Nieuw verzorgingscentrum in Katwijks Hoornespolder ze zeggen.. lud-burgemeeste r an der Willigen >u nog f 2917 toeten betalen verdient u meer dan £20.900,-per jaar? Agenda voor Leiden Model Mayflowerroor Pilgrimsfat hershuisje laf -•*= r n Gemeenteraad Leiden rof vuil Leiden E itoverwisseling Ingang A.Z. aan de Rynsburgerweg maandag weer dicht dan wordt het de hoogste tijd om u op de hoogte te stellen van de aantrekkelijke voorwaarden vooreen ziektekostenverzekering bij het zilveren kruis: HET ZILVEREN I KRUIS Lekker eten in een gezellige sfeer. In 't Eethuisje De Munnikhof" van Albert's Corner Restaurant Leiderdorp. Hoog en laag water 'v.' j -i. I Jl'W/KWARTET DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 REGIO L3 ADVERTENTIE LEIDEN Donderdag 23 november (vandaag) viert de Amerikaanse kolo nie in Nederland weer Thanksgivings- day in Leiden. Voorafgaande aan de traditionele dienst in de Pieterskerk, die om elf uur begint, is #r om 10 uur in het Pilgrimfathers' documenta tiecentrum (Gemeente-archief, Boisot- kade 2a) een speciale bijeenkomst. ADVERTENTIE dat je de japon die je zoekt alleen zult vinden bij HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG )EN De commissie ad hoe het onderhoud van de ambts- :g van de burgemeester (Witte 1) spreekt in haar rapport als oordeel uit dat op de oud-burge ler Van der Willigen 'de dien verplichting van moraal en fat- rust om een bedrag ad 2917,20 te betalen, formulering duidt erop, dat de missie de raad wel in overweging t om de vordering in te stellen, afraadt invordering via de rech te bewerkstelligen. jemeester Vis wiens optreden het oordeel van de Commissie in gehele affaire correct is geweest, alsnog aan de gemeente als werk- ;r kunnen verzoeken om een addi- B ele uitkering ter tegemoetkoming le totale kosten van verplaatsing inrichting. Daarom adviseert de bmissie aan de Raad om een beta- 'j sverzoek voor het resterende be- Itot de huidige burgemeester te „ten. de opdracht van de Commissie-ad- eJ werd mede begrepen na te gaan p uitgaven onnodig zijn gedaan, commissie meent, dat het bedrag stellen op 3401,45. Commissie adviseert de raad dit rag niet betaalbaar te stellen en niet te aanvaarden, dat dit bedrag toner tijd verschijnt als oninbare V. dering op de rekening van de Ge- mtelijke Woningstichting. Commissie acht zich niet bevoegd uitspraak te doen over de vraag de wethouders van mei 1971 of ook bestuur van de G.W.S. of ook de feteur van de G.W.S. hiervoor ver- voord el ijk zijn te houden, i® commissie spreekt een voorkeur voor de volgende toekomstige re- ng: e gemeente trekt de huidige rege- •e gemeente verzoekt aan het be- ir van de G.W.S. om het onder- sj|id van de ambtswoning te verzor- voorzover de eigenaar hiertoe vol- wet en plaatselijk gebruik ver plicht is volgens het criterium ten aanzien van het niveau van onder houd, zoals dit voor iedere normale woning geld. 3 De G.W.S. kan als tussenpersoon optreden voor het onderhoud waartoe de bewoner van de ambtswoning zelf is verplicht en zal de desbetreffende rekeningen direct aan de bewoner van de ambtswoning verzenden. 4 De gemeente zal opdracht verlenen dat bij het leegkomen van iedere dienst- of ambtswoning in het vervolg proces-verbaal wordt opgemaakt van de situatie waarin de woning zich bevindt. 5 De Raad gelieve aan het College van Burgemeester en Wethouders op te dragen vanaf 1 januari 1973 niet langer toe te staan, dat het tuinonder houd van dienst- en ambtswoningen zonder adekwate tegenprestatie door de Gemeentelijke Plantsoenendienst wordt verricht. Naar de commissie is gebleken, is de huur van de ambtswoning door het Ministerie van Binnenlandse Zaken op verzoek van Burgemeester Van der Willigen verlaagd beneden de algeme ne norm van 12 pet van het jaarinko men tot ongeveer 9.5 pet. LEIDEN De gemeenteraad van Leiden komt maandag 27 november weer bijeen. Agenda: Interpellatie van het raadslid mevrouw C. A. Kerling- Simons over een bestemmingsplan voor de Haver- en Gortebuurt; Een schrijven van het Buurtcomité 'Van Haver tot Gort' ten vervolge op de brief van het comité van 3 oktober j.l. inzake diverse punten de Haver- en Gortebuurt betreffende; Benoe ming van acht leden van de Raad voor milieuhygiëne, waarvan twee le den uit de leden van de gemeente raad; Aanwijzing van een lid van de gemeenteraad om zitting te nemen in de werkgroep 'Kosten Openbare Wer ken'; Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, de heer A. H. D. Wep- ster (vacature de heer L. Jonker); Voorstel om te verklaren, dat de vast stelling van een bestemmingsplan c.q. de herziening van geldende bestem mingsplannen wordt voorbereid voor het gebied tussen de Herengracht, Haven, Zijlsingel en Nieuwe Rijn; Pre-advies met betrekking tot de uit voering van de motie van de heer Jonker c.s. inzake het experimenteer project voor het vervoer in het gebied Den Haag-Leiden; Voorstel inzake uit te voeren werken in het bestemmings plan Meerburgerpolder; Rapport van de Commissie voor de Rekeningen inzake de ambtswoning van de burge meester. ROELOFARENDSVEEN Op vrij dag 24 november 7 uur organiseert de Vrije Jeugd Recreatie in de Alke burcht een St. Nicolaasvienng. De Vrije Jeugd Recreatie is voor jongens eh meisjes van 11 t.m. 15 jaar. F DEN Op m andag 27 november wordt Ie volgende straten grof vuil opgehaald: ,1 |e Morsweg, Morsweg (van Lago Morsweg Hoge Morsweg), Morslaan. dr. Lelylaan. naathof, Diamantlaan, Onyxhof. Amethis- 10 f, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parclstraat, iel aaslaan, Aqumarijnstraat, Bothastraat. Costerstraat, Morskade Rhijnhofweg, athlaan Sa.ffierstraat Tu.rkooislaan, 'D ylstraat .Carneoolstraat, Barnsteenpad. >k tolstraat L.age Morsweg. P.C. Hooftlaan .v idellaan v,an Baerlestraat Jacob Cats-, a Gerard. Brandstraat Coornhertstraat H.uygenslaan. Brederodestraat Spieghel- »t R Visscher.straa.t Tesselsch.adestraat hwaterstraat St Buysinghstraat. Ca- lstraat Leemanstraat Conradstraat istraal Stuwstraat Sluisstraat Dulker,- it Damlaan Haagse.straatweg jj dinsdag 28 november ffteublaan St.ieltjensstraat Franchlm,:ont- vd Hoevenstraat Kanaalweg .(van v Jhovenplein tot spoorlijn) v d Sande huvzenlaan Beyer.incklaan Tcmminck- «at Suringar.straat .Burggravenlaan. As- "raat Schol,tenstraat Moddermanstraat iV enheimstraat Lammenschansweg (beide (n van Zoeterwoudsesingel tot Sation). n, Oerlingh Onnesplein de Sitterlaan v d "JUstraat Buys Ballotstraat Hugo de Bemmelenstraat Lorentzkade Zeeman van 't Hoffstraat Bakhuis Roozeboom- Imperium mei tot 10 pagina 3 zijn gisteren tot onze it twee foto's verwisseld. De foto was van de Breestraat in ir tegenwoordige gedaante, tweede foto bovenaan stelde de ie|;t>oldstraat in de Kooi voor. Zoals daarop betrekking hebbende arti- berichtte, behoort de Kooi tot die mi bieden in Leiden die het eerst voor ikrehabilitatie in aanmerking ko- DONDERDAG 23 NOVEMBER Kleine filmzaal, zaal 12, Academiegebouw. Rapenburg 73, 7.30 uur: theologisch dispuut Tandem Fit Surculus Arbor R.E.P., discussie lussen de Groninger studentenpredikanl M. A. Krop en prof. dr. H. Berkhof te Oegsl- geest over de dood. Stelling ds. Krop: Dood is dood. Tegenover opvatting van prof. Berkhof van een individueel voortbestaan na de biologische dood. Toegankelijk voor alle belangstellenden. Wijkgebouw Rehoboth. Rapenburg 10. 8 uur- Amateurfotografen, dia-avond. Gehoorzaal. 8 uur: opvoering van 'Neerlands hoop in Panama' door'Neerlands hoop in bange dagen'. Organisatie: Schoolver. MTGS van Rembrandt-scholengemeenschap. Stadhuis: 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. Discus sie-avond over de mogelijkheden van homeo pathie en haar plaats in het geneeskundig bestel va vandaag. 8 uur OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met 'Hutspot'. VRIJDAG 21 NOVEMBER Vestestraat 40. 8.30 uur: 'Pitten' van Heyermans. evrljdingskerk Montgomery straat, uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Vergaderzaal Geref. Gemeente, Middelste gracht la. politieke avond SGP. Spreker ir. Van Dis. Zulderkerk 20 uur Prot. Chr. Ver. van Kosters afd. Leiden c.o.; spreker de heer C. v. d. Perk uit Rijswijk; onderwerp: verhou ding koster-kerkbestuur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met 'Pitten' van Heyermans Morsweg 114. 2 tot 5.30 uur: Leldse jeugd- schaaksociëteit voor jongelui vanaf 15 jaar. Gehoorzaal, 8.15 uur: iesta Guitana. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 8.15 uur: Litterls Sacrum, opvoering van blijspel 'Cia- o'. FILMS LEIDEN TOT 30 NOVEMBER: Camera: 'Clocowork Orange' 18 jr. Dag. 19 en 21.15 en do. vr. ma en di 14,30. Matinee 'Makker, de zoon van Rin Tintin' a.l. za. wo 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. Mango' 18 Jr. vr-za 23.30 uur. Luxor: De Duivelin van Texas 18 jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur plus zo 16.45 uur. Studio: 'Family Life' 18 jr. (voor aanvang- stden zie Luxor). Lido: 'Duck you sucker' 18 jr. (voor aan vangstijden zie Luxor). Trianon: 'The Burglars' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur plus zo 16.30 uur DIENST APOTHEKEN Tot 24 november: apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. Leiden, apotheek Leiderdorp en apotheek Oegstgcesl. TENTOONSTELLINGEN Stcd. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. Land schappen uit de 17e eeuw. Sled. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. Leo van don Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-lenloonstelling, wandkle den en textielplastiekcn van Marijke Stul- tiens-Thunnissen, tot 15 december. 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Galerie Van der Viist, Botermarkt 3. Lelden: Schilderijen van Karei Wiggers. keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- derik van Batenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Rapenburg 94. Galerie 't Duivenhys. dozen, schilderijen en grafiek van Laetitia de Haas Daar zal de Amerikaanse ambassadeur in ons land, mr. J. William Midden- dorf II, een nieuwe aanwinst voor het documentatiecentrum overhandigen aan de burgemeester van Leiden, dr. A. J. Vis. Het is een schaalmodel van de Mayflower, het schip waarmee de Pilgrimfathers na een elfjarig verblijf in Leiden vanuit Plymouth vertrok ken naar Amerika. Het model, op een schaal 1 36, vervaardigd door de heer H. V. Groe- neveld uit Papendrecht, is gedeelte lijk bekostigd uit een gift van de Tegelhandel (Leiden), gedaan bij de opening van een nieuw bedrijfsge bouw in 1970, en gedeeltelijk uit het fonds van de voormalige Pilgrimfa- ther's Society. Alvorens met de bouw van het May- flower-model te beginnen, een werk dat vele honderden uren kostte, be steedde de heer Groeneveld veel tijd en moeite aan het verzamelen van documentatie over de Mayflower. Daaronder waren grotendeels uit En geland afkomstige ontwerpen en teke ningen van de originele Mayflower en van een tussen 1955 en 1957 gebouw de kopie van dit schip op ware groot te. LEIDEN De reconstruct ewerk- zaamheden aan de Wassenaarseweg zijn zover gevorderd, dat maandag 20 november de aldaar gelegen ingang voor gemotoriseerd verkeer van het Academisch Ziekenhuis weer zal wor den geopend. Dit betekent tevens, dat de ingang aan de Rijnsburgerweg voor gemotori seerd verkeer weer wordt gesloten. Enkele redenen: Volledige risico-dekking óók voor specialistische en poliklinische hulp. Géén extra premie bij verblijf in het buitenland, korter dan drie maanden. Opzegtermijn vóór individueel verzekerden van één maand. Onopzegbaardoor Het Zilveren Kruis. Bovendien een premie zonder commercieel element én snelle afhandeling van schade claims. Discrete behandeling bij elk der zestien over het land verspreide Afdelingen van Het Zilveren Kruis. Volledige openbaarheid aan alls verzekerden van premie-ontvangsten, uitgaven en gevormde reserves. Vraag vrijblijvend onze verzekeringsvoorwaarden, ook voor collectieve verzekeringen. Naam_ Adres wenst inlichtingen over de voorwaarden voor: O INDIVIDUELE verzekering COLLECTIEVE verzekering In ongefrankeerde envelop te zenden aan: Stichting Het Zilveren Kruis Hoofdkantoor Machtiging No. 1 Noordwijk stichting I KATWIJK De kosten van de gemeentereiniging zullen in verband met de afvoer van huisvuil via de VAM sterk stijgen, hetgeen naai de mening van B. en W. aanleiding is te overwegen of afzonderlijke reinigingsrechten moeten worden ingevoerd met ingang van 1 januari 1974. en ceramiek van Gerard van Westerloo, van 24 november tot 16 december, dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. Sociëteit Burgers, Brugsteeg 2a. schil derijen van Willem Raaymakers. Dag. van 16.00 tot 24.00 uur, za. en zo. van 14.00 tot 24.00 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalva op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-U.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Het invoeren van een toeristenbelas ting moet verband houden met een sterke stijging van de ten 'laste van de gemeente blijvende kosten van voor zieningen ten behoeve van het toeris me. De exploitant van Musica heeft zijn verzoek om een doorlopende dansvergunning ingetrokken. Op het verzoek om een dergelijke vergunning voor Casa Cara was bij het samenstel len van de memorie van antwoord bij de begroting nog geen beslissing ge nomen. Op verzoeken om ontheffing van het sluitingsuur op maandag t.m. vrijdagavond wordt door de korpschef van politie beslist. De sporadische verzoeken voor de zaterdag- en zondag avond. waarop door de burgemeester wordt beslist, worden uitsluitend in gewilligd voor besloten bijeenkom sten, waarbij voor overlast jegens om wonenden geen vrees bestaat. De rattenbestrijding is in de gemeen te opgedragen aan een tweetal verdel gers. Aan iedere klacht wordt, direct na de melding, de nodige aandacht besteed. Nog steeds is het zo, dat door weggeworpen etensresten, visafval e.d., de resultaten voor een groot deel worden tenietgedaan. Overigens wordt ook preventief de nodige aandacht gegeven aan dit probleem door er bij de bouw van woningen op te letten dat geen gaten achterblijven die het ratten mogelijk maken in de wonin gen te komen. Nu het besluit tot onteigening van de gronden in het gebied Schutterwei de Koninklijke goedkeuring heeft verkre gen, stellen B en W zich voor na een laatste poging de eigendom van de gronden die nog niet aan de gemeente behoren langs minnelijke weg te verwerven de gerechtelijke onteigeningsprocedure voor die gron den te beginnen. Eerst nadat alle gronden in eigendom van de gemeen te zijn overgegaan achten B en W het tijdstip aangebroken tot het bouwrijp- maken over te gaan. Onlangs besloot de raad tot aankoop (ADVERTENTIE) Voor prijzen die extra plezierig zijn. Probeert u eens één van onze specialiteiten: Fondue Bourguignonne voor f9,50. 200 gram biefstuk'fn blokjes, geserveerd met twee sauzen, gemengde salade en pommes frites". Neem erzo'n heerlijk glas wijn bij. Perkarafje 0,3 Iiterf2,35. Keuze uit rood, wit of rosé. De gehele week geopend, ook zondags. Eethuisje "De Munnikhof" van Albert's Corner Restaurant Leiderdorp,tel. 01710-30066, gelegen aan<ie Rijksweg Amsterdam-Rotterdam, afslag Hoogmade. 11 v) Ook uw adresoor een geslaagde lunch. V v--V Met het tweede kopje koffie gratis. van een belangrijk perceel, aan de Badstraat.Daarnaast hebben B en W goede verwachting dat zij binnenkort een voorstel kunnen aanbieden tot aankoop van aan de Voorstraat gele gen eigendommen. Aangezien de uit voering van het gehele centrumplan in een aantal fasen is gedacht, waar van de realisering van de noordwand als de eerste kan worden beschouwd, geldt ook hier dat, om het geheel te verwezenlijken aan vroegtijdige sloop niet zal kunnen worden ontkomen, al zeggen zij hierbij toe dat dit met het oog op het gevoelige karakter van dit gebied met zorg zal worden beoor deeld. Naar het zich laat aanzien zal de Sluisweg in het kader van het totale verkeersplan voor de gemeente (on derdeel van het in voorbereiding zijn de structuurplan) op het huidige pro fiel gehandhaafd kunnen blijven. Wel zal voor een betere aansluiting van deze straat op de overige straten in het centrumplan nog een oplossing moeten worden gevonden en zal aan het nemen van een aatal verkeers maatregelen voor deze straat niet kunnen worden ontkomen. In het algemeen kan worden gesteld dat het systeem van het eens per week ophalen van huisvuil in plastic- zakken goed voldoet. Ten aanzien van de milieu-vervuiling vanwege de plas tic-zakken kan worden opgemerkt dat deze inderdaad een rol spelen bij de milieubelasting. Toch menen B en W dat de bezwaren nü noch in de toe komst zo groot zijn, dat om die reden van het gebruik zou moeten worden afgezien. Nochtans worden de ontwik kelingen op dit gebied gevolgd, waar bij de verwachting gewettigd is dat in de toekomst sneller afbreekbaar plas tic, papier of karton als verpakking kan worden gebruikt. Aangezien ook B en W van mening zijn dat op de kampeerterreinen geen verlies behoort te worden geleden zullen zij tijdig voor het volgende kampeerseizoen voorstellen tot aan passing van de tarieven aan het geste gen kostenpeil doen. De laatste jaren zijn echter nog aanzienlijke winsten gemaakt. De opening van het scholencomplex aan de Van Lierestraat was oorspron kelijk vastgesteld omstreeks de aan vang van het schooljaar 1972-1973. Door verschillende oorzaken is de bouw van de sicrwand rond de ver diept aangebrachte speelplaats bij het gymnastieklokaal vertraagd. Over de officiële opening is nog overleg gaan de. Momenteel worden met de besturen van het Chr. Lyoeum en de beide Chr. Mavoscholen onderhandelingen gevoerd over de aankoop van de voor de scholen benodigde gronden in Dat de stichting van een permanent Rijnsoever. schoolgebouw voor het Chr. Lyceum op korte termijn kan worden gereali seerd moet niet erg waarschijnlijk worden geacht. Met het bestuur van de samenwerken de bibliotheken is overleg gepleegd om te komen tot maatregelen, die een goede gang van zaken in de biblio theek ook gedurende de zomermaan den garanderen. Daarbij 'hebben B en W ook de belangen van de badgasten naar voren gebracht. De gecombineerde stichting Gast- en Weeshuis i.o. heeft medewerking in geroepen om te komen tot de bouw van een nieuw verzorgingscentrum in deze gemeente. In principe hebben B en W medewerking ioegezegd in deze zin, dat zij de bouw van een dergelij ke inrichting willen bevorderen op de gronden in de Hoornespolder, tussen de Hoorneslaan en de Groen van De Voorstraat in Katwijk, waar de gemeente binnen afzienbare tijd panden gaat aankopen voor de uitvoering van het Centrumplan. niet als een eenvoudige zaak; d. een grote speeltuin; e. een kinderboerde rij. Wat in Katwijk een grote rol speelt is het feit, dat bij het systeem van 'slapers houden' de gasten over wei nig eigen privacy beschikken om zich en hun gezin bij slecht weer terug te trekken. Als tegenwicht daartegen zal de gemeenschap in haar geheel en niet slechts de overheid moeten zoeken naar wegen en middelen ook in organisatorische zin om zich een goed gastheer te tonen. Het toenemende bezoek aan het Pan- bos houdt in dat steeds intensiever surveillance en onderhoud noodzake lijk is. Daarenboven is de toeloop tijdens de week-einden soms zo groot dat met een personeelsbezetting van één boswachter, deze niet of nauwe lijks aan een vrij week-einde toe kwam. Mede in het kader van de reconstructie van dit recreatiegebied is als tweede boswachter een jonge kracht aangetrokken, die een volledi ge bosbouwkundige opleiding heeft genoten. Prinstererweg, aansluitend op het ter rein ivaarop thans de bouw van 84 bejaardenwoningen door de woning bouwvereniging 'De Brittenburg' in uitvoering is. Deze opzet, waarbij een 'link' wordt gelegd tussen de 84 wo ningen en het verzorgingscentrum waardoor een vorm van open bejaar- denwerk mogelijk wordt, werd in principe toegejuicht door de Stichting voor Maatschappelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland. Recreatie Het komt B en W voor, dat Katwijk wat betreft de slëcht-weer-recreatie niet volledig zelf-supporting behoeft te zijn. De mogelijkheden in de naas te omgeving mogen in de propaganda zeker, mits met de juiste informatie, worden gebruikt. Een gegeven, waarover geen verschil van mening bestaat, is dat het karak ter van familiebadplaats gehandhaafd blijft. Dit beperkt uiteraard de moge lijkheden en vergroot de moeilijkhe den. Attracties, die aan deze norm niet voldoen, zijn gemakkelijk en zon der grote kosten voor de gemeente aan te trekken. B en W denken aan: a. een kunstijsbaan, die óf in de zo mermaanden als ijsbaan óf als over dekte ruimte voor andere binnen-acti- viteiten kan worden gebruikt; b. een •manege, waartoe de plannen een meer vaste vorm krijgen; t, een bowling, al zien B en W de exploitatie daarvan KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 24 november: hoog water 5.15 en 17.34 uur. laag water 1.04 en 13.26 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3