Coureur en bookmaker winnend duo van meeste Belgische kermiskoersen Clubs bepalen nationaliteit ijshockeyers Jr jr r 21 ssbl Gestrafte Noël van Clooster: Op school was ik de domste, in de koers ga ik door voor de slimste2 FC Utrecht test nieuwe speler TJ Jan Mulder vijf weken uitgeschakeld Kernploeg wil Gemser terug George Best uit veld gestuurd Panathinaikos definitief weer tegen CSKA vakbeurs elektroteclmiek x&xssr** ÏSHFU IiSP1 ««Es»" TROUW/KWARTET DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 SPORT T11/K13 TIELT Jertipi Monseré. Een naam voor velen. Een herinnering voor zijn talloze vrienden. Ook nu nog, ruim anderhalf jaar na zijn tragische dood. En zeker voor hem, Noël van Clooster, een van zijn boezemvrienden. In de gelagkamer van Noël is de guitige kop van Jempi nog alom aanwezig. Boven de deur naar de huiskamer slaat hij het geschuif met de pinten gade als een ondeugende engelbewaarder. Lang zal hij daar niet meer hangen. Noël heeft de zaak niet meer nodig. Binnenkort betrekt hij een villa in de buurt van Tiêlt. Noël en vrouw Marleen zullen Jempi niet vergeten. Hij gaat mee naar het minipaleisje. Een uiting van dankbaarheid, want Jempi liet Noël een niet onbelangrijk aantal stenen voor zijn villa bijeenfietsen. Daarom: Jempi mag mee. Leicester, augustus 1970. Jean-Pierre Monseré, de coming man onder de Bel gische wielrenners, slaat in de ener verende finale van het wereldkampi oenschap op de weg een aanbod van Felice Gimondi af om de titel te verkopen. Monseré vertrouwt op zijn eigen sprinterskwaliteiten en pakt de regenboogtrui inderdaad. Koolskamp, september 1970. Het kam pioenschap van West-Vlaanderen, Bel- gië's grootste kermiskoers. Drie cou reurs nemen een beslissende voor sprong. Onder hen is Jempi Monseré, de kersverse wereldkampioen. De tienduizenden langs het parcours ken nen de winnaar al. Bij de bookmakers loopt het storm. Iedereen wil zijn /rankskes op Jempi zetten. Pol Clays, sponsor-directeur van Jempi, waagt er tienduizend franks aan. Hij laat grif de naam van Monseré invullen. PdHeke gniffelt. Jempi zal straks voor een stroom van publiciteit zorgen. Zijn baas zal daarnaast nog eens tiendui zend franks extra in de zak steken. Jempi gaat winnen. Er is geen twijfel mogelijk. Dande eindsprint, een ontnuchtering. Noël van Clooster spurt voor een glimlachende Monseré naar de bloemen. Vreugde en teleur 9telling. Vreugde bij een aantal ren ners en verzorgers. Teleurstelling bij een groot deel van het publiek. Wo» de bij Pol Clays, die het feit, dat Van Clooster dezelfde naam op zijn shirt draagt als Monseré nauwelijks als een pleister op de wonde wenst te be schouwen. Hij ontbiedt een gedeelte van zijn wielerstal op zijn fabriek. Pol Clays is ziedend. Hij begrijpt beter dan wie ook, dat zijn renners met de bookmakers onder één hoedjé hebben gespeeld. Clays voélt zichzelf slachtoffer. Jempi, de vrolijke on deugd straalt hem de ogen uit, weet met enkele welgemikte kwinkslagen het getij te doen keren. Pol Clays trekt bij. Jempi, de clown, gaat door. Het eind van het liedje is, dat Glays dubbel ligt van het lachen. Monseré heeft het gevaar bezworen. Het ge vaar, dat aan de lucratieve praktijken van renners en gangmakers paal en perk wordt gesteld. Het leven her neemt zijn gang. 's Anderdaags staan ze er weer, de bookmakers en zij, die het spel mee spelen, een aantal renners. Vlaanderen weet het. Vlaanderen zwijgt. Het wed den en de bookmakers, het betekent hoe vreemd ook voor Vlaande- UTRECHT FC Utrecht en FC Den Haag hebben gisteravond ook de twee de ronde van de zogenaamde 'kunst licht-competitie' benut om een aantal jongere spelers te testen. Het meest belangwekkend in dit duel, dat door FC Utrecht verdiend met 4—2 werd gewonnen was de test die de 22-jarige Westduitse amatpur Roland Stegmayèr in de formatie van Bert Jacobs aflegde Stegmayer afkomstig uit de omstreden Reginoal Liga club Arminia Bielefeld verdween halverwege met een kapotte schoen en leeg gespeeld van het veld. Voor die tijd had hij echter de vier duizend toeschouwers getoond over een voortreffelijke baltechniek jen een rede lijke startsnelheid te beschikken. Ver der manifesteerde hij zich meer als 'aangever' dan als schutter. FC Utrecht en FC Den Haag zorgden er in ieder geval voor, dat deze wed strijd aan het doel van de licht-compe- titie beantwoordde. De twee aanvallen de ploegen zorgden naast een aantal doelpunten ook voor een aantal spec taculaire momenten. Bij rust had FC Utrecht mede dank zij twee blunders van de Haagse doel man Ton Thie al een 32 voor sprong. Looyyen zorgde voor de beide tegendoelpunten van FC Den Haag, dat Dik van de Wulp (17) op het mid denveld liet debuteren. Het scorever loop was: 13: Van Veen 10, 18: Van Kooten 20. 23: Looyen: 21, 39: Looyen 22, 42: Hulshorst 32, 73: Van Veen 42. PSV en Sparta speelden met 11 ge lijk door doelpunten van Van der Kuy- ClAÜ De Duitser Stegmayer geeft een voorzet tijdens FC UtrechtFC Den Haag. Links maakt Joop Korevaar een afwerend gebaar. De Utrechtenaren testten gister- len en de Spartaan Bosveld. Serder had FC Twente met 10 (doelpunt van Achterberg) van NEC gewonnen. FC Twente PSV Sparta FC Utrecht FC Den Haag NEC 3—0 3—1 4—2 ren een stukje levensvreugde. Dat het tegelijkertijd ook een stuk levensver driet is, wordt gretig naar de achter grond geschoven. ONGESTRAFT Noël van Clooster herinnert het zich als de dag van gisteren. Koolskamp 1970. Een gouden dag in het bestaan van een renner uit het grote leger van Belgische wielerprofs. 'Ik heb nog nooit zo veel verdiend als op die dag. Dat was nog eens een tijd'. De 28- jarige Noël van Clooster heeft in zijn wiclercarriére waarschijnlijk meer via de bookmakers dan door eigen presta ties bij elkaar gefietst. Ongestraft. Tot 6 september van dit jaar, een koers in Wingene, een vlek in de omgeving van Tielt, Daar liep Van Clooster eindelijk tegen de lamp. Een maand schorsing luidde het vonnis van de Belgische wielerbond jegens hem, jegens Charles Ronsmans en jegens Rogier Kindt. Van Malderghem Zwaenepoel, Donie en Volckaert kwa men er met een maand voorwaardelij ke schorsing af. Ronsmans en Kindt tekenden beroep aan. Van Clooster niet. Hij accepteer de straf. Niet omdat hij het er mee eens is, maar uit berekening. 'Als ik in beroep was gegaan, had ik kans gelopen op een later tijdstip geschorst te worden, waardoor enkele winter- baancontracten aan mijn neus voorbij waren gegaan. Die laat ik niet lopen. Eén zesdaagse van Gent kan die hele maand schorsing goed maken. Maar ik ben het er niet mee eens. De BWB had tenminste de moeite kunnen ne men mij te horen'. WEDDEN Het wedden is heilig in West-Vlaande ren. De Nederlandse wet op de kans spelen maakt het onmogelijk dat der gelijke praktijken op Nederlands grondgebied worden uitgeoefend. In België kan veel en dat wedden zeker. De staat legt de bookmakers weinig in de weg. Vijftien procent van de inkomsten van de bookmakers vloeit in de staatskas. Bovendien moet er betaald worden voor een vergunning. Het Belgische ministerie van Finan ciën vaarl er wel bij. Daar wordt een stevig oogje dichtgeknepen, als de praktijken van de bookmakers ter sprake komen. Van overheidswege valt in deze weinig heil te verwach ten. Belgische dagbladen, diie de strijd tegen de bookmakers aanbonden, heb ben ervaren, dat het vechten tegen de bierkaai is. Zolang de bookmakers hun belasting betalen, wordt hen van overheidswege geen strobreed in de weg gelegd. Bookmakers oefenen hun 'vak' uit langs de openbare weg of in een café. Op een groot schoolbord schrijven zij de namen van een aantal deelnemers met daarachter de quotaties, die wis selen naar gelang de koers vordert. Hbt publiek zoekt de favorieten en zet daar de franks op. De bookmakers hebben er geeil belang bij dat een erkende grootmacht wint. Als mannen AMSTERDAM Jan Mulder van Ajax zal opnieuw lange tijd niet kunnen spelen. In de wed strijd van afgelopen zondag te gen FC Utrecht liep hij een blessure op, welke maandag van nogal ernstige aard bleek. Club arts Rollnk stuurde hem naar de orthopedisch chirurg Van Rens, die een bloeduitstorting constateerde in het rechterknie- gewricht Op korte termijn zal Mulder door dokter Van Rens worden geopereerd. Volgens dokter Ho- link zal Mulder ongeveer vijf weken nodig hebben om te her stellen. Noël van Clooster (midden) tijdens de laatste Tour de France. Naast hem links Ercole Gualazini (It) en rechts Herman Peyses (Belg). als Merckx aan de start verschijnen, wordt het uiterst moeilijk, zeker in de kleine koersen. In de sluitings- koers van dit seizoen, afgelopen dins dag in Putte Kapellen, was ook een bookmaker aanwezig. 'Met Merckx er bij is voor ons minder interessant.' GELDBAL De bookmakers en de renners, die met hen onder één hoedje spelen, kunnen het beste uit de voeten in onbetekenden koersjes, die in tegen stelling tot hun belangrijkheid veel publiek trekken. Dat is hun gelief koosd werkterrein. Bookmakers en renners werpen elkaar de 'geldbal' toe. Nu eens arrangeert de bookma ker, dan weer een renner het spel. De betrokken renner zet een fikse som op een onbekende grootheid, neemt vervolgens een aantal kornuiten in de slag en het spel kan beginnen. Het publiek zet op de bekende namen en bedriegers zorgen er echter voor dat de man van hun keuze vooruitkomt en kan winnen. De winst is voor hen en de bookmakers. Noël van Klooster erkent dat het in Wingene zo is gegaan. 'Ik was daar de man die het arrangeerde. Je kunt nu eenmaal meer overhouden aan het samenspelen met een bookmaker, dan aan de eerste prijs. Als het spel goed wordt gespeeld, levert een combine met een bookmaker vijftienduizend franks op. De eerste prijs is wanneer er voor het hoogste prijzenschema wordt gereden, niet meer dan zesen- eenhalfduizend franks. Ik heb ge zegd, wij moeten proberen om Rint- serveldt vooruit te sturen. Het lukte. Op school was ik de domste, tijdens de koers ga ik door voor de slimste.' VECHTPARTIJEN De BWB betichtte Van Clooster en zijn medebandieten ervan, dat de be scherming van Rintserveldt gepaard was gegaan met vechtpartijen. Van Clooster: 'Onzin. Dat gebeurt niet, maar het is wel zo dat altijd de kleine renner wordt gepakt. De gro ten blijven buiten schot. Waarom is er dit jaar anders niet opgetreden op Koolskamp? Of was het normaal, dat Sercu won en niet Merckx? Maar daar was veel geld te verdienen. Er gaat nergens zoveel om als bij het kampi oenschap van West-Vlaanderen. Grof geld. En dan bezwijkt ook Merckx. Maar daarover zul je niets horen. Noël van Clooster maakt in zijn ver haal onderscheid tussen 'goeden' en 'slechten.' Zijn interpretatie van deze begrippen wijkt echter nogal af van de normale. Van 'goed' is naar zijn idee sprake, wanneer hij er zelf beter van wordt. 'Slecht' gebruikt hij wan neer de situatie omgekeerd is. EERLIJKER De straf van de BWB heeft Van Clooster wel aan het denken gezet. Als ik nu weer gepakt wordt zal de straf zwaarder zijn. Daarom volgend jaar zo weiniê mogelijk kermiskoer sen in Vlaanderen. En niet meer samenspelen met de bookmakers. Wat mij betreft mogen de bookmakers ver dwijnen. Liever vandaag nog dan morgen. Dan zouden de kermiskoer sen heel anders verlopen. Heel wat eerlijker.' De renners gooien de schuld op de bookmakers en omgekeerd. Beiden dragen de verantwoordelijkheid voor dit bedrog. Want de man, die in Putte Kapellen de weddenschappen af sloot, merkte terecht op: 'In koersen waar wij niet aan het werk zijn, gaat het ook niet altijd regelmatig toe. Hoe vaak gebeurt het niet dat een streekfavoriet alleen binnenkomt. Is dat dan altijd even eerlijk?' JOOP HOLTHAUSEN Bondssecretaris Van Rijswijk: 'Je kunt gerust zeggen dat er gerommeld wordt' Van onze speciale verslaggever TILBURG Het Nederlandse ijshockey heeft in internationaal op zicht nauwelijks iets te betekenen. De nationale ploeg speelt jaarlijks een figurantenrol bij de wereldkampioenschappen. De formatie is in gedeeld in de laagste categorie, de c-groep, en elke poging hoe goed bedoeld ook om zich uit die positie te manoeuvreren is bij voor baat kansloos. Nederland beschikt nu eenmaal over te weinig kwa liteit om zich boven de 'krabbelaars' uit te werken. De bond kondigt telkens weer als een cliché aan, dat het beleid er op gericht is het niveau van de Nederlanders zelf te verbeteren, maar oogst geen spec taculaire successen. Al bepalen de clubs de samenstelling van het bestuur en dus het beleid, het zijn diezelfde clubs, die werke lijke vooruitgang ophouden. De clubs ontduiken voortdurend de al gemeen aanvaarde bepalingen en be perkingen, die gesteld zijn ten aanzien van importspelers. Teneinde de achter stand op de Europese concurrentie laat staan de Canadese binnen af- tienbare tijd te overbruggen, mag een dub in de Nederlandse competitie dere competities (Benelux en Cup In- slechts twee (geen doelman) en in an- De clubs ontduiken voortduiend de al- ternational) slechts drie spelers van buitenlandse origine opstellen. Dat Hag' betekent niet dat het ook niet gedaan wordt. Er is namelijk een moge lijkheid om de desbetreffende regels te omzeilen. Via een aanvraag voor een speler met de status Nederlander. De secretaris van de ijshockcybond, Van -^jders, allen van buitenlandse afkomst, in BlEtHpederland komt te wonen, dan willen |We hem de gelegenheid geven hier zijn Rijswijk: 'Als een jongen met zijn ou- uvoriete sport te bedrijven. Die gele genheid kun je hem eenvoudig niet ontzeggen.' aantal zogenaamde statusspelers stijgt. Weet Van Rijswijk: 'Je kunt gerust zeggen: er wordt mee gerommeld. Het heeft nog geen verontrustende vormen aangenomen, maar het gebeurt. Als wij een dergelijk verzoek krijgen, dan wordt er een betrekkelijk streng on derzoek uitgevoerd. Het eerste team van de IJHC-Den Haag/Rotterdam be vat nu ook twee van die spelers. Zij gaan studeren, wordt er gezegd. Er is inmiddels een bewijs van inschrijving voor een school overhandigd. Maar dat zegt me nog niets. We houden het nog in beraad. Het is alleen zo: het bonds- bureau mist de mankracht om detec tivewerk uit te voeren. We doen het wel, maar elk geval kan niet helemaal uitgespit worden. Met. wat geluk en een goed alibi komen aanvragen voor de status Nederland er dóór. Er wordt op het ogenblik bekeken of deze stroom ingedamd kan worden'. De status-truc is niet de enige moge lijkheid om versterking in het buiten land te zoeken. In de van prestigege- voelens zwangere ijshockeywereld is enkele jaren geleden al de jacht geo pend op het meest aantrekkelijke wild: In Canada wonende en vaak ook opgegroeide ijshockeyers die nog in het bezit van een Nederlands paspoort zijh. In naam heten die spelers pure amateurs te zijn het is echter een bekend en niet eens verzwegen feit. dat er wel degelijk van een zekere arbeidsovereenkomst met de club sprake is. Van Rijswijk: 'Wij weten allemaal, dat die spelers be taald worden. Ik zou het misschien zelfs kunnen bewijzen. Maar dat streef ik niet na. We zouden graag zien, dat vergoedingen aan spelers gelegaliseerd worden door de internationale ijshoc- keyfederatie. Kijk, we zijn niet geluk kig met, zoals ze In de volksmond genoemd worden, de 'Nederlandse Ca nadezen.' Maar we zijn machteloos. Als we een bot verbod zouden opleg gen, wordt er onmiddellijk over dis criminatie gesproken. We proberen het daarom zo goed mogelijk te bege leiden. De clubs wordt geadviseerd langdurige contracten met deze kna pen af te sluiten. Omdat ze in die periode zodanig geacclimatiseerd zijn in Nederland dat ze zelf wensen hun verblijf te verlengen. Dat is niét zo moeilijk, want het leefklimaat in Ca nada is ook niet denderend. En als je die jongens hier kunt houden,, profi teert iedereen er van. Punt is alleen: Wat doe je als een speler na een jaar te kennen geeft, dat hij niet meer terugkomt. Probeer dan maar eens met zo'n contract verhaal te krijgen. Dat lukt niet. of heel moeilijk.' UITZONDERINGEN In de ijshockeywereld wordt vrij alge meen gespot met de reglementen. De clubs drijven elkaar op en hebben nauwelijks oog voor succes-op-langere- termijn. Er zijn uitzonderingen. Zoals Thialf uit Heerenveen en Nijmegen. Van Rijswijk: 'Daar heeft men voor de weg der geleidelijkheid gekozen. Nooit gekke dingen gedaan: het beleid op continuïteit afgestemd. Beide teams hebben zich inmiddels ontwik keld tot waardige ploegen uit de éér ste divisie. En staan er financieel niet slecht voor. Dat kan ik niet van alle clubs zeggen. Bovendien komen uit die clubs nu echte NedeU 'dse spe lers naar voren. De bond staat dan ook ze er geen ontwikkeling voor, zoals die zich nu voordoet in Den Haag bij Raak. Het haken naar direct succes leidt slechts tot excessen. We hebben alles geprobeerd om de komst van een tweede Haagse club -te voor komen. We zien dit niet zitten. Niet op deze manier althans.' Het zal duidelijk zijn: voor een outsi der is de gang van zaken in dit explosieve wereldje niet te volgen. De clubs trekken werkelijke buitenlan ders aan, Nederlandse buitenlanders, en buitenlanders met de status van Nederlander. De investeringen ver zwaren uiteraard de huishouding van de clubs. Waardoor er een nog ono verzichtelijker situatie is ontstaan. Van Rijswijk: 'De clubs moeten willen zij enigszins rondkomen veel thuiswedstrijden spelen. In de eerste divisie van de Nederlandse competitie komen zeven teams uit. Dat levert gewoon te weinig wedstrij den op. Vriendschappelijke duels heb ben ook geen zin, want daar is het puboiek niet vatbaar voor. Daarom is er nu ook een gesponsorde Benelux- competitie en de wedstrijdenreeks om de Cup International is voortgezet. Sommige wedstrijden voor de Bene- lux-competitie tellen ook voor de Cup International. Dat kon eenvoudig niet anders, want het wedstrijdschema werd verstoord door talrijke proble men. Maar lk kan me voorstellen dat dit voor het publiek ook niet hele maal duidelijk is. Je moet de materie kennen en erg geïnteresseerd zijn, wil je Weten waar een wedstrijd om draait'. JOHN LINSE SOESTERBERG Op eigen verzoek heeft de schaatskernploeg gisteravond een onderhoud gehad met het dage lijks bestuur van de KNSB. Coach Leen Pfrommer en de amateurs had den op dit gesprek aangedrongen, om duidelijkheid te krijgen over het ont slag van conditietrainer Henk Gemser. De leden van de kernploeg hebben de KNSB gevraagd de beslissing om Gemser op staande voet te ontslaan ongedaan te maken. De kernploegle den vroegen het bestuur ook Gemser zijn taak weer op te laten nemen, om naar het slot van de conditietrainingen (nog vier weken) te kunnen werken. Jan Bazen: 'Wij zijn op deze manier benadeeld. Pfrommer heeft onvoldoen de tijd om ook de conditietraining voor zijn rekening te nemen. Gemser is een zeer begaafde trainer die kei hard werkt. Zo iemand hebben we ook wel nodig'. En Leen Pfrommer: 'De KNSB heeft in het geval Gemser niet rationeel, maar emotioneel ge reageerd'. SOFIA De ster van Manchester United, George Best is gisteren tij dens de interland Bulgarije-Noord Ier land van het veld gestuurd door de Westduitse arbiter Schulenberg. Best werd weggezonden nadat hij Bonev duidelijk zichtbaar en met opzet ge trapt had. Uit de strafschop die daar op volgde scoorde Bulgarije 3-0. In de wedstrijd die gespeeld werd voor groep zes van het toernooi om het wereldkampioenschap, ging het ook al voordien zeer hard toe. Na 18 minu ten kreeg Bulgarije ook al een straf schop toegewezen, toen Rice een over treding beging tegen Kolev. Bonev benutte die kans vlekkeloos. Een kwartier na rust bracht Kolev de stand op 2-0 en korte tijd later volgde het incident met George Best, waar door het 3-0 werd. Groep zes: Portugal 2 2 0 0 4 5-0 Bulgarije 1 1 0 0 2 3-0 N.-Ierland 1 0 0 1 0 0-3 Cyprus 2 0 0 2 0 0-5 In Dublin won Rusland met 1-2 van Ierland. Dit was 'een wedstrijd uit groep negen voor het wereldkampi oenschap. Bij de rust was het nog 0-0. Daarna brachten Federov en Kolotov de stand op 0-2. Pas zes minuten voor het einde slaagde de Ieren er via Conroy in iets dichterbij te komen. Groep negen: Frankrijk 1 1 0 0 2 1-0 Rusland2 10 12 2-2 Ierland 10 0 10 1-2 Denemarken verloor in Kopenhagen met 14 van Schotland. Bij de rust stonden de Schotten met 21 voor dankzij doelpunten van Lou Macari en Jimmy Bone. Voor de Denen scoorde Laurdrup tegen. Na rust zorg den Harper en Morgan ervoor dat Schotlan d met 14 won. De Russi sche arbiter Bahramov gaf in de eer ste helft Henning Munk Jensen die voor PSV speelt en de Schot Morgan een officiële waarschuwing. Bij de De nen speelde ook John Steen Olsen van FC Utrecht mee. ZURICH De tweede wedstrijd tus sen Panathinaikos en CSKA Sofia uit de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen, zal in z'n geheel over gespeeld worden. De commissie van beroep van de UEFA heeft gisteren de aanvanke lijke beslissing van de disciplinaire commissie bevestigd. Op 25 oktober wordt ln Athene het duel opnieuw gespeeld, de tegenstander van Ajax ln de tweede ronde knoet dan bekend worden. Op 27 september had de Russische scheidsrechter Lipotov de noodzake lijk geworden serie strafschoppen (belde duels waren in 2-1 overwinnin gen voor de thuisclub geëindigd), te vroeg laten afbreken. Daarmee ont nam hij Panathinaikos de kans om theoretisch nog gelijk te komen met de Bulgaren. De commissie van beroep die de zaak gisteren behandelde bestond uit dr. Sergio Zorri (Zwi), Anoine Chiarlsoli (Fr.) en Antonio Canaverde (Port.). Vertegenwoordigers van beide clubs die werden gehoord gaven toe, dat de scheidsrechter CSKA drie strafschop pen hadden laten nemen en Panathi naikos vier bij een stand van 3-2 voor de Bulgaren. De commissie kwam tot de slotsom, dat het onder deze om standigheden niet mogelijk was vast te stellen welke ploeg zich voor de volgende ronde gekwalificeerd zou hebben en besloot de wedstrijd in es* geheel over te laten spelen. Bij wijze van uitzondering worden de kosten van deze bijeenkomst ran de commis sie van beroep gedragen door de UE- ADVERTENTIE) ADVERTENTIE GEROMMELD Verschillende clubs grijpen dat gat in fle reglementen echter aan om hun arsenaal buitenlanders uit te breiden. Er zijn er nog niet veel, maar het Dagelijks 10 - 17 uur. Trein - toegangsbiljetten op vele stations IRENEHAL - UTRECHT IJSHOCKEY S.F.C. SWIFT PUNCH (coupe nationale nederlanden) vrijdag as. 20.30 uur houtrust-den haag PARUS (coupe hternadonal) zaterdag as 20 30uur zatwdmj as h®en 19.00 uur DETRY- DEN HAAG '68 dames 17.13 uur sporthal tc timp' tmorbeckelaan assen INTERNATIONAAL ZAALHANDBAL TOERNOOI 21 oktober 17.00-23.00 uur «stkuur runhal-arnhem deelnemende veren k2ingen: zaterdag as. 20.00 uur stuoentensportha' uilenstede amstelveen TILBURG - TRAPPERS «courmftb»*«ripNAO dinsdag a3. 30 30 uur e9ca-arnhem epterslAgten- i RAAK BIJ ELKE SPORT I I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15