bal bij zich hou den en demonstreert steeds nadrukke lijker persoonlijkheid. Zoals heel Twente. Van der Vall: 'Er is meer evenwicht in ons spel gekomen. Vroe ger deden we precies wat het publiek wenste. Door bijvoorbeeld óók een 'ergcidering buigt zich opnieuw over stemmenverhouding an onze speciale verslaggever 'EN HAAG Sponsoring en reclame in de sportwereld nemen, zo- Is NSF-secretaris Wim van Zijll onlangs stelde, de vorm aan van an veelkoppig monster. De drang naar hoger en beter leidde bij 'aal verenigingen tot een uitgaven-pakket waarin niet meer door de ebruikelijke bronnen van inkomsten kon worden voorzien. Het be- rijfsleven bleek, op allengs grotere schaal, bereid in die tekorten voorzien een bereidheid die mede werd ingegeven door het ait dat reclame maken via de sport aanzienlijk goedkoper is. Bo- andien, zo ontdekte het bedrijfsleven, spreekt de sport een grote toep consumenten vooral de jeugd in grote mate aan. <1 monster kreeg reeds snel gestalte. "rijven maakten zich, voor een hab its, van sportverenigingen mees- om, wanneer bijvoorbeeld hun genoeg was genoemd, die vere- jsmg zonder meer in de kou te laten aan. De sportwereld zelf herkende gevaren te laat: op nationaal ni- tJu is nog steeds geen overleg gaan- Sinds enkele maanden hebben ne- grote sportorganisaties (handbal, Wfcey, korfbal, tennis, schaatsenrij- voetbal, volleybal en zwemmen) beraden over de vraag hoe de jriiouding met dat monster (die in- waels niet meer te verbreken is) kunnen worden genormaliseerd. 'VERLEG hnneer vanavond in Utrecht de Ne- ■riandse Sport Federatie in een bui tgewone ledenvergadering bijeen- ft, willen de negen bonden over- jan tot de instelling van een natio- overlegorgaan om enige orde bestaande chaos te scheppen en gelende sportorganisaties enig hou- it te geven. Vanuit dat overlegor- zouden adviezen kunnen worden °even, zou een standaardcontract ®nen worden opgesteld, zouden re genten kunnen worden gemaakt en °en normen voor het voeren van oame (voor produkte die vaak wszins stroken met de beoefening jj sport) kunnen worden vastgc- ■W. De 'negen' denken ook aan het uitwisselen van ervaringen, aan het opstellen van een zwarte lijst van sponsors, aan het signaleren van nieu we mogelijkheden. Het blijft de vraag of een dergelijk initiatief door de NSF op korte ter mijn kan worden geraliseerd. Het be stuur meent in ieder geval van niet en adviseert, juist vanwege het feit dat de kwestie zo belangrijk is, de zaak tot een vólgende vergadering aan te houden. En dat advies zal, zoals gebruikelijk op de vaak in hoog tem po weggeslagen NSF-vergaderingen, waarschijnlijk wel worden overgeno men. Dat is niet alleen begrijpelijk vanwege de korte termijn van voorbe reiding (het voorstel werd pas enkele weken terug ingediend), maar ook vanuit de belangen-botsingen die vaak op de NSF-vergaderingen voorkomen. In het geval van de sponsoring zijn vooral de grotere bonden, de organisa ties met veel leden, gediend met enig houvast. Voor de kleinere organisaties is de zaak aanzienlijk minder urgent. VERHOUDINGEN De verhoudingen op de NSF-vergade ringen worden echter niet bepaald door het aantal bij een bond aangeslo ten leden, met het gevolg dat voor stellen van grote bonden (die het merendeel van de sportbeoefenaren vertegenwoordigen), toch geen meer derheid kunnen krijgen. Een onbevre digende situatie, want het ligt voor Wim van Zijll: 'Sponsoring veel koppig monster' de hand dat de belangen van bijvoor beeld de voetbalbond en bijvoorbeeld de bridgebond nogal uiteenlopen. Be gin dit jaar is dan ook al geprobeerd het aantal stemmen op de vergadering meer in overeenstemming te brengen met het aantal aangesloten leden. Dat voorstel is toen aangehouden, om dat er verschil van mening bestond over de vraag of jeugdleden ook on der de twaalf jaar, ook als leden moesten worden gerekend en of de verdeling tussen 100.000 en 500.000 leden niet moest worden verfijnd. lange pass te geven als dat eigenlijk nutteloos was. Nu kunnen we op balbezit spelen als het noodzakelijk is, het publiek begrijpt dat. We moeten gewoon durven op onze kans te wach ten'. Erkenning FC Twente is kwalitatief gegroeid. De erkenning van de grotere mogelijkhe den komt zeker in het westen van Nederland nog moeizaam over. Van der Vall. fel: 'Alleen Ajax is ons kwalitatief nog voor. Twente is dit seizoen zeker niet de mindere van Feyenoord. Daarom gokken we op de tweede plaats. Ik betwijfel alleen of dat voor iedereen geloofwaardig klinkt. Bondscoach Fadrhonc onder schat ons blijkbaar nog. Hij selecteert niet de mensen naar hun vorm. Henk Wery werd voor de interland tegen België na één wedstrijd gekozen. En dat, terwijl Rene van de Kerkhof en Jan Jeuring een reeks voortreffelijke prestaties hebben afgeleverd'. Het toernooi om de UEFA-Cup vormt voor FC Twente een uitstekende gele genheid om nog meer routine te ver zamelen. Die ervaring zal in de com petitie het sterkst rendement moeten opleveren. Van der Vall: 'Tegen grote ploegen als Ajax merk je toch nog tekortkomingen. We moeten nog vol- wassener worden. Tegen Ajax bij voorbeeld speelden we na die snelle tegengoal nog te gejaagd. We moeten leren nog meer het koppie erbij te houden. Daarom ben ik blij, dat we in de derde ronde van het UEFA- toernooi een sterke en aantrekkelijke tegenstander hebben geloof. Kick van der Vall is, met trainer Kohn en Theo Palplatz, vorige week de opponent van morgenavond, het Spaanse Las Palmas in een competi tie-wedstrijd gaan bekijken. Het blik- sem-bezoek aan Burgos, waar Las Pal mas vooral demonstreerde zeer ge makkelijk te kunnen scoren, heeft Van der Vall véél wijzer gemaakt. 'Erg nuttig, dat we die ploeg gezien hebben. We hadden verwacht iets van de speelwijze van Real Madrid terug te zien. Individuele acties, veel patro nen. Maar Las Palmas speelt heel anders. Dat elftal heeft weinig kansen nodig, schiet erg graag en speelt slim en direct voetbal. Het lijkt of ze er uren over doen om een aanval op te bouwen. Dat is echter schijn. In de defensie van Las Palmas herken ik de speelwijze van AnderleCht, de oude club van trainer Pierre Sinibaldi. Te gen Burgos liet hij zijn ploeg in de defensie vaak op één lijn en zonder specifieke libero spelen'. Het reisje naar Spanje heeft voor Beide vragen zijn door het bestuur inmiddels positief beantwoord. In het eerste geval betekent dit dat zeven sportorganisaties (die dus veel jeugd leden onder twaalf jaar hebben )meer stemmen zullen krijgen. Een dertien tal kleine bonden is het daar niet mee eens en stelt een andere verde ling (met leden pas vanaf twaalf jaar) voor. Bij deze strijd om de 'macht' hebben de kleine bonden (vanzelf sprekend) naar zich toe gerekend. Het gevolg is dat, wanneer de grens tus sen groot en klein op 5.000 leden wordt bepaald, de kleine bonden bij het afwijkende voorstel de meerder heid behouden. STEMMEN Volgens het bestuur zouden de grote bonden 82 stemmen moeten krijgen, de kleine 94, de koepelorganisaties 24 en de buitengewone leden 9. De kleine bonden willen die getallen gewijzigd zien in resp. 69, 162 en 9 stemmen. De leden zullen vanavond ook inha ken op een besluit dat in het voorjaar nogal wat emoties deed opleven. De NSF werd toen aangewezen als de nationale organisatie waarin de sport wereld zich zo sterk mogelijk moest maken. De Katholieke Sportfederatie verzette zich daartegen. Tevergeefs, en een uitvloeisel daarvan is dat het NSF-bestuur de coördinatie-commissie wil opheffen. Deze commissie is ont staan na het verschijnen van de Nota Sport '70 en moest er zorg voor dragen dat de gedachten die in die nota zijn ontvouwd, verder werden uitgedragen, dat de nota niet een eenmalige gebeurtenis werd. Dat werk nu, meent het NSF-bestuur, kan ge zien het besluit op de vorige vergade ring, het beste bij de NSF zelf wor den ondergebracht. HANS SCHMIT LONDEN (ANP) De Britse ruiter Harvey Smith, die deze week zal deelnemen aan Jum ping Amsterdam, heeft in zijn onlangs verschenen boek 'V for Victory* als zijn mening weerge geven dat de Olympische deel nemers van Groot Brittannië bereid moeten zijn drugs in le nemen willen zij strijd kunnen leveren met de top van de we reld. De omstreden ruiter geeft in zijn boek een 'recept voor succes' waardoor zulke teleur stellende resultaten als Groot Brittannië dit keer tijdens de Spelen behaalde niet meer mo gelijk zullen zijn. Hij doet de suggestie dat de Britse autori teiten een groep van de beste atleten samenstellen en hen alvorens in een definitieve se laten gebruiken die de andere latn gebruiken die de andere atleten in de wereld nemen.' Amith: 'De gevaarlijke effecten van drugs zijn nog niet geheel bekend, maar dit risico moeten de sportmensen nemen. Zonder druggebruik zijn onze atleten als autoracers die over een ver snelling minder beschikken dan hun concurrenten.' Smith zegt daarbij dat het gebruik van drugs bij een concours hippique niet ter sprake komt om de concentratie bij het springen van de hindernissen niet verlo ren te laten gaan. Het boek 'V for Victory' handelt over de laatste vier jaar van de kleurrij ke carrière van Harvey Smith. De titel duidt op het omstreden vingerteken dat Smith liet zien toen hij vorig jaar de Britse springderby won. ROZENBURG (ANP) Een achilles peesblessure van Jeanet van Raven- stein, het jongste lid van de nationale turnploeg heeft PSV gisteren in Ro zenburg het nationale kampioenschap bij de verenigingen gekost. De Eind- hovense ploeg kwam daardoor net iets tekort bij Klimop uit Heiloo dat met Ikana Morsch en Ans Dekker ook twee leden van de nationale formatie, die bij de Olympische Spelen in Mllnchen negende werd, in de gelede ren heeft. De Noordhollandse vereni ging beschikte met Joke Kos en Astrid Ranzijn over nog twee zeer talentvolle turnsters terwijl ook de 'staart' met de meisjes Pepping en Winter van redelijke kwaliteit was. Klimop had in Ans Dekker zijn beste turnster. Zij kwam achter Ans van Gerwen (PSV) op de vier onderdelen tot een totaal van 36.85 punten. Ans van Gerwen scoorde 37.60. Kick van der Vall: 'Klasse, klasse Kick van der Vall weer een stukje erkenning betekend. Veel meer dan vorig seizoen voelt ook hij zich be trokken bij de ontwikkelingen van FC Twente. Van der Vall prijst zijn werkgever dan ook ijverig. 'Qua bege leiding is het bij Twente fantastisch. Als ik bij Feyenoord zo opgevangen en begeleid zou zijn, was ik daar óók verder gekomen. Ik ben nu op zoek naar een baan voor de toekomst FC Twente adviseert en helpt waar het kan. Dat is ideaal. Bij Feyenoord tekende ik als 16-jarig jochie een jeugdcontraot Maar enige begeleiding heb ik daar nooit gekregen. De club keek er alleen maar naar. wat je op het veld presteerde. Je verdiende daar vrij gemakkelijk geld. Op zo'n mo ment besef je niet, dat er eens een einde aan je carrière komt. FC Twente weet hoe belangrijk ook de begelei ding buiten het veld kan zijn'. Jeugdsentiment Kick van der Vall debuteerde op 17- jarige leeftijd in de bekerwedstrijd AMERSFOORT Het krachtsverschil in de waterpolo hoofdklasse is nog altijd ontstellend groot. Deze conclu sie kon zaterdagavond opnieuw wor den getrokken na afloop van het duel tussen Neptunes-Amersfoort en het Alphense AZC, dat vrij gemakkelijk met 83 door de Amersfoorters werd gewonnen. Neptunus nam tot zaterdag met 4 punten uit 4 wedstrijden de gedeelde (met plaatsgenoot AZPC) zesde plaats in en werd op de voet gevolgd door AZC, dat 3 punten bijeen had verg aard. Wie, begrijpelijk gezien deze positie op de ranglijst, had verwacht dat de ontmoeting tussen beide ploe gen een spannende wedstrijd zou op leveren kwam bedrogen uit. Welis waar kwam AZC nog goed terug na een snel opgelopen 20 achterstand, maar al in het tweede speldeel liepen de gastheren onstuitbaar weg naar 6—3. De Amersfoorters speelden zaterdaga vond zeker niet briljant. De ploeg heeft teveel zwakke plekken om in de absolute top te kunnen meedraaien. Bedenkelijk is ook, dat er niet over goede wisselspelers kan worden be schikt. Juist daardoor komt steeds weer het gat, ontstaan door het ver trek van spelercoach Mart Bras, op de voorgrond. Tegen AZC had dat geen gevolgen. De Alphenaren maakten zo ontzettend veel fouten, dat zege Nep tunus practisch op een presenteer blaadje werd aangeboden. De Amers foorters hebben namelijk nog altijd de geroutineerde ex-international Loet Geutjes in hun team, die maar weinig ruimte nodig heeft om te kunnen scoren. Tegen AZC liet hij liefst 5 treffers aantekenen. 'Ja, er werd bijzonder slordig ge plaatst' gaf AZC coach Van der Neut toe. 'Die slordigheid is toch ons groot ste probleem. Wij moeten het, omdat wij geen sterren hebben, hebben van een grote inzet en het samenspel. En hoe slecht dat samenspel wel ging, blijkt uit het feit, dat wij tot drie keer toe niet wisten te scoren toen wij met een man meer speelden.' De hoop van Van der Neut is nu vooral gevestigd op de 26 trainingen die binnenkort zullen worden gegeven door de'bijna twee weken bij AZC op bezoek zijnde trainer van het Hon gaarse Ferencvaros, Istvan Gor.' Met die trainingen als basis moeten wij de komende maanden kunnen werken. Vorig jaar werden wij zevende en ik geloof dat wij die plaats weer kunnen bereiken. tegen het toenmalige Hilversum in het eerste elftal van Feyenoord. Hij speelde in Rotterdam onder andere met Rinus Bennaars, Jan Klaasens, Reinier Kreijermaat, Gerard Kerkum en Cor van der Gijp. Beroemde na men, die nu onder de nummer 'jeugd sentiment' thuishoren. Van der Vall lijkt nu bij FC Twente aan zijn beste seizoen als prof bezig. Mijmert: 'Met al die bekende spelers heb ik na het landskampioenschap een rondrit door Rotterdam gemaakt. Geweldig was dat. Ik hoop dat ik zoiets ook nog in Enschede met Twente meemaak'. GERRIT DEN AMBTMAN Van onze badmintonmedewerker DEN HAAG Opnieuw stond het regiementje dat zegt dat er met de opstellingen mag worden gerommeld bloot aan een verhitte discussie. Dit was in Den Haag, waar Drop Shot het maar erg moeilijk had tegen Iduna: 7- 4. De Utrechtse club kwam aan meer punten dan verwacht doordat het de twee sterkste spelers, Gerard Stellaard en Reindert van Eek, op de derde en vierde plaats had gezet. Merkte Drop Shot's Jan Fröhlich op: 'Het is niet leuk natuurlijk om zo te moeten spe len. De krachtsverschillen waren te groot. Maar reglementair staan zij nu eenmaal in hun recht, dus daar ls niets aan te doen'. Die twee bewuste enkelspelen verlo ren de Hagenaars dus regelmatig. Daarnaast moest Henriëte Klaphaken haar enkelspel afstaan, terwijl er ook een gemengd-dubbelspel verloren ging. Doordat Victoria met slechts 5-6 won bij ACC dat overigens weer mèt Herman Leidelmeijer uitkwam staan Victoria en Drop Shot weer volkomen gelijk op de tweede plaats in de afdeling A van de badminton- hoofdklasse met 47 punten. Duin- wijck, staat met 56 punten onbedreigd aan de leiding. (ADVERTENTIE) SPECIAAL-CASSIS

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15