TV toont (Amsterdams) gezin als slachtoffer schoolsysteem Donp Saskia en haar prins Boete voor weigeren om aan parade mee te doen TROUW/KWARTET DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 MARY PERKINS VPRO begint vanavond een ongewone serie HZ V.AA5 HCbPT «é-ÊMAAL S'Bti-iSSlWfe J Vié' Cs WA-S ?Lll-< cc5^. 1* (T V! 66*l»SET.'Êi„ 1ALS3Ê A V MAASA- G&MlSt yaTjjCBIÊrf.; MLEMAAI ^kiaaj- "w"»?i s s^if&r'c^cu^%:--rKyiC ~ZQ VJÊL^uACrt^- v ,N -x' *ViS LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van YV. G. VAN DER HULST Jr. 291. Stemmen?... Hoort hij stemmen achter zich in 't donker? Hij duikt dadelijk weg terzij van 't pad, houdt zich roerloos stil.Kijk, in 't flauwe licht van de maan ziet hij twee gestal ten naderkomen; twee grote, zware kerels. 'k Heb honger als een peerd'. gromt de ene. 'Maar die scheefnek z41 ons een goed maal moeten geven wat ik je vertel', wacht maar!' 't Zijn de twee dikken. Ze zijn vergeefs op zoek geweest naar de kar en de paar den van de meester. Die schavuit! Is- t-ie er zo maar met het hele span vandoor gegaan. En zij! Wat moeten zij nou beginnen? Ze rammelen van de honger: ze moeten toch een dak boven hun hoofd hebben in de nacht. Nu zoeken ze het huisje van Tinus. 'We zullen hem 't vuur na aan de schenen leggen maat!' We zullen zeg gen: 'Jij hebt de Goude Gaper in je schuur. En wij zijn dienaren van de Schout. Jij bent de dief!.Maar als jc ons nou een lekkere maaltiid schaft en noi wat zilveren daalders bovendien doen we alsof we niks weten'.'Ha-ha-ha! Een kostelijke grap, maat!'. KARELTJES GROTE AVONTUUR 80: Nieuwsgierig las smidje Verholen de rest van het bericht. 'Hedenmiddag bezocht onze speciale correspondent de persconferentie van de heer Charl Atan, sedert kort in onze mooie stad woonachtig en bij ledereen bekend als de organisator van wereldattracties. De heer Atan. die achter zijn sympa thieke verschijning van intelligent ge leerde de messcherpe geest van de grote zakenman verbergt, was bereid ons op enkele vragen te antwoorden. 'Waarom hebt ge juist onze stad uit gekozen om er Sprookjesland te vesti gen?' vroegen wij. Het antwoord, dat Sharl Atan gaf. typeerde hem ten voeten uit. 'Is niet Gravendrecht de bruisende hoofdstad van ons mooie land?' lachte hij bescheiden. 'Juist. Dat zegt genoeg Londen heeft zijn wassenbeelden-spel, Rome zijn cata comben. Parijs zijn Eiffeltoren. New Yrk zijn Coney Island en Calphen aan de Gijn zijn kanarietuin. Mag dan Gravendrecht in deze rij van wereld steden ontbreken?' De heer Atan voegde daarin enkele goed gekozen woorden bij hoe alles gegroeid was, hoe het nog bezig was te groeien en hoe het in de toekomst zonder twijfel nog verder zou groeien. Hij verwacht te dan ook veel bezoek uit buitenland 'Vooral de Amerikanen zullen het mooi vinden', zei hij. 'Zij kennen immers onze Europese sprookjes niet. Zij zullen versteld staan als ze mer ken, dat er naast het sprookje van de waardevaste dollar ook nog- andere sprookjes ?ijn.' 'Nou nou', mompel de smidje Verholen 'Die meneer Atan is een ontwikkeld mannetje. Zou dit hem zijn, die foto hier? Een mooie meneer hoor, met die witte kuif en die uilebril. En als je die bril nou wegdenkt en je zet hem een puntmuts op de kop en plakt er een valse baard aan. dan lijkt-ie net op die boze tovenaar. Warempel, zeg! Die knaap had zelf gemakkelijk voor boze tovenaar kunnen spelen. FERDNAND Van onze onderwijsredactie HILVERSUM Vanavond zendt de VPRO-televisie een wat onge woon familieprogramma uit. Een film over de familie Helvert: va der (kelner), moeder (huis vrouw), Hans (bediende in drank winkel), Johny (groenteknecht) en Frank (school voor moeilijk opvoedbare kinderen)De familie bestaat echt en woont in de ne gentiende eeuwse, Amsterdamse wijk de Pijp. Ouders in een sleutelpositie Deze film (negen uur, Nederland I) is de eerste aflevering van een serie van vier. De titel 'Meester, mag het raam open' doet al vermoeden dat het geen gewone familie-serie wordt. Het gaat in deze vier uitzendingen (23 en 30 november, 14 december en 4 janua ri) om de activiteit van ouders in scholen. Daarmee is de serie een ver volg op de reportage over de Elbert- school in Zwolle, waarmee de VPRO twee jaar geleden de discussie over ouders op school een nieuwe impuls gaf. De familie Helvert is niet gefilmd omdat vader of moeder lid is van een idéale oudercommissie. Het omgekeer de is eerder waar: zij zijn het slacht offer van een schoolsysteem waarin de ouders er niet aan te pas komen. Daarom is hun situatie in deze eerste aflevering gehanteerd als illustratie van wat er mis is in ons school systeem. Programma-makers Bob Ris en Ireen van Ditshuyzen beweren niet dat met wat meer activiteit van de ouders op school alle gebreken van ons onder wijssysteem te verhelpen zijn. Maar uit hun serie zal wel blijken dat de ouders volgens hen een sleutelpositie hebben bij het wegwerken van een paar fundamentele fouten. Wat er allemaal scheef zit kun je misschien duidelijk maken met een lang theoretisch verhaal over onze prestatiemaatschappij. Maar het ver haal van .de familie Helvert spreekt de kijkers waarschijnlijk meer aan. Het is natuurlijk maar nvoorbeeld, maar menig gezin zal zich erin her kennen. Beroepsprestige Vader Helvert is kelner en dat is een belangrijk gegeven. Want het beroeps prestige van de vader is nu eenmaal in hoge mate bepalend voor de onder wijskansen van de kinderen. Dat merkte Hans die het overigens niet gek deed op school. Hij kreeg zelfs 'ere-kaarten' mee naar huis. Na de lagere school kwam hij op de tuin bouwschool en ook daar was hij geen slechte leerling. Maar toen ging zijn milieu tegen hem werken. Hij moest "huiswerk maken en had geen tijd en geld om 's avonds met z'n vrienden uit te gaan. Voor zijn buurtgenoten was hij de profes sor en de dominee. Op den duur had Hans daar genoeg van en ging hij van school zonder diploma. Zijn broer Johny had vroeger het idee dat hij toneelspeler wilde wor den. Maar (vertelt Bob Ris) arbeiders kinderen worden geen toneelspeler. Dat idee is er op de 'agere school gauw uitgeslagen. Johny ging naar de l.t.s. en heeft daar geprobeerd zoiets als illustrator te worden. Op school hebben ze daar 'huis-schilder' van ge maakt. Het eind van het verhaal is weer: zonder diploma van school. Evenals Hans had hij het plezier in leren op school verleerd. Pas nu ze ongeveer twintig zijn beseffen ze dat ze niet ver komen zonder diploma's. Mis schien is er via cursussen nog wat aan te verhelpen. Niet omdat het zo leuk is. maar omdat je anders hele maal niets bereikt. MOK-school Hun jongste broer. Frank, zit op een school voor moeilijk opvoedbare kin deren en als we het verhaal van zijn ouders mogen geloven heeft de school daar wel de nodige schuld aan. Na twee jaar sukkelen kwam er een brief van school: Frank werd overgeplaatst naar een m.o.k.-school. De goede cij fers op het rapport waren slechts een camouflage geweest. Een troost is dat Frank zich op de m.o.k.-school heel wat prettiger voelt. Hij hoeft niet Boeiend Vader en moeder Helvert met hun drie jongens, meer voortdurend bang te-zijn dat hij het toch allemaal niet kan. Bob Ris en Ireen van Ditshuyzen wijten de niet erg florissante school loopbaan van deze drie jongens in de eerste plaats aan het systeem. Daarbij moeten alle kinderen voldoen aan een bepaald gemiddelde, ze moeten een bepaald niveau halen, anders vallen ze af. Aar het eind van de basisschool worden ze door de schooltoets meedo genloos weggezuiverd naar het lager beroepsonderwijs. Inmiddels hebben ze zo'n hekel aan onderwijs dat velen van hen het ook op de l.t.s. of huishoudschool niet meer uithouden. 'Compensatie' door P. J. Risseeuw 'En de Verliezen?' 'Meer dan honderd doden een paar honderd gewonden negen officie ren gesneuveld', antwoordde Mark graf. 'Al met al', zei Tolner, 'hadden we toch flinke buit. zodat de kosten ge dekt zijn. 'Ja. de kosten zijn gedekt', zei Mark graf veelbetekenend- Niemand wist of hij spotte. 'Is Zijne Excellentie gezond?' Het was de eerste vraag die Marguéri- te stelde. 'Niet alleen gezond, maar ook opge wekt'. verzekerde Karei Tolner. 'Nog np zee heeft hij mij een verslag aan de Heren XIX gedicteerd. Schapen, goederen en slaven zijn meegebracht, schreef hij hun. Intussen heeft door de zuinigheid van de edelachtbare heren. 'Zeg maar krenterigheid.viel oom Wouter in. heeft door de krenterigheid van de Heren Bewindhebbers onze gouver neur een onverdiende nederlaag gele den en hebben de Portugezen en Spanjaarden weer moed gevat. Min stens achttien schepen en zes en der tig honderd man moeten we hebben, willen we ooit Bahia veroveren, heeft Zijne Excellentie zijn opdrachtgevers doen weten. Wij zijn niet de Rubicon, maar de oceaan overgetrokken en dat brengt konsekwenties mee. Wil men in Holland en Zeeland het met grote inspanning en kosten veroverde Brazi lië behouden of het door misplaatste zuinigheid te gronde richten?, vroeg hij in zovele woorden'. 'Weet je wat de heren XIX hier in de West het liefst ?,ien gebeuren?' vroeg oom Wouter. 'Nog eens een zilver vloot kapen. Dan komen de aandeel houders aan hun trek. Om dit mooie land geven ze niets. Helemaal niets. Het gaat om de kaapvaart. In de tijd dat jullie bij Bahia aan het bakkelei en waren, heeft Cornelis Jol, je weet wel, Admiraal Houtebeen, weer eens een strooptocht ondernomen. En voor de zoveelste keer zonder resultaat. De Zilvervloot bleef uit zijn buurt. Die schepen van hem hadden onze gouver neur in Bahia moeten bijstaan'. 'Mag ik u een vers verband geven?' vroeg Taskh. aan Tolner. Hoe vanzelfsprekend was haar optre den. Onderdanigheid kende ze niet, maar ook overmoed was haar vreemd. Tolner kon het verzoek moeilijk wei geren. De wond was meer dan een schampschot. Zijn haardos was er ook mee gesnoeid. Misschien dat het af trekken van het verband door Saskia minder ruw zou gebeuren dan door de chirurgijn in het ziekenhuis, die na de mislukte veldtocht de handen vol had. Saskia nam Tolner mee naar het slaapvertrek van oom Wouter, waar een waskom vol vers water stond. Hij had zijn knapzak meegenomen en haalde er de pot zalf uit, die hij van dokter Piso had gekregen. Saskia nam zijn hoofd in haar handen. Zo dicht bij haar te zitten was hem nog niet eerder overkomen. Vaak had den de vrouwen in dit warme land een onprettige geur om zich heen. Maar Saskia gebruikte parfum nach mus kus. Zij rook zo fris als ze was. dacht hij. Oven.yi'co rio-ir een gevoel van machteloosheid en bescherming zoe kende genegenheid,liet hij zijn voor hoofd rusten teger. haar fluwelen jak de kuise plek tussen haar borsten. Hij hoorde haar hart kloppen en sloot de ogen. Ze nam deze uitgezochte gelegenheid te baat om voor hij er erg in had, de zwachtels los te wer ken. 'Knip mijn haren maar af', vroeg hij. 'Die groeien straks wel weer aan'. Het was lang geleden dat hij zachte vrouwenhanden op zijn hoofd had gevoeld. In de bovenkamers van de taveernen bij gekochte liefde was dat gebaar niet te verwachten. Zij spraken maar enkele hoognodige woorden. Saskia begreep, dat de ge ringste aanmoediging hem van de kook zou brengen. Anders dan andere man nen was Tolner niet. 'Dus je komt uit Saksen?' vroeg oom Wouter aan de vreemde jongeman, die Tolner als, zijn vriend had voorge steld. 'Jawel, Sinjeur. Ik ben daar in 1610 geboren. Mijn vader is er leeraar en organist ei. mijn moeder is predi- k-a-i V-r' Om de arbeiderskinderen 'op te Vijze len' heeft men allerlei middelen ge probeerd. Kleinere klassen bijvoor beeld. En later ook compensatiepro gramma's (Ik heb zelf ook meegedaan aan dat idee dat arbeiderskinderen 'taalarm' waren, bekent Bob Ris spij tig) Steeds ging het erom de arbei ders-kinderen op te krikken tot het taal- en rekenniveau (want op die vakken wordt geselecteerd) van de middenklasse. Pas nu breekt het besef door dat arbeiderskinderen daarvoor moeilijk te motiveren zijn. Compensa tie (indien het al lukt), betekent dat ze vervreemd worden van hun eigen milieu. En meestal lukt het niet, omdat de inhoud van de leerstof te ver van hen af staat. De ouders Dat is het punt waarop het aankomt als Bob Ris en Ireen van Ditshuyzen over de inbreng van de ouders begin nen. Zij moeten de vraag aan de orde stellen wat er op school met hun kinderen gebeurt. Natuurlijk moeten ze leren rekenen en lezen. Maar wét lezen ze en welke sommen maken ze? Het is misschien niet makkelijk ou ders daarvoor te interesseren, maar volgens Bob en Ireen kan het. Om te laten zien dat er eigenlijk al heel wat scholen zijn waar dit al gebeurt hebben ze voor de tweede uitzending een film gemaakt over een 1 schooltje in Beltrum in de Achter hoek. 'Een plek om lekker te leren' heet die aflevering en dat het. zo lekker gaat komt niet in de laatste plaats doordat ouders en onderwijzers zo nauw samenwerken. Dat het zo kan blijkt ook uit de derde uitzending die zal gaan over een school in Florida (Amerika). In de Verenigde Staten bestaan overal 'pa rents-teachers- associations' (vereni gingen van oudere en onderwijzers). Op de school (600 leerlingen), waaro ver de VPRO-film gaat, werken 150 oudere dagelijks in de school. De leerlingen werken vrij zelfstandig aan leerstofpakketten en op hun eigen 'ontdekkingsreis naar kennis' komen ze af en toe zowel ouders als onder wijzers tegen. Bob Ris zegt niet dat deze school in alle opzichten ideaal is (de film begint met de dagelijkse groet aan dt Amerikaanse vlag), maar voor hem is het wel een duidelijk bewijs dat oudere in de school veel meer kunnen doen dan we geneigd zijn te denken. In de vierde uitzending wil de VPRO de (hopelijk) losgemaakte initiatieven een steun in de rug geven Men probeert in samenwerking met de kri tische vakbeweging en onderwijsmen sen een soort 'niet-bestaande-organisa- tie' (Ris heeft een hekel aan gewichti ge instituties) van de grond helpen, waar ouders, buurtwerkers en onder wijzers de nodige training kunnen krijgen. Want zowel voor de oudere als voor de onderwijzers zal het even wennen zijn elkaar in de school tegen te komen. Bob Ris: 'Toch zou het niet ongewoon moeten zijn. Als ik een film maak over die school in Beltrum vind ik daar zelfs niks ongewoons aan. Het enige ongewone is dat het niet op veel meer scholen zo toe gaat. Van een verslaggever DEN HAAG De 22-jarige soldaat Jan de B. uit Zierikzee houdt de 150 gulden boete die de krijgsraad hem had opgelegd omdat hij geweigerd had mee te doen aan een militaire parade. Het hoog militair gerechtshof heeft het krijgsraadvonnis bevestigd. De parade was in de legerplaats Seed- orf ghouden bij de beëdiging van twee vaandrigs en tér gelegenheid van een vaandeloverdracht. Jan had om principiële redenen geweigerd deel te nemen. Volgens hem plaatstn para des en ander ceremonieel vertoon het leger ten onrecht in een festelijk daglicht. Het gebruik va voertuigen in deze tijd van bezuiniging geldver spilling. Er worden, vooral in deze verkiezing stijd, heel wat politieke parlandó's afgestoken die over de hoofden van argeloze burgers heen zweven omdat ze er zo weinig concreets in ontdek ken. zo weinig waarin zij 'zichzelf kunnen herkennen en waarbij zij zich betrokken voelen. Op dit punt is de jonge Amsterdamse architect Herman Herzberger een gelukkig mens. Hij kan zijn ideeën, zijn visie op een meer open en plezierige samenleving omzetten in zodanige bomokunstige vormen, dat hij de gebruikers dwingt er zelf iets mee te doen. Zodat ze in dat gebouw, waar zij toch een groot deel van hun leven slijten, zich pret tig voelen. In Van Gewest tot Gewest werd Herzbcrgers jongste schepping, de nieuwe huisvesting voor Centraal Beheer in Apeldoorn, onderwerp van een boeiende reportage. Boeiend niet alleen vanwege de architectuur, maar veelmeer door zijn visi op de situatie en de mentaliteit van de mens van de toekomst. De andere onderwerpen in de gewes telijke nieuwsrubriek, gaven reden tot een paar vragen. Naar aanleiding van nuttige gemeenschappelijke voorzie ningen voor Dinxperloo en de Duitse gemeente Siiderwick, liet men roei Ne derlandse tevredenheidsbetuigingen over dit samengaan horen, maar ont brak de Duitse stem. En in de repor tage over het voormalige eiland Wie- ringen zei een wethouder dat in te genstelling tot de zeer kerkse IJssel- meergemeenten, de Wieringers erg on- Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Dag met een gaatje (8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. (11.00 Nws; 11.0.1 Radiojournaal.) 11.30 (S) HTondom twaalf; een uur allerlei voor iedereen, til.55 Beursber.) 12.30 Moei. platteland. 12.35 (S) Sporirevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Vocaal ensem ble: oude muz. 13.44 (S) Mod. strijkkwartet 14.00 De Notedop: gevar. progr. 15.00 (S) V.d. zieken 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. lijke mensen. 17.55 Med. 18 00 Nws 18.11 Radiojournaal. 18.20 CS) Lichte orkestmuz. IKOR: 18.30 Kleur - vra gen rondom schrifi en samenl. NChV: 19 "0 Dij de tijd: uitz. over ouder worden Verkiezingsuitz. 19.20 Uitz. van het G.P.V. NCRV: 19.30 Beter samen: progr. over on derlinge hulpverlening. 19.55 Kunst- en vliegwerk inf. over act. tentoonstellingen. 20.00 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 20.25 De kerk vandaag - nws en comm. 20.37 (S) De laars op de nek. seriehoorspel. 21.00 <S> Regio-Rechtstreeks: gevar. profr. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 Wereldpanorama 23.00 Het ver werken van veranderingen lezing. 23.20 iS> Omroep Ork. en zangsol.- amusementsmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM" Jl NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende wunrd. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr.o- verz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: geestelij ke liederen. 8.24 Op de man af een evangelisch comm 8.30 Nws. 8.36 Gym», v.d. huisvrouw. 8.45 CS) Noordholl. Filh. Ork. met sol.: klass en mod.muz. 10.00 Schoolradio 10.20 Idem. 10.30 Nws 10.3J <S> Podium v.d. vrouw maatschappij-lnf. 1105 kerkelijk zijn. Hij kon er geen verï ring voor geven. Dat was op z'n mi een hint om ook naar de waarsch lijk interessante oorzaken een ond zoek in te stellen. Sinds we zoveel voortreffelijke ree structies van Engelands historie de buis hebben gezien, zal de ji Mary of Scotland misschien veel I kers wat zijn tegengevallen. Dit j dukt uit 1936 is zoveel minder indi gend dan de recente series. Op andere net kwam ook een stuk hi rie opnieuw tot leven: de slag om Atlantische Oceaan. De Franse do mentaire is zeer suggestief same\ steld uit authentieke opnamen uit tweede wereldoorlog, vermengd de bekende terugblikken van met die het allemaal hebben meegemaa Het portret van Marinus Voort kwam er een beetje ongelukkig i tp.raan. Deze overgang in het NC programma leek me iets te groot, omdat de muzikale hoofdmoot nie gemakkelijk te verteren was. Kenmerk kwam met een soort vei zingsstunt: het etaleren van mei die een politieke ommezwaai het gemaakt. De ene dominee van de naar de PPR en een andere predi van de PvdA naar de AR. Het met wat meer tijd, misschien pakkende uitzending kunnen wen Nu kwam men niet veel verder de zoveelste bijdrage aan de staande onduidelijkheid en onzi heid. Het was bovendien niet di een objektieve belichting. Ton H V.d. zieken. 11.40 Vrouw en maatsch poezieprogr. 11.55 Med. 12.00 Ons voll waan en waarheid, lezing. 12.20 (S) K koor en intrumentaal ensemble: lichte 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 12.41 Hier en Nu. 12.50 Middagpau 13.10 (S) Lichte koorzang 13.20 CS) ensemble. 13.45 Kom over de brug: interkerkelijke hulpactie. 14.05 School 14.25 (S) In kleine bezettirtg: klass. k muz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsg gesprek over schriftwoorden. 15.30 15.33 (S) Studio 6: midaagag. 16.30 F' Nu. 16.32 (S) Regio-Rechtstreeks: muzikaal, regio- en nat. allerlei. 17.25 over de brugjournaal. 17.30 Nws. 17.3! en Nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrij amateurskoor. 18.19 Verkiezingsuitz.: 13.30 Nws. 18.41 Leger des Heilsmuz. Zojuist verschenen: boekbespreking. 19.00" (S) O: jongerenprogr. 19.30 Tr act. zaken ter disc. NOS 19.50 Den vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radi naai. 20.10 (S> Pianorec.: klass. en muz. In de pauze: disc tussen publ musici. 21.45 Ik hoor, ik hoor wat hoert: causerie met gramm.platen. 23 Synthese: voordracht en muz. 22.5 Dichter bij de muz nieuwe liedjes, sons of songs. 23.20 <S) Essay waarin over kunst wordt doorgepraat Radiojournaal. 23.55 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo i ren Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Ntf KRO-op-Drie. (10 00 en 11.00 Nws.) Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. (13.00 Nws; 13.03 Raden i 14.00 Nws. 14 03 Discjockeyshow. Nws.); NOS: 16.00 Nws. 16.03 De dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer TROS: 19.00 Nws. 19.02 U spreekt ml 20.00 Nws. 20.02 Posier. 21.00 Nws Apollo XXI, verv.hoorspel. 21.30 Kal ketet. 22.00 Nws. 22.00 De Hugo van ren Show. 2.55 Med 23.00 Nws. 23.02 Tros-Sport-Tljd: sport en muz. 24.0» 0.02 Act. 0.12 Jazz-Slr. 0 55-0.100 Nws. TV vandaag NEDERLAND 1 NOT NOS 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.35 Ti-ta-to'venaar 18.40 Verkiezingsuit zending: D.M.P. 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: stom me filmfragmenten 19.45 Popeye, tekenfilm 20.U0 J.ournaal 20.21 Berichten uit de Samenleving 20.35 All in the Family, comedy serie 21.00 Meester, mag het raam open - namens projekt in vier afleveringen 21.45 Barend is weer bezig, TV-show 22.30 Algerije, tien jaar later, film 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 18.55 E.O. 19.05 19.30 20.00 20.20 21.10 21.45 22.10 22.30 23.00 23.15 23.25 23.35 Ti-ta-tovenaar Journaal Kinderkrant Groot nieuws.infor- matieve film Journaal Het gouden land. film over Californie En numijn ver zoek: muzikaal verzoek programma Nader Bekeken: actuali teitenrubriek De Koninklijke Mili taire Kapel Aftellen voor wraak, film U schrijft ons: Bijbellezen Den Haag vandaag Verkiezingsuit zending: A.K.P. Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van vond. 10.30 Der alte Richter. 11.30 Al Funf Tage hat die Woche. 12.50 persoverz. 13.00 Journaal. 16.15 1 16.20 Elne Sause fur zwei Daraei Kinderprogr. 17.35 Kinderprogr. naai. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Leben B Stnnen. filmrep. 18.30 Akt. 18.45 Zafl 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Der fl nebenan. 19,59 Progr.overz. WDR: 1W nws. 18.10 Kinderprogr. 18.15 Tinij Hier und Heute. 19.20 lm Zug der Zj progr.) 20.00 Journaal en weerber. n grosse Liebe meines Lebens, AmeriJ film uit 1957. 22.05 SondergcrichtsaB 22.50 Journaal, komm. en weerber.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6