Pas over tien jaar een nieuw raadhuis Voordeelaktie Voor uw Veiligheid Agenda voor Leiden J Intrede in gerefkerk van Woubrugge Minder panden slopen voor verbetering van kruispunt Hazerswoude Vier auto's geramd Dankstonden C.N.V. Bollenstreek voor een federatie Begroting van Lisse sluit SCHEIDEN... EN NU? HET NIEUWE KAMER PLANTEN BOEK Correspondentschap Koudekerk a.d. Rijn Deense patio-bouw in Poelwaaydreef De nieuwe kleuren Heugalux tapijttegels (1973) Smit's woninginrichting voor alle OPEL en VAUXHALLRIJDERS HET MOTORHUIS MERKARTIKELEH legen SPOTPRIJZEN n.v.HET M0T0RHUIS TROUW/KWARTET DINSDAG 31 OKTOBER 1972 REGIO Haarlemmermeer kam pt met ruimtetekort HAARLEMMERMEER In een nota over het beleid ten aanzien van de huisvesting van de ge meentelijke bestuursorganen van de gemeentesecretarie en - diensten en bedrijven, zeggen b. en w. dat het zeker nog tien jaar zal duren voor een nieuw raadhuis kan worden gebouwd. De kosten hiervoor worden op ruim vijftien miljoen gulden begroot. De eerstvolgende jaren zullen oplossingen moeten worden gevonden de verschillende diensten zolang elders te huisvesten. Een aantal afdelingen zijn nu al bui ten het raadhuis ondergebracht. Met name de financiële dienst heeft tot 1 juli 1981 ruimte gehuurd in gebouw 'De Deining'; de afdeling onderwijs zit in ieder geval tot 1 maart 1973 in een gehuurd pand aan de Hoofdweg en de afdeling ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en eigendommen heeft enkele kamers ter beschikking boven een winkelpand. De bouwtech nische dienst, openbare werken en de brandweer zijn op hoogst gebrekkige wijze gehuisvest in ten dele provisori sche bouwsels op de gemeentewerf aan de Manegelaan en de Burgemees ter Pabstlaan in Hoofddorp. Al deze gebouwen zijn veel te klein. De inspectie voor het onderwijs en de dienst voor sport- en jeugdzaken zijn LISSE Vermoedelijk onder invloed van drank ramde een Lissenaar in de nacht van zondag op maandag vier geparkeerde auto's bij het kruispunt Broekweg-Geraniumstraat. In één van de geparkeerde auto's was nog iemand aanwezig, die met verwondingen naar een zie kenhuis moest worden vervoerd, evenals twee personen in de auto waarmee de botsingen werden veroorzaakt. De bestuurder zelf bleef ongedeerd. Twee auto's waren total-loss, twee andere zwaar bescha digd. WOUBRUGGE Na ruim drieëneen half jaar mocht de Gereformeerde Kerk zondag weer een eigen predi kant ontvangen. Na in de morgen dienst als predikant bevestigd te zijn door ds. G. Hengeveld uit Amersfoort hield ds. J. Huizebosch zijn intrede- predicatie. Als tekst voor zijn preek had ds. Huizebosch gekozen de eerste 6 ver zen van psalm 139. Wie kent de diepste gedachten van zijn naaste? Dat doet die 'Gij' uit deze psalm, beter dan een verre Hij. Ook Luther heeft dit begrepen en werd er door aangesproken. 'Ik wil hier voor de gemeente belijde nis doen van mijn geloof. Kan men iets ervaren van God? Onze God doet zich kennen in de omgang met men sen. Ik ben er van overtuigd, dat hij Intens contact met ons zoekt. Onze God is geen Alziend Oog, maar is onder ons als levensadem; overal maakt Hij ruimte voor ons. Hij spreekt mensvormig tot ons. Mijn vrouw en ik zullen ons vastklampen aan die grote Kenner van psalm 139, ons samen stellen onder Gods oordeel. We dienen ons ook te laten kennen door God, die rekening houdt met wat Jezus heeft gedaan in leven en sterven. Tegelijkertijd gerechtvaar digd, tegelijkertijd zondaar. Het eeu- wige leven komt tot ons als een loflied, dat eindigt in een gebed'. Namens kerkeraad en gemeente sprak de heer Ph. Eskes. Ds. Buitenhuis van Bodegraven sprak een welkomst woord namens de classis Rijnland. Ds. Franken vertegenwoordigde de plaat selijke kerkgenootschappen. Wegens familieomstandigheden van de burge meester werd namens het gemeentebe stuur het woord gevoerd door wethou der drs. Faber. ondergebracht in garages; de sociale dienste moet zich behelpen met (te kleine) ruimte in de sociale werk plaats 'De Schutse' en in kantoorwa gens en in enkele lokalen boven een school. Het gemeentelijk gasbedrijf tenslotte vindt men in een houten gebouwencomplex in Badhoevedorp. B. en w. zeggen dn de nota dat voor vrijwel alle gemeentelijke diensten binnen afzienbare tijd een definitieve oplossing kan worden gevonden. Een hoge prioriteit geniet de vestiging van de bouwtechnische dienst, de dienst openbare werken en de brand weer in een gebouw dat op een ter rein van deze diensten zal worden gesticht en door de gemeente kan worden gehuurd. Een schetsplan voor dit kantoorgebouw is al gereed. Voor Hoofddorp is een besteksklaar plan gereed voor de bouw van een open baar bibliotheekgebouw, waarin de so ciale dienst vermoedelijk binnen twee of drie jaar, definitief kan worden ondergebracht. In de nota is tot uitdrukking gebracht dat over ongeveer tien jaar een nieuw raadhuis, dat volgens de richtlijnen niet mede ruimte behoort te bieden aan bepaalde gemeentelijke diensten, in Hoofddorp zal moeten verrijzen. 'Het zou niet van een wijs beleid getuigen als nu zou worden getracht de totstandkoming ervan, hetzij door volledige nieuwbouw, hetzij door bouw in fasen, te forceren, gelet op de financiële ruimte die er is of beter gezegd niet is', aldus b. en w in de gegeven situatie lijken aanvaardbare mogelijkheden aanwezig om de secre tarie-afdelingen voor een periode van nog ca tien jaar op bevredigende wijze te huisvesten. Overigens is in het bestaande raadhuis een verbou wing in volle gang. WOUBRUGGE Woensdag 1 novem ber wordt in beide kerken de dank- stond voor het gewas gehouden. Herv. Gemeente: 7.30 uur, ds. Franken. Ge ref. Kerk: 7 uur ds Huizebosch. LISSE In gebouw Salvatori te Lisse werd een bijeenkomst gehouden van alle afdelingen van het C.N.V. in het rayon bollenstreek. De heer Hen driks merkte op, dat dit een belan grijke zaak is waarbij de toekomst van het C.N.V. in het geding is. Het NKV en NVV hebben al besloten ingaande 1 januari 1973 een federatie te vormen. Er werd op gewezen, dat federatie géén fusie is en iedere Vak centrale in de Federatie haar voor waarden kan stellen. Over de positie van het CNV werd gezegd, dat men zich te allen tijde als christelijke vakbeweging wil laten inspireren door het evangelie. Met grote meerderheid werd vóór deelneming aan de federatie gekozen. LISSE De gemeente Lisse heeft voor 1973 de eindjes weer aan elkaar kunnen knopen, maar daarvoor waren wel enige belastingverhogingen nood zakelijk. Het college stelt de raad voor om de volgende belastingverho gingen toe te passen: a. straatbelasting van 17 pet naar 25 pet van de belastbare opbrengst ge bouwd. méér opbrengst 92.000. b. rioolbelasting van 15 pet naar 25 pet van de belastbare opbrengst ge bouwd, méér opbrengst 102.000; c. reinigingsrechten van 24 per ge bruiker-perceel (zelfstandig gezin) tot 30 méér 30.000. d. opcenten pers. belasting van 200 naar 300 méér 41.000, totaal 265.000. Commando-overdracht bij het MEB OEGSTGEEST Gistermiddag heeft overste H. A. Rijks, kapitein-luitenant ter zee Elektronische Diensten, op het terrein van de Marine Eelktronische Bedrijven te Oegstgeest het comman do overgenomen van kolonel E V. Glaser, die in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd de dienst heeft verlaten. HAZERSWOUDE De materie met betrekking tot de verbetering van het kruispunt Provinciale weg no. 22 (Ge- meneweg-Dorpsstraat is al een reeks van jaren onderwerp van bespreking geweest. Hoewel de besprekingen niet direct leidden tot reële mogelijkheden voor een oplossing hebben zij zeker bijge dragen tot het feit dat de situatie ter plaatse van het kruispunt een onder werp van diepgaande studie is gewor den, bij welke studie zowel de bevol king (via hearings) als het provincia le- en gemeentelijke bestuur in hoge mate betrokken zijn geweest, aldus B. en W. Er bleken vier mogelijkheden te zijn: reconstructie van het huidige kruis punt nml.: a. een ingrijpende oplossing volgens het ontwerp-bestemmingsplan Dorp oost; b. een eenvoudiger oplossing, waarbij minder panden behoeven te worden aangekocht en gesloopt; alternatief 2: een nieuwe kruising, voorzien van verkeerslichten, c.a. 150 meter ten zuiden van de Dorpsstraat. Het bestaande kruispunt zou dan wor den opgeheven en de beide' delen van de Dorpsstraat worden met een fiet sers- voetgangerstunneltje met elkaar verbonden, waarbij er naar zou moe ten worden gestreefd, de tunnel op een dusdanige wijze te construeren dat de fietsers niet zouden behoeven af te stappen; alternatief 3: een nieuwe kruising met verkeerslichten ten zuiden van de al gemene begraafplaats. De beide delen van de Dorpsstraat zouden dan op dezelfde wijze met elkaar worden ver bonden als bij alternatief 2, met dien verstande dat bij deze oplossing een 'befietsbare' tunnel nog wenselijker zou zijn; alternatief 4: een oplossing waarbij Hazerswoude door middel van een T- aanslu'iting en een brug met de ver diepte secundaire weg no. 22 verbon den zou worden. Alras bleek dat bepaalde oplossingen voor het merendeel louter op finan ciële gronden niet voor realisering in aanmerking konden komen. Zo bleek van de zijde van de Provinciale Wa terstaat bezwaren te bestaan tegen de alternatieven la, 3 en 4. B. en W. zijn van mening dat de oplossing onder 2, een te groot offer zal vragen niet zo zeer vanwege de kosten doch veel meer wegens de aantasting van de groenvoorziening. Realisering van deze oplossing zou juist een van de meest pittoreske delen van Hazerswoude-dorp een haast onherstelbare schade toebrengen. Wanneer men bedenkt dat een oplos sing onder alternatief lb voor de gemeente geen enkel financieel offer met zich brengt, zal het duidelijk zijn dat de voorkeur van B. en W. evenals die van de commissie voor de planolo gie, uitgaat naar de oplossing lb. DINSDA GJ1 OKTOBER LAK-theater, Levendaal, 8.15 uur: 'Thuis werk en alleen voor mannen' (2 keiharde eenakters door het Amsterdams Toneel). Museum Oudheden. 8 uur: drs. H. Sarfatij over 'De opgravingen op de Woerd te Valkenburg'. Leiderdorp, hervormde kerk, 8.15 uur: Trio Louis van Dijk (afd. K. en O. Leiderdorp). Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38, .730 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jeugd. Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij, spreekuur over parttimewerk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 1 NOVEMBER Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: caba ret Tingel Tangel. Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuu rsoc. raadsvrouw. Stadhuis, 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal, 8 uur: Ex Animo met oratorium 'Paulus' van Mendelssohn, Ank Reinders sopraan, Elis. Cooymans alt. Marius van Altena tenor en Max van Egmond bas. Utrechts Symfonie-Orkest. Het geheel o.l.v. Herman de Wolff. Het Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9, 8 uur: Het provinciale wegenplan. Gaat de Leldse Baan toch door? Sprs. W. J. ter Keurs en H. A. Udo de Haas, leden van de werkgroep Milieubeheer aan de Leldse uni versiteit. VRIJDAG 3 NOVEMBER Filmzaal Academie, 11.15 en 12.45 uur: drs. A. Porta A'dam over 'De positie van de r.k. kerk tijdens en na de burgeroorlog in Spanje' (hlst. disputen Robert Fruin en P. C. Hooft). Rapenburg 24, jazz-zolder Hot House, 22 tot 2 uur: jazz-soci5teit. Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met 'Pitten' van Heyermans. ZATERDAG 4 NOVEMBER Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg 11, 4 tot 6 uur: receptie t.g.v. 40-jarig bestaan Eerste Leldse EHBO-brlgade. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: Zo'n meisje m in je binnenzak te stoppen (ondeugend blijspel van Hugo Herbert, met Jennifer Willems, John Lanting, Peter Aryans en Jan Juray) FILMS TOT 2 NOVEMBER Camera: 'De vier vuisten van de duivel' 14 Jr. Dag. 19 en 21.15 uur en do, vr, ma en di 2.30, Matinee 'De zotte wereld van Laurel en Hardy', a.l. za en wo 2.30 en zo 2.00 en 4.15 uur. Nachtv. vr.-za. 23.30 Bonny and Clyde. Lido: 'Hunting Party', 18 jr. Studio: 'De revolutionair' 18 jr. Beide films 14.30, 19 en 24.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur. Luxor: 'De Peetvader' 14 jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. Trianon: 'Zeg n jr. Dag. 19 en 16.45. Rex: Laurence van Arable. Dag. en zo. 14 en 19.30 uur. APOTHEKEN Apotheek tot 3 november: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7 en apotheken Leider dorp en Oegstgeest. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cologlc: Voor patiënten van d Gynaecologie en voor zwangeren: van 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de dag geen bezoek. Bezoek PraematureL ling (alleen voor ouders) dhisdag niet wo, do en vrij van 18.3-18.45 van 15.00-15.15 uur. Dlaconcssenhuls: 1ste klasse dagelijks: 1 lvei 12.00 uur. 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uil- egE en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur; derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur maandag, woensdag- en vrijdagavond 19.00 uur. LEIDEN St. Elisabethziekenhuls: Vol m-j senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 «c 18.45-19,30; 2e klasse, dagelijks van II. en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kru deling: 3e klasse, 15-16 en van 18.45- uur; 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders); en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezet beperkt tot drie kwartier). TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. schappen uit de 17e eeuw. Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singt! ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17J t.m. 22 okt, Leo van den E ckel, grafli tekeningen. 20 okt. tot 26 nov. Landscl uit de 17e eeuw. Rijksmuseum voor Oudheden: Rapenbi ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 uu:| tiens laffaire, kleine expositie van C pollion le Jeune, die het oud-Egypt schrift, de hiërogliefen, ontcijferde. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steei 1, ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-171 Fai-La Zeilen in de Zuidzee, beeld y ontwikkeling van de boomstamkano ni Katamaran. Galerie Heuff: Hoflaan 7, Wassenai. t.m. za 10-17 uur: Dolf van Leggelo aquarellen en tekeningen en Jan van met keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie van der Vllst: Botermarkt 3, za 9-18 uur. Tot 1 nov., Anp Smit schilderijen. Donderdag 2 november: De ontwil van de Ned erlandse landschapschlldi in de 17e eeuw' door drs R. R. de H museum 'De Lakenhal'. Aanvang 8 uur, kn en. U' r Natuurlijk is een Kamsteeg-Occasion ook weieens kapot. Alleen niet zo vaak. kamsteeg ANGELA REED Overwegingen en gevolgen voor de vrouw Informatie en adviezen voor vrouwen die in ernstige hu welijksmoeilijkheden ver keren en een scheiding overwegen. Met een lijst van Nederlandse Instellin gen die verdere hulp kun nen bieden. Verschenen In de Ouders van Nu bibliotheek. Prijs 15,90. Verkrijgbaar In de boekhandel. L J. VEEN WAGENINGEN Het is ons, redactie van de Nieuwe Leidse, nog steeds niet gelukt, een correspondent voor de plaatselijke berichtgeving in Koudekerk aan den Rijn te vin den. Herhaalde pogingen heb ben, ook bij andere bladen, geen resultaat gehad. In ver band daarmee verzoeken wij se cretarissen van verenigingen hun berichten voorlopig recht streeks naar de redactie in Lel den te zenden, postbus 76. Wie belangstelling heeft voor een correspondentschap, ter verzor ging van het plaatselijke nieuws, of wie ons op het spoor van een geïnteresseerde kan brengen, gelieve zich spoedig met de redactie in verbinding te stellen: 31441, 20388 of 23990. LISSE Zaterdagmiddag werd in Lisse een 'Deense middag' gehouden. Tal van genodigden (waaron der vele leden van de gemeenteraad) brachten een bezoek aan de Poelwaaydreef in de Poelpolder, waar onlangs een aantal woningen van het type patio-bouw tot stand kwamen; dit alles naar Deense ideeën en uitvoeringen. Dit alles Is overigens bestemd voor eeo geselecteerd publiek: de bungalows kosten rond de 120.000.—. PLANTEN IN KLEUR Ideale handleiding voor de verzorging ven uw bloemen en planten in huis. Tweehon derd soorten in natuurge trouwe kleuren. U herkent ze In één oogopslagl Nauw keurige adviezen. gebonden f12.60 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNINQ WAGENINGEN hebben wij in huis. Nu nog mooier als voorheen, komt U ze zelf maar bekijken. Omdat wij nog van de oude kleuren hebben, ruimen wij die op tegen sterk verlaagde prijzen. Nu zolang de voorraad strekt, per tegel 50 x 50 cm 6.45 per stuk (normale prijs 9.20). Alleen in de kleuren grijs, cognac, rood, blauw, groen en petrol. Alles le keus met de bekende 5 jaar garantie. Mare 98 - Leiden - Telefoon 23913 (waarborg door kwaliteit) biedt u aan 1. BOSCH mistachterlicht, incl. BTW en vakkundige montage v.a. Normale prijs 60.50 2. ACHTERRUITVERWARMING incl. BTW en vakkundige montage Normale prijs 76.00 3. COMBINEERT U deze twee aanbiedingen dan hebben wij een nog voordeliger prijs en wel Deze bliksemaktie is tijdelijk! Van 1 t/m 15 november. LEIDEN, Hoge Rijndijk 5 Tel. 01710-20541 KATWIJK, Ind.terrein 't Heem Tel. 01718-71046*

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4