Donja Saskia en haar prins eoeo Pracht-collectie prenten bij Borzo W Liedjes van Willy Corsari Pessimistisch Coördinator neemt ontslag Vrije Geluiden gaat in prijs omhoog TROUW/KWARTET DINSDAG 24 OKTOBER 1972 BINNENLAND /R ADIO EN TV T4/KI MARY PERKINS HI4 16VÊRN2°v\' P^jëfL ÊêlS SCUULOI& 1 hip v-^~ WAAST ftotr MAK&+J HST 1 ik Flt-M VSZJiU LIS H£l£-< Ml; ^ELKH eiuSA MUI TA Wol m. Ui c-p ■K'v'i LOWIETJE Een goede gewoonte, eigenlijk al een beetje traditie, die jaarlijkse prenttentoonstellingen van de Kunsthandel Borzo aan de Verwer- straat 21 in 's-Hertogenbosch. Nederlandse grafiek uit vier eeuwen, met de nadruk op de 17e en de 19e, bladen, die je in 't algemeen al leen maar in de prentenkabinetten van de musea aantreft, maar die hier dan ook nog eens te koop zijn. IN DEGOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. r— 265 Juffer Ursel staat te glimmen achter haar toonbank O, wat een vreugde, wat een trots! Wat een scho ne verrassing op de vroege morgen! Zc knikt Scheve Tinus, die aan de andere zijde staat, toe, zo vriendelijk ze maar kan. 'Zeker! Zeker!' Ze is alleen thuis. Anne Marie is een bood schap gaan doen. En natuurlijk die twee wilde blagen van de bakker zijn haar achterna gehuppeld hebben haar ieder aan een arm gepakt! Ze zijn dol op haar. Maar het treft, dat juffer Ursel nu alleen thuis is, het rijk alleen heeft.Zeker, zeker, Tinus!' Als die hoge heer zo graag een baard mannetje heeft, wil zij het hem met vreugde afstaan. Jammer, dat hij laatst toen hij voorbij kwam rijden haar mooie. Goude Gaper niet heeft gezien.'Zeker, ik wil het de hoge Maarschalk met alle liefde geven, 't Is vreemd, Tinus, maar al die hoge he ren zijn altijd zo beleefd en zo keurig en zo voorkomend tegen mij. Maar ik weet ook, hoe je met hem moet omgaan. Och, als je zelf ook zo keurig bent en zo beleefd doe je dat als vanzelf, nietwaar. Tinus? Kom maar, kom maar even mee na.nr binnen. Tinus. In een rubriek als deze gaat het meestal over kwaliteit en over namen maar zelden over prijzen. Zeker niet als het over namen gaat, die begrip pen zijn geworden Remibnandt b.v. of Ferdinand Bol, Lucas van Leyden, Adriaan van Ostade, Jan Saenredam of wat meer naar onze eigen tijd toe, J. B. Jongkind, George Breitner, de Is- raëlsen of de Marissen. Toch behoren over 't algemeen juist de bezoekers van grafiektentoonstel lingen tot de categorie van de echte liefhebbers en 't Is zeker practisch als die van tevoren weten dat er naast die Rembrandt van 8500 gulden ook bladen voor een paar honderd gulden en zelfs voor enkele tientjes te koop zijn. Om bij Rembrandt te beginnen: in 's- Hertogenbosch hangen niet minder dan zeven etsen van zijn hand. Er is er een, 'Abraham en Isaac' (ca. 1637) een uniek exemplaar, afkomstig uit de collectie van de Saksische vorst Au gust II, die, zoals al aangetipt, 5500,- kost, maar er is er ook een 'Kop van een oude man met baard', voor 1500,-. Wat me opviel was, dat er invergelij- king met vorig jaar weinig merkbaar is van echte prijsstijgingen: bepaalde bladen, die toen ook geëxposeerd wer den waren niet duurder geworden. Nog een paar voorbeelden. Adriaan van Ostade er zijn er 26 loopt van 250 tot 3500 gulden een erg mooie Ferdinand Bol. 'Het offer van Gedeon' 1200 gulden en een zeer bij zondere 16e eeuwse gravure van Cor nells Massijs kost 350 gulden. Voor 35 gulden koop je geen goede nog niet eens een slechte, reproduc tie. maar wèl een Rambrandtiek 'Oos ters winkeltje' van Marius Bauer: Breitners zijn er al voor 275 gulden; een portret van mevr. Aleöda Israels KARELTJES GROTE AVONTUUR 54. 'Kom, ik ga weer eens aan het werk', zei de rare koffermaker 'Mis schien lukt het me deze keer. Gaat U even mee naar de werkplaats kijken?' Smidje Verholen volgde hem en sa men liepen de mannen een welvoor ziene tlmmerwinkel binnen, vol prachtig gereedschap. 'Weet U wat U nu eens moest doen?' zei smidje Ver holen, die een idee kreeg. 'U moest eens om hulp vragen aan de tovenaar! Er loopt hier toch zo'n kunstenmaker rond, die over allerlei machten be schikt'. De koffermaker zocht een mooie plank uit en zette er de zaag in. 'Allemaal tot uw dienst, meneer Smit van Holen', zei hij. 'Maar zwijgt U alstublieft over die kwal van een tovenaar! Hij is een nare, zure treiter kop, die lederen afbeult en liever ontploft dan iemand de helpende hand te bieden. Gistermiddag bij voor beeld, hè, toen kwam-ie nog hier en vroeg-le me bars of ik soms een aangespoelde vreemdeling had gezien. Als ik hem dat niet onmiddellijk kwam vertellen, dan kon ik een pak tovenaarsransel toe krijgen! Ma..- b .be..bent U m..m..misschien z..zelf die aangespoelde vreemde ling..?' De malle kerel keek de smid angstig aan en kreunde: 'O gom- perdepippel nog eens aan toe! Dat FERDNAND C Bijbeltegels verlengd OTTERLO De tentoonstelling van bijbeltegels In 'It Noflik Ste' te Otterlo is verlengd tot en met vrijdag 27 oktober. Zij omvat 165 antieke tegels, inclusief enige tableaux afkomstig van 40 bruikleengevers, waaronder een aantal musea uit binnen- en buiten land. moet ik onmiddellijk aan de tovenaar gaan vertellen!' 'Dat zult U wel uit uw hoofd laten!' zei de smid. 'Nee meneertje! U blijft rustig thuis en doet net of U niks niemendal gezien hebt! U moet maar in U zelf denken, dat U uw hart eens stevig hebt kun nen uitstorten! Dat is ook wel wat waard, dunkt me!' 'Goed, meneer Smit van Holen', zuchtte de kofferma ker. 'Ik zal U nu uitlaten en voor de rest vergeet ik U wel. Volgt U me maar...' Het tweetal verdween weer uit de werkplaats, doch wat zien wc.Daar komt warempel dat ge heimzinnige mannetje met dat alpino petje een grote kist uit. door P. J. Risseeuw —41— 'Ik zal altijd bereid zijn Uwe Excel lentie van dienst te zijn', antwoordde Marguérite. 'Op iedere manier, die u van mij vraagt'. 'Als chatelaine van het toekomstige paleis Vrijburgh krijgt u een waardi ger omgeving dan deze hier', zo beëin digde de graaf het gesprek. 'Hoewel u iedere omgeving, waarin u verkeert, iets van uw eigen charme verleent'. Met de lachende opmerking: 'Er zal natuurlijk eerst een brug naar de toekomst moeten worden geslagen', vertrok Johan Maurits. Nog lang had Marguérite naar het land van de toekomst staan staren. Haar vaders advies, door bezorgdheid voor haar gezondheid ingegeven, luid de: naar Europa terugkeren. Ze zou het dus niet opvolgen. Gastvrouw In zijn huis. Chfltelaine in zijn paleis. Hoe bedoelde hij dat? Wat had ze zelf bedoeld toen ze zei: 'Op Iedere manier die u vraagt wil ik u van dienjt zijn?' Een brug naar de toekomst, maar welke? Een eenvoudige domineesdoch ter werd nooit de gemalin van een prins of een graaf. Maar tot die andere dienst, waartoe niet-wclgebo- ren vrouwen zich soms uit liefde leenden, kon zij als domineesdochter zich immers niet verlagen? Was dat geen onjuiste uitdrukking? Kon een vrouw zich verlagen door de man die zij liefhad te dienen op de manier, welke hij haar vroeg? Ook Saskia Vondelinge, die maanden later door de Marguérite Soler in vertrouwen werd genomen, wist het antwoord niet te geven dat de predi kantsdochter nodig had. Over de manier, waarop de graaf in die eerste weken zijn dagelijks werk op zich nam, werd Saskia later inge licht door Karei Tolner. Meestentijds keerde hij goedgehu meurd van zijn ochtendrlt terug en dan vond hij zijn secretaris gebogen over een stapel missiven. 'Wat rit je daar weer met al die papieren? Laten we maar direct be ginnen. Als ik me niet vergis zijn er weer de nodige en onnodige kerkza ken bij'. 'De heren predikanten hebben uitge vonden dat ouderlingen niet alleen goed gereformeerd moeten zijn, doch ook in handel en wandel goed be kend. Ze mogen dan niet langer dan twee jaar in het ambt blijven', 'Uitstekend', zei Johan Maurits. 'Als ik een bezwaar zie is het dit: zullen er bij zo snelle roulatie voldoende goede gereformeerden van goede han del en wandel beschikbaar zijn? Nu ja, dat doet er voorlopig niet toe. We merken het wel over twee jaar'. •Ziekentroosters mogen alleen door de classis geëxamineerd worden'. 'Accoord'. 'Het huwelijk van sergeant Dekker met een Portugese dochter mag niet door een andere predikant dan de plaatselijke worden bevestigd'. Teder zijn stiel. Tolner'. 'Pieter Harten heeft uit de diakonie- kas gestolen en het geld nog niet teruggegeven'. 'Fiscaal inlichten'. Tolner had toen al geleerd de inhoud van lange missiven in een enkel woord samen te vatten. Johan Maurits was gewoon tijdens het voorlezen de kamer op en neer te wandelen en zo nu en dan een biik naar buiten te slaan. Zijn secretaris !iad zich wel eens afgevraagd of Zijne Excellentie wel goed luisterde, maar van die twij fel was hij weldra genezen. 'Er zijn klachten over sabbathschen- nis. Zingen en springen, arbeiden, kopen en verkopen, drinken, dobbe- door Jozef Israëls voor 75 gulden en een Jongkind, een landschap in de buurt van Rotterdam, uit 1875, voor 975 gulden. Onder de ruim 200 geëxposeerde wer ken telde ik er 44, die onder de honderd gulden blijven. Misschien dat die wetenschap een bezoek aan deze fijne tentoonstelling kan stimuleren. Ook om zomaar wat te genieten. Tot 11 november. 'Soleil couchant' (ondergaande zon), 1868, een ets van Jongkind, voorbeeld van wat er te koop is op de prentententoonstelling bij Borzo. Willy Corsari. de bekende schrijfster, van detectiveromans onder meer, was in Pisuisses tijd ook aan, en met, het cabaret verbonden. Zij schreef er ook liedjes voor. Gerrit den Braber zocht er twaalf uit om ze. op een lp te laten zingen door Willeke Albert!, Conny Vandenbos. Maya Bouma. Mie- ke Bos, Tonny Huurdeman, Thérèse Steinmetz. Lenny Kuhr, Sylvia Al berts, Annelies Bouma, Sonja Ooster man, Flet Koster en Martlne Bijl, begeleid door een orkest onder lei ding van Ruud Bos. Deze plaat komt eind oktober uit, tegelijk met Willy Corsari's boek Liedjes en Herinnerin gen. dat bij uitgeverij Leopold "er- schijnt. Appelen van Anneke 4 grote appelen suiker, kaneel boter 6 dl. melk 125 gr. suiker 20 gr. custardpoeder De appelen schillen en boren. Zet ze in een vuurvaste schotel en de holten vullen met een mengsel van suiker en kaneel. Bovenop een klontje boter aanbrengen. Doe wat water in de schotel en Zet deze in de oven tot de appelen gaar zi;n. Maak dan een cara- melsaus door de 125 gr. suiker op een laag vuurtje te verwarmen en licht bruin te laten worden, haal de pan van het vuur af, doe er een eetlepel water bij en daarna voorzichtig de inmiddels kokend heet gemaakte melk. De custard aanmaken met wat achtergehouden melk en suiker en daarmee de caramelmelk binden. Giet de saus over de appelen en er staat een prima toetje op tafel. Wél flink tandenpoetsen na het eten! Menutlp: Cotelet met ham en kaas, bloemkool met kerrysaus, gekookte aardappelen, appelen van Anneke. DEN HAAG De coördinator nieuw bouw academische ziekenhuizen, dr. ir. T.P. Tromp, Is op eigen verzoek uit zijn functie ontheven. Minister van Veen (onderwijs) heeft zijn ont slag aanvaard. Het vertrek van dr. ir. Tromp houdt direct verband met me ningsverschillen tussen hem en minis ter Van Veen. Deze meningsverschil len concentreren zich voornamelijk rond de vraag hoe ver de coördinatie bij de bouw van ziekenhuizen ln Am sterdam, Leiden en Utrecht zich zou moeten uitstrekken. Een structuurplan voor deze drie zie kenhuizen in die zin, dat zou moeten worden gestreefd naar de bouw van zoveel mogelijk identieke ziekenhui zen werd door de coördinator niet mogelijk geacht, gezien de verschillen in terreinvorm, wegenverbindingen en dergelijke. Radio vandaag len, en wulpsheden. Dit doende, zo schrijft de kerkeraad, zal men de toorn Gods doen ontsteken. Boven dien wordt de wekelijkse godsdienst oefening gestoord door het geraas op straat'. 'Het een is al erger dan het ander. Tolner*. Karei zag het fijne glimlachje al. Zijne Excellentie, die voor Maastricht tegen Pappenheim had gestreden, ken de zijn Pappenheimers nog steeds. 'Ja, Excellentie'. 'We horen ln de missiven a' een maar de klachten. Die zullen er altijd blij ven. De diensten van dominee Plante worden goed bezocht, heb ik zelf kunnen constateren. Daar ben ik blij om want hij is geen Papenhater, zoals de anderen. Hij begrijpt mij als ik tolerant wil zijn in dit Roomse land'. Tolner wist het al. Van dominee Plante niets dan goeds. Hij opthield zich van een antwoord. Johan Maurits zei met een verstolen lachje: 'Jc was zondag niet onder zijn gehoor, Tolner'. 'Ik was niet in goede conditie, Excel lentie'. (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. getimmerte, 2. afgod, nobel; 3. muziekterm, gindse; 4. plaats ia Zweden, pers. voornaamw., spinne- web; 5. deel van het oor, vis, meisjes naam; 6. Turks bevélhebber, water doorlatend, kippenloop; 7. overblijfsel, langs, Rijkstelefoon; 8. wereldtaal, leeg, voedsel; 9. afscheiding. Verticaal: 1. titeldrager; 2. evenzo, Noors christenprediker; 3. soort kets, spil van een wiel, Voorzetsel; 4. In- sekt, koemestvocht, bergplaats; 5. priem, familielid, wild zwijn; 6. voor schrift, koortswereld middel; 7. bloed huis, slede, droogoven (Z.N.); 8. goe dertierenheid, koor van zangers; 9, sierlijkheid. 1 2 3 4 5 6 7 9 9 2 3 4 5 6 1 S 9 Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 2. nappa, 6. kr, 8. ar, 10. moa, 11. blo. 12. rad, 14. snarig, 16. Igel, 17. trip. 18 nel, 19. leeg. 21. ever, 23. age, 25. Amer, 20. edel, 27. amaril, 29. ene, 30. bon, 31. nee, 33. Ee, 34. er, 35. agent. Verticaal: 1. marine, 3. A.M., 4. pos, 5. panter, 6. klip, 7. rog, 9. rage, 11. brigade, 13. deleman, 15. are, 19. le ring, 20. Geleen. 22. ver, 24. gene, 25. Amor, 27. Abe, 28. lee, 32. en. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-li.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 De Stratenmakeropzee- show, spcktakclprogramma 19.25 Daar komen de schut ters, TV-serie 20.00 Journaal 20.20 De Onedin Lijn, kro niek van een zeevaarder 21.10 De Ombudsman 21.40 De Nonsens en Treur niet Show 22.20 en eet) zoen van de Juffrouw 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Nascholing huisartsen (les 1) NEDERLAND II NOS 18 45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19 05 Tweekamp, kwis voor middelbare scholieren 19.30 Achtergronden van de Biibel 20.00 Journaal 20.21 Goeie ouwe knffergram- mofoon populaire liedjes -van voor 1950 21.10 Hendrik VII-De schaduw van de Tower, dramatische kroniek 22.00 Hier en Nu 22.40 Chr. Gem. Koor 'Schep- pingsgave' uit Emmeloord 22.50 Den Haag vandaag 23 00 Journaal Regelmatig kijken naar injormatieve televisieprogramma's over de moderne samenleving, verhevigt steeds meer het gevoel dat de problemen ons boven het hoofd gaan groeien. We schijnen zelfs voor een betrekkelijk klein ge bied geen geschikte oplossingen meer te kunnen vinden. Neem nu de ver vuiling van de Rijn. Daar zijn slechts een paar landen bij betrokken: uit sluitend welvarende Europese landen, die elkaar al sinds lang voor allerlei kwesties ontmoeten in uiteenlopende samenwerkingsverbanden. Iedereen weet allang dat ze met elkaar een le vensader voor miljoenen mensen tot open riool hebben gemaakt en we blij ven maar wenkbrauwen fronsen en neuzen ophalen en confereren en do- lcumentaires vol beelden van smerig water uitzenden. Is het eigenlijk niet krankzinnig dat er in die vuiligheid lozende Jabrieken nooit iemand op de gedachte is geko men die smeerpijpen -eens af te slui ten? Waaruit blijkt dat ieder van ons, of hij nou fabrieksdirecteur is of werk nemer of gewoon maar klant van de drinkwaterleiding de economische be langen zwaarder laat wegen dan de zorg voor de Volksgezondheid. Wij kunnen nog heel wat programma's van achtergrondrubrieken verwachten voor dat er voldoende rode lampjes in ach terhoofden gaan branden. Je wordt er pessimistisch van. Reden tot verbazing en bezorgdheid bood niet alleen AVRO's Televitier, maar ook de door de KRO uitgezon den reportage 'Amerika kiest met de ogen dicht'. In het gedeelte dat ik heb kunnen zien, liep als rode draad de vrees voor radicalisme. Echter, nie mand hoor je zich afvragen wat de oorzaken van die radicale strevingen wel zouden kunnen zijn. Zelfs de in inaatcusluum gestoken sheriff bleelc met zijn gedachtcnteven nog helemaal aan te sluiten bi) de jongens van de harde gerechtigheid in oude cowboy films. Zo van: er bestaan alleen maar goeie en slechte mensen. En voor dt slechten moet je dan de doodstraf handhaven. Spencer Tracy Vertolkt* in 1938 in zijn beroemde rol van pater Flanagan een totaal andere leven* visie. Zijn kostelijke 'Boys Town' schijnt echter onvoldoende te werken als waarsclvuwing. Maandag schreef ik over twijfels ten aanzien van kindertekeningen uit Ban gla Desh. Zowel de samensteller Almar Tjepkema als de heer Tamboer va» de Federatie Vluchtelingenhulp heb ben mij verzekerd, dat alle vertoond* prenten door kinderen van dat zwaar beproefde land zijn gemaakt. Ik hel mij dus toch vergist. Voor wat betrejl de volwassenheid van sommige teke ningen is mijn verbazing daardoor toe genomen. Ik hoop. dat die soms iti' drukioekkende werkstukken voor veel beschouwers een getuigenis zullen zijn voor de noodzaak van doorgaande huif aan vluchtelingen. Ton Hydrt HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.ÓÓ Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Nieuwe gramm.platen, met toelicht. (9.35 Waterst.) 10.00 (s) V.d. kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 (S) Rond om twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met De oroenlemati, en: Paris vous parle, en 11.55 Beursber. 12.30 Overheldsvoorl.: Ultz. v.d. landb. 12.40 (S) Knipperlicht: wekelijks radioverkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13 21 (S) Kerkoreel- UÖI1C.: klaSs. MUX. EO: 14.00 Het woord der waarheids theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Pianorecital: klass. muz. 14.25 Onflef elkaar: progr. v.d. vrouw. 14 45 Eeuwenlang geslacht Seidcl: gesprekken. 15.05 Voor zieken en bejaarden. 16.00 Nws 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 V.d. Kleuters. 16.30 V.d. Jeugd. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: beweeglijke progr. Voor beweeg lijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 fS) Van Europ. strijdperk tot Europ. tijdperk. 18.40 (S) De Marinierskapel der Ktfn. Marine. 19.öo (S) Amateurs musiceren. 19.30 Vanavond: muz.. vrolijkh. en verstrooi ing. 22.80 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.60 (8) Vanavond laat. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass. muz. 7.30 .Nws. f.4l Echo. 7.60 (S) Badlnerie: klass. muz. Van een verslaggever HILVERSUM De VPRO heeft vooi 1973 een begrotingstekort van 358.01 gulden. In verband hiermee acht h bestuur van de VPRO het noodzakt lijk, de abonnementsprijs van het on roepblad 'Vrije Geluiden' te verhogei Naar de mening van het bestuur zoi bij een verhoging van de oplage val Vrije Geluiden tot 120.000 exemplaref (thans 85.000) het begrotingstékoF ook zijn opgeheven. Voor dit jaal heeft de VPRO een tekort van 3 26.000 gulden geraamd. Vorig jaar werd nog een overschot van 30.000 gulden be haald. 8 24 Overweging. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. v d huisvr. 9.45 Moeder wil is wet. 10.0» Schoolradio. 10.10 (3) Aubade: seml-klasi kamermuz. (10.30 Nws.) 11.00 V. d. zieken 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.1 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- I'. tuinb.: 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo; 13.0»J 13.05 Raden maar14.00 Schoolrad» van Bruggen. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nwt 17.32 Echo. KRO: 13.00 (S) Licht ork. met solisten 18.19 Uitz. v d. V.V.D. 18.30 Nws. 18.41 Act 18.50 KRO-voorbeschouwing: progr.-oven 19.00 (S) Zin in muz.: amateurs geven dt toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaal KRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Klass. en mt» kamermuz. 21.30 Supermensen in Paranoia, spel voor sprekers. 22.30 (S) Kerkorgêlcotit 22 50 Overweging. 23.00 Echo, waarin op dl dingen wordt doorgepraat. 23.30 (S) Binndli kijken: literair progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7 02 Dag Dinsdag. 8 4! Nws. S.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaatje' v.d. pep. (10 00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Et: opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nwl. 13.00 Nws. 13 03 De Eddv Becker Show (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draii 16 00 Nws 16.03 Mix. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 De Joost de Df! Show. VARA: 19.00 Nws.19 02 Popsmuk. Nws 20.02 Poprekonstr. 21.00 Nws. 21.02 Jan cn blues. 22.00 Nws. 22,02 Dc Eddy Beckir Show. 22.35 Med. 23.00 Nws. 23.02 Wachtet op middernacht. 24.00 Nws. 0.02 Tom Blon 0 55-1.00 Nws. DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.06 Journaal Van gister* vond. 10 30 Swing in. film. 11.00 Eurovis» Aankomst Bondspresident Helhemann ln Ldn- den. 13.00 Onderbreking 16.15 Journaal 16.20 Boekbespreking. 17.05 Kihderprogr 17.25 Idem. 17,55-18 00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 18.31 Acl. 18 45 Zandmahn. 18.44 Reg. magazint 19 2G Butler Barker. 19,59 Progr.-overt WDR: 18.00 Reg. nws. 19.25 JUfgen vor Manger als Zeuge der Geschlchte. Aansl.: Auf der Suche nach den letzten Wildtierll Europas, serie uitz.) 20.00 Journaal weerber. 20.15 Amusem.progr. 21.00 Heril nianns Traum, oder das andere Leben, spel 22.25 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Progf voor oudere kijkers. Aansl.: Llefdadigh.o* roep. 18.05 Act muz. en rep. Staatsbezoil President Heinemann in Gr.-Brltt. 18.35 Amit sein progr. 19.10 Barrier Reef. 19,45 Nv*» akt. en weerber. Aansl.: Verkiezingen. 20.» Fliinrep. Aansl.: Journaal. 21.00 Die zwii filmserle. 21 50 Aspekte. inf. en meningen uil het kultureie leven 22.35 Journaal, com« en weerber. 22.50-23.55 Nachtstudio, film- rep. DUITSLAND III WDR 8.20 en .9.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesartil Street (52). 11.00 Schooltelevisie. 17.01 Schooltelevisie. 17.30 Sesame Street (53). 18.30 Tv-cursus: Lerntcchnlken für Er- wachsene (13). 18.45 GIJmn. (15). 19.M Zandmann. 19.05 Progr. voor Griekse werKH 19.15 Uni-Audimax. 19.45 Reg. nws. 19.4] Comm. 20.00 Journaal en weerber. 30.11 Strategieli der Vernunft, serie ultz. 21.04 Journaal. 21.30 Pianomus. DUITSLAND III NDR 19.00 Die Schule hort tu Haus nicht auf '4i, serie uilz. 19.80 Alaska (3), serie flln» 20 nn Journaal en weerber. 20.15 Fllmrsf ?i "o Glaubch und Denken, filmrep. 21.4* 22.30 politieke disc. BELGIE FRANS 14 00. 14.30 en 15 00 Schooltelevisie. 15 Franse taalles. 16.00 Onderbreking. 16 Mod. wiskunde (8). 17.40 Journaal. l>.c Schooltelevisie. IS.io V.d. kinderen en Animal Parad* 18.30 Kunstkron. 19.00 La Porteuse de Palo feuill. 19.30 Waalse act. 19.40 Weerber. 19.41 Journaal. 20.15 Les evasions celebres. serll uitz. 21.10 Klankbeeld. 21.50 Kftrnermui Aansl.: Journaal. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Sklppy (15). 18.H Tienerklanken. 19.05 Alledag, kinderpsyche logic. 19.35 Hier spreekt men Nederlands 64 zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 Journaal. 20.1' Uit de dierenwereld, doe. sdrlc. 20.35 Dals» Giover, de Jonge oproerlinge, speelfilm. 22.1* Het Willemsfonds. 22.40 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6