TELSTAR HERSTELT ZICH TE LAAT 05BBBHS ^iPwiLLEf 1 Moeilijke tijden voor FC Den Haag Gebrek aan zelfvertrouwen fataal voor Veendam eerste divisie te - FC Twente drukt overweldigende meerderheid slechts in twee treffers uit SPORT T8, Spuria verdedigt vlot veroverde voorsprong (1-0) krampachtig EERSTE KLASSE A Uithoorn-Rood Wit A 1—1. DCC-AFC i Schagen-Zilvermeeuwen 0—0. SDï Spartaan 01. Hollandia-Elinkwijk DCN-OVVO 3—2. Van onze speciale verslaggever VELSEN 'Dit', zo wist Sparta's trainer Leo Steegman later, 'is een bijzonder gewichtige overwinning voor ons. Ga maar na: we moeten nu in enkele weken een uiterst zwaar programma afdraaien, waarin geld voor het komende seizoen verdiend kan worden. Ajax, MVV voor de bker en vervolgens FC Twente. Als je die serie inluidt met een nederlaag tegen Telstar loop je al rond met een morele kater'. Sparta pompte zich, met andere woor den moed in ten koste van Telstar. De manier waarop de ploeg van Jan Rab werd teruggewezen kan echter nauwelijks als een stimulans worden ervaren. Want: de 1-0 voorsprong, die Sparta dankzij Heyerman na amper zeven minuten realiseerde, werd in het tweede bedrijf zó krampachtig verdedigd, dat Rab zich later begrijpe lijk op domme pech beriep. Telstar, in het eerste bedrijf dingend naar het preidkaat 'laf', bleek in het vervolg van de seance plotseling in staat Sparta volkomen uit balans te spelen Toen Rab voorstopper André naar het front dirigeerde om aldaar een hels slotoffensief te ontketenen, kon alleen de gong Sparta nog maar van een dreigende nederlaag redden. Hetgeen inderdaad gebeurde, ondanks een schot op de lat en een door Eykenbroek op de doellijn ontzenuw de schuiver Wist Frans van Essen: 'Als André eerder naar de spits was gestuurd dan die laatste tien minuten, hadden er meer mogelijkheden voor succes gelegen. Want neem van mij maar aan, dat André met Van Konten voortdurend onrust zaaien en aldus kansen scheppen'. Steegman: 'Achte rin ontstonden alleen al problemen met Van Kooten, die in de lucht ook Eykenbroek soms de baas was'. Van Kooten zélf: 'Ik deponeerde verschil lende malen de bal op de stip. Maar er kwam niemand in om uit de re bound te scoren. Jammer, maar waar'. Overigens onbegrijpelijk, dat Telstar zich alsnog ontpopte als een voor Sparta te vrezen opponent. Daar leek het aanvankelijk niet op. Steegman: 'Wc hadden in de eerste helft gewoon meer afstand moeten nemen. Toen werden er genoeg kansen geforceerd. Maar als je die kansen niet benut, dan is het vrij logisch, dat er een kentering optreedt'. Rab: 'Doordat Sparta zich na de pauze zo nadrukke lijk wierp op het consolideren van de voorsprong werd ons de gelegenheid gegund om pressie uit te oefenen'. Maar Telstar organiseerde ook de ei gen voordien rammelende gelederen. Kon Steegmans formatie in de eerste helft ongestoord combineren, dat was daarna vrijwel taboe. Rab: 'Punt was. dat Venneker op rechts een zee van -:-V' «V j - k-/.£ tm X - Nol Heijermans (geheel links) beslist Telstar-Sparta, met een welge richt schot. Ontsteld volgen v.l.n.r.: Van Essen, Van der Meeren en Zwaan de bal. ruimte kreeg. Hij kon zich steeds als aanspeelbare man aanbieden. Als Stout op de linkervleugel positie koos werd hij gebrekkig geschaduwd, als Bond naar die flank uitweek werd hij helemaal niet gevolgd. Dat is in de rust opgelost door Bond te vervangen door Jonkers, die Venneker zelden z'n gang liet gaan'. Jonkers deed nog meer. Hij 'bond' niet alleen Venneker, maar vormde ook steeds een bedreiging voor Spar ta's verdediging, die zich blijkbaar volkomen had ingesteld op het luste loze, ondoelmatige geschuif, dat Tel star eerder als voornaamste aanvals middel koos. Jonkers speelde direct, treuzelde niet en vormde mét Monnc de Wit het meest agressieve gedeelte van de Velsense formatie. Steegman bewonderend: 'Die Jonkers kan het redden. Ik heb hem vorig jaar enkele malen gevolgd en ben wel onder de indruk van hem gekomen. Sparta had wel interesse. Maar wat moet hij kosten? Toch gauw al zo'n twee ton. En dat is te veel voor een jongen, die wel veel beloofd, maar wiens ontwik keling toch nog twijfels openlaat'. Bood de tweede helft voldoende spek takel door het felle attaqueren van Telstar (niet altijd even overwogen, maar door talloze scrimmages wèl op windend) en' het soms knappe counte ren van Sparta (afgekeurde treffers van Klijnjan en Bosveld, alsmede een aan Heyerman onthouden penalty), de openingsperiode was niet meer dan een slaapverwekkende vertoning. Tel star posteerde zich bijzonder behou dend op het middenveld, waar Sparta door een numerieke meerderheid (4 tegen 3) superieur was. Vooral door toedoen van Bosveld, die opnieuw een hoofdrol In Sparta's aanvallende be wegingen vertolkte. Knap geassisteerd trouwens door Nol Heyerman, die naast nuttig defensief werk ook op de hem eigen wijze (altijd rommelend met de bal én de tegenstander) de frontlinie enige inhoud verschafte Wat voor Sparta een 'must' was, want Kreuz werd door André vrijwel geëli mineerd en Jan Klijnjan kon nooit imponeren. Van Essen: 'Sparta heeft na Ajax de sterkste voorhoede. Maar wat Klijnjan presteert, lijkt nergens op. Ik heb hem niet gezien. Hij is veel te zwaar, net een tonnetje. Is bijna toe aan een behaatje. Ongeloof lijk, want die man kén ballen. Maar zoals hij nu speelt is hij bijna niets waard'. TELSTAR-SPA RTA 0-1 (0-11 7. Heijcrman 0-1 Scheidsrechter Van Gemert. Toeschou wers 7 000 Telstar: Van der Meeren. Van Essen. André. Zwaan. Blsschot. Bijl fDriessen), De Wit, Van Egmond, Bond. Van Kooten (Jonker). Stout. Sparta: Doesburg, Venneker. Ter Horst. Ey kenbroek. Visser. Bosveld. Walbeek. Klijnjan (Van Stavoren), Van Veen, Heijerman, Kreuz. JOHN LINSE Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE Vorig jaar stapte FC Den Haag na negentig minuten lang te hebben verdedigd het Ensch edese Diekman-stadion uit met een kostbaar winst- punt (0-0). Zaterdagavond, toen de geschiedenis zie h nog nadrukkelijker herhaalde, was die beloning er terecht niet meer voor de Hagenaars. FC Twente h ad daarvoor zoveel suprematie op de grasmat ten toon gespreid, had daarvoor ook zo op de winst gej aagd, dat de 2-0 zege uiteindelijk nog maar een ge- ringe afspiegeling vormde van het grote krachtsver schil. FC Den Haag, helemaal zoek gespeeld door een ook zonder Epi Drost vol zelfvertrouwen opereren d FC Twente, restte nog slechts het helen van de die- pe wonden. FC Den Haag maakt moeilijke tijden door. De lijst met zeven blessures is daaraan natuurlijk niet vreemd. Evert Teunissen, trainer van Den Haag, rea listisch: 'Wij zijn geen Ajax, zelfs geen Feyenoord. maar gewoon een duidelijk gehandicapt Den Haag. Daarom valt die 2-0 'nederlaag ook nog mee. De problemen liggen er gewoon bij ons Kila is bijvoorbeeld geen vleugelverdediger, hij kwam te gen Pahlplatz tekort, dat komt ook door zijn leeftijd, maar er is geen andere vleugelverdediger beschikbaar. Wijngaard is geblesseerd. De Caluwé is een goed alternatief, maar ook hij is niet beschikbaar. De Zoete was veel te traag, maakte foutjes bij de buiten- speival, Berg speelt duidelijkminder omdat hij last heeft van een voetbles sure. Toch heb je een man als Berg nodig; normaal kan hij de bal vast houden. Hij kon dat nu niet, nie mand kon da' trouwens. ANGER De lijst van Lvert Teunissen is lan ger. Praktisch geheel FC Den Haag van zaterdagavond komt daar op voor Mét doelman Ton Thie, weinig zelf verzekerd en teveel op de lijn blijven kleven, mét Van Vliet, een aardige voetballer maar weinig looptechniek, mét de voor het eerst in de basisop stelling staande Rob Ouwehand, 21 jaar, leuke speler wellicht, maar te traag tegen het op successen jagende FC Twente, mét Bregman, mét Looije. Teunissen: 'Op die nederlaag valt dan ook eigenlijk weinig te zeggen. Het was duidelijk, logisch. We kwa men op alles tekort. Vooral op loop snelheid. Zelfs een toch niet als zo snel te boek staande man als Van Ierssel liep iedereen er nog uit'. Tussen FC Twente en FC Den Haag, tot zaterdagavond een duel tussen twee op papier praktisch gelijkwaardi ge ploegen die direct onder de top pers Ajax en Feyenoord strijden, lag een wereld van verschil. Tegenover het rammelende FC Den Haag stond een imponerend FC Twente, ook al zei Evert Teunissen later: 'Het pleit niet voor FC Twente dat het slechts door twee frommelgoals heeft gewon nen. De ploeg speelde nog niet met de rust als die het tegen Feyenoord hier (het bleef toen overigens 0-0) liet zien'. Dat FC Twente zichzelf tegen FC Den Haag geen rust gunde was begrijpe lijk. Den Haag groef zich met tien man voor het doel van Thie in en Twente moest komen. 'Dat is', stelde spits Kohn, Twentes trainer wellicht ten overvloede, 'moeilijk voetballen. Het was een betonnen muur waarte gen je moest opboksen. Maak je dan nog twee doelpunten en scheelde het in enkele andere gevallen eer centi- metertje dan v.nd ik dat de kansen n.et zijn gemist'. Het constant hoge tempo van FC Twente de op de tribunes aanwezige conditietrainer van Las Palmas, Pons Forns, was ge'mponeerd donr dc snelheid van beide Van der Kerkhofs en Pahlplatz. het veelvuldig opkomen van de nad- spelers Van der Vall en Notten en zelfs van de verdedigers Oranen en De Vries beukte negentig minuten lang op de Haagse defensie, die er geen moment in slaagde voor opluch ting le zorgen. Piet de Zoete: 'Er zijn grote fouten gemaakt. Zelfs wanneer wij balbezit hadden, zag je dat men bij zijn tegenstander bleef. Er werd niet vrijgelopen. je kon geen ba] uitverdedigen, steeds weer kwam die terug'. Ondanks dit tekort én opmer kelijke taktische fouten René van dc Kerkhof en Willem de Vries kon den lange solo's ondernemen om na Thie al te zijn gepasseerd toch juist niet te scoren: Van de Kerkhof trof de buitenkant van de paal en De Vries zag de bal via de binnenkant van de linkerstaander voorlangs het doel naast de rechter paal naast het doel verdwijnen...bleef het éénrich tingsverkeer van Twente 52 minuten lang zonder resultaat Hetgeen De Zoete tot dc uitspraak verlokte: 'Er had ondanks het grote verschil een punt ingezeten. Het waren rot-doel- punten die vielen'. BELONING Die 'rot-doelpunten' waren echter wèl het gevolg van het alsmaar drukken van de Twentse ploeg. Dc eerste, in de zevende minuut van de tweede helft, kwam uit een scrimmage. Kila stopte de bal op de lijn, gleed uit en Korevaar trapte cie bal vervolgens te gen de aanstormende Jan Jeuring aan. 'Pech', zegt De Zoete. 'Een belo ning voor het doorzetten', noemt Kohn hel. De tweede treffer, halver wege dc tweede helft, moet op het zwakke ingrijpen van Thie worden toegeschreven. Hij verzuimde uit zijn doel te komen, waarna René van de Kerkhof de bal voor de voeten van Eddy Achterberg kon koppen. Met dc 2-0 achterstand was het louter verdedigende FC Den Haag een defi nitief geslagen ploeg, ook al kreeg de daarna ingezette Paul Roodnat de eni ge goede kans voor de Hagenaars. Kansen, d;e daarvóór niet waren ge weest en dat terwijl zelfs een verdedi gende ploeg in een wedstrijd altijd wel enkele mogelijkheden krijgt. Een bewijs voor het overspeeld zijn van het nu naar de middelmoot terugge drongen FC Den Haag. Tennissen 'We zouden wellicht een kans hebben gehad, indien Twente speelde zoals Feyenoord. Met bijna dezelfde proble men slaagden we er toen wel in Feyenoord te pakken. Maar die ploeg vertraagt, dan is een leuke prestatie mogelijk. Tegen Ajax hebben we die kans niet gekregen, Ajax was lief voor ons en wilde ons na dat snelle doelpunt waarschijnlijk ook niet af- Jan Jeuring laat juichend een geweldige chaos achter voor het doel van Ton Thie. De FC Twente speler heeft zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong geholpen tegen FC Den Haag. De Enschedeërs wonnen uiteinde lijk met 2-0. maken Hier, bij Twente, hebben we geen kans gekregen Het verschil was zo grool, dat het niet leuk meer was'. BLESSURES Ondanks de overwinning waren er ook voor FC Twente enkele pro bleempjes. Naast de blessure van Drost (Kohn: 'Zelf heb ik ook twee keer met een liesblessure gezeten, de eerste keer duurde het een jaar, de tweede keer een half jaar, je kunt er niets van zeggen, ook niet bij Drost') kwam er een enkelkwetsuur van René van de Kerkhof, opnieuw één van de sterkste Twentenaren. Tot twee keer toe (Kila en Korevaar) werd hij bin nen de lijnen van het strafschopge bied onderuit gehaald. Beide malen wilde de niet altijd even sterk leiden de Jan Keizer er geen strafschop in zien. De tweede keer koste het Van de Kerkhof wel een blessure. Van de Kerkhof: 'Ik wil er woensdag tegen Aanrollend machteloos l olendam gaat uiteindelijk toch met volle winst strijken Van onze speciale verslaggever VOLENDAM Veendam verloor uit eindelijk toch van Volendam: 10. Oorzaken daarvoor zijn voor een groot deel te zoeken op het psychische vlak. Het was vooral een gebrek aan zelf vertrouwen. De spelers geloofden niet in een gelijkspel. Cor van der Gijp, trainer van dc Veendammers: 'Vóór de wedstrijd had ik getekend voor een puntenverdeling. Als je dat be haalt bij Volendam thuis, is dat toch geen gek resultaat'. Weliswaar was Volendam sterker. Vooral in de tweede helft moest Veendam zich grotendeels beperken tot verdedigen. De hoekschoppenver- houding gaf de meerderheid van de Volcndammers ook duidelijk aan: 14 voor de thuisclub, terwijl Veendam daar slechts twee (allebei in de eerste periode) tegenover kon stellen. Maar de Volendamse aanvallen waren zo fantasieloos en zonder enise inspira tie. dat er nauwelijks reëel gevaar bestond voor het doel van Jochem Lokken. De laatste weken kenmerkt het Volen damse voetbalspel zich door een grote schotloosheid. Technisch vaak knap, falen de voorwaartsen bij de afwer king. De vlammepde uithaal ont breekt en menige verdediging weet de aanvallen dan ook vrij gemakkelijk onschadelijk te maken. Bij Veendam lukte dat gistermiddag voor de rust eveneens. Met een grote mankracht ving het Volendam goed op en even tuele pogingen om door te breken wist doelman Lökken tenslotte nog te verhinderen. Trainer Van der Gijp: 'Er werd goed aangesloten. Iedereen nam op tijd over. Daarom had ik in de pauze wel vertrouwen in de twee de helft'. Dat vertrouwen ontbrak echter bij zijn spelers. Toen Volendam nog meer het accent op de aanval legde en vooral de vleugelverdedigers Jan Pronk en Dick de Boer met steeds grotere regelmaat op kwamen, raakte Veendam het hoofd kwijt. Het was (weer) aan het slechte schieten van de Volendammers en het kundige op treden van Jochem Lökken te danken dat een doelpunt zo lang uitbleef. Van der Gijp: 'Onze aandacht voor de vlcugelverdedigers van Volendam ver slapte duidelijk. De jongens konden elkaar niet meer vinden, er was wei nig mogelijkheid om de bal af te spelen'. Wellicht was de noodzakelijke wissel in de Veendam-achterhoede daar ook wel schuldig aan. Johan Derksen, die voor rust voor een groot deel het Vcendamse spel op het mid denveld bepaalde, verscheen na de pauze op de linkerverdedigerplaats. terwijl aanvoerder Beuvink de positie als laatste man van de geblesseerde Kerkhof overnam. De mogelijkheid om de bal op het middenveld vast te houden viel daar door weg. De afwezigheid van Jetse Pascal (spierblessure) liet zich sterk gelden. Cor van der Gijp: 'Jetse mis ten we nti vooral. Met zijn technische kwaliteiten had hij de zaak kunnen vertragen en zijn snelheid was wel licht belangrijk geweest om plotseling te counteren'. De druk van Volendam werd toen steeds groter. Vooral op rechts, waar Dick de Boer samen met Jan Sul tegenover Johan Derksen kwam te staan. Met vaak harde charges wist Derksen reddend op te treden. Eén daarvan bezorgde Jan Sul een ernsti ge blessure. Per brancard werd de snelle rechtsbuiten van het veld ge bracht. In het ziekenhuis werd een enkelbreuk geconstateerd. Sul (19) speelde gisteren voor het eerst weer in de top-elf van Joep Steur mee, na vele weken geblesseerd te zijn geweest. In de 23stminuut leek Volendam dan toch eindelijk te gaan scoren. Dick de Boer. die van scheidsrechter Draaisma voor rust de gele kaart kreeg voor het wegtrappen van de bal. ontving op de rand van het strafschopgebied met een hakje het leder van Jan Mlihren en vuurde op het Veendam doel. Via de binnenkant van de paal caramboleerde d bal echter weer terug in het veld. Doel man Lökken moest daarop nog meer dere keren handelend optreden bij acties van Jac. Jonk en Jack Hoog land. De Volendammers kregen kan sen doordat de Veendamse achterhoe de verzuimde om voldoende af te dekken. Deze fout was ook de oorzaak van het late doelpunt. Derksen gaf Klaas Zwarthoed (invaller voor de uitge bluste Jac. Jonk) de gelegenheid om vanaf de rechtervleugel voor te zet ten. De bal belandde op het hoofd, van de vrijstaande Jan Mühren die blindelings in de richting van het Veendamse doel kopte. Met een sier lijke boog zeilde het leer in de uiter ste hoek: 1-0. Jan Mühren: 'Ik kopte met m'n ogen dicht. Wel een gelukki ge treffer'. Veendam probeerde in de laatste mi nuten nog wel om terug te komen. Maar de nodige inspiratie ontbrak: het doelpunt van Mühren. dat de Groningers al veel eerder hadden zien aankomen, had hen de genadeslag ge geven. Ondanks de winst van twee punten, zijn doelpunt en daarmee het pondje pal.ng (dat hij uiteindelijk maar aan uorn Pé gaf) was Jan Mühren niet wild-enthousiast: 'De zege was geen verrassing. Immers, de laatste weken waren we steeds sterker. Maar ik denk absoluut niet aan een terugkeer naar de eredivisie. Dat redden we toch voorlopig niet' Volendam-Veendum 1—o (0—0) 87. Jan Mühren 10. Scheidsrechter; Draaisma. Toe schouwers: 4 000 Volendam: Jan Hoogland. De Boer. Tol. Hans Jonk, Jan Jonk; Jack Hoogland. Jac. Jonk (Klaas Zwarthoed), Jan ühren; Sul (Jaap 'Sulkerc' Jonk). Mol, Kok. Veendam Lokken: Edens Bont. Kerkhof iN'lenhuis). Beuvink; Derksen. Roossleu, Van der Weide; Wleringa. Oldenburger. Kuiter. 0. Scheidsrechter: Van Eljk Toeschouwers. 6.500. Dc Graafschap kon zijn toonaangeven de rol In de strijd om he) tweede periode- kampioenschap tegen Fortuna niet geheel waar maken. De Doetinchemmers troffen een pittige ploeg op hun weg, maar dankzij een gelukstreffer werd het toch een zege. De Graafschap speelde voor het eerst na acht weken weer met Gorrie Deykers. die aan zijn meniscus is geopereerd RODA JC-HERAC'LF.S 1 1 (0—0) 55. Meuser 1—0, 09, Feyer 1—1 Scheidsrechter; Corver. Toeschouwers: 3 000. In een tegen vallende wedstrijd heeft Roda moeizaam een gelijkspel behaald. F.r waren voldoende ban-- sen voor de thuisclub, maar Van Leeuwen. Van Roov en Coolen misten echter te gemakkelijk FORTUNA SC-VITESSE 1—0 (0—0) 85. Bloienbevg 1—0. Scheidsrechter: De Bruyn. toeschouwers: 2.000. Fortuna heeft met goed spel de Vltessc-ploeg een verdiende ne derlaag toegebracht. Het duurde evenwel lang voordat de Limburgers de winnende treffer konden produceren De Limburgers waren erg strijdlustig en wisten zich vel» kansen te scheppen. FC VW-1IEERENVEEN 1—1 (0—0) 60. Toonstra 0—1. 89. Van Tilburg 1—1. Scheids rechter: Beukman. Toeschouwers: 3.000. Hel aanvalsinitlatlef dat VVV het eerste kwartier ondernam, wist Heerenveen daarna over te nemen, maar ook de Friezen konden voor rust niet scoren. Van Tilburg kon in de voorlaatste minuut, nadat Heerenveen een voorsprong had genomen, vla een strafschop VVV toch nog op gelijke voet brengen. Alberda (Heerenveen) kreeg de geie kaart. PEC-EINDHOVEN 0—0 Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers; 4.500. Eindhoven mocht blij zijn met dit resultaat. Vooral in de tweede helft kreeg de Elndhovcnse defen sie veel werk bij acties van de PEC-ers Heskamp. Hoogendoorn en Stoffels, maar doelman Vermeulen gaf goen krimp. Bij een uitval van Eindhoven moest Van der Horst een Inzet van Senders van de lijn halen. tSVV—FC Dordrecht I- (0—0) SDW 10 5 4 1 14 31 Elinkwijk 10 4 6 0 14 li OVVO 10 4 4 2 12 15 De Spartaan 10 4 4 2 12 IJ AFC 9 4 2 3 10 11 Zilvermeeuwen 10 2 6 2 10 1] Rood Wit A 10 1 7 2 9 11 DCG 9 3 3 3 9 11 Hollandia 10 3 3 4 9 Uithoorn 10 2 4 4 8 1! Schagen 10 2 2 6 6 1 CDN 10 2 1 7 5 11 Zondag: OVY'O-UHhoorn, Rood Wit A-I •FC-Schagen. Zllvrrmeeuwcn-SDW. De S taan-Hollandia. Ellnkwijk-CDN. EERSTE KLASSE B Neptunus-Roodenburg 02 RVC-Hermcs 11, Gouda-Papcndrecht 32. Unitas- 0—1. UVS-CVV 0—1. Dc Musschen-Xerej Roodenburg 10 4 5 1 13 1 UVS 10 5 2 3 12 DRL 10 4 3 3 11 1 Gouda 10 3 5 2 11 1 CVV 10 3 5 2 11 1 Unitas 10 3 4 3 10 1 Papcndrecht 10 4 2 4 10 1 Xerxes 10 4 2 4 10 1 RVC 10 3 3 4 9 1 De Musschen 10 3 3 4 9 1 Hermes DVS 10 2 5 3 9 Neptunus 10 1 3 6 5 Zondag: Xer.vesNeptunus. Roodenburg-j Hermes DVS-Goudn. Papendrecht-L'n DRL-UVS. CVV-De Musschen. EERSTE KLASSE C Leeuwarden-Oosterparkers 0—2, German] CEC l—l, Drachten-WW 1. Munten Jubbega 1—>1. Emmen 11 6 3 2 15 1 Oosterparkers 9 5 3 1 13 1 Velocitas 11 5 3 3 13 I CEC 11 3 7 1 13 1 Germanicus 10 5 1 4 11 1 Drachten 10 4 3 3 11 WW 11 3 5 3 11 1 Muntendam 11 2 6 3 10 1 Harkema 11 3 4 4 10 1 Jubbega 11 3 3 5 9 1 Leeuwarden 11 2 4 5 8 1 Sneek 11 1 2 8 4 Drachten-Oosterparkers bij stand gestaakt, is niet in de stand oj nomen. Zondag: Leeuwarden-Muntendam. Dracli Jubbega, Harkemn-WVV, Emmen-CEC, i manlcus-Sneek. Oosterparkers-Velocitas EERSTE KLASSE D Rietvogels-Quick N l—1 gest.. Ede-De fers 5—1, Hengelo-Be Quick Z 2—2. 0 '20-Achiles 12 1—2. Eilermark-Ensche Boys 2—1, Victoria Boys-Spel. Enschede Achilles '12 Eilermark Ede De Treffers Spel. Enschede Quick '20 Be Quick Z Ensch. Boys Quick N Hengelo Rietvogels Victoria Boys De gisteren bij de stand 1-1 gestai wedstrijd Rietvogels-Quick N is ni^ de ranglijst opgenomen. Zondag: Rietvogels-Victorta Boys, Eilern Spel. Enschede, Quick '20-Enschedese Hengelo-Achilles *12. Ede-Be Quick Z, N'-De Treffers. EERSTE KLASSE E SC Gastel-Geldrup 2—2 ODC-Desk Sparta 25-TSC o—0. RKC-Vcerse Boys TOP-RBC 2—1, BVV-Hemond 11 6 3 2 15 11 11 6 3 2 15 r 11 6 2 3 14 2 11 5 3 3 13 21 11 5 2 4 12 1! 11 4 4 3 12 11 11 4 2 5 10 2 11 4 2 5 10 11 10 3 3 4 9 1J 11 2 5 4 9 1 10 3 2 5 8 i 11 1 9 3 1 RKC 10 7 1 2 15 Sparta '25 20 5 4 1 14 BW 11 5 4 2 14 RBC 10 5 3 2 13 DESK 10 5 2 3 12 TSC 10 3 5 2 11 Helmond 10 5 1 4 11 8 Schijndel 10 2 4 4 TOP 10 2 4 4 8 Veerse Boys 10 3 1 6 7 SC Gastel 10 1 5 4 7 Geldrop 11 1 5 5 7 ODC 10 1 3 6 5 Las Palmas graag bij zijn. Ik hoop voor die tijd weer fit le zijn'. FC-Twente-FC Den Haag 2—0 (0—0) 52. Jeuring 1—0. 73. Achterberg 2—0. Scheids rechter; Keizer. Toeschouwers. 10.000. FC Twente: Schrijvers W. van de Kerkhof. De Vries, Van Ierssel, Oranen: Achterberg, Van der Vall. Notten; R van de Kcrkho» (Huve). Jeuring. Pahlplatz. FC Den Haag Thlc: Kila. Mansveld, De Zoete, Korevaar: Van Vliet. Berg, Advocaat: Bregman. Looye. Ouwehand (Roodnat). PETER O NV LEE Waayenberg 2—1. 55. Rlèchelman 2—2, 75. Wellerdieck 3—2 (strafschop). 7S. Van Haaren 3—3. Scheidsrechter. Schouwenaar. Toeschouwers: 2.500. Wagenlncen dacht snel op rozen te zitten, maar vergiste zich in de mentaliteit van De Volewljckers. Na rust sprong tweemaal genivelleerd. Drie spelers de gele kaart: Rlochelman en Den Boer van De Volewljckers, evenals U» Wageninger Van Ostenbruggcn. SC CAMBUUH-SC TILBURG 0-0. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers 2.000. C'ambuur startte met een aantal Invallers cn op zijn verrouwde plaats in dc achterste linie cn liep het beter. Niettemin kon Tilburg rustig afspelen op een gelijkspel. HELMOND SPORT MVC 0 0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. Toeschou wers 4.500. Een teleuritellcnd resultaat voor Helmond, dat op eigen veld niet vaak punten pelegt weg te geven. HVC speelde een verrassend offensief spel en wist zich aardige kansen te creëercn. Lambert Kreek- cis scoorde voor dc Helmondse pocgl. maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens onge oorloofd aanvallen van doelman Van Geffen. Willigcnburg (HVC) kreeg de gele kaart. Zondag: Geldrop-Schijndel, DESK-Gd TSC-ODC, Veörsc Boys-Sparta '25, RBC- Kelmond-TOP EERSTE KLASSE F Spel. Irene-Llmburgla 0—2. SVM-SVN Veritas-Roermond 3—1. Voerendaal-Mino 1. Heer-Almania 2—2. MKC-Cacsar 0—1 SVN Veritas Limburgia Heer Caesar Voerendaal Almania MKC SVM Spel. Irene Minor Roermond De bij de stand 5-1 gestaakte weds Caesar-Sportclub Irene is niet ii stand opgenomen. Zondag: Spel. lreno-MKC. Heer-Caesar. rendaal-Amania. Veritas-Minor, SVM- mond. Limburgia-SVN. EERSTE KLASSE A Jodan Boys-s-Gravenz. SV afg. Noor Ter Leede 1—0, Zwart Wit '28-De Zw 1—1: Amstel veen-S HO 1—2: Heerjan Quick Boys 2—1; Kozakken Boys-Doto 11 7 3 1 17 11 8 1 2 17 11 6 2 3 14 11 5 4 2 14 10 5 3 2 13 11 5 2 4 12 11 5 2 4 12 11 4 2 5 10 11 3 2 6 8 10 2 2 6 6 11 1 3 7 5 11 0 2 9 2 SI 10 Zwart Wit '28 Noordwijk Kozakken Boys Heerjansdam 's Gravenz. De Zwerver Amstelveen Jodan Boys Quick Boys Ter Leede DOTO SV 10 11 11 10 11 11 11 2 17 2 16 2 15 2 14 3 13 4 10 4 9 6 9 5 8 Zaterdag: Jodan Boys-Kozakken Boys. Jansdam-DOTO, Amstel vecn-Quick Zwart Wit '28-SHO, Noordwijk-De Zwl 's Gravenzandse SV-Tcr Leede EERSTE KLASSE B ACV-DOVO 1—4; VVOG-Huizen 0—1; Sp 55: 2000. Lang leek het er op dat Dordrecht het dertindegelljkspol zou mislopen. Even na rust profiteerde lluogmoed van een blunder van SVV's laatste man Osterholt, die te zacht terugspeelde 0—1. In de eerste speel periode had arbiter Weerink een Schiedam# doelpunt ten onrechte afgekeurd. Op het moment dat Mulder de bal in het Dordrecht- doel werkte floot Weerink voor buitenspel. Hij zag echter latér zijn fout tn, en gaf een opgoolbal in het doelgebied, die SVV niets opleverde In een enorm slotoffensief had Groenewcg voor de Schiedammers wèl suc ces. Hij besloot een rommelige situatie met een goed schot: I1. In de spannende laatste fase kreeg Van 't Hoff (Dordrecht) dcgelê kaart geserveerd. Huizen 11 9 1 1 19 IJselmeerv. 11 8 3 0 19 Nunspeet 11 6 3 2 15 GVVV 11 5 3 3 13 VVOG 11 4 3 4 11 DOVO 11 4 2 5 10 WHC 11 3 4 4 10 Spakenburg 11 3 3 5 9 AVC 11 3 3 5 9 SDVB 11 2 4 5 8 Harkemase B 11 1 3 7 5 WVF 11 0 4 7 4 Zaterdag: ACV-GVVV. Harkemase B oys-l WVF-Nunspeet, Spakenburg- VVOG-WHC. DOVO-Hulzen. Jsselmeert

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8