Voortvluchtige is Kamerkandidaat Tegen YVDM-top twee maanden geëist De echte FalconT Den Uyl pleit voor spoedige erkenning van Oost-Duitsland Nixon tl Koel, licht, droog. Hogere schoorsteen voor centrale aan het Bergumermeer Koningin tussen de kinderen Binnenlandse Zaken krijgt 'klachtenman' Advocaat-fiscaal: vrijheid zou leiden tot lummelige wijze van groeten' Het weer 1 TROUW/KWARTET DONDERDAG 9 NOVEMBER 1972 - BINNENLAND T3/K5 Koekoek hoopt op extra zetel (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers TILBURG Mr. C. E. A. M. van de Mortel uit Tilburg, die 28 juli de rijkspsychiatrische inrichting in Eindhoven ontvluchtte en sindsdien in het buitenland verblijft, is door de Boerenpartij op de kan didatenlijst voor de Tweede-Kamerverkiezingen geplaatst In Brabant en Limburg staat hij op de zesde, in de rest van het land op een lagere plaats. Toch zijn sympathi santen van de Tilburgse jurist er van overtuigd, dat hij een kamerzetel zal kunnen veroveren. Zij rekenen erop, dat hij een groot aantal voorkeur stemmen zal krijgen. In het zuiden zullen enkele groepen een verkiezings campagne voeren voor de voortvluch tige. Ook H. Koekoek, de lijsttrekker van de BP vertrouwt erop, dat de aanhang van Van de Mortel groot genoeg is om zijn partij aan een extra kamerzetel te helpen Tien jaar Kamer-kandidaat Van de Mortel werd in april van dit jaar in de psychiatri sche inrichting geplaatst. Daarvoor zat hij bijna tien maanden in het huis van bewaring in Utrecht Volgens zijn medestanders is hij het slachtoffer geworden van fouten en opzettelijk verzuim van juridische en medische autoriteiten. De zaak- Van de Mortel is zo'n tien jaar geleden begonnen met een conflict tussen deze Tilburg se advocaat en de orde van advocaten. De klacht was, dat Van de Mortel als advocaat steun gaf aan mensen die tegen de gemeente procedeerden, ter wijl hij zelf zitting had in de gemeen teraad voor de KVP. In 1968 werd hem het verbod opgelegd nog langer als advocaat en procureur op te tre den. Deze beslissing, die in hoger beroep werd bekrachtigd, wordt door Van de Mortel nog steeds betwist. Mede wegens deze zaak verliet hij de KVP. In 1966 en 1970 werd hij in de Tilburgse raad gekozen als onafhanke lijke. Inmiddels was hij ook in conflict geraakt met zijn familie. In 1966 over leed de moeder van mr. Van de Mortel. Tot die tijd was hij als oudste zoon al nauw betrokken geweest bij het beheer van het familie-vermogen, dat een waarde van enkele miljoenen vertegenwoordigt. Na de dood van zijn moeder ging Van de Mortel door met dit beheer, maar de rest van de familie ontzegde hem het recht daar toe. Toen de strijdende partijen niet tot een vergelijk konden komen daag den de mede-erven mr. Van de Mortel voor de rechter. In december 1967 droeg de rechtbank van Breda hem op voor zijn familie rekening en verant woording af te leggen. Bij verzuim liep hij kans onder meer twee dwangsommen van elk één miljoen gulden te moeten voldoen. Drie miljoen WILHELMSHAVËN De lijsttrekker van de PvdA, drs. J. den Uyl, heeft een deel van de verkiezingstoernee van de Westduitse Bonds kanselier, de socialist Willy Brandt, meegemaakt. In de speciale ver- kiezingstrein van Emden naar Wilhelmshaven hebben beide politici een gesprek gehad, waarbij voornamelijk de Europese politiek ter sprake kwam. De Nederlandse socialist gaf daarbij te kennen dat Nederland onmiddellijk contact zal opnemen met de regerin gen van de vier Scandinavische lan den om het aanknopen van diploma tieke betrekkingen met de DDR te bespreken, wanneer zijn partij gaat regeren. Willy Brandt zei van mening te zijn dat de westelijke landen eerst nog overleg moeten plegen over het juiste tijdstip van erkenning. Tijdens de topconferentie in Parijs, aldus drs. Den Uyl, heeft Brandt 'van twee boeren, Biesheuvel en Mansholt, totaal tegengestelde berichten gekre gen over de vooruitzichten van de Nederlandse verkiezingsstrijd'. Beide politici hebben zich beziggehou den met de mogelijkheid tot gemeen schappelijke programma's te komen, om de vrije uitwisseling tussen oost en west van ideeën en personen op gang te brengen. Deze mogelijkheden moeten bestaan wanneer de twee zus terpartijen aan de regering komen, maar ook als zij in de oppositie gaan. Brandt zei van mening te zijn dat het nuttig kon zijn, wanneer beide zuster partijen aan de regering zouden ko men en contact zouden onderhouden over niet alleen de kwestie van de DDR, maar in het algemeen over de oost-west-verhoudingen. Beide socialis ten zeiden dat 'alle ruimte, die be schikbaar is voor ontspanning, maxi maal moet worden uitgebuit'. De uitgebreide EEG zal, zo meenden beiden 'in toenemende mate onderhe vig zijn aan kritiek en scepsis als op het terrein van de medezeggenschap, vermogensspreiding en zorg voor ach tergebleven groepen geen resultaten worden bereikt'. De PvdA zal hieraan bijzondere aandacht besteden als zij in de regering komt te zitten. Zowel Brandt als Den Uyl waren van LEEUWARDEN —In verband met de mogelijkheid van de concentratie van nadelige gassen zal de schoor steen op de in aanbouw zijnde elektri citeitscentrale van het Provinciaal Electriciteits Bedrijf van Friesland vijftien meter hoger worden, dan aan vankelijk in de bedoeling lag. Hiertoe is besloten, nadat de inspectie voor de volksgezondheid zich heeft bezig ge houden met de bouw van de centrale aan het Bergumermeer. Dit werd woensdag medegedeeld door de directeur van het PEB, ir. D. C. Andriesse, toen de provinciale staten commissie voor financiën en economi sche zaken een bezoek aan de in aanbouw zijnde centrale bracht. De bouw van de nieuwe centrale is in Friesland jaren lang een omstreden zaak geweest. Door verschillende orga nisaties, onder andere op het gebied van de natuurbescherming is er ver zet geweest tegen de plannen. Men vreesde onder andere dat de schoon heid van het Bergumermeer wordt aangetast. Ir. Andriesse zei tijdens het bezoek van de statenleden dat met inbegrip van de pijp het hoogste punt van het in aanbouw zijnde ketelhuis eerst vijftig meter zou worden. Men nam bij het bedrijf aan dat dit vol doende is om nadelen van schadelijke gfcssen te \oorkomen Het gaat hier om stikstofoxyde, die in het havengebied van Rotterdam onder andere tot de vorming van smog leidt. B'j Bergum vreest ir. Andriesse dat nadeel niet; bovendien is er in de onmiddellijke nabijheid van de cen trale geen bewoning. Niettemin zal de schoorsteen thans zodanig verlengd worden dat het hoogste punt vijfen zestig meter wordt. In vergelijking tnet andere nieuwe centrales is dit volgens ir. Andriesse bepaald niet ongunstig. mening dat de bevoegdheden van het Europese parlement moeten worden uitgebreid. Over een directe verkie zing van dit lichaam zeiden zij dat dat weliswaar wenselijk was, maar op het ogenblik nog niet aan de orde. omdat eerst de nieuwe leden nog moeten 'wennen'. Ondanks deze dreiging negeerde hij deze uitspraak, omdat deze volgens hem niet klopte. Het gevolg was dat hij na ruim een jaar meer dan drie miljoen gulden moest voldoen. Op 28 maart 1969 verklaarde de rechtbank van Breda hem in staat van faillisse ment. Hij is hiertegen in beroep ge gaan maar werd zowel door het ge rechtshof in Den Bosch als door de Hoge Raad in het ongelijk gesteld In juli 1971 werd mr. Van de Mortel gearresteerd op verdenking van onder meer onttrekking van goed en geld aan de failliete boedel en bedrog bij het aangaan van transacties. Kort daarna werd hij overgebracht naar Utrecht om daar in de psychia trische observatiekliniek te worden onderzocht. Hij is echter nooit in de kliniek geweest maar tot april van dit aar in het huis van bewaring geble ven. Het psychiatrisch rapport, waar om de rechter-commissaris had ge vraagd, kwam in augustus van 1971 al klaar. Het is ondertekend door profes sor dr. J. Kloek. Zijn conclusie is. dat mr. Van de Mortel ontoerekeningsvat baar is. Het is volgens hem met het oog op de openbare orde nodig, dat de man ter beschikking van de rege ring wordt gesteld. De waarde van dit rapport wordt door de medestanders van Van de Mortel ernstig in twijfel getrokken. Zij ver langen daarom een tegenonderzoek. Ook vinden zij het onaanvaardbaar, dat de man maandenlang in het huis van bewaring is vastgehouden zonder dat er een vonnis over hem was uitgesproken. Zij en mr. Van de Mor tel vinden, dat deze zaak moet worden uitgeplozen. Pogingen om zo'n onder zoek te krijgen zijn tot nu toe mis lukt. Zij hopen dat door Van de Mortels deelnemen aan de kamerver kiezingen zijn rehabilitatie zal wor den versneld. Koningin Juliana bekijkt met een groep Amsterdamse kinderen de door die kinderen gemaakte maquette met de buurten die zij hebben schoongemaakt. De koningin ontving in het paleis op de Dam 150 leerlingen en hun onder wijzers van dertig lagere scholen die meededen aan de tentoonstelling 'Schone stad, vuile stad'. In totaal namen ongeveer 1500 leerlingen aan die schoolactie deel. Als aandenken krijgen al deze kinderen het gemeentelijk speldje van het hoofdstedelijk wapen met drie in zilver uitgevoerde kruisjes. De 150 uitver korenen mochten gisteren deze speld al van de koningin in ontvangst nemen. (ADVERTENTIE) Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het ministerie van binnenlandse zaken krijgt binnenkort een klachtenman. De ze nieuwe functionaris moet er voor zorgen dat klachten van het publiek over het departement van binnenlandse zaken zo snel moge lijk worden behandeld. Hij zal de klagers, bij lang uitblijven van een antwoord, op de hoogte hou den van de'gang van zaken en voorts voorlichting geven waar het publiek met bepaalde vragen en klachten pre cies terecht kan. De aanstelling van deze klachtenman gebeurt op proef en loopt vooruit op de komst van een algemene ombuds man. Minister Geertsema (binnenland se zaken) deelde dit gisteren mee in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken. Het verschil tussen de klachtenman en de algemene ombudsman, officieel de commissaris van onderzoek ge noemd. is dat de klachtenman zelf geen klachten mag behandelen en zelf ook niet op onderzoek mag uitgaan. 'Deze vergaande bevoegdheden krijgt alleen de commissaris van onderzoek, een volstrekt onafhankelijke figuur over wiens aanstelling momenteel tus sen de verschillende departementen overleg wordt gevoerd', aldus minister Geertsema. Hij sprak de hoop uit dat zijn klachtenman 'alvast wat frustra ties bij het publiek kan weghalen.' Als de proef slaagt wordt de klachten man ook op andere ministeries geïn troduceerd Minister Geertsema deelde voorts mee. dat in het militair georganiseerd overleg binnenkort een aanwijzing komt over de vrijheid van meningsui ting van militaire ambtenaren. Deze zaak is actueel gezien de berisping die luitenant-kolonel K. Bloema recent van zijn commandant kreeg wegens zijn ondertekening van een protest tegen de hoge straffen die VVDM- bestuurders wegens de anti-groet-dag- actie zijn opgelegd. De minister kondigde aan dat het omstreden wetsontwerp ter invoering van een centrale persoonsadministra tie (CPA) volgende maand naar de commissie-Koopmans wordt gestuurd voor advies. Deze commissie onder zoekt het totale probleem van de bescherming van de persoonlijke le venssfeer tegen afluisteren, misbruik van persoonsgegevens etc. Tenslotte zei de minister de benoeming van een nieuwe commissaris der koningin in Gelderland een zaak voor het volgen de kabinet te vinden. Van en onzer verslaggevers DEN HAAG Twee maanden onvoorwaardelijke militaire detentie. Dat was gisteren de eis van de advocaat-fiscaal, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, bij het hoog militair gerechtshof (HMG) tegen de voorzitter en zes hoofdbestuursle den van de vereniging van dienstplichtige militairen (WDM). De zeven WDM- bestuurders stonden terecht wegens het organiseren van de nationale groetweiger- dag op 1 augustus. De knjigsraad in Arnhem had op 3 oktober zes van hen veroordeeld tot twee maanden militaire detentie, waarvan één voorwaardelijk en de ze vende, die al eerder in ver band met WDM-acties was gestraft, tot drie maanden, waarvan én voorwaardelijk. De zeven bestuursleden van de WDM, (voorzitter Kees Beemsterboer (25) uit Nijme gen, secretaris Bairt Poiesz (25) uit Groningen, Hans Hoogenbos (23) uit Amster dam, Wiebe Koster (23) uit Haarlem, Rob Ramaekers (21) uit Amsterdam, Jan Pieter van der Zouwen 21) uit Don gen en Henk van Rees (24) uit Asten), groetten gisteren bij het binnenkomen van de rechtszaal niet, zoals gewoon lijk geschiedt, de leder, van het HMG met de militaire groet of door in de houding te gaan staan. In zijn re quisitoir zei de advocaat fiscaal, dat het overgrote deel van de dienstplichtigen de or de en tucht in de krijgsmacht erkent en aanvaardt. Vooraf merkte hij nog op, dat het groepje buiten (hij doelde op het comité 'Handen af van de WDM', dat zich buiten met slogans manifesteerde) in geen enkel opzicht representa tief was voor de krijgsmacht en ook niet voor de WDM. Dit om mijzelf ervoor te be hoeden, dat ik een vertekend beeld zou krijgen van de WDM, aldus mr. Van Voorst. De advocaat-fiscaal was van mening, dat het verplicht groeten in het leger 'goede gezonde gronden' heeft Het is een teken van saamhorigheid. Als de wijze van groeten vrij zou zijn, zouden velen, mede gezien het Nederlandse \olks- karakter, op de meest lumme lige wijze gaan groeten, aldus mr. Van Voorst. En hij gaf zelf vast een staaltje daarvan: morge, hallo. hi. goeiedag en byebye. Beschamend Volgens de advocaat-fiscaal is het hoofdbestuur van de WDM 'duidelijk op weg een door de wet verboden vereni ging te worden'. De WDM heeft met dc groetweigeractie niet gedaan aan wezenlijke be langenbehartiging van de le den, zei hij. 'De actie is voor het hoofdbestuur een bescha mende zaak, omdat het be stuur niet getracht heeft de leden over het wezen van de groetplicht te informeren en daarna de mening te peilen. In de actie van de WDM zitten slechts elementen van verstoring van de tucht en orde, die er nu eenmaal de ruggegraat vormend in het leger moeten zijn, aldus mr. Van Voorst. Volgens hem wil de het hoofdbestuur 'eens lek ker gaan oproepen tot prikac- ties'. Ook verweet hij het bestuur via de publiciteitsmedia een eenzijdige informatie over de groetactie te hebben gegeven. De pamfletten, die het be stuur voor de groetweigerdag had laten verspreiden, zijn volgens de advocaat-fiscaal duidelijk krijgstucht-ondermij- nend. Eigenlijk zouden de hoofdbestuurders uit militaire dienst moeten worden ontsla gen, maar dit. oneervol ont slag. al zullen ze dat zelf niet zo zien, wil ik hen nog bespa ren. Een geldboete achtte hij ook niet op zijn plaats, omdat hij er niet zeker van was in hoeverre ieder van hen per soonlijk daarbij getroffen zou zijn. Daarom was hij ervan overtuigd, dat een vrijheids straf bepaald noodzakelijk was en eiste volgens de regel 'ge lijke monniken gelijke kap pen' tegen alle zeven bestuur ders twee maanden onvoor waardelijke detentie in Nieu- wersluis. Voorzitter Kees Beemsterboer en ook oud-voorzitter Jan van Bergen, die als getuige was opgeroepen, zeiden voor het HMG, dat het overleg tussen de WDM en het ministerie van defensie, waarin de groet plicht al drie jaar onderwerp van gesprek is, geen echt overleg is, maar slechts infor matieuitwisseling. Beslissingen over principiële zaken worden altijd door de minister geno men en dan meestal tegen het advies van de WDM in, con stateerden de twee. Jan van De afbeelding op een van de protest-briefkaarten die volgens de plannen van het comité 'Handen af van de WDM' naar minister De Koster verstuurd zullen wor den. Bergen zei. dat staatssecretaris Van Es in het overleg met de WDM in mei van dit jaar toegezegd had, dat vóór de bijeenkomst van juni een be slissing over de groetplicht zou zijn genomen. De beslis sing kwam echter niet af en de WDM liet toen weten daar geen begrip voor te kun nen opbrengen. Sabotage De raadsman, mr. R. M. Schutte, zei, dat de maat voor de WDM vol was, toen het ministerie de vereniging drie jaar aan het lijntje had gehou den. De leder van de WDM stonden achter het hoofdbe stuur, dat met de actie wilde bewijzen, dat het leger ook zonder groetplicht goed functi oneert. En dat is op de dag van de groetweigeractie wel gebleken, aldus mr. Schutte, die verder een stuk pit Trouw/Kwartet van 2 augus tus voorlas om duidelijk te maken, dat de groetactie zeer geslaagd was verlopen. Hij was verder van mening, dat minister De Koster en een aantal generaals de zaak enorm hebben opgeblazen alsof de ac tie een kwestie van sabotage betrof. Mr Srhutte plaatste de actie van de WDM bij 'het nieuwe soort misdrijven, waar bij de daders niet beogen iets voor zichzelf te bereiken, maar voor de maatschappij'. In dit verband noemde hij ondermeer de bezetting van het Enka-bedrijf in Breda. De groetactie was een redelijk middel (en het VVDM-bestuur moest iets doen) ter bereiking van een redelijk doel, name lijk het afschaffen van de groetplicht, die op geen enke le wijze meei functioneert in het leger. Het gaat de WDM ook in deze zaak om een stuk vermaatschappelijking, maar door dit soort straffen wordt de krijgsmacht in een maat schappelijk isolement eedre- ven, aldus mr. Schutte. Het HMG zal woensdag 22 no vember uitspraak doen. Die dag horen ook de WDM-be- stuursleden van de afdeling Wezep hun vonnis in de zaak van de sitdownstaking, die twee weken geleden voor het HMG werd behandeld. Verbouwereerd Na de zitting van gisteren ver klaarden de WDM-hoofdbe- stuursleden verbouwereerd te zijn over de eis van de advo caat-fiscaal. Bij een eventuele straf van twee maanden Nieu- wersluis voor de zeven be stuurders wordt de WDM zelf aangetast. De advocaat-fi scaal wil over de hoofden van het bestuur heen de vereni ging aanpakken, aldus Kees Beemsterboei In samenwerking met de WDM houdt het comité 'Han den af van de WDM', waarin 26 jongerenorganisaties verte genwoordigd zijn, op zaterdag 18 november een demonstratie in Amsterdan. om een aantal eisen van de WDM, zoals vrijheid van meningsuiting, weddeverhoging en diensttijd verkorting te ondersteunen. Een onderdeel van de actie is ook het sturen van protest- briefkaarten aan minister De Koster onder het motto: Han den af van WDM-ers. Van de zestigduizend protestbriefkaar ten, die verspreid zijn, is in middels de helft in kazernes en legerplaatsen uitgedeeld. Vervolg van pag. 1. enige neger uit de Senaat, Brook, gemakkelijk won), Michigan, Nebras- ka, New Jersey, Oregon, South-Caroli na, Tennessee. Texas waar Tover zich handhaafde, en Wyoming. De Democraten wonnen zes Senaatsze tels in Colorado, Delawers, Iowa, Ken tucky, Maine en South-Dakota. Demo craten werden herkozen in Alabama, Arkansas, Georgia, Louisiana, Missis sippi, Montana, New Hampshire, Rho de Island (waar senator Pell zich handhaafde) en West-Virginia. Bij de verkiezingen voor gouverneur sposten hebben de Democraten in elf staten gewonnen en de Republikeinen in zeven. De Democraten ontnamen de Republikeinen gouvemeurszetels in Delawere, Illinois, en Vermont, terwijl de Republikeinen nu die van Missouri en North-Carolina hebben, die tot nu tot in handen van de Democraten waren. In totaal bezetten de Demooraten nu 31 gouverneurspos ten en de REpublikeinen 19. Voor heen was dan resp. 30 en 20. Kabinet In politieke kringen in Washington werden gisteren de nodige speculaties over het nieuwe kabinet van presi dent Nixon gehoord. Tot nu toe staat slechts vast, dat de minister van de fensie, Meivin Laird, 'ambtsmoe' is en op eigen wens wil vertrekken. Als zijn mogelijke opvolger worden ge noemd zijn plaatsvervanger Kenneth Rush, die tot voor kort ambassadeur in Bonn was, de voormalige minister van marine, John Chadee, en de oud minister van financiën, de Democrati sche aanhanger van Nixon. John Co- nally. Minister William Rogers van buiten landse zaken zou ook 'ambtsmoe' zijn, maar hij heeft tot nu toe geweigerd op de geruchten daarover in te gaan. Hij geldt als een loyale vertrouweling van Nixon en zou volgens welingelich te waarnemers in functie blijven, wanneer Nixon hem dit vraagt. Als potentiële opvolger voor het geval hij heengaat, hoort men ook de naam van Conally. Van hem wordt echter ge zegd, dat hij de leiding van de buiten landse politiek met de presidentiële adviseur Henry Kissinger niet wil delen. Als mogelijke nieuwe ministers wor den in Washington verder genoemd gouverneur Nelson Rockefeller, VN- vertegenwoordiger George Bush en verkiezingspromotor Clark McGregor. Volgens speculaties zullen de minister van woning- en stadsbouw. George Romney, de minister van arbeid, Ja mes Hodgson, en de minister van justitie, Richard Kleindienst, mogelijk aftreden. De minister van financiën. George Schultz, zal waarschijnlijk een andere portefeuille krijgen. Zie verder pag. 7. VLAGTWEDDE Door post Vlagt- wedde van de gemeentepolitie is de 25-jarige P. H. uit Bourtange aange houden op verdenking van bezine- diefstal uit melkmachines. Bij de politie waren een vijftal aan giften gedaan door landbouwers in de.omgeving van Vlagtwedde, dat uit de tanks van hun melkmachines ben zine was ontvreemd. Onbestendig iveer Van onze weerkundige medewerker De dinsdag boven Ierland en de Noordzee tot ontwikkeling gekomen rug van hoge druk heeft achter een koufront, dat Nederland in de nacht van dinsdag op woensdag passeerde, vriendelijker weer gebracht. Er kwa men brede opklaringen tot stand, veel royaler dan zich daags tevoren aan vankelijk had laten aanzien. Het is bij een in opbouw verkerend hogedruksysteem altijd wat lastig vooruit te bepalen in hoeverre het de bewolking en neerslag van een sto ring weet te elimineren. De frontpas sage bracht in ons land neerslaghoe veelheden van vijf tot tien millimeter. Op enkele plaatsen in het Noorden werd de grootste etmaalhoeveelheid afgetapt sinds tien september; wel een bewijs dat deze herfst zich weinig aan de watervoorziening gelegen laat lig gen. De uit noordwest tot west aange voerde lucht was niet geheel stabiel, zodat er plaatselijk een bui tot ont wikkeling kwam. In de afgelopen nacht is het onder het hogedruksysteem sterk afgekeoeld, waarbij nachtvorst en mist zijn voor gekomen. Tot in midden F inland is de wintersfeer nog steeds te bespeuren: de stations Oulu en Kuopio op resp. 65 gr. en 63 gr. noorderbreedte rap porteerden sneeuwhoogten van 15 tot 24 centimeter. Ook vandaag zullen we onder de rug van hogedruk na het wegtrekken van de mist redelijk tot goed weer hebben met aanvankelijk zon. Daarna neemt de kans op een nieuwe oceaanstoring weer zachte lucht en onbestendigheid weer toe. Een depressie ten westen van de Britse eilanden is in ontwikkeling. Het weerschip J. ten westen van Ier land meldde gisteravond al een storm achtige zuidenwind. onafgebroken regen en een snel dalende barometer. Een vliegtuig van de PANAM-Air- tcays rapporteerde gisteravond ten zuidwesten van Ierland op 8000 meter hoogte een noordwesten wind van ruim tweehonderd kilometer per uur. een dunne stratus op ruim negen km hoogte en een temperatuur van minus 58. iroq f-n Hoogwater 10 november Vllsslngen. 4.30- 16 20; llarlngevltet aan de Zeezijde: 5.42- 17 50; Rotterdam 6.40-18.58; Schevenlngen: 5 12-17.24: IJmulden 5.50-18.02; Den Helder: 9.39-22.00; Harllngen 1158-—; Delfzijl: 1.51- 14.14.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5