- (ANG, ZWAK ORANJE Terugslag kost Robben een punt .ponsors niet in de rij ior Nederlands elftal Toch interland op atletiekprogram Het hele gezin gezond de winter door met Halltran AD 'ernee zwemploeg !ar Canada en VS iensten spelers staan vast, van KNVB nog niet )at voelt stekend aan, it 'n verschil et gisteren. Fiscus boos op Stan Smith Sij brands-Andr eiko in oktober 1973 Tommy Docherty op het matje geroepen Westduitse wens: tijdwaarneming niet met de hand E /KWARTET DINSDAG 21 NOVEMBER 1972 SPORT T11/K13 IEL (ANP) De Belgische was gisteren eensgezind: lerlands elftal speelde zon- België ontgoochelend er hun eigen 'witte dui- •n de Belgische bladen •ndering zeer tevreden, it redde bang en onkenne- ije', was de tendens van krantekoppen. Nieuwsblad schreef Joris dat deze derby, die zo ge iden was als de spannend- de gouden Jaren vijftig, irkt werd doordat precies lovergestelde gebeurde |T men had verwacht. 'Het in Oranje ving de wedstrijd >t de klaarblijkelijke bedoe- j%|* weg naar de eindfase van Hl reldkampioenschap reeds in =®--«tfch te forceren. Maar het resultaat? De be- stuwende schakelspelers legem en Neeskens zijn In =nJede speelhelft steeds verder in de achterhoede teruggedrongen. Zij hadden blijkbaar de allesover heersende wens een gelijkspel uit de brand te slepen. Nederland wil de nochtans de overwinning. Dat bleek dadelijk uit de positieve sa menstelling van het elftal, waarin zonder voorbehoud de voorkeur was gegeven aan het aanvallend talent.' Het Volk onderstreepte dat België na het machtsvertoon tegen Neder land de hoop op een reis naar het wereldkampioenschapstoernooi niet behoeft op te geven. 'Volgend jaar gaan wij zonder schroom naar Rot terdam en daar, in die vreselijke kuip, kan nog van alles gebeuren. Desnoods stuurt Goethals zijn spe lers nu eens als een Kozakkenregi- ment in volle charge op de Neder landers.' Het Volk vindt overigens dat men voor de tweede wedstrijd tussen belde teams beter een lid van de Veiligheidsraad als scheids rechter kan nemen. 'Het is immers onverantwoord dat spelers, die for tuinen krijgen om verfijnd te voet ballen, zo vlug naar de noodrem grijpen. Aan de rust waren al 23 fouten gefloten, waarvan tien te gen de Belgen.' MOEILIJK 'Het Laatste Nieuws' verbaasde zich erover dat de Belgische inter nationals, die er in de competitie niet veel van terecht brengen, als bij toverslag in het nationale elftal hun normale vorm bereikten. In deze krant wordt ook Raymond Goethals aan het woord gelaten: 'We speelden tegen Nederland op dezelfde grasmat als tegen Duits land. Maar wat een verschil. Duits land steekt met kop en schouders boven de Nederlanders uit De leerlingen van Schön hebben ons doen hollen en we hadden het bestendig moeilijk om in de match te blijven. Tegen Nederland heb ik niets daarvan gezien.' Volgens 'Les Sports' kon België niet winnen omdat het met teveel angst begon. 'De witte duivels speelden deze wedstrijd niet zozeer in het teken van het wereldkampi oenschap als wel met de dwangge dachte dat ze door de Hollanders niet mochten worden belachelijk gemaakt.' GOEDE KANS La Libre Belgique' tenslotte schreef dat België een goede kans heeft om de wedstrijd in Rotter dam met succes te volbrengen. 'Het Oranjeteam heeft zijn plek bereikt in de wedstrijd tegen de Noren. Tegen dat peil zullen ze in de toekomst nog slechts bij uitzon dering kunnen acteren. Het zou ons geenszins verbazen dat, wan neer het uur van de laatste wed strijd heeft geslagen, er van het jrote Nederlandse team niet veel neer overblijft BUSSUM De spelers van waterpo lo-landskampioen HZC/De Robben wa ren het eens: het eerste verliespunt, opgelopen tegen De Meeuwen (2-2) was te wijten aan eigen schuld. Zei de somber voor zich uit starende doel man Evert Kroon: 'Wij hebben wel acht kansen laten liggen. Vier keer speelden we met één man meer, maar scoren ho maar*. De Meeuwen profiteerden dankbaar van de slechte dag van Hilversumse aanval. De eigen offensieve acties wa ren evenmin imponerend, maar van de hooguit vier reële scoringskansen werden er toch twee benut. Harry Vriend, door HZC/De Robben in ver band met het Europa Cuptoernooi aangetrokken, maar na de uitschake ling van de Hilversummers nog steeds als coach fungerend, had voor het duel met mede-koploper De Meeuwen gekozen voor de zoneverdediging. Die moest alleen worden toegepast, als de Amsterdammers met de gevaarlijke Hans Koster als midvoor speelden. Die tactiek had succes. De Meeuwen zag geen kans gaten te maken en probeerde het te vaak met afstands schoten, die bij zo een goede doelman als Kroon maar weinig kans op succes hebben. Vormde de zoneverdediging in het verleden bij HZC/De Robben vaak ook de basis voor snelle en doeltref fende uitvallen, zaterdagavond was dat in het Bussumse sportfondsenbad beslist niet het geval. Vooral de jon gere spelers in Vriends keurkorps lieten het afweten. De gehele ploeg had te kampen met de verwachte en ook wel begrijpelijke terugslag na de uitschakeling van vorige week in de halve finales van de Europa Cup- strijd, maar het gebrek aan concentra tie bij Gijs Stroboer, Gerard Keetelaar en Nico Landeweer was wel bijzonder groot Het scheelde overigens maar weinig of HZC/De Robben had in het spannende maar vooral technisch ge zien tegenvallende duel toch nog zij het onverdiend beide punten binnengehaald. In de laatste minuut stuurde de prak tisch foutloos leidende internationale scheidsrechter Geurtsen kort achter elkaar twee spelers van De Meeuwen (Van Harten en Ans Koster) uit het water. Kort voor tijd kwame n de Hilversummers in het bezit van de bal. Uit de snelle aanval scoorde Keetelaar nog wel, maar een fractie van een seconde eerder had de tijd- waarnemer afgefloten. De tussenstanden: 1-1, 0-0, 1-0 en 0-1. Nico Landeweerd scoorde de treffers van HZC/De Robben en Hans Koster en Ton Schmit die van De Meeuwen. speciale verslaggever (DAM Nog nooit is het Nederlands voetbalelftal door zó- anciële belangen omzoomd als dit keer. De inmiddels ver en ook verguisde 65.000 gulden, die de spelers (bruto) kun- ïeren als ze in 1974 de eindronden van het wereldkampioen- West-Duitsland bereiken, is tot een bron van felle discussies eid. Vooral de Belgen hebben zich als meesterlijke 'zwart- jaloers en soms denigrerend over de kapitale verdiensten ranje-formatie uitgesproken. elijke bedrag, dat de profs ij kunnen leggen, is door de aald voetbal van een garan- ïoorzien. Maar ook de voet- ertrouwt erop, dat het geld lame-wereld aangeboord kan Daarvoor werd al maanden en overeenkomst gesloten aarlemse uitgeverij en druk- jm-Ruygrok, die de geselec- pelers als reclame-object toe- kreeg. ELIJK ^^heeft het Nederlands elftal ^■ronden van het toernooi om ^■kampioenschap twee wed- ^■espeeld. Nog steeds echter is ^Hd, welke bedrijven het elf- ^■reclame-budget zullen voe- ■Welangrijke duel tegen Bel- Ipen zondag, is gespeeld zon- ppulsen van de commercie. ':elijke zaak, want als een ndacht voor h a ar a ctivitei- ïet Nederlands elftal had lieren, was de wedstrijd in ■ADVERTENTIE) iishave°QO Super. aak ook het gebaar de tevreden tkop-scheerder). noet'm voelen. )e nieuwe de Hel van Deurne een ideale smaak maker geweest. Boom-Ruygrok en dc KNVB kondigen nu voorzichtig aan, dat binnen veer tien dagen de naam van de eerste 'sponsor' gepresenteerd zal worden. Jan Velthuijsen, namens het Haarlem se bedrijf, nauw bij de commerciële begeleiding van het elftal betrokken: 'We zijn zo goed als rond met drie kandidaten, twee uit de consumptieve en één uit de dienstverlenende sec tor*. Velthuijsen geeft toe, dat de 'verkoop' van het elftal aanzienlijk langer heeft geduurd dan geprogrammeerd was. Enerzijds heeft een geïnteresseerd be drijf het sleutelduel met de Belgen afgewacht, aan de andere kant bevin den zich veel meer haken en ogen aan de sponsoring dan verwacht. Velthuij sen: 'De juridische afwikkeling vergt nogal wat tijd. Er is al veel heen-en- weer gepraat. De groep spelers, met wie dan reclame gemaakt moet wor den, is niet altijd stabiel. Over een jaar kunnen wel heel andere spelers in het elftal staan dan nu. Dat bete kent, dat ook met de nieuw geselec teerden een akkoord bereikt moet worden. Daarnaast moeten we tot een gelijkmatige verdeling komen. Het gaat niet alleen om Cruijff, Keizer en Van Hanegem. De rest mag niet bui ten schot blijven'. VERTRAGING Boom-Ruygrok wijt de vertraging, die rond de sponsoring is ontstaan, óók aan de strijd voor het bereiken van die 65.000 gulden. Voordat overeen stemming tussen de spelers en de KNVB werd bereikt, is veel tijd ver loren gegaan. Velthuijsen: 'Onze wens was de zaken al voor de interland tegen Noorwegen volledig rond te hebben. Dat dit niet gelukt is, houdt ook verband met de geïnteresseerde bedrijven. Een groot aantal bedrijven kan in de loop van het jaar het beschibare budget voor de reclame moeilijk veranderen. Als je met het Nederlands elftal in zee gaat, vergt dat een behoorlijke ombuiging van de te voeren reclame-po''tiek. Je moet een campagne gaan bouwen. Daarvoor is tijd nodig'. Velthuijsen vindt het niet nadelig, dat de reclame-wereld de wedstrijd tegen België 'gemist' heeft. 'Het is helemaal niet nodig de reclame direct rond een duel te voeren. De betrok ken spelers blijven in de publiciteit. Het Nederlands elftal speelt nog di verse wedstrijden, ook vriendschappe lijke. De aandacht zal in het komende jaar tot de return tegen de Belgen, op het elftal gevestigd blijven. Overigens is de uitslag gunstig voor de verdere activiteiten'. BIEFSTUK De sponsor-regeling die nu voor het nationale elftal geldt, is tot en met de laatste wedstrijd in de voorronden van het wereldtoernooi van toepas sing. Als Nederland de laatste zestien inderdaad bereikt, zullen nieuwe con tacten worden gelegd. Velthuijsen: NEW YORK (SID) De Ame rikaanse tennisti Stan Smith, Wimbledonkampioen 1972, heeft zich de toorn op de hals ge haald van het Pentagon en de fiscus. Het gaat om 250.000 dol lar (ruim 750.000 gulden), die de lange Caldforniër de laatste twee jaar met tennissen heeft verdiend. Smith as militair (sol dij: 346 dollar per maand) en is verplicht al zijn verdiensten, na aftrek van onkosten, te storten in een Davis-Cupfonds. De kas van dit fonds is echter leeg. Donald Dell, de advocaat van Smith heeft verklaard dat zijn cliënt op een speciale bankreke ning geld ter bestrijding van Amerikaanse Davis-Cupkosten heeft gestort, ongeveer 50.000 dollar. 'De res( van de 250.000 dollar is opgegaan aan reis- en verblijfkosten', aldus Dell. Of de fiscus deze uitleg aanvaardt is niet bekend. Europa Cup dames in Sittard DEN HAAG (ANP) Voor de Nederlandse atleten en atletes staan voor de komende zomer naast de wedstrijden voor de Europa Cup twee interlandwedstrijden op het programma. De strijd voor de Europa Cup wórdt het belangrijkste evenement. De dames zijn recht streeks geplaatst voor de halve finales; de heren beginnen in de voor ronde. KNVB-voorzitter Meuleman toonde eerder dit jaar de wens van de bond: München 1974. De eerste twee stappen zijn inmiddels gezet, de spelers weten dat ze als de wens wordt gerealiseerd 65.000 gulden kunnen opstrijken. Maar waar het geld vandaan moet komen staat, na die eerste twee stappen, nog steeds niet vast. 'Het is wel zo, dat een bedrijf, dat in de voorronden gesponsord heeft, een soort optie houdt voor het eindtoer- nooi. Wie de pan opwarmt heeft ook het recht de biefstuk te bakken'. Voor de betrokken spelers is de finan ciële hulp van de sponsors niet direct belangrijk meer. De 65.000 gulden zijn gegarandeerd. Voor de KNVB blijft het nu echter wel een uiterst belangrijke zaak, dat Boom-Ruygrok zo snel mogelijk slaagt. De wedstrijd tegen België leek een fraaie gelegen heid om de goodwill voor het Oranje- elftal op te vijzelen. Het schot voor open doel ging in Antwerpen hoog over. De spelers reageerden op de schamele vertoning lakoniek. Hun verdiensten liggen vast. Die van de KNVB en Boom-Ruygrok nog lang niet. Want het Nederlands elftal blijkt toch niet zo'n gretig object, dat de sponsor-kandidaten staan te drin gen. GERRIT DEN AMBTMAN DEN HAAG (ANP) De tweekamp om de wereldtitel dammen tussen de huidige kampioen, De Nederlander Ton Sij brands, en uitdager Andris Andreiko (Sowjet-Unde) wordt in ok tober 1973 in Nederland gehouden. De organisatie mag echter niet worden gefinancierd uit de kassen van de Koninklijke Nederlandse Dambond. Wel mogen subsidies (CRM en NSF) worden gebruikt. Dit besluit heeft de algemene vergadering van de KNDB zaterdag genomen. Men verwacht dat met die organisatie zo'n 150.000 gulden zal zijn gemoeid, van welk een bedrag een belangrijk deel voor de prijzen zal zijn bestemd. Alvorens de voorwaarden voor de tweekamp worden vastgesteld mogen beide spelers hun wensen kenbaar maken. De stichting Teleac zal op de avond van elke speeldag van de tweekamp via de televisie een cursus dammen geven, waarbij de gespeld wedstrij den tussen Sijbrands en Andreiko zul len worden besproken. Van onze sportredactie AMSTERDAM Tommy Docherty, manager van het Schotse voetbalelftal, zal zich moeten verantwoorden bij de Schotse bond. Dit naar aanleiding van uitlatingen over de Nederlandse scheidsrechter Charles Corver na de wedstrijd van Schotland tegen Dene marken in de voorronden van de strijd om het wereldkampioenschap. Tijdens de wedstrijd werd de Schot Peter Lorimer van het veld gestuurd na een incident met Per Roentved. De Pool Srodecki en de Engelsman Taylor zijn aangewezen als scheids rechter voor de ontmoetingen F C Twente-Union Las Palmas, die op 29 november en 13 december voor de EUFA-Cup worden gespeeld. In het zelfde toernooi fluit op 13 december de Hagenaar Leo van der Kroft de wedstrijd FC Kaizerslautern-Ararat Jerewan. De wedstrijd Zweden-Tsje- choslowakije (Europees kampioen schap landenploegen onder 23 jaar) wordt geleid door Joop Vervoort. Eén van de drie halve eindstrijden dames -met Nederland - wordt op 5 augustus in Sittard gehouden. De da mes beginnen het interlandseizoen op 2 juni met een wedstrijd tegen West- Duitsland. Drie weken later, op 24 juni, wordt op Papendal een drielan- denwedstrijd tussen Nederland-Tsje- choslowakije en Engeland gehouden. De eerste herenwedstrijd is de voor ronde van de strijd om de Europa Cup. De wedstrijd wordt op 30 juni en 1 juli in Brussel gehouden. Op 21 juli gaan de heren naar Wales terwijl op 28 juli West-Duitsland en België naar Nederland komen. Deze wed strijd vindt plaats in Kerkrade. De Nederlandse kampioenschappen voor senioren worden op 14 en 15 juli gehouden. Waar is nog niet bekend. In 1973 zal ook voor de eerste keer een wedstrijd vijf-en tienkamp met een Europese beker als inzet worden gehouden. De wedstrijden zijn vastge steld op 11 en 12 augustus in Reykja vik, Sofia en Innsbruck, Nederland is met IJsland, België, Denemarken, Ier land Frankrijk en Engeland ingedeeld in de IJslandse groep. De acht landen met de hoogste scores plaatsen zich voor de finale, die op 22 en 23 september in Bonn worden verwerkt. Voor de meerkampen staat ook nog een wedstrijd Nederland-Engeland-De- nemarken op het programma. Als da ta zijn hiervoor 9 en 10 juni (Palen dal) gekozen. Oorspronkelijk deed ook België aan deze jaarlijkse wedstrijd mee, maar de Belgen hebben zich teruggetrokken Hun plaats wordt nu ingenomen door Denemarken. Het programma ziet er als volgt uit: JUNI: 2. West-Dultsland-Roemcnlë-Nederland (da mes). 3. Nederland-België-Zwltserland (30 km snelwandelen) ln Slledrechi. 9-10. Neder- land-Engeland-Denemarken (vijf- en tien kamp) op Papendal; 10. Coupe de l'Amitic (Junioren); 17. West-Dultsland-Nedertand (Jongens en meisjes); 24. Nederland-Enge- Ïand-Tsjechoslowaklje (dames) Papendal; 23-24. Nederlandse kampioenschappen jeugd; 24. Zwltserland-Nederland-West-Dultsland (30 km hardlopen): 30. Voorronde Europacup heren met Nederland in Brussel. JULI l. Voorronde Europa Cup heren met Neder land In Brussel; 7-8. Belglë-Nederland (vijf- en tienkamp) Jongens en meisjes; 14-15. Ne derlandse kampioenschappen: 21 Wales-Ne- derland (heren), 28. Nederland-Belglë-West- Duitsland (heren) in Kerkrade, 29. België- Nederland-Zwliserland (Jongens), België.Ne- derland (meisjes). AUGUSTUS: 5. Halve finale Europa Cup (dames) met Ne- derland in Sittard, bovendien Nederland B- Frankrljk B-Belglë A (dames); 11-12. Europa Cup vijf- en tienkamp met Nederland in Reykjavik. SEPTEMBER: l. Internationale Marathon van Ensehede; l. Coupe de 'lAmitle (senioren) in Kreuznach: 22. België-Nederland-Spanje (snelwandelen) senioren en Junioren: 23. Westfalen-Neder- land (Jongens en meisjes t.m 15 Jaar). ADVERTENTIE is h AG (ANP) Een Nederlandse zwemploeg, bestaande uit zes dames I W ïen, za van 28 december tot 10 januari een trip naar Canada en de Staten maken. De ploeg, die op 10 december in het Haagse zwembad end wordt geselecteerd, neemt deel aan een drietal wedstrijden: op 30 in Edmonton (Canada), op 3 januari in Vancouver (Canada) en op 'nuari in Tacoma (Verenigde Staten). Over de Amerikaanse tegen- is nog niets bekend. Wat betreft de Canadezen wist men op het bonds- *n dc KNZB dat zij met de sterkst mogelijke ploeg aan de start zullen ee naar Canada geschiedt op uitwisselingsbasis. In mei komt een Cana- !g naar Nederland. De KNZB zal dan trachten met de Amerikaanse pü. die op dat moment op doorreis is naar Wesl-Duilsland, een drle- iffloeting te organiseren. Voor peuter en kleuter zijn er druppels Gemakkelijk, in te nemen HalitTan geeft meer weerstand tegen griep en verkoudheid Halitran kweekt sterke beenderen Halitran zorgt voor gave tanden Halitran voorkomt en bestrijdt rachitis INZELL (ANP) De Westduitse schaatsenrijdersbond wil dat ook bij recordpogingen de tijden electronisch worden opgenomen. Een onderzoek tijdens het Europees kampioenschap voor dames 1972 in Inzeil heeft aange toond dat met de hand gestopte tijden ongeveer 0,2 seconden 'beteri zijn d-.n electronisch waargenomen prestaties. Op grond hiervan heeft de bond er bij de internationale schaatsunie (I- SU) op aangedrongen alle belangrijke evenementen, dus ook recordpogin- gén, electronisch te laten klokken. Tot nu toe stelde de ISU dit alleen verplicht bij internationale kampioen schappen. SCHAATSEN De schaatsploegen, die zaterdag in De venter zullen uitkomen ln het toernooi om de IJsselcup zijn als volgt samenge steld: FIRESLAND: Jappie van Dijk (Balk). Hans van Helden (Heerenveen). Jan Palsma (Heerenveen). Eppie Bleeker (Wolvega). Marten Hoekstra (Heeren veen), reserve: Tjibbe Hoks (Vegelings- oord). DRENTE: Harm Kuipers (Norg). Piet Kleine iHollandscheveld). Jan Wer ner Pol (Ruinerwold). Harmannus Moek (Assen), Jan Hendrik Koops (Assen). Reserve: Jan de Vries (De Wijk). GRO NINGEN: Plet van der Zwaag (Gronin gen), Jannes Munneke (Groningen). Henk Boer (Scheemda), Peter Boogers (Groningen). Anjo Hofman (Usquert). Reserve: Jan Evert Staal (Aduard). NOORD-BRABANT/LIMBURG: Hans van Beek. T. van de Berk, Daan Gompen, Klaas van der Meulen en J. de Rooy. NOORD-HOLLAND: John Olof. Jan Der- ksen, Jacques de Koning, Peter van de Kant en Klaas Vriend. Reserve: P. Meij er. OVERIJSSEL: Gerard van Gelder (Diepenveen), Jan Pasman (Deventer), Cees Ripperda (Alst), Wlm Brink (Alst) en Piet de Rijke (Nagele). GELDER LAND: Karei te Winkel (Brummen). Henk Waanders (Twello), Anne Lager- weij (Brummen), Cock Slakhorst (Zutp- hen» en Henk Ottema (Terwolde). ZUID- HOLLAND: Jan Bazen (Zevenhulzen), Jos Valentljn (Ter Aar). Hans Kuenz (Den Haag), Andre Kraayenveld (Slie- drecht) en Peter Nottet (Loosduinen). De strijd om het Europese schaatskampl- oenschap voor dames zal volgend Jaar toch in het Noorse Brandbu worden gehouden. Eerder deze week had de plaatselijke IJsclub laten weten de beno digde financjen niet op te kunnen bren gen. De Nozrse schaatsbond heeft zich echter inmiddels garant verklaard voor eventuele verliezen. ATLETIEK Bram Wassenaar, nationaal kampioen op de 1500 meter, zal de eerste gesponsorde Nederlandse atleet worden. Wassenaar treedt binnenkort in dienst bij een firma In Apeldoorn, welke hem ln staat zal stellen zich optimaal aan zijn sport te wijden. HIJ krijgt gelegenheid drie maal daags te trainen en financiële steun bij het deelnemen aan nationale en interna tionale wedstrijden. PAARDENSPORT springwedsrijden deel kunnen nemen. Onlangs brak de negenjarige schimmel, die mot Llggvs deel uitmaakte van de 'gouden' Westduitse ploeg tijdens de Olympische Spelen van München, het rechtervoorbeen. Het gebeurde tijdens het lopen aan de longe in de stallen in Dortmund. 'Robin', die een geschat» waarde had van 350.000 gulden, maakte een speels sprongetje waarna Llgges tot zijn ontzetting bemerkte dat zijn paard een been had gebroken. 5CKEY De aanvoerder van de Pakistaanse hoe- keyploeg Asad Malik is voor het leven Seschorst wegens zijn gedrag tijdens de lympjsche Spelen te München. Deze maatregel gelcft zowel voor nationale als Internationale wedstrijden. Tevens wer den de spelers Shahnaz en Mohammed Aslam voor vier jaar geschorst voor internationale wedstrijden. De Pakistaanse ploeg op de O.S. is voor het leven geschorst van internationale wedstrijden door de Internationale Hoe- keybond wegens zijn gedrag op de Spe len in München. ZAALHANDBAL Het damesteam van Nlloc, Nederlandse zaaihandbalkamploen, is In een groot Internationaal toernooi in Greyen (WDL) als derde ge31ndigd. Spartak Kjev won het toernooi v3r de organiserende vere niging. Bondskampioenschappen COEVORDEN Het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond heef) zater dag In Coevordcn de bondskampioenschap pen ritmische en moderne gymnastiek afge werkt. De uitslagen lulden: moderne gymnastiek: Aspirantdames: IJ Jenny N1J kamp CJO. Leeuwarden). 2. Gerda Mulder iTurnlust, Den Helder). 3 Nelleke Klefte (Turnlust. Den —Helder). Dames 1. K. LHI0 (Turnlust. Den Helder). 2. A. Dijkstra- Gocdenioed (Wardij, Bergum), 3. C. van der Zandc (Turnlust. Den Helder). Ritmische gymnastiek zonder handgerccdschappen: 1. Vaardig en Vlug Zuid (Amsterdam). 2. SOS (Voorburg), 3. Voorwaarts (Haren). Aspl rant-dames: 1. TOS (Beetgum), 2. Umulden, 3. Turnlust (Den Helder).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13