Zal ik gaan staan en ze bedanken?' IJshockeybond stelt regels op voor sponsoring van clubs TCaasuittvuistje' Nederlandse speelfilm? Tennisruzie grijpt verder om zich heen \rank Kramer in meerdere opzichten een opmerkelijk speler van FC Amsterdam (nuffelen en ïuilbui voor scheidsrechter jveel te veel 'erath en Vogts mg in litse selectie 'Wij zullen 1 november nooit vergeten' Jacques Koole overleden na training Bart Nijland in sectiebestuur betaald voetbal FC Utrecht rond met Pool Sadek Banks hoopt nog -fc iUW/KWARTET VRIJDAG 3 NOVEMBER 1972 SPORT T13/K13 fan onze speciale verslaggever «STERDAM Hij praat heel makkelijk, laat zich interviewen als- i dat naast het voetballen zijn belangrijkste tijdspassering is. Frank ier, dit seizoen bij iedere wedstrijd van FC Amsterdam wel voor een eigen alinea positief of negatief komt na de och- idtraining de spelerskamer annex bar van FC Amsterdam binnen. een aanval op de ijskast en zegt lachend: 'Toen zat ik bij lVIC en toen kwam ik bij Blauw Wit en nu zit ik dus bij FC 'Am- rdam. Zo, wil je nog meer weten?' Twfep broodjes rosbief en drie Ijken ijskoude limonade verder krijgt hij maagpijn en gaat naar iten om een frisse neus te halen. !n minuten later. 'Zo iets heb ik eens eerder gehad. Zo maar in- is verschrikkelijke maagpijn. Maar is zo weer over. Het zweet liep zo maar over m'n rug. Zo, kom ar op'. or ik bij Blauw Wit kwam had ik eens kontakten gehad met een fclub. Samen met m'n broer Eric ik bij Michels geweest. Ik wilde niet zo naar Ajax, ik was 17, 18 Ik wilde eerst de school afma- En wat betekende toen Ajax B. x was nog niet wat het nu is. Ik d het veel leuker om bij RKAVIC derde klasse amateurs, red.) in eerste te spelen. En het geld was niet primair. Nu is het dat veel >r. Nu zit ik nog op school en ik tbal. Ik studeer voor fysiothera- t. Dat is wel erg zwaar, maar ik het graag erbij. Ik hoef niet veel laten voor voetbal. Ik rookte en nk toch niet. Op zaterdagavond ga om elf uur naar bed. Waarom zou ip zo'n dag eerder gaan, als ik de ere avonden van de week ook d die tijd ga slapen. Wat ik wel Vroeger ging ik vaak naar het enland. Zo maar een paar weken Engeland, of zo. Dat moet je nu omdat je aan Amsterdam bent onden. Maar ik doe het wel met lier, anders was ik nooit zo gaan ballen'. tKEND TERREIN heeft samen met zijn broer Rob int Vitesse'22) het traincrsdiplo- DERBY (AP) Derbyshire .zoekt vrouwelijke scheidsrech- ers voor haar damesvoetbal- 'edstrijden. De club is tot de mclusie gekomen, dat manne- jke scheidsrechters dergelijke edstrijden niet aankunnen. Ie heren, die lid zijn van de :heidrechtersvereniging van et graafschap Derbyshire, zijn eschokt over de taal die de ïeisjes uitslaan. Zij vinden het ervelend geknuffeld te worden oor fraai gebouwde midvoors, ie een gunst voor hun elftal rillen en de scheidsrechters ijn helemaal nergens meer als en gestrafte speelster haar al- ersterkste wapen gebruikt een huilbui. Zodra zij hun voetbalschoenen anhebben verliezen deze meis- es al hun remmingen, zegt 'rank Harwood, de 34-jarige se- retaris van Derbyshire. )e taak, die de dames uitslaan oept herinneringen op aan rau- re kavaleristen. Sommige be ende scheidrechters plegen pelers lik op stuk te geven, naar als heer kan dat bij da- nes niet doen. 'erschil lende scheidsrechters reten niet wat zij moeten doen Is een speelster haar armen m hen heen slaat. Je kunt ze aarvoor gewoonweg niet straf- en. fevrouw Anita Mozley, secreta- is van de damesvoetbalhond an Derbyshire, is van oordeel, at de mannen het allemaal eel te zwart zien. lerlijk gezegd geloof ik, dat de nannelijke scheidsrechters niet nannelijk genoeg zijn. Indien voor de aftrap een hartig oordje met de elftallen spra- en zouden de speelsters pre- ies weten waaraan zij toe zijn. n elk geval is tot dusverre 'aar één meisje van het veld estuurd. 'Maar die had ook og gevochten', aldus mevrouw lozley. UtFURT (ANP) Helmut 'n heeft zijn selectie van 18 spe- waaruit het Duitse elftal gekozen dat op 15 november in DUssel- zal aantreden tegen Zwitserland, ndgemaakt. Sinds lange tijd zijn ln teruggekeerd Wolfgang Over- van FC Köln en Berti Vögts van 'ssia Mönchengladbach. Twee welingen, doelman Franke (Ein- >t Braunschweig) en rechtsbuiten fcf Geye (Fortuna Düsseldorf) aan de ploeg, die in juni m sel het Europees kampioenschap landenploegen won, toegevoegd, a won in het Berlijnse Olympisch 'jon met 3-0 van Schalke '04. Beer, dat en Horr scoorden voor Her- Jn Bremen wachtten 30.000 toe ters tevergeefs op de aftrap van oer Brcmen-Borussia Mönchen- oach. Scheidsrechter Quandeau ge- i e bet duel af wegens de mist. deelnemers 620.657. Bruto-inleg '1.330,—. Prljzenbedrag 589.801,59. 4ki cd0, dcrde prijs en premie ellc «MO. Eerste prijs achf winnaars, die ™'o 18.431,30 ontvangen. Tweede prijs 'nnaars, die elk 661,20 per kolom Wn. Derde prijs 2.491 winnaars, die I '9.10 per kolom ontvangen. ma D en C gehaald. Er kwam in de afgelopen wankele (fusieperikelen DWS-BlauwWit) transferperiode een aanbieding binnen van Roda JC. Bei de partijen wisselden eisen uit en verder kwam het niet. Achteraf is hij blij dat het niet is doorgegaan, omdat hij nu kennis kan maken met het voetbal iri de eredivisie. De eerste divisie was bij Blauw Wit al voldoen de verkend terrein geworden. 'Je merkt verschillen. Er wordt in de eredivisie minder onbesuisd gevoet bald. Wel fel hoor, maar echt gemene dingen heb ik nog niet meegemaakt. Het tempo is wel een stuk hoger, daar heb ik moeite mee gehad. Ik ben dikwijls gewisseld, weinig hele wed strijden gespeeld. Maar daar heb ik het niet zo moeilijk mee. Zoiets kan gebeuren denk ik dan. Meestal was het wel terecht. Het is ook in het belang van de andere spelers en dan accepteer ik dat'. BEDANKEN Ondertussen is trainer Pim van der Meent die op een bank z'n middagdut je lag te doen wakker geworden. Hij zegt over de keren dat het publiek luidkeels om Franic Kramer ging roe pen: 'Hij zat op de bank. De eerste keer zei hij 'Zal ik gaan staan en ze bedanken?', de tweede keer was het 'Dat is m'n familie. Ik heb ze alle maal een kaartje gegeven'. Frank Kra mer zelf: 'Ik heb meer delen van wedstrijden gespeeld dan hele. Dat interesseert me niet zo veel. Dat roe pen om mij was iets nieuws. Wel gek hoor'. Frank Kramer over de eerste keer dat hij werkelijk zich 'in de kijker' speel de, vorig jaar in een bekerwedstrijd met wijlen Blauw Wit BV tegen Feyenoord. 'Dat waren maar een paar akties. In de eerste helft ging het zeker niet .gewldoig. Adh gewel'diiig voetbal is het nu ook nog niet. Ik moet nu ook verdedigen. Dat gaat ten koste van individuele akties. Verdedi gen igaat mag niet helemaal goed. maar er wordt wel op getraind, met potjes één tegen één voor de training. Maar je laat natuurlijk nooit graag een bal hard tegen je opschieten'. Zijn-stijl van lopen, herinnerend aan dc beginperiode van Barry Hulshoff die ook altijd een hoge ruig opzette, vindt hij zelf voor verbetering vat baar. Maar het hoeft niet mooi te zijn om te zien, als het maar hard gaat. Zegt over het feit dat FC Amster dam niet oogt als een ploeg die uit het aantal aanvallen een hoog percen tage doelpunten haalt: 'We kunnen allemaal doelpunten maken. Bij een aktie op rechts ga ik even voorbij de tweede paal staan. Dan blijft er ook ruimte voor een opkomende speler over'. MEER GELD En over de sfeer bij FC Amsterdam al seizoenen lang een zaak waarop trots gewezen wordt: 'Iedereen heeft er gewoon erg veel zin in. Er is een goede sfeer. Er zijn geen groepjes, ik kan met iedereen even goed opschie ten. Het is plezierig maar fanatiek op de trainingen. Een partijtje onder ling, daar gaan we zeer serieus op in. We spelen om een gulden, rijksdaal der of een flesje limonade. Dan wordt er vinnig -gespeeld. Daar leer je ook 't meest van. De leeftijden spelen bij ons geen rol, de sfeer is gewoon goed. Ook toen ik nog niet getekend had. Dat veranderde er niets aan binnen het elftal. Je kunt ook zeggen, dat ik toen nog voor een goed kontrakt moest spelen (Van der Meent: 'Hij was ook niet de enige die nog niet getekend had') Ik heb de mogelijk heid open gelaten om in de tweede transferperiode op de lijst te gaan. Dat is dan om gewoon meer geld te verdienen. Niet twee of drieduizend gulden per jaar meer, maar een goed bedrag'. Over z'n studie: 'Als ik voor m'n dertigste een diploma heb ben ik er vroeg genoeg bij. Als ik tot m'n dertigste voetbal tenminste. Er moe ten gewoon een aiamtal moaglijkheden zijn, op verschillende doelen gokken. Niet zo dat je in een zaakje gaat zitten meteen als je klaar bent met voetballen. Dat trainersdiploma is niet een zekerheidsstelling. Het zal moeten blijken dat je beter bent dan een ander, nu er zo'n groot trainers- aanbod komt. Maar met alles is het zo dat je beter moet blijken te zijn'. PETER BLITZ Uit zijn Blauw Wit-tijd stamt het kontakt dat hij nog heeft met de psycholoog Peter Blitz, die zich voor sportmensen en hun problemen zeer interesseert. Regelmatig bezoekt Frank Kramer hem nog. 'Hij probeert nerveuze en gespannen mensen te hel pen. Je helemaal kunnen ontspannen. Het lijkt op hypnose maar het is het niet. Je moet je leren ontspannen. De eerste keer duurde het een half uur. Proberen bijvoorbeeld alleen je rech terbeen te ontspannen. Zo verder, ter wijl de tijdsduur terugloopt. Tenslotte zijn die bijeenkomsten niet meer dan een ogenblik, waarop je tot ontspan ning moet komen'. Pim van der Meent ineens: 'Frank, moet je vanmiddag niet naar school?' Kramer: 'Ik ben toch vanmorgen ge weest. Om half negen was ik ei al Ik heb m'n rooster hier afgegeven. Dat is makkelijk met de trainingstij den'. Van der Meent: 'Ik zeg: alleen goed studeren gaat samen met goed voetballen. Sommigen doen niet an ders dan voetballen. Maar je moet je leven ook afstemmen op wat er na dat voetbaülfen komt. Dat is belang rijk. Het moet in harmonie gaan. Anders is er niets meer als je uitge speeld bent'. RELAXEN Frank Kramer verder over Blitz: 'Je leert relaxen bij Blitz. Ik was er niet zo ontvankelijk voor. Niet storend nerveus. Je moet het doen als je er bij je werk of gewoon altijd last van ondervindt. Ja, ik heb er natuurlijk ook wel eens last van als ik het veld op kom. Dai ik zoals ze dat noemen helemaal vast zit. Alleen De Groot (ex Blauw Wit, nu HVS) doet het ook nog. Blitz was al langer bij Blauw Wit, voor ik er kwam'. Van der Meent: 'Cees van Slooten'. Kra mer: 'O ja, Cees van Slooten ook. Die heb ik het zo een beetje aangepraat. Maar je moet erin geloven. Als je dat niet doet, dan gebeurt er ook niks. Hij grijpt wel alles aan om het pro bleem op te lossen'. Frank Kramer later, op een oude bromfiets ('Er liep steeds een wiel van m'n scooter af, maar het ding staat nog voor de deur'), op weg naar huis, ook al om geld te halen om z'n rekening aan de spelers-bar te vol doen: 'Naar zo'n club als PSV zou ik wel willen, voor een .goed handgeld natuurlijk. Zo slecht ben ik toch niet op links. En de sfeer slecht? Dan kom ik die wel even beter maken'. RUUD VERDONCK Commissie speltechniek neemt ontslag AMSTERDAM Als direct gevolg van de ruzie tussen het bestuur van de tennisbond en een aantal topspe- lers, heeft de commissie 'speltechniek' van de tennisbond zijn functies ter beschikking gesteld. Dit is gedaan omdat de leden van deze vooraanstaande bondscommissie me nen, op de voorzitter na (het hoofdbe stuurslid ir. Th. Tienstra), dat de manier waarop het bondsbestuur in dertijd besloot de landenwedstrijd te gen Engeland voor het Koning Gustaaf bekertoernooi terug te trek ken, niet te accepteren is. De commis sie 'speltechniek' werd pas in kennis gesteld, nadat de telegrammen aan de drie opgestelde spelers al ontvangen waren. Max Dikker, secretaris-pen ningmeester van de KNLTB, zegt dat de commissie-'speltechniek' een com missie van bijstand is en dat dit betekent, dat de beslissingen in het hoofdbestuur worden genomen. 'Wij hebben toch op de bewuste vergade ring, waarop wij tot terugtrekking besloten, geprobeerd telefonisch in contact te komen met de voorzitter van de commissie (ir. Tienstra) en de secretaris (drs. Lijsen). Zij waren niet thuis, waarna onze bondsvoorzit ter, de heer Beek, gelijk de volgende Garantiestelling voor 40 000 tot 100.000 gulden en contractduur van 3 jaar OSLO (AP) De Noorse pers prees gisteren de Nederlandse voetballers voor hun grote over winning op de Noorse ploeg. 'Een schitterend Nederlands voetbalvertoon. De Noren had den niets in te brengen', aldus Affen Bladet. 'De tweede helft was een nacht merrie voor Noorwegen. Er hadden gemakkelijk nog meer dan negen doelpunten gemaakt kunnen worden', aldus dezelfde krant, die de wedstrij betitelt als 'e miserabelste van welk Noorse voetbalseizoen ook. november 1972 zullen wij nooit vegeten, 'want dit was de dag dat men ons in het Feyenoord- stadion te Rotterdam wegspeel de, ons aan alle kanten te vlug af was, en ons weglachte'. Frank Kramer (rechts) in actie tijdens het door FC Amsterdam gewonnen duel met AZ'67 in Alkmaar. Kramer passeert verdediger Mol. In het midden Dick Twisk. ochtend de heer Tienstra op de hoogte heeft gebracht. Deze stond achter onze beslissing en hij heeft op zijn beurt de commissieleden inge licht'. De afgetreden Geert Keyser, aanvoer der van het Nederlands team in de wedstrijd tegen België, over de zaak: 'Het gebeurde de laatste maanden steeds meer, dat onze suggesties en meningen op speltechnisch gebied door het bondsbestuur werden ge negeerd. Bovendien waren het be stuursleden die zich te veel met de speltechnische zaken bemoeiden. Het volkomen passeren bij deze laatste terugtrekking, van onze commissie, hangende een onderzoek naar het ge drag van een aantal topspelers tijdens enkele landenwedstrijden, is dus de aanleiding van het opstappen, maar niet de gehele reden. Het laatste ge val staat dus niet op zichzelf'. Ook mevrouw Berna Thung, eveneens lid van de commissie 'speltechniek', voelde dat er allerlei zaken, die de commissie aangingen, buiten commis sie 'speltechniek' om werden beslist 'Het lijkt wel of je onder curatele staat en nergens meer zeggenschap in hebt', zo meende zij. Naast Geert Keyser en mevrouw Thung zijn het verder Hans van Dalsum en mevrouw Nel van de Storm en in eerdere instantie de secretaris van de commis sie, drs. A. C. Lijsen, die hun functies ter beschikking hebben gesteld. De spelers die dinsdagavond door het bondsbestuur zijn gehoord naar aanleiding van vermeende misdragin gen tijdens de landenwedstrijden te gen België en West-Duitsland (Hor dijk. Hemmes, Fleury, Thung, Hajer en Laudin) zullen medio volgende week horen of er strafmaatregelen tegen hen zullen worden genomen en zo ja tegen wie. Van onze sportcorrespondent KERKRADE Trainer Jacques Koole van Roda JC is gistermorgen op weg van het oefenterrein van de Kerkraadse eerste divisieclub naar het kleedlokaal plotseling onwel geworden en overleden. De heer Koole had normaal de ochtendtraining van de spelers met een a-contract geleid. De ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren door hartverlam ming. De spelers en het bestuur van Roda JC waren gistermiddag ernstig onder de indruk van het gebeurde. Secreta ris Keanmerinjg: 'Jacques was aam zijn tweede oefenjaar bezig bij Roda JC. De resultaten van ons eerste team (op het ogenblik op de eerste plaats) moeten vooral aan de werkijver van hem worden toegeschreven. Het ge beurde is natuurlijk voor de spelers een psychische druk en wij weten niet of zij in staat zijn de morele klap op te vangen. Met de KNVB zullen wij ons in verbinding stellen om de competitiewedstrijd Roda JCVole- wijekers voor zondag eventueel uit te stellen', aldus de heer Kemmerling. Jacques Koole is 34 jaar geworden en laat een vrouw en vier kinderen ach ter. Voordat hij bij Roda JC in dienst trad speelde hij enige jaren voor DOS en werd daarna trainer van de zater dagvereniging VVOG en hulptrainer bij PSV. DEN HAA G(ANP) Bart Nijland, voorzitter betaald voetbal van de eer ste divisieclub Veendam, is bij enkele kandidaatstelling gekozen tot lid van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB. De heer Nijland, bestuurs lid van de federatie van betaald-voet bal organisaties (EBO), werd gekozen in de vakature ontstaan door de be noeming van mr. J. Hogewoning tot voorzitter van de profsectie. De vere nigingen FC Den Haag, HVC, TEL STAR, FC Utrecht, Veendam en Wa- geningen hadden hem kandidaat ge steld. UTRECHT (ANP) FC Utrecht is 'rond' met de Poolse spitsspeler Jirzy Sadek. De Pool die in de afgelopen week zowel bij F C Utrecht als bij Feyenoord is getest, heeft overeen stemming bereikt met de club uit de Domstad. Nog deze week keert de 28- jarige Sadek naar Polen terug om de nodige formaliteiten te vervullen. Er blijft echter nog één maar, nl. krijgt Sadek toestemming van de Poolse re gering om in Nederland te spelen. STOKE (ANP) Gordon Banks, de doelman van Stoke City die bij een auto-ongeluk ernstig is gewond aan zijn rechteroog heeft tegenover Engel se verslaggevers verklaard, dat hij hoopt nog vele jaren te kunnen voet ballen. Het was de eerste maal sinds het ongeluk dat Banks verslaggevers aan zijn bed te woord stond. Banks, die 34 jaar oud is, weet nog steeds niet of hij het licht in zijn oog zal moeten missen. Het oog is beschadigd door glassplinters. Deskundigen heb ben verklaard dat er vijftig procent kans is dat hij weer zal kunnen zien. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Zelfs in de ijshoc- keybond, toch niet de organisatie die faam heeft verworven dankzij een progressief beleid, wordt nu overwo gen paal en perk te stellen aan de 'verkoop' van verenigingen aan het bedrijfsleven. In de recentelijk gehou den jaarvergadering annonceerde het bondsbestuur een nog niet uitgewerkt voorstel, dat de grote mate van pluri- forme-sponsorcontracten bestrijdt. Be paalde ontwikkelingen hebben het bondsbestuur wakker geschud en doen beseffen dat in financiële zorgen ver kerende clubs zich te goedkoop op de sport-reclamemarkt aanbieden. Het meest frapperende voorbeeld is het contract dat de Haagse vereniging HIJS enkele weken geleden sloot met een commercieel radio-station. Sinds dien voert HIJS in de naam als achtervoegsel de aanduiding van het radio-station mét golflengte: Veronica 538. De directie van Veronica legde de belangstelling voor HIJS als volgt uit: 'IJshockey is een flitsende sport en wij brengen een flitsend program ma. Vandaar' Een onnozele frase. Nog onnozeler is de houding van het bestuur van HIJS zelf. HIJS accepteerde Veronica in zijn naam, omdat het radio-station de club in het komende jaar gaat promo ten via dagelijks uit te zenden spots. Meer niet. Er wordt weliswaar ge steld, dat de waarde van de spots enkele tonnen bedraagt, maar wie laai zich door advertenties naar het stadi on leiden, als daar geen kwaliteit ADVERTENTIE geboden wordt? En juist met geld van een sponsor kan de kwaliteit gekocht of aangetrokken worden. De secretaris van de IJshockeybond, Van Rijswijk, koestert eveneens zijn bedenkingen tegen dergelijke contrac ten. Hij zegt: 'Zoals HIJS gesponsord wordt, is geen sponsoring. Wij als bond hebben de club Voorlopig toe stemming gegeven tot een naamwijzi- ging. We verwachten binnenkort het contract ter inzage. Als het voor ons niet acceptabel is, zullen we niet schromen de klok terug te draaien. Zoals de zaken nu liggen heb ik de indruk dat ons voorlopige 'ja' niet geëffectueerd wordt'. De voorzitter van HIJS, Han van der Heijden: 'Dat is nieuws voor mij. Opzienbarend nieuws zelfs. Want in de jaarvergadering voerde de heer Schweers, de voorzitter van de bond. ons als voorbeeld aan van een juiste manier van sponsoring. Ik betwijfel overigens of de bond hier kan ingrij pen. Als we naar een notaris stappen, kunnen we voor pakweg 25 gulden officieel onze naam laten veranderen. Nu is dit niet de meest sympathieke weg, maar het kén'. Ander inspirerend feit om een model contract uit te schrijven, is de ont wikkeling van Den Bosch. Vorig jaar kwam Den Bosch nog uit onder de naam Mars, maar nu na de affaires rond dat bedrijf kon de club zich weer op de markt werpen en dook een bierbrouwerij op. Van Rijswijk: 'Dat is uiteraard niet bevorderlijk voor de duidelijkheid. Ik weet tenslot te niet meer wat bij wat hoort'. Den Bosch-secretaris Pols: 'Dat realiseren wij ons ook. In de toekomst zal ons beleid daar ook op worden afgestemd. Maar we zaten plotseling in een dwangpositie en hebben toen een sponsor voor één jaar aangetrokken. Dat was de wens van het bedrijf, dat in deze tak van sport nog geen enkele ervaring had opgedaan. Rond januari zullen wij ons weer rond' de tafel scharen om te zien of het contract gecontinueerd kan worden. Maar nog maals: we moesten toen snel beslis sen. De begroting liet een gat van 40.000 gulden zien. Dat moest gedicht worden'. Het contract-ontwerp van het bonds bestuur zal gebaseerd worden op ga ranties voor exploitatietekorten. Van Rijswijk: 'Wij denken vooralsnog aan een bedrag van 40.000 tot 100.000 gulden. En met een minimale loop- duur van drie jaar met een opzegter mijn van één jaar om de clubs in de gelegenheid te stellen zich weer op de reclamemarkt te kunnen oriënteren. We kunnen het niet toestaan, dat clubs zich te goedkoop presenteren en dat er voortdurend van naam veran derd wordt. Het gebeurde me laatst dat ik een sponsor-contract opvroeg en de desbetreffende bestuurder zei: 'Ik zal aan het bedrijf vragen of hel mag'. Nou ja, waar blijf je dan. Een sponsor is geen lid van dc bond, maar krijgt wel een steeds grotere invloed. Dat is onaanvaardbaar'. Het sponsorprobleem zou niet be staan, als dc clubs zich zelf zouden kunnen bedruipen, maar dat is onmo gelijk, of wordt onmogelijk gemaakt door de jacht op prestaties, waarin de clubs gedreven worden door prestige- gevoelens, zich hebben gestort. Secre taris Pols van Den Bosch: 'Zonder sponsor kunnen wij eenvoudig niet draaien. Den Bosch trekt zo ongeveer een twaalfhonderd toeschouwers per wedstrijd. Die brengen te weinig geld in om de uitgaven sector te bestrij den. IJshockey is een dure sport. Je zit met enkele profs; de kostbare uitrusting: de dure trainer. Die uitga ven moeten worden beschouwd als investeringen, als je er van uitgaat dat ijshockey zich kan ontwikkelen als een van de populairste sporten. Ik was in het voorjaar bij het wereld kampioenschap in Tsjechoslowakije. Daar zitten dan 18.000 toeschouwers, die grif 25 gulden voor een plaatsbe wijs neerleggen. Kijk, dan kan een club zelfsupporting zijn, maar dat is nu nog onmogelijk'. STAND EERSTE DIVISIE Tilburg Tr. Nijmegen Rank Den Bosch Smoke Eaters Thlalf HIJS 2 2 0 0 4 19-8 2 2 0 0 4 14-8 2 10 12 12.9 1 0 0 1 0 3-6 1 0 0 1 0 4-11 2 0 0 2 0 6-16 We denken er ernstig over. De ene Nederlandse film na de andere barst los - daar willen we niet bij ontbreken. Misschien maken we 'Geen paniek, er is nog meer inde keuken' of 'De inbreker lustte Leidse' of 'Wat proef ik?'. We moeten wel, want tegenover 'Turks fruit' mag de Nederlandse kaas geen verstek laten gaan. Bovendien: kaas uit't vuistjes- is de enige filmster die onaangekleed door elke keuring komt... JOHN linse L

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13