Steeds meer euphorbia's FEESTELIJKE PRODENT AANBIEDING DERDE TUBE GRATIS Plan 's-Gravenhof nagenoeg rond TH-Delft houdt open huis in nieuwe Centrale Werkplaats Regionaal kampeer terrein in Delft voor 2500 personen ADVERTEREN DOET VERKOPEN goed dat er politie is! aan verwondingen Soos in Delft voor lichamelijk gehandicapten Uitgaven Delft Wegwerker bezwijkt volgend jaar f 56 miljoen Bazar in De Haard 'Om te huilen..' Transformator station Oversteekplaatsen Badmintontoernooi Winterpad in Meyendel samen van.4r20 voor TROUW/KWARTET PONDERDAG 9 NOVEMBER 1972 KI van trillingsvrije machinefunderingen. De nieuwbouw vormt een harmonisch geheel met het reeds gerealiseerde gebouw van TNO-IWECO. De dag- lichtvoorziening wordt door kunststof lichtkoepels verzorga. Door de verhuizing kwamen enige ruimten in de bestaande bebouwing DELFT Op maandag 13 en dinsdag 14 november worden Open Dagen gehouden in de nieuwe laboratoria van de Werkplaatstechniek en de Centrale Werkplaats van de Technische Hogeschool aan de Leeghwaterstraat. De officiële opening heeft vrijdagmiddag 10 no vember om twee uur plaats door dr. ir. Th. P. Tromp. De bezoekers zullen hier volgens prof. ir. D. A. A. Kooien de indruk krijgen dat dit nieuwe complex voor produk- tietechnieken een doelmatige aanvul ling vormt van de naoorlogse hoge school en dat het werk dat daar wordt gedaan, ook aan de Nederland se metaalindustrie ten goede komt. Door de toenemende vraag van ver schillende afdelingen van de TH naar grotere en ingewikkelde apparatuur, die dikwijls zo specialistisch van aard was dat vervaardiging in eigen werk plaats voor de hand lag groeide de Centrale Werkplaats de laatste jaren aanzienlijk. In tal van gevallen moest ook de uitwerking van de constructie geheel onder beheer van de Centrale Werkplaats worden uitgevoerd. Het nieuwe complex werd reeds in 1963 ontworpen. Het gebouw aan de Nieu- welaan, waarin laboratorium en werk plaats waren ondergebracht bleek op den daur minder geschikt voor het werken met de steeds zwaardere ma chines die tot de uitrusting gingen behoren. De nieuwbouw bestaat uit een hallen complex, waarin de laboratoria voor werkplaatstechnologie en voor de con structie van gereedschapswerktuigen zijn ondergebracht. Voorts bevinden zich in deze hallen de Centrale Werk plaats en het Laboratorium voor Grondverzet. Het complex wordt aan twee zijden begrensd door twee vleu gels van vijf bouwlagen, waarin op de verdiepingen de laboratoria voor fijn- mechanische techniek, bedrijfsmecha- nisatie en kamers voor hoogleraren en docenten zijn ondergebracht. Ook is er een kantine en een bibliotheek. Studenten die hun eindstudde in één der laboratoria in de hallen verrich ten, vinden op de eerste verdieping van de aan de hallen grenzende west vleugel de tekenzaal. Kraanbanen Uiteraard is er rekening mee gehou den dat de materialen machines en produikten in een minimale tijd in en uit de gebouwen kunnen worden ge bracht en intern verplaatst. In de vloeren bevinden zich hijsluiken en kraanbanen. Er is gebruik gemaakt vrij, die door het wegbreken van o.m. een tussenmuur tot een nieuwe werk plaats konden worden verbouwd. Het eerstejaarsprakticum is hier nu onder gebracht De werkwijze in het prakticum is zodanig gemoderniseerd, dat een groep van ca. 7-9 studenten samen één produkt maakt. De instructeurs hou den slechts toezicht en grijpen alleen in als er iets verkeerd dreigt te gaan. Gedurende een cursusjaar nemen ca. 650 studenten van verschillende stu dierichtingen aan de praktische cur sus deel. Exterieur van de nieuwe Centrale Werkplaats waarop de Delftse TH terecht trots kan zijn. ZOETERMEER De 60-jarige weg werker C. J. Hauser die op 1 novem ber j.l. letsel opliep na op de noorde lijke rijbaan van de rijksweg onder Zoetermeer bij het oversteken gegre pen te zijn door een personenauto is overleden. De man was opgenomen in het ziekenhuis Antoniushove in Voor burg. DELFT Aan de Nieuwe Plantage 55 bij het Kalverbos staat een oud herenhuis, waarin de nieuwe soos voor gehandicapten, 'Hip-Jos'- geves tigd is. De soos is bedoeld als ont« spanningsmogelijkheid voor lichame lijk gehandicapten vanaf zestien jaar. Ze kunnen er tekenen, verven, hout- bewerken etc. Hip-Jos-coördinator is Gerard van Schie. Hij wordt ter zijde gestaan door Carla Krlise en Henny Segaar, twee medewerksters van hët Revalidatiecentrum in Delft. Inlich tingen over de soos kan men 's avonds bij de soos krijgen, tel. 121163. DELFT De totale uitgaven voor 1973 worden geraamd op 56 miljoen gulden, waarvan een bedrag van 15,8 miljoen voor de woningbouw is bestemd. Dit blijkt uit het investe ringsprogramma op middellange ter mijn dat b. en w. aan de leden van de gemeenteraad hebben aangeboden. Volgens het college blijkt uit de cij fers dat de plannen redelijk zijn ge volgd en- het uitgavenniveau zich op een redelijk peil heeft kunnen hand haven. Dat de ramingen van de uitga ven ondanks de kostenstijging een daling te zien geven is uitsluitend een gevolg van de lagere ramingen van de uitgaven voor de woningbouw en het bouwrijp maken van gronden. Een herstel hiervan treedt eerst in het meerjarenplan in 1975 op (Tanthof). Gezien de nog bestaande financie ringsbehoeften voor nieuwe werken hebben de ministers van financiën, binnenlandse zaken en verkeer en waterstaat vobrshands niet het voor nemen om in het verruimde toewij zingsbeleid verandering te brengen. Bankgebouw geopend WASSENAAR Het nieuwe hoofd kantoor van de Coöperatieve Raiffei- seribank Wassenaar aan de Starren- burglaan is door burgemeester Staab en door de voorzitter van de hoofddi rectie van de Raiffeisen-Boerenleen- bank, dr. A. J. Verhage, geopend; bouwer was J. J. Vogels n.v., archi tect het bureau De Bruijm, beiden uit Wassenaar. DEN HAAG Wijkgebouw De Haard zal door het verdwijnen van de Regentessekerk een belangrijker plaats gaan innemen. Daarom wens ik deze bazaar ten bate van de financie ring van het wijkgebouw veel succes toe. Dit zei wijkpredikant ds. J. W. Coenraad toen hij de jaarlijkse bazaar in De Haard opende van de hervorm de wijkgemeente 6 (Regentessekerk). Op de bazaar zijn vele attracties. De meisjesclub is present met de verkoop van hun handenarbeid, de jongeren groep met zelfgemaakte kunstvoorwer pen, sieraden en speelgoed en het Regentesse kerkkoor met handwerken. Voorts zijn er tal van artiekelen, zowel huishoudelijk als gebruiks. Het geheel wordt gecompleteerd met een trektent met fraaie prijzen en er is een klein restaurant ingericht. Van- daat is de bazaar geopend van 10 tot 22 uur en vanmiddag 15.30 tot 17 uur zijn er allerlei spelen en attracties voor de kinderen. Vanavond draait ook het rad van avontuur. LEIDSCHENDAM De flatcommis sie van de Algemene Leidschendamse Woningbouwvereniging klaagt in het laatste nummer van 'Flatnieuws' over de vervuiling rond de flats door de bewoners zelf. 'Het is om te huilen wat men onder de struiken vindt. Er zijn blijkbaar bewoners die nog nooit van vervuiling hebben gehoord', zo schrijft de flatcommissie. De opkomst bij de door de oommissie georgani seerde 'Schoonmaakactie 1972' was ui termate gering. Slechts enkele bewo ners namen hark en prikstok ter hand om de omgeving van hun flat een wat netter aanzien te geven De commissie heeft nu besloten de acties te stop pen 'Wij zullen ons maar moeten verzoenen met het denkbeeld wanneer we door de troep de flat ingaan: 'dat hoort zo' maar 'schoon is netter' is nog altijd de leuze van de commissie'. De commissie hoopt dat de bewoners nog tijdig zullen gaan inzien dat ver wezenlijking van die laatste leuze al leen door gezamenlijke inspanning be reikt kan worden. NAALDWIJK Het electriciteitsver- bruik in het gebied van de Rijnsbur- gerweg en Monstersepad is aanzienlijk toegenomen, zodat het noodzakelijk is een transformatorstation te bouwen. Verschillende tuinbouwbedrijven heb ben reeds een uitbreiding ondergaan of zullen die ondergaan, terwijl ook de bloemenbelichting is toegenomen. Voor bouw van het station is een bedrag van 52.000 nodig. Van de firma Honders en v. d. Enden aan de Rijnsburgerweg moet ongeveer 16 m2 grond worden aangekocht tegen 7,50 per m2. Verplaatsing van 'De Hertenkamp' bekende recreatiegebied 'De Hertt kamp' waar velen tot op heden bezoek aan brengen naar een tern in 'De Delftse Hout' zal moeten wc den overgeplaatst NOOTDORP Met enthousiasme heeft de gemeenteraad de reeks voor gestelde buitensportvoorzieningen goedgekeurd. De grote- financiële uit gaven, die voor de verwerkelijking der plannen nodig zijn, behoeven niet te worden gedekt door belastingverho gingen in 1973. De jaarlijkse lasten zullen worden gedekt door onttrek king van gelden aan de in de begro ting van dit en volgend jaar opgeno men reserves. Een belangrijk deel komt ten laste van het fonds dorpsuit breiding, dat momenteel circa mil joen bevat. MONSTER Naar aanleiding van een voorstel van B. en W. zal de verkeerscommissie aan de raad advise ren aan de Haagweg, nabij de Geest- weg een zebra-oversteekplaats te ma ken, en bij de kruising Haagweg- Molenweg verkeerslichten aan te brengen. Indien dit op te hoge kosten zou stuiten, dan zouden op dat punt toch voorzieningen getroffen moeten worden en langs de Haagweg een voetpad. Het is echter gebleken, dat voor dit laatste enkele grondeigenaren weige ren de 1,5 meter van hun tuin af te staan, zodat een onteigeningsprocedu re moet -worden gevolgd. Van een onzer verslaggevers DELT De gemeente Delft is van plan de kampeeraccommodatie aan zienlijk uit te breiden. Dit blijkt uit een nota van de afdeling welzijn. - - Een uitbreiding zal betekenen dat het De gemeente wil De Hertenkai geschikt maken als kampeerterri roor 2500 personen ofwel 625 lu peermiddelen (caravans en tente De Hertenkamp is vijftien hecti groot. In het rapport is een indeü van de plaatsen opgenomen. Ten hoeve van de caravans zal een verh de laag op het terrein moeten word aangebracht. In aparte gebouwen mi ten de toiletten en wasgelegenhed worden ondergebracht. De ANfl heeft geadviseerd er twaalf te reali ren. Op het nieuwe kampeerterrein zou hectare moeten worden bestemd vo sport- en spelgelegenheid. In de nen is o.m. een trimbaan en kampvuurplaats opgenomen. Uiteraard dient ook een hoofdgebm te worden gerealiseerd met een ning voor de bedrijfsleider, recept bureauruimte, EHBO-kamer, kac winkel en kantine. Uitgangspunt tot de verlangde breiding van de kampeeraccommoi tie is de toenemende vraag naar vas standplaatsen. Verwacht wordt dat in 1980 drie keer zo veel caravi zullen zijn als nu. Volgens de notai 'De Hertenkamp' in zijn nieuwe stemming zelfs een regionale funk kunnen hebben. 's Winters kan het terrein gewo voor de recreatie worden besten want het ligt in de bedoeling '1 Hertenkamp' alleen 's zomers als ka peerterrein te laten funktioneren. Financiële steun van het rijk zal verwezenlijking van het plan in po tieve zin bevorderen. HONSELERSDIJK Weekoverzicht Coöp. Centr. Westlandse Snijbloemenveiling. Vroeger kwam het wel eens voor, dat na de drukte van allerheiligen er eventjes een korte adempauze kwam in het aanbod. In de afgelopen week was daar niets van te merken. De meeste produkten kwamen zelfs nog met meer dan vorige week. De sterkste toename zat bij de normale troschrysanten. Het compenseerde meer dan genoeg de teruggang bij de jaarrondtros. Er schijnt met allerheiligen aa; te zijn. Heel wat winkels moesten opnieuw van voorraad worden voorzien en dus was de handel op de eerste dagen van november graag. Het kwam ln de prijs ook tot uitdrukking. Het was dikwijls niet minder en zelfs ook wel eens beter dan voor 1 november. De nieuwe winkelvoorraad bleek echter minder goed verkoopbaar en daar door ging het op de velling wat aarzelender lopen. Ook dat was natuurlijk van Invloed op de prijs, maar dan ln ongunstige zin. Vrijdag was dat nog maar nauwelijks merk baar, maar zaterdag des te meer. hoewel niet voor alle produkten. De trosanjers bijv. handhaafden zich opperbest. Opvallend in de afgelopen week was de sterke prijsdaling bij de Irissen. Het aanbod steeg tot boven 100.000 bos en daar moest men blijkbaar even aan wennen. Nu kon de prijs van de Irissen wel wat hebben, maar de laatste dagen was het toch een beetje te bont. Opvallend was ook de wat toegenomen vraag naar snijgroen, resulerend in een gemiddelde prijs van boven een gulden per bos. Iets dat al een week of 4 niet meer was voorgekomen. Vooral de getopte maakten prljswlnst. De beste gingen nl. weer tot boven 1.50 per bos. De middelveren gin gen tot boven een gulden, de lange veren tot ongeveer een rijksdaalder. Dat hfet gemiddelde dan nog niet hoger ls. komt door de jfrijs van korte veren en korte getopte, want daarvoor Is 30 a 50 cent per bos het meest gangbare. De laatste weken is er een geleidelijke toename bij de freesia's. In de afgelopen week steeg de gemiddelde daghoeveelheid tot ongeveer 45.000 bos. De gerbera's hand haven zich reeds een week of 6 op zo'n 220.000 stuks per week. Voor beide produk ten geldt een aanvaardbare prijs, hoewel ook hier enig verval merkbaar was. De gewone anjers begonnen de maand behoorlijk, maar kwamen zaterdag onder het maandgemiddelde van vorig jaar. De rozen konden zich vrijwel handhaven, zowel in aanbod als in prijs. De nerine leverde meer ten koste van de prijs. De leliekelken gingen zowel in aanvoer als prijs achteruit. Er gaan steeds meer euphorbia's komen. Ook de potplanten komen met flinke hoeveelhe den, vooral door de poinsettia's. De voorstellen van het gemeentebe stuur, die nu door de raad zijn goed gekeurd omvatten de aanleg van het sportpark 's-Gravenhof en het treffen van voorzieningen aan de bestaande speelterreinen in het centrum van Nootdorp. Het sportpark wordt voor zien van voetbalvelden en tennisba nen. De tennisbanen in het dorpscen trum zullen helemaal verdwijnen. De PTT zal op het dan vrijkomende ter rein een nieuw kantoor bouwen. De gemeente ontvangt 100.000 voor de grond. Een deel van de Sportparkweg zal aan het verkeer worden onttrok ken om het te voegen bij de huidige speelterreinen. In de toekomst zal daar een derde voetbalveld worden aangelegd. Vooral het P.C.C.-fractielid C. de Kok drong er bij het gemeente bestuur op aan tot spoedige aanleg van het project 's-Gravenhof over te gaan. Hij wees op de situatie, dat nog steeds niét alle grond binnen het toekomstige sportparkterrein is aange kocht door de gemeente. Dé laatste ge rechtelijke onteigeningsprocedures dienen op 11 december. De voorberei- dingskosten voor de grond zullen waarschijnlijk circa 2 ton bedragen. Eind 1974 zal volgens de plannen het sportpark in gebruik kunnpn worden genomen. Probleem is nog het vinden van parkeerruimte. Het oorspronke lijk daartoe bestemde terrein zal na melijk worden gebruikt voor de bouw van een R.K. basis- en kleuterschool. V/ethouder Deiman van sportzaken deelde de raad mee, dat het gemeente bestuur in mei volgend jaar met voor stellen zal komen betreffende de bouw van een sportzaal. De raad was bijzonder tevreden met 's-Gravenhof. De ongeveer 50 belang stellenden op de publieke tribune kennelijk ook, want zij betuigden hun instemming met een krachtig applaus. HONSELERSDIJK Het Westlandse badmintontoernooi dat wordt gehou den in het gebouw van de CCWS te Honselersdijk, is thans definitief vast gesteld op 9 en 10 december. Aanmel dingen moeten thans worden gedaan bij de wedstrijdsecretaris C. A. J. Krijger. G. Achterweg 11a te Naald wijk. DEN HAAG Het winterpad Meijendel is uitgezet. Dat beteb dat liefhebbers van een stevige t terwandeling tot april volgend jaar speurtocht kunnen gaan naar win kenmerken van bomen, struiken heesters die in Meijendel thuishi Het natuurpad is ditmaal geen u stippelde route waarlangs men lopen, maar een rondwandeling vt bij een natuurpadboekje wetensw digheöen vermeldt over datgene ir de wandelaar onderweg tegenkon Het natuurpadcentrum in Meijend is in de wintermaanden gesloten, natuurpadgidsen kunnen dan vi drie kwartjes worden gekocht in theeschenkerij Meijendel, in het meentelijk Informatiecentrum aan Groenmarkt of op het kantoor van Dienst School- en Kindertuinen a de Raaltestraat 4. Om 3.25 uur in de ochtend van maandag 8 november 1971 knipt een beruchte Amsterdamse inbreker met een zware draad- schaar een gat in het rolluik van een juwelier in de Peperstraat te Leeuwarden. De Amsterdammer en zijn Deense compagnon-in-het-kwaad worden gestoord en vluchten. Twee surveillancewagens van de Leeuwarder politie stoten vlak in de buurt op een geparkeerde auto met twee inzittenden. Het duo stuift de auto uit en rent uiteen. Na drie waarschuwingsschoten wordt de eerste juweléndief om 3.35 uur gearresteerd. Om 3.55 uur wordt no. 2 onder een werkkeet vandaan gehaald. Vier rechercheurs hebben vier dagen nodig om de twee aan de praat te krijgen en tien dagen voordat hun gehele oeuvre breed is uitgemeten. De bekentenissen volgen elkander op: De twee sloegen hun grootste slag in de nacht van 28 op 29 augustus 1971 bij een juwelier in Franeker (buit l'h ton aan gouden sieraden en juwelen). Veertien dagen eerder, in de nacht van 14 op 15 augustus 1971, knipten zij de afrastering van een juwelierszaak in Leeuwarden stuk, sloegen de etalageruit in en deden een royale greep. De juwelier betrapte hen, maar het tweetal ontsnapte met f. 15.000,- buit. In Purmerend schoten zij met een vuurbuks met afgezaagde loop de etalageruit kapot van een juwelier aan de Kaasmarkt. Hun „crash and carry" leverde hun f. 15.000,- aan gouden ringen op. Bij een juwelier in de Amsterdamse De Clerqstraat roofden zij voor 15 mille aan sieraden. Vier andere pogingen mislukten Gravenstraat etalage zonder waardevolle voorwerpen), Javastraat (stuksnijden van de ruit lukte maar half, na 't halen van ander gereedschap loeide het alarm), Spuistraat etalage bleek voor hen onaantrekkelijk antiek te bevatten), Kalverstraat etalage-ruit was reeds ingeslagen, toen een der juwelendieven omhoog keek en de stiUalarm- installatie ontdekte). Bijna 3*h maand is de Nederlands- Deense combinatie uitermate actief geweest in het noorden en westen des lands. Negen juwelen- roven of pogingen daartoe worden opgehelderd. TotcM winkelwaarde van de buit: een kleine f. 200.000,-. Het dossier omvat 150 pagina's, de technische processen-verbaal inbegrepen. Dit zijn zo maar wat feiten. Feiten die slechts ten dele de krant halen. Feiten, die meer dan drie kolom volzinnen vertellen, wat er aan zo'n kranteberlcht vooraf gaat. Het politiewerk is meestal als een ijsberg: slechts één achtste is zichtbaar. Ook als het een juweel van een arrestatie betreft Heus - de politie doet meer dan bekeuringen uitdelen. Of het verkeer regelen. Of een dronken automobilist aanhouden. Of een burenruzie sussen. Of een rel intomen. Toch is de politieman geen wonder op twee benen. Hij is gewoon een mens, die van zijn werk houdt van zijn vrouw en van een goed TV-programma. Een man, die net als ieder een in onze maatschappij zijn taak vervult al is zijn werk afwisselender dan dat van zijn meeste leeftijdgenoten. Een taak waarin hij soms gevaar of onbegrip, soms ook waardering ontmoet maar een taak die steeds gericht is op het beschermen van zijn medemens. Ook u kunt hem nodig hebben. Morgen al. Vannacht nog. Haal gauw deze voordelige aanbieding. U betaalt twee tuben en krijgt de derde gratis. Dus zomaar 1,40 verdiend. Prodent tandpasta is natuurzuiver met een lekkere, pittige pepermuntsmaakdie de adem heerlijk fris houdt. Wees verstandig, poets met Prodent, voor parelwitte tanden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14