ongelukkige nederlaag excelsior h C Den Haag haakt af ia verlies bij Telstar 'vol goede moed' verder our door Leiden eerste divisie 3K atletiek in )74 in Rome amateurvoetbal Go Ahead al zaterdag tegen Utrecht zaterdagvoetbal 7/1 DUW/KWARTET MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 Imstreden beslissing van grensrechter houdt Rotterdammers van punt af SPORT T8/K9 2- jn onze speciale verslaggever 1- EDA Excelsiors lef is onbe- nd gebleven. Het kleine beetje uk waar een ploeg in nood zo —1 ik om smeekt, was voor de Rot- dammers in de confrontatie ~ltNAC (21) niet weggelegd. Icelsior, dat eindelijk eens alle -i room en angst moedig van zich 11 afgeworpen, had op zijn minst remise verdiend. Maar trainer p Castenmiller moest na af- terecht concluderen dat je lofuitingen voor het positieve I geen zier hebt, wanneer er in punt wordt gepakt. •el het spelpeil in dit duel zich den boven de grauwe middelmaat Ine hief, opereerden de Rotterdammers Spi ïstens twee klassen beter dan twee las ken geleden tegen FC Groningen (00). De terugkeer van middenvel der Aad den Butter, die eindelijk zijn handtekening heeft gezet onder het hem voorgelegde contract, had onmis kenbaar een heilzame uitwerking op de hele ploeg. Castenmiller: 'Met Den Butter en met Roggeveen en Van der Vaart is het middenveld nu redelijk bezet'. Een prettige omstandigheid voor Castenmiller die tegen de Breda- naars daarom met drie spitsen (Meut- stege, Coenen en Bassant) speelde. Vooral in de tweede helft manifes teerde Excelsior zich als een agressie ve équipe die bovendien in tegen stelling tot alle voorgaande ontmoe tingen, kansen creëerde. Nochthans ging een gelijke score aan de neus van de Rotterdammers voorbij en dat vond zijn directe oorzaak in twee afschuwelijke dekkingsfouten in de laatste linie en de onoplettendheid van grensrechter Pustjens, die het in de eerste helft ontging dat de hard werkende Meutstege een hoekschop van Bassant in het doel kopte. De bal die de doellijn enkele decimeters pas seerde werd door Van Gorp echter het veld weer ingeschoten. Castenmil ler: 'Ik beklaag de scheidsrechter (Van Gemert-sportredactie) die met zulke slechte grensrechters moet wer ken'. Het alerte optreden van Van Gorp stond Excelsiors gelijkmaker in de weg. Dezelfde Van Gorp had ook de hoofdrol vertolkt in NAC's ope ningstreffer. In de 23ste minuut na melijk tastte de complete achterhoede van Excelsior grandioos mis op een inzet van de voortreffelijk spelende Bredase rechtervleugelverdediger. Een inzet die gevaarlijker leek dan hij was. Verdediger Wim Bron, de wan hoop nabij, schoot de bal in eigen doel. De situatie was zo onoverzichte lijk dat de 5000 toeschouwers in de stellige mening verkeerden dat Piet van Dijk, die door Van Nierop her haaldelijk onvoldoende werd gescha duwd, het doelpunt had gescoord. ONZEKERHEID In de tweede helft ontdekte Excelsior dat Delmotte en Vermeulen in het hart van de Bredase defensie herhaal delijk ten prooi waren aan onzeker heid. Nadat eerst de constant spelen de Bep van der Heyden met een vlammend schot dat tegen de paal ketste de kwetsbaarheid van de NAC- defensie aan de oppervlakte had ge bracht, was het Roggeveen die voor het eerst dit seizoen zijn inproduktivi- teit doorbrak door met het hoofd te scoren: 11. Korte tijd later bezon digde Roggeveen zich in het eigen strafschopgebied aan obstructie ten opzichte van Bertus Quaars. Een over treding die voor Excelsior desastreuze gevolgen had. Quaars lepelde de bal precies op het hoofd van de sluwe en beweeglijke Piet van Dijk: 21. Cas tenmiller: 'Ik heb nog staan brullen dek die vent. Het mag toch niet voorkomen dat iedereen zich bij de voorste paal opstelt'. En Wim Tette- roo: 'Ik stond als enige achterin. Maar ik moest Brouwers in de gaten hou den. Dick van Nierop, Van Dijks directe tegenstander: 'Het was mis schien mijn fout. maar ik sta liever in dit soort situaties voor mijn tegen stander dan er achter'. Feit blijft in elk geval dat NAC genadeloos profi teerde van dit verbijsterende gebrek aan organisatie bij Excelsior, dat zich weliswaar nog een furieus offensief ondernam, maar niet verder reikte dan een lepe boogbal van Roggeveen en een serie verdwaalde schoten. Een gelukkige overwinning voor NAC, dat na zijn heldhaftig optreden tegen Ajax (20) en na het verrassende 11 resultaat tegen FC den Haag ronduit teleurstelde. Met uitzondering van Van Gorp, Bouwmeester, Van helmissenWe kunnen alleen nog hopen op incidenteel succes onze speciale verslaggever LSEN Hoewel het een illusie is, mag je je best verheugen in veronderstelling te kunnen opboksen tegen degenen die het be- lid voetbal dicteren: Ajax en Feyenoord. FC Den Haag köesterde gedachte en niet ten onrechte, want de Hagenaars lagen na elf dstrijden slechts twee punten achter een verschil dat goed was ~J)i' de derde plaats. In twee weken tijd echter heeft datzelfde Den Haag op simpele wijze moeten afhaken. ;en NAC (een moeizaam bevochten Ijkspel) werd de kans de achter- ïd te mindseren onbenut gelaten, arna gisteren tegen Telstar een bla rend verlies voor een val uit de zorgde. Trainer Evert Theunis- stelde dan ook realistisch: 'We gelost. Het verschil is alleen nog SDAPEST (ANP) De Eurn- atletiekkampioenschappen zullen 974 van 3 tot en met 8 september tome worden gehouden. De Neder- ler Ad Paulen, voorzitter van de :opese commissie van de IAAF, |kte dit nieuws zaterdagavond tij een persconferentie in Boedapest jjend. zei voorts, dat de finale van de mèopa Cup is toegewezen aan Edin- ve gh en is vastgesteld van 7 tot en 9 september 1973. Nieuw is dat Europese commissie een Europa vijf- en tienkamp zal organiseren, voorwedstrijden worden in augus- van het volgende jaar gehouden. Reykjavik ontmoeten de atleten IJsland, België, Denemarken. Ier- pJ! d, Frankrijk Ingeland en Nederland elkaar. maar via een incidenteel succesje te verkleinen' De wijze waarop FC Den Haag door Telstar werd teruggewezen, liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Niet alleen werd de rammelende Haagse defensie vier keer gepasseerd, maar wat het middenveld (ondanks de aanwezigheid daar van één van de weinige Haagse voldoendes: Dick Ad vocaat) aan opbouwende activiteiten ten toon spreidde en wat de aanval aan afwerkende kwaliteitén de monstreerde, was van nauwelijks ver heffender niveau. Telstar daarentegen speelde, ondanks de moeilijke omstan digheden (het veld was door de regen bijzonder glad), opmerkelijk geïn- spireerder en verstandiger. De ploeg kwam snel vanuit de achterste lijn naar voren, (verdediger Jaap Zwaan maakte twee doelpunten), zonder dat hun wat in de weg werd gelegd. Bovendien kreeg Telstar, vooral nadat het kort na rust 31 was geworden en FC Den Haag steeds meer risico nam, volop de ruimte. Wanneer de ontstane kansen met iets meer over leg zouden zijn afgewerkt, zou een hogere score niet eens geflatteerd zijn geweest. Het zou echter tè eenvoudig zijn het falen van FC Den Haag uitsluitend aan de verdienste van Telstar toe te schrijven. Hoewel Evert Theunissen geen ongelijk had toen hij stelde: 'Bij de eerste nederlaag, met 41 tegen MVV, was er sprake van onderschat ting; bij deze tweede nederlaag was e,n IDEN De Tour de France 1973 komt met het eerste deel van de etappe r Leiden. Na de start in Scheveningen op 1 juli gaat het eerste deel van de ppe via de Wittebrug in Den Haag naar Wassenaar, waarna koers gezet Ae|rdt n ar Leiden via het vliegveld Valkenburg, Katwijk-Binncn, Rijnsburg Oegstgeest. Via de Vlietweg koerst de karavaan daarna naar Voorschoten, ®e'( idschendam, Leisenhage, Voorburg, terug naar Scheveningen. Het vervolg 'Gii de etappe luidt: Loosduinen, Poeldijk, via de provinciale weg naar Maas- au' lis, Vlaardingen en via de Beneluxtunnel naar de Ahoy-hallen in Rotterdam, deze stad wordt een half uur gerust, waarna het startsein gegeven wordt ir het tweede deel van de eerste etappe die in het Belgische Sint Niklaas JAAP ZWAAN twee doelpunten de tegenstander gewoon beter, Telstar staat geziien de mogelijkheden te laag geklasseerd'; tóch was Den Haag er zelf verantwoordelijk voor dat Telstar zo verdienstelijk kon spelen. Jan Rab, trainer van de Velsense ploeg, drukte dit eufemistisch uit met: 'Laat ik zeggen dat er bij Den Haag iets is misgelopen' COMPLEX Waarom het misliep Dij de Hagenaars, is afhankelijk van een complex van factoren. Neem in de eerste plaats de defensie. Op de rechtervleugel hoort Thijs Wijngaarde te staan, maar hij is nog steeds geblesseerd maar zelfs dat is op te vangen door Aad Kila van het middenveld naar achteren te laten verhuizen. Hoewel Kila hersteld was van een ziekte, kreeg hij zaterdag veertig graden koorts. Daarom com pleteerde Kees Weimar de achterhoe de en stond Simon van Vliét op het middenveld. Maar Weimar speelde ui terst onzeker en van Van Vliet zijn weinig constructieve acties te ver wachten. De man van wie het dan wel zou moeten komen, Harald Berg, bleef echter eveneens beneden peil. Evert Theunissen: 'Harald Berg heeft nog steeds last van de kuitblessure, die hem vorige week uit het Noorse elftal heeft gehouden. Dankzij de me- dischei staf kon hij tegen Telstar spe len, maar nog niet voluit. En de realiteit bij Den Haag is dat wanneer Berg niet de vorm heeft, er op hel middenveld iets te kort schiet. Hij is de enige die het spel kan maken' WANKELEND De voorhoede bleef daardoor van de juiste voeding verstoken, hoewel het de vraag is of het driemanschap Breg- man-Fuglset-Bres anders wel tot lu cratieve acties zou zijn gekomen. Vooral Bregman (vervangen door Re- né Fas) en Fuglset vervulden een on opvallende rol. THeumissen: 'Als Fu gil set zwaar op de huid wordt gezeten zoals vandaag, komt het er niet uil. Bregman is wat uitge brand, hij komt momenteel moeilijk tot acties'. FC Den Haag was, zo zal duidelijk zijn, dan ook een wankelend elftal. Telstar, dat overigens gemakke lijker op het gladde veld overeind bleef, bevestigde dat binnen twintig minuten door doelpunten van Bijl en Van Kooten. Jan Rab: 'Ik had op dracht gegeven het elftal zo kort mogelijk te houden, met de mogelijk heid van achteruit mee te komen. Dat lukte en ze werden daarin gesterkt door de snelle voorsprong'. Nog voor rust verkleinde FC Den Haag die achterstand (uit een hoek schop van Bres scoorde Fuglset) en in de tweede helft leek het erop dat Den Haag met wat meer inhoud Tel star alsnog wilde terugwijzen. Maar Jaap Zwaan doorkruiste die illusie door na een door henzelf opgezette combinatie met Stout de te ver uitge lopen Thie te passeren: 31. Aad Mansveld nestelde zich hierna defini tief in de spits, waarin hij (nadat Driessen was ingevallen voor De Wit) bewaking kreeg van Van Essen. Maar het effect van deze 433 opstelling was tegengesteld. Juist Telstar kreeg de kansen. Jan Rab: 'Er werden bij Den Haag overtrokken risico's geno men, we hebben nog nooit zoveel ruimte gekregen. Bovendien was het gevaarlijk op zo'n glad veld steeds op buitenspel te spelen, zoals Den Haag deed. Je kunt wel een stapje vooruit doen, maar als je dan ineens terug moet, ga je onderuit'. Het gevolg: een reeks kansen, waarvan alleen Zwaan (na een handig hakje van Van Kooten waar drie Haagse verdedigers niets van begrepen) profiteerde. OVERWINNING Aad Mansveld (duwend, voortdurend aanmerkingen makend) was in de spits de enige die nog wel eens tot iets gevaarlijks in staat was. Hij leek ook de enige die, hoewel de wijze waarop hem zeker geen overvloedige populariteit zal brengen, zich weiger de bij de nederlaag neer te leggen. Mansveld had dan ook in het geheel niet op verlies gerekend. En mis- Telstar-doelraan Paul van der Meercn die gisteren zijn 250ste wed strijd speelde voor de Velsenaren, springt juichend op bij de vierde treffer van zijn ploeg in de wedstrijd tegen FC Den Haag. schien schuilt ook daarin een oorzaak van het matte verweer van FC Den Haag. Mansveld 'Je rekent niet op verlies als je naar Telstar gaat. Zelfs in de rust was ik er van overtuigd dat we zouden winnen. We hebben bij Telstar al zo'n vier jaar niet verloren. Toen we naar Go Ahead gingen, wa ren we er niet gerust op. Bij NEC was het hetzelfde, evenals bij Gronin gen. We hebben die drie wedstrijden echter gewonnen. Thuis tegen NAC hielden we echter alleen rekening met een overwinning, evenals tegen Telstar. Maar tegen NAC speelden we gelijk en van Telstar verloren we'. Telstar-FC Den Haag 4—1 (2—1) 10. Bijl 1—0. 20. Van Kooten 2—0, 39. Fuglset 2—1. 57. Zwaan 31. 75. Zwaan 41. Scheids rechter Derks. Toeschouwers 4.000. Telstar: Van der Meeren; Van Essen. André, Zwaan, Bischot: De Wit (Driessen), Bijl, Van Egmond; Bond. Van Kooten. Stout. FC Den Haag: Thie: Korevaar, Mansveld, De Zoete, Wclmar; Van Vliet, Berg, Advocaat, Bregman (Pas), Fuglset, Bres. HANS SCHMIT dtin onze speciale verslaggever nDLENDAM Joep Steur, trai- r van Volendam, kan na afloop n een wedstrijd moeilijk com- entaar leveren. Zijn meest ge- iigde woorden zijn: 'Ik snap it niet! Hopeloos!' Ook gisteren, 'dat zijn ploeg met 11 gelijk speeld had tegen Vitesse, was Hin eerste reactie: 'Onbegrij pe lt!' En wat mistroostig vervolg- hij: 'Maar we gaan door! Er n nog genoeg wedstrijden, en n keer moet het er toch uit esfomen!' Joep Steur zich zo vertwijfeld Wrukt, is terecht. Regelmatig wordt geconstateerd dat Volendam in n chnisch en tactisch opzicht thuis 'ort in de eredivisie. Vaak is het de r, entale instelling die de club de das n m doet en de te lage positie op de [j nglijst veroorzaakt, et. '3en Vitesse vertoonde Volendam 1 vlagen uitstekend spel en liet ter gevaarlijke acties zien dan de hihemmers. Steur: 'Voor rust had tesse tegen ons niets in te brengen, 'nden de jongens een geweldige tet.' De technisch minder begaafde ders hadden het zwaar om staande blijven op het spekgladde veld, •oral Veenendaal en Heezen. Volen- 'T buiten het voordeel van haar 'ehtgewichten' echter niet uit. De fille voorhoedespelers Billy Bond, Kees Kok en Jan Stoute werden te weinig in de diepte gestuurd. Een groot deel van de wedstrijd speelde zich af op het middenveld, waar Wim Kras een zwakke schakel was. Pas nadat Vitesse een 10 voorsprong had genomen, werd hij uitgewisseld voör Jan Mühren. die veel meer vaart in het spel bracht. Die eerste treffer kwam drie minuten na de hervatting tot stand, toen Vee nendaal vanaf de vleugel voorzette. Jan Jonk verzuimde Bram van Kerkhof af te dekken, die daarop de bal via de paal in het doel werkte. Enkele minu ten later schoot Vleeming ook tegen de paal. maar de Volendam-verde^i- ging wist het gevaar verder te keren. Frans de Munck. trainer van Vitesse: 'Als dat een doelpunt was geworden, had het Volendam de genadeslag ge geven.' De Volendamse formatie ging de zaken wat energieker aanpakken, maar vergat de goedopgezette acties doeltreffend af te ronden. Een voorzet van Stoute werd door Bond. Kwak man en Kok gemist, nadat Gert Bals te laat ingreep. In de 70ste minuut leek Volendam de gelijkmaker te gaan maken, maar een door Wim Kwakman ingeschoten bal werd door scheids rechter Beek wegens buitenspel afge keurd. De grensrechter wees evenwel beslist naar de middencirkel. Het tegendoelpunt van Volendam kwam er toch. al moesten de 7.000 enthousiaste toeschouwers daar lang op wachten. Vijf minuten voor tijd plaatste Kees Kok de bal uit een vrije JOEP STEUR onbegrijpelijk trap voor het doel. waar Jan Mühren met een moedige duik Gert Bals ver sloeg. De Arnhemse doelman griste de bal van achter de lijn, maar scheids rechter Beek snelde resoluut naar de middenstip, daarmee een mogelijke discussie voorkomend. Frans de Munck: 'Inderdaad, de bal was achter de lijn.' De Vitesse-trainer toonde zich enigszins teleurgesteld over het feit dat zijn ploeg zo laat in de wedstrijd toch moest capituleren: 'O- verigens had de gelijkmaker eerder gemaakt kunnen worden. Bram van Kerkhof, die de plaats van de gebles seerde Heezen in de achterhoede ging bezetten, nam de dekking niet goed over, waardoor Gerard Somer met veel kunst en vliegwerk de gaten in het hart van de achterhoede moest dichten.' Desondanks vond De Munck het resultaat voor zijn ploeg niet slecht: 'Voor een uitwedstrijd is het toch mooi. Wel duidelijk is dat we een rechtsbuiten missen, die zeker nU ware kansen had kunnen scheppen, doordat de kleine Ab Sier op de linksachterplaats vaak in grote moei lijkheden verkeerde.' In de tweede helft, toen Volendam tegen een achterstand aankeek, ver ving Joep Steur een van zijn beste mensen. Dick de Boer voor Wim Kwakman. 'De wissel had een bepaal de reden, die ik nu niet wil vertellen. Daar wii ik liever geen ruzie over krijgen.' zei De Boer na afloop. Ook Joep Steur weigerde commentaar te geven op deze ingreep. Volendam-Vltesse I1 00) 48. Bram van Kerkhof 0—1. 85. Jan Mühren 11. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 6.000. Volendam: Jan Hoogland; Zwarthoed. Jan Jonk, Jack Jonk. Sier; De Boer (Kwakman), Jack Hoogland. Kras (Jan Mühren); Stoute. Billy Bond. Kok. Vitesse: Bals; Veenstra, Somer, Hcelen (Meeuwsen), Bosma; Hofs. P. van Kerkhof, Van Wijk, B van Kerkhof, Veenendaal. Vleeming. Heracles-Forfuna Vlaardingen 21 (10) 19. Kerlin 1—0, 50. Grobben 2—0. Scheids rechter Ram. Toeschouwers 1.500. Heracles hield Fortuna volkomen in bedwang met aanvallend voetbal. De Vlaardlngcrs misten overigens hun routiniers Boon en Don. De hele wedstrijd had Heracles een overwicht en dat resulteerde in de 19de minuut in een doelpunt van de uitblinkende Schot Kerlin. De voorsprong kwam niet meer In gevaar. Grobben maakte er ln de tweede helft 21 van met een kopbal. Met die eindstand konden de Vlaardingers nog dik tovreden lijn. PEC-Helmond Sport 0—0 Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 6.500. Hel mond Sport mocht van geluk spreken dat één winstpunt in de wacht werd gesleept. Doorlopend waren de Zwollenaren, die tech nisch ook beter waren, In de aanval. Met kunst en vliegwerk wist de uitblinkende doelman Honings doelpunten te voorkomen. Bij Helmond was Co Prins de grote man, zowel aanvallend als verdedigend. Na de rust bracht de Zwollenaar Van der Horst bij een actie van Gerard van de Kerkhof op de doellijn koppend redding. SC CambuurHeerenveen 31 (20). 33: Ooft 1—0. 42: Ooft 2—0, 60: De Jonge 30. 64: Meijerink 3—1. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouwers. 11.000. De ex-Vcendammer Hans Ooft was bij de Cambuurploeg de grote man. die al In de eerste helft voor een 2-0- voorsprong zorgde. Na de rust liep Cambuur uit tot 30. Toen de Leeuwardenaren een strafschop hadden gemist, wist Heerenveen tegen te scoren, maar deze tegentreffer kon Cambuur niet meer verontrusten. 21. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschou wers: 5.000. De Graafschap leek aanvankelijk op een forse zege af te stevenen, maar de Tilburgse verdediging bleek een hecht bol werk. Pas ln de slotfase konden de Doetin- chemers de zege veilig stellen. De Tilburger Drijver liep bij een botsing met Oostervcld een hersenschudding op. Wagenlngcn-Veendam 32 (21) 32. Meurs 10, 38. Ponsen 20. 43. Pascal 21, 77. Wellerdieck (strafschop) 3—1, 79 Wierln- ga 32. Scheidsrechter: Geurens. Toeschou wers: 2.500. Het kostte Wagenlngen veel moeite de succesvolle weg terug te vinden. Vcendam leek in de tweede helft weer langszij te komen, maar juist in die periode nam Wagenlngen, dat zonder de door griep Jekweldc Hazelhekke speelde, afstand van e Noordelingen. De Veendammcr Wieringa kreeg de gele kaart. FC VVV-FC Dordrccst 3—0 (2—0) 32. De Klerk 1—0. 35. Van Tilburg 2—0. 77. Van Tilburg 30. Scheidsrechter: Draalsma. Toe schouwers: 4.000. Een foutieve terugspeelbal bood De Klerk de gelegenheid om 'te scoren. In de 35ste minuut gaf Gerrlt van Tilburg de genadeslag door een vrije trap Ineens ln te schieten. Fortuna SC-HVC 00 8 Scheidsrechter: Beuk- man. Toeschouwers; 2.000. Pas na de rust ontstonden er voor de belde doelen gevaar lijke situaties. Alle kansen werden echter gemist, waarbij vooral dc Fortuna-spelcr Blotcnberg een 'grootmeester' was. Met na me doelman Van Geffen van HVC stak In grote vorm. SVVEindhoven 00. Toeschouwers: 1500; Scheidsrechter: Jonker. Beide ploegen hadden het zó moeilijk met de dwars over het veld staande, straffe wind. dat ze niet tot behoorlijke aanvallen kodnen komen. Eindhoven beperkte zich vooral ln de tweede helft tot verdedigen. Pas toen Van Meeteren de volledig falende SVV- voorhoede kwam versterken vielen er gaten ln de Elndhovense achterhoede. SW-llnks- bulten Van Duppen wist echter twee keer geen raad met de door Van Meeteren aangeboden mogelijkheden. EERSTE KLASSE A Dijk en Quaars kon de rest van het team nauwelijks het juiste ritme vin den. Trainer Ben Peeters: 'Er werd veel te veel in de breedte gespeeld en veel te vaak raakten we onnodig de bal kwijt'. Ondanks het ontmoedigende feit van de achtste nederlaag gloort er voor Excelsior na het vertoonde spel tegen Breda toch weer enige hoop, hoe klein die dan ook is. NAC-Excelslor 21 (10) 23. Bron (eigen doel) 1—0. 4S. Roggeveen 1—1. 55. Van Dijk 21. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschou wers 5.000. NAC: Dc Jong; Van Gorp. Vermeulen. Del- motte. Bakker: Bouwmeester. Dierickx, quaars: Vrijsen. Van Dijk, Brouwers. Excelsior: Van der Roer; Bron, Van Nierop. Tetteroo. Van der Heyden; Roggeveen. Van der Vaart. A. den Butter; Meutstege, Coe nen. Bassant. RICHARD MATTHLJSSE SDW Elinkwijk ovvo De Spartaan Zilvermeeuwen AFC DCG Rood Wit A Uithoorn Hollandia CDN Schagen 8 3 8 3 8 1 8 2 8 2 1 1 1 1 0 13 27—9 0 12 11—4 1 11 9—5 1 10 11—8 2 8 12—9 3 8 13—12 3 8 11—13 2 7 8—8 3 7 12—13 4 6 6—10 6 3 8—23 6 3 5—19 Zondag: Rood Wlt-OWO, AFC-Uithoorn, ZI1- vermeeuwen-DCG, Dc Spartaan-Schagen, ElinkwiJk-SDW, CDN-Hollandia. EERSTE KLASSE B Roodcnburg - Hermes DVS 1-1. Neptunus Papendrechf 0-2, Gouda - CVV 1-1, Unlta» de Musschcn 1-1, Xerxes - IIVS 0-1. 1 12 9—1 2 10 11—7 1 10 7—5 1 9 9—7 1 8 8—7 2 8 7—7 2 8 8—10 3 7 11—11 4 7 7—9 3 6 8—9 4 6 8—10 5 3 7—14 Zondag: Roodenburg-Xerxcs. Hermes DVS- Neptunus. Papendrecht-RVC, DRL-Gouda, CVV-Unltas. De Musschen-UVS. EERSTE KLASSE C Germanlcus - Leeuwarden 2-0. Emmen Oosterparkers 0-0. Harkema - Velocitas 1-1. Drachten - Sneek 1-1, Muntendam - CEC 0-0, Jubbega - WW 2-1. Oosterparkers 8 4 3 1 11 10—3 Emmen 9 4 3 2 11 13—5 Gerraanicus 9 5 1 3 11 16—10 1 CEC 9 3 5 1 11 8—5 Velocitas 9 4 3 2 11 15—11 Drachten 8 4 1 3 9 7—9 WW 9 3 3 3 9 9—10 Muntendam 9 2 4 3 8 10—10 Jubbega 9 3 1 5 7 11—16 Harkema 9 2 3 4 7 9—14 l Leeuwarden 9 2 3 4 7 8—17 Sneek 9 1 2 6 4 7—13 i DrachtenOosterparkers bij stand genomen. Zondag: Oosterparkers-Germanicus. Velocitas -Emmen. Sneek-Harkema. CEC-Drachten. WVV-Muntendam. Jubbega-Lecuwarden. EERSTE KLASSE D Ede - Rietvogels 10. Hengelo - Quick N 2-2, yuick'20 - De TREFFERS 2-1, Elermark - Be Quick Z 3-2, Victoria Boys - Achilles '12 0-0, Spel. Enschede - Enschedese Boys 0-2. Eilermark De Treffers Achilles '12 Ede Quick '20 Quick N Be Quick Z Ensched. Boys Rietvogels SC Enschede Hengelo Victoria Boys 3 1 13 14—5 2 2 12 19—12 3 2 11 7—3 1 3 11 15—7 3 2 11 8—12 2 4 8 14—12 8 19—18 8 11—14 8 6—8 8 10—15 7 6—11 3 5—17 UTRECHT (ANP) De competitie- wedstijd voor de eredivisie tussen Go Ahead en FC Utrecht, die voor zon dag 12 november was vastgesteld, zal in de avonduren van zaterdag 11 no vember in Deventer worden gespeeld. Vrijdag 17 november speelt FC Utrecht in eigen stadion voorts een vriendschappelijke lichtwedstrijd te gen Racing White uit België. Het duel FC Twente-Sparta voor de Imnstlichtcompetitie zal niet op woensdag 22 november maar op dins dag 21 november in Enschede worden afgewerkt. Zondag: Quick N-Ede, De Treffers-Hengelo, Be Quick Z-Quick '20, Achilles '12-Eilermark, Enschedese Boys-Victorla Boys, Spel. En- schedc-Rietvogels. EERSTE KLASSE E ODC - Schijndel 0-0, Sparta '25 - Geldrop 1- 0, RKC - DESK 2-1. TOP - TSC 1-1. BW - Veerse Boys 2-1, Helmond Sport - RBC 2-4. RKC 8 6 1 1 13 11—5 RBC 8 4 3 1 11 16—9 Sparta 25 8 4 3 1 11 14—9 BW 8 4 3 1 11 13—9 Helmond 9 5 1 3 11 12—12 DESK 8 4 2 2 10 13—8 TSC 7 2 3 2 7 11—10 Schijndel 9 2 3 4 7 10—12 TOP 8 1 4 3 6 9—16 Veerse Boys 8 2 1 5 5 9—11 Geldrop 9 1 3 5 5 9—15 ODC 7 1 2 4 4 5—9 SC Gastel 7 0 3 4 3 5—12 Zondag: SchiJndel-SC Gastel, Geldrop-ODC, DESK-Sparta'25. TSC-RKC. Veerse Bovs-TOP, RBC-BVV. EERSTE KLASSE F SVM Spel. Irene 2-1. Vertlas - Limburgla 1-0. Voerendaal - SVN 0-1, Heer - Roermond 1-0. MKC - Minor 0-0. Caesar - Almania 2-1. SVN Veritas Almania Caesar Heer Voerendaal Limburgia SVM MKC SC Irene Minor Roermond 1 14 26—11 1 13 17—6 3 11 13—8 2 11 14—10 2 11 9—7 3 10 9—7 3 8 17—12 4 7 7—15 4 6 11—13 5 6 7—17 5 3 0—9 6 2 5—20 Zondag: Llmburgin-SVM. SVN-Veritas. Roer- mond-Voerendaal, Minor-Heer. Almania-MKC. Cacsar-Spcl. Irene. EERSTE KLASSE A: Noordwljk-Jodan Boyi 00, Zwart Wit '28-'s-Gravcnzande SV 4—^0, Amstelveen-Ter Lccde 1—2, Hecrjansdam-Do Zwerver 1—1. KOzakkcn Boys-SHO 1—0, DOTO-Qulck Boys 1—2. Noordwijk SHO Zwart-Wit Kozakken Boys Heerjansdam Amstelveen 's-Gravenz. SV De Zwerver Quick Boys Ter Leede Jodan Boys DOTO 5 3 1 13 15— 4 1 2 13 20— 8 1 2 13 17— 7 2 2 12 12— 6 3 2 11 12— 9 0 5 8 13—15 2 4 8 10—18 3 4 7 11—12 1 5 7 9—16 3 4 7 10—19 2 5 6 6—10 3 6 3 19—21 Zaterdag: 's-Gravenz. SV-Noordwljk, Ter Lcede-Zwart Wlt'28, De Zwervcr-Amstelveen. SHO-Heerjansdam. Quick Boys-Kozakken Boys. DOTO-Jodan Boys. WOG-ACV 3—0. Spaken- Huizen IJsselm.vogels Nunspeet GVW VVOG DOVO ACV SDVB Spakenburg WHC Harkemase B's WVF 1 16 20— 4 0 15 18— 7 2 12 15— 8 2 11 18—15 3 9 13—10 4 8 16—12 4 8 10—16 4 7 7—12 5 7 8—14 4 7 10—18 6 4 7—15 5 4 3—14 Boys, Nunspeet-GVVV, SDVB-ACV.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9