Vriendschap en plezier belangrijker dan prestaties ROEI TE XPLOSIEF Bert Jacobs en Utrecht in staat van beschuldiging KNAU verzwaart limieten indoorkampioenschap niet otterdammer Peet van Eekelen begeleidt Hippische Sportbond kritisch f°han Granath 'professional Dieptepunt voor Manchester United Basketbalverlies |oPW/K lUW/KWARTET VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 SPORT T13/K15 In tivee jaar is het uiterlijk van cle Chinese sport totaal veranderd en bleek tafeltennis in staat de wereldpolitiek te beïnvloeden Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De schaarse beel den van de sportieve activiteiten in het grootste land ter wereld, de Chinese Volksrepubliek, hebben ja renlang in het Westen niet meer dan een meewarrig gniffelen of glim lachen opgeroepen. Wat tot de rest van de wereld doordrong, waren de heldendaden van partijvoorzitter Mao Tse Toeng te water en de massale zwempartij die daarop volg de. Of de gigantische bijeenkomsten, waarbij de nadruk op het gezamen lijk bewegen lag en waarvan politie ke leuzen een geïntegreerd bestand deel vormden. Beelden die schril afstaken tegen die van bijvoorbeeld Studio Sport, waarin prestatie en concurrentie centraal staan. In nog geen twee jaar tijd echter is het uiterlijk van de Chinese sport totaal veranderd en zijn wat tafel- tennisballetjes en het spel dat daar mee wordt gespeeld, in staat geble ken de wereldpolitiek te beïnvloe den. Met een reis van een Japans tafeltennisteam naar China, begin 1971, werd het jarenlange vrijwillige isolement van de Chinezen doorbro ken. Zij reisden kort daarna naar de wereldkampioenschappen in Nagoya en zetten daarmee voor het eerst sinds 1957 weer voet op Japanse bodem. Tijdens dat toernooi werden Amerikanen voor een bezoek aan China uitgenodigd en in april trok ken Amerikaanse spelers door de Volksrepubliek. Die tocht schiep het klimaat waarin eerst Henry Kissin ger, adviseur van de Amerikaanse president Richard Nixon, en later Noxon zelf, naar China reisden. Vóór die reis (in februari van dit jaar) was China al toegetreden tot de Verenigde Naties. De afgelopen maanden zijn bovendien de relaties tussen China en Japan verbeterd en de sport heeft ook daarbij een (o- verigens niet te schatten) rol ge speeld. In ieder geval hebben diver se Japanse sportorganisaties de afge lopen weken aangekondigd de con tacten met China te verstevigen en die met Taiwan (het Nationalistisch China van Tsjang Kai Sjek) te ver breken. Dat de sport een uitstekend middel is geweest bij de verbetering van de betrekkingen tussen China enerzijds en de Verenigde Staten en Japan anderzijds, staat buiten kijf. Volgens James Pringle, verslaggever van het Engelse persbureau Reuter, zou bij de toelating van China tot de V.N. een Japanse tafeltennisofficial een belangrijke rol hebben gespeeld. Die official zou Koji Coto, voorzitter van de Japanse tafeltennisbond, kunnen zijn geweest. Want weinigen hebben zich ingespannen het Chinese isole ment te doorbreken, als juist hij. De 'sportieve ballingschap' begon in 1958, toen China uit het Internatio naal Olympisch Comité stapte we gens de erkenning van Taiwan. Te gelijkertijd verdween China uit de meeste internationale sportbonden: de schaats- en de ijshockeybond uit gezonderd. Twee jaar terug startte Koji Goto zijn inspanningen voor tafeltenniscontact met de op dat ter rein meesterlijke Chinezen en hij aanvaardde de condities die werden gesteld: zijn bond erkende de Volks- Tijdens de toernee van de Chinese tafeltennisploeg was er in Wash ington ook een ontvangst door president Nixon. Op de foto de kennismaking in de tuin van het Witte Huis met naast Nixon de leider van de Chinese delegatie, Tsjoean Tsje-Toeng. republiek als enige Chinese staat en verbrak de banden met Taiwan. Bij die gelegenheid beloofde Goto ook uit de Aziatische Tafeltennis Federa tie (waar Taiwan lid van was) te stappen en een nieuwe organisatie, mèt de Volksrepubliek, in het leven te roepen. Toen de Aziatische federa tie, waar hij ook voorzitter van was, weigerde Taiwan uit de stoten, trad Goto (in februari 1971) af. Niet alleen verschijnen sindsdien Chinese sportmensen vaker op inter nationale evenementen (zoals dit jaar bij het wereldkampioenschap schaatsen in Oslo), ook in China zelf worden evenementen georgani seerd. Een jaar terug namen in Peking sportmensen uit 51 Aziati sche en Afrikaanse landen aan een twee weken durend toernooi deel. Daarbij manifesteerde zich weer de politiek. Koji Goto zei naar aanlei ding daarvan: 'Het succes van dit toernooi is een stimulans voor de Aziatische en Afrikaanse landen in hun strijd voor nationale onafhanke lijkheid.' De jonge sportmensen keerden dan ook veelal in de beken de hooggesloten jasjes en met Mao- badges op de borst terug. Toch is de Chinese sport nog steeds een gesloten boek. Over de struc tuur, de organisatievorm en het ni veau waarop sport wordt beoefend, is weinig bekend. De sport heeft, zo blijkt uit de schaarse verslagen van de ooggetuigen, een grote vlucht genomen. In de grote steden staan op straat tafeltennistafels, waarop kinderen spelen; de hekken van het Toeng Tan Park in Peking hebben de juiste wijdte en hoogte voor badminton. Op de straten staan de witte lijnen van het veld. Wanneer er wordt gespeeld, en dat is vaak het geval, kan het publiek door kleinere neveningangen het park binnenkomen. Eind vorig jaar maak te een Japanse delegatie een studie reis door China en concludeerde dat de sportbeoefening op hoog peil staat en dat er nauwelijks van een achterstand sprake is. De twijfels over de prestatie van atleet Chi- Chin, die 2.29 m. hoog sprong, zijn volslagen ongegrond. Volgens Syal Abdul Hassan, secretaris van de Pa kistaanse atletiekbond, beschikt Chi na over uitstekende accommodaties, wordt er met toewijding getraind en kan de kleine achterstand snel wor den ingelopen. De trainingsschema's worden wetenschappelijk opgezet en zijn erop gericht zo efficiënt moge lijk kracht, conditie en vaardigheid te verbeteren. De Chinese sport is echter geen natuurgetrouwe kopie van die in de Westerse wereld. Zoals de sport in het Westen een weerspiegeling is van het maatschap pelijk bestel, zo past in China de sport in de visie die de naam heeft gekregen van voorzitter Mao. Nadat in 1949 het volksleger de Kwo Min Tang van Tsjang Kai Sjek had ver dreven, werden typisch Westerse kenmerken in de sport (zoals het heldendom en de rivaliteit) afge keurd. In 1966, bij het begin van de culturele revolutie, verdween de sport (tot dan een middel in de revolutionaire strijd) tijdelijk uit de belangstelling. Na de culturele revolutie heeft, zo constateerde de Westduitse journa list Rolf von der Laage in het Franse sportblad L'Equipe, de Chi nese sportideologie een duidelijke wending genomen. Het gevecht en de overwinning op de vijand zijn niet langer de criteria, maar de opvoeding van de massa door exhibi ties staat centraal. Hij schrijft: 'De topsporters tonen waartoe een goed getraind lichaam, zonder onmenselij ke dwang, in staat is. De sportmen sen in China zijn geen gladiatoren die het publiek vermaken en opmer kelijke kracht laten zien, maar zijn opvoeders die demonstreren met als doel de voortdurende verbete ring van de gezondheid van het volk.' Op het verband tussen sport en gezondheid, zo signaleerde de Paki staan Syial, heeft Mao Tse Toeng ook voortdurend gewezen. De kampioe nen zijn geen helden en genieten dan ook, alweer volgens Syal, geen enkel voorrecht. Naast het gezondheidsaspect komt ook steeds de vriendschap naar vo ren een buiten China eveneens bekend aspect. Want de Olympische ideologen prediken luid de verbroe dering van de jeugd van de wereld, ondanks het feit, dat de Spelen een keiharde prestatieslag zijn. De Chi nezen uiten zich over de vriend schap in bloemrijke taal. Ten tijde van het grote toernooi in Peking schreef het Volksdagblad: |Wij zijn ervan overtuigd, dat de tijdens dit invitatietoernooi gezaaide vriend schap zal ontkiemen en stevig zal opgroeien, prachtige bloemen zal voortbrengen en rijkelijk vruchten zal dragen.' Ook de Chinese sportmensen droe gen toen een dergelijke opvatting uit. Na iedere zege riepen de spelers en speelsters dezelfde leuzen. 'De vriendschap en het plezier elkaar te ontmoeten zijn belangrijker dan de prestatie op zich.' HANS SCHROT in onze speciale verslaggever 1TTERDAM De Nederlandse rulterwereld heeft de nsationeel stijgende animo voor de paardesport de laatste ren nauwelijks aan de teugel kunnen houden. De popula- sering botste met een élitaire organisatie, zó lomp en in- wikkeld van structuur, dat tijdige maatregelen achter- ege zijn gebleven. De wrevel in vooral de actieve ruiter- ingen is groeiende. Het fraaie Nederlands Hippisch Cen- am, dat in het Brabantse Deurne is verrezen, vormt nu jor velen een illustratief symbool van een eng en bestoft ieid. e problematiek van de uit zijn krachten gegroeide orga- isatie is de afgelopen zomer ook aan de buitenwereld ge wild. Een aantal topruiters en het dagelijks bestuur van de Nederlandse Hippische Sportbond componeerden geza- nenlijk een rellerige affaire, die uitmondde in een korte Khorsing van de betrokken 'coryfeeën' en een verdere de valuatie van de al jaren wankele nationale titelstrijd. Achter de weigering van Jan Maathuis, Harry Wouters van den Oudenweijer, Johan Heins, Leon Melchior en Anton Ebben aan het kampioenschap deel te nemen omdat de Westduitse ruiters Schridde en Schockemöhle op hetzelfde evenement in Groningen een demonstratie zouden geven - schuilt een veel grotere zaak. De ruiters voelen zich on mondig en vinden hun directe belangen in de bestuurstop te" weinig behartigd. Dit omdat de Nederlandse Hippische Sportbond nog steeds een stichting is en daardoor aan haar achterban geen verantwoording hoeft af te leggen. De 'zaak-Groningen' is dan ook slechts een facet. Een be langrijk facet, dat wel, omdat juist de 'top' hippisch Neder land voor het grote publiek representeert. Maathuis en zijn volgelingen hebben in de eerste plaats via hun onwillige houding andere feiten naar voren willen brengen. De groei van de belangstelling voor de paardesport en het zwakke organisatorische tegenwicht, dat hiervoor geboden wordt. Pas twee jaar geleden heeft het bestuur van de NHS be sloten wat ruimer aandacht aan de public relations te be steden. Zij vond de enthousiaste Peet van Eekelen bereid om (pro deo) de tot dan stroeve communicatie naar buiten beter te regelen. Rotterdammer Van Eekelen (52) heeft inmiddels terecht veel waardering verzameld. Tegelijker tijd echter schroomde hij niet om zijn 'eigen' organisatie kritisch en openhartig te begeleiden. Hetgeen hem in het amateuristisch denkende ruiterwereldje ook de nodige ver wensingen heeft gekost. Eén recente: sommigen verwijten Van Eekelen, dat Nederland niet met springruiters op de Olympische Spelen vertegenwoordigd was. Omdat hij zich te reëel opstelde. Van Eekelen wil overigens niet meer dan zijn public relations-hobby zo goed mogelijk uitvoeren. Door de sterk gestegen belang- tlllng in de recreatieve sector is ook t aandacht voor de wedstrijdsport uizienlijk vergroot. Heeft de NHS Ie groei bij kunnen houden? an Eekelen: 'Neen. En eigenlijk is at begrijpelijk ook. Daarvoor is die roei te explosief geweest. Tien jaar eleden hadden we nooit op zoiets innen rekenen. Er zijn wèl signalen eweest, maar die waren blijkbaar iet duidelijk genoeg. De hippische •ortbond is opgebouwd uit autonome 'Sanen. Als uit al die afdelingen wat eer informatie was gekomen, dan as dit niet gebeurd. Nu hebben we na organisatie een bijzonder grote ehterstand. Praktisch gezien spitst iet probleem zich toe op het secreta- iaat. Dat is absoluut overbelast. Se- retaris Herman de Jager is dag en acht in touw. Hij heeft twee secreta- "ses en er is een algemeen assisten- Rond die te kleine groep draait in lite het hele hippische gebeuren. 1-Iet een hopeloze situatie. Ik geloof, dat len daar te weinig oog voor heeft'. Maar iets is toch te veranderen? an Eekelen: 'Het is natuurlijk in de irste plaats een financieel probleem, dat is weer nauw verbonden met structuur van de organisatie. We ■ssen leden en donateurs. In andere wrtbonden geven die een vaste bron m inkomsten. De NHS houdt zich 1 de been via subsidies van bijvoor- feld de NSF, CRM en het Veefonds. l°or het terugdraaien van diverse "bsidies dreigt de zaak echter steeds 'oeilijker te worden'. Is het wel alleen een financieel ïfobieeni? Jan Eekelen: 'Ook de vorm van de fganisatie is moeilijk. We moeten reven naar een zakelijker opvatting. «P het bondsbureau zal een directeur °°eten komen. Met gespecialiseerde nedewerkers. Daar kun je straks niet onderuit. Daarnaast zullen in een der- ®b)k grote organisatie als de NHS «enmensen met belangstelling voor p tf IPoeten worden ingeschakeld, ip ,aJ aire j?1 Groningen heeft bijvoor- eid schrijnend aangetoond, clat we JJjprt missen. In de paardesport- I vreid lopen voldoende mensen rond (ANP) De internationale ^ojschaats-organisatie ISSL is erin -siaagd de plaats, die openviel door uittreden van Per Bjoerang, op- uw te bezetten. De Zweedse sprin- •m Granath (22) tekende gis borgen een contract. De prof-grtep thans uit dertien schaatsers. met voldoende kennis en ambitie, die zich graag optimaal voor de organisa tie in willen zetten. Maar de struc tuur verhindert dat. Ze kunnen niet binnenkomen. Ik heb trouwens vaak genoeg meegemaakt, dat zakenmensen, die zie hvoor hun hobby in het sportle ven dringen, dan plotseling alle zake lijkheid missen'. Is dat houdbaar, een stichtings vorm voor een sportbond? Van Eekelen: 'Nu blijkt wel, dat een stichting een verouderde vorm is. Het past niet meer in deze tijd. In de zakenwereld zie je het ook. Men wordt tot veranderingen gedwongen als men zich wil handhaven. De za kenman is echter zo wijs dat hij het op tijd ziet'. Een structuurwijziging dus. Van Eekelen: 'Ja. Maar ik vind wel, dat we in de eerste plaats de huidige structuur moeten doorlichten en daar over een uitvoerig rapport moeten samenstellen. Daarnaast is niet ieder een er van overtuigd, dat de opzet moet veranderen. Neem daarom een derde, een soort arbiter. En ga verge lijken met andere sportbonden in Ne derland. Kijk ook naar de grote West duitse organisatie. Daar kunnen we wat van leren. Door een structuurwij ziging kunnen we ook gemakkelijker aan geld komen. Het is eigenlijk toch te gek, dat een organisatie van een van de duurste sporten zichzelf niet financieel kan bedruipen. Iemand, die maandelijks voor de stalling van een paard 200 of 300 gulden betaalt, moet voor de organisatie toch ook een paar tientjes kunnen opbrengen? Nog maals: we moeten eerst de symptomen vinden, voordat we een diagnose kun nen stellen'. Lijkt een wijziging van de struc tuur binnen afzienbare tijd haalbaar? Van Eekelen: 'Als de paardensport zich zo blijft uitbreiden, gaan er con flict-situaties ontstaan. Maar het is een uiterst kwetsbare zaak. Neem al leen maar de beide organisaties van landelijke ruiters. Die pogen nu sa men te werken, maar het gaat nog veel te stroef. Zij geven ook moeilijk tradities prijs. Met alle respect voor de landelijken, maar ze werken te sectarisch. Sectarisme leidt altijd tot fanatisme. Dat is de moeilijkheid. Ik zit al jarenlang op de tribunes bij wedstrijden, ben zelf jurylid. Dan merk je 't het beste. Vooral op het platteland. Het publiek loopt gewoon even weg als er een springconcours voor burgerruiters komt. En als er een tuigpaardennummer wordt aange kondigd, gaan de burgers een straatje om. We hebben een hippisch centrum in Deurne. De landelijke ruiters vin den dat gebouw te weinig centraal staan willen dan ook weer een nieuw eigen centmm in Apeldoorn stichten. Het schijnt in de paardensport niet mogelijk te zijn om werkelijk één sterk front te vormen'. Maar het zijn toch niet alleen de landelijke ruiters? Van Eekelen: 'Natuurlijk niet. Het is alleen typisch Nederlands, dat er zui len gevormd moeten worden.We heb ben binnen de NHS bijvoorbeeld ook een Nederlandse Bond van Rij- DEN HAAG (ANP) De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft trainer Bert Jacobs van FC Utrecht en de vereniging FC Utrecht in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van de gebeurtenissen tijdens de wedstrijd FC UtrechtTelstar die op 1 ok tober in Utrecht werd gespeeld. Peet van Eekelen en Jachtverenigingen. De NBVR heeft de supervisie over de kleine wedstrij den. Het resultaat is, dat bijna iedere manege nu een eigen vereniging heeft. Die gaan ook weer wedstrijden claimen. De grote concoursen hippi- que zijn ontlast, maar er is weer een zuil bij. De NBVR heeft weer vier districten met eigen besturen en reg lementen. Ga zo maar door. De spring ruiters. de dressuurmensen, de mili tary, de tuigpaarden. Allemaal eigen organisaties. Onder het dak van de NHS weliswaar, maar tóch. De bur gerruiters als totaliteit hebben geen autonome organisatie. Die zit weer aan de NHS geplakt. De snelle groei heeft alleen maar moeilijkheden ge bracht. 't Is in feite een te grote hoeveelheid om in elkaar te verwe ven'. De affaire Groningen heeft een discussie op gang gebracht. DEN HAAG (ANP) De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie zal voor de Europese indoor-atletiekkampioen- schappen. die op 10 en 11 maart in het Sportpaleis 'Alioy' in Rotterdam worden gehouden, de limieten van de Europese Atletiek Associatie aanhou den. De KNAU wijkt daarmee af van de gedragslijn van de laatste jaren waarin voor Europese kampioenschap pen zowel in- als outdoor altijd veel scherpere minima werden gevraagd dan die van de internationale organi satie. De Nederlandse kandidaten voor de Europese indoor-titelstrijd zullen in winter op tenminste vijf grote nationale wedstrijden (drie in Leiden en twee in Groningen) de kans krij gen om aan de limieten te voldoen. Iedereen, die voor Rotterdam wordt gekozen, zal twee keer aan le limiet moeten voldoen. De plaatsingen bij de nationale kampioenschappen, die eind februari in Leiden worden gehouden, zijn doorslaggevend. De eisen van de Europese Atletiek Associatie (EAA), die door do KNAU worden gehanteerd, zijn: DAMES: 60 meter 7.5 of 60 yards 6.9 of 50 meter 6,3; 400 meter 55,5; 800 meter 2.09.0; 1500 meter 4.23.0; 60 meter horden 8.5 of 60 yards horden 7.9 of 50 meter horden 7.2; hoogsprin gen 1.78 m; verspringen 6.30 m; kogel stoten 16.00 m. HEREN: 60 meter 6.8 of 60 yards 6.3 of 50 meter 5.8; 400 meter 48.2; 800 meter 1.51.0; 1500 meter 3.47.0 of 1 mijl 4.05.0; 3000 m 8.04; 60 meter horden 7.9 of 60 yards horden 7.3 of 50 meter horden 6.7; hoogspringen 2.14 m: verspringen 7.70 m; hinkstap- sprong 16.00 m; polsstokhoogspringen 5 05 m; kogelstoten 18.50 m. Aan de EAA-eisen moet tussen 1 november 1972 en 28 februari 1973 zijn voldaan. Van Eekelen: 'Eigenlijk is een struc tuur-verandering urgent. Als de actie ve ruiters bijvoorbeeld weten, dat er aan gewerkt wordt, dan worden con flict-situaties teruggedrongen. Ieder een is van goede wil. Ook het behou dende deel binnen de organisaties. Er bestaat echter angst om de identiteit te verliezen, om over die drempel te stappen. Groningen heeft op een actu ele situatie gewezen. Het dagelijks bestuur heeft geschreven, dat het aan zien van de ruitersport door die affai re is geschaad. Dat klopt ook wel. Maar als je een huis wilt opknappen, dan moet je eerst gaan breken, komt er ook puin omlaag'. De springruiters willen een vorm van inspraak. Van Eekelen: 'Er wordt soms weieens terecht een aanmerking op de NHS gemaakt. Aan de andere kant is het geklaag niet helemaal reëel. De rui ters hebben hun federatie van spring ruiters. Ben Arts is daarvan voorzit ter. Hij zit ook in het hoofdbestuur van de NHS. Kan daar dus de wensen en verlangens namens de topruiters naar voren brengen. Alleen: in het hoofdbestuur zitten ook vertegenwoor digers van andere organisaties. Die tonen geen interesse, luisteren niet urenlang naar een relaas van meneer Arts. De ruiters zelf moeten overigens beginnen met aandacht aan hun eigen federatie te besteden. Op de meeste vergaderingen is de belangstelling zeer matig.' GERRIT DEN AMBTMAN In een brief aan Bert Jacobs stelt de tuchtcommissie dat de trainer in of omstreeks de 86e minuut van de wed strijd het veld heeft betreden en daarbij met woord en gebaar heeft getoond het niet eens te zijn met een beslissing van de scheidsrechter (Ram) door deze woorden toe te voe gen: 'Dat neem ik niet; dat is dief stal': of althans woorden van soortge lijke strekking. Volgens de brief heeft Jacobs na deze discriminerende woor den tegen de scheidsrechter op diens aanzegging niet onmiddellijk het speelveld verlaten. Bovendien heeft Jacobs volgens de brief bij ver wijdering van het speelveld tegen een grensrechter de bedreiging geuit: 'Ik pak hem wel na afloop.' Als vierde punt van beschuldiging stelt de tuchtcommissie betaald voet bal in de brief dat Jacobs na afloop van de wedstrijd naar de kleedkamer van de scheidsrechter is gegaan en daar met luide stem heeft gezegd: 'Als man tegen man, je mag dit doorgeven aan de KNVB jongen, je moet nog heel veel leren'. Volgens de tuchtcommissie levert dit mits bewezen de volgende straf baar gestelde feiten op: a. het door woord en gebaar tonen het niet eens te zijn met een beslis sing van de scheidsrechter. b. het zich schuldig maken aan onbe hoorlijk gedrag, althans en in ieder geval van strafbaar handelen en/of nalaten, dat de belangen van het betaald voetbal of van de voetbalsport in het algemeen schaadt. De tuchtcommissie stelt FC Utrecht in staat van beschuldiging omdat zich tijdens de wedstrijd FC Utrecht Telstar in of omstreeks de 86e minuut ernstige ongeregeldheden hebben voorgedaan. Evenals Bert Jacobs kan de FC Utrecht tot uiterlijk 17 oktober schriftelijk verweer tegen de ten lastelegging indienen bij de tuchtcom missie. De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft Wiel Coerver, trainer van NEC, verder een boete opgelegd van 500 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar wegens het enkele malen van de spelersbank opstaan en het verla ten van zijn plaats alsmede het bij herhaling door woord en gebaar te kennen geven het niet eens te zijn met de leiding tijdehs de wedstrijd FC Den Haag-NEC, die op 24 septem ber werd gespeeld. De tuchtcommissie strafte ook de vol gende spelers: R. Suurendonk (AZ '67) boete van 150, een eerder opgelegde voorwaar delijke straf werd aangehouden. (ADVERTENTIE) Sommige charmante dingen van vroeger z'ijn er nog steeds. A. v. d. Ban (FC Amsterdam) een wedstrijd geschorst alsmede boete van 200. M. Bosgieter (Feyenoord) boete van 150. Th. v. Duivebode (Feyenoord) boe te van 150. H. Prinsen (Heerenveen) twee wedstrijden geschorst alsmede boete van ƒ125. L. v. d. Merkt (FC Amsterdam) een wedstrijd geschorst alsmede boete van 200. Ph. Stapper (AZ '67) een wedstrijd voorwaardelijk geschorst met proef tijd van een jaar alsmede boete van 150. J. Hendriks (FC Dordrecht) drie wedstrijden geschorst wegens spuwen naar een tegenstander. G. Pijl (Fortuna VI) een wedstrijd geschorst alsmede boete van 100. A. Haar (Go Ahead) een wedstrijd geschorst alsmede boete 150. F. Oldenburger (Veendam) een wedstrijd voorwaardelijk geschorst met proeftijd van een jaar alsmede boete van 100. J. Derksen (Veendam) twee wed strijden geschorst alsmede boete 150. R. Timmermans (FC Groningen) twee wedstrijden geschorst alsmede boete van 150. A. Ernst (Fortuna SC) een wed strijd geschorst alsmede boete van 150. J. Prins (Helmond Sport) een wedstrijd geschorst alsmede boete van 150. G. v. d. Kerkhof (Helmond Sport) drie wedstrijden geschorst alsmede boete van 150 wegens het gooien van de bal in het gezicht van een tegenstander. J. Hermans (FC VW) een wed strijd geschorst alsmede geldboete van 150. In totaal legde de tuchtcommissie boetes op tot een bedrag van 3200. MANCHESTER (ANP) Na promi nente clubs als Manchester City en landskampioen Derby County is nu ook Manchester United uitgeschakeld in het toernooi om de League Cup. De Europa Cupwinnaar van 1968 ver loor op eigen terrein de beslissings wedstrijd in de derde ronde voor de derde divisie-club Bristol Rovers met 1-2. BURGAS (ANP) —Het Nederlands dames basketbalteam heeft in de strijd om het Europees kampioen schap bijna voor een verrassing kun nen zorgen. De Nederlandse formatie van coach De Liefde nam tegen Bul garije in de eerste helft een kleine voorsprong (23-22), maar na rust zak te de ploeg weg en werd het tenslotte 53-38. Carla de Liefde was met negen punten topscoorster van de Neder landse ploeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15