deële sponsoring in sportwereld rbitrage shockey raagt lef CHU K een zorgen over profs' Bayern vergroot voorsprong na zege op Fortuna TILANUS I sporttoto Weer hoop voor Banks Winst Van Bracht ff J'fÉi i'lU: Zege Cassius Clay Maria Cressari: geen uur-record Japan wil China in IOC Kleine zege NEC Drysdale langs Cox y/KWAKTET DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 SPORT T13/K15 portfonds Hartstichting steunt Heelsumse korfbalvereniging DKOD onze speciale verslaggever STERDAM De ideële reclame t nu ook in de sportwereld intrede gedaan. Enige jaren g reeds ontdekte het bedrijfsle- dat een sportvereniging een ibaar en bovendien nog goed- i reclame-object is. Aan de s commerciële bedrijven die sindsdien op de sport wierp, t zich gisteren een stichting evoègd. De Hartstichting wil een speciaal sportfonds op be iden schaal sportteams gaan oen en heeft als eerste daad de isumse korfbalvereniging ID gesponsord. sponsoring beweegt zich (voor- li op financiëel gezien weinig aculaire hoogte. DKOD zal voor iet komende weekeinde star- e micro-competitie worden gekleed', dat wil zeggen dat de ers en speelsters van het top- in hetzelfde trainingspak, dezelfde tassen enz. zullen lopen. Op het trainingspak naast het embleem van de stichting een slogan; bij de n luidt die: 'Bewegen is leven' bij de dames 'Doe zelf aan 1'. Indien in het fonds vol de gelden aanwezig zijn, zal lubkas van DKOD ook nog met enkele duizenden gulden kunnen worden versterkt. Bart Crum, spe ler van DKOD: 'Dat laatste is als niet belangrijk opzij geschoven. Het gaat ons in de eerste plaats om te helpen een ideaal te ver spreiden, het geld komt pas daarna'. MISBRUIK Het sportfonds van de Hartstich ting wordt administratief bij de stichting ondergebracht; het be heer zal in handen komen van een raad waarin ook de Nederlandse Sport Federatie zal zijn verte genwoordigd. Het idee van deze unieke vorm van sponsoring is af komstig van Bart Crum, weten schappelijk medewerker van de In terfaculteit lichamelijke opvoeding aan de Vrije Universiteit in Am sterdam en lid van de Werkgroep Sportkritiek. Bart Crum: 'Bij veel sportverenigingen aan de top zie je toenemende tekorten. De overheid doet er weinig aan, maar door je te verkopen aan een of ander be drijf kun je die tekorten opvan gen. Er zijn echter nogal wat be zwaren tegen de huidige sponso ring aan te voeren. De verenigin gen worden vaak voor weinig geld door een bedrijf misbruikt, terwijl de boodschappen die ze uitdragen èf niets, wat niet zo erg is, met sportbeoefening te maken hebben, óf, wat wel erg is, direct tegen de sport indruisen. We zijn daarom gaan zoeken naar een mogelijkheid reclame te maken voor iets dat strookt met het karakter van de sport'. LEVENSVERZEKERING De Hartstichting biedt die moge lijkheid, voorlopig vanuit een be scheiden kas. Het ligt echter in de bedoeling levensverzekeringmaat schappijen te interesseren voor het fonds. Eén maatschappij heeft reeds een bijdrage geleverd. De directe 'winst' ligt echter niet voor de hand, want de naam van de maatschappij staat niet op de trai ningspakken, komt niet in de naam van de vereniging voor en zal zodoende ook niet in de kran ten en op de televisie verschijnen. Toch vertrouwen Crum, de Hart stichting en Leo van de Kar (die het idee daadwerkelijk steunt) er in geld 'los te krijgen'. Want hoe wel het niet met sluitende bewij zen en kostbare onderzoeken 'hard' te maken is, bestaat er een duide lijk verband tussen het toenemen de aantal hart- en vaatziekten en de bewegingsarmoede. Sportbeoefe ning is een belangrijke remedie en daarmee ook van belang voor de levensverzekeringsmaatschappijen. In de Verenigde Staten wordt dat belang ook onderkend, want daar krijgen niet alleen de niet- rokers reductie op hun premie, maar genieten degenen die kunnen aantonen via sport hun conditie bij te houden eenzelfde 'voorrecht'. Het accent bij de actie ligt echter niet op het thema dat je aan sport moet doen om een hartinfarct te voorkomen. Bart Crum: 'We willen het beslist niet benaderen vanuit de angst, vanuit de dreiging van hel en verdoemmenis, maar wel willen wijzen op de vreugde die je in sport en in spelen kunt vinden'. Een aanzienlijk breder uitgangs punt dan alleen hët wijzen op het verband tussen hart en bewegen: een uitgangspunt bovendien dat aansluit bij de huidige visie achter het activiteiten van het nationaal trimcomité. Er bestaat dan ook con tact tussen het fonds en dat comi té, die immers op eenzelf de terrein werken. Tegen beide is echter eenzelfde bedenking naar voren te brengen. Met het opwek ken tot bewegingsrecreatie wordt in feite een symptoom bestreden; de oorzaak ligt op een geheel an der vlak, zoals dat der arbeidsom standigheden en de (opgedrongen) over-consumptie. Bart Crum: 'Dat houdt niet in dat je die symptomen niet moet bestrijden. Wanneer ie mand hoofdpijn heeft, moet je hem een medicijn geven. Je moet echter niet blijven doorgaan met alleen medicijnen geven, maar te gelijkertijd de oorzaak opzoeken en die proberen weg te nemen'. De sponsoring van DKOD is slechts een bescheiden begin. Het fonds wil zijn activiteiten ook ver leggen naar andere zaalsporten als handbal en volleybal. Voorlopig wordt daarbij gemikt op de zgn. sub-top, omdat het fonds per vere niging geen bedragen van 20.000 tot 100.000 gulden (zoals nu bij top-clubs door het bedrijfsleven ge beurt) kan uitkeren. Daarnaast wil het fonds zijn activiteiten uitbrei den tot de recreatie-sport en de revalidatic-sport. HANS SCHMIT eidsrechter vooral ook deelnemer ze speciale verslaggever GEN Aan het slot van het ijshockey-seizoen, in maart, zal derlandse team opnieuw een poging ondernemen promotie t iets meer aanzien genietende B-poule te realiseren. En wéér ploeg hoogstwaarschijnlijk met het onmogelijke van de op- geconfronteerd worden. Zoals steeds het geval was. Het ni- an het Nederlandse ijshockey neemt toe, dat wel, maar het ligt te laag om de afstand met de zich eveneens ontwikkelen- currentie te overbruggen. Opmerkelijk genoeg lukt het het andse arbitragecorps wél te penetreren in het gezelschap in- inaal gewaardeerde scheidsrechters. En met een snelheid, die schilt met die van de spelers zelf het laatste wereldkampioen- roor de categorie C-landen mie Zaalberg van Zeist als tant van de Nederlandse IJs- >nd aangewezen. Dat op zich n zijn ervaring was al een rende beslissing. Want Zaal- amper drie jaar in de ijshoc- d gerouleerd, en het laatste als een zelfstandige ichter in de eerste divisie, lere woorden: Zaalberg van s een 'broekie'. En hij voelde :erk aan, dat hij in Roemenië le met een aangeslagen zenu- :1: 'Je komt zo snel aan de top en dan word je ook nog evaardigd als debutant naar reldkampioenschap. Ik was rveus. Evenails de Italiaan met de openingswedstrijd van het zou fluiten. We hebben vóór trijd onze tactiek besproken. Irste periode mochten we geen soepelheid betrachten. Van gelijke houding konden we later in het toernooi alleen maar profiteren. En zó ging het ook. Hon- garije-Denemarken was geen eenvou dige ontmoeting, maar we botsten niet op onoverkomelijke problemen. Het visitekaartje was gedeponeerd, en gelezen door vrijwel alle deelnemers, want die waren uiteraard bij de ope ning aanwezig.' INDRUK Zoveel indruk wekte het optreden van Zaalberg, dat hij ogenblikkelijk werd gekoppeld aan de Duitser Bader (een van de scheidsrechters die de recente lijk gehouden wedstrijden tussen Ca nada en Rusland mocht leiden), die als rechtspreker in de A-poule was geïnviteerd om als reserve te verschij nen. Een koningskoppel. Bader en Zaalberg van Zeist werd steeds de zwaarste ontmoetingen toegewezen, die zij met succes volbrachten. Herin nert hij zich: 'Ik kreeg toen al de indruk dat ze me waardeerden. Dat betekent niet dat ik nu zo goed was; Van een scheidsrechter wordt bij ijshockey veel gevraagd. Onder meer de moed je tusen storten. Op de foto probeert de scheidsrechter dat ook, hoewel hij (links, in het gestreepte bij zelf ook wel eens in het gedrang kan komen of klappen kan oplopen. (ADVERTENTIE) Voor een - solide regering - gezonder milieu - rechtvaardiger verdeling van lasten ^ipische winnaars naar Jumping Amsterdam het peil van de overige arbiters was bijzonder pover. Onder meer de vecht partij bij de wedstrijd Nederland-Hon- garije, die volkomen uit de hand liep, was een duidelijk gevolg van slechte arbitrage.' Terug in Nederland vernam hij infor meel al, dat zijn kansen tot promotie naar de B-poule aanzienlijk waren gestegen. En later hoorde hij defini tief, dat hij dit seizoen mag optreden in het wereldkampioenschap voor de B-groep, dat eveneens in maart in Oostenrijk wordt georganiseerd. Hij: •Voorzover mij bekend is daar van de Nederlandse bond geen enkele druk Tiïburg Tr. op uitgeoefend. Vertegenwoordigers cpl van andere naties stelden nadrukke- Raa"lors lijk mijn kandidatuur.' EMOTIES De ijshockeyscheidsreohter verschilt volkomen met die uit andere sporten. Nergens laaien emoties zo hoog op; nergens komen zoveel vechtpartijen voor; nergens ook wordt er zoveel lef van de rechtspreker gevraagd. Hij moet niet alleen de spelregels hante ren en interpreteren op verschillende situaties, hij moet ook interveniëren bij conflicten. De ijshockeyscheids- rechter is meer dan waar ook een wezenlijke deelnemer aan de wed strijd, aan de show. Zaalberg van Zeist: 'Ik heb voor mezelf weieens een lijstje voorwaarden opgesteld waar een ijshockeyscheidsrechter aan moet voldoen. Hij moet uiteraard in de eerste plaats goed kunnen schaatsen. Hij moet rustig zijn; takt op kunnen brengen; een goed gevoel voor inter menselijke relaties hebben; Engels spreken. En hij moet vooral over een NATIONALE COMPETITIE Raak-Nijmegen 9-3; Nijmegen-HIJS 2-2: Til burg Trappers-Raak 14-3; Thialf-Tilburg Trap pers 2-S: Den Bosch-Raak 10-6; Smoke Eeaters- HIJS 3-6; Raak-Thialf 18-5. 5 5 0 0 10 7 0 0 7 0 25-65 Tilburg Trappers Raak Nijmegen HIJS Den Bosch Smoke Eaters Thialf CUP INTERNATIONAL Grenoble-CPL 5-3: Paris Viry-Brussel CPL-Nijmcgen 10-7; Warriors-Brussel Brussel S-9 Nijmegen 4-SGrenoble 6-6H1JS 3-4Smoke E. 3-4 Paris V. onzer verslaggevers IDAM Het bestuur van Amsterdam maakt zich geen org over het feit, dat in de rtwereld gedacht wordt over ing van een profgroep. Beken- Arts. een van de organisato- het jaarlijkse internationale hippique in de hoofdstedelij- 'Dat maakt in de hippische liets meer uit. Het is toch bekend, dat er in feite al professionalisme wordt be- oor de zogenaamde amateurs.' lateurisme is in de ïnternatio- lertop al een volledig aanvaar- Daarom zullen de plannen, r meer de Italiaan d'Inzeo, de tser Alwin Schockemöhle en Harvey Smith hebben, nauwe- invloed blijken op de bezet- de grote evenementen. Ben le internationale organisatie eigenlijk een sport als het al ver vooruit. Profs, die in zijn van een amaleurlicentie, altijd al aan een concours hippique deelnemen. Wat dat betreft zie ik geen enkel probleem. Je hebt de kans, dat straks wellicht verboden wordt, dat ruiters met reclame op de rug gaan rijden. Iedereen weet echter, hoe belangrijk de commercie is voor het organiseren van een concours hip pique.' Ook dit jaar heelt Jumping Amster dam (uiteraard) niet geschroomd een beroep op het bedrijfsleven te doen voor het verzamelen van het prijzen geld. Opnieuw is voor de internatio nale ruitertop een bedrag van vele tienduizenden guldens beschikbaar. De prominente springers komen dan ook weer als vliegen op een zoete hap op het kapitaal in Amsterdam af. Talrijke vedetten hebben voor het evenement (van 30 november tot en met 3 december) ingeschreven. Onder hen bevinden zich de Olympisch kam pioen, de Italiaan Granziano Alanei- nelli (met Ambassador) en de winna res van de zilveren medaille in Mtinchen, de Engelse Anne Moore (met April Love). Ook de Westduitse landenploeg, die tijdens de Spelen goud veroverde, is voor het grootste deel aanwezig. Allen Gert Wildfang ontbreekt. Hij is door moeilijkheden tijdens het CHIO in Rotterdam, half september, tot 1 januari geschorst. De Nederlander Johan Heins start met Grandioso en Antrieb wèl voor de Westduitsers. Heins is in het bezit van een Westduitse startvergunning. In het veld van veertien deelnemen de landen presenteert Nederland zich eindelijk met een redelijk sterke ver tegenwoordiging. Na de recente suc cessen tijdens het concours hippique in Wenen, kunnen onder meer Ap- toon Ebben (Kairouan), Harry Wou ters van den Oudenweijer (Salerno), Jan Maathuis (Dolman) en Leon Mel- chior (Ahorn) zich naar de voorgrond springen Met name Melchior verraste .nel het van de Westduitser Herman Sc i. 'dde gc.io^ iie Anorn tijdens net puissance-nummer De combinatie be« reikle toen een vierde plaats en be dwong de muur van 2.15 meter. grote dosis moed beschikken. Als twee ploegen slaags maken, moet hij er tussen durven springen. Met het risico, dat hij eveneens een klap krijgt te incasseren. Ik kan wel zeg gen, dat het mij daar niet aan ont breekt, ik ben tenminste nooit bang om twee kijvende partijen te schei den.' VECHTPARTIJ in Nederland gebeurt het regelmatig dat een confrontatie escaleert in een ordinaire vechtpartij. Daar zijn ver schillende oorzaken voor. IJshockey is een explosieve sport, er is in veel gevallen lichamelijk kontakt toege staan en het is voor het arbitrale duo onmogelijk om elke overtreding te kunnen konstateren. Zaalberg van Zeist: 'Je moet je steeds weer opti maal kunnen concentreren. Een lako- nieke houding wordt onmiddellijk on derkend, door de spelers en door het publiek, dat direkt reageert als je iets niet ziet.' Maar de voornaamste oor zaak is wellicht wel, dat de spelers door de coaches tot een meer dan maximale prestatie gestimuleerd wor den. De belangen zijn groot; er wordt veel geïnvesteerd in een eigen divisie team, en bij gebrek aan resultaten zal ook een gebrek aan toeschouwers (in komsten) opgemerkt worden. Zaalberg van Zeist: 'Ik heb de indruk, dat de belangen sneller zijn gegroeid dan het bewustzijn van spelers en coaches. Er is dit seizoen al veel verbeterd, maar feit blijft dat coaches hun pupillen telkens oppeppen om zich in de één twee minuten dat ze op het ijs staan volledig in te zetten. Uit die instel ling vloeien dan de incidenten voort, die eenvoudig niet geaccepteerd kun nen worden.' Zaalberg van Zeist heeft inmiddels een behoorlijke brok know-how opge daan. Hij wéét dat er soms gemar chandeerd wordt door scheidsrechters: 'In het buitenland kom je vaak tegen dat de scheidsrechter partij trekt. Daar heb ik een afdoend middeltje voor gevonden. Ik compenseer zijn gedrag door voor het Nederlandse team partij te trekken. In de pauze na de eerste periode stel ik dan direkt: moet jij die wedstrijd winnen of de spelers? Hij heeft dan inmiddels ook geconstateerd, dat er met mij niet te dollen valt. En dan is het meestal meteen over.' Het scheidsrechterswereldje is klein. Arsenal uit strijd om League Cup MÜNCHEN (DPA) In de Bundesliga heeft Bayern München zijn voorsprong tot vier punten vergroot. De Zuidduitse club won de strijd tegen het op de tweede plaats staande Fortuna Düsseldorf met 3-2 De 60.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion van München za gen echter een wedstrijd waarin Fortuna aantoonde volkomen recht op die tweede plaats te hebben. In de eerste helft nam de in de Bundesliga debuterende ploeg zelfs een voorsprong van 02 door doel punten van Biesenkamp en Geye. In de tweede helft echter sloeg Bayern terug. Hoeness scoorde twee keer, op aangeven van Gerd Müller, waarna in de 67e minuut Franz Beckenbauer voor het winnende doelpunt zorgde. De voor de laatste plaats zo belangrij ke ontmoeting tussen Eintracht Braunschweig en de Hamburger SV eindigde onbeslist: 1-1. De Hamburgse doelman Oczan bleek het grote strui kelblok voor Eintracht, dat slechts een half uur tegenstand ondervond van de HSV. In de openingsfase nam HSV door Memering de leiding en kon deze stand vasthouden tot de 52e minuut van de wedstrijd. Toen scoor de Konschal de gelijkmaker. Het was daarna de Hamburgse doelman die een grote overwinning van Eintracht in de weg stond. Door dit gelijke spel heeft de HSV zeven punten behaald, evenveel als Rotweiss Oberhausen. dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Stand onderaan: 14. Hannover 96 14 11 15. Eintracht Braunschweig 139 16 Schalke 04 14—9 17 RW Oberhau sen 137 18 Hamburger SV 147 Werder Bremen-Hannover 96 31. Eintracht Braunschweig-Hamburger SV 11. Kickers Offenbach-VFL Bochum 4—0. Hertha BSC- MSV Duisburg 0—0. Wuppertal-VFB Stuttgart 4o, Schalke 04-Borussia Möncbengladbach 2—2. Bayern Mvlnchen-Fortuna Dusseldorp 32. FC Köln-Eintracht Frankfurt 31. CSKA SOFIA CSKA Sofia, tegenstander van Ajax in de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen, heeft gisteren in de Bulgaarse compe titie met 31 gewonnen van Cherno More. De wedstrijd werd gespeeld in Varna. CSKA behoudt daardoor de leiding met één punt voorsprong op stadgenoot Academica, dat thuis met 10 van Botev won. Levski Spartak-Locomotiv Plovdiv 21. Loco- motiv Sofia-Beroe Stara Zagora 20. Acade mica Sofia-Botoev Vratza 10. Cherno More Varna-CSKA Sofia 1—3. Etar TJmovo-Slavia Sofia 1—1. Pernik-JSK Spartak Varna 0—0, Laskov Jambol-Duna V 10, Trakia Plovdiv- Spartak Pleven 20. Stand op kop: 1. CSKA 17 pnt. uit 12 wedstrijden; 2. Academica Sofia 16 pnt: 3 Locomotiv Plovdiv 15 pnt; 4. Slavla Sofia, Levski Spartak en Locomotiv Sofia 14 pnt. ENGELAND Arsenal is uitgeschakeld inhet toer nooi om de Engelse League Cup. De Het telt in Nederland hooguit tien volwaardige krachten, die het overvol le programma moeten afwerken. Van Zeist: De bond is pas vier jaar werke lijk goed bezig met het opleiden van scheidsrechters. Er is aanwas, maar voorlopig is het aantal nog te gering. Daardoor is het mogelijk dat ik weke lijks drie wedstrijden moet fluiten. Overbelasting, natuurlijk. Vorig sei zoen zag ik het op een gegeven mo ment niet meer zitten. Maakte ik een impasse door. Floot ik inderdaad en kele slechte wedstrijden op een rij. Dat is vrijwel onvermijdelijk.' Je kimt je afvragen waarom amateurs (25 cent per km reiskostenvergoeding plus 15 gulden voor elk duel in de eerste divisie) zich in zo'n mate uit sloven. Zaalberg van Zeist: 'Sommigen doen het inderdaad om de kleine bijverdienste. Maar bij een enkele is er sprake van geldingsdrang. Overwe gend is het toch doordat je bezeten bent door deze sport. Dat ben ik.' Zaalberg van Zeist is eerlijk. In zijn beslissingen op de baan en in zijn uitspraken. Zegt tenslotte: 'Ik ben zeker niet de beste scheidsrechter van Nederland, al bezit ik wel de hoogste status. Nico Toemen is beter. Hij heeft meer ervaring, heeft ook meer flair. Zo objektief ben ik wel om dót te kunnen constateren.' JOHN LINSE LONDEN (Reuter) Gordon Banks, de Engelse doelman die bij een auto-ongeluk ernstig aan zijn rechteroog gewond raakte, zal waarschijnlijk weer aan het top-voetbal kunnen deelnemen. Dit maakte de voorzitter van Banks vereniging Stoke City gis teren bekend op een bijeen komst, waar hij voor Banks de onderscheiding in ontvangst nam die is verbonden aan de verkie zing tot sportman van het Jaar. Op advies van zijn artsen woon de Banks zelf de bijeenkomst niet bij. Voorzitter Albert Hanshall ver telde: 'Gordon heeft goede hoop, zijn oog wordt beter en beter. Wanneer deze verbetering door zet, is er geen twijfel aan dat Gordon Banks weer in de eerste divisie kan spelen en zelfs in het internationale voetbal'. DEN AAG (ANP) De premie van toto no. 13 ten bedrage van bruto 147.450.40 ls ten deel gevallen aan de houder van het formulier 04741922. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 165.881 70. CROSNE (ANP) Bij de strijd om het Europese biljart-kampioenschap driebanden, die gisteren in het Parij- se voorstadje Crosne is begonnen, heeft de Nederlander Rini van Bracht in groep B zijn eerste partij gewon nen. Hij versloeg de Zwitser Jacques Blanc. Van Bracht had voor de 60 caramboles 79 beurten nodig; Blanc kwam tot 55 caramboles, in groep A verloor Jan Doggen van de Fransman Laserre. In 100 beurten kwam Doggen tot het geringe aantal van 36 carambo les. ADVERTENTIE IJSHOCKEY S.F.C. DÜSSELDORF (KAMPIOEN VAN DUITSLAND) VRIJDAG AS. 20.00 UUR HOUTRUST DEN HAAG AMVJ/RLVC HEREN ZATERDAG AS. 19.00 UUR SPORTCENTRUM BLOKKEER ALBLASSERDAM ATHLON DAMES ZATERDAG AS. 16.00 UUR SPORTHAL KATHARIJNEN UTRECHT SITTARDIA ZONDAG AS. 14.2S UUR SPORTHAL SITTARD SITTARD EBBC ZATERDAG AS. 20.15 UUR SPORTHAL .DE V1NKENKAMP* DEN BOSCH DRINK RAAK BIJ ELKE SPORT I Londenaren verloren op eigen terrein de ontmoeting tegen Norwich City met 03. Alle doelpunten werden gemaakt door Graham Paddon, twee na blunders van Arsenal-doelman Ge off Barnet. Norwich City plaatste zich voor de halve finales. OOST-DUITS LAND Chemie Hallc-Hansa Rostock 00, Karl-Marx Stadt-Carl Zeiss Jena 10, Wlsmut Aue- Magdeburg 2—1. Sachsenrlng Zwlckau-Dyna- mo Dresden 11, Dynamo Berlln-Rotwelsa Erflrt 2—1, Chemie Lelpzig-VorwSrts Frank furt 3—0, LOK Leipzig-Union Berlin 30. Bob Foster gaat door de knieën nadat hij is geraakt door Moham med Ali. STATELLNE (NEVADA) (ANP) Oud-wereldkampioen zwaargewicht Mohammed Ali (Cassius Clay) heeft in Stateline de titelhouder in het halfzwaargewicht, Bob Foster, door k.o. in de achtste ronde verslagen. Het gevecht tussen de beide Ameri kaanse boksers zou gaan over twaalf ronden. Ruim 1700 toeschouwers waren in het Sahara-Tatoe hotel getuige van het gevecht dat Clay, vrijwel geheel be heerste. Clay verdiende een bedrag van 250.000 dollar (ongeveer 800.000 gulden), verliezen Foster 125.000 dol lar. Dit maal maakte de 30-jarige Clay, die zijn zesde gevecht van dit jaar lever de. zijn voorspelling waar dat de strijd in de achtste ronde zou worden beëindigd. Zijn vijf jaar oudere tegen stander heeft Clay alleen in de zeven de ronde even in moeilijkheden kun nen brengen. Foster, die al zesmaal was neergegaan, miste echter de kracht om door te gaan. Clay heeft dit jaar al meer dan twee miljoen dollar -verdiend. MEXICO STAD (Reuter) De 28- jarige Italiaanse huisvrouw Maria Cressari is er niet in geslaagd in de voetsporen van Eddy Merckx te tre den. Evenals de Belg wilde zij in Mexico het werelduurrecord verbete ren. Zij kwam op de super-lichte fiets echter niet verder dan 41 kilometer en 273,65 meter. En dat was net iets minder dan het huidige record, dat met 41 kilometer en 347,27 meter op naam staat van de Luxemburgse Elsy Jacobs. Wel verbeterde Maria Cressari de records op de 10 en 20 kilometer. TOKIO (Reuter) Het Japanse Olympische Comité heeft beslo ten alles in het werk te zullen stellen om China toe te laten tot het Internationale Olympisch Comité (IOC). Volgens de Japan ners is de huidige houding van het IOC, dat heeft verklaard dat de deur voor China open staat, niet voldoende. Het JOC zei ver der dat Japan diplomatieke be trekkingen met China heeft en de volksrepubliek als de enige vertegenwoordiger van het Chi nese volk ziet China weigert tot het IOC toe te treden zolang Taiwan lid is. NIJMEGEN (ANP) NEC heeft gis teravond in de lichtcompetitie een kleine overwinning, 10, op FC Utrecht behaald. Het winnende doel punt werd in de laatste minuut van de wedstrijd door Kornelis gemaakt. Er waren 1100 toeschouwers. PSV 3 2 1 0 7 6—3 FC Twente 2 2 0 0 5 3—O Sparta 2 1 1 0 4 4—2 'FC Utrecht 3 1 0 2 2 4—5 NEC 3 1 0 2 2 2—4 FC Den Haag 3 0 0 3 0 4—9 ROME (ANP) De Zuidafrikaan Cliff Drysdale heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales in de eindronde van het toernooi om de wereldtitel van de profs te Rome. Drysdale won in twee sets van Mark Cox (GB) 6—4 en 6—3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15