Ik agent Janssen........ held van de dag. Kom nou Janssen de politie Monster damde met winst in A'dam Koudekerk voorkomt stagnatie in de sociale woningbouw BON Ik heb belangstelling C24.29i2 Losverbod voor Spaanse tak Norfolk Line? Verzoening en samenwerking in de politiek Van de Zoetermeerse raad Nieuwe aanwinst Molenstichting Burgerlijke stand Zangavond BK.} HET NIEUWE VOGELBOEK zekerheid voor jezelf en anderen TROUW/KWARTET WOENSDAG 8 NOVEMBER 1972 REGIO MONSTER Het eerste tiental van de Monsterse Damvereniging heeft door een kleine overwinning op de V.A.D.-reserves uit Amsterdam, de kans op een kampioenschap met een daarop volgende promotie naar de hoogste klasse van de Kon. Ned. Dam- bond behouden. Wil men dit echter realiseren, dan zal men a.s. zaterdag tegen de concurrent Ons Genoegen uit Utrecht uit een ander vaatje moeten tappen, daar e.a. in de 'generale' nog al wat moei lijk ging. zoals uit onderstaand ver slag zal blijken. In de beginfase leek alles naar wens te verlopen, want door een overwin ning van de dit jaar in topvorm verkerende Jan Storm en een remise van Jac v. d. Ende tegen de sterke Stahlberg, bracht een uitstekend spe lende Frans Slot de geroutineerde Metz op de rand van een nederlaag, dankzij goed verdedigingswerk van laatstgenoemde was remise toch het eindresultaat (2-4). Een dit keer goed op dreef zijnde Cees Overkleeft gaf Monsters voorsprong wat meer gestal te (2-6), maar hierna kwamen de tegenvallers aan de lopende band 're misekoning' Jan Weerheijm kon on danks een gunstige stand weer niét tot winst komen (3-7). Frans van de Ende, die voor deze wedstrijd speciaal een snipperdag genomen had, trad in een zeer gunstig eindspel wat te non chalant op. wat zijn tegenstander de gelegenheid gaf alsnog een remise uit het vuur te slepen (4-8). Een te voorzichtig spelende Henk Langen- berg moest helaas ook deze keer weer met een nederlaag genoegen nemen (6-8). Ondanks een voordelige tussenstand zag het er nu niet meer naar uit, dat Monster met een overwinning Uit Neerlands hoofdstad zou terugkeren, daar zowel Arie Storm (ondanks een schijf voorsprong, die hij later weer onbenullig prijs gaf) als Harry de Hardt in hun eindspel zeer moeilijk stonden en alle hoop was gevestigd op Dick Dibbets, die in tijdnood de di recte winst over het hoofd zag, maar toch nog zeer gunstig stond. Het was echter toch nog Harry de Hardt, die dankzij zijn blunderende tegenstander Monsters kansen deed keren (6-10), waarna Dick Dibbets de winst veilig stelde door zijn toch tegenvallende eindspel remise te ge ven (7-11). tenslotte moest Ari° Storm na vijfeneenhalf uur capitu leren (9-11). De stand luidt nu: 1. O.G.-Utrecht 5 gesp. 9 pnt. 67 bordpnt.; 2. M.D.V - Monster 5 gesp. 8 pnt 58 nordpnt.; 3 D.C.Y.-IJmuiden 5 gesp. 6 pnt 57 bordpnt.; 4. Excelsior-Den Bosch 5 gesp. 6 pnt. 52 bordpnt.; 5. N.O.A.D.- Nijmegen 5 gesp. 6 pnt. 52 bordpnt.; 6. L.D.V.-Leiden 5 gesp 2 pnt 44 bordpnt.; 7. V.A.D. 2-Amsterdam 5 gesp. 2 pnt. 41 bordpnt; 8. De Olden- hove-Leeuwarden 5 gesp. 1 pnt. 30 bordpnt. Het rooster van de kampioenskandida ten is nu nog: Zaterdag 11 november in Hotel 'Overheijde' de topmatch Monster-Ons Genoegen, aanvang 13.30 uur en tenslotte in de laatste ronde: op zaterdag 25 november Monster- Leiden en Ons Genoegen tegen Excel sior. Uiteraard hoopt Monster a.s. zaterdag weer op de steun van hun vele sup porters, met het verzoek dat zij zich tijdens deze belangrijke ontmoeting zo rustig mogelijk zullen houden, zo dat hun favorieten zo geladen en geconcentreerd mogelijk kunnen spe len. Dr. A. v. Roon (herv.) verlaat Pijnacker PIJNACKER Dr. A. van Roon, die kortgeleden het jubileum vierde, dat hij 25 jaar hervormd predikant in Pijnacker was, gaat deze plaats verla ten. Dr. Van Roon heeft een beroep aangenomen naar Alblasserdam (vaca ture E. M. Pannekoek). Zijn eerste gemeente Was Oude- en Nieuwe Wete ring (1942), nadat hij hulppredikant was geweest, in Rijnsburg (1940) en Clubhuis gaat open HAZERSWOUDE Op donderdag 9 november zal in het nieuwe clubhuis achter de RK kerk om 19.30 uur de trekking worden gehouden van de loting die enkele weken geleden werd georganiseerd door de Agnesgroep. Het clubhuis, waarvoor de opbrengst van de loting bestemd was, zal zater dag 11 november om 15.00 uur offici eel worden geopend, terwijl ouders en belangstellenden om 16.15 uur gele genheid krijgen het gebouw te bezich- ALPHEN Hoewel het niet de be doeling is, dat Ridderveld II op gelijk niveau gebracht zal worden met Rid derveld I zullen ook in het eerstge noemde deel opspuitingswerkzaamhe- den moeten worden verricht, waar voor de zandput (het meer) eveneens het zand zal gaan leveren. En nu het niet lang meer zal duren, dat de laatste grond van Ridderveld I ver kocht is. wordt het een dringend nodige zaak om met het tweede ge deelte. dat loopt tot aan Ridderbuurt en Heuvelweg, te gaan beginnen. De burgemeester, mr. R. M. Gallas, zal hiervoor op donderdag 16 november, namiddag 3.30 uur de officiële hande ling verrichten vanaf de zandzuiger 'Cornelis', die op de zandwinplas zal liggen. Men vaart hierheen op een salonboot van 'Avifauna'. KOUDEKERK De verbouwing van de zolder van het gemeentehuis, die voor zover het betreft de akkommoda- tie t.b.v. de gemeentesekretarie haar voltooiing nadert, zal met name voor de sekretarie een belangrijke verbete ring betekenen, aldus B. en W in hun toelichting bij de begroting. DE PERSONELSTERKTE IS REDELIJK Bij de behandeling van de begroting voor 1972 is reeds de wens m.b.t. de aanschaf van een alarmeringssysteem voor de vrijwillige brandweer aan de orde geweest. De voorkeur gaat uit naar een draadloos systeem, met het oog op de regionale samenwerking. Voorts zullen de raad voorstellen be reiken omtrent de rechtspositie van de leden van de vrijwillige brand weer. Het wijkgebouw. zoals dat nu in ge bruik is. maakt het onmogelijk de taken, die gewoonlijk op het gebied van de (preventieve) gezondheidszorg worden verricht, naar behoren te ver vullen. Dit is voor het bestuur van 'Het Groene Kruis' aanleiding geweest een verbouwing voor te bereiden. Voor de financiële konsekwenties wordt een beroep op de gemeente gedaan. De eksploitatie van het zwem bad vertoont opnieuw een tekort. B. en W. menen dat deze situatie aan vaard moet worden. Door een goed samenspel met de raadskommissie openbare werken en planologie, dc woningbouwvereniging 'Goed Wonen', het Instituut Stad cn Landschap van Zuid-Holland en het architektenburo Bakker te Dordrecht is een ontwerp-bestemmingsplan Dorp- Oost IV opgesteld, dat weldra voor het wettelijk overleg aan de Provinci ale Planologische Kommissie kan wor den ingezonden. B. en W. streven er naar het plan omstreeks januari 1973 aan de raad ter vaststelling aan te bieden. Teneinde stagnatie in de soci ale woningbouw te voorkomen heeft de woningbouwvereniging de voorbe reidingen van een eerste bouwplan reeds op gang gebracht. In overleg met de besturen van de muziekvereniging 'Kunst Na Arbeid' en de Stichting Vrijetijdscentrum 'De Ridderhof zal worden nagegaan of 't Voorhof een oplossing kan bieden in de huisvestingsproblematiek van 'Künst Na Arbeid*. Ten aanzien van de bij het gemeentebestuur in beheer zijnde wegen delen B. en W. mee dat de verbreding van de Hondsdijk voor bij de bruggen spoedig in uitvoering zal worden genomen. Afhankelijk van de vorderingen m.b.t. de onteigenin gen zal getracht worden in 1973 tot uitvoering van de verbetering van het gedeelte met de beide bruggen te komen. Verder zal >n 1973 een gedeel te van de Hoogewaard nabij het in dustriegebied herstraat worden. Daar naast zal van een gedeelte van de Hoo gewaard, gelegen tussen de Den Toll- straat en het transportbedrijf Molema, het wegdek verbeterd worden. De herziening van het plan Lage- waard verwachten B. en W. begin vol- DEN HAAG Het raadslid mevrouw Heukels-Sanders (VVD) heeft B. en W. vragen gesteld, of het juist is dat de Norfolk Iberia Line, die een regel matige dienst tussen Scheveningen en Spanje zou onderhouden, niet in de Scheveningse haven mag lossen. Als dit juist is, wil mevrouw Heukels weten, waarom dit pas ter elfder ure is meegedeeld, terwijl de maatschap pij al vijf weken eerder hiervan ken nis had gegeven. Voorts vraagt zij of maatregelen genomen zullen worden dat de maatschappij alle schepen in ROELOFARENDSVEEN Voor een goed bezette zaal in café Heemskerk was het maandagavond de voorzitter van de CHU de heer H. J. Renee die de opening van de gecombineerde ver gadering van dc chr. partijen mocht verrichten met het voorlezen van een bijbelfragment. Alhoewel nog geen besluit is genomen tot het samengaan van de Chr. partijen is men in Alke made wel zover om een gecombineer de vergadering te houden en gezamen lijk propaganda te voeren voor de verkiezingen. Dit openingswoord werd gevolgd door een inleiding van KVP-voorzitter M. J. J. v.d. Heuvel, waarna prof. dr. W. Albeda, le kamerlid het woord kreeg om te spreken over het onderwerp 'Van kabinetscrisis tot kabinetsforma tie'. Prof. Albeda die zich een voorstander toonde van het samengaan van de confessionele partijen in én Chr. De mocratische Partij, vond het een slechte zaak dat net Nederlandse volk zo vroeg ter stembus moet. De rege ring heeft niet de tijd gehad de voorgestelde plannen tot uitvoer te brengen. Een minderheidskabinet vond de inleider geen oplossing. Onze samenleving kan alleen in gunstige zin veranderen door verzoening en samenwerking, aldus besloot prof Al beda zijn betoog. ZOETERMEER De gemeenteraads commissie voor jeugdzaken en samen levingsopbouw heeft besloten een be geleidingscommissie in het leven te roepen, die de beheerder van de bouwspeelplaats aan de Zegwaartse- weg met raad en daad zal gaan bij staan. In de commissie zullen ouders van de bouwspeelplaats-bezoekertjes zitting moeten hebben. De beheerder, de heer Van Brakel, benadrukte een verbetering van de accommodatie en de aankoop van nieuw spelmateriaal. Eveneens vroeg hij om een part time assistent omdat hij het met de huidi ge drukte 600 kinderen is geen uitzondering niet alleen meer aan kan. Hij zei graag te zien dat er meer bouwspeelplaatsen komen. De afstan den met de wijnen Meerzicht en Dne- manspolder is hém namelijk te groot. Het gemeenteraadslid Jansen (WD) zal één van de twee beschikba re plaatsen in het opbouworgaan als afgevaardigde van de raad gaan inne men. Over de twèede plaats is nog niets bekend. De meeste kans maken mejuffrouw Van Leeuwen (AR) of de heer Van Gogh (SGP). De leden van de subcommissies van de gemeenteraad hebben na een jaar als adviserend lichaam te hebben meegedraaid afscheid genomen. Tege lijkertijd werden de 35 nieuwe leden geïnstalleerd. Burgemeester Wegstapel vertelde hen, dat zij bepaalde rechten hebben gekregen waarvan ze gebruik moeten maken: 'U behoeft uw in breng niet als deskundige te leveren maar wel als mens'. De indeling van de nieuwe subcommissies is als volgt: Ruimtelijke ordening en woningbouw: Scheveningen kan laten lossen, in af wachting van de nieuwe insteekhaven. mevrouw P. Smits. Gouweleeuw, de ALKEMADE Onlangs heeft de Rijnlandse Molenstichting weer een poldermolen aan haar bezit toegevoegd, nl. de molen van de Googer polder, gelegen aan de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder, nabij Oude Wetering, in de gemeente Alkemade. Het is een ronde stenen molen, indrukwekkend van afmeting en uitgerust met fok- wieken. Hij behoort tot de grootste poldermolens van Rijnland. Het ligt in de bedoeling dat poldennachinist J. Witteman, zodra de molen in- en uitwendig is opgeknapt, in de molen zijn intrek neemt en dan zal de windmolen op gezette tijden in bedrijf worden gesteld. VALKENBURG G.eboren: Martin z v J D Binnendijk en W J Kuljt; Natascha M L d v G J R Usschenbèrg en L M C de Frankrijker: Angélique d v M van Duijven- voordc en M C Faas; Aernout Jan z v W J H de Feiter en E M van der Perk: Marco J z v J C van der Heyden en J M C Hoogenboom: Arjan Cornelis zn van J A Lamboo en M M Schuller. Ondertrouwd: P J Noijons en C J M Eikenbroek Getrouwd: B Zandbergen en C van den Herik. VOORSCHOTEN Ondertrouwd: Adriannus P Vermaal en Louisa Glezen: Nico Boon cn Renée de Saint Aulaire: Johannes A van Poppel en Jacoba M Aerts. Gehuwd: Laurens Helder en Catharina T« M Uitendaal; Angelo S Marchese en Anita M C Koch: Richard Rekkers en Maria, T Steine- bach; Roelof Oostergo en Irene W E van Dis. Slrceder heren F. van Buul, J. Hagendoorn, Ivnepper en Th. Voerman. Sociale ken en volksgezondheid: de dames Beckers-Houx en B. Kamsma en heren W. Middelkoop, A. Verhoef D. van der Windt. Onderwijs en i tuur: de dames E. Jansen-Van i Velde en I. De Roy-Berger en heren L. Dommershuysen, H. Dorp en J. Hartog. Belastingen financiën: de heren R. Baart, P. Ei kesteijn, L. Hillen, H. Kok, Straathof. Sport en recreatie: i vrouw J. Prince-Ten Heuvel en heren G. Oppelaar, ,1. Delfos, J. Rj maker en L. de Wit. Verkeer Vervoer: de heren Th. Bombeke, Hogenes, H. Jacobi. W. Ver waart' J. van der Vlis. Samenlevingsopbo en jeugdzaken, mevrouw M. van i Drift-Remmers en de heren H. Groot, H. Jansen, D. Tuil en R Vliet. KATWIJK AAN ZEE Voor zangavond, door de (Driebergen Bijbel Kiosk Vereniging aangeboé waren veel liefhebbers naar de umfatorkerk getogen. Maar. na aftr van de grote medewerkende kor (Jubilate en Halleluja) viel de t langstelling toch wat tegen. Het zanglievende publiek heeft kü hen genieten. Jubilate, het populii mannenkoor, in de nieuwe wit-pur ren uniformdracht gestoken, zong! der leiding van Sander van Man een vredeslied, een spiritual en i tweede koraal uit Bachs cantate ('Sion hört die Wachten singen'). I klonk allemaal klankrijk en overt gend. Ook de fijn-genuanceerde a c pella-zang van Halleluja maakte druk. De gemakkelijk pratende en zingen Kees Deenik leidde de samenzang solieerde zelf in enkele liederen, mooi staal van regie gaf hij in voorzingen van de coupletten en i leiden van antifonen. Er werd 11 hartelust gezongen, waarbij ik waardevolle steun van de meesterlj orgelbegeleiding van Addie de Jo en de knappe trompetsoli van Gen van Herwijnen met nadruk moet melden De heer Van Beek sprak een k( propaganda-woord. We vernamen i de B.K.V. brochures, zakagenda's nog veel meer uitgeeft. Joh. van Voor hei kennen en herkennen van vogels m de vrije naruur FM. ENGEL gend jaar ter vaststelling te kunnen aanbieden. Tijd en plaats van een hearing zullen tijdig worden gepubli- ceèrd. de realisering van de bouw van 3 lokalen c.a. bij de christelijke school 'de Rank' zijn aan de inspektie gezon den voor goedkeuring. Aan het Archi tektenburo Sliurman te Waddinxveen is opdracht gegeven de plannen voor de bouw van een 6e lokaal bij de Burgemeester de Herderschool be- steksklaar te maken. De bouw van een gymnastiek-akkommodatie is be kend. B. en W. zijn van mening dat de realisering naast de bouw van 3 lokalen voor het basisonderwijs met kracht moet worden bevorderd. Ook het kleuteronderwijs verkeert qua huisvesting in een moeilijke positie. Zowel 'Hummeloord' als 'Goed Begin' dienen met een lokaal te worden uitgebreid. Voor Hummeloord moet het realiseren van een mobiel lokaal ten oosten van de Van Poelgeestlaan worden bevorderd. Aan het bestuur van 'Goed Begin' hebben B. en W. toegezegd dat zij bij de begroting 1973 zouden bezien in hoeverre de finan ciële ruimte aanwezig is voor de reali sering van een speelwerklokaal. De zorg met betrekking tot de kosten ontwikkeling van de streekmuziek- school 'Rijnakkoord' delen B. en W. Zij zijn van oordeel dat buiten kos tenstijging tengevolge van uitbreiding van het leerlingenbestand de kosten niet anders dan trendmatig mogen stijgen. Op grond van het aantal leer- Hngenplaatsen kan het voor 1973 ge raamde bedrag met plm. 4.000 wor den verlaagd. Wethouder Van Vegten heeft zich ingezet voor het bejaardenwerk. Ge tracht zal worden om in samenwer king met kerkélijke instanties en de damesverenigingen de aktiviteiten m.b.t het open bejaardenwerk te in tensiveren. De plannen om te komen tot het regelmatig houden van zgn. instuifmiddagen zijn al in een verge vorderd stadium. Koudekerk verhoogt geen belastingen KOUDEKERK De begroting van Koudekerk aan den Rijn voor volgend jaar vertoont een tekort van 47.788. Daarin is een bedrag begrepen van 40.000 voor onvoorziene uitgaven. De begroting wordt in de raad behan deld op 11 en 15 december. B. en W. hebben besloten voorlopig geen voor stellen te doen tot verhoging van gemeentelijke belastingen, voorzover deze ten laste van het gezinsbudget komen. Wel komt er een voorstel om de rioolheffing aan een maximum van 107,50 te binden. De begroting houdt rekening met een inwonertal van 3900 per 1 januari 1973. De verwachting is, dat dit in de loop van volgend jaar nog met onge veer 100 zal toenemen als gevolg van de volledige realisering van plan 3 en de hoek nabij de bijzondere lagere school. Prachtige afbeeldingen van 200 vogels In hun natuurlijke kleuren. Met duidelijke beschrijvingen •n vele detalltekenlngea Kenmerken, leefwijze, nestbouw, broedprocea, vllegtrant, voedselverwer king, vogelzang, vogeltrek •nz. Een 'deaai boek voor de vogelvriend Bewerkt door de bekende Nederlandse vogelkenner RINKE TOLMAN gebonden I IQ.QO Verkrijgbaar In boekhandel 3ESPREKKEN OVER DE EREDIENST fROF. OR. H. K)NK£S LITURGISCHE ORIËNTATIE Dit boek geeft een pracntlg In zicht in de belangrijkste litur gische vragen. Professor Jonker voert eer weloverwogen pleidooi vooi vernieuwing en verlevendlglnc ven de protestantse eredienst f 11.50 Verkrijgbaar tn d« boekhande 'i "1MB - WA0ENINBD ••••e Goed, maar hoe word je zo'n politieman? Je bent gezond. Tussen de 17 en 28 jaar en je hebt een Mavo-of gelijkwaardig diploma. Dan kom je in aan merkingvoor de politie-opleiding. (Boven de 21 kan van de vooropleidingseis worden afgeweken). De opleiding duurt één jaar en vindt plaats op een van de zes opleidingsinstituten voor gemeentepolitie. Het is een pittige opleiding. Je krijgt dan ook een pittig salaris. Zo'n 675,- tot 1000,- gulden per maand. En geen inhouding van de AOW-premie. Die is voor rekening van de gemeente. Je krijgt 7 procent vakantietoeslag en er is een goede ziek tekostenregeling. Dat zijn aantrekkelijke vooruitzichten. Heb je belangstelling"? Vul dan or. :.sLa de couoon in en stuur deze naar de heer J.J. van der Zwan, hoordaf- delingpolitie,Ministerie van BinnenlandseZaken, Den Haag. voor het politievak Naam: Straat: Plaats:tel.: Geb. datum: Politiewerk heeft niets met heldendom te maken. Wel met logisch denken en samenwerken in team- verband (waarbij moedig optreden soms echt wel nodig is). Op je qui vive zijn in alle denkbare en ondenkbare situatjes. Dat kan een verkeersopstopping zijn, een familievete of een brandstichting. Maar even goed het helpen van een oud dametje in paniek of het thuisbrengen van een verdwaald kind. Alle maal normaal politiewerk. Maar zeker ook dankbaarwerk, vaak bijzonder boeiend. Afwisseling genoeg, de hele dag door. Of je nou in de surveillance werkt, bij de verkeerspolitie, de vreemde-, lingenpolitie of de recherche. Reële mogelijkheden voor praktische kerels, die het avontuur niet zoeken, maar het wei aankunnen. Lengte: Opleiding: O Stuur mij uw uitgebreide brochure O Stuur mij tevens een sollicitatieformulier Aankruisen wat verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10