De Mooij adviseert: stem protestants-christelijk 'Bezuiniging' op pensioen van ambtenaren in de Tweede Kamer Komt er een sociaal akkoord? Weer record aantal gevallen van voedselvergiftiging Voor de ondernemers in midden- en kleinbedrijf te weinig belangstelling BP ontslaat 118 werknemers NRP slechts in één kieskring Fiat 126 met motor achterin Bijstandsteam voor recherche in Noord-Nederland Pleidooi voor een betere aanpak zwakzinnigenzorg Namaakbom: personeel van Chevron had ochtend vrij I ROUW/KWARTET DINSDAG 24 OKTOBER 1972 BINNENLAND T9/K11 Voorzitter ondernemersverbond: PvdA ver beneden de maat Van onze sociaal-economische redactie SCHEVENINGEN De lieer 11. de Mooij, voorzitter van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond in het midden- en kleinbedrijf, heeft de middenstanders openlijk geadviseerd bij de ko mende verkiezingen hun stem uit te brengen op één der vier protestants-christelijke partijen (ARP, CHU. GPV of SGP). De heer De Mooij gaf dit stemadvies gistermiddag in zijn rede op het jaarlijks congres van het NCVO, omdat, zoals hij zei, 'de omstandigheden té ernstig zijn om li dit te onthouden.' De NCOVvoorzitter verklaarde dat niet alleen moet worden gelet op wat de nieuwe partijprogramma's en de kandidaten de zelfstandigen beloven, maar vooral op hetgeen in het recente verleden voor hen is gedaan. Hij venvees naar het interview met hem in Trouw/Kwartet, waarin hij onlangs uitsprak dat de politieke partijen en de mensen daarin met name zouden worden beoordeeld op hun houding t.a.v. het wetsontwerp fiscale oude- dagsreserve in de Tweede Kamer. 'De Partij van de Arbeid is ver bene den de maat gebleven door de zelf standigen het recht te willen onthou den, dat de werknemers al jaren heb ben: de fiscale aftrekbaarheid van re serveringen uit het inkomen voor de oude dag. De daden van de vier protestants-christelijke partijen even wel habben aangetoond dat werkelijk ernstig gelet wordt op de belangen van de zelfstandigen. Zij verdienen het vertrouwen van het midden- en kleinbedrijf, en dat geldt ook de lijst trekkers van deze partijen', aldus de heer De Möoij. Degenen, die beslist een midden- standsvertegenwóordiger willen stem men, kregen van de NCOV-voorzitter het advies een christelijke partijkan- Hidaat te stemmen. 'Dat verdient ver- >*e de vöorkeür boven het 6temmen op (ADVERTENTIE) Hij zei dit gistermiddag op het con gres van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond in het midden- en kleinbedrijf. Als één der oorzaken daarvan noemde hij, dat in het groot bedrijf het financiële risico van het ondernemingsgebeuren en de macht in de onderneming in verschillende handen is, terwijl de zelfstandige on dernemers zowel het risico van als de macht in de onderneming hebben. Dit heeft er toe geleid, aldus mr. Schol ten, dat van de zelfstandige onderne mer min of meer wordt verondersteld dat hij zich ongeacht de omstan digheden wel zal redden en dat ten behoeve van hem geen bijzondere maatregelen nodig zijn. 'Die veronder stelling Is onjuist en niet meer van onze tijd. In het geheel van onze sociaal-economische en financiële poli tiek zal een kader moeten worden geschapen (zowel wetgevend als uit voerend), waarbinnen de zelfstandige ondernemer zich kan waarmaken, zich kan ontplooien en daardoor voor een belangrijk deel van het economisch verkeer als motor kan fungeren. De aanwezigheid van een sterk midden- Belasting Van een verslaggever UTRECHT De zomer van 1972 heeft evenals die van 1971 een record aantal gevallen van voedselvergiftiging te zien ge geven. Bij de geneeskundige inspectie van volksgezondheid werden per week 250 gevallen bekend. Daar de ervaring leert dat maar vijf procent van de patiënten een dokter opzoekt, kan het werkelijke aantal gevallen van voedselvergifti ging dus Worden geschat op 5000 per week. Prof. dr. D.A.A.Mossel, hoofd van het bacteriologisch laboratorium van het centraal Instituut voor voedingsonderzoek TNO in Zeist, vertelde dit gisteren in Utrecht op de automatenmanifestatie van het VIDA, het voorlichtingsinstituut voor distributie door automaten. Voedselvergiftiging, waarbij po- fatyfus een belangrijke rol speelt is volgens prof. Mossel, medisch gezien nauwelijks ernstig. Alleen babies, hoogbejaarden en mensen ule al ran andere ziekten lijden kunnen risico's lopen, maar het overgrote deel van de patiënten is binnen een of twee dagen weer genezen. Ernstiger zijn bepaalde schimmels die op voedingsmiddelen (zoals roggebrood) voorkomen cn die vaak als 'schoonheidsfoutjes' wor den beoordeeld. Maar recent on derzoek heeft volgens prof. Mossel uitgewezen, dat deze schimmels (er zijn er al 130 bekend) bij regelma tige consumptie chronische schade aan de lever en de bloedbefelden* de organen kunnen véroorzaken. De laatste twee jaar is de interna tionale uitwisseling van kennis op het gebied van gezondheidsleer en voeidinghygiëne sterk toegenomen. Wetenschappelijk gezien aldus prof. Mossel, is er werkelijk sprake Vail een sterke Europese eenheid. De peilingen van de afgelopen zo mer hebben voor 'de betere auto matieken' zeer geruststellende re sultaten opgeleverd. Prof. Mossel gaf ln zijn inleiding een overzicht Van de maatregelen die kunnen worden genomen om VoCdselbederf te voorkomen. Het belangrijkste is uiteraard de 'be- glnkwaliteit'. Daarnaast moeten de spijzen en dranken op hun verdere weg naar de consument tijdens transport en bewafiiic hetzij bene den de 7 graden celsius. hetzij boven de 60 graden celsius liggen. Tussentijds kan op eenvoudige wij ze een controle van het voedsel worden uitgeoefend: men legt een donsje tegen het te keuren opper vlak. doet het deksel erop en stopt het doosje in een apparaatje (kos ten 75) dat een röntgenopname maakt, waarop duidelijk eventueel te hoge concentraties microben zichtbaar worden een zuivere belangenpartij, omdat een eenzijdige belangengroep in het parle ment nu eenmaal gedoemd is tot onvruchtbare oppositie'. Niet eenzijdig Van onze sociaal-economische redactie SCHEVENINGEN De staatssecretaris van financiën, mr. W. Schol ten, meent dat de sociaal-economische en politieke belangstelling tén terechte meer gericht plegen te zijn op de grote en zeer grote on persoonlijke ondernemingen en hun werknemers dan op de zelfstan dige ondernemers. en kleinbedrijf is van groot belahg voor onze samenleving, ook bezien vanuit het oogpunt van economische machtsvorming, omdat een sterke groep zelfstandigen een zo volledig mogelijke concurrentie bevordert'. De staatssecretaris sprak uitvoerig over de belastingpolitiek en de gevol gen daarvan voor het midden- en kleinbedrijf. Daarbij zei hij te hopen dat de elfstandige ondernemer er begrip voor zal hebben dat hij bij dc toepassing van de fiscale wetgeving niet in een uitzonderingspositie kan en mag worden geplaatst. De invoering van de fiscale oudedagsresèrve voor zelfstandigen moemdié hij het recht trekken van een stuk ongelijkheid in de fiscale verhouding tot loontrekken- den. Deze regeling creëert voor de zelfstandigen heel duidelijk géén be voorrechte positie, aldus mr. Scholten. Het NCOV-congres werd ook bijge woond door minister-president mr. B. W. Biesheuvel. Sprekend over het sociaal contract, waarover de regering morgen met het bedrijfsleven zal overleggen, zei de heer De Mooij ernstig te willen waar schuwen tegen het eenzijdig nemen van een prijsmaatregel, indien het sociaal contract niet tot stand komt. Hij herinnerde eraan dat de prijsstop van 1969 en de loonmaatregel van 1971 mislukt zijn, omdat zij niet ge dragen werden door het bedrijfsleven. 'Het verleden heeft ook geleerd dat prijsmaatregelen in de praktijk de uitwerking hadden als het schieten met een kanon op een mug, waarbij de zelfstandige kleine ondernemers het zwaarst werden getroffen. Toen werden alleen kleine en zeer klei ne ondernemers voor de politierechter gesleept voor een cent of een stuivef verschil met de officiële calculatie. Daarom waren we verbaasd en veront waardigd. dat de oud-ministers Drees *-.n De Brauw almaar een dergelijk ingrijpen wilden, nota bene, terwijl het overleg volop gaande was. Nóg meer verbaasd en verontwaardigd wa ren W6, dat de SER-commissie van economische deskundigen voor een eenzijdige prijsmaatregel bleek te zijn', aldus de NCOV-voorzitter, die zei het met dr. J. Zijlstra eens te Zijn dat de overheid hoogstens globaal op strategische punten mag ingrijpen, en dan alleen als het over leg heeft gefaald en de overheid moet terugvallen op de eigen verantwoorde lijkheid. 'Deze les is ook vandaag actueel, temeer omdat de overheid aan het snel oplopen van de prijzen zelf een grote bijdrage levert'. (In dit verband noemde hij de dit jaar tot nu foe met 5.8 procent gestegen con sumptieprijzen eerder een meevaller dan een tegenvaller). Verschrikkelijk De door hot Centraal Planbureau ver wachte loonkostenstijging van veer tien procent indien er geen sociaal matigingscontract tot stand komt, kenschetste de heer De Mooij als 'verschrikkelijk'. Hij bepleitte meer aandacht in het centrale overleg voor het midden- en kleinbedrijf, dat in 1972 geen enkele rêële inkomensver betering kan noteren (tegen de werk nemers 3,5 tdt vier procent). 'Wij betreuren het dat het Planbu reau en het ministerie van economi sche zaken er blijk van geven de cijfers hierover onvoldoende te ken nen. Wij weigeren echter hierdoor het kind van de rekening te worden en opnieuw te worden geconfronteerd met een onzorgvuldig beleid ten op zichte van het midden- en kleinbe drijf, dat Zich reeds op of ortder de 'nul-lijn' bevindt', aldus de NCVO- AMSTERDAM Als gevolg van een hergroepering van activitei ten van de Benzine en Petroleum Handel Maatschappij (BP) zullen 118 werknemers de maatschappij vóór 1 januari moeten verlaten. Van dit aantal zullen naar schatting 63 de mogelijkheid hebben om op vergelijkbare arbeidsvoorwaarden over te gaan naar bedrijven, die een <Menstverleningsvefban<d hebben met BP. Volgens een woordvoerder van de bonden gaat de BP-dochter haar ver voerssector afstoten. DEN HAAG De Nieuwe Roomse Partij, de NRP. kan slechts deelne men in één kieskring, cn niet in drie zoals aanvankelijk werd gedacht. De partij stortte wel in de kieskring Den Haag de waarborgsom, maar niet in de kieskringen Nijmegen en Maas tricht, waardoor in deze twee kringen de partij niet kan deelnemen. De Bejaarden Associatie Partij. BAP, mag niet meedoen aan de verkiezin gen. De hoofdstembureaus van de acht kieskringen, waarin de BAP wil de meedoen, constateerden dat of de vereiste waarborgsom niet gestort was, of onjuistheden in de lijst van namen van de kiezers, die de lijst ondertekenden. Het gevolg hiervan is dat de ingediende lijsten ongeldig werden verklaard, zodat de BAP niet aan de verkiezingen kan deelnemen. Aan de verkiezingen op 29 november, zullen nu meedoen 20 partijen en groepen, namelijk 16 in het gehele land en vier in één of enkele kies kringen. Van onze auto-medewerker Fiat heeft een opvolger voor het kleine model 500 en de oude 600 gereed. Het Is de 126, een wagentje van 3,05 meter lengte met opnieuw een achterin ge plaatste motor. Deze Fiat 126 wordt volgende weck officieel geïntroduceerd op de Turljnse autotentoonstelling. De luchtgekoelde tweecilindermotor van het nieuwe kleine model heeft een inhoud van 600 cc en levert 23 DIN-pk vermogen. De topsnelheid komt volgens de fabriek juist boven do 105. km per uur. Alle vier de wielen zijn onafhan kelijk geveerd. Uiterlijk vertoont de 126 sterke overeenkomsten met de Fiat 127, die voorwielaandrijving heeft. De Italiaanse fabriek kondigt de 126 aan als een goedkope en 'ideale' stads auto. Overigens blijft de Fiat 500, waarvan er sinds 1957 bijna 4 miljoen zijn gebouwd, voorlopig nog in produktie. Dit vooral met het oog op de belangstel ling voor dat wagentje in Italië zelf. H. de Mooij: eenzijdige belangen groep in parlement nu eenmaal gedoemd tot onvruchtbare op positie voorzitter, die ook zei er verbaasd over te zijn dat de overheid in haar recente salarismaatregelen de hogere inkomens niet gematigd heeft, terwijl dat in het bedrijfsleven wel het geval was. 'Daarmee is onnodig en onrecht vaardig ongeveer 500 miljoen gulden weggegeven, dat is de helft van de gehele opbrengst der BTW-verhoging. Minister Geertsema heeft daarmee het matigingsbeleid van minister Boersma jegens de niet-cao-inkomens een ferme trap gegeven, waardoor het wantrou wen bij de vakbeweging alleen maar kan toenemen en de werkgevers in een onmogelijke positie worden ge plaatst. Ook de overheid zal in 1973 als werkgeefster een duidelijk mati gingsbeleid moeten voeren'. De heer De Mooij bepleitte met een verwijzing naar de onrust in België een verbetering van het ondernemersklimaat in het midden- en kleinbedrijf (onder meer door in schakeling van sociale consulenten, het tegengaan van 'onverantwoorde' vestigingen van grootwinkelbedrijven aan de rand van steden en op indus trieterreinen en door spoedige invoe ring van een wet tegen oneerlijke concurrentie). Hij deelde tenslotte mee dat het NCOV bezig is aan de oprichting van een organisatie van jonge ondernemers in het midden- en kleinbedrijf onder de naam NCJOV. Van onze parlemêntsrédactie DEN HAAü Het sluimerend con- flict tussen de bónden van de ambte naren en de redering over de bijdra gen aan de pensioenen, de verlaging van de toelage Voor het eerste kind en de afschaffing van de premiespaar regeling kan vandaag een belangrijke rol gaan spelen bij de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken. Er moet namelijk beslist wor den over de motie, die KVP-jtactielei- der Andriessen onlangs te midder nacht bij de algemene politieke be schouwingen over deze kwestie in diende. In deze motie wordt gevraagd, dat de regering het overleg over het geschil opneemt. Het nachtelijk beraad van het kabinet leverde het versoek aan de Kamer op de zaak verder bij de discussie over binnenlandse zaken te bespreken. Vo rige week schreef premier Biesheuvel de Kamer, dat de regering wilde doen v>at in de motie werd gevraagd. Maar hiermee is de kou de lucht nog niet Uit. De moeilijkheid is, dat de rege ring ruim honderd miljoen gulden bezuinigdheeft op de bijdragen van de ambtenaren voor de pensioenen. In de nieuwe regeling is een progressie verwerkt. De uitwerking is, dat amb tenaren met hogere inkomens meer moeten betalen. Dat vindt het kabinet niet onredelijk. Het moeilijke punt nu Is, of het kabinet bereid is bezuini gingen' op de pensioenen ongedaan te maken. In dat geval moet weer elders op de begroting worden bezuinigd. Het kan wel even gaan spannen tus sen Kamer en kabinet. Het is nu eenmaal zo, dat ambtenaren sterke en Van een verslaggever GRONINGEN Sinds gisteren kan ook de politie in Noord-Nederland des gewenst rekenen op de steun van een recherche bijstandsteam. Dit team dat uit 31 politiemensen bestaat is be doeld om plaatselijke politieteams te assisteren wanneer ernstige delicten zijn gepleegd en de plaatselijke poli tie over onvoldoende mensen beschikt. Ontkend wórdt dat de oprichting van dit team hiet de recente bomaansla gen te maken heeft. In december votig jaar wefd al door de procureuf- gcneraal een besluit genomen, dat met ingafig van 1 januari 1972 voor zieningen dienen te worden genomen ter bevordering van een snelle verle ning van bijstand bij de opsporing van strafbare feiten. machtige organisaties hebben en de Kamerleden loeten dat heel goed. Ver der is het debat over Binnenlandse Zaken goed om aandacht te besteden aan de honorering van de politie agenten die zo ontevreden zijn, dat ze gisteren in Den Haag een demonstra tief congres hielden. Andere gebruike lijke onderwerpen bij de behandeling van deze begroting zijn de gewestvor ming cn de financiële verhouding tus sen rijk en gemeenten Landbouw Vandaag komt ook nog (en eveneens in een recordtempode begroting van landbouw aan de orde. Het is bij deze discussie in de Kamer altijd een wat wonderlijke zaak. Bij geen enkele be groting is de publieke belangstelling zó groot. Maar de Kamer zelf biedt dan daarentegen een lege en verlaten aanblik. Alleen een pOar land- en tuinbouwspecialisten zijn aanwezig. Deze geringe animo van de Kamerle den heeft een reden. Veel op land bouwgebied wordt immers nu al in Brussel geregeld. De Kamer heeft wei nig vat op de beslissingen. Zo moet ook op EEG-niveau iets worden ge daan aan de scherpe concurrentie, dit de Nederlandse tuinders van de Oost- europese landen ondervinden. Vorige week hielden de glastuinders in Delft nog een protestbijeenkomst tegen deze concurrentie. Overigens worden de concurrerende Oosteüropese tomaten en komkommers dikwijls gekweekt in door Nederlanders gebouwde kassen. De ministers van binnenlandse zaken en landbouw zullen de Kamer woens dag antwoorden. De donderdag is ge reserveerd voor een aantal kleine, maar niet onbelangrijke wetsontwer pen. De Kamer zal dan moeten beslis sen over een financiële compensatie voor de Werkende jeugd, die geen loon ontvangt over de dagen dat ze naar school gaat. De tegemoetkoming wordt verleend in de sfeer van de kinderbijslag. Belangrijk is ook het voorstel dc AOW en AWW met in gang van 1 januari extra (dat is structureel) met vier procent te ver hogen. De bedoeling is, dat de Uitke ringen in 1975 het peil van het mini mumloon hebben bereikt. Oorlogsslachtoffers De nieuwe wettelijke regeling voor de verlening Van uitkeringen aan slacht- offets van vervolging moet 1 januari in werking treden. Vandaar dat ook dit onderiuerp op de agenda staat. De nieuwe wet heeft volgens een wijzi ging, die minister Engels vorige week nog voorstelde, ook een 'anti-hard heidsregeling', waardoor het mogelijk wordt dat ook in gevallen, waarin geen sprake is van vervolging, toch uitkering kan worden gegeven. Ge dacht kan worden aan bijvoorbeeld Joodse partners uit gemengde huwelij ken. Het moet voor kabinet en Kamer een voldoening zijn, dgt de slepende kwestie ran de uitkeringen aan de slachtoffers uit de oorlog eindelijk deze week definitief geregeld wordt. Van een verslaggever UTRECHT 'De rechtspositie van de zwakzinnige mens in Nederland is in de praktijk onvoldoende geregeld. Hoewel feitelijk niet handelsbe kwaam, wordt hij bij het bereiken van de meerderjarigheid van rechts wege volledig handelingsbekwaam en derhalve geacht rechtshandelingen te kunnen verrichten. Het enige middel dat men op het ogenblik heeft om eèn dergelijke situatie te voorkomen is onder curatele stelling. Om prakti sche redenen vindt deze mogelijkheid echter weinig toepassing. Een en an der betekent dat de rechtspositie van een groep Nederlanders tot dusverre onduidelijk is'. Dit is een van de punten, die liet nationaal orgaan zwakzinnigenzorg in Utrecht aan de orde stelt ln een brief aan de Tweede Kamer en de in de Kamer vertegenwoordigende politieke partijen. Belangrijke vraagstukken van Zwakzinnigenzorg dienen mede in het politieke vlak opgelost te worden, aldus de brief, waarin tevens wordt vermeld dat er in Nederland ongeveer 200.000 zwakzinnige mensen zijn. Dringend nodig is, zo zegt het natio naal orgaan, een totaalbeleid, ten aan zien van de zwakzinnigenzorg. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De werkster, die gis termorgen vroeg wilde beginnen bij het hoofdgebouw \an Chevron-Neder land, trof op de handgrepen van de deur een witte plastic-koker aan. Na alle berichten over bommen leek het haar verstandiger het voorwerp niet aan te raken en de politie te waar schuwen (wat ongetwijfeld dc bedoe ling was van degene, die de koker had gedeponeerd. De politie waarschuwde op haar beurt weer oxplosicvciideskundigeti uit Nij megen en schermde de directe omge ving van de koker af met strobalen. liet personeel van Chevron (ruim vierhonderd man) kreeg een vrije ochtend, een tramhalte werd tijdelijk opgeheven cn een deskundige haalde de kot-er van de deur, waarna veilig heidshalve niet een kleine spinglading werd geprobeerd een eventuele explo sieve inhoud van het voorwerp te doen ontploffen. Het kokertje scheur de open en er kwam een geleiachtige niassA te voorschijn. De restanten van dc fictieve helse machine worden nu onderzocht Dp het gerechtelijk laboratorium. door K. van der Veen Deze week zal in het overleg tussen regering en centrale werkge vers- en werknemersorganisatie in principe worden beslist of er volgend jaar in ons land nog iets terecht zal komen van het terug dringen van de inflatie-spiraal. De kans op afsluiting van een soci aal matigingsakkoord voor 1973 die de laatste weken steeds lager Werd aangeslagen, is weer groter gewor den na de vrijwel unanieme over eenstemming die vakbeweging, werkgevers en (onafhankelijke) kroonleden vrijdag in de SER heb ben bereikt over net kader van een sociaal-economisch matigingsbeleid. De bereidheid van de vakbeweging om de loonruimte, die er door de verdere produktivlteltsstijging vol gend Jaar voor do werknemers zal ontstaan, vrijwel geheel ten goede te laten kernen aan het algemeen wel zijn. verdient respect. Evenals de bereidheid der werkgevers om hun netto winst (per eenheid produkt) op hetzelfde peil te houden en een meldingsplicht voor prijsverhogin gen en overheidscontrole daarop te aanvaarden. Tegenover deze werkelijk vér gaan de etappen in de strijd tegen het inflatiespook lijkt het alleszins rede lijk dat de sociale partners in het bedrijfsleven duidelijke voorwaarden stellen, waaronder zij bereid zijn deze offers te brengen en in de praktijk te realiseren. Zolang dat geschiedt in het redelijke behoeft er in tegenstelling tot Wat sommi gen menen in principe geen spra ke te zijn van e' n overschrijding van het gebied der eigen verant woordelijkheid.- Aan te nemen valt dat de huidige regering dit 'voorwaardenrecht' zon der meer erkent en dat in de gege ven omstandigheden zij daarvan in het verdere overleg opnieuw blijk zal geven, al zal zij noodgedwongen ook wel terdege rekening moeten houden met de chaotische toestan den, die vrijwel zeker zullen ont staan als het sociaal contract onver hoopt niet tot stand komt (de harde opstelling van met name dc Indus triebond NVV spreekt in dit opzicht duidelijke taal). Bij dit alles moet echter tevens vaststaan dat het in de slotfase van het overleg niet alleen nog gaat om de mate, waarin de regering bereid is aan de verlangens (va.i met name de vakbeweging) tegemoet te ko men, maar niet minder ook om de mate waarin de vakbeweging met erkenning van de eigen verantwoor delijkheid der regering en van de moeilijke positie waarin zij verkeert de redelijkheid zal willen be trachten. In dit spanningsveld zal het juiste midden gevonden moeten worden, met name ook door de NVV-top, die bloot staat aan enorme druk van binnenuit haar eigen organisatie, ge richt op een onverantwoorde polari satie. Er mag, naast het genoemde respect voor de offerbereidheid van vakbe weging en werkgeversverbonden, langzamerhand ook wel wat respect komen voor de moed van de rege ring, die liever dan toe te geven aan de aandrang van DS '70 op een eenzijdige loon- en prijsmaatregel en daarmee haar eigen bestaan op het spel zettend nog steeds vasthoudt aan de (juiste) mening dat sltchts via reëel overleg en door gezamen lijke inspanning de beoogde doel stel -ngen kunnen worden bereikt. Als in deze geest het verdere over leg gevoerd wordt, ligt het door iedereen gewenste sociaal contract binnen handbereik

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11