leder moet zijn eigen kunnen kiezen' Echo vervult muzikale wensen van patiëntjes Minister Udink opent eigenhandig 2' Tekort van 15 mille op begroting van '73 Schoolhoofden vrezen (nog) zwaardere taak jKansen stijgen voor Air Benelux St. Nicolaasintocht Buslijn 45 krijgt andere route Tweede uitgave van brochure kerkdienst grote kast en halen daaruit een grammofoonplaat waarop de lot gevallen van een konijn te beluis teren zijn. Echo-Rotterdam is namelijk een kin- der-ziekenomroep. en de medewerkers zijn in de loop der twaalf jaren wel vertrouwd geraakt met de vaak sum miere beschrijvingen van een gewen ste plaat. En zoals de wens van Niels yian-vrouw-maatschappij gaat Rotterdam bewerken VLAARDINGEN Hoofden van de Vlaardingse basisscholen vrezen, dat de instelling van een schoolbegelei dingsdienst voor Schiedam. Vlaardin- gen en Maassluis tot gevolg zal heb ben dat hun taak nog zwaarder zal worden. Dat blijkt uit een commen taar van de 'werkgroep taakwijziging Vlaardingse schoolhoofden' op de on derwijsnota van b. en w. die op 15 november a.s. in de gemeenteraad wordt behandeld. Volgens de werkgroep is onderwijs vernieuwing slechts mogelijk wanneer het hoofd van de school van een gedeelte van zijn taak als klasseonder wijzer wordt vrijgesteld. De werk groep vraagt de gemeenteraad per brief hieraan de nodige aandacht te besteden. De werkgroep vindt, dat een school hoofd, dat een volledige dagtaak heeft als klasseonderwijzer, nauwelijks in staat is andere specifieke taken te vervullen. Behalve de in de nota opgesomde taken in het kader van de onderwijsvernieuwing, noemt de werkgroep ook: het voorbereiden van ouderavonden; het bijwonen van di verse vergaderingen; het opvangen van problemen met leerkrachten, ou ders en vooral kinderen tijdens de schooluren; het aantrekken van nieuw personeel; het afnemen van proefles sen; contacten met schoolartsen, poli tie. wetenschappelijke buro's em. Het overdragen van administratieve werkzaamheden, waarover in de nota van b. en w. wordt gesproken biedt de schoolhoofden slechts een geringe taakverlichting omdat zij altijd ver antwoordelijk blijven voor de gang van zaken. Bovendien neemt dit werk niet al te veel tijd in beslag. De werkgroep zet ook vraagtekens achter de inschakeling van ouders met name bij de expressievakken. Dit kan weliswaar taakiverlichtend werken voor de klasseonderwijzer, maar deze blijft verantwoordelijk en moet vol gens de wet in de klas aanwezig zijn. Overdragen van zijn taak aan ouders is daarom onmogelijk. Daar komt bij dat velen het op deze wijze betrekken van ouders bij het onderwijs moeilijk kunnen aanvaarden De nota verder becommentariërend stelt de werkgroep dat het overnemen van de begeleiding van jonge leer krachten door een pedagoog-didacticus een uitholling van de taak van het schoolhoofd betekenl. Het hoofd blijft immers verantwoordelijk voor de goe de gang van zaken in de school. Het in de nota voorgestelde overleg met de pedagoog-didacticus zal veelal on der schooltijd moeten plaats vinden. De werkgroep meent voorts dat de inschakeling van visiting teachers die b. en w. willen aanstellen om de taak van het hoofd als klasseonderwijzer tijdelijk over te nemen slechts op een beperkt aantal scholen voordeel biedt. Samenvattend stelt de werkgroep dat de onderwijsvernieuwing niet op ver antwoorde wijze kan geschieden als niet het schoolhoofd tegelijkertijd van een deel van zijn taak als klasseonder wijzer wordt ontheven. De werkgroep dringt er daarom bij de raad op aan het aantal visiting teachers en part timers alsmede het urenaantal voor vakonderwijs op alle scholen uit te breiden. De werkgroep heeft in april vorig jaar al gewaarschuwd dat de instelling van een schooladviesdienst moet wor den gekoppeld aan een taakwijziging van de schoolhoofden. Eenzelfde standpunt is in het verleden vertolkt door het centraal oudercomité van de katholieke basisscholen in Vlaardin- gen en de besturen van de bijzondere scholen. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Als Niels, die drie jaar oud is, via het begin nersbriefje van een vriendje bij Echo-Rotterdam om een konijn vraagt komen ze niet de volgende dag met zo'n zachthuidig knaag dier aan zijn bed. Verre van dat; zij doen een gerichte greep in de van rascisme te ontlopen. Maar dat is het niet, wat wij bedoelen.' Binnenlopen In Rotterdam treedt Man-Vrouw-Maat schappij binnenkort wat meer dan tot nu toe in de openbaarheid. Om te HARDINXVELD-GIESSENDAM Zaterdag 11 november wordt er in de Herv. Kerk een orgelconcert gegeven. Dit concert wordt georganiseerd door de Herv. Jeugdcommissie. Organist is de Rotterdammer Dirk Janszoon Zwart. Hij zal werken vertolken van o.a. Johan Ludwig Krebs, Johan Se- bastiaan Bach, Boëllmann. Jan Koppe- nol e.a. OTTERDAM Of de Nederlandse luchtvaartmaatschappij Air Benelux «n lijndienst tussen Rotterdam en fat Engelse Southend mag gaan vlie- ?en hangt nog slechts af van de Engelse luchtvaartautoriteiten. De hjksluchtvaartdienst heeft laten we ten geen bezwaar tegen de activiteiten )an Air Benelux te hebben. Hiermee is tevens de aanvraag van een vergun ning voor het vliegen op dezelfde lijn door de KLM afgewezen. Men zou deze lijn niet rendabel genoeg vinden voor twee maatschappijen. n de onderhandehngen tussen de 'LD en haar Engelse collega's zou het nog slechts gaan om de frequentie (Air Benelux wil drie keer per dag 'liegen), de tarieven e.d. De heer eelderhoff verwach* de beslissing 'Ter enkele dagen. Zijn eerste Fokker fellowship (onlangs onderscheiden toor het beperkte geluidsvolume) zou dan over acht weken de lucht in «unnen. Zoalr bekend wil de heer Felderhoff ook op Ziirith gaan vliegen, een lijn die tot verleden jaar door Swiss Air werd bediend (Manchester-Rotterdam- Zürich). Over een vergunning door de Zwitserse autoriteiten is minder be- «nd. Hierbij speelt vermoedelijk een r°' dat Swiss-Air en KLM nauw sa menwerken. Voor de oude lijn op omdat daar werd gevlogen door de failliete Engelse Cavnel Airways. MAASSLUIS Zaterdag 25 novem- ®er zal Sint Nicolaas weer voet op «aassluise grond zetten. Na de ont scheping. des middags om één uur, <al de Sint met zijn gevolg een korte •ondrit door de stad maken, waaraan medewerking verlenen de drumband !n de Maassluise Harmonie. de sporthal wordt des middags om naifdrie een kinderfeestmiddag gehou- jmu met medewerking o.m. van het Cocktail trio. ROTTERDAM Het feestprogramma ter gelegenheid van de 59ste Dies Natalis van de Nederlandse Economi sche Hogeschool omvatte onder meer een ballonvaart. Terwijl de politiehar monie voor de muzikale omlijsting zorgde ging het bekende echtpaar Boesman met de ballon dc lucht in. Tijdens de vlucht werden met para chutes prijzen neergelaten. Des mid dags werd een openbare bijeenkomst gehouden in het groot auditorium en des avonds werd een gevarieerd pro gramma geboden met voor elk wat wils. BERKEL Volgende week maandag, dinsdag en woensdag is het kruispunt Laan van Romen - Rodenrijseweg in het centrum van Berkel voor alle verkeer gesloten in verband met de reconstructie van het kruispunt. ROTTERDAM Met ingang van maandag 13 november wordt de route van autobuslijn 45 (Centraal Station - Kleiweg v.v.) in de richting Kleiweg gewijzigd. Er wordt dan niet meer gereden via Hofplein, Porapenburg en Katshoek. maar via; Hofplein, Schie- kade, Onderdoorgang Shell-gebouw, Hofplein bij NS-station 'Hofplein', Katshoek en verder via de reeds be staande route. De halte Pompenburg voorbij het Haagseveer komt voor buslijn 45 te vervallen. Een nieuwe halte voor lijn 45 in de richting Kleiweg wordt inge steld op het Hofplein bij het NS- station 'Hofplein'. In de richting Centraal Station blijft de route van buslijn 45 ongewijzigd. Het verkeer wordt via de Klapwijkse- brug en de Westersingel omgeleid. Veel orgelliefhebbers zullen het be treuren dat het orgel van de Wilhel- minakerk in Rotterdam dezelfde weg is gegaan als het prachtige orgel van de Koninginnekerk: de sloop. Geluk kig blijft er een levendige herinne ring aan beide orgels over. Vlak voor de slopers toesloegen zijn van beide orgels de laatste opnamen voor grammofoonplaten gemaakt. En dan mag wel even worden gezegd, dat de organisten en de opname technici de wethouder en de ver keerspolitie bijzonder dankbaar zijn dat het verkeer 's nachts in de Oran jeboomstraat tijdens de opnamen werd omgeleid. En niet te vergeten natuurlijk de RET die alle piepende remmen van de autobussen, die omreden door de Rosestraat. extra heeft gesmeerd. Al le opnamen zijn dankzij deze mede werking vrij van storingen; en de prachtige nagalm van de Wilhelmi- nakerk kon voor het eerst in de juiste verhouding worden vastgelegd volgens het nieuwe systeem stereo cathedral sound. Op de eerste nieuwe plaat speelt Dirk Jansz. Zwart op de beide orgels van de Koninginnekerk en van de Wilhelminakerk negen werken van zijn vader Jan Zwart onder anderen Scheepke onder Jesus' hoede. De prijs van deze lp wordt 17,50 en de intekenprijs 12,50. Op de twee de In speelt Addie de Jong op het Wilhelminakerkongel onder andere de vierde symphonie van C. M. Wi- dor. Deze lp gaat 24,50 kosten. Intekenprijs 16,50. Op de derde lp speelt Addie de Jong eveneens op het Wilhelminakerkor- gel improvisaties over liederen uit de bundel van Joh. de Heer, onder andere Daar ruist langs de wolken. Jan Bout was twintig jaar organist van de Wilhelminakerk. Hij bege leidde de samenzang in de laatste dienst. Prijs van deze lp 14,50, intekenprijs 10. Deze vier platen verschijnen in het eerste half jaar van 1973. Tot 31 december 1972 kan voor deze gram mofoonplaten worden ingetekend bij Grammofoonplatencentrum Canto di Vangelo, 2e Middellandstraat 30 in Rotterdam, telefoon 231711. prompt in vervulling gaat, zo worden ook de wensen van Jolanda, Jan, Dick en noem ze maar op, vervuld. Dinsdags en donderdags, anderhalf uur lang, kunnen de patiëntjes van het Sophia-kinderziekenhuis luisteren naar hun verzoekplaten, naar een praatje tussen de muziek door, naar een verhaaltje of puzzelopgave. Eens in de veertien dagen, op zaterdag, komen de medewerkers van Echo in eigen persoon naar de Gordelweg voor een live-uitzending. Bovendien is het iedere dinsdagavond disco-avond in de Adriaanstichting aan de Straatweg, waar de jeugd eveneens van alles uit de muzikale hoorn des overvloeds kan uitzoeken. Slijtage 'Rond de duizend 45-toerenplaten heb ben we, honderden elpees en 600 banden, aldus de heer J. W. Verba ken, voorzitter van Echo. 'Keus ge noeg dus'. De omroep kreeg dit bezit bijeen door jaarlijkse giften van sympathisanten. Ook de uitgebreide apparatuur, die zich in de studio van Echo, in een kleine ruimte aan de achterzijde van de Calypso-bioscoop bevindt, kon worden gekocht dank zij giften en de opbrengst van een pen- nen-actie zes jaar geleden. 'Maar de apparatuur begint slijtage te verto nen, we moeten nieuwe recorders en een nieuw mengpaneel kopen,' zegt de heer Verbraken, 'en geld daarvoor hebben we niet.' Daarom is Echo-Rotterdam, met het twaalfeneenhalfjarig bestaan in augus tus van het volgend jaar voor ogen, een actie begonnen die de nodige guldens moet opleveren voor de aan schaf van nieuwe apparatuur. De actie wordt gevoerd onder de naam 'Als het effe kan', en men vraagt van belangstellenden een eenmalige gift van 'drie gulden de vrouw of man'. 'Als we achtduizend gulden bij elkaar hebben kunnen we weer zes jaar vooruit en hoeven we dus zes jaar niet meer bij de mensen aan te kloppen', belooft de heer Verbraken, en hij wijst op het adres (postbus 1331, Rotterdam) en het gironummer (1545454) van de Stichting Echo-Rot terdam. Bejaarden Twaalf jaar lang bestaat Echo nu. Ontstaan als afsplitsing van de RANO en gestart als eigen omroep van het kinderziekenhuis, bezint de stichting zich nu op uitbreiding. Met name in bejaardenhuizen. Twee jaar geleden hebben we al eens een stap in die richting gedaan, nadat we tot de ontdekking kwamen dat we in de loop der jaren zo'n platenbezit hadden opgebouwd, dat we er best meer mee konden doen. Alle bejaar denhuizen in Rotterdam werden toen aangeschreven, de mensen zelf waren erg enthousiast, maar een reactie kwam niet binnen. Misschien dat we het nu nog eens gaan proberen.' >en onzer verslaggeefsters TERDAM Zij kijkt uit het raam naar de lucht, die grijs is; het it. Acht verdiepingen lager doet het vrouwelijk deel van de iderpolder boodschappen voor het weekend; ze dragen op de Jetassen een bos bloemen mee, voor thuis. Ze zegt: 'De rollen zijn (Verdeeld, er is soms geen doorkomen aan. De man werkt. Hij is De vrouw is thuis. Zij is lief. Soms werkt ze, maar dat is altijd Steen ondergeschikte, een dienstbare baan. Waarom? Omdat de ouw dommer is dan de man? it laatste is een retorische vraag, n vraag waarop geen antwoord no- j; js. Maar Yvonne Hontel, 31 jaar, hthoog wonend in de Palladiostraat k g. is er niet zo zeker van dat dereen spontaan 'natuurlijk niet!' roepen wanneer die vraag wordt 5(eld. Ze zegt: 'Je gelooft het niet, jar ik ken vrouwen die er ontzet- »nd gefrustreerd van zijn, van het ®bleem of ze nu wèl of niet gelijk jn aan de man'. En dan heeft Yvon- het duidelijk niet over het biologi- the verschil, waarmee men in zo'n in toatie dan op humoristische wijze in jmt aandragen. r i lijkstelling van man en vrouw in opleiding, in het werk, in het atschappelijk aanzien: het zijn voor ar doodnormale, primaire voorwaar- n. Maar zij is hierin één van de einigen. en haar wens is dat ande- in met haar tot het besef komen dat die maatschappelijke verschillen 5 jn gebaseerd op een opgedrongen ilverdeling. vonne Hontel vertegenwoordigt et deze wens de actiegroep Man- rouw-Maatschappij, een groep die idelijk (onder andere met de actie |et arie, wordt wijzer') al enkele jaren at1 rkt en die nu ook in Rotterdam Le at meer van zich gaat laten horen, vij ik in de Maasstad wil MVM zich et zetten voor gelijke ontplooiineskan- ?et t voor man en vrouw. Zoiets wil ie nnelijk nog wel eens op misverstan- ■or. n uitlopen, want haast dringend mo gt Yvonne: 'Begrijp me goed. wij g illen ons beslist niet afzetten tegen di man, we zeggen niet: die rotman- ,5 n toch. Wat wij voorstaan zijn di derdaad gelijke kansen voor man- V n èn vrouwen. Volgens ons is de er ouw altijd in een te zwakke positie e schoven, en de man in een te i; are. Dat is in de loop der eeuwen r. I zo gegaan, dat gaat bij de opvoe- i_ ing ook nu nog door. Wij willen dat eranderen, wij willen dat ieder mens giajn eigen plaats in de maatschappij Ij»in het gezin in vrijheid en bewust talkiezen; man zowel als vrouw.' vrouw e; fc keuze kan, zo vindt de actiegroep i zo vindt ook Yvonne, niet worden an imaakt. 'Want probeer je als vrouw #aar eens als kostwinner waar te et aken. Of probeer als man maar eens iloskundige, 'vroedvrouw', te wor- ra[ In. Niet iedereen zal die ambitie e(j ibben, maar dat doet er niet toe; het at erom dat je niet een beroep kunt eai zen dat buiten het specifieke, aan 3 n of vrouw toebedeelde scala valt. Bj( wat dat betreft hebben de vrou- j in een grotere achterstand in te len dan de mannen, vandaar dat de m ities van Man-Vrouw-Maatschappij L h nogal op de vrouw richten.' j ie trouwens zegt dat er tegenwoor- s ig toch aardig wat mogelijkheden irden geschapen om je als vrouw op dusver ontoegankelijke terreinen beweging krijgt lik-op-stuk. Yvon- '0 ja. maar dat wordt dan direct ivoorbeeld gebruikt, en dan is het m noeg. vinden ze. Neem maar een ouwelijke kraanmachinist. Als je d'r 11 uitje hebt wordt ze meteen als para- (paardje gebruikt. Zo van: Kijk ons tas vooruitstrevend doen. En dan? fan gaan ze weer door met het werk Ptan alledag en denken ze: ziezo, we If ebben o ze plicht gedaan. Het is e bijna te vergelijken met de situatie bij de bedrijven in Amerika die me- oen dat ze één neger-intellectueel in dienst moeten hebben om verwijten beginnen: dinsdag 21 november wordt in Het Trefcentrum (de oude Jamin- fabriek) een binnenloopavond gehou den waar iedere belangstellende bin nen kan lopen en zijn of haar licht kan opsteken over de doelstellingen van MVM. Op deze avond worden aan geïnteresseerden ook de adressen ver strekt van de werkgroepen van MVM, een ander aspect van de actiegroep. Er zijn bijvoorbeeld werkgroepen over wonen, mentaliteitsverandering, gelijke beloning en promotiekansen, kinderopvang, politiek De 21ste is het Trefcentrum van 8 tot ongeveer 11 uur 's avonds open voor belangstellenden. Wie voor die tijd al informatie wil hebben kan terecht bij Yvonne in de Palladiostraat 186, Rot terdam. tel. 202484. Yvonne Hontelè tussen de documentatie van Man-Vrouw-Maatschappij ALBLASSERDAM De ont- werp-gemeentebegroting 1973 wijst een tekort aan van 15.000. De totale omvang van de kosten van de kapitaalwerken is echter aanmerkelijk lager dan in vorige jaren. 'Dit houdt verband met het feit, dat burgerzinleningen niet meer mogen worden aangegaan en de opbrengsten uit grondver- koop aanzienlijk zijn teruggelo pen. De minder gunstige begrotingspositie komt door de voortdurende stijging van lonen en prijzen, de sterke stij ging van de kapitaallsaten als gevolg van ri'ieuwé investeringen, de toene ming van de gemeentelijke bemoeiin gen óp het gebied van cultuur en recreatie, de exploitatie van de vuil verbrandingsinstallatie en de norm vergoeding van het kleuteronderwijs. Uitkering De uitkering uit het gemeentefonds zal voor 1973 in vergelijking met 1972 slechts met 4 stijgen. Dit komt door het feit. dat de belastingopbreng sten voor het rijk minder groeien dan in het verleden werd aangenomen. De loonstijgingen van het gemeente- personeel in 1973 zullen worden ge dekt door een extra-uitkering op het gemeentefonds. De sterke stijging van de kapitaallasten van nieuwe investe ringen wordt in hoofdzaak veroor zaakt door de hoge bouwkosten en aanschaffingskosten. De ingebruiknemning van de nieuwe vuilverbrandingsinstallatie in Dor drecht zal tot gevolg hebben, dat de kosten van de reinigingsdienst van de gemeente reeds 40.000 meer zullen bedragen dan in 1972 geraamd werd. waarbij nog geen rekening is gehou den met de kosten van de verbran ding voor grof vuil. De belastingverhogingen acht men ge wenst om dat de uitkeringen uit het gemeentefonds als gevolg van de ver minderde groei van opbrengsten eer der dalen dan stijgen. De gemeentelij ke belastingen, welke voor tariefver hoging in aanmerking komen, zijn de straatbelsating, de reinigingsrechten, de opcenten op de personele belas ting. Over de bestemmingsplannen wordt in de beleidsnota op de begro ting opgemerkt, dat in de loop van 1972 de wijk Noord verder werd afge bouwd, waardoor het bestemming splan nagenoeg geheel werd gereali seerd. Verdere aktiviteiten werden ontwikkeld om de bestemmingsplan nen Blokweec en West in procedure te brengen. TDeze plannen bieden de mogelijkheid tot de bouw van rond 850 woningen. Het ziel er volgens de beleidsnota naar uit, dat in 1973 geen woning bouw ter hand kan worden genomen. Verwacht mag worden, dat de ontwik keling van het winkelcentrum in 1973 voortgang zal vinden. De daarvoor noodzakelijke onteigeningsprocedure zijn thans zover gevorderd, dat op korte termijn de voorlopige inbezitne ming van dc benodigde gronden tege moet gezien kan worden. Voor zover noodzakelijk werden maat regelen getroffen tot onbewoonbaar verklaring van de daarvoor in aan merking komende woningen ROTTERDAM De d'oe-het zelf con sumentenbeurs 'Eigenhandig 2'. die van 25 november tot en met 3 decem ber in het Rotterdamse Ahoy-complex wordt gehouden, zal op zaterdag 25 november om 11.30 officieel worden geopend door de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, drs. B. J. Udink. De ministeriële belangstelling voor deze beurs hangt samen met het cas co-huis dat in de Maas hal van de beurs zal verrijzen en dat tijdens de duur van de beurs onder de ogen van de bezoekers zal worden afgebouwd. Als de beurs wordt geopend, zal het ruwe casco er reeds staan. In het huis zullen verscheidene woningbouwpri- meurs worden verwerkt. Op het casco-huis op 'Eigenhandig 2' zijn de ervaringen van de jongste experimenten op het gebied van het oasco-bouwsysteem verwerkt. Deze tweede 'Eigenhandig'-beurs is ruim twee maal zo groot als die van vorig jaar, toen 50.000 bezoekers uit het gehele land en uit België kwa men. Het aantal stands is niet alleen ruim verdubbeld, ook het totale pro- dukten-aanbod is aanzienlijk ruimer en dekt nagenoeg het gehele gebied van doe-het-zelf-werkzaamheden, crea tieve vrijetijdsbesteding en hobbyis me. Een groot aantal noviteiten zal de geïnteresseerde doe-het-zelver onge twijfeld aanspreken. Vooral op het gebied van bouwpakketten voor vrij omvangrijke objecten is een boeiende ontwikkeling waar te nemen: tuin huisjes. douchecabines, zonnescher men, open haarden, centrale verwar ming, spiltrappen, decoratieve schei dingswanden en talrijke andere zaken kan men in de vorm van handige bouwsets op de beurs vinden. Ook dit jaar is er weer een zogenaam de demonstratiemarkt. waar de bezoe kers 'eigenhandig' met gereedschap en materiaal kunnen werken. Er komt een grote tuinafdeling, er is een crèche en ook op het gebied van doe-het-zelf-voorlichtingslectuur is veel op 'Eigenhandig 2' te zien. Er is trouwens niet alleen veel te zien: vele standhouders zullen voor de bezoekers de mogelijkheid scheppen direct te kopen, een omstandigheid die de beurs (zo dicht tegen St. Nicolaas) ongetwijféfd een extra le vendig aspect zal verlenen. DORDRECHT De brochure 'De Kerkdienst moet anders', die uitgege ven is door het provinciaal gerefor meerd centrum voor jeugd- en jonge renwerk Zuid-Holland zuid, blijkt veel belangstelling op te roepen. De eerste uitgave was snel uitverkocht. De ver dienste van deze brochure is, dat geen brede en ingewikkelde betogen wor den opgezet, maar dat een beknopte opsomming wordt gegeven van feiten over de kerkdienst. Zo gaf de werk groep Gemeentestructuur van de gere formeerde kerk van Zwijndrecht die intensief met de brochure werkte, als zijn oordeel: 'Prettig om te lezen, en handig om mee te werken'. Gezien het succes van de eerste uitga ve heeft het PGCJ dan ook besloten een tweede editie van deze brochure uit te geven. Mar ja Verwoerd, in het dagelijks leven de opleiding tot kleuterleidster volgend, praat in dc avonduren (op de band) onder andere de plaatsjes aan elkaar. Naast haar de heer J. VV. Verbraken, voorzitter van de stichting Echo-Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17