op de ares voor de Hoornes Kort nieuws uit de omstreken (Veel nieuwe kiezers stemmen als ouders Agenda voor Leiden reiging voor bliotheek oorschoten HORLOGES 4 KLOKKEN v. d. WATER SGP in Benthuizen voor nieuwe agrarische gemeente Groot gewest ongewenst SGP is niet onduidelijk Gymzaal voor drie scholen Zang en Vriendschap had jaarvergadering IJsclub Hazerswoude wil nieuw gebouw Feestconcert in St. Agathakerk ■ROUW/KWARTET MAANDAG 27 NOVEMBER 1972 REGIO L3 L. C. A. Floor: 'Wij willen beslist geen herrie met de gemeente...' ATWIJK Wijkvereniging oornes, een van de aktiefste die atwijk rijk is, heeft een aantal aaanden geleden de werkgroep wijkontwikkeling' in het leven groepen. 'Het geheel loopt nog et helemaal zoals het moet', zegt oordvoerder L. C. A. Floor, ïaar dat moet nog komen'. De erkgroep is ontstaan vlak voor zomervakanties en die hebben ganinsatorisch wat roet in het en gegooid. De gemeente Kat- ijk kwam met het verzoek aan wijkverenigingen om haar oor- el uit te spreken over het re- nstructieplan Hoorneslaan. Dit te kunnen profiteren van nut- ;e suggesties van de betrokken jkbewoners zélf. Omdat het be- lur zich niet capabel genoeg ïtte een gefundeerd voorstel te spreken, besloot men een rkgroep samen te stellen van insen uit de Hoornes waarvan ■wacht mag worden dat zij des- ndig zijn in de materie, werkgroep bestaat uit zeven men- L Eén man uit de verkeersafdeling van de politie, drie mensen die hun beroep in de wegenbouw hebben, een bestuurslid van de Katwijkse afdeling van Veilig Verkeer Nederland, en ie mand die goed de weg tveet bij de overheid, om voor de wijkvereniging overleg te plegen en inlichtingen in te winnen. 'We willen beslist géén herrie maken bij de gemeente, want dat is niet plezierig. De zaken moeten in redelijk overleg worden opgelost, zo stelt de heer Floor nadrukkelijk. Binnenkort, nog voor 15 december, gaat de werk groep een hearing organiseren in het gebouw van Canda International, om de gehele bevolking van de Hoornes de gelegenheid te geven haar mening over het plan te geven. Daarbij zal ook een aantal personen worden uit genodigd van de gemeente. Of die zullen komen is nog niet zeker, maar de werkgroep rekent stellig op hun aanwezigheid. Inspraak De werkgroep heeft drie voorstellen te zien gekregen, waaruit de beste kon worden gekozen. Het uiteindelijk StGnClI gekozen voorstel was hetzelfde als de keuze van de gemeente. In dat plan zijn door de werkgroep nog wat wijzi gingen aangebracht waar ook de ge meente wel oren naar had. 'We heb ben een zekere inspraak bij de ge meente. Vaak loop je achter de feiten aan, maar als je bij de gemeente aanklopt zijn ze best bereid naar je te luisteren en er iets aan te doen.' Intussen heeft de werkgroep haar ak- tiviteiten uitgebreid. Als wijkbewo ners bepaalde dingen niet prettig vin den komen ze bij het bestuur die de zaak dan weer aan de werkgroep op draagt. Die probeert op haar beurt weer naar een oplossing te zoeken. De groep tracht de leefbaarheid wat te vergroten. Geen gemakkelijke opgave in een wijk die al bijna is volge bouwd. Bij de plaatsing van klimtoes tellen in het park langs de Oude Rijn heeft de werkgroep nog kunnen advi seren. Een aantal mensen heeft bij de wijk vereniging geklaagd dat vooral het oostelijk gedeelte van de Hoornes zo achteruit loopt. Er zijn veel ruiten uit, de boel ziet er hier en daar verveloos uit en het is niet overal even brandschoon. Daarop wil de werkgroep nu ook haar aandacht gaan richten. Geen gemakkelijk probleem omdat het voor een deel een kwestie is van mentaliteitsverandering. Het eerst wil de groep de woningbouwvereniging benaderen. Die is niet meer zo aktief om schades te herstellen, maar. vindt de werkgroep als die het er bij laat zitten komt er nooit meer iets van terecht. Daarna wil de groep de bewoners 'aanspreken'. Hoe dat zal moeten gebeuren weet de groep nog niet precies. Stencils in de brievenbus hebben geen optimaal resultaat. Mis schien zal men huis aan huis gaan aanbellen. Er meet in ieder geval iets gebeuren. De huidige situatie is een doorn in het oog van de woningbouw vereniging en de gemeente. Om van sommige bewoners nog maar te zwij gen. Ook zal worden begonnen met plan nen over de nog braakliggende terrei nen aan weerszijden van de Pierson- straat en achter het wijkverenigings- gebouwtje naast de Pniëlkerk. Ge dachten gaan ook uit naar een één- richtingssysteem voor bepaalde delen van de Hoornes. 'Als bijvoorbeeld in de Boshuysenstraat een melkboer staat moet iedereen omrijden. Auto's staan er aan twee kanten geparkeerd. Maar wanneer er ingrijpende plannen zijn moet natuurlijk eerst worden overlegd met de betrokken bewoners. Momenteel gaat de werkgroep alleen in op klachten die haar ter ore ko men. Alleen in dat geval gaan we aktie ondernemen.' IRSCHOTEN B. en W. van rschoten wijzen in hun aanbie- t fesbrief bij de begroting op de gloop van het leerlingen-aantal )r het begin van het schooljaar 72-73. norzaak hiervan is toe te schrijven de sterk muterende bevolking, grijzing' van de bevolking en de i: nsverdunning. Bij de bouw van l len zal hier rekening mee worden s luden. e wijk Noord-Hofland vindt over- net de schoolbesturen plaats over .eimisvesting van de scholen met >u i ten aanzien van de kleuterscho- t Door de groei van de basisscho- rli zullen vóór het schooljaar 1973-74 elferscholen in deze wijk aanwezig Het 4-klassige schoolgebouw in eljijk 'Boschgeest' zal naar verwach- niet bij de aanvang van het ljaar 1973-74 gerealiseerd zijn. uisvesting van de Openbare Bi- heek verkeert in een moeilijk o um. Inmiddels heeft de Rijksin- nüe in het vooruitzicht gesteld, dat n n vóór 15 december 1972 geen gevonden is, zij zich genood- zal zien de Staatssecretaris van hejl. te adviseren over te gaan tot orting van de rijkssubsidie. Op Dorschotense begroting voor 1973 300.000 uitgetrokken voor de welesting van de bibliotheek. dt id Hazerswoude at IRSWOUDE De raad verga- 30 november om 20 uur. De vermeldt o.a. Nieuwe legesver- ieJing; Aankoop grond in Rhynen- da -oost van de Stichting 'De om haven'; idem van mevr. Goed- str .d. Sar; Pachtontbinding; Bouw- aken Rhynenburch-oost; Aanvul- Stichting Sportpark, em ^toonstelling in _ferie Alpha EN Donderdagavond is in e 'Alpha' aan de Julianastraat positie geopend van de Amster- kunstenares Yvonne Kracht Het gemeentebestuur besloot 'objecten' voor gymnastiekloka- n te schaffen, in Zwammerdam irlanderveen, een speelplastiek ndversiering. yno toonstelling omvat 34 zeefdruk- icti 9 zgn. perspectkubussen. het gebouw van de Raiffeisen- s bovendien een plastiek opge- De expositie in galerie Alpha tot het eind van het jaar. 3RVEEN Van maandag 27 »er tot en met vrijdag 1 decem- irt Burgerveen feest in verband t tienjarig bestaan Van dorps- ilarijke'. Maandag is er een e en geeft het zangkoor 'Ad- een concert. Medewerking ver- larjan Schattelijn. Dinsdag is bejaardensoos met verrassin- woensdag een kindershow met kast en een quiz. Vrijdag 1 er een cabaretavond, ig zal ook afscheid worden ge- van voorzitter D. van der die tien jaar voorzitter is ge- ADVERTENTIE Ie mooiste en de ruimste i, in de allerbeste merken. O - ETERNA - CERTINA "5EN - PRISMA - LASITA JUNGIIANS - EWE ANCRE B? 39,50 heeft u bij ons al nl)en echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. eigen ateliers, de beste liifakservice. Uw horloger lemnierstraat 181 - Leiden. TER AAR B en W. van Ter Aar geven er de voorkeur aan het reini gingsrecht ongewijzigd te laten en de gratis verstrekking van vuilniszakken te beëindigen. De zakken worden dan door de gemeente centraal inge kocht en tegen kostprijs doorverkocht aan de plaatselijke winkeliers. TER AAR Het bestuur van de Tennisvereniging 'Ter Aar' te Ter Aar heeft zich tot de gemeente ge wend met het verzoek rente en aflos sing te garanderen van een geldlening ten behoeve van de bouw van een clubhuis. De stichtingskosten van het gebouw worden geraamd op 74.715. De oöperatieve Raiffeisenbank 'Ter Aar' te Nieuwveen heeft het bestuur medegedeeld een lening t willen ver strekken. TER AAR Het bestuur van de in oprichting zijnde Stichting 'Wapata' te Ter Aar, heeft zich tot de gemeen te gewend met het verzoek in het bestemminsplan Aardam West een perceel grond beschikbaar te stellen en een renteloos voorschot van 10.000 te ontvangen voor de bouw van een groepshuis. De padvinders hebben thans eon onderkomen in een oude, in zeer slechte staat verkerende, houten noodwoning, aan de wetering, waarin geen plaats voor nieuwe leden meer is. Aan de totstandkoming van dit clubgebouw willen B. en W. gaar ne hun medewerking verlenen. TER AAR Donderdag 7 december vergadert de raad van Ter Aaar. Agenda o.a.: verhuur grond gelegen aan de Van Wassenaerstraat; beroep schriften weigering bouwvergunnin gen; beschikbaarstelling krediet en aankoop gronden t.b.v. de bouw van een 16-klassige R.K.-basisschool te angeraar; aanvrage van het bestuur van de Stichting R.K. schoolbestuur Aarlanderveen t.b.v. de beschikbaar stelling van een lokaal voor het kleu teronderwijs; voorziening woning Ker- kweg 20; beschikbaarstelling krediet t.b.v. het aanbrengen van voorzienin gen omgeving N.H. Kerk. SASSENHEIM Vrijdagavond werd in het KSA-gebouw door de cabaret groep 'de Narcis' een stijlvolle non stop revue gegeven. De plaatselijke band 'The Rhytmic's' met Joop van Strien aan het elektronisch orgel, zorgde voor een goede muzikale om lijsting. De goed verzorgde avond stond voor de laatste keer onder lei ding van Wim Hulsbergen. SASSENHEIM Vrijdagmorgen kwart over zes werd de politie gebeld door huisarts G. B. Schmidt aan de Hoofdstraat, die een bijzondere pa tiënt voor z'n deur had staan t.w. een varken. Het bleek afkomstig te zijn van een veehouder. Kennelijk had het dier zich vergist in het adres want dierenarts dokter De Geus, woont schuin tegenover dokter Schmikdt. Daar het varken in blakende welstand verkeerde werd het door twwe man van de politie opgevangen en naar z'n eigen weiland teruggebracht. SASSENHEIM Zaterdag was het dan ook voor Sassenheim de grote dag dat Sinterklaas arriveerde, hiertoe in de gelegenheid gesteld door de SA- MA-winkeliers. Z'n eerste bezoek was aan 'de Schutse' aan de Parklaan. SASSENHEIM Vrijdagavond werd in het clubgebouw van 'de Blauband', het 25-jarig jubileum gevierd. Na de receptie bleven de leden met hun dames in feestelijke sfeer bijeen. Eén en ander werd onderbroken door een tweetal huldigingen t.w. van ere-voor- zitter L. J. Drost, tevens één der oprichters en 16 jaar voorzitter, en hel ere-lid H. J. Krom, dat vanaf de oprichting een kleine 20 jaar als se cretaris z'n beste krachten gaf. VOORSHOTEN De vogelvereni ging 'De Vogelvrienden' te Leiden- Voorschoten organiseert op vrijdag 1 decmber, zaterdag 2 decmber en zon dag 3 december een grote tentoonstel ling van kleur- en zangkanaries en tropische vogels in gebouw Cultureel Centrum te Voorschoten. De opening stijden zijn vrijdag van 20-22 uur, zaterdag van 9-22 uur en zondag van 9-17 uur KOUDEKERK Tijdens een in Ter Aar gehouden bindingsavond van Koudekerkse, Woubrugse en Ter Aar- se G.Z.B.-vrijwilligers (georganiseerde- zelf-bescherming) is aan Koudeker- kers een onderscheiding uitgereikt voor 5 jaar trouwe dienst t.w. aan M. van Harskamp, P. Geerlof, mevrouw P. de Jong-Meinema, A. Jansen, J. Kroon en J. G. Kompier-Kraan. De heer L. Duiker, plv. HZB, ontving een onderscheiding voor 15 jaar trouwe dienst. KOUDEKERK Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor van Spanbeton kreeg het gemeentebe stuur van de direktie een geschenk in de vorm van een beeldje voorstellen de Aleida van Poelgeest. Het beeldje zal op zaterdag 9 december officieel aan de gemeente worden overgedra gen. Aleida zal een plaats krijgen in de tuin van het gemeentehuis. KOUDEKERK De voorbereidingen door de ijsclub 't Torentje voor de exploitatie van de ijsbaan aan de Kerklaan vorderen gestaat. Alleen zijn er nog te weinig leden opgegeven. USSE De officiële opening van het eerste Gezinsvervangend Tehuis voor Gehandicapten in de Bollen streek de riante villa Rutsbo is een feestelijk gebeuren geworden. De initiatiefnemer, wethouder Van Dam van Hillegom verrichtte de officiële opening. Het huis heeft 1.047.000 gekost. WOUBRUGEG B. en W. van Wou- brugge hebben de volgende bezwaren tegen het onderwerp Streekplan Plas- sengebied: 1. De toegestane groei van de bevolking is voor vele in het plan aanwezige dorpen absoluut onvoldoen de. 2. De voor de motivering van het plan gebruikte zeer verouderde gege vens zijn een onjuist uitgangspunt. 3. De vergroting van het waterareaal vooral in deze gemeente betekent een fundamentele ingreep in het specifiek agrarische karakter vooral van Hoog- made. 4. I.v.m. de vooral in Hoogma- de te verwachten sterke toeneming van de recreatie dient ook de ver keersproblematiek, die hieraan inher ent is, te worden onderkend. WOUBRUGGE Gezien de huidige situatie en de groeiverwachting van Alphen aan den Rijn en enkele ande re kernen en ook gezien het positieve oordeel over zijn levensvatbaarheid zijn B. en W. van Woubrugge ge sterkt in de opvatting, dat een zelf standig gewest 'Rijnstreek' voor noord-oostelijk Zuid-Holland gewenst is. Een dergelijk gewest met een be noord-oostelijk Zuid-Holland gewenst is. Een dergelijk gewest met een be stuurlijke zetel op relatief korte af stand van alle burgers kan ook psychologisch dicht genoeg bij de be volking staan. stenen, asfalt en beton het groene hart van Zuid-Holland in stand te houden; -Herindeling bij Zoetermeer kan hoogbouw ten gevolge hebben; - Meer garanties voor het behoud van het eigen dorpskarakter; -In een klei nere gemeente kan de afstand tussen burgerij en gemeentebestuur zo zijn dat de burgers zich meer betrokken voelen bij het bestuur. Zoals men weet wordt woensdag bij de verkiezingen tegelijkertijd een me ning gevraagd over de herindeling van Benthuizen. De SGP adviseert iedereen die het karakter van Ben thuizen, zoveel mogelijk wil bewaren, voorkeur te geven aan het vormen van een nieuw agrarische gemeente. BENTHUIZEN Blijft Benthuizen zelfstandig? Ook de SGP-kiesvereni- ging heeft zich hier meermalen mee beziggehouden. Aanvankelijk was men van mening dat Benthuizen zelfstan dig kon blijven, maar gezien de 'Nota Beernink' en de publikaties van Gede puteerde Staten, bleek dit geen haal bare kaart te zijn. Daarom zijn de gedachten uitgegaan naar een nieuw te vormen agrarische gemeente ten oosten van Zoetermeer:-Benthuizen en Moerkapelle zijn wat betreft godsdien stige en politieke overtuiging bijna gelijk, terwijl er ook met de nadere gemeenten overeenkomsten zijn; -Juist als agrarische gemeente heeft Bent huizen tot taak in een wereld van Warmonds Fanfare gaf uitvoering WARMOND De muziekvereniging Warmond's Fanfare concerteerde zal terdagavond in 't Trefpunt. Dit was de eerste seizoenuitvoering; men doet het hier altijd dubbel. De klank, die in deze beperkte ruimte toch al weinig ontplooiingsmogelijk heden vindt, zou nog meer reliëf en diepte moeten hebben. Men hoort nog te veel hoekige klanklijnen, die het spel vervlakken. Afgezien van deze opmerking, verdiende de uitvoering te worden geprezen. Er werd vaardig vlot gemusiceerd, door alle spelers. Het programma bestond uit mooie, elk geval prettige muziek, onder meer twee concours-nummers. Johan van Wolfswinkel ig en ■s. ie. In WOUBRUGGE Op 2 maart 1972 vond ten gemeentehuize het eerste overleg plaats met de voorlopige be stuursleden van de 'Stichting Cen trum Hoogmade' i.o over de realise ring van een dergelijk centrum. Al hoewel verwacht mag worden dat de exploitatie van het project praktisch sluitend zal zijn heeft het bestuur verzocht het eventuele nadelige saldo voor rekening van de gemeente te willen nemen. Het komt B. en W. juister voor aan de stichting jaarlijks een subsidie te verlenen, voor het eerst in 1973, tot het bedrag van het nadelige saldo, met een maximum van 7.500. LEIDERDORP De voorlichtings ambtenaar van de gemeente, de heer H. E. van der Winden, is per 1 maart 1973 benoemd in gelijke funktie in de gemeente Sneek. HILLEGOM Het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging SIZO werd zaterdag in Treslong luisterrijk ge vierd. De dag begon met een réunie in de foyer. 's-Middags om half drie begon de door honderden bezochte receptie, die tot zes uur uitliep. Niet minder dan 24 voetballen mocht voor zitter A. L. de Graaf in ontvangst nemen. Onder de sprekers bevond zich ook burgemeester J. Ch. L. van Niekerk. Hij voorspelde, dat de reali sering van een nieuw sportpark voor alle buitensporten in Hillegom wel eens een ware lijdensweg zou kunnen worden. De dag werd besloten met een feestavond. HILLEGOM 'Nuts'-departement- voorzitter H. Roland heette zaterdag avond in een overbezette Nutszaal twee oud-voorzitters welkom, dr. H. F ten Hoopen uit Heemstede en zijn voorganger, ere-voorzitter J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode, die met het erelid, de heer C. L. Woerlee 50 jaar als lid deel uitmaakten van 'de hon derdjarige'. Penningmeester D. Ter Haak bood laatstgenoemde twee na mens de Haarlemse Nutsspaarbank bloemstukken aan. Tevoren liet voor zitter Roeland de eeuwgeschiedenis de revue passeren. NOORDWIJK 'Vogellust' hield het afgelopen weekeinde haar vogelshow in restaurant De Boer aan de Hoofd straat. Er viel o.a. een collectie goul- damandines van superklasse te bewon deren. Keurmeester Dommerholt had in een dergelijk aantal nog nooit zo'n hoog gehalte aangetroffen. De meeste punten behaalde de heer J. Haasnoot met een zelfgekweekte vogel (90 plus punt). Hij ontving een legpenning van de gemeente. HAZERSWOUDE Na verleden week aan de Rijndijk ingehaald te zijn, bracht Sint Nicolaas afgelopen zaterdag zijn bezoek aan het dorp. Voorafgegaan door het Hazerswoudse tamboer- en trompetterskorps maakte de Sint een feestelijke rit in een open rijtuig. In het Hervormd Verenigings gebouw bezocht hij de daar reeds aanwezige jeugd, die er de filmvoor stelling bijwoonde. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad kreeg vrijdagavond de gelgenheid om in een vrije discussie zich uit te spreken over eventuele gewestvorming. In zijn algemeenheid was de gehele gemeenteraad voor Ge westvorming; bezorgd toonde de raad zich over de uitvoering daarvan en twijfels waren er over de bestuurs kracht van een Gewest. In de grote lijnen toond^ de raad een afkeuring ten opzichte van een grootgewest Den Haag en sprak een zekere voorkeur uit voor een kleiner stadsgewest Lei den. De gemeenteraad ging ermee akkoord dat B. en W. de brief van G.S. over de struktuurschets beantwoorden op een dusdanige wijze dat de gewestvor ming positief benaderd wordt en een groot gewest ongewenst blijkt. LEIDEN Tijdens verkiezingsbijeen komst Nan de Statenkring Leide- de SGP heeft ir. C. N. van Dis jr, te Alphen aan den Rijn, lid van de Tweede Kamer, het woord gevoerd Hij gaf de raad, niet aan de kant te gaan staan. Het is moeilijk een kans te maken. Wij hebben nog nooit in de geschiedenis zo'n welvaart gehad. Toch komt men het onbehagen en de ontevredenheid overal tegen. Allerwe- ge stelt men de vraag, naar duidelijk heid in de politiek. De SGP heeft nooit onduidelijkheid gehad. Wat de progessieve drie in hun program heb ben opgenomen, doet het ergste vre zen. De confessionele drie doen het anders, maar weten zij nog, dat zij zich hebben te leiden naar Gods Woord en wet? Het is een duidelijke zaak, dat de ere Gods, moet worden beleden. NOORDWIJKERHOUT B. en W. stellen de raad voor op advies van de Rijksonderwijsinspectie een gymnas tiekzaal te bouwen en deze zodanig te plaatsen dat hij gebruikt kan worden door zowel de Victorschool als de Ireneschool. Tevens zou de toekomsti ge openbare basisschool van deze zaal gebruik kunnen maken. Voor het on derwijs in lichamelijke oefening aan deze scholen bestaat de behoefte uit twee gymzalen. Daarin kan worden voorzien door de bouw van een sport zaal van 22 bij 42 meter, op een terrein aan de Van Iersellaan-Van der Weijdenlaan, in de nabijheid van de drie scholen. Raad Woubrugge WOUBRUGGE De gemeenteraad vergadert 28 november om half acht. De agenda vermeldt o.a.: Uitbreiding commissie Ruimtelijke Ordening; Ver koop grond voor 16 premiewoningen te Hoogmade; Verkoop grond t.b.v. de bouw van 36 vrije-sectorwoningen te Hoogmade; Onderhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan, onderdeel Hoogmade; Subsidienota; Subsidiëring 'Cultureel Centrum Hoogmade'; Structuurschets voor de bestuurlijke indeling; Ontwerp-streek- plan Plassengebied; Aanbieding begro tingen 1973. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Cornelal dr v J Varkevisser en W Kuijt. Patrick zn v T Schmidt en A .1 M Warmerdam Johannes zn v T H Straahof en R van Delft. Isaac J zn v I Bos en H M A van Rijn. Esther W M dr v N J M de Lange en A T Janson. Marjolein dr v H H Vodege 1 en W P Holierhoek. Simonaa en v C de Jong en C Hoek. Eduard W zn v C H van der Wijngaard en W E M van der Hulzen. Joukje dr v J J Keuning en G E van den Berg. Overleden: A Rijnsent. vrouw; C Verdoes, cchtgen. van J Guijt. J van Leeuwen, man; J W Bruginans. man; C van den Hoed, man; M Koster, man; H J Tuinhof de Moed. man; W F Fasseur, man; J de Melj, gehuwd gew. met H Seller. Gehuwd: J van Oosten en S M Valckx. N J C A Overdevest en L J M van Slingerland. G W van stiphout en J A M Derksen. J M Zuijdwegt en J M Sijmons. P J F de la Rie en I Vons. R Kramer en M J P Rljsbergen. E Volker en E M H Piek. G. A Lagerwerf en W CAM Cornelisse. SASSENHEIM Voor het bevol kingsonderzoek op tuberculose van 5 tot 13 oktober werden in totaal 6956 mensen opgeroepen. Hiervan gaven er 4057 gehoor aan de oproep. Bij deze cijfers moet opgemerkt worden dat men beneden de 25 jaar niet werd opgeroepen. Tien procent van de op- geroepenen bleef zonder meer weg. NOORDWIJKERHOUT De verbou wing van het kantoor van de Algeme ne Bank Nederland aan de Herenweg 1 is voltooid. Het verbouwde kantoor staat op woensdag 29 november tussen 17.00 en 19.00 uur ter bezichtiging open. LEIDEN In de weck van 6-11 november heeft een groep van tien eerste jaars doctoraalstudenten in de politieke wetenschap een onderzoek gehouden naar het stemgedrag van eerstejaars rechtenstudenten. De 'nieuwe kiezers' gaan voor een groot deel stemmen wat hun ouders stemmen. Het ouderlijk milieu van deze kiezers is belangrijker voor de partijkeuze dan hun opvatting over politieke kwesties. Ongeveer 43 procent van dc onder vraagden gaat op dezelfde partij stem men als de ouders. Van dc VVD- HAZERSWOUDE Donderdag hield het Christelijk gemengd koor 'Zang en Vriendschap' de jaarlijkse leden vergadering in het Hen-. Verenigings gebouw. Na de opening door voorzit ter J. Slootweg memoreerde secretaris C. Francken de belangrijkste gebeur tenissen van het afgelopen jaar. Het aantal leden van het grote koor bedraagt evenals vorig jaar 85, 'maar we blijven streven naar de 100', aldus het bestuur. De financiële toestand werd door de penningmeesteresse ma tig genoemd; na enig beraad werd besloten de contributie tot 1,50 per week ie verhogen. Bij de bestuursverkiezing werden alle bestuursleden, behalve mevr. Matze die zich niet herkiesbaar gesteld had. herkozen. Hiervoor werd in de plaats gekozen de heer J. Laros. Er werd besloten op voorstel van het bestuur de bestuursleden voortaan voor 3 jaar te kiezen. Als blijk van waardering voor haar werk werd aan mevr. Matze een plant overhandigd; zij is nl. vanaf 20 maart 1946 penningmeesteresse van de vereniging geweest. Nadat secreta ris rancken de verkoop van jubi- leumkaarten ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de ring Leiden aangekondigd had, kreeg het program ma een feestelijker karakter. Met de traditionele verloting, die tot in de kleine uurtjes duurde, werd de jaar vergadering besloten. stemmers onder hen heeft 62.1 per cent een 'VVD-vader'. Van de VVD-stemmers geeft 37 per cent op dat hun vader meer dan 50.000 gulden per Jaar verdient. Dat zelfde geldt voor de DS'70-stcmmcrs. Voor de PvdA-stemmers is dit percen tage slechts 10. Van de ondervraagden is 39,2 percent van plan WD te stemmen en 14,4 percent DS'70. Dc progressieve partij en krijgen maar weinig stemmen: PvdA 7.5, D'66 4,3 en PPR 5,3 per cent. De confessionele drie halen 8,1 percent. Wanneer men de mening van de on dervraagden over politieke kwesties peilt, blijkt de afstand tussen 'rechts' en 'links' minder groot te zijn dan men op grond van de partijvoorkcur zou verwachten. De groep ziet een trend tot 'deconfes sionalisering': van de ondervraagden die opgaven dat hun vader gewoonlijk KVP stemt, stemt slechts 23 percent zelf KVP. 42 percent gaat naar dc VVD en 12 percent naar DS'70. Voor de ARP en CHU gelden ongeveer de zelfde cijfers. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse IJsclub gaat de accommodatie grondig veranderen. Dit deelde de voorzitter P. van der Eyk mee op een ledenver gadering. Men had dit al eerder op het programma staan, maar de moge lijkheid dat men het huidige terrein zou moeten verlaten was niet uitgeslo ten. Nu men van gemeentewege be slist geen mededeling kon doen wan neer dit een feit zou worden n r mogelijk nog wel enige jaren mee gemoeid zijn. moet wel tot verbete ring worden overgegaan. De tekening is ter goedkeuring bij de gemeente ingediend, De kosten bedragen onge veer 10.000 gulden. Het gebouw zal zodanig worden opgetrokken, dat het. indien nodig, verplaatst kan worden. Raad Warmond vergadert WARMOND De raad vergadert dinsdag 28 november om 8 uur. De agenda vermeldt o.a. Beschikbaarstel ling krediet voor de aanschaffing van verkeersborden; krediet voor ontwik kelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften voor de Christelijke Kleuterschool; Verlenen van medewer king voor de bouw van een tweeklas- sige chr. kleuterschool; Subsidie Co mité Jeugd Natuurwacht; prestatie subsidie Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland; mededelingen inza ke plan 'Zwanenburg'. Visserijberichten SCHEVENINGEN, 25 november Visserijbe richten. Besommingen trawlers: SCH 7, 14060. SCH 55. 19280, SCH 323, 12365. Besommingen kustvissers: SCH 11. 1535, SCH 28. 2330. SCH bosommlngen spanvlsscrs; KW 33 en KW 180. 8025. Noteringen per kg: tong g 10.09-10.15. tong gm 10,03-10,67. tong km 10.37-10,40 tong I 1112-11,16 tong II 1136-11,40, tarbot 1 0- 10,50 tarbot II 709-720, tarbot III 5,89-596, tarbot IV 5.88-595. griet I 552-570. griet II 4.41-4.70. Per 40 kg; schol gm 74-79 schol m 83.50-S4. schol kl 68,50-74 wijting gestr. 50.80-72. wijting dicht 50-52, schal 47-64, bot 32-34. kabeljauw m 88-99. kabeljauw I 65-79, kabel jauw II 65-80. kabeljauw III 63.20-76. verse haring 70-80. Per 100 kg: Kabeljauw gr 250- 270. Aanvoer: 585 kisten kabeljauw. 80 kisten schol. 285 kisten wijting. 135 kisten schar. 10 kisten makreel. 1360 kg tong en tarbot Verwachte aanvoer voor maandag 5 4 6 trawloggers. HILLEGOM Zaterdag 25 november houdt de v.v. SIZO t.g.v. het 40-jarig bestaan een reünie in Treslong van 10.30-12 uur, des namiddags een recep tie van 2-4 uur. Zaterdagavond wordt in de grote zaal een feestprogramma 'SIZO 40 jaar' gepresenteerd door 'The Jerry Jox* met vele artiesten. LISSE De 55-jarige harmoniekapel Canite Tuba gaf. ter gelegenheid van het elfde lustrum, met de bijna 60- jarige harmonie Arti et Religioni uit Alphen. een feestconcert in de St. Agathakerk. Het programma zag er prettig en niet conventioneel uit. De samenklank had karakter, kleur en reliëf en de afwer king en de presentatie waren verzorgd en levendig. Toch kregen we beslist niet het volle pond en moesten we vaak maar aan nemen. dat de détails even nauwlet tend en serieus behandeld werden. Men kan namelijk in deze enorme ruimte beter een orgelconcert dan een harmonie-uitvoering horen. Veel ge luid zwierf weg. Sommige stukken klonken wel redelijk doorzichtig, doch zodra het slagwerk op volle sterkte kwam, verdween alles in de mist. Het is tegenwoordig wel amerikaans en engels of althans in die trant, wat de 'blazersklok' slaat. Maar als het boeiend, pittig, en dus onderhoudend klinkt, kan men met die eenzijdigheid grotendeels vrede hebben. Johan van Wolfswinkel SASSENHEIM Tijdens de jaarver gadering van de Sassenheimse IJsclub bleek dat er een nadelig saldo is van ruim 2000 gulden. Het ledental is met 223 gestegen naar 2472. Het voorstel de contributie te verhogen werd aan genomen. Voorzitter Buurman werd gehuldigd omdat hij 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. KATWIJK De nieuwe grammo foonplaat van Réinate Heemskerk met de Katwijkse Revival Singers is uitge komen. De plaat, opgenomen in de Rijnsburgse Immanuëlkerk is al een groot succes. De titel is 'Reinate Heemskerk zingt kerstliederen'. FILMS LEIDEN TOT 30 NOVEMBER: Camera: 'Clocowork Orange' 18 jr. Dag. 19 en 21.15 en do, vr, ma en dl 14 30. Matinee 'Makker, de zoon van Rin Tintin' a.l. za, wo 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'Jango' 18 jr. vr-za 23.30 uur. Luxor: De Duivelin van Texas 18 Jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur plus zo 16.45 uur. Studio: 'Family Life' 18 jr. (voor aanvang- stden zie Luxor). Lido: 'Duck you sucker' 18 Jr. (vuor aan vangstijden zie Luxor). Trianon: 'The Burglars' 18 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur plus zo 16.30 uur MAANDAG 27 NOVEMBER Stadhuis. 7.30 uur gemeenteraad. Foyer Gehoorzaal. 8uur: filmlezing K. en O.. Nieuw-Zeeland. Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4 30 uur: spreek uur Burg. Pensioenfonds. DINSDAG 28 NOVEMBER Rapenburg 24 (Augustinus). 8.15uur: avond over taaicompensatie. Wijkgebouw De Goede Herder. Oude Vest 13. 2 ot 5 uur: verkoopmiddag ten bate van de herv. wijkgemeente Molenwijk. Breestraat 19, 7 tot 8uur: spreekuur Chr. migratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8uur:spreekuur Bouwfonds. Hooigracht 38. 7.30tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jeugd. Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur spreekuur parttimewerk vrouwen. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Zuiderkerk, 8.15 uur: concert Lelds Kamer koor. WO NSDAG 29 NOVEMBER Gehoorzaal. 8.15 uur: Hoofdstad Operette met lm Weissen ROssl. Studentensociëteit Minerva: verkiezingsa vond. Dijkstraat 2a, lOtot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 30 NOVEMBER Praethuys, Vrouwenkerkkoorstr. 9. 8 uur: gesprek over binnenstad. Gehoorzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest met Carlos Feller bariton. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 1 DECEMBER Rapenburg 24, 10 uurnam.: Jazz-zolder Hot House. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. Land schappen uit de 17e eeuw. Sted. Musenm de Lakenhal: Oude Singel 28. Lëb- van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelLng. wandkle den en textielplastieken van Marijke Slul- tiens-Thunnissen. tot lr december. Galerie Van der Vlis». Botermarkt 3. Leiden: Schilderijen van Karei Wlggers. keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- derlk van Batenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Rapenburg 94, Galerie 't Duivenhya: dozen, schilderijen en grafiek van Laetitia de Haas 24 november tot 16 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdc- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo, van van 15.00-15.15 uur. APOTHEKEN Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171. apotheek Voorschoten en apotheek oegstgeest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3