Ontspannen AMVJ weer dan Blokkeer TT: onverwacht grote zege op Deltalloyd: 8-2 Vertrek van broer Huug werkt stimulerend op prestaties van Hugo Harrewijn bij RZ bij ellce sport ïnkhof: 'Eindelijk weer eens een echte wedstrijd DL Supporter slaat speler met fles Sittardia overspeelt Swift: 24-13 beukers wint 000 meter Afgang voor judoteam lUW/KWARTET MAANDAG 27 NOVEMBER 1972 SPORT T15/K11 -D onze volleybalmedewerker [STERDAM Het alleen-maar-prestigeduel in de eredivisie rl leybal is door landskampioene AMVJ met 3-2 gewonnen. Het ia twee en een half uur durende duel, dat in vorige seizoenen jjd goed was voor enkele duizenden toeschouwers, bracht de amper vijfhonderd toeschouwers de cijfers 17-15, 15-13, 9-15, 16 en 15-3 op het scorebord. Een in feite in de laatste set dus duidelijk gestelde zege voor de Amsterdamse titelhouders, i och is voor mij de uiulag 2-2', was het commentaar van Herik ogerwaard. coach van de Rijswijkse ploeg. duel tussen de beide koplopers de eredivisie had geen enkele Beide ploegen zijn er al zeker dat zij in de tweede helft van de ipetitie in de finalegroep voor het •Jdskampioenschap uitkomen. De Istrijdresultaten uit de nu nog lo in ide eerste helft tellen daar niet Dit stempel drukte duidelijk op wedstrijd. Wel was men in AMVJ- ngen benauwd voor de Blokkeer- >g, maar die vrees belette de pioe niet er vrij ontspannen tegen aan gaan. hebben eindelijk weer eens een Istrijd gespeeld', vond bijvoorbeeld t p Tinkhof. 'Dat was tot nu toe le het geval geweest. De krachtsver- niidingen met de andere ploegen ligt er uit elkaar. Als er geen eblang- e veranderingen komen blijft dat eerste vijf jaren nog wel. Het is femer, dat dit doorwerkt in het ^onale team. Eigenlijk zou die hele iep uit elkaar gegooid moeten wor- Maar als het zo doorgaat als nu, v^len we nog als we al opa zijn.' khof ziet wel een oplossing. 'Ze met de jeugd bezig. Die gdploegen hebben er eigenlijk al maar wat aan, als ze veel wed- jden spelen. Waarom laten ze die ei gdploegen juist voor het opdoen ervaring niet meedoen in de Dan spelen ze tenminste wedstrijden. Met de verenigin- moet iets te regelen zijn. Het is te gek, dat wij op onze leeftijd ;hde top uitmaken.' Die top, die de istelveense sporthal Bankras bezig ld, is er echter niet in geslaagd de n 1 te boeien. 3' kkeer startte met de formatie Jur- Koolen, Loek Willemstein, Frank ^hstandse, Joop Tinkhof, Jacques de ik en Johny Groen het succesvolst, ar blok- en verdedigingsfouten van landskampioenen kwamen de Rijs- kers op een 83 stand. Voor de isterdamse coach Jaap Korsloot ^ileiding in de eerste time-out te chten. Overigens geen abnormale want de AMVJ-ploeg heeft in .ngrijke duels altijd een inspeelpe- de nodig. Het duurde door activi- ten van Frank Constandse en Jac- es de Vink. door de lage zaal vaak inig gelukkig in de hoge aanval, iter wat lang eer de aanpassing irsloot moest er dus bij 10—3 een Sede time-out aan wagen. Pas daar- kwam de kentering. De ploeg van rsloot kreeg wat meer vat op bij- ïrbeeld de zeer goed draaiende okkeer-pupil Loek Willemstein. De njamin in de Rijswijkse ploeg kreeg idelijk de kans goed door te bre- n. Jurrien Kooien daarover: 'Van al honderden jongeren die we bij akkeer gehad hebben, is hij de a ige van de laatste jaren die er komen is.' De landskampioenen dden aan het net aanvankelijk nog- moeilijkheden met hem. s toen Veldhuis Avat beter erin 'am, hij was ongetwijfeld weer een n de sterkste spelers in deze wed- ijd, kreeg de strijd een wending. Hoogerwaard had het snel door en probeerde bij een time-out op 107 de bedoelingen van de wedstrijdwinst aan zijn ploeg duidelijk te maken. Ook al doordat Korsloot een aantal tactische wissels toepaste het De venter talent Henri Scholten werd voor het net ingezet voor spelverdeler Wim Hoeboer en Rein de Wit kon in het achterveld de verdediging ten kos te van Hans Jansen versterken kreeg AMVJ meer greep op het spel. Het won ook de tweede set en had daarmee de suprematie bewezen. Blokkeer mocht de twee volgende sets pakken. De derde ging zeer ge makkelijk (9—15), maar de vierde set leverde meer moeilijkheden op. Via een moeizame 1418 winst werd een vijfde set noodzakelijk. Het werd de meest boeiende periode. In een mini mum aan tijd liep AMVJ naar een 40 voorsprong. Bij elk punt vlogen de Amsterdammers de lucht in. De Blokkeerders wilden het hoofd al bui gen. toen het meest sensationele mo ment uit ,de wedstrijd ontstónd. De Blokkeerders maakten drie punten en probeerden met dezelfde triomfkreten als de Amsterdammers daarvoor maakten, hun tegenstanders te intimi deren. Jurrien Kooien plaatste daarbij een schampere opmerking. Tot grote hilariteit kreeg zijn tegenstander Geert Trompetter er echter de schuld van. AMVJ begreep in ieder geval dat het even ernst was en liet de zaak bij 15—3. Heron ercdlvlsle:AMVJ-Bloklceer 3-2 <17-15. J5-13. 9-15. 14-16. 15-31. US-Valuas 3-1 (15-8. 7-15. 15-9. 15-61. Geldrop Comb.-DS 3-2 (15-9. 15-6. 10-15. 13-5. 15-51. Orawl-Llbanon 3-2 «4-15, 15-7. 14-16, 15-4. 15-12), AMVJ/RLVC- SFC 1-3 (13-15, 15-8. 6-15. 8-151. Eerste dlvislr A: Vreclesteln-F.AW 3-2. NSH-Dynamo 3-0 Vonk-SOS/DPC 3-2. Clto-I.vcurgus 0-3. Vtos-Octopus 3-1 Isala-DTS 3-0. B: Range- roes-Bekkerveld 1-3. Were Di-PVC 3-1. Berml- HVS 3-0. Valboval-Radius/MVC 2-3. WC'Ex- ZWOLLE Een driftige sup porter van PEC Zwolle heeft na afloop zijn woede gekoeld op de verdediger van Eindhoven Van Guns. Op het moment dat de Eindhovenaar in de bus die hem naar huis zou brengen wil de stappen, sloeg de supporter met een bierfles op hem in. De toeschouwer had zich opgewon den over hel gedrag van Van Guns die tien minuten voor het einde van het duel PEC-Eindho- ven de Zwollenaar Hoogedoorn ten val had gebracht op een wijze die volgens de man niet juist was. Van Gun ontweek de klap echter door een snelle be weging. Alleen zijn polshorloge ging verloren. Toegesnelde be stuursleden en spelers van PEC grepen haastig in en slaagden erin de man af te voeren. ADVERTENTIE De duizenden uitzendkrachten van fób tempo-team bewonderen hun tafeltenniskampioenen om hun sportiviteit. Noteer adres en telefoonnummer van deze unieke uitzendorganisatie met uitzen ding voor eike funktie. Uitzendbureaus o.o. in Amsterdam: Rokln 8. Rnkln 73. Ferdi nand Bolstraat 99. Wlllcmsparkweg 112. do Bijenkorf (Damrak), Rotterdam: Schledamse Vest 46, Utrecht: Oudkerkhof 46. Predik herenstraat 31. Constandse en Tinkhof (donkere shirts) zijn kansloos op een harde smash van Hans Jansen. 2-3. i Pau- cellent-Delta 3-2, Heer/Ploum-Petrus lus 1-3. Dames eredivisie: Vredestein-Bekkervcld 0-3 (5-15, 3-15. 14-16). Athlon-SFC 3-1 (15-8, 15-8. 8-15. 15-1DVC-Valuas 3-0(5-7. 5-4. 5-6. Valhoval-Dynamo 3-2 (7-15. 15-17. 5-15. 15-9, 15-8>. Energo-Octopus 0-3 <12-15. 8-15, 7-15). ADVERTENTIE delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep nv. en jn verzekeringen Eerste divisie A: Armixtos-Olympus Lycurgus-SOS/DPC 3-1, Amsterdam'Boeme rang-Drachten 3-2, Orion-VIC BRC 3-0. B: Artvendo-Bekkerveld 2 0-3. AMVJ/RLVC-PVC 3-0. AMVJ-Die Raeckse 3-2. Set Up-VC Til burg 3-2, Orawi-Oikos 3-0. Karanoi-Haag '68 2 0-3. Standen: HEREN: Blokkeer 9r25 AMVJ 8-22 SFC 8-21 Corbulo "to AMVJ/RLVC 7-12 US DAMES: Bekkervcld Haag'68 DVC Vredestein Valuas 9-27 8-21 9-15 8-14 8-13 8-10 Tornado 8-11 Valuas 9-9 Geldrop Comb. 8-8 Libanon 9-8 Orawl 9 5 DS 9-0 Athlon 7-9 SFC 9-9 Corbulo 6-8 Valbovol 8-7 Octopus 8-7 Energo 8-4 KOOS HAMER SITTARD Sittardia heeft in de zaalhandbalcompetitie duidelijk af stand genomen van Swift Arnhem. De nationale kampioen walste bij tijd en wijle over de Arnhemse ploeg heen die met negen doelpunten verschil (23—14) naar Arnhem werd terugge stuurd. Jo Maas, trainer van Sittardia: 'En toch was het niet onze beste wedstrijd. Ik heb echter het idee dat de Arnhemse ploeg een tikkeltje aangeslagen was omdat men trainer- coach Bertus Kras miste wegens ziek te. hetgeen het vertrouwen onder mijnde. Onze ploeg die uit de eerste Europa Cup-wedstrijden en de inten sieve voorbereiding moreel gesterkt is. vond de zwakke punten in de Swift-ploeg die beslist geen grootse wedstrijd speelde en duidelijk onder het normale peil bleef'. Sittardia speelde met wisselende vleu gelspelers die de 6-0-verdediging van Swift doldraaide. Uit de tweede lijn werd ijverig geschoten door Kivit, Reijnders en Rietbroek. Hoewel de uitslag zo voordelig is uitgevallen voor Sittadia is Maas ervan overtuigd dat zijn ploeg nog teveel kansen mist. 'Er werden ook nog teveel fouten gemaakt, wat op balverlies komt te staan. Onze grote kracht is echter dat wij rustig en snel kunnen opereren'. In Sittard rekent men na deze ne derlaag van Swift weer op een nieuw kampioenschap. De Limburgse ploeg heeft een voorsprong van vier punten op de Arnhemmers. Jo Maas: 'Conditi oneel waren wij eveneens ver de meerdere. Onze aanvallen konden ra zendsnel worden uitgevoerd waarop de Arnhemmers geen antwoord had den. We liepen uit tot 125 bij de rust. In feite hadden wij echter toen reeds meerdere doelpunten moeten scoren'. De Arnhemmers die af en toe tot figuranten werden gedegradeerd in dit toptreffen kwamen alleen in de running wanneer Sittardia de teugels liet vieren. Ook deze instelling is in het tophandbal nog verkeerd. Wil je meedraaien, dan moet je een volle wedstrijd op topkracht kunnen spelen. Gebeurt dit niet, dan is men mentaal nog niet sterk genoeg'. sittardia 4-8 Olympia H 5-4 V en L 5-7 Aalsmeer 5-3 AHC'31 5-6 Meteoor 4-2 Swift 5-6 Attila 5-2 Nico van Slobbe weer tijdist fit Van onze tafeltennismerle werker AMSTERDAM Vóór de tafeltennistopper TTDeltalloyd zag liet er voor de thuisclub zo somber uit dat manager Gerard Hols- wilder opmerkte: 'Ik geef onze ploeg niet meer dan dertig pro cent kans.' Maar zoTi twee uur later bleek zich een wondertje vol trokken te hebben: de stand was 6-1 en de vice-voorzitter van de NTTB, Philip Mortier, was bezig de zegevierende ploeg geluk te wensen met bet behaalde 'herfstkampioenschap'. De einduitslag werd zelfs bepaald op 8-2. Wat was er aan de hand? Donderdag morgen werd tweede man Nico van Slobbe wakker met een verschrikkelij ke pijn in zijn rug. Hij kon zich helemaal niet meer bewegen. Doordat een fysiotherapeut niet le bereiken was, ging er een dag overheen voor dat de Schiedammer kon worden be handeld. Van Slobbe werd op de been geholpen door warmte-behandeling en stond zaterdag weer achter de tafel tegen Scylla. Holswilder: 'Het ging maar moeizaam. Hij won er dan wel twee. maar het bleek toch wel dat hij nog lang z'n oude vorm niet had.' Het gevaar was elk moment aanwezig dat Van Slobbe in elkaar zou klappen, zondagmiddag in de beslissende wed strijd tegen Deltalloyd. Maar het ge beurde niet. Van Slobbe. 'Ik ben van zelfsprekend wel even bang geweest, maar het ging wonder boven wonder goed. Dit was zelfs de eerste keer dit jaar dat ik een behoorlijke wedstrijd speelde.' Dat was waar. Zijn openings wedstrijd tegen een naar zichzelf zoe kende Bert Schoofs was een hoogte punt in het in een anti-climax geëin digde treffen. Met twee keer 2118 bepaalde de alert reagerende Van Slobbe de tussenstand op 30. Waar mee Deltalloyd in feite definitief op de knieën was gedwongen. Een eerdere klap had de ploeg in de eerste partij gekregen. Na een in feite Verrassende nederlagen ran Fiat Stars en Flamingo's LO (ANP) De Nederlandse hard ier Wim Beukers, die in Noorwegen ont en daar uitkomt voor de laatsclub Toensberg Turn, heeft tij- ns schaatswedstrijden op de Valle vinbaan te Oslo, de 5000 meter ge- nncn in 7.49.7. Hij bleef daarmee chts vier seconden boven zijn per- onlijke record. Opvallend was dat - sterke Noor Per Willy Guttormsen iveede) niet verder kwam dan de sprintersklasse, x Björang (Nw) in 39.9 seconden >or Arnulf Sunde (Nw) 40.3 en Jo- n Lind (Nw) 41.3. 00 meter: 1 Bioerang 1.23.6: 2. Sun- 1.24.8: 3 Lind 1.26.5 de all-rounders won Erik Vea ïw) in 41.9 sec. de 500 meter voor sle T Johansen (42.1) cn Dagfinn jen (42.1). Per Willv Guttormsen iteerde een tijd van 43.1 sec. 3000 eter: 1 Geir Nyland (Nw) 4.36.8: 2 5m Srage (Nw) 4.37.3. 5000 meter Wim Beukers (Ned( 7.49.7: 2. Gut- irmsen 7.57.8: 3 Kai Stenshjemmet ïw) 7.58.7. ames: 1500 meter: 1 Connie Carpen- r (VS) 2.31.9: 2 Lisbeth Berg (Nw) 32.8: 3 Tove Berntsen (Nw) 2.32.8 Van onze basketbalmedewerker ROTTERDAM Waar het spanning betreft kan het weer niet op ge durende dit weekeinde in de basketbalcompetitie. EBBC-Punch le verde net geen verrassing op: 103-106. Maar dat was wel het geval bij Fiat Stars tegen Lions (68-72) en in de ontmoeting Rotterdam Zuid-Flamingo's, waar het eindsignaal klonk bij 87-97. weer een jaar verder is in zijn basket bal-ontwikkeling,' stelt deze. Hoe dan ook. Hugo Harrewijn speelde voortref felijk. vooral gedurende de eerste helft. Toen Hugo Harrewijn gedurende de tweede helft mede door een vroegtij dige persoonlijke foutenlast wat te rugviel, compenseerde Jan Loorbaeh dat meer dan voortreffelijk. Neder lands langste baketballer (2.16 meter) kwam gedurende de eerste helft (rust 45-42) niet in het stuk voor. Maar vanaf de eerste minuut na rust was zijn aanwezigheid dominerend duide lijk. Nadat Kees Akerboom in de eerste seconde het verschil tot het kleinst mogelijke minimum (45-44) had teruggebracht, was het vooral een ongekend onstuimige Jan Loorbaeh die via uitstekend werk in de aanvals- rebound zijn team op een 55-44-voor- sprong bracht. In de verdediging plukte Jan Loorbaeh trouwens even eens een ferm aantal terugketsende ballen. Ook in het gedurende plusmi nus tien minuten consolideren van de tien tot elf punten voorsprong had hij een groot aandeel. En toen Rotter dam-Zuid zo een vijf minuten voor het einde de marge van 68-59 op 78-63 bracht, droeg Loorbaeh weer drie punten bij. Pas in de enerverende laatste minuten maakte hij een twee tal vangfouten wat hij overigens com penseerde door via twee feilloze straf- worpen na een grove uit teleurstel ling geboren persoonlijke fout van Kees Akerboom, het verschil in de eindstand op acht punten te bepalen. Dat Jan Loorbaeh met achttien pun ten de topscorer tijdens de tweede helft was. leek naast zijn ongekende inzet ook te danken aan de meest constante speler van Rotterdam-Zuid Tim Shea. Deze Amerikaan bracht zelf met 26 punten het hoogste totaal bij Rotterdam-Zuid op zijnnaam. Wed strijdtopscorer was de Haarlemse Amerikaan Smith met 34 punten. Maar de geslepen en spectaculaire wijze waarop Tim Shea dicht onder de basket meermalen twee of meer tegenstanders naar zich toe dwong, Gemengde gevoelens streden om voor rang. In het brein van de zich nog steeds op krukken voortbewegende Ruud Harrewijn tijdens die laatste wedstrijd. Aan de ene kant was daar de ergernis over het feit dat zijn nieuwe vereniging Flamingo's het loodje legde. 'Ze hebben het aan zich zelf te wijten', vatte hij dat gevoel na afloop samen. 'Flamingo's speelde slecht, als ik dat zit te bekijken, dan zou ik er graag zelf in willen sprin gen'. Maar aan de andere kant was ei- een stuk familietrots dat zich aan Ruud Harrewijn opdrong omdat zijn tweelingbroer Hugo een belangrijke rol speelde in de overwinning van de ploeg waarvan ook Ruud tot en met het vorig seizoen deel uitmaakte. 'Rot terdam-Zuid was de betere ploeg in deze wedstrijd en dan vind ik het uiteraard alleen maar fijn als mijn broer daarin goed draait', luidt zijn mening in dit verband. Is het voor de Harrewijn-twins een positieve ervaring niet meer in de zelfde vereniging te spelen? Viel met name de uitstekende prestatie die Hu- go zaterdagavond leverde ten behoeve van Rotterdam-Zuid niet ten dele toe te schrijven aan het vertrek van zijn kwalitatief toch altijd ietwat domine rende broer? Rotterdam-Zuid-coach Jan Bruin ziet dat niet. 'Je kunt zijn verbeterde spel ook zien als de logi sche consekwentie van het feit dat hij ADVERTENTIE Paul Ruysenaars die na afloop van het door Lions gewonnen duel tegen Fiat Stars op de schouders van het veld werd gedragen, slaat in de rebound een aanval van de Amsterdammers af. Links: Tom Chest nut. om dan Loorbaeh een schitterende scoringskans te bieden, maakt van hem de beste teamspeler onder de in Nederland optredende Amerikanen. Waf gezien het niveau van dit groepje tevens een titel met een absoluter (Nederlandse) waarde is. Overigens moet de taak van de bedreven afrol lende Loorback in dit blok-loc en rol spelletje zeker niet onderschat wor den, terwijl uiteraard ook de functie van trainer coach Jan Bruin in dit geheel zich opdringt. 'Toen Tim Shea bij ons kwam had hij nog nooit met lange spelers samengewerkt, nu nog ligt het bliksemsnelle combineren met de spelverdelers Jan Bekker en Mar cel Welch die tot de kleinste oredivi- siebasketballers van ons land behoren; Rotterdam Zuid is een team vol con trasten) hem het beste. Hij ervaart ons speltype ook als statisch. Maar als je de langste speler van Nederland in je groep hebt moet je natuurlijk hem benutten. Vijftig procent van onze aanvalstraining is er dan ook op ge richt om de lange man doel gericht te lanceren'. Daarbij laat Jan Bruin het dan. Het aan het inzicht van derden overlatend om de conclusie te trekken dat die trainingsarbeid onmiskenbaar vruchten heeft afgeworpen. Hoe functioneel Rotterdam Zuid om springt met zijn trainingstijd is trou wens voor iedereen die de gelijkmati ge niveaustijging van de Rotterdam mers heeft gevolgd erg duidelijk. In dat verband is de overwinning op het overigens tegenvallend Flamingo's niet zo verrassend. Indien men dan ook nog weet dat Rotterdam Zuid volgend weckend eindelijk net als de overige topploegen over twee Ameri kanen zal kunnen beschikken dringt de conclusie zich op dat de basketbal eredivisie er een nieuwe titelkandi daat bij heeft. Fred Horton van Memphis University zal nog eens 2,09. m toevoegen aan de indrukwekkende lengte die Rotterdam Zuid al onder de basket kan samenbundelen. Het duel Fiat Stars tegen Lions had minder niveau dan het spektakel in Rotterdam. Fiat Stars toonde aan dat de teleurstelling over de nederlaag tegen landskampioen Flamingos twee weken geleden de ploeg een fors vormverlies heeft gekost HEREN: RZ-Flamingo s S7—79: EBBC-Punch 103—106: Haarlem Cardinals-Donar 6165: Racing Agon-Bona Stars 5898: Flat Stars-Lions 68-72; DED-ASVU 74-76. Flamingos 1220, Punch 1220. Li- ons 1220. Rotterdam 1218, Fiat 12—18, Bona Stars 12—14. EBBC 12— 10, Haarlem Cardinals 126, Donar 12—6, DED 11—4. Agon 12—4 en Asvu 112. DAMES: Flat Stars-BOB 90—51: AMVJ-BV Amstelveen 48—37; RZ-The White Stars 46—58; DED- Wllskracht 64—65. 'onmogelijke' achterstand van 921 en 29 presteerde Herman Hopman, de debutant, het om de geroutineerde international Carel Deken met bij tijd en wijle sublieme backhandsmashes naar ccn nederlaag te spelen. Dit gevoegd bij het overtuigende optreden van Nederlands' kampioen Bert van der Helm en, aan de andere kant, de teleurstellende verrichtingen van 'newcomer' Rob Meyer bleek voldoen de voor een simpele TT-zege. En Deltalloyd? De ploeg opereerde ver beneden zijn kunnen. Er werd naar excuses gezocht. De gladde vloer werd vermeld, het nieuwe licht waar men aan gewend moet zijn. Het deed allemaal niets af aan het feit, dat met name Bert Schoofs en Rob Meyer (en in iets mindere mate ook Carel De ken) erg teleurstelden. Maar merkte voorzitter Jaap van der Horst terecht op: 'Deze wedstrijd was in feite niet zo belangrijk. Het ging voornamelijk om de eer, hoewel we met een even tueel kampioenschap natuurlijk zeker zouden zijn geweest van deelname aan het toernooi om de Europa Cup II. Maar in de tweede helft gaat het er pas echt om spannen. En dan is het misschien net andersom.' In de ereklasse dames is de beslissing nog niet gevallen. In Roelofsarends- veen speelden De Treffers en TT in een sensatierijke wedstrijd gelijk. Véronique van der Laan maakte haar positie als topscorer opnieuw waar. Ze bleef moeiteloos overeind tegen El len van der Helm, Conny van Moorst en Mieke Arntz, die een geblesseerde Ellen Klatt verving. Daartegenover slonden de drie 'nullen' van Mary Thuis. Een zeer verrassende Nelly van Paridon stelde na een eerdere zege tegen Conny van Moorst het gelijke spel veilig door Mieke Arntz in de slotpartij overtuigend met acht tien en elf te verslaan. DAMES: Ereklasse: Avanti-Maasbrce 2—8. Belcrum-Sleeds Vooruit 0—10. De Treffers-TT 5—5. Hoofdklasse: TOGB-GIspen 55, B: VDO-TTCV 2—1, Phoenix IMrcne 5—3. Gossi- ma-TT III 4—G. C: Delta Lloyd-Jcep 10—0. de Salamanders-AMVJ 8—2. Twenty One Up- VVV 1—9. HEREN: Ereklasse: TT-Deltalloyd 8—2. TSF- Scylla 7—3. Scylla-TT 3—7. Delta lloyd-TSP 73. Promolicercklassc: A: TTII-Irene 73. B: Victory '55-NOAD 3—7. Scylla 1I-AMVJ 28. Maasbree-St. Aloyslus 64, Hofdklassc A: Rcadv-VDO 0— a. red Star-de Salaman ders li—i. IÏ: Swift D-TOV 7—3, TT III-SKF B—4. JCV ll-Phoenlx 0—10. C: PSV-Iduna II 9—1. Belcrum-TOGB 7—3. Wibats-TT IV 8—2. D: Docos-Jaski 19. Never Despair-AMBJ II 4—6. de Treffers-OTTC 7—3. De standen: Dames: TT 10—17 Steeds Vooruit 10—10 De Treffers 10—17 Avanti 10—3 Maasbrcc 1012 Belcrum 101 1019 Scylle 10—17 JCV 9—10 Deltalloyd 2 10—8 10—3 9—1 CHOLET (ANP) Wat kon worden verwacht is gebeurd. De Nederlandse judoploeg, die lange jaren, vooral door toedoen van Wim Ruska, nog stevig aan de weg timmerde, is inter nationaal ernstig teruggevallen. De nederlaag tegen Frankrijk met de cij fers 119, dit weekeinde in Cholet, is er het bewijs van. Twee jaar geleden was het in Parijs 812, maar toen waren Ruska en Eugster er nog bij. Inmiddels zijn ook Poglajen, Van der Pol en Gietelink gestopt, zodat de nationale ploeg veel nieuwe namen telde. De enige overwinning van de landenwedstrijd kwam op naam van debutant Peter Lagerwaard, die in het middengewicht met een houdgreep Clement versloeg. 'We zijn met de neus op de feiten gedrukt', aldus de chef d'equipe Van Deursen. Mentaal en vooral conditio neel konden we niet tegen Fransen op. Dat komt gewoon doordat zij de za ken professioneel aanpakken en wij - gedwongen - amateuristisch. Mounier (Europees kampioen lichtgewicht) vertelde me dat hij 600 fr per maand krijgt en sociaal gedekt is. Daar valt voor ons niet aan te denken. Die jongens weten ook hun hele program ma voor de komende maanden al. Ze laten bijvoorbeeld Japanners overko men. Okano is geweest en Sekine, ja, op zo'n manier lukt het wel. Het wil niet zeggen dat wij bij de pakken gaan neerzitten, maar het zal moeilijk zijn weer bij de top te komen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11