eoeo Donja Saskia en haar prins Oud- Surinamegangers voelen zich misleid Tv-debat tussen Groenevelt en Van Riel Rechtse leden CHU willen ander beleid 'TV-uitzending EO over homofilie eenzijdig' Differentiatie bepleit in hoger onderwijs Wij ontvingen Winnende Barsoi Goede Farce TROUW/KWARTET MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K4 MARY PERKINS Van een onzer verslaggevers UTRECHT In een open brief aan minister De Koster (defensie) hebben 37 dienstplichtigen ertegen geprotesteerd, dat zij niettegen staande zij in Suriname hebben gediend toch een herhalingsoproep hebben gekregen. IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. *376. 'Meneer, ik zal 't prachtige ge schenk van de heer Maarschalk zuinig bewaren, hoor! In de kast. In watten, hoor meneer. Als dan de Gaper weer thuis is.'Neen. neen.' gromt de dikke.'Daar komt niets van in. 't Bevel luidt:'Zie toe. dat zij het eigenhandig de Gaper om de hals hangen.'Ha-ha-ha!' lacht Anne-Ma- rie..'moet ik.ook al meehel pen?.Hang 'tmaar om je eigen nek, man..Ha-ha-ha!' Daar gaan ze: De soldaat, z'n paard los aan de teugel juffer Ursel, schichtig en schrikkerig en erg in de war, wat vooruit, om de weg te wijzen naar de smid. Greetje, de groene en Keetje de rode, nieuwsgierig, huppelen achter aan. 'Kom mee, kom mee, mensen!' roept de luidruchtige smid, als 't won derlijk bezoek voor z'n smidse staat, en hij hoort, dat 'tom de Gaper te doen is.'Kom mee, naar 't achter huis! Daar staat de hongerlijder. En m'n kleine Kobusje, die ook altijd z'n tongetje uitsteekt als hij de grapjas ziet. heeft hem vanmorgen nog een koolstronk in de mond geduwd. Volgens de oud-Surinamers is dit in tegenstelling met de tijdens hun op leiding gedane beloften. Hun zou gezegd zijn, dat zij na hun dienst in Suriname nooit meer voor herhalingsoefeningen zouden hoeven op te komen omdat zij door de typi sche tropenopleiding voor dienst in Nederland ongeschikt zouden zijn en omdat de dienst in de tropen al zwaar genoeg zou zijn. De militairen zeggen zich door deze valse informatie bedrogen te voelen en vragen de minister hen te ontslaan van de verplichting weer onder de wapenen te komen. De VVDM heeft zich bij dit verzoek aangesloten. Zij vindt, dat de voor lichting aan de rekruut, die naar Suriname gaat ten spoedigste veran derd moet worden en dat hij volledig geïnformeerd dient te worden over zijn rechten en verplichtingen na ver vulling van zijn eerste oefening in Suriname. Ook pleit de vereniging voor een meer waarheidsgetrouwe informatie over de werk- en leefomstandigheden in Suriname. HILVERSUM In AVRO's Televizier, vanavond op Nederland 1 van 22.15 tot 23.05, zal een debat plaatsvinden tus sen NVV-Industriebond-voorzitter Arie Groenevelt en Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel. Aan de orde zal komen de opmerking van het Eerste-Kamerlid dat het optreden van Arie Groenevelt rechtstreeks tegen de Nederlandse staat ingaat. KARELTJES GROTE AVONTUUR 65. Met grote stappen ging smldje Verholen er weer vandoor en zijn anders toch zo viendelijke gezicht voorspelde niet veel goeds. 'Bedrog! Flauwe kul!' gromde hij nijdig. 'Een ouwe kleermakerspop met een wassen kopje er op! Ik ga terug naar die kabouter en dan moet die mij maar eens vertellen wat hier precies aan de hand is in Sprookjesland!' Zo duurde het niet lang of hij kwam weer bij de kabouter aan. die schrijlings op zijn dikke balk zat en bezig was daarin fraaie snijwerkjes aan te brengen met behulp van messcherpe beitel en ha mer. 'Ah, die prins!' lachte het man neke schalks. 'Wat kijkt U boos! Wou het niet goed lukken met de prinses? Kon U het lieve Sneeuwwitje wakker kussen, ja of nee?' 'Het is mij niet gelukt,' antwoordde de smdd dreigend. 'En het zal ook nooit iemand lukken, want dat geval in die glazen kist is bedr...' 'STIL!!' siste toen plotse ling de kabouter en een benauwde trek overtoog zijn gelaat. Hij hield zijn hand aan zijn oor en luisterde ingespannen. Maar de smid hoorde alleen het sombere gekras van een uil, dat de stilte verbrak. 'Hij is hetfluisterde toen de kabouter. 'Hij krast altijd als een uil als hij komt'Als wie komt?' vroeg de smM nieuwsgierig. 'De boze tove naar, prins', antwoordde het kabouter tje. Hij vouwde zijn handjes en ver volgde: 'Als uw leven U lief is, maak dan dat U wegkomt! Vlug! Verdwijn ln het bos voor het te laat is! De tovenaar is namelijk de grootste schurk, die hier in Sprookjesland rondloopt!' Het manneke keek daarbij zó angstig, dat de smid niet anders kon doen dan er vandoor gaan. Voor de zoveelste maal was hij door de boze tovenaar verjaagd FERDNAND KRUISWOQRD-PUZZEL Horizontaal: 1. patroon, 5. hoofddeksel, 10. plaats in Rusland, 12. voorteken, 13. editie (afk.), 14. halfgod, 17. scheik. element, 18. soheepsvloer, 20. plaaggeest, 21. plaats in Gelderland, 22. rivier in Rusland, 24. lidwoord, 25. putemmertje, 26. vrijigeviig, 28. voed sel, 30. ante diiem (afk.), 32. bij. 34. vierhandig dier, 36. eind, 38. dienst doend (afk.), 39. gewricht, 41. mieren eter, 42. lusthof, 44. reus, 46. pook- ijzer, 47. gebak. Verticaal: 1. vermoeid, 2. regel, 3. lid woord, 4. priem, 6. kever, 7. afk. van Eminentie, 8. zwemvogel, 9. neep, 11. dierenverblijf, 15. spil van een wiel, 16. voorvoegsel, 19. foedraal, 21. plaats in Drente, 23. Turkse eretitel, 24. pro- jectiepiaatje, 27. gifslangetje, 29. soort aap, 31. landsverordening, 33. rivier in Italië, 34. meisjesnaam, 35. per ex presse (afk.), 37. akelig, 39. een zeke re, 40. vrouw van Jacob, 43. maan stand, 45. voorzetsel. OPLOSSING VAN VRIJDAG Horizontaal: 1. farce-egel, 2. Amoer- lava, 3. rel-Liia-rad, 4. orka-snood, 5. boer-moede, 6. oei-Eem-sap, 7. trap- ester, 8. era-adie-Ee, 9. rendement. Verticaal: 1. faro-boter, 2. Amer-oer-re, 3 rol-kei-aan, 4. cel-are-pad, 5. Eris- mee-de, 6. elan-om-sim, 7. garoe-stee. 8. eva-Oda-een. 9. ladde-pret. door P. J. Risseeuw 51 'Hij is de kleinzoon van Machteld Volkerts, de enige grootmoeder, die ik ooit heb gehad. Trouwens ook de enige moeder.' 'Ik ben evengoed een kleinzoon van Machteld Volkerts. Waarom zou hij beter zijn dan lk? Ziet hij er beter uit?' 'Neen, eigenlijk niet', gaf Saskia toe. 'Mijm vader zegt dat alleen een moe derszoontje en een sukkel jou kon laten gaan. Mijn vader zegt ook dat mijn moeder, donja Ariana, veel meer waard was dan heel die rijke Gesina en dat Machteld dat wist. Ik ben een zoon van donja Ariana en zo'n slam pamper als mijn neef Diederik wil ik niet wezen. Jij lijkt trouwens op haar, mijn moeder. Jonkvrouwe Ariaantje heette ze in patria.' De toenaderingspogingen, die hij van achter de tafel waagde, weerde Saskia vastberaden af met een speels tikje op de naar haar uitgestoken hand en met een ferme schop tegen het been dat tc dicht bij het hare kwam. 'Je inoet me niet. Waarom Diederik wel?' 'Ik moet geen man, die mij hetzelfde aandoet wat mijn vader mijn moeder UTRECHT De centrumgespreks groep binnen de CHU een groep die zich verontrust noemt over de gang van zaken binnen de unie heeft op een zaterdag te Utrecht gehouden huishoudelijke vergadering 'de veront rusten in de CHU opgeroepen unielid te blijven'. Aldus heeft de voorzitter van deze vergadering, de heer J. Rich ter te Rijswijk na afloop meegedeeld. 'Wij hopen altijd nog dat de koers van de unie naar rechts wordt omge bogen', zei hij. De vijftig aanwezigen op de vergade ring, onder wie oud-minister mr. II. K. J. Beernink, namen met grote verontrusting kennis van een uitlating van unievoorzitter mr. O. W. A. van Verscheur. Deze zei onlangs dat een stem op KVP, ARP of CHU bij de komende verkiezingen een stem is voor de nieuwe christen-democratische partij. 'Deze uitlating betekent enerzijds een vooruitlopen op de beslissing ten op zichte van zo'n partij door de algeme ne vergadering van de CHU', aldus de heer Richter, 'anderzijds is zij een klap in het gezicht van degenen, die een dergelijke christen-democratische partij niet wensen.' De aanwezige leden van de centrum gespreksgroep namen kennis van het bedanken voor het lidmaatschap van de unie door een aantal leden. Zij wilden dit voorbeeld niet volgen, maar zullen lid blijven omdat er al tijd nog hoop is op een koersombui- glng. AMSTERDAM De Nederlandse Ho mofielenbeweging heeft in een brief aan het bestuur van de Evangelische Omroep bezwaren geuit tegen het op 19 oktober door deze omroep uitge zonden televisieprogramma over ho moseksualiteit. De beweging noemt de uitzending eenzijdig en daarom on juist en venvijt de EO vooral gelovige homofielen in verwarring te hebben gebracht. Zij verzoekt het bestuur in de vervolg- uitzending op 9 november ook homo fielen aan het woord te laten. Zij zegt er namelijk van overtuigd te zijn, dat de zogenaamde gewezen homofielen, die in dat programma zullen meespre ken in feite heterofielen zijn, die zich in bepaalde situaties homofiel hebben gedragen en dus geen juiste kijk op het probleem kunnen geven. De beweging zegt voorts nauwelijks enige bewogenheid in de discussie te hebben gemerkt. 'Het programma was triest en deprimerend en van een bijna liefdeloze benadering.' UTREHT De regering moet op zo kort mogelijke termijn met een raam plan komen voor de structuur en de lhrichting van het toekomstige hoger onderwijs, dat gebaseerd is op de uitgangspunten van de overlegcom missie tertiair onderwijs (OTO). Tot deze Slotsom is zaterdag in Utrecht het congres van de OTO over het hoger onderwijsbeleid op lange termijn gekomen. Het congres vond, dat het hoger on derwijs actief dient bij te dragen zowel aan de ontwikkeling van de samenleving als aan het welzijn van de mensen. Als er gekozen moet wor den tussen de persoonlijke vraag naar hoger onderwijs en de maatschappelij ke behoefte aan afgestudeerden, be hoort ln het algemeen gekozen te worden voor het eerste. Om de externe democratisering van het onderwijs te bevorderen, moet het beleid allereerst gericht zijn op opti malisering van de ontwikkelings-situa- tle van het kind. Toegespitst op het hoger onderwijs betekent dit, aldus het congres, dat de onderwijs- en examenprogramma's meer gedifferen tieerd moeten worden: korte en lange re programma's, meer manieren om te studeren en regeling van toelating en doorstroming. De differentiatie moet zo zijn, dat men zich bij het onderwijs op een zo breed mogelijk scala van maatschappe lijke beroepen kan voorbereiden. heeft aangedaan. Zelfs Diederik Vol kerts niet, al had hij mij trouwbelofte gedaan. Dat moet je begrijpen.' 'Ik geloof dat ik het begrijp. Maar ik ben zo'n man niet. Als je dat wilt zal lk je beloven geen vinger naar je uit te steken vóór één van de dominees in Recief ons heeft getrouwd.' 'Ik ben niet naar Brazilië gekomen om te trouwen, maar om je vader te helpen.' 'Wie zou hem beter kunnen helpen dan zijn eigen schoondochter? Zie je, Saskia, ik ben een soldaat, net als mijn oom Waardenburg, al heb ik het nog niet zo ver gebracht als hij. Voor de engenhos heb ik nooit veel ge voeld, maar het zou toch een hele rust voor me zijn als mijn vrouw in mijn plaats het werk van mijn vader kon overnemen. Vergeet mijn neef Diederik. Als hij geen sukkel was zou hij je op het eerste het beste schip achterna zijn gekomen. Ik zie er even goed uit als hij, dat heb Je zelf gezegd, en ik ben minstens even rijk. Waarom zou je een hekel aan mij hebben?' 'Ik heb geen hekel aan je. Je bent dc zoon van je vader, dus voor mij zo goed als een broer. Zo denk ik trou-. wens altijd aan je.' 'Zie je, dat gevoel heb lk ook voor jou, al van de eerste keer af dat ik je zag. Of je een soort zusje van me was. Misschien komt het doordat je op mijn moeder lijkt. Daarom ben ik altijd zo.nu ja.ingetogen ge weest. In Recief ga ik wel anders om met de vrouwen. Voor jou heb ik. hoe moet ik het noemen.eerbied.' Lachend keek Saskia hem aan. 'Dat merk ik.' 'En toch is het zo, heus. Wie kan een soldaat nu beter bij zijn vader achter laten dan de vrouw die hem als een zustei is? Je bent Saskia Vondelinge; als je met mij trouwt krijg je mijn naam. Dan word Je de mede-erfgena me van het Volkerts-fortuin, hier en ln patria en van het Braziliaanse Waardenburg-bezit.' Dan zal geen ene man meer een vinger naar me druven uitsteken, overwoog Saskia. Er was Inderdaad veel aantrekkelijks ln het voorstel van Pieter, zoals ook Pieter zelf niet onaantrekkelijk was. Prinsen waren voor haar niet weggelegd en mannen die geen prinsen waren zouden wel allemaal eender wezen. Zou het niet verstandig zijn, in te gaan op het Op de het afgelopen weekeinde in Amsterdam gehouden honden- tentoonstelling won deze Barsoi een Russische windhond de eerste prijs in alle categorieën. Eigenaresse Addie van Spijker is er duidelijk gelukkig mee. Het programma dat mij zaterdag avond het meest plezierde, was Farce Majeure. Na een nogal matte aanloop bleek het vijftal weer helemaal in oude doen en prikten verscheidene hekelingen er dan ook lekker in. Vaak is de spiritualiteit het sterkst, wanneer het hele team zich kan uit leven in een gezongen nummer. Deze keer was dat onder andere het geval als agenten met geldzorgen en op een politieke voettocht. Zwerven met Swiebertje had te lijden van een te mager verhaaltje, waarin regisseur en spelers weinig inspiratie vonden voor iets meer dan de gebrui kelijke grimassen en grappen. Heel wat tintelender en pedagogisch waar devoller vond ik de aflevering van Folly Foot. Op grond van de kwalitei ten zou ik deze aantrekkelijke Britse serie eerder een plaats gunnen in hei avondprogramma. Bij Zeskamp zaten alle onderdelen vol gens het geijkte patroon in elkaar maar niet alles verliep even succesvol. Het risico voor de spelers leek me iets groter dan anders: dat verhoogde ech ter niet de spanning. Farce Majeure nam dit element terecht eens op de korrel. Over het door de NCRV uitgezonden filmportret, gewijdaan wijlen dr. Bruins Slot, hebt u eerder in onze krant kunnen lezen. Het zal, naar ik verwacht, in veel huiskamers goed zijn aangeslagen, omdat én in de samen- stelling (goed werk van Catherine Keyl en Ben van Kaam) én uit de ge tuigenissen zowel een sterke betrok kenheid als ook een onverbloemde be nadering voelbaar was. Luisteren met Haitink was zondag avond een instructief genoegen. Voor het programma waarin Willem Duys met één bepaalde kunstenaar babbelt trekt de AVRO voor mijn gevoel teveel tijd uit. Het wordt net geen fïlmpor tret, want daarvoor zijn de analyses tl oppervlakkig, maar het toil ook geer afwisselende show worden. Het lijkl me meer een persoonlijke hobby dan een echte publiektrekker. Zienswijze zou ik graag op een vroe ger tijdstip uitgezonden willen zien, want halverwege, als de discussie nau welijks op gang is gekomen, moet ik al afhaken om dit stukje te schrijven. Jack van Belle wilde een humaniste, een Rozekruiser, een Quaker, een Soe fi en een antroposoof vanuit hun le vensbeschouwing laten spreken over het probleem van de vrijwillige dood. Men sprak echter vanuit beroepserva ringen, en aangezien er vier artsen om de tafel zaten, heerste er de sfeer van wetenschappelijke voorzichtigheid, zo dat het effect minder indringend werd dan tijdens de NCRV-programma's van Henk Mochel, die nu als gast aan wezig was. TON HYDRA koopmansvoorstel dat haar werd ge daan door Pieter Volkerts, de man die zichzelf een soldaat noemde? Neen, als ze hier in Brazilië gekomen was om zichzelf te vinden, dan kon ze zichzelf niet gaan verkopen, zelfs niet aan Pieter Wouterszoon Volkerts. In ieder geval zou ze eerst de brief van Diederik Dirkszoon Volkerts moeten lezen. Pieter, we zijn allebed noig jong. Dit heeft de tijd. We zullen er met je vader over moeten spreken. We moeten wachten tot hij beter is.' 'Een soladaat kan niet wachten. Als de graaf beter is en volgens Jona than knapt hij op gaan we er nog dit jaar op af, wat ik je zeg. Verleden jaar heeft hij Porto Calvo veroverd, dit jaar zal hij Bahia willen nemen. Dat wordt een zwaardere veldtocht. Bij Porto Calvo ben ik gewond, voor San Salvador zou ik kunnen sterven. En dan?' 'Voor je vader zorg ik.' 'Begrijp toch dat er ook voor jou moet worden gezorgd. Tegenover de vrouw, die voor mijn vader zorgt, heb ik een plicht En die plicht voel ik ik ben niet zoals mijn neef Diederik.' (wordt vervolgd Bij uitgeverij Kok te Kampen zijn in de serie 'In 't Backhuys' 6 boekjes verschenen. Dit zijn Grill en barbecue, (73 blz.), Soepen (74 blz.), Hapje en kleine gerechten (74 blz.), Desserts (74 blz.), Snel en lekker (74 blz.) en Slank Blijven (70 blz.). Alle deeltjes zijn geschreven door Lise Juel en kosten per deel ƒ2.95. Spoortje spelen (romantiek en tech niek van het modelspoorbedrijf) door H. F. Enter. Uitg. Veen, Wageningen. 128 blz - 16,90. Het boek Is met vele foto's en tekeningen geïllustreerd. Meespelende grootouders (over bezig zijn met kleinkinderen) door I. M. Fennema-Zboray. Uitg. Ploegsma, Am sterdam. 150 blz. Ik ben met Jou getrouwd, door Wal ter A. Trobisch. In dit boek staat de verhouding van man en vrouw in het huwelijk centraal. Plaats van hande ling ls een moderne Afrikaanse stad. Uitg. Zomer en Keunlng Wageningen. 157 blz -ƒ 8,90. De Journalistieke elerdans. door Joan Hemels, (een boek over vakopleiding en massacommunicatie). Uitg. Van Gorcum, Assen, 176 blz - 18,50. Radio vandaag .HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: licht gramm muz. en rep. (7.25 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws; 8.ld Dingen van de dag.) 9.15 (S) Geef me dc vijf: verzoekpl- progr., waarin rep., interviews, comm., ber., telef., reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolradio. AVRO: 14.45 Radiojour naal, 14.50 Wekelijks verkeersprogr. 14.55 't Is Histrorlsch: progr, over geschiedenis. 15.25 (S) Wat deed hij hier?: Maurice Ravel trad op in Ned. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Licht ork. met zangsol.-16.30 (S) Mikadoo: kindermag. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 lk verbind u door, praatje. 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 Harmonie en Fanfare in Ned. en Eur. 19.80 (S) Hobbyseoop: een populair progr. over electronica. 20.00 Komt u maar: act. progr. met telef. reacties en licht gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22.25 Ultz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 Jazz in Actie: Intern. Jazz Festival Loos- drecht 1972. 23.20 n' Retourtje Paradijs: een progr. over de Duslt-school voor dove kinde ren In Bangkok-Thailand. 23.55-24.00 HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium; klass. en mod.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr. overz, 8.00 Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. 8.30 Nws. 8.35 Gymn. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. (9.30 Hier en Nu: 10.15 V.d. kleuters; 10.30 Nws: 11.30 Hier en Nu. 11.55 Med. 12.00 Strictly country style: country and western rubr. 12.21 Voor boer en tuinder. 12,26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Mikro: aandacht voor het Chr. organisatieleven. 13.00 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 18.30 Hier en .Nu. 13.32 (S) Operamuz. 14.05 Schoolradio. 14.30 Hier en Nu. 14.32 (S) Viool en plano: mod. muz. 15.00 Herv. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: mlddagmag. met verstrooiing en lnf. (16.30 Hier en Nu.) 17.20 Overheldsvoorl.: Ceel van Maasdam heeft een gesprek met Shlnl- vasi - M.H. Lutchman, Surinaams dichter en schrijver. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S)NCRV-Combo Corner: Hot Club 69, 18.19 Uitz. van C.P.N. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18.48 (S) Band stand. 19.00 (S) Filter: jongerenprogr. 19.30 Llterama: kron. over boeken schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenking, 20.15 (S) Ned. Kamerkoor en NCRV-Vocaal ensemble: oude gewijde koormuz. 21.55 Ame rika kiest zijn president: rep. aan de vooravond van de verkiezingen in de Ver, Staten. 22.15 (S) Radio Philh. Ork. met sol.: mod.muz. 23.00 Theologische Etherleergang. 23.35 (S) Sopraan en piano: mod. liederen. 23.55 Nws. HILEVRSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie: discjoc- keyshow. (8.00, 9.00, 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO'l pauzeprogr. (13.00 Nws; 13.03 Raden maar.) TORS: 14.00 Nws. 14.03 TROS-Pop-Internatlo- nal. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 De Hugo van Gelderen Show. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18,02 Joost de Draayer Show, AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-non-stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 Take the 8- train: lichte muz. 21.00 Nws. 21.02 Do negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Superclean dreammachine. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 33-45-78: muz.mag. (24.00 Nws: 0.02 Radio journaal; 0.55 Nws.) BELGIË 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Land- bouwkron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Buitenl, persoverz. 13.00 Nws, weerber. en toneela genda. 13.20 Lichte orkestmuz, 13.55 Beurs- ber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 16,00 Nws en beursber. 16.10 Volks- conc. 17.00 Nws. 17.10 Amusementsmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Protest, uitz. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.67 Gramni.platen. 19,00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Operamuz. 22.00 Nws en De zeven kunsten. Daarna: loterij-ultsl. 22.25 Qitaarmuz. 22.30 Literair progr. 22.50 Volksliedjes. 23.00 Nws. 23.10 Nieuwe muz. 23.28 Kamermuz. 23.40- 23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 Wie van de drie? 20.00 Journaal 20.21 Liefdadigheidsac tie Bangla Desh 20.25 Peyton Place 21.15 Salto Mortale - Bern, circus-serie 22.15 Televizier Magezine 23.05 Journaal TELEAC 23.10 Engels - les 3 NEDERLAND II NOS 18.54 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton, TV-serie 20.00 Journaal 20.21 Liefdadigheidsac tie Bangla Desh 20.25 Speelfilmcyclus met Mariene Dietrich: Marokko 21.55 Macedonië loopt leeg. documentaire film 22.45 Tele-Zet: schaak match Nederlanden-Polen 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Act. 10.30 Idem. 11.10 Filmrép. 12.10 Popmuz. 12.40 Intern, perso verz. 12.50 Rep. van buitenl. corr. 16.13 Journaal. 16.20 Komische Geschichten mil Georgo Thomalia, TV-serle. 17.05 Tekenfilm. 17.20 Klnderprogr. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Jan Blllbusch, TV-serie. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Sport. 19.26 Die Partridge Familie. TV- serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Amusementsprogr. 18.40 Hier und Heute. 19.15 Klnderprogr. 19.25 Pater Brown, TV-serie.) 20,00 Journaal en weer ber. 20.15 Verkiezingen 20.20 Act. 21.05 Muzikaal amusementsprogr. 21.50 Filmrep- 22.35 Journaal, comm. en weerber. 22.53 Filmrep. 23.40 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4