Lubanski: hoop op toestemming van Rinus Israel nspireert Feyenoord niet Te sterk Ajax trekt geen publiek Poolse vedette na gesprek m et Feyenoord: 'Nederland trekt me geweldig belpunt van Peter Ressel schrale troost voor falende Rotterdammers Klijnjan wil weg ROW/KWARTET MAANDAG 27 NOVEMBER 1972 SPORT T9/K9 Rotterdam De komende dagen worden beslissend voor Feyenoord nu zich een schitterende mogelijk heid heeft aangediend het Poolse voetbalidool Wlodek Lubanski aan t e trekken. De 25-jarige spits van Gornik Zabrze. die ondanks zijn jeugdige leeftijd al 61 maal in het nationale elftal van Polen uitkwam en tijdens de Olympische Spelen in Milnchen als aanvoerder de gouden medhille in ontvangst mocht nemen, lijkt de aangewezen figuur o m de enorme lacune op te vullen in de aanval van de Rotterdammers, die is ontstaan na het vertrek van de veel bejubelde, maar vaak ook verguisde Zweed Ove Kindvall. Feyenoord hunkert naar een man als Lubanski die in zijn vaderland een onovertrof fen populariteit geniet. Een popula riteit die zijn grondslag vindt in rijn sublieme verrichtingen die we kelijks worden uitgesponnen in de Poolse dag- en sportbladen. Janusz Kowalik, speler bij Sparta, bij wie Lubanski dezer dagen een gastvrij onthaal vindt: 'Het is nauwelijks nogelijk te beschrijven hoe groot ujn populariteit is. Men beschouwt hem als een nationale held'. Vult Lubanski aan: 'Vanwege mijn popu- ariteit heb ik er goede hoop op dat nijn club me geen belemmeringen in de weg zal leggen om mijn geluk elders te zoeken. Al voor de Olympi sche spelen heb ik het bestuur van Gornik Zabrze laten weten dat ik naar het buitenland wilde vertrek ken. Ik wil zo veel mogelijk erva ring op doen. Voetbal betekent alles voor me. Ik wil later coach worden en juist om die reden is het uiter mate nuttig kennis te nemen van het professionele voetbal zoals dat in Nederland wordt gespeeld. Voor de Poolse voetballers is Neder- Jand het beloofde land waar veel geld wordt verdiend. Toen manager Guus Brox van Feyenoord op 4 oktober in Bazel tijdens de confron tatie tussen een Europees team en een afvaardiging van Zuid-Amerika het eerste contact legde, beloofde Lubanski gretig dat, zodra zich een mogelijkheid zou voordoen naar Ne derland af te reizen, hij zich bij de Rotterdammers zou melden. Dat hij aanvankelijk bij een relatie in Nij megen belandde, had volgens Lu banski niets te maken met het snel opduikende gerucht dat hij een ver bintenis met NEC zou willen aan gaan. Ook Anderlecht zou sterk in hem geïnteresseerd zijn. Lubanski: 'Feyenoord is de enige reden van mijn komst. Ik heb vrijdag uitvoerig met manager Brox over een eventu eel contract gesproken. Kowalik die als tolk fungeerde: 'Het gesprek was bijzonder positief. Feyenoord heeft grote belangstelling voor hem. Ma nager Brox: 'We zullen zo spoedig mogelijk met Gornik Zabrze en de Poolse autoriteiten contact op ne men. Er staat nog niets vast. Het is enorm moeilijk om in dat soort landen tot snelle zaken te komen'. Dat Feyenoord heel wat onderhande lingen zal moeten voeren eer de komst van Lubanski een vaststaand feit is, staat buiten kijf. Doorgaans krijgen Poolse voetballers pas op 28- jarige leeftijd en na een voortreffe lijke staat van dienst toestemming hun vaderland te verlaten. Lubans ki: 'Toch ben ik niet pessimistisch. Als Feyenoord mijn club de verzeke ring kan geven dat het mij toestem ming zal geven voor het nationale elftal van Polen uit te komen. ie ik beslist mogelijkheden. Men weet bo vendien dat ik nu in Nederland ben en onderhandelingen voer met Feyenoord. Niemand had daar be zwaar tegen. Dat geeft me enigszins hoop. Het Nederlandse voetbal trekt me geweldig. Ik volg via de kranten en televisie de verrichtingen van de clubs hier. Mijn verlangen om hier te spelen gaat echter niet zo ver dat ik. zoals de laatste dagen wordt gesuggereerd, asyl zou aanvragen. Ik heb mijn vrouw Grazyna en mijn driejarig dochtertje Malgosia veel te lief om me in zo'n dwaas avontuur te storten'. Wlodek Lubanski is niet de enige international van Gornik Zabrze. dat in de Poolse competitie op dit moment de tweede plaats bezet. Gorgon, Kostka. Szoltisik cn Anczok zijn ook in ons land geen onbekende namen sinds het Oranje team onder het bewind van Georg Kessler tweemaal in de voorronde om het inmiddels gespeelde wereld kampioenschap (Mexico) tegen de Polen uitkwam. In Chorzow scoorde Lubanski destijds het winnende doelpunt (21). In de 61 wedstrijden waarin hij voor Polen speelde kwam Lubanski, die in het dagelijks leven mijninge nieur is tot een indrukwekkende produktie van 41 treffers. Dit sei zoen staat hij als eerste geboekt op de lijst topscores. Kowalik: 'Wlodek is een specifieke spits. Hij is naar mijn oordeel een complete voetbal ler. Snel, Intelligent met een voort reffelijke kop- en traptechniek. Voor Feyenoord zal hij goud waard zijn'. Dat dit in Rotterdam terdege wordt beseft blijkt duidelijk uit de activi teiten die manager Brox en het bestuur de laatste dagen aan de dag leggen om de Poolse vedette aan te trekken. Zondag vond opnieuw een gesprek Feyenoord-Lubanski plaats. Overeengekomen werd dat de Pool bij zijn club en de Poolse autoritei ten zou informeren of hij zijn land op korte termijn met zijn gezinsle den mag verlaten. Valt die informa tie positief uit dan zal Feyenoords manager Guus Brox onmiddellijk naar Polen afreizen. RICHARD MATTHIJSSE PSV-Go Ahead NEC-FC Amsterdam Fcyenoord-Haarlem FC Groningen-AZ '67 NAC-MVV Telstar-Sparta Ajax-Excelsior FC Twcnte-FC Den Haag FC Utrecht-FC Den Bosch Ajax Feyenoord FC Twente Sparta MVV FC Den Haag FC Amsterdam NEC PSV FC Utrecht Telstar NAC Haarlem Go Ahead AZ'67 FC Groningen FC Den Bosch Excelsior 14 12 14 11 14 10 14 8 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 1—0 1—0 4—2 1—1 0—1 8—0 2—0 1—0 2 24 50-7 1 24 34-7 3 21 20-10 3 19 36-13 4 17 23-13 4 16 21-18 5 15 22-19 5 14 16-19 6 13 17-18 6 13 18-24 7 12 16-22 6 12 14-21 7 11 15-19 7 10 15-24 8 10 17-31 7 8 11-27 9 7 6-30 9 6 5-34 Zondag! PSV-FC Utrecht. Go Ahead-NEC. FC Amsterclam-Fovenoord. Haarcm-IFC Gronin gen, AZ T.7-NAC, MVV-Telstar, Sparta-Ajax. Excelslor-FC Twente, FC Den Haag- FCDen Bosch. onze speciale verslaggever TERDAM Het vonnissend Jconcert èn het massaal ge- 2» om (de geblesseerde) Wil- van Hanegem waren teke- i. Feyenoord blijft nog win- meer ook niet. Want de ma- waarop dit elftal de race het landskampioenschap Ajax probeert vol te houden [t het uiterste aan vertrou- en chauvinisme van het vas- ie|ubliek. Aan de reeks van be vende duels, die dit seizoen Kuip vertoond wordt, kan "bok de tamme confrontatie Haarlem toegevoegd wor- Naast het winnende doel- van Peter Ressel was in fei- ileen nog de lang verbijde ree van Rinus Israel opmer- Meroptreden van een klasse-verde als Israel heeft op Feyenoords ing blijkbaar toch nog een finan- 1 aantrekkelijke aantrekkings- 11. De ruim 30.000 toeschouwers •n echter alleen maar intense na hun rit naar Zuid voelen. Ze n zelfs een gegronde klacht laten over het niet inwilligen van ninimum-eis, die iedere bezoeker r meer mag stellen. Hoe beroerd mbinaties ook verlopen, hoe de stander zich ook opstelt of agt, een optimale inzet lijkt het e, dat zeker een ploeg als Feyen- moet demonstreren. Zelfs aan ontbrak het Feyenoord tegen Peter Ressel haalt doeltreffend uit in het duel tegen Haarlem. De treffer van hem besliste de wedstrijd in hel voordeel van Feyenoord. V.l.n.r.: Wery, Ressel en Peijs. ROTTERDAM Deze week nog gaat het bestuur van Sparta met Jan Klijnjan praten over een eventuele transfer. Klijnjan heeft nadrukkelijk tc kennen ge geven naar een andere werkge ver te willen verhuizen. Klijnjan: 'Tijdens de laatst transferperiode kon ik al moei lijk met Sparta rondkomen. Tenslotte kwam ik toch tot een overeenstemming, maar twee dagen daarna polst Anderlecht me. Pech dus. Er zijn nu weer verschillende aanbiedingen. Als Sparta geen al tc hoge transfer som bedingt, moet het mogelijk zijn in december te vertrekken.' Van Sparta's trainer Steegman mag Klijnjan 'verkocht' worden. Klijnjan kwam dit seizoen slechts incidenteel uit voor de hoofdmacht en wekte ook dan een povere indruk. Steegman: 'Als Sparta een redelijke som kan toucheren is Klijnjan in derdaad vrij te gaan waar hij wil. Ik zal geen bezwaren oppe ren. Ergens is het vreemd, dat de ontwikkeling van Klijnjan gestagneerd lijkt. HIJ is gretig genoeg; heeft maatschappelijk ook meer zekerheid verworven. Ik heb hem vandaag niet alleen in de ploeg opgenomen uit eta lage-overwegingen. Het was meer een combinatie. Het zou volkomen tegen mijh principes indruisen een vent op te stellen om hem daardoor op de voor grond te plaatsen.' Klijnjan was ook gistermiddag tegen Telstar geen schaduw van de speler, die liij qua talent kan zijn. Steegman echter: 'Ik vond hem niet slecht. Zeker niet. Ja natuurlijk, wc weten dat meeverdedigen niet zijn sterkste zijde is. Daarom wissel de ik hem 10 minuten voor tijd ook uit tegen Van Staveren. Want toen verscheen Driessen als reehtsachter in de ploeg. Als dat niet was gebeurd had ik Klijnjan laten staan. Conditio neel moet hij het aankunnen.' Roda JC-Heracles l1 De Graafschap-Fortuna VI. 10 Wageningen-Volewijckers 33 SC Cambuur-Willem II 00 Volendam-Vcendam 10 FC VVV-Heerenveen 1—1 Fortuna SC-Vltesse 10 SVV-FC Dordrecht 1—1 Helmond Sport-HVC 00 PEC-Eindhoven 0—0 Wagen ingen 17 9 5 3 23 34-21 Vitesse 17 9 4 4 22 29-19 De Graafschap 17 6 9 2 21 19-11 Helmond Sport 17 6 9 2 21 24-20 Roda JC 16 5 9 2 19 18-15 Eindhoven 17 7 4 6 18 18-14 SC Cambuur 17 6 6 5 18 27-22 PEC 17 6 6 5 18 23-20 Heerenveen 17 6 6 5 18 18-18 Fortuna SC 17 5 8 4 18 16-16 Volendam 17 6 5 6 17 22-17 HVC 17 4 8 5 16 17-18 FC Dordrecht 17 1 13 3 15 13-16 SC Tilburg 17 3 8 6 14 19-22 Veendam 17 3 8 6 14 19-24 Fortuna VI. 17 4 6 7 14 15-21 De Volewijckers 16 3 7 6 13 25-31 Heracles 17 4 5 8 13 21-29 SVV 17 3 7 7 13 10-21 FC VVV 17 2 9 6 13 10-22 Wageningcn 'periode-kampioen'. TWEEDE PERIODE De Graafschap 7 4 3 0 11 10-4 Helmond Sport .7 2 5 0 9 6-2 SC Tilburg 7 2 4 1 8 9-6 SC Cambuur 7 3 2 2 8 15-11 Veendam 7 2 3 2 7 10-8 Wageningen 7 2 4 1 8 13-11 Heracles 7 2 4 1 8 11-10 FC VVV 7 2 4 1 8 7-7 PEC 7 2 3 2 7 7-5 Eindhoven 7 2 3 2 7 8-7 Vitesse 7 3 1 3 7 10-9 Volendam 7 2 3 2 7 5-5 HVC 7 1 5 1 7 4-5 Heerenveen 7 1 4 2 6 6-8 Fortuna SC 7 1 4 2 6 5-7 De Volewijckers 6 1 3 2 5 10-10 FC Dordrecht 7 0 5 2 5 5-10 Fortuna VI. 7 1 3 3 5 4-9 SVV 7 1 3 3 5 3-11 Roda JC 6 0 4 2 4 5-8 Zondag: Roda JC-PEC, Heraeles-Dc Graaf schap, Fortuna Vl.-Wasenlneen, De Volewijc- kers-SC Cambuur, SC Tllburs-Volendnm, Veendam-FC VVV, Heerenvecn-Fortuna SC, Vltcsse-SVV, FC Dordrecht-llelniond Sport, HVC-Elndhoven, 1 OONLIJKHEID 3 1 gedacht had dat de rentree van in de hoofdmacht een inspire- werking op het gehele elftal overigens wel zeer vlijtige 0 1 lebben, overschat dit Feyenoord. 8 lit keer verstikte de ploeg zich ideloze en vaak nutteloze combi- in de breedte, etaleerde het elijks enige improvisatie of initi- Feyenoord miste vooral weer jjfonlijkheid. Vandaar ook de roep Willem van Hanegem. Hoe vaak s de Kromme dit seizoen al tot itblinker in het matige elftal ibardeerd. Maar Van Hanegem de reserve-bank. Geblesseerd bovenbeen, pijnlijk souvenir charge van de Belgische in- ional Leon Semmeling een week vegvallen van Van Hanegem r de terugkeer van Israël niet ïseerd. Israël speelt ISIE Cruijff heeft zich losgemaakt van zijn op de topscorerslljst. Met zfin drie tegen Excelsior verhoogde de Aja- in totaal tot 12 doelpunten waarmee ruime voorsprong heeft genomen op ubgenoot Gerrie Miihren. die ditmaal niet trof en op tien doelpunten bleef iff (Ajax) 12 doelpunten. 2 Gerrie i (Ajax) 10 doelpunten 3. Redel 8 doelpunten, 4—10 Kreuz en Bosveld I. Van Hanegem en Ressel (Feyen- Janssens (NEC). Van Veen (FC 1) en Van Dijk (NAC). 7 doelpunten. Schneider (Feyenoord). Rene v.d. (FC Twente) en Brokamp (MVV') 6 Hen. 1423 Vennekcr en Klijnjan Keizer, Swart en Haan (Ajaxi. PC Den Haag). Bonfrere (MVV). (FC Amsterdam). Schmidt Hansen en Jeering (FC Twente) 5 doclpun- DIVISIE ihekke (Wageningcn) 12 doelpunten, endaal (Vitesse) 10 doelpunten. 3 en ma (SC Cambuur) cn Mours <Wage- 9 doelpunten, 5. Heskamp <PEC> 8 fen. 6 en 7 Van Moetoren (SC en Van Kerkhof (Vitesse) 7 dool- 814 Frankel (HVC), Van Leeuwen JC), Kreekkels (Helmond Sport), De :sc Cambuur), Prins (Helmond Feyer (Heracles) cn Blotenberg i doelpunten. 15—23 Rcycersberg VI.). De Blaauw (Craafschapi. (Heerenveen), Stoffels (PECi. Van hof (Helmond Sport). Brans Eindho- oogmoed FC Dordrecht). Van Haren oys-i (wijekers) cn Wcllordieck Wagenin- leefl doelpunten. voorzichtig en risicoloos. Maar was wèl de enige verdediger, die zich meer dan één keer aan een opkomende actie waagde. Israel zelf: 'De top is er natuurlijk nog niet. Dat kan ook niet, als je zolang uitgeschakeld bent. Met springen wenden en keren moet ik nog heel voorzichtig zijn. Door je zo goed mogelijk op te stellen kan je dergelijke gebreken vooral in de de fensie aardig camoufleren. Ik denk, dat ik nog zeker een maand nodig heb, voordat ik me weer honderd procent voel'. Haarlem spaarde Israel. Vooral Gerrie de Goede, na een afwezigheid van zeven weken ook weer voor het eerst in het elftal in actie. De keuze van De Goede was vrij verrassend. De Haarlemse spits zélf rekende er voor dit weekeinde nog op, dat zijn herstel minstens nog een extra week zou vergen. De Goede: 'Afgelopen vrijdag heb ik opnieuw voluit getraind. Het ging goed, met passeren, schieten en sprinten had ik geen enkele last'. En trainer Joop Brand: 'Het was aanvan kelijk de bedoeling, dat Gerrie maar één helft zou spelen. Maar omdat hij in de rust nergens last van had. is hij doorgegaan'. COURAGE Ook De Goede kon echter het gebrek aan stootkracht in de aanval van Haarlem niet opheffen. Niet alleen hijzelf, ook Ton Nieuwenhuis en hel veelbelovende talent Bob Vosmaer (21) kregen enkele goede kansen. Kennismaking ©tC. Haarlem miste, vooral in de eerste helft, voldoende lef en zelfvertrouwen CastiUa, sigaar van zeer goeden om massaler de aanval te kiezen, huize (Velasques) is brandend van Brand: 'In de rust heb tk het voortdu- verlangen om kennis te maken rend uitgeschreeuwd: courage, coura- ge'. Die angst moet er een keer af'. serieuze HEREN die tegen Evenals het gros van de andere eredi- kleine vergoeding (32 cent) willen visie-clubs worstelt Haarlem in de genieten van haar flink- Kuip nog steeds met een overdreven postuur en ronduit vorstelijk W respect voor Feyenoord Respect, dat karaktpr n„.,. J r als een vaag restant is overgebleven uit de vervlogen periode van impone- oprechte VRIENDSCHAP. 8'^* -• rende Europa Cup-successen. Feyen- Leeftijd onbelangrijk. oord profiteert nog gretig van hei Reacties worden discreet •Image', dat hel in eigen huts moeilijk behandeld door l te bestrijden is. Brand. Vooraf zeg je, dat je naar een hel gaat. Nu kan ik eiSen sigaren- moeilijk zeggen, dat die 1—0 een leuk winkelier, resultaat is. Van zoiets word ik misse lijk. We hebben hier gewoon een punt laten liggen. Tegen Feyenoord zit er een rem op de ploeg. Die moet er af, dan speel je inderdaad hier gelijk'. Een Gerrie de Goede: 'Zoals Feyenoord nu speelde, is het gewoon een zwakke ploeg. Over veertien da gen spelen we in Haarlem voor de beker. Nu hebben we in ieder geval ervaren, dat we helemaal niet kans loos zijn'. Dat Feyenoord ondanks alles toch bij blijft, kan het dit keer aan Peter Ressel èn Haarlem-verdediger Günther de Haan danken. Ressel 'verlengde' 11a nog geen kwartier een lange pass van Dick Schneider doeltreffend. Ressel schudde zijn bewaker De Haan erg simpel van zich af. De Haan: 'Ressel misleidde me door een beweging naar links, daardoor kwam ik op mijn verkeerde been Toen al was ik kans loos. Want in de sprint is Ressel niet te verslaan'. Het doelpunt van Peter Ressel bleek niet meer dan een schrale troost. Want Feyenoord bleef ook verder op een verbijsterende manier sukkelen. Fcycnoord-Haarlem 1—0 (6—0) 13 Ressel. 10 Scheidsrechter Van der Krof:t Toe schouwers 33000 Feyenoord Trcytcl Rijsbermen Israél Schneider Vos Boskamp Jansen De Jong Wery Ressel Krlslensen Haarlem: Poldervaart: Wentink, Iloeben, Peys Dc Haan Van do Berg Nieuwenhuys Vosmaer Do Goede Fernandez Boszhardt De winnende getallen in dc Duitse Lotto zijn: 2 21 29 3!) 42 47. Rcscrvegelal: 37. Olympianummer: 2491. GERRIT DEN AMBTMAN (CONTA CTAD VERTENTIE) Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het wordt ver velend een thuiswedstrijd van Ajax tegen een degradatiekandi daat te verhalen. Steeds weer moet als uitgangspunt van een verslag de frappant hoge score gelden. De Europese kampioen heeft in eigen omgeving een pro duktie van gemiddeld zes tref fers per duel opgebouwd. Zater dag tegen Excelsior kon de ploeg van Kovacs opnieuw voor een op merkelijke uitslag uithalen. De soepel draaiende equipe reikte tenslotte tot 80. Een verschil dat met enige interesse en dus prestatiedrang vrij eenvoudig nog ver der vergroot had kunnen worden. Maar Ajax nam naarmate de marge uitgebouwd werd meer gas terug liet zich uiteindelijk freeweehlend door de finish glijden. Ajax hoefde vrijwel geen energie te verspillen. Excelsior vroeg van de te genstander geen enkele krachtsinspan ning natuurlijk, Castenmillers brigade bevat beduidend minder kwaliteit. Een kleine compensatie voor het gro te klasseverschil had een verbeten inzet kunnen betekenen. Temeer daar een dergelijke opvatting zeker niet had geklikt met de belangen van Ajax. dat woensdag geconfronteerd wordt voor de Europa Cup met CSKA Sofia. Maar zelfs dat presteerde Excel sior niet. De ploeg liet zich naar de slachtbank voeren: enig verzet werd er niet opgebracht. Excelsior was meer dan lief voor Ajax. Géén tac kles, géén zware niandekking, geen ruggegraat. Onbegrijpelijk. Trainer Castenmiller: 'Wat moet ik hier nog van zeggen. Elke overtuiging om Ajax aan te pakken ontbrak. Een ploeg als Excelsior is al volkomen onder de indruk als de tegenstander Ajax Johan Cruijff kon zich zaterdagavond volop uitleven in solo's. Hier passeert hij op weg naar het vijandelijke doel Excelsiors Wim Meut- stege. heet'. Waarna ook Castenmiller de veel gedraaide maar daarom niet min der boeiende grammofoonplaat opzet te: 'Het heeft ook geen zin om hier massaal te gaan verdedigen. Dan ver lies je ook. Het verschil in kwaliteit is gewoon veel te groot. Zou toch eigenlijk niet moeten kunnen, dat in een en dezelfde competitie zo veel onderscheid in capaciteiten te vinden is.' Ook dat is waar. Zoals Ajax wel moet beamen. Want ook daar moet langza merhand toch het besef groeien, dat het zó niet langer kan. Ajax-Excelsior werd door hooguit 8000 toeschouwers bezocht. Een totaal, dat hoe dan ook te gering is om een bedrijf als Ajax op de been te houden. Ajax heeft een ploeg uit eigen èn andere gelederen geformeerd, die nauwelijks meer te beconcurreren valt. Niet in Nederland én een enkele uitzondering als Bayern MUnchen daargelaten in het buitenland niet. Een positie, die fnuikende gevolgen voor de levensvat baarheid van zélfs de Europese kampi oen kan hebben. Immers, het duel tegen CSKA Sofia, de tweede ronde al. staat nauwelijks in de belangstel ling. Ondanks het verbod van de KNVB om de wedstrijd op de televi sie uit te zenden zijn er amper 10.000 kaarten verkocht. En juist op de inte resse, die het thuisfront immer voor de Europese toernooien heeft gekoes terd, baseorde Ajax dit *12060 een gedeelte van rijn begroting. Een gok, die zich tz.t. nog wel zal wreken. Terug naar Ajax-Excelsior. Een voor stelling (van een strijd kan in deze gevallen niet eens meer gesproken worden), die in de openingsperiode nog enigszins kon boeien. Toen bleek Ajax namelijk wel bereid om enkele verrukkelijke patronen aaneen te vlechten. Binnen een kwartier was de stand opgevoerd tot 30. waarna Cruijff, Keizer, en Gerrit Mühren en kele wonderbaarlijke staaltjes per soonlijke techniek etaleerden. Het geen een bescheiden applaus oplever de. Het tweede bedrijf kende nauwe lijks aantrekkelijke aspecten of het moest het optreden van Johnny Rep zijn, die gretig de plaats van Arnold Mühren (vervanger voor de snel her stellende Johan Neeskens) overnam. Rep toonde nogmaals aan, dat hij louter op grond van zijn voetbalkwali teiten geprefereerd moet worden bo ven de opnieuw hevig teleurstellende Sjaak Swart. Alax-ExceUlnr <t0 (50) 1. Cruijff 1—0. 10. Haan 2—0, 17. De Mos (eisen doel) 30, 28. Arnold Mühren 4—0. 36. Cruijff 5—0, 47. nop B—0. 51. Cruijff 7-0. 82. Rep 8—0. Scheidsrechter: Wellingx Toeschouwers: 8.000. Alax: Stuy: Suurblcr, llulshoff, Blankenburg. Krol (Schilcher): Arnold Mühren (Rep). Haan. Gerrie Mühren; Swart, Cruijff, Kei zer. Excelsior: Van der Roer; Gerrit den Butter. Tetterno, Van der Heyden. Bron (Van der Heide); Dc Mos. Aad den Butter. Van der Vaart; Kwakkemaat. Meutstegc. Bassant. JOHN LINSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9