'Het gat van Nelissen wordt met gas gevuld' Huidige industriële bouw onvoldoende tegenwicht voor snel stijgende kosten Gamma Holding neemt deel RVI over Steeds meer mensen kopen diamanten Achter uw Amro-Pierson Fund staan deAmroBanken Pierson, Heldring Pierson. Vertrouwd idee. Matubel breidt activiteiten uit Niemeijer neemt Oldenkott over Wereldhaven slaat vleugels uit naar buitenland Amerikaanse goederenmarktsn New York zet daling voort Politie hield oogje in het zeil TROUW/KWARTET DINSDAG 17 OKTOBER 1972 FINANCIEN en ECONOMIE T17/K17 [ADVERTENTIE) Verzet tegen duurder aardgas: door Nico Kussendrager Het aardgas wordt duurder, zowel voor de huishouding als voor de industrie en de export. We moeten zuiniger aandoen omdat de groei van het verbruik veel stormachtiger is geweest dan verwacht. Een te snelle uitputting van de bron dient te worden voorkomen. Tegen de prijsverhogingen is echter nog al wat verzet gerezen. "Het gat van Nelissen wordt met gas gevuld', zo luidde het verwijt. De Nederlandse staat krijgt in totaal zo'n 70 procent van de totale aard gaswinst en zelfs 85 procent van de overwinst na de prijsverhoging. Wan neer we schatten dat de in Slochteren resterende hoeveelheid van zo'n 20 miljard kubieke meter in 25 jaar is opgebruikt betekent dat in die perio de een meevaller van 20 miljard gul den. Waarvan 85 procent voor het rijk: een bedrag van zeker 17 miljard gulden, dat de overheid maar al te goed kan gebruiken, vloeit er in de staatskas. Verdachtmaking Bij de Gasunie veegt men alle ver dachtmakingen echter resoluut van ta fel: 'Als Den Uyl op de stoel van economische zaken had gezeten was hetzelfde gebeurd', zegt voorlichter A. G. van Braam Houckgeest. Al dat schoppen tegen de prijsverhoging was politiek, zuivere politiek. Het kwam ook allemaal uit één hoek'. De linkse hoek als geheel kan hij echter niet bedoelen want ook PvdA- Tweede-Kamerlid dr. ir. A. P. Oele staat positief tegenover de voorgestel de prijsverhogingen. Distributie is voor hem een onmogelijke zaak ('En bovendien: wie neemt dan de beslis singen'). zodat afremming van het gebruik moet worden bereikt via het prijsmechanisme. En dat er moet wor den bijgestuurd, daarvan is ook het Tweede-Kamerlid overtuigd: 'De ener giemarkt moet in evenwicht blijven, we moeten ook rekening houden met de toekomst. We zijn bezig met de uitputting van een geweldige aardgas bron waarvoor niets, maar dan ook helemaal niets, terugkomt. Zuinigheid is daarom geboden'. Hetzelfde geluid klinkt ongeveer op het ministerie van economische zaken, waar men overi gens 'erg zuinig is geworden met persgesprekken'. Maar een hoge amb tenaar wil wel kwijt dat 'we dit tempo van aardgas verkopen niet vol kunnen houden. Er moeten prioritei ten worden gesteld: of het aardgas goedkoop houden en over een aantal jaren in de problemen lopen of het wat duurder maken en er een langere tijd plezier van hebben. De Neder landse overheid kiest voor het laat ste'. Lieve cent En wordt er zelf een lieve cent beter van. Is dat trouwens in het verleden steeds geworden. De NAM (Neder landse Aardolie Maatschappij waarin Shell en Esso broederlijk samenwer ken) heeft na het aanboren van de 'goudmijn' bij Slochteren (1959) de Nederlandse staat aanzienlijke conces sies moeten doen. Er is daarvoor een ingewikkelde constructie bedacht om het gezichtsverlies van de twee niet te groot te doen zijn. Het komt erop neer dat een 'papieren' maatschap (60 procent NAM, 40 procent Staatsmij nen, die zelf volledig overheidseigen- dom zijn) het gas omhoog haalt en het voor een kunstmatige prijs ver koopt aan de Gasunie (voor de helft van de NAM, 40 procent Staatsmijnen en 10 procent overheid). De verdien sten voor de Nederlandse staat komen derhalve uit vier richtingen: 10 pro cent royalties over de winst van de papieren maatschap, het winstaandeel van de Staatsmijnen van 40 procent in de maatschap, dividend Gasunie en vennootschapsbelasting). In totaal zo'n 70 procent van de totale winst. Aan de prijsverhogingen verdient de overheid zoals gezegd, nog meer, nl. 85 procent. Minister Langman is er na lange en venijnige onderhandelin gen in geslaagd Esso en Shell zo ver te krijgen De bewindsman vond het niet redelijk dat de twee maatschap pijen zo'n vijf miljard extra zouden opstrijken door een prijsverhoging waarvoor zij zelf geen hand hoefden uit te steken. De minister maakte de maatschappijen duidelijk dat hij uit eindelijk de bevoegdheid heeft do prijzen vast te stellen. De twee kon den daarom kiezen: of akkoord gaan met de door de minister vastgestelde regeling van de nieuwe winstverde ling of de aardgasprijs zou niet wor den verhoogd. Langman had dan eventueel nog een accijns kunnen hef fen op aardgas waardoor de staat haar extra winstje toch wel binnen zou halen maar Shell en Esso het dou ceurtje hun neus voorbij zouden zien gaan. solide vermogensbeheer. Het huisfonds van de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson. Goed gespeeld 'De Nederlandse staat heeft het altijd verdraaid goed gespeeld', zegt de di recteur van de NAM, ir J. M. P. Bongaerts. 'Ze hebben altijd het on derste uit de kan weten te halen. Maar de mensen vergeten de geschie denis zo gauw'. De regeling die de Nederlandse staat wist te treffen voor de olie- en gaswinning op het Neder landse deel van het continentale plat noemt hij 'een wereldprimeur', een unicum'. Had de overheid er achteraf mis schien niet nog meer uit kunnen De 'pijpenbrug' van een putten- groep in Slochteren. halen. 'Achteraf misschien wel, ja. Maar dat is zo makkelijk praten. Wist u dat in het hele boek van de grote futuroloog Kahn (uit 1968) over het jaar 2000, het hele woord 'milieu' niet één keer voorkomt'. Is het voor de NAM bijvoorbeeld niet erg voordelig geweest dat de regeling met de Ne derlandse overheid voor Slochteren werd getroffen op basis van de toen oekende hoeveelheid van 500 miljard kubieke meter? Het percentage royal ties dat de NAM moet betalen is gelijk gebleven en naarmate er meer gas gevonden wordt zullen de kosten van het winnen toch wel dalen? 'He lemaal niet', zegt Bongaerts. 'Het is geen olie. Wij krijgen steeds meer kosten om het gas naar boven te halen omdat de druk minder wordt. We moeten binnenkort koelinstalla ties aanschaffen en compressors. Nee hoor. dat is niet zo dat we dan relatief meer gaan verdienen.' Kort om: de regeling tussen de staat der Nederlanden en de NAM (en op het continentaal plat ook de andere olie maatschappijen) is en blijft goed. 'Een unicum', herhaalt Bongaerts. Dit is het tweede artikel uit een serie van drie. Het eerste verscheen in Trouw/Kwartet van zaterdag 14 okto ber 1972. HELMOND Gamma Holding (Hatema) heeft een deel overgeno men van de activiteiten van Raymakers Veredelings Industrie (RVI), een dochter van Koninklijke Raymakers. RVI gaat zelf door met de zgn. coating van tapijt, maar de produktie en de verkoop van poly- urethaan-artikelen is opgekocht door Gamma Holding. De verkoop van deze kunststoffen wordt ondergebracht in de nog op te richten vennootschap Ravi, de produktie wordt geleidelijk geïnte greerd in Hatéma, een dochtermaatschappij van Gamma. In de onderhandelingen tussen partij- tie aan te bieden in een van de en heeft het streven naar behoud van Gamma-ondernemingen in Helmond, de werkgelegenheid voor het gehele terwijl de Koninklijke Raymakers de RVI-personeel volgens Gamma een- werkgelegenheid garandeert voor het Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Matubel, moeder maatschappij van de Tuschinsky-thea- tergroep gaat een nieuwe divisie op richten voor activiteiten buiten het film- en bioscoopbedrijf. Wat voor activiteiten dit zijn, wilde de raad van bestuur tijdens de jaarvergadering nog niet meedelen maar wel werd gezegd, dat de kennis en ervaring van het bioscoopbedrijf daarbij van pas zou komen. Matubel heeft al verschil lende overigens nog niet geopen baarde contacten. De naaste toekomst ziet er. wat de filmexploitatie betreft, goed uit, zei de heer M. Gerschtanowitz, voorzitter van de raad van beheer. Jarenlang liep het bioscoopbezoek terug, maar daarin is nu een keer gekomen. Bo vendien is het Nederlandse publiek 'in' van de eigen film. Over het nieuwste succesnummer, De Peetva der, dat in verschillende Tuschinsky- theaters wordt vertoond, is men tevre den. hoewel de stormloop niet zo groot is als voor de Nederlandse film 'Wat zien ik'. De plannen om een nieuw bioscoop theater te bouwen op de plaats van het huidige politiebureau op het Am sterdamse Leidseplein zijn niet afge schreven, maar wel op de lange baan geschoven, verklaarde het bestuur. Het Amsterdamse klimaat werd hier voor in de eerste plaats verantwoorde lijk geacht. Overigens wordt door Tu- schinsky op enkele plaatsen ver bouwt', waarbij theaters in tweeën zijn geplitst. Voor de bouwactiviteiten heeft Matubel geen gelden van buiten af behoeven aan te trekken. traal gestaan. Daarom is in overleg met de betrokken vakorganisaties een sociaal plan opgesteld. Dit omvat als belangrijkste onderdeel dat Gamma bereid is alle RVI-medewerkers die bij de overgenomen bedrijfsactivitei ten betrokken zijn, een passende func- Koersen in Montreal 12 10 13/1» 16 '10 Asbestos Corp 20',a 19»19's Canada Fund 66.59 66 02 65.63 Consol Bathurst ui, 14% 14'»b Dom Tar 4c Chem i6% 16 15% Husky i5"g 15»., 15', Nat. Gas 12% 12 11% Mass. Ferguson 16% 16», 16' j Nat. Resources s.isl 8 13L 8 04L Shell Canada 55 55». 531, Bruynzeel introduceer t nieuw systeem ZAANDAM De huidige snelle stijging van de bouwkosten is sociaal en economisch gezien on aanvaardbaar. De huidige vormen van industriële bouw, gebaseerd op het principe van de afbouw/ ruwbouw vormen onvoldoende te genwicht voor deze snel stijgende bouwkosten. Dit zei de heer Wt. Bruynzeel, alge meen directeur van Bruynzeel, tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van de officiële opening van een tweetal proefiwoningen, waarbij gebruik werd gemaakt van eên geheel nieuw systeem voor het afbouwen van wo ningen. De woningen kwamen tot stand in samenwerking met Intervam en met OGEM. Het nieuwe systeem dat het mogelijk maakt, dat alle afbouwwerkzaamheden worden verplaatst van het bouwwerk naar de industrie, heeft geleid tot de ontwikkeling van het zgn. Bruynzeel- mbouwpakket. Met behulp daarvan tan de bouwwereld zich nu losmaken van ambachtelijke werkmethoden. Te vens krijgt de bewoner invloed op het produkt, met name op de indeling en kleurstelling van de woonruimte en de mogelijkheid tot het aanbrengen van veranderingen daarin. 'Wij zijn ervan overtuigd', zo zei de heer Bruynzeel, 'dat met de bouw volgens het nieuwe drager/inbouw- systeem daarbij wordt uitgegaan van een zgn. drager (al datgene, dat in een bouwwerk een gemeenschappe lijke functie heeft) en wordt onder inbouw begrepen de op deze drager afgestemde onderdelen, zoals schei dingswanden, keukenblokken, leidin gen e.d. in principe grote arbeids besparingen op de bouw zijn te ver zijgen. Ter vergelijking: ca. 600 uur in de traditionele bouw tegen naar schatting 80 90 manuren voor de montage van een compleet inbouw- Pakket bestaande uit ca. 700 onderde len. WERKGELEGENHEID 'Wij menen echter ook', zo merkte de heer Bruynzeel op, 'dat wanneer deze bouwwijze op grote schaal wordt toe gepast dit niet zal leiden tot een teruggang van de werkgelegenheid in de bouw. Met het beschikbare arbeids potentieel zullen nl. meer wooneen heden gebouwd kunnen worden of l*t. ingezet kunnen worden voor ver nieuwing van bestaande wooneenhe den pe heer Bruynzeel deelde mede, dat Ommoord in Rotterdam en de Bijl mermeer in Amsterdam zijn uitgeko- zen voor proefprojecten met het nieu- systeem. Gehoopt wordt, dat om streeks het einde van 1973 het proef stadium zal zijn afgesloten. P's. B. J. Udink. minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening. a'e de officiële opening van de beide Pfoefwonipgen verrichtte, sprak van ®en belangrijke ontwikkeling. 'Toch', 10 zei hij, 'zullen nog wel vele kinder- Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De Koninklijke bedrijven Theodorus Niemeijer te Groningen hebben het bedrijf Henric's Oldenkott Senior te Rees am Rhein overgenomen. Niemeijer heeft daarmee zijn belangen op de Duitse markt verstevigd. Het Duitse bedrijf wordt gesplitst in twee afzonderlijke GmbH's. De import van Niemeijer-tabak en de produktie en verkoop van de bestaande Oldenkott tabaksmerken zullen worden onderge bracht in Theodorus Niemeijer Hol land GmbH. terwijl de produktie en verkoop van Oldenkottpijpen zal lo pen via een GmbH, die de oude naam Henric's Oldenkott Senior en Comp. zal dragen. Oldenkott is veruit de belangrijkste pijpenproduoent in de Duitse Bonds republiek. In Nederland worden de Oldenkott-pijpen inmiddels geïmpor teerd en verkocht door Alvana Den Haag, een dochteronderneming van Niemeijer De wereldomvattende ex port-organisatie van Niemeijer zal de uitbouw van de export van deze pij pen nog verder ter hand nemen. ADVERTENTIE personeel van de tapijtcoating. Aan alle RVI-medewerkers die naar een van de Helmondse ondernemingen van Gamma of naar Koninklijke Ray makers overgaan zal een zogenaamde overgangspremie worden betaald van 500 bruto. Voorts hebben Gamma en de Konin klijke Raymakers voor het RVI-perso neel materiële en immateriële voorzie ningen getroffen. Met de vakorganisa ties is voor die medewerkers die ge gronde (door een begeleidingscommis sie te beoordelen) redenen helden om niet in te gaan op een overplaat- singsvoorstel van Gamma of de Ko ninklijke Raymakers een afvloeiings regeling overeengekomen. De partijen hebben echter de stellige verwachting dat hun wens om afvloeiingen tot een minimum te beperken vervuld zal worden. De concernraad van Gamma, de ondernemingsraad van de Konin klijke Raymakers en de personeelsver tegenwoordiging van RVI hebben gunstig over de overneming geadvi seerd, terwijl ook aan de fusie-ge dragsregels uitvoerig aandacht zou zijn gegeven. ROTTERDAM Beleggingsmaat schappij De Wereldhaven gaat haar vleugels uitslaan naai* het buitenland. Onder meer in Frankrijk en België zal in onroerend goed projecten wor- den belegd. Ook zullen in Nederland nieuwe projecten ter hand worden 1 genomen. Per 12 oktober 1972 heeft wereldhaven 60.000 aandelen ad 20 tegen de koers van 150 (ex-dividend 1972) geplaatst bij een groep beleg- gers, welke vertegenwoordigd wordt door Burnham International Limited te Parijs, (een 100 pet. dochter van Burnham Comp. te New York.) Hierdoor is een belang van ca. 10 pet. verworven. Het nominale kapi taal van Wereldhaven wordt hierdoor met 1,2 min. uitgebreid tot 17.88 min. en de agioreserve stijgt met 7,8 min. tot ruim ƒ20 min. De totaal door deze emissie beschikbaar komen de middelen ad ƒ9 min. zullen voor een belangrijk deel worden gebruikt - voor beleggingen in projecten in Ne- derland en voor een deel in het buitenland. Notering ter Beurze van Amsterdam voor de nieuwe aandelen waarvoor geen blokkeringsperiode geldt, is aangevraagd. CHICAGO Tarwe dec. met 219% 221' 21S% 11/1» 222% 225% 222% Mais dec. mrt. 133', 138% 142% 133% 139% 142% dec met 84% 83% 83% 85% 84 83% Sojabonen nov. 332% Jan. 336% mrt. 341% 333% 337% 342% Rogge mei okt. dec. WINNIPEG 122 %b 123% 129% 122% 123% 129%L Haver mel okt. dec. 86 85 %L 86%L 86% 86% b 86% - Gedaan; b Bieden; L Laten; n - Kom. Gerat oki. 134b 123%b dec 124'ib 123%b mat i27b 126'i 27.06-05 27.50 28.38 Katoen dec mrt. juli Cacao LOCO (i Loco B dec Suiker contr. U 37% 35% 32.30 32.03 loco Jan mei 7.50 7.50n 7.82-7.79g ANTWERPEN Ol 1S4L 184L 184L 183n 183n lS3n nov. 21.SOL LONDEN Metalen en I per ton 22 50l> 21.00-2130 Proefwoningen op het Bruynzeel-terrein aan het Noordzeekanaal. Deze woningen dienen om na te gaan in hoeverre het inbouwpakket aan de gestelde eisen van ontwerp, montage en wonen zal beant woorden. ziekten moeten worden doorgemaakt voor er sprake kan zijn van een volwaardig produkt op economische basis, dat in massa zal kunnen wor den toegepast. De bewindsman vroeg zich overigens ook af, of wij met het nieuwe systeem van dragers en inbouwpakketten wel op de goede weg zijn. Hij verheelde niet, dat onder de technici binnen zijn ministerie dienaangaande nog wel enige scepsis bestaat. Minister Udink constateerde, dat in de Nederlandse woningbouw al gerui me tijd een evolutie is waar te nemen in de richting van industriële produk- DOW JONES INDEX Indust. spirrn UUI. ooi. Modi 12 okt. 937.46 214.37 111.68 74.29 440.9 13 okt. 930.46 214.83 111.36 74.29 16 okt. 921.66 213.90 111.42 443.2 12 okt. 13.130 16.470 1.743 343 1.034 13 okt. 12.870 15.440 1.747 473 920 16 okt. 10.940 17.590 1.743 405 991 EFFECTENKOURSE AVONDVERKEKK AMSTERDAM In hel tclcfon.scli effecten- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tol stand. Tussen haakje* staat do officiële slotkoers van gistermiddag AKZO 6S.20-6S.39 (GS 50) Hoogovens (76.10) Kon Olie 121gb-122 20 122.40 Philips 52.90-53 3(1 (53 20) Unilever 137- 137 50 (137.60) KLM (115.50). tie. 'We zijn echter allen nog ver van tevreden. Gebleken is nl., dat de be volking in brede kringen niet het enthousiasme deelt van hen die me nen mei voldoening op hun gezamen lijke prestaties te mogen terugzien.' Omzet De Beers groeid e 30 pet AMSTERDAM De diamant vindt zijn weg naar een steeds groter publiek. Zo zijn er juweliers in verschillende landen van West-Europa, die een omzetstijging van losse briljanten en briljanten voor sieraden meemaken van 20 tot 50 pet. Dit zei de heer M. Drukker, voorzitter van het Nederlands Diamant Comité, op de Diamantdag 1972. ZAANDAM Minister Udink heeft vermoedelijk niet veel ge merkt van de opwinding, die zijn bezoek aan Bruynzeel giate- ren bij een kleine, pamfletten uitdelende groep tewee^)racht. De directie van Bruynzeel had vóór de aankomst van de minis ter dc hier en daar op muren geschilderde leuzen als: geen hogere huren, maar hogere lo nen; Bruynzeel profiteur van de woningnood en Bruynzeel systeem: jaagsysteem, al laten verwijderen. Voor het overige hield de poli tie van Zaandam nadrukkelijk een oogje In het zeil opdat de officiële opening van dc proef- woning ongestoord zou kunnen geschieden. Ook de waterpolitic in een bootje aanwezig op het Noordzcckanaal nabij he het Noordzcckanaal nabij het Bruynzeel-terrein was op alle gebeurtenissen voorbereid. De spectaculaire omzetgroei van gesle pen diamant is, behalve van de geld ontwaarding in veel Europese lan den, een gevolg van de toegenomen reclame-activiteiten van de De Beers- groep. Dat met name de reclame voor diamanten trouw- en verlovingsringen is aangeslagen, illustreerde de heer W. J. Lear, een andere spreker op de Diamantdag 1972, door te wijzen op West-Duitsland, waar zeer weinig pas gehuwde vrouwen een diamanten trouwring bezaten toen De Beers in 1967 met adverteren begon. Tegen 1971 toonde een onderzoek aan dat het aantal was gestegen tot 30 pet. Niet alleen voor direct gebruik is de belangstelling voor geslepen diamant groeiende, ook als beleggingsobject begint de briljant een steeds belang rijker plaats in te nemen. In Zwit serland wordt zonder omwegen gead viseerd dat het investeren in diamant van 10 tot 15 pet. van hetgeen men bezit verantwoord en aan te bevelen is. Tenslotte houdt de toepassing van diamant niet op bij sieraad of beleg ging. Zo vindt een steeds groter deel van de dlamantproduktic in de vorm van industriediamant zijn weg naar de precisie-industrie. De toegenomen belangstelling voor di amant resulteerde in een omzetstij ging van 30 pet. bij Je De Beers- groep, de belangrijkste voortbrenger van ruwe diamant. De groep verkocht in het eerste halfjaar van 1972 voor 165 miljoen (ruim 1,3 miljard) ruwe diamant tegen 128 miljoen (ca. 1 miljard) in de laatste 6 maanden van 1971. Deze stijging is, aldus de heer M. Drukker, niet alleen het gevolg van de prijsverhoging, die op 5,4 pet. wordt geschat in het begin van dit jaar. Wel zullen tegen het eind van dit jaar de prijzen van de geslepen medium kwaliteiten van dia mant 5 tot 10 pet. hoger liggen, terwijl de topkwaliteiten 15 tot 20 pet. duurder zullen zijn. De De Beers-groep neemt de verkoop van het grootste deel van de pas gedolven ruwe diamant (ongeveer 80 pet.) voor zijn rekening. Daarnaast controleert de groep een aanzienlijke hoeveelheid van de lopende produktie door eigen mijnen. De groep wil, als leider van de diamantindustrie, voort durend een hoog en stabiel prijsni veau van diamanten voor sieraden handhaven. Om dit te bewerkstelligen zorgt De Beers tijdens rustige perio den voor het vormen van ruime fi nanciële reserves, zodat de aankopen bij de produktie op peil blijven, ter wijl de overproduktie in voorraad kan blijven als de markt flauw is. Neemt de vraag weer toe en dat is mo menteel het geval dan worden de ze voorraden op de markt gebracht, waardoor elke neiging tot prijsstijging van ruwe diamant wordt onderdrukt NEW YORK AC F Industries Airco Allied Chemical Alum co of Am American Brands Am Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt and Ret Ant Tel and Tel Atnpex Anaconda Armco Steel Atlanl Richfield Bendix Bethlehem Steel Boeing Burlington Ind Canadian Pacific Celanese Chase Manhattan Cliesap and Ohio Chrysler Cities Service Colgate-Palmolive Colt Industries Comntonw Edison Cons F.dlson Cont Can Com Oil Curtiss-Wnght Curtiss-Wnghl A Dart industries Deere and Co Dow Chemical Du Pont l El) Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp Alleghany Pow S Akzona Am-Standard Amsted Ind Can Breweries Cerro Chadbourn Getb Chase Salect Fd Columbia Gas Cominco Cont Telephone Fluor Corp 17% 17 19% 19 67% 88% 44% 43% 38% 25% 21% 21% 31% 31'i 15 15 38', 37% 38% 55% 45 45 29-, 28% 40% 79% 79% 17', 17 34s* 34% 25 24% 32% 32% 36 35% 35% 34% 42% 42' b 4» 48». 39% 39' 92 '4 91% 164% 163 133% 131% 69% <8% 18 15% 20% 20% 29% 28% 10% io it 40% 40% 48% 46b 12% 12% 7% 7% 13% 13% 2% 2% 11.09 11.04 27i 27'i 27% 27'j ex 23% 23% 23% 23 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel and Elec Getty Oil Gilette Glmbel Brothers Goodyear 1 and R Gulf Oil Illinois Centr Ind InsllCO Int Bustln Mach Int Harvester Int Nickel of Can Int Paper Int Tei and Tel l.ing-Temco Vough Litton Industries Lockheed Aircraf Marcor Martin Marietta Mav Dep Stores Mcdonnel Douglas Mobil Oil Nabisco Nat Cash Register Nat Distil and Ot Nat Gypsum Nat Stael Nat Laad Ind North Am Rockw Int Bnk for Rec Int Flav Frag Int Paper <t 4) 64% 64 3314 32», •2% 82». 25 24% 75% 74 21% 21% 27% 27% 81 81 51% 51 22 21% 27% 27% 23% 24 28 27% 14% 14% 379 964% 36% 36 33% 32% 34% 34% 51% 50% 28% 28% 16% 16% 22% 22% 42», 42' 9'» 9% 12% 12». 9 87", 23'» 21 18% 18% 42% 43', 34% 34% 67% 67% 58% 57' 38% 35% 18% in 18% 18 V, 38 38' 14% 14' 34», 31 17% 17 06% b 98' ib 78?', 74'', 59 59b Pacific Gas and El 29», 29% Penn Central 8% 3', Pepsico 80', 79% Phelps Dodge 38% 38', Philip Morris 95', 94% Philips Petroleum 36 35' v Procter and Gamb 96 87 RCA 33'.-* 32% Republic Steel 24% 24', Reynolds Ind 49% 49', Royal Dutch Petr 37% 37 Sanla Fe Ind Sears Roebuck Shell Ol) Southern Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Standard Oil Cal. Standard Oil Ind Standard Oil N J Studebaker-tVorthl Sun Oil 29% 29% 104 103% 48% 48% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Ltasco Lone Star Lemen Lehman Madison Fund 25.30 25.20 17% 24% 17% Taxaco Texas Gulf 36", 35% Texas Insirum 186% 164%' Transamtrica 17% 16»,. Unilever 44 43%t* Union Carbide 43% 42%- Untroyal 15% 15»,- United Aircraft 42% 41%' United Brands 11% 11»,' U s Steel 27% 27»,; Western Union 48% 46%* Westlnghousa El 42», 41%* Woolworth 34% 34'^ Nat Can 15% 15'W NY Centr A 8 8"» North West B 70% 70'W N Anter Philips Co 33% 33", Occidental Petr 13% 13% Pacific Light 24% 23% ex Public Serv 23% 23% Standard Brands 49% 49% Tandy Corp 35% 35", Union Elect 17 17% United Corps 9s, 9% United Gas 17% 17% Western Bancorp 37% 36% I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17