van de Kerkhof geen kandidaat voor Fadrhonc Sparta drukt Groningen diep in ellende Deetos kampt nog met gebrek aan zelfvertrouwen Trainer praat te langarbiter staakt wedstrijd Harde straf voor Duitse trainer .1 - OUW/KWARTET MA ANDAG 6 NOVEMBER 1972 SPORT Tll/Kll 'itblinkende rechtsbuiten zou probleem Nederlands elftal kunnen oplossen (ADVERTENTIE) injn onze speciale verslaggever fRECHT Sinds Jan Mulder Henk Wery zich wegens bles jes ook op de absentielijst van Nederlands elftal moesten la- bijschrijven, weet bondscoach ■(drhonc zich geconfronteerd t een rechtsbuitenprobleem, t veler verbazing loste Fad- Dnc die zorg op via Theo Pahl- tz, die normaliter op de linker- nk opereert. Tegen Noorwegen >ek andermaal dat Pahlplatz op positie tekort schiet. Fadrhonc dat zelf eveneens in en ver- ig hem na een half uur door lly Brokamp. Maar zelfs die reep betekent geen passend •rnatief, want Brokamp is niet specifieke buitenspeler, die drhonc met het oog op de be- grijke interland tegen België beert. de nationale formatie over twee [en een goed resultaat moet vero- - wil het riante uitzicht op de dronden voor het wereldkampioen- ap voetbal gehandhaafd blijven Fadrhonc ongetwijfeld een behou- d concept voorschrijven. Behou- id omdat, naar- verwacht kan wor de Belgen furieus de aanval ken. Teneinde toch voor enig te- wicht te zorgen, zal Fadrhonc gok- op de counter, het razendsnel rschakelen van defensie op aanval, een dergelijke tactiek past een vlot elererende spits. Zoals Rene van de rkhof, die bovendien 'eigen' met de htsbuitenplaats is. NEGEERD ie van de Kerkhof behoort niet tot selectie van het. Nederlands elftal. naam was zelfs niet terug te den in het rijtje van 22 man, die de interland tegen Noorwegen de FIFA werd opgegeven. Van de khof: 'Ik had eigenlijk verwacht n bleek dat Mulder en Wery niet chikbaar waren, dat Fadrhonc wel beroep op mij zou doen. Ik heb als een klap ervaren, dat hij me genegeerd heeft. Temeer daar er n enkele rechtsbuiten in de selec- werd opgenomen. En het moet iddels toch wel duidelijk zijn. dat r Theo (Pahlplatz. een clubgenoot i RvdK, red.) die positie minder jchikt is'. li de Kerkhof verdient een plaats jhet selecte gezelschap internatio- i. En niet alleen vanwege het feit zijn concurrenten noodgedwongen ezig zijn. Van de Kerkhof manifes- rt zich dit seizoen sterker dan ooit. r elke defensie vormt hij een 'lopend gevaar door zijn snelheid zeker ook door zijn naar volwas- beid neigende spelopvattingen. Hij rt niet meer, maar brengt zijn Iheid steeds praktischer tot uit- kking. Zoals gistermiddag toen hij enstander Van Huissteden tot een irant degradeerde. 'Ik heb het te- Utrecht altijd moeilijk gehad, ar m'n tegenstander heb ik ditmaal 1 gezien. En dat terwijl Van Huis- B len algemeen beschouwd wordt als zeer sterke back. Uiteindelijk rkte Van Huissteden op: zó zwaar 1 ik het nog nooit gehad'. IOONHEID iral zijn openingsdoelpunt (FC en te won, in Utrecht, van FC echt, 1-2) was een schoonheid. Op welhaast onmogelijke dieptepass Van der Vall zette Van de Kerk- de jacht in op de vooruit gesnel- Van Huissteden, Van Huissteden d tenslotte gepasseerd, maar RvdK inmiddels wel bij de doellijn irriveerd. Vervolgens kapte hij de trok opnieuw het strafschopge- d binnen, stuurde Wilschut de ver- ïrde kant uit en scoorde vervolgens het been van Van Huissteden. dK: 'Ik zag dat er niemand op- am. Daarom hield ik de bal bij mij besloot zélf te schieten'. dergelijke uitgebalanceerde actie k voor de Van de Kerkhof-van- rige-seizoenen niet mogelijk. Er rd altijd wat minachtend gegrin- t over zijn capaciteiten. Van de rkhof zou een renpaard zijn, die ïind' voetbalde, nooit overlegde, al- I te berekenen was. Onder of mis- ien wel dankzij trainer Spitz Kohn wikkelt hij zich echter tot een tot 'er variaties te inspireren rechter- ARNHEM (ANP) De in Arn hem gespeelde voetbalwedstrijd VDZ 2-ESCA 2 voor de oostelij ke reserve eerste klasse duurde slechts drie kwartier. Toen scheidsrechter Theo Willemsen uit Nijmegen de ploegen voor de tweede helft op het appèl riep, verschenen wel de spelers van ESCA, die bij de rust een voorsprong van 1-0 hadden, in het veld, doch niet die van VDZ. Herhaaldelijk kloppen door scheidsrechter Willemsen op de deur van VDZ's kleedkamer had geen resultaat en toen deze tenslotte de deur opende, werd deze dichtgesmeten. De trainer was nog niet klaar met zijn praatjeHet geduld van Wil lemsen was echter op en hij staakte de wedstrijd 'wegens niet opkomen'. De Danaïden zorgen i oor verrassing Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM De wedstrijden voor de competitie van de hoofd klasse korfbal hebben in feite slechts één verrassing opgeleverd: de 65-zege van het Leidse De Danaiden op Amsterdams Europa Cup-houder Rohda. Een overwinning die voorlopig nogal verstrek kende gevolgen voor de staartgroep heeft. In die staartgroep verloor Rapiditas met 35 van koploper Ons Eibernest, terwijl het Dordtse Deetos met 97 de meerdere moest erkennen in het Amsterdamse Luto. Doelman Henriksen van FC Utrecht heeft de bal losgelaten, maar v oor Jan Jeuring (FC Twente, midden) gevaarlijk kan worden werpt de Utrechtenaar zich weer op het leer. V.l.n.r.: Pronk, Henriksen, Pa hlplatz, Coté, Jeuring, Van Oudenallen. spits. 'Ik ben nu veel constanter Alleen tegen Ajax kwam het er niet uit. Maar dat gold niet alleen voor mij maar voor de hele ploeg', zegt hij. En: 'We hebben in het verleden als gekken lopen te voetballen. Nu ligt dat anders. Kohn verleent meer vrij heid, hij laat ons zélf denken, wil gewoon hebben dat we avontuurlijker voetballen. Vooral daarom beweeg ik me nu gedurfder. Kohn gunt me ook de gelegenheid. Ik hoefde voor dit duel niet verdedigen te werken. Al leen maar in de spits staan. Jeuring moest zich iets voorzichtiger opstel len'. Trainer Kohn: 'Ik veronderstelde, dat Utrecht veel explosiever zou zijn. Dat er onmiddellijk een offensief zou worden geopend. Maar toen duidelijk werd, dat dat niet de bedoeling was, heb ik Jeuring direct naar de punt van de aanval gedirigeerd'. VOORZICHTIG FUtrecht stortte zich niet uit de startblokken. De anders zo gretige formatie manoevreerde voorzichtig, liet zich niet tot het nemen van risico's verleiden. Trainer Bert Ja cobs: 'Ik weet het, zó staat Utrecht niet bekend. Maar we worden door de omstandigheden wel gedwongen ons behoudender op te stellen. We zouden toch wel gek zijn in deze situatie Twente voor de vuist weg aan te pakken. Daarvoor heeft het fenomeen 'angst' te diep in mijn ploeg wortel geschoten en is Twente mét de Van de Kerkhofs en Pahlplatz te gevaar lijk in de counter'. De Utrechtse for matie kwam pas 'los' nadat het ope ningsdoelpunt was gevallen. In het tweede bedrijf leek de ploeg weer enigszins op de elf die recentelijk nog zo veel furore wierf. Maar de overtui ging om werkelijk doortastend op te treden ontbrak. Jacobs: 'Tekenend was een moment uit de tweede helft. Toen er op de lat geschoten werd en Steen Olsen de rebound zachtjes met zijn binnenkant trachtte te benutten. Hij had alle tijd om die bal onder contro le te brengen en daarna te schieten'. Tóch kwam FC Utrecht naast Twente via een schitterende omhaal van Van Veen. Maar nog in dezelfde minuut liep de Enschedese formatie weg. Een trekbal van Theo Pahlplatz verdween opnieuw via de voet van Van Huisste den in het doel. Jacobs: 'De grootste fout was, dat Pahlplatz zo eenvoudig kon penetreren. Er werd een een-twee gemaakt, twee verdedigers blijven als verbijsterd toekijken hoe Pahlplatz doordringt. Ik betwijfel of het iets met een verstoorde concentratie heeft te maken. Het kan natuurlijk wel, dat de ploeg nog in een feestroes van Van Veens treffer verkeerde. Het kan, maar overtuigd ben ik beslist niet'. RISICO'S Na die wat fortuinlijk totstandgeko men 2-1 grossierde FC Twente in kansen. Utrecht viel als een machine aan en het centrum van de defensie, toch al matig op dreef, liet de groot ste gaten vallen. Jacobs: ,Dat is ergens wel logisch. Je neemt nu eenmaal risico's in een slotfase'. Collega Kohn: 'Bekend was: hoe meer druk hoe meer kansen voor ons. Daarom hiel den we de verdediging zo gesloten mogelijk. Teneinde via counters als nog te kunnen scoren'. Dat deed Twente bijna via alweer Rene van de Kerkhof. Hij verscheen tweemaal achtereen na een indruk- kwekkende solo voor doelman Henrik sen. RvdK: 'Ik had het helemaal kun nen afwerken als die kansen ook in ioelpunten waren omgezet'. Zoals Van de Kerkhof hoopt te scoren tegen België. 'Ik verwacht toch wel dat Fadrhonc nu contact met me op neemt. Al plaatst hij me alleen maar bij de selectie. Ik wil erbij zijn'. Fadrhonc tenslotte: 'Ik ken Rene al sinds jaren. Weet wat zijn mogelijk heden zijn. En die zijn afhankelijk van de ruimte, die hem gegeven wordt. Nu kan er wel gesteld worden, dat die ruimte er tegen de Belgen zal zijn, maar dat betwijfel ik ernstig. Ik ga in ieder geval ervan uit dat die ruimte er niet is. En dan heb ik een all-rounder nodig. Bovendien: vanuit de tweede lijn kan er ook uitgebroken worden. Nogmaals, Rene van der Kerkhof zit in mijn achterhoofd, maar geldt niet als kandidaat voor België. Zeker niet'. FC Utrechl-FC Twente 1—2 (0—1) 40. René van de Kerkhof 01, 74. Van Veen 1 1. 75. Pahlplatz 12. Scheidsrechter: Hop penbrouwer. Toeschouwers: 14.000. FC Utrecht: Hendriksen; Van Oudenallen. Wildschut, Pronk. Van Huissteden: Olsen, Coté (Wielaert), Cabo; Bonsink. Van Veen, Hulshorst. FC Twente: Schrijvers; Van Icrssel, Drost (Achterberg). De Vries, Oranen: Willy van de Kerkhof, Notten, Van der Vall, René van de Kerkhof, Jeuring. Pahlplatz. JOHN LINSE Dat gebeurde overigens in een wed strijd, waarin het er aanvankelijk he lemaal niet naar uitzag, dat de Dordt se ploeg met een nederlaag naar huis zou reizen. De ontmoeting tussen Lu to en Deetos bestond eigenlijk uit twee wedstrijden met heel verschil lend karakter. Voor rust was Luto duidelijk sterker, maar het vak Henny Kool en Rob van Dord schoot wel veel, maar kwam niet verder dan de gelijkmaker. Die was nodig omdat na een saai begin Ria Brand de Dordtse ploeg voor het eerst de leiding gaf (01). Henny Kool zette dat recht, maar zag even later vanuit het mid denvak hoe Henk Brand de Dortse ploeg opnieuw de leiding gaf (12). De tweede helft gaf een heel ander beeld. Er was wat meer evenwicht, omdat Deetos de schroom leek afge gooid te hebben. Al snel maakte Aat Schalk er 13 van. 'Toen viel mijn ploeg terug,' constateerde Deetos- coach Ossemeyer. 'Ze hebben nog te weinig zelfvertrouwen. Zodra er een voorsprong is worden ze zenuwachtig. Ze gaan dan hun controle en concen tratie verliezen'. Het leek of Luto daar op had zitten wachten. Luto- aanvoerder Wil Reuter kwam nu met de voor Paul Hartman voorlopig voor vier wedstrijden geschorst invallende Frits Bruintjes voor de korf. Reuter speelde het spel handig. Vervanging van Martin Koeman brengt gespa nen sfeer duidelijk naar voren Van onze correspondent GRONINGEN Ook tegen Sparta heeft FC Groningen de nu stil aan oneindig ogende reeks van teleurstellende resultaten niet kunnen doorbreken. Voor de vijfde achtereenvolgende keer werd Ron Groe- newouds zo getergde équipe als de verliezer op het Oosterpark ont maskerd. Sparta's durf en slagvaardigheid bleken tenslotte lonend voor een volkomen gerechtvaardigde 41 triomf. Een deceptie voor de Groningers die een extra dimensie kreeg. Er werd in het Groninger kamp immers al dagen van tevoren als een rotsvaste overtui ging uitgedragen dat die doffe keten van verliespartijen en remises juist tegen Sparta kon worden doorbroken. Bekende Piet Fransen, de ontgoochel de Groninger aanvoerder na afloop volmondig: 'Ik heb steeds de idee gehad dat wij tegen Sparta onze eer ste overwinning zouden kunnen boe ken en daarbij had ik steeds de wedstrijd van het afgelopen seizoen voor ogen.' Toen immers vloerden de Groningers de Rotterdamse formatie ook nogal bruut. De 10 zege van toen die tot stand kwam met bij vlagen briljant voetbal, bracht de Groningers ook in die periode op het pad van de overwinningen. GEEN MATHEID Verwonderlijk was het dan ook niet dat de gedachten juist in de afgelopen dagen nogal eens terug gingen naar die sensationele overwinning. Meende Leo Steegman, Sparta's trainer: 'F,n toch is die situatie niet vergelijkbaar met nu. Want toen was het net drie dagen geleden dat Den Haag ons wip te voor de bekerfinale en toen ook had bovendien trainer Schwartz zijn vertrek aangekondigd. De matheid die wij bij dat duel meebrachten was er nu niet.' En voegde Hans Eykenbroek daaraan toe: 'Voor ons was die neder laag van toen voor deze wedstrijd zelfs een extra prikkel. Hoewel ik die persoonlijk eigenlijk niet nodig had. Want in de elf jaar die ik nu voetbal is dit dacht ik, pas de tweede over winning die ik in Groningen behaal.' Niettemin dompelde Sparta FC Gro ningen met deze nederlaag dieper in de ellende. De onrust in de Groninger ploeg manifesteerde zich in chaotisch spel. Zelfs anders toch imponerende persoonlijkheden als Wim van der Heiden en Hugo Hovenkamp ver schrompelden op het middenveld tot onaanzienlijke waterdragers. Meende Jan Schipper, de Groninger flankver dediger die nu verre van zijn beste kunnen verwijderd bleef: 'Wij praten onderling wel eens over deze proble men maar dit zijn nu eenmaal van die vraagstukken die moeilijk op te lossen zijn. Wij zullen het zelf moe ten doen en daaróm gaan wij in alle rust verder' GESPANNEN Symptomatische voor de gespannen toestand waarin de spelers en trainer van FC Groningen leven, was wel de spelerswissel, die Ron Groenewoud in de 40ste minuut van de eerste helft doorvoerde. Hij verving zijn libero Martin Koeman, die daarvoor verde digend nauwelijks fouten had ge maakt maar zijn offensieve acties te ver doorvoerde door Ab Gritter. Die mutatie lokte een openlijke rebellie van Koeman uit. Hij benaderde zijn trainer minachtend en met scherpe gebaren van afkeuring. Het publiek koos duidelijk partij voor Koeman en Ron Groenewoud werd het slachtoffer van spottende teksten die van de tribunes rolden. Zowel Groenewoud als Koeman onthielden zich laten van commentaar. Wel merkte Groenewoud op: 'Het spreekt voor zich dat ik deze zaak deze week nog intern uit zal spreken en dat er strenge maatregelen tegen Koeman genomen zullen wór den'. Overigens was de stand in die woelige ARIE VAN STAVEREN doelpunt fase al 02. Slechts heel even hebben de Oosterparkklanken de indruk ge had dat hun favorieten Sparta op nieuw zouden kunnen bedwingen. Dat was in het eerste kwartier toen Piet Fransen het aanvalsspel naar zijn hand zette. Wil van der Heiden on grijpbaar door de Rotterdamse linie joeg en Hugo Hovenkamp de Rotter damse afweer doorzeefde met zijn nieuwe dieptepasses. oen ook doken Jaap. Bos en Piet Fransen volkomen vrij voor Pim Doesburg op maar faal den volkomen. De aanvalsorkaand ie voor het Sparta-doel opstak verdween even verrassend als hij gekomen was. Piet Fransen: 'Het is alsof iedereen zich na het missen van twee zulke mooie kansen bewust wordt dat wij de ploeg vormen die geen doelpunten kan maken.' En Hugo Hovenkamp: 'Ik dacht op dat moment wat voor moge lijkheden hebben wij dan wel nodig om doelpunten te maken.' Hoe dan ook, juist dat Groninger middenveld viel sterk terug, ook omdat het archi- tektonische brein van de Rotterdam mers, Charley Bosveld, zijn draai kreeg.' DOL De uitvoering voltrok zich zoals Steegman zich dat wenste. De rijpe Bosveld tikte zijn opponenten dol, doorzag de acties van de sterk opko mende Hans Venneker en Jan Klijn- jan voortreffelijk en bereidde ook het eerste doelpunt subliem voor. Hij om speelde Hugo Hovenkamp en legde het leer op het knikkende hoofd van Nol Heijerman: 0-1. Charley Bosveld: 'Ik dacht dat mijn bewegingsvrijheid toen ingedamd zou worden maar in plaats daarvan kreeg ik steeds meer ruimte. De jongens van FC Groningen liepen te zoeken'. En Leo Steegman: 'Ik kan me dit wel voorstellen, want Groningen speelde zo slecht niet. Als je echter dit doelpunt tegen krijgt, ben je even radeloos'. En de paniek werd vergroot toen Jan Klijnjan doel man Nordstrom voor de tweede keer passeerde. De doorgebroken Van Sta veren mikte eerst op het been van de Groninger doelman en Hovenkamp legde het leer bij een afweerpoging precies voor de voet van Klijnjan die vol uithaalde: 0-2. ONBEZONNEN Schril stak in die fase Sparta's volwas senheid af tegen de Groninger onbe zonnenheid en kleurloosheid. In de verdediging waar Ferry Petterson de geschorste Peter Eimers verving, werd fout op fout gestapeld. Vooral toen Koeman tegen zijn zin in zijn post had verlaten. Van Staveren ma noeuvreerde de Groningers nog voor rust in een kansloze positie toen hij een hoekschop van Bosveld langs Nordström kopte: 0-3. Groenewoud: 'Een Sinterklaascadeau. Zoals alle treffers geschenken waren. Ach, laat ik er verder niets van zeggen. Ik hoop dat er begrip bestaat voor de rust wliarom ik op dit moment verzoek.' Na die derde treffer pas had Sparta zekerheid. Pas toen. en dat was in de tweede helft, stapte het van zijn avon tuurlijke speelwijze af. Ook defensief koos het voor zekerheid. Eijkenbroek nestelde zich toen achter zijn afweer in plaats van erin zoals hij het daar voor deed. Eijkenbroek zelf: 'De sa menwerking in onze afweer is voor beeldig. Daarom nemen we in feite ook minder risico dan de buitenwacht wellicht denkt'. FC Groningen kreeg nauwelijks kansen. Het degelijke Sparta wel. Charley Bosveld: 'Wij spe len dan wat minder gevarieerd maar wel even geïnspireerd. Je hoeft maar één treffer tegen te krijgen en je kunt alsnog de boot in gaan.' Bosveld zelf teisterde de lat, Kreuz miste alleen voor Nordström en dat deed ook Van Staveren die de Groninger doelman bij die actie wel dusdanig verwondde dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen. Een gekneusde dijbeenspier verhinderde Nordströh het verder spelen en Schuurman verving hem. Een vierde Sparta-treffer kon ook hij niet voorko men. Een voorzet van Van Staveren werd door de opnieuw volkomen vrij gelaten Heijerman bekwaam afgerond: 0-4. Ab Gritter, daarvoor ook al de beste Groninger aanvaller, tekende voor een persoonlijke triomf door drie minuten voor het einde Pim Doesburg zeer beheerst te passeren. Vreugde ontketende dat niet meer bij de Groningers. Wellicht wel bij Grit ter zelf omdat Groenewoud over hem die de laatste weken als wisselspeler stond opgesteld zei: 'In deze vorm kan ik hem niet meer buiten de ploeg laten'. FC Gronlngen-Sparia 1I (03) 16. Heyerman 0—1, 32. Klijnjan 0—2, 43. Van Staveren 0—3, 82. Heijerman 04. 87V. Gritter 14. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 6.000. FC Groningen: Nordström (Schuurman); Pet terson. Koeman (Gritter), Cornells, Schip per. Hovenkamp, Fransen, Van der Heide: Oldenburger, Jensen, Bos. Spnrta: Doesburg; Venneker, Eijkenbrozk, Ter Horst, Visser; Klijnjan, Walbeek, Bos veld; Heijerman Kreuz, Van Staveren. Niet ten onrechte ging hij ervan uit. dat hij speciaal bewaakt zou worden. 'Ik vind dat je je dan moet opoffe ren'. aldus de Luto aanvoerder. De Deetos-verdediging raakte er danig door van slag. Betty Schenk kon er goed van profiteren (23). Even la ter schoot Reuter zelf de gelijkmaker door de korf (33). Deetos begon te wanekelen. Vaak kwam de bal vanuit de verdediging niet verder dan het middenveld. De verdediging moest met kunst en vlieg werk de Luto-aanval van de korf hou den. Naar de goed leidende scheids rechter Griesse teveel. Henny Kool benutte de toegewezen strafworp feil loos. Rob van Dord had vlak daarna geen moeite Luto verder van de Dord- tenaren te brengen (53). 'We moes ten wel van ze weg komen.' consta teerde Wil Reuter na afloop. 'Ze speelden vrij snel. Misschien net niet doelmatig genoeg. Kijk maar eens naar John Boogaars. Die man is ra zendsnel. Hij gebruikt echter zijn snelheid niet.' Inmiddels had de twee de helft de eerste geheel doen verge ten. Het spel ging wat meer heen en weer golven en zowaar bracht Daan Brand de partijen weer dichter bij elkaar (54). Het werd uiteindelijk 97. Een verdiende stand, waar Deetos vreemd genoeg nog tevreden mee was. Coach Ossemeyer daarover: 'We gaan steeds beter spelen. Het moet allemaal nog professioneler wor den. Men moet niet vergeten dat onze ploeg voor Dordrecht veel betekent. Wij zijn in de omgeving de enige hoofdklasser. Kijk zelf heb ik niets te verliezen. Ik doe dat trainen en coa chen voor mijn plezier. Ik sta er volkomen vrij tegenover. Mijn han delswaarde stijgt of daalt niet met het resultaat. Er zitten voor Deetos be slist nog wel kansen in. Als men maar begrijpt dat concentratie van spelers nodig is. Tk heb bij mijn training graag trainers van andere verenigingen. Het is erg belangrijk dat ze zien wat moderne training is. Want daar mankeert nog wel wat aan. Zc komen van de trainingscursussen met methodes die al twintig jaar oud zijn.' 'We zullen voorlopig ook nog wat aan het inzicht van de spelers moeten doen. Tegen Ons Eibernest kwam dat er al aardig uit. We speelden enorm kort waardoor Eibernest er niet in kwam en we daardoor bij rust met 22 gelijk stonden. We probeerden het daarna te bevriezen. Dat voor kwam dat we er met 164 of zo ingingen. Nu werd het veel eervoller 6—4 voor Ons Eibernest. Er zit veel meer in korfbal dan je tegenwoordig ziet. Als een goede ploeg tegen Ons Eibernest dat spel speelt, wint die ook nog.' Dus toch nog steeds een Dordts minderwaardigheidscomplex? Ons Eibernest 915: Blauw Wit 913; Ar chipel 912; Luto 912: Die Haghe 89; Rohda 9—7: Westerwkartler 88; De Danai den 96: Rapiditas 95; Deetos 93. DUSSELDPRP (ANP) —Tijdens een voetbalwedstrijd in de Regionale liga tussen TSV Lagerdorf en TUS Krem- pe kon de trainer van Lagerdorf, Hans-Dieter Glör zich op een gegeven moment niet goed meer beheersen en stormde het veld in. Hij verhinderde met dit optreden dat TUS Krempe de gelijkmaker kon scoren. Deze spelon- derbreking is door de strafcommissie bijzonder hoog opgenomen, want Glör mag tot 30 juni 1974 noch een senio ren- noch een juniorenteam trainen, zijn vereniging moet drie thuiswed strijden zonder toeschouwers spelen en kreeg bovendien nog een boete van 1000 mark opgelegd. Het duel tussen Lagerdorf en Krempe kreeg als einduitslag 00.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11