1 lampgevoelige bedrijven verplicht tot opstellen ran veiligheidsrapport De echte FalconT^ Progressief kabinet pakt eerst de inflatie aan Altl»4 Politici zwijgen over Europese veiligheid Overleg samenwerking Drie Nederlanders gedood en 15 gewond op Mallorca TJAGWERS Jentraal akkoord as van Gentenaars empen elgisch riool L, 'rof. Joh. Booij 0) overleden Koel, licht, droog. Parkeerheffing ter financiering bouw garages Werkgevers vormen informatiebureau over prijzen Franco overgrootvader Ambtenaar zit te 'niksen' bij defensie en eist werk MAGERE MttKIÏNSLAPPEN O 500gram Q 918 WITLOF Israël-reizigers hebben vertraging Conclusie interkerkelijk vredesberaad: MIST OUW./KWARTET DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 BINNENLAND '13 K5 iVet als bij kernreactoren [NDHOVEN Industrieën waar ongelukken van grote omvang mogelijk zijn, zullen wettelijk >rden Verplicht een veiligheidsrapport op te stellen. Uit dat rapport moet blijken wat er kan ploderen, lek raken of op andere manieren on heil aanrichten, en welke maatregelen voor die ivallen zijn voorbereid. ADVERTENTIE t kondigde gisteren ir. C. H. Busch- nn van het Directoraat-generaal de arbeid aan op een studiedag gelegenheid van het 25-jarig be- aan van de Nederlandse vereniging n veiligheidstechnici (NVVT). Ir. ischmann is voorzitter van de Com- issie voor de preventie van rampen. >n veiligheidsrapport is nu nog al lien verplicht voor [kernreactoren. De ■Impencommissie heeft to tnog toe Ifieen gerichte aanbevelingen gedaan ior het opstellen van noodplannen f industrieën die bepaalde hoeveel- den chloor, acrylnitril, stifstofmest- Dffen of ammoniak opslaan igewikkeld !t het nieuwe initiatief willen wij oral de zelfwerkzaamheid vèn de rvolg van pagina 1. ifd, omdat zij in strijd is met de wijzigde situatie als gevogg van de sbeschikking. vakbeweging is dan ook bereid medewerking te verlenen bij een iassing van de paragraaf, die zo verklaard neer zal komen op aanvulling, waarin düiidelijk It uitgesproken dat de overeen- >t niet zal kunnen functioneren ig de prijscalculatiebeschikking .jat en dat de prijsparagraaf eerst werking zal treden als de beschik- l is ingetrokken. heer Lanser zei dat naar de me- van de vakbeweging de prijscal- tiebeschikking niel in strijd is de geest van wat in het centraal oord is overeengekomen en dat de jentrales daarom unaniem klaar n het akkoord te ondertekenen. irallelliteit rlens de na afloop van het stich- gsberaad gehouden persconferentie „I tspon zich een discussie tussen mr. M. H. van Boven, voorzitter van Nederlands Christelijk Werkge- rsverbond, en de delegatie van de is kbeweging. Mr. van Boven betreur- het dat de drie vakcentrales zich inconsequent hebben opgesteld, m het aanvankelijke gezamenlijke n gangspunt dat lonen en prijzen eventueel ingrijpen) gelijkelijk andeld zouden moeten worden. De er A. de Boon, waarnemend voorzit- van het NVV, verklaarde dat de :beweging dit beginsel nog steeds derschrijft, maar dat dit niet kan tekenen dat eventueel ingrijpen ook iijktijdig zou moeten geschieden, r is geen enkele noodzaak om in de mvorming in te grijpen als alleen prijzen uit de pan vliegen. En dat omgekeerd ook het geval', zo zei VAN GENT Voor de tweede en aal binnen drie dagen heeft de jiemkundige kring van Sas van Gent ider leiding van dokter Frank Puij- art een open riool gedempt, ditmaal i Belgisch grondgebied. Met twee achtwagens, een met zakken en een et zand, hebben de heemschutters ,]j stermiddag de actie uitgevoerd. D e Belgische gemeente Zelzate loost iet alleen op het kanaal Gent-Ter- ïuzen, maar ook via de Poeldijk, de ^ens tussen Nederland en België. Dit n riool komt via de gemeente lenede Nederland binnen, arts zei dat de actie weer was idernomen om aan te tonen dat de elgische stad Zelzate reeds lang loost de afvalwaterleiding Zeeuws-Vlaan- ;ren, waarop alle Nederlandse indus- leën en gemeenten uit de kanaalzo lozen. De burgemeester van Zelza- de heer L. Danschutter, ontkent industrie bevorderen, vertelde ir Buschmann ons. Men moet niet blij ven afwachten tot de overheid bepaal de maatregelen voorschrijft. Hij ver wacht dat het ontwerpen van de wet geruime tijd zal duren, omdat het onderwerp bijzonder ingewikkeld is. De nieuwe regeling zal verder gaan dan wat nu voor het verkrijgen van een hinderwetvergunning verplicht is. Deze procedure richt zich namelijk op de effecten van het bedrijf op de omgeving, waar gemiddeld maar onge veer 0,1 procent van de slachtoffers van een industriële ramp wordt ge troffen. Een rampenplan is dus in de eerste plaats van belang voor de be scherming van de werknemers. Veel bedrijven hebben al zo'n plan. en op de studiedag van de NWT, die geheel aan 'calamiteitenzorg in bedrij ven' was gewijd, vertelde prof. dr. W. Maas van DSM hoe dat bij de Staats mijnen is geregeld. Direct na een rampmelding moet er ontzettend veel gebeuren, en dat kan alleen goed lopen wanneer er een goed doordacht plan is. Er zal tóch wel iets gebeuren wat je niet van te voren had bedacht, maar allerlei onderdelen van het plan kunnen vaak toch ook m-onverwachte situaties goed worden gebruikt. (Om dat wij in Geleen gevaarlijke gassen in opslag hebben op 300 meter van de rijksweg, hadden wij met de politie een regeling getroffen dat die weg kan worden afgesloten in geval van ongelukken. Toen een leidingbrug bo ven die weg lek raakte, hoefden we alleen maar op de knop te drukken en die weg werd afgesloten'). Oefeningen Oefeningen op grote schaal vond prof Maas essentieel voor het instandhou den en verbeteren van een doeltref fende rampenorganisatie. Daarin werd hij bijgevallen door NWT-voorzitter ir. A. M. den Boer, die eerlijk beken de dat op dat punt bij Philips ooit wel eens iets fout gegaan was. 'Wij hadden op papier 'n mooie rege ling voor'drie veiligheidsfunctionaris sen die bij toebeurt bereikbaar zou den zijn bij ongelukken. Dat ging een half jaar goed en toen begon het te verwateren. Toen er na anderhalf jaar eindelijk wat gebeurde (gelukkig niets ernstigs) bleken er achtereenvol gens twee niet huis te zijn. We heb ben nu echt waterdichte afspraken gemaakt'. Er kan veel Al deze nadruk op ongelukken neemt natuurlijk niet weg dat het werk van een veiligheidstechnicus begint met te zorgen dat ze niet gebeuren. Helemaal lukt dat nooit, (prof. Maas: een risi co dat gelijk is aan nul bereik je alleen door oneindige inspanning) maar er kan wel erg veel. Uit de kansen van elk afzonderlijk onderdeel om defect te raken, kan in theorie de kans op ernstige bedrijfs storingen zelfs helemaal worden bere kend. Een voor de veiligheidsplanning bijzonder nuttige 'mogelijkheid, die echter nog niet te verwezenlijken is, omdat de faalkansen van afzonderlijke onderdelen nog niet voldoende be kend zijn. Voor veelgebruikte dingen is er wel achter te komen, zei iemand van de arbeidsinspectie, maar zelfs grote be drijven hebben bijvoorbeeld maar een paar hijskranen, ep voordat je dan achter de gemiddelde levensduur bent gaat er teveel tijd overheen. Eigenlijk zouden zulke gegevens op een cen traal punt moeten worden verzameld Voorzitter Den Boer die deze discus sie ook op gang gebrazcht had, rea geerde op dat idee zo enthousiast dat van de NWT op dit terrein wel concrete stappen te verwachten lijken. Den Uyl eist vandaag p rijsstop DEN HAAG Kandidaat-premier van het schaduwkabinet, drs. Den Uyl, zan vandaag van het kabinet-Biesheuvel een prijsstop eisen, die enkele maanden van kracht moet zijn. In het debat, dat vandaag in de Tweede Kamer op verzoek van de PvdA zal worden gehouden, zal de oppo sitieleider het gewoon absurd noemen, dat de regering het bij de pas afgekondigde prijscalculatie beschikking zal laten. ADVERTENTIE Van een verslaggever PALMA DE MALLORCA Drie Nederlanders zijn gisteren om het leven ge komen en vijftien werden gewond bij een ongeluk met een bus vol Nederland se toeristen in.de heuvels bij Palma de Mallorca. Het ongeluk gebeurde nadat de bus op een natte weg slipte, tegen een vangrail botste en kantelde. De passagiers maakten deel uit van een grop van 97 deelnemers aan een door het Rotterdamse reisbureau Europa Express georganiseerde studiereis door Op 6GTI dCGl Spanje. De slachtoffers zijn Monica Stockers (22) uit Oss, Margaretlie Omvcns (25) uit Noordwijk en F. Gorripsen (32) uit Amersfoort. De directeur van Europa Express, de heer W. Vermaat, die in de tweede bus zat en het ongeluk zag gebeuren, vertelde dat de eerste bus plotseling begon te slingeren en tegen de vangrail botste. 'Het scheen dat de chauffeur de macht over het stuur verloor, doordat er op de weg water terecht was gekomen.' Over de wenselijkheid van de prijs stop bestaat overigens geen algemene overeenstemming bij de progressieve combinatie. Zo vindt drs. G. Noote- boom (D'66) het debat van vandaag, dat de verkiezingscampagne van alle partijen doorkruist, overbodig. De PvdA verlangt een prijsstop ook met het oog op de mogelijkheid dat het progressieve kabinet na de verkie zingen aan het bewind komt. In het urgentieprogram, waarover het pro gressieve kabinet het gisteren eens is geworden, staat namelijk dat zo snel mogelijk een prijsstop wordt afgekon digd. Om de inflatie verder krachtig te bestrijden, wil de eventuele nieuwe linkse regering terughoudend zijn met de verhoging van de overheidsta- rieven en zo mogelijk het monetaire beleid verharden. Zoals we reeds meldden is het de bedoeling van het linkse kabinet, af gezien van het feit of er een centraal akkoord is, opnieuw onderhandelin gen te voeren met het bedrijfslvn over een drastische loon- en prijsbe leid en over de verzachting van de maatregelen zodra de rust op het gebied van de prijzen is hersteld. Ook wil het kabinet-Den Uyl praten over de beperking van de reëele loonstij ging, zoals voorgesteld door de vakbe weging, onder voorwaarde, dat wezen lijke punten uit het aktieprogram van de vakbeweging worden uitgevoerd. Op het ogenblik wordt geïnventari seerd wat er van dit aktieprogram is terecht gekomen. Drs. Den Uyl noem de de bestrijding van de inflatie de eerste prioriteiten van zijn eventueel kabinet. Een andere prioriteit van het kabinet- Den Uyl is de verhoging van de begroting van CRM met 100 miljoen gulden. De bevriezingen en beknottin gen van het kabinet-Biesheuvel wor den ongedaan gemaakt. Ook de post voor de ontwikkelingshulp wordt met 100 miljoen gulden verhoogd. Een deel van de verhoging wordt besteed om steun te geven aan de bevrijdings bewegingen in koloniale gebieden. Hier staat weer tegenover, dat de defensiebegroting met 300 miljoen gulden wordt verlaagd. Andere belang rijke voorstellen zullen zijn de volle dige invoering van de tweede dag onderwijs voor 15-jarige werkende jongeren den waarheen extra financiële steun zal gaan. De extra huurronde van minister Udink gaat niet door Gelijktijdig^ invoering van een doorstromingsheffing en een systeem van individuele woonsubsidies. Verbod van ontslag van de vrouw op grond van zwangerschap. ROTTERDAM Volgens de Parkeer- nota-1972, die het college van B. en W. aan de gemeenteraad heeft aange boden, zal voor 1990 een garagebouw voor 35.000 parkeerplaatsen in de bin nenstad nodig zijn. Tevens moet een parkeerfonds worden geschapen, als mede een gemeentelijke organisatie die het betaald parkeren en de bouw van parkeer- en stallingsgarages kan regelen. Voorts moet een vergunnin genstelsel voor inritten van de grond komen en moet het plan van de gemeente het 'voetgangersgebied' uit te breiden gerealiseerd worden. Ter financiering zal een nachtstal- lingsbelasting van 170 per auto wor den geheven. Als men er van uit gaat dat het rijk voor 50 pet in de finan ciering deelneemt, kunnen door deze heffing tot 1984 mogelijk 131 stal lingsgarages worden gebouwd. DEN HAAG De raad van Neder landse werkgeversbonden heeft de le den van de Tweede Kamer gistermid dag meegedeeld dat hij, met het oog op de beraadslagingen over de prijs ontwikkeling in die Kamer vandaag in 'Nieuwspoort' in Den Haag een prijzeninformatiebureau zal hebben gevestigd. Dat bureau is opgezet om dat de raad meent dat het voor de Kamerleden van belang is goed geïn formeerd aan het prijzendebat deel te nemen. De raad deelt de Kamerleden voorts mee dat representanten van organisa ties van ondernemingen en vertegen woordigers van een aantal onderne mingen. ter plaatse desgewenst infor matie verstrekken over algemene, of meer specifieke, kanten van de prijs ontwikkeling. Rechtspersoonlijkheid voor de Het weer Drs. J. M. den Uyl: prijsstop. nen we de 300 miljoen gulden verla ging van de defensie-uitgaven alleen op een deel waar maken. Dat geldt ook voor de voorgestelde verhogingen. Op de prioriteitenlijst van het pro gressieve kabinet staat verder onder meer: Verhoging minimumloon per 1 januari met 5 pet extra. Aanwijzing van woningnoodgebie- coc. Voorrang aan voorstellen voor de grondwetsherziening. Instelling van een centrale milieu dienst. Tot slot heeft het progressieve kabi net het plan de burgers direct de doelmatigheid van de overheidsdien sten te laten controleren. Drs. Den Uyl denkt in dit verband aan hoorzit tingen, die het kabinet zelf zal hou den. MADRID (AP) Het Spaanse staats hoofd generaal Franco is woensdag overgrootvader geworden. In een kli niek in Madrid schonk zijn kleindoch ter Maria del Carmen Martinez-Bordu het leven aan een zoon. Zij is op 8 maart in het huwelijk getreden met prins Alfonso de Brobon y Dampier- re, de Spaanse ambassadeur In Zwe den. Prins Alfonso is een kleinzoon van wijlen de laatste Spaanse koning Alfonso XIII. Dit de put In hoeverre al deze voorstellen wor den gedaan hangt af van de datum waarop het progressieve kabinet zal optreden. Wanneer na veel gedoe er eindelijk in maart een progressief kabinet is, aldus drs. Den Uyl, kun- DEN HAAG De heer A. F. P. Deckers, die als burgerambtenaar is inge deeld bij het project bureau mechanisering luchtafweer, heeft bij het ambtenarengerecht geklaagd dat hij geen echt werk te doen heeft. De klacht is gisteren be handeld. De raadsvrouwe van de heer Deckers noemt het uniek dat een ambtenaar zich tot de rechter moet wenden om werk te krij gen. Zij verklaarde ook dat er bij het bureau voldoende werk is, maar dat de heer Deckers dat niet krijgt, hoewel hij er regelmatig om heeft ge vraagd. De klager is begin 1970, bij de oprichting van het bureau ingedeeld, maar heeft sedertdien niet veel anders gedaan dan knipselkranten en bla den lezen. Hij werd destijds inge deeld als planningsspe cialist, maar, volgens het getuigenis van majoor ir. T. W. Brink, boven de sterkte (dat wil zeggen overcompleet of iets der gelijks - red.) De heer Brink zei dat medio 1970 al gebleken was dat planningsspecia listen voor het bureau zinloos waren. Dat heeft defensie niet verhinderd ook in 1972 nog een (tweede) plannings expert bij het bureau te plaatsen. Majoor Brink zei even als zijn chef, kolonel ir. T. Boersma, dat er bij het bureau echt geen werk voor de heer Deckers is. Het ambtenarengerecht zal over drie weken uit spraak doen. Van onze weerkundige medewerker Het novemberweer houdt vandaag nog wel een onbestendig kantje. Hier en daar ontwikkelen zich enkele buien maar de opklaringen krijgen toch meer en meer de overhand. Bij dit alles blijft de temperatuur op een vrij redelijk middagpeil van 7 a 9 graden celsius. Gaandeweg breidt de invloed van een Atlantisch hogedrukgebied zich over de Noordzee en de Lage Landen uit, waardoor de atmosfeer stabieler wordt, de buien verdwijnen en het weer verder opheldert. Vrijdag en zaterdag wordt dan ook op de meeste plaatsen droog weer verwacht, maar de nachten zullen kouder zijn met lichte vorst in het binnenland. Een storing bij de Farör neemt in betekenis af. Midden op de oceaan ten zuid-westen van het Amerikaanse weerschip Charlie ontwikkelt zich een nieuwe depressie, die een noordelijke koers volgt met meevoering van zach te lucht, maar wij krijgen daar voor eerst niet mee te maken. Nog even terug naar de orkaan van maandag de dertiende. Het Seewette- ramt in Hamburg is tot de conclusie gekomen, dat de stonnexplosie het gevolg was van een soort kettingreac tie van bijzondere omstandigheden. Het begon zondag met een min of meer normale depressie op de oceaan. Die was met warme lucht gevuld. Zij stootte bij Ierland echter op een kouf ront, en als gevolg van de plotselinge grote temperatuurverschillen diepte de depressie uit tot 955 millibar. Normaal is circa 980 millibar, een zeer actieve depressie bereikt 970 mil libar. Nu iverd in Hamburg een laagste stand van 955 millibar geme ten: 10 millibar onder het oude re cord van 1876. Ongebruikelijk was ook dat de orkaandepressie niet over de Noordzee ging, maar een baan over land koos. Op een gegeven ogen blik passeerde het centrum Brunsbüt- tel, ten oosten van Cuxhafen, waar een tijdje volkomen windstilte heerste: het oog van de storm. Langs de depressierand gaven plotselinge drukveranderingen aanleiding tot tel kens nieuwe orkaanvlagen van soms ien Miom»*'»- (ADVERTENTIE) cUwc£^ller~aUefcBe§te kguze PALINGWORST 150 gram 98 SAKSISCHE LEVERWORST 150 gram tw NAVEL SINAASAPPELEN netaca.2kilo extra kwaliteit 500gram Geldig t 'm 2S november U vindt alle andere VIVQ-aanbiedingen op pagina 2en3vanUwdamesblad MSTERDAM Prof. dr. Joh. Booij dinsdag op 70-jarige leeftijd in msterdam overleden. Prof. Booij, die binnen- en buitenland bekendheid enoot. is 40 jaar verbonden geweest e Vrije Universiteit te Amster- In 1955 werd hij benoemd tot igleraar aan de faculteit der ge- ikund; om onderwijs te geven in farmacologie en in de neurn-bio- imie. Booij studeerde aanvankelijk leikunde aan de Rijksuniversiteit te iden. Na zijn promotie aanvaardde 'ij in 1932 een functie als assistent an de Valeriuskliniek in Amsterdam begon tegelijkertijd zijn studie eneeskunde aan de Universiteit van msterdam. Na in 1937 het artsenexa- nen te hebben afgelegd werd hij enoemd tot geneesheer aan de Vale- mskliniek, waar hij werd belast met e behandeling van psychiatrische en '^urologische patiënten en voorts de nding kreeg van het neuro-biochemi- i-'he laboratorium. •a. aan de Universiteit van Upsala en Na de oorlog werkte en doceerde hij 2 la. aan d Universiteit van Upsala en R van Toronto. Dr. Booij was voorzitter •van de Amsterdamse Neurologen Ver- e"iging en hoofdredacteur van het "Saan der Nederlandse vereniging i'oor psychiatrie en neurologie. De W'aarcScbc.slelling zal in stille te De- dem.svaart geschieden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De deelnemers aan de Trouw-Kwartet-Israëlreis 1972 zul len vandaag met enkele uren vertra ging in Arnhem aankomen. Naar gisteravond bleek, had de boot, waarmee het gezelschap in Genua aan kwam door storm een vertraging van drie uur opgelopen. Dit betekende dat de deelnemers zeker drieëneenhalf uur te laat per trein uit Genua zou den kunnen vertrekken. Over de exacte aankomsttijd was gis- tervaond nog niets met zekerheid te zeggen. dSb OPKLARINGEN REGEN HAGEL BEWOLKING MAX. TEMP. MIN. TEMP. WINDPICHTING DEN HAAG 'Het is te betreuren dat dezeverkiezingscampagne geheel in het teken van lonen en prijzen staal. Aan de problematiek van vrede en veiligheid, de buitenlandse politiek en de defensie, wordt nauwelijks aandacht geschonken'. interkerkelijk vredesberaad (IKV) de heer J. J. ter Laak gisteren in Den Haag op een bijeenkomst, waar een nieuwe IKV brochure werd aangekon digd, die aan deze eenzijdig heid van de verkiezingscam pagne op het laatste nippertje nog wat moet veranderen. In deze brochure staan de reac ties van de meeste politieke partijen (DS'70. CPN SGP en PSP reageerden niet) op hst IKV standp"-'- over de toe komst van Europa. Centraal in-de steil neivme van het IKV, waarin de mees te kerken in Nederland zijn vertegenwoordigd, is de ver werping van de huidige defen siefilosofie van de afschrik king met kernwapens. Het IKV meent dat Nederland dit afschrikkingssysteém door een aantal eenzijdige stappen moet traöhtcn te doorbreken, zoals de verwijdering van de kern wapens uit o. land. Volgens 'net IKV valt ten aanzien van de bereidheid hiertoe een kloof waar te nemen bi - n positie, met name als het con crete beleid van die regerings- spartijen daarbij in beschou wing wordt genomen Het IKV hoopt in ieder geval dat r'e politieke bewustwording over de vredesvraagstukkc i na de verkiezingen zal groeien. 'Wij hebben de indruk dat ni een aantal jaren van stilstand, in de partijen opnieuw weer discussies op gang zullen ko men over dit onderwerp', al dus de heer Ter Laak. D - :»ac'vin ARP en CHU -s het !KV teveel in algemeenheden steken c- de zedelijke eis om uit de huidige impasse te geraken, zonder iets te zeggen over de mogelijkheden daartoe en over de door het IKV voorgestelde beleidspunten. D'66 is het in grote lijnen eens met het IKV, zij het dat deze partij een betere samen werking en taakverdeling tus sen de Westeuropese Navolan- den op conventioneel-militair terrein niet afwijst. Ook wil D'66 bij bepaalde eenzijdige ontwapeningsstappen minder ver en snel gaan dan het IKV. T\issen de reactie van de PvdA en het IKV-standpunt v v- at een aanzienlijke mate v.n nvrfonstemming. al vindt het IKV dat de PvdA onvol doende de logica van het af schrikkingssysteem door breekt. De tegenstand van de partij tegen een Westeuropese kernmacht blijkt vooral geba seerd op de vrees voor het uiteenvallen van de NAVO. De PPR. die het IKV-stand punt vrijwel deelt, maar vol gens het IKV wat slordig van formulering is, is de enige partij die ook wijst op het feit, dat de macht van Europa gaat ten koste van de derde wereld. De VVD is het duidelijk on eens met het IKV. Hoewel de partij zich principieel uit spreekt voor een volmaakte ontspanning, gaat zij niet in op de 'concrete stappen door het IKV voorgesteld. De KVP uit forse kritiek op het standpunt van het IKV. Hierover zegt het IKV: 'Waar het IKV probeert uit te ko men uit het dilemma van de afschrikking dreigen met ies dat men nooit mag doen blijft de KVP in feite bin nen het afschrikkingsdenken en lijkt daarmee ook weinig moeite te hebben.' Ook de benadering van Navo- secretaris mr. Luns blijkt aan zienlijk van het IKV te ver schillen, al zegt hij dat de militaire componenten van het huidige machtsevenwicht o - laag geschroefd moeten wor den. Weerrapporten van gisteravond 19 uur. max. temperatuur en neerslag ln mm Amsterdam licht bewolkt. 9 gr 0 5 mm. De Bilt. regenbui. 9. 0.1. Deelen regenbui, s. 4. Eelde regenbui. 9, 2, Eindhoven geheel bew. 8. 2, Den Helder zwaar bew., 9, 1, Luchth. Rtd zw. bew., 9. 0 2. Twente regenbui, 9. 2, Vllpslngen geh bew., 9. 0.5, Zd. Limburg geh. bew., 8. 0. Aberdeen onbewolkt 6, 0, Athene half bew, 22. 0. Barcelona zw bew., 19. 0, Berlijn regen. 8, 0.1. Bordeaux half bew.. 19, 0 Frankfort zwaar bew 9 0.3. Genóve regen 15. 0.2. Helsinki sneeuw. 1. 2. Innsbruck re gen. 4. 7. Kopenhagen half bewolkt. 7. 0.1. Lissabon geh. bew., 19, 2. Locarno half bew.. 11. 0. Londen licht bew 10. 0. Madrid geh bew 22. 0. Mallorca zwaar bew 20, 0. Mün- chen regen, 4. 4. Nice zwaar bew 23. 0. Osty zwaar bew., 3. 0, Parijs zwaar bew.. 11, "0 Split zwaar bow., 19. 0, Stockholm geh. bew.. II, 0.2, Wenen zwaar bew., 9, 0.1, Zürich re gen. G, 29. Casa Blanea onbew., 28. 0. Istan- boei zwaar bew., 18. 0. Las Pnlmas licht bew. 21. 11, New York onweer. Tcl Avlv licht bew., 25. 0. Tunis zwaar bew., 24, 0. HOOG WATER 24 november Vltsslngen 3.36.16.13. Haringvliet a d Zeezijde: 5 36- 17 54 IJmuiden 5.42-lSiU: Den Helder: 10 07-22.22; Rotterdam: 6 39-19 03; Schevc- Iilhgen: 3.05-17.24: Harlingen: 12.22Delf zijl 1 16-14.19. opklaringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5