't Mooie,luie,bankwezen bij i De Klerk HH DE KLERK 1095.- 345.- llw uw zekerheden bij De Klerk 'Woningproduktie is te danken aan gebrekkig beleid' Acties op milieudag 'Vrouwen zijn meer bewogen door armoede' Kritiek van NW op investeringsregeling Progressieve christenen bijeen in Amersfoort HOUW/KWARTET VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 BINNENLAND T21/K19 Is uw zitstijl klassiek? En vindt u eenvoud het kenmerk van het ware? Dan is dit bankstel voor u ontworpen. Het geheel is gestoffeerd met draion velours, waarbij u de keus hebt uit verschillende kleurmogelijkheden. De zitkussens zijn keerbaar. Bijzonder mooi is de franje-afwerking. j 4 3-zitsbank 2 fauteuils samen Completeer 't met de afgebeelde sierlijke noten salontafel Hoe u ook wilt zitten, gewoon makkelijk of languit onderuit... En hoe u er ook bijzit, warmpjes of niet zó... De Klerk heeft de bank, de fauteuil en... de betalingsregeling die u past. In iedere stijl en prijsklasse treft u er een "elk-wat-wils-kollektie". Daarom: blijf niet zitten waar u zit, maar kom van de week een proefzit maken bij De Klerk. 'n Mooie gelegenheid om meteen kennis te maken met de grootste keus van 't land in tapijten, gordijnen, karpetten en wat er meer voor totale huisaankleding komt kijken. Bij De Klerk adviseren ervaren binnenhuismensen u graag bij het combineren van al die woonartikelen tot één harmonieus geheel. Ook dat is: goed zitten bij De Klerk. de mahonie salontafel, 140 x 70 cm Verfijning tot in de kleinste details kenmerkt dit rijke, klassieke bankstel, dat geheel is bekleed met mohair ve lours. U hebt de keus uit verschillende mooie tinten. Extra chique accenten vormen de bloemmotieven op de zittingen en de franje. 3-zitsbank-I-2 fauteuils MM S De kroon op deze kamer vormt de salontafel met wortelnoten blad en Chippendale poten Wie met een universele bank als basis een ïeer persoonlijk interieur wil samenstellen, ziet deze bank vèst helemaal zitten, 't Is een 3- a 4-zitter met losse kussens en sluimerrollen. 't Geheel is bekleed met bruin ribcord van uitstékende kwaliteit m Gratis parkeren. Bij De Klerk in 't centrum kunt u "gratis parkeren op de koop toe" in één van de omliggende parkeergarages. De aanschaf van woonartikelen is een gebeurter- .nis die om zekerheden vraagt De Klerk biedt u de zekerheid van vakmanschap in meubelen'en voorlichting, van klasse in elke prijsklasse, van scherpe prijzen in elke koilektie en van service die zich onderscheidt. Jonge zitgroep-zoekers worden "zittenblijvers" in deze 2-en 3-zits- bankencombinatie. Zo lekker als dat zit, zo goed ziet het eruit. De losse zit- en rugkussens zijn gestoffeerd met "blue jeans" of andere jeans stoffen. De prijs houdt rekening meteen jong budget. 2-zitsbank 3-zitsbank samen vóór En zet daar nu eens die witte klaverblad-salontafel op kelkvoet bij. Een erg 'gelukkige' combinatie Rotterdam: WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaan, tel. (010) 117700 Winkelcentrum Beijerlandselaan, tel. (010) 193500 Winkelcentrum Groot IJsselmonde, tel. (010) 820502 Alle kamers worden dodrvakmensen gratis thuisbezorgd en geplaatst. Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. VESTIGINGEN: ROTTERDAM Binnenwegplein/Lijnbaan -Winkelcentrum Beijerlandselaan-Winkelcentrum Groot IJsselmonde /DEN HAAG Groenmarkt 29 (t/o't Goude Hooft) UTRECHT Voorstraat 36-40 /VLISSINGEN Oude Markt 9/ DE LIER Hoofdstraat 28 Ise ANTIEKE BOUWMATERIALEN tit voorraad leverbaar onder meer: 200.000 hand- jormstenen kloostermoppen, Vechtformaat. aalformaat, Dordtse steen. 40.000 LJsselsteen; s<-'hoon op de tas) 20.000 plavuizen, rood, grijs geglazuurd, diverse maten 100.000 straat- e"en 10.000 rode en grijze pannen eiken !u.. diverse maten eiken lambrizering en deuren - tuin- en inrijhekken. diverse maten n RT- jhepö Stermuurankers zeer fraaie ijzeren brughekken. 'e eeuws - 3 gietijzeren trappen afkomstig uit en oud klooster, enz. enz. W. H. C. Muller Zonen "Qge Giessen 4 - Hoornaar - Telefoon 01838-609 Geopend: 7.00—12.00 en 13.30—17.00 uur, zaterdags tot 12.00 uur Zaterdagsmiddags en zondags gesloten Mevrouw G. V.-'tV. to B. (52) 'Ik bel m'n zuster op en zeg, jij hebt altijd zo'n geluk, kan jij voor mij niet eens een gebruikte brommer op de kop tikken. Ze zegt mijn geluk is dat Ik die kleine rubriekadvertenties in de krant heb uitgevonden. Dat was de beste tip die Ik ooit van een zuster heb gekregen. M'n zoon Jan bromt er goed van. Tevreden zijn ze alleen nooit Ik heb ook nog een pick-up nodig, zegt ie.' Van een verslaggever UTRECHT 'Het is de gebrekkig heid van het huidige bouwbeleid die een hogere woningbouwproduktie heeft opgeleverd'. Dit stelt de Bouw bond NW in een reactie op uitlatin gen van minister Udink, die zich er onlangs over verbaasde dat de rege ringspartijen niet meer met de pro- duktiecijfers pronken (dit jaar waar schijnlijk een record van 150.000 wo ningen). In zijn blad 'De Bouwer' zegt de bond, dat de hogere produktie niet te danken is aan een plotselinge veran dering ten goede in het bouwbeleid van de regering. 'De achterstand op de jaarlijkse programma's van de overheid was vorig jaar al opgelopen tot enkele tienduizenden. Er is nu dus sprake van het inhalen van een achterstand. Dit was mogelijk door het goede weer en de situatie in de andere sectoren van de bouw'. DEN HAAG In het kader van de 'Milieudag*, die op dins dag 17 oktober door het Contact Haagse Vrouwenverenigingen wordt georganiseerd, vinden die dag in diverse wijken acties plaats. Zo wordt in de wijk Vredenrust en de Transvaal- buurt een grote schoonmaakac tie gehouden. De bewoners van een deel van het Valkenbos- kwartier gaan hun gevels ver fraaien door er rozen en kam perfoelie tegen te plaatsen. Ook kan men de gehele dag oude goederen (kleding, schoenen, speelgoed, boeken, brillen, pa pier e.d.) kwijt op de volgende adressen: Jan van Goyenstraat 97, Douwes Dekkerstraat 66, Binnenplaats Newton Scholen gemeenschap Newtonstraat, Ga rage Troubadourstraat, Garage Heiloostraat 591, Sumatrastraat 344. Wereldwinkel Elandstraat, Reformhuis Groot-Hertogin ne- laan 263, Stortebekerstraat 10, Maarseveensestraat 2 en het Wijk- en Dienstencentrum Mari- ahoeve aan de Ivoorhorst De opbrengst van de verkoop van deze goederen op tweedehands- markten e.d. is bestemd voor een projekt in Bangla Desj. Voorts kan men op de Milieu dag glaswerk (zonder doppen) kwijt bij alle Spar-winkels, bij Centra Waldeck en Simon de Wit, Escamplaan. Oud-papier kan men kwijt in containers op vier sportterrei nen: DUNO, Mgr. Nolenslaan 9; GONA, Beresteinlaan; Dui noord, Isabellaland en het BMT Clubgebouw aan de Hengelo laan. Van een verslaggever UTRECHT 'Mannen en vrouwen denken vrijwel hetzelfde over ontwik kelingshulp, al worden vrouwen wat meer bewogen door armoede en naas tenliefde, terwijl mannen meer den ken aan een economische vooruitgang. Vrouwen doen graag iets tegen ar moede door een collecte, mannen zien dit liever bestreden uit de opbrengst van de belastingen'. Prims Claus zei dit gisteren op de algemene vergadering van de Neder landse bond van plattelandsvrouwen in Utrecht. Deze conclusies zijn af komstig van een opinie-peiling van de nationale commissie ontwikkelings strategie, waarvan prins Claus voorzit ter is. Hij riep de vrouwen op mee te werken aan de besluitvorming op dit gebied, zodat zij invloed kunnen gaan uitoefenen 'op hun mannen, hun ker ken en hun kranten'. UTRECHT Het NW vindt het jammer, dat het SER-advies over een selectieve investeringsregeling 'groten deels in de pruliemand blijkt te zijn terecht gekomen'. Het wetsontwerp van minister Langman heeft in begin sel de instemming van het NW, maar in deze vorm heeft de vakcen trale er ernstige kritiek op. 'De Twee de Kamer zal heel wat aan dit wets ontwerp moeten sleutelen voordat eii een verantwoord en doelmatig inves teringsbeleid mee kan worden ge voerd', aldus het NW in zijn officieel orgaan 'De vakbeweging'. De bezwaren van het NW betreffen met name het niet verleggen van het accent in de voorgestelde regeling van het heffingen- naar het vergunningen stelsel, het permanente karakter, de hoge algemene heffing op investerin gen in gebouwen (40 procent) en het overhevelen van de opbrengst van de heffing naar de algemene middelen. Van een verslaggever AMSTERDAM Het politiek werk verband van progressieve christenen (PWPC) houdt zaterdag 14 oktober in Monopole te Amersfoort een vergade ring, waarop de activiteiten en de uitbouw van het werkverband aan de orde zullen komen. Met name komt aan de orde de vraag 'of het wenselijk is een opinie van het PWPC inzake de huidige politieke situatie en de verkiezingen te formuleren en te ma nifesteren'. De vergadering begint om half elf met een korte inleiding van de Amsterdamse gereformeerde stu dentenpredikant dr. H. Wiersinga, waarop dan een gesprek volgt over het evangelisch politiek appèl van de werkgroep (over welk appèl wij al ui/bvoeriig hebben bericht).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19