Wl Donja Saskia en haar prins 'Schoolkind kind van de rekening' Huidige problemen in fleurig kinderboek ïA Kluif Kinderboeken gebruikten S™?1111' een ma""id GEDURENDE DE AVONDUREN NOS herdenkt Radio Oranje «aagwagagR FAMILIEBERICHTEN (KOUW/KW AJUki MA AiS li AU y OivlUBtK 1972 MARY PERKINS BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes va van vv. G. VAN DE flULST Jr. 252. 'Ah, mannen... Mak ik ook bin nenrijden? 'Moet durven, 'ik moet maar brutaal zijn en op goed geluk af wat wagen' heeft Tinus bedacht. 'Bin nenrijden'?... De schildwachten kij ken het mannetje ietwat verbaasd aan. Wat móét hij met die ezelkar in het kamp doen? Ha maar ze herken nen hem; 't is de scheefnek, die, g isteren de Maarschalk de weg wijzen moest achter het kasteel heen. 'Bin nenrijden? Waaróm? Heb je wat te koop?' Tinus kleine, schrandere ogen lachen. Neen neen, van de 'dikke Maarschalk' wil hij niet spreken; dat lijkt hem verstandiger en voorzichti ger nog; maar ze brengen hem zelf op een goed idee. 'Ja zeker, mannen zeker! Ik verkoop kruiden, beste krui den tegen vele kwalen, zie je en ik zou wel graag een handeltje doen in 't kamp onder de soldaten zie je!' Hij heeft snel bedacht dat er in de kist onder de zitplaats op de kar nog wel wat te vinden zal zijn dat hij aan de man brengen kan als het moet; maar veel bijzonders is het niet. 'Mag ik dan doorrijden?' 'Ga je gang! Maar vader, weet wat je waagt!' KARELTJES GROTE AVONTUUR 41. 'Het spijt me erg voor U', zei smidje Verholen. 'Maar hiermee kan ik II echt niet helpen. Vleugels, even- wichtsvlakken en propellers horen na melijk aan een vliegtuig. Die kun je zomaar niet aan een koffer zetten'. 'Een.een VLIEGTUIG!? riep de vreemde man onthutst uit. 'Bestaan er dan vliegtuigen!?' 'Jazeker', ant woordde de smid. 'Die bestaan'. 'Gomperdepippel!' riep de vreemde man uit. 'Dan hebben de snuiters, die zich eigenaar van een vliegtuig kun nen noemen mijn mooie sultansdoch- ter natuurlijk al lang in de wacht gesleept! Jeetje, jeetje, wat erg! Nu is al mijn moeite vergeefs geweest!' Hoe had U dan gedacht, dat uw koffer zou vliegen?' vroeg de smid nieuwsgierig. 'Op het slot druk ken', antwoordde de koffermaker. 'Bij vliegende koffers moet je op het slot drukken. Druk je er dan op, dan gaan ze omhoog. Druk je er opnieuw op. dan gaan ze weer omlaag. Weer druk ken. weer omhoog. Heel eenvoudig, als je het eenmaal weet. Maar ja, dat nare ding van mij vertikt het gewoon weg! Ik.ik zal nog eens wat krijgen van drift, woede en ellende! Maar voor het zover is, zal ik hem!' De zonderlinge koffermaker begon hoe langer hoe driftiger te gillen en greep plotseling een scherpe bijl. Ongenadig begon hij op de arme koffer los te hakken en binnen enkele tellen had hij het onschuldige voorwerp volko men tot splinters getimmerd. 'Wat schiet U déSr nu mee op!' riep smidje Verholen verwonderd. 'Niks', ant woordde de man, die nu weer wat gekalmeerd scheen. 'Maar ik hoef er ook niks mee op te schieten. Vliegen wou hij toch niet en de splinters zijn altijd nog bruikbaar als aanmaakhout voor de kachel. Dat brengt me trou wens op een idee. Ik kon wel eens thee gaan zetten. Komt U even bin nen? En eet en drinkt U een hapje mee?' FERDNAND Je hoort wel eens de klacht dat kinderboeken zich in een onwerkelijk wereldje afspelen of tenminste net doen alsof het, op de zorgjes van de hoofdpersonen na, allemaal rozegeur en maneschijn is in onze maatschappij. Zonder nu te willen beweren dat elk boek dat je de jeugd in handen geeft, volgestouwd dient te zijn met 'engagement' (stel je voor!), moet ik wel zeggen dat het deugd doet als je (weer) eens een kinderboek tegenkomt waarin een brokje hedendaagse problematiek op een ongezochte manier is verwerkt. Zoiets is het geval met 'De Marokkaan en de kat van tante Da' van Ilenk Barnard: een fleurig opgezet verhaal, spelend in de Amsterdamse Jordaan, dat ons in aanraking brengt met de kwestie van de buitenlandse gastarbeiders, compleet met zaken als verblijfs- en werkvergunningen dit laatste dank zij het feit dat een van de knapen uit het verhaal zoon van een politie-agent is. Graag aandacht voor dit deel uit de Regenboogreeks van Van Holkema en Warendorf (Unieboek, Bussum), ook vanwege de illustraties van Reintje Venema. Deze reeks, die ook een paar boeken van de bekroonde Jan Terlouw herbergt, handhaaft een zeer behoorlijk niveau, getuige voorts 'De treurige sheriff' van Winfried Bruckner, een ooit in Oostenrijk bekroond kinderboek, dat mijn elfjarige mede-recensent schaterend heeft zitten lezen, hetgeen ik zo vrij ben een aanbeveling te achten. Regenboog-boeken, bestemd voor meisjes en jongens van negen tot twaalf, tellen zo'n 150 tot 170 pagina's, zien er goed verzorgd uit en kosten 7.90 per stuk. Bij 'West-Friesland' in Hoorn verscheen 'Jongens-avonturenboek' van Heinz Görz, een bundeling van avontuurlijke verhalen van min of meer bekende auteurs (De Balzac en Friedrich Hebbel zijn present), waarbij de Duitse auteur ook een paar van eigen hand gevoegd heeft. Allemaal best, maar ik heb op de zaak tegen dat de verhalen niet eventjes bij de jonge lezers worden ingeleid, en dan bedoel ik heus niet dat je alsmaar hoofdschuddend uiteenzet, hoe rottig wij eigenlijk de Indianen hebben behandeld, maar wel dat enige zakelijke informatie over de achtergrond van de verhalen gewenst is; dan krijgen ze meteen meer kleur. Bij Ploegsma in Amsterdam is weer een nieuw boek van Leonie Kooiker uitgekomen: 'De diamant van de piraat' (voor meisjes en jongens van tien jaar en ouder, 127 pag., prijs 9.50). Hier zou ik een punt kunnen zetten, want de namen van schrijfster én uitgever kunnen voldoende zijn om vast te stellen dat we met een kinderboek boven de middelmaat te maken hebben. Neem alleen al het begin, die eerste anderhalve pagina: hoe voortreffelijk worden de kinderen Henk Barnard ingeleid in de sfeer én achtergrond van dit spannend verhaal, waarin Bella, de dochter van de zeeroverkapitein, een mooie hoofdrol speelt. Bij mij thuis is 'De diamant van de piraat' in één ruk uitgelezen en ik begreep dat het nóg wel eens van de boekenplank gepakt zal worden. Leon Garfield presenteert in 'Jack Holborn' een jongensboek dat vertrouwde gegevens bevat: een vondeling die wegloopt bij zijn baas (we zijn in de achttiende eeuw) en als verstekeling meevaart op een schip, dat overvallen wordt door zeerovers met een geheimzinnige kapiteinUitgever Leopold in Den Haag deelt mee, dat Garfield in Engeland de 'Dickens van de jeugdliteratuur' wordt genoemd. Akkoord, en ik moet zeggen dat de auteur zijn toch wel geijkte thema's op een manier uitwerkt die op, laat ik zeggen standing duidt. Het boek, dat er bij jongens gretig in zal gaan, telt 227 pagina's, is geïllustreerd op een manier die voortreffelijk voldoet aan de eisen van het genre, maar om er nu 16.90 voor te vragen is wel veel. Hetzelfde bedrag vraagt Leopold/Den Haag voor 'Dc Russische revolutie' van Ronald Hingley en 'Nazi-Duitsland' van Richard Procktor: twee door Yge Foppema vertaalde boeken voor kinderen uit de hoogste klasse van de basisschool en van de eerste klassen van vervolgscholen. Trouwens, ook volwassenen zouden deze boeken kunnen oppakken, want al zijn ze wel eenvoudig, ze zijn allerminst kinderachtig geschreven. Wat dit laatste betreft, allerlei toestanden worden soms wel erg terloops vermeld (zoals bv. het doden van de Russische tsaar en zijn familie), maar het zijn tenslotte geschiedenisboeken en geen historische romans. Deze uitgaven (die zullen worden vervolgd met delen over Japan en rood-China) zijn royaal geïllustreerd met fotos en kaarten, bevatten naamregisters en zijn zeer aan te bevelen voor kinderen (en ouderen dus), die over de betrokken onderwerpen méér willen weten dan het geschiedenisboekje op school behelst. A. van der Leer (PCBO'Geen overleg' Van een onzer verslaggevers UTRECHT/KAMPEN De regering-Biesheuvel zou grote voorrang geven aan de verbetering van het kleuter- en basisonderwijs. Maar in de praktijk is daar niets van terecht gekomen. Dit jaar is de begroting van onderwijs met 1,2 miljard gestegen, maar dat bedrag was voor de helft nodig voor salarismaatregelen, en voor de helft voor de uitbouw van het voortgezet onderwijs. Voor de in het regeerak koord beloofde verkleining van klas sen in kleuter- en basisonderwijs ech ter geen cent. Voor de heer A. A. van der Leer, voorzitter van de groep schoolhoofden binnen de PCBO, was zaterdag de conclusie van dit verhaal dat het schoolkind het kind van de rekening is. Op de jaarvergadering van de pro- door P. J. Risseeuw Hier te leven, middenin de natuur, met een jonge deern dagelijks om hem heen. ja daar voelde hij voor. Het zou een beter leven zijn dan het zich storten in de dagelijkse kwellin gen van achterdocht, jaloezie en mis verstand. Nog een jaar of vijf. Dan terug naar patria en een huis kopen in Enkhuizen of Hoorn, om nog wat van de zee te zien. Wanneer hij dan op zijn gemak zijn mémoires ging schrijven zouden die de nodige boek jes open doen. Misschien zou het verre nageslacht dan nog wel eens denken aan de man die zich in den vreemde voor de ondankbare honden van Hollanders zo had afgesloofd. De ossen bleven uit zich zelf stil staan toen het doel van de reis was bereikt. Op de hooggelegen voorgale rij zag Saskia een man in een rolstoel zitten, onbeweeglijk. Haar nieuwe heer en meester. Van der Dussen liep de houten trap op en Saskia volgde hem. Het was nog warm. In Amsterdam reden de knapen en meisjes nu op het ijs. Nu ga ik mij begraven, dacht Saskia, en wachten op een brief van Diederik Dirkszoon Volkerts. Een brief die wellicht door Karei Tolner wordt ge bracht. Geheim journaal 1637. Recief Januari. SITUATIE Wij zijn beland in een samenle ving welke wat betreft partijschappen en belangenzucht niet voor het moe derland onderdoet. Allereerst hebben wij te maken met de Hollandse en Zeeuwse soldaten en zeelieden, die door de Compagnie hierheen zijn gestuurd. Omdat zij in de oorlog tegen Spanje en Portugal onze medestrijders zullen wezen, wil Johanna Maurits hun vriendschap win nen. Terwijl hij anderzijds een einde moet maken aan hun losbandigheden, die terecht de toorn van de heren predikanten hebben gewekt. Voorzo ver ik het vanuit mijn positie van geheimschrijver kan bekijken zien de soldaten de graaf als een dapper krijgsman, die ze graag willen dienen. Zelfs naar zijn vermaningen wat be treft hun zedelijk leven hebben ze tot dusver geluisterd. Hollandse suikerplanters zijn er wei nig. Het belang van de Westindische Compagnie bij dit land ligt in de suiker welke het kan voortbrengen. Met het plantagebedrijf hebben de Hollanders echter weinig of geen er varing. Sinjeur Wouter Volkerts schijnt ten deze en een van de weinige uitzonderingen te wezen; vandaar dat Zijne Excellentie zich heeft voorge- men zijn engenhos te bezichtigen. De eeerste jaren —of dc eerste eeuwen? blijft de Compagnie aangewezen op de Portugezen, die met behulp van uit Afrika aangevoerde negerslaven het suikerriet verbouwen. De Portugezen zijn onderling ver deeld. Sommigen zijn onverzoenlijk; zij beschouwen de Hollanders als ket ters die op alle manieren moeten worden bestreden, desnoods met de hulp van de Spanjaarden. Anderen zouden kunnen worden overgehaald het werk op de plantages te hervatten mits door het nieuwe bewind voor een behoorlijke handhaving van orde en tucht wordt gezorgd. En mits dat nieuwe bewind een einde weet te maken aan omkoperij en corruptie. Zijn Excellentie verzekert deze Portu gezen overal waar hij hen ontmoet, dat er in dit land ruimte is voor allen en dat zij als onderdanen recht heb ben op de orde en rust die zij van de regering verlangen. Het ziet er naar uit of velen hem zullen aanvaarden als gouverneur en bondgenoot in de strijd tegen Spanje, al is hij dan een ketter. Een aparte groep vormen de Portugese Joden die zich voorname- testantse schoolhoofden in Utrecht zei hij: 'Regeerakkoorden en politieke programma's zijn vergeten. Overleg met de organisaties heeft niet plaats gevonden. Van prioriteit voor kleuter en basisonderwijs is niets te merken. Een aantal werkloze kleuterleidsters is goedkoper dan een verlaging van de leerlingenschaal. En een dubbele taak voor schoolhoofden (leerkracht en schoolleider) is óók een bezuini ging'. LERAREN In Kampen vergaderde zaterdag de protestantse sectie van het Nederlands Genootschap van Leraren. Het genoot schap is per 1 augustus j.l. ontstaan uit vijf afzonderlijke organisaties, die nu als secties voortbestaan. Sectie- voorzitter drs. H. A. van den Bijllaardt zei dat hij in zijn organisa torische werk steeds meer gemerkt had dat de onderwijskundige en rechtspositionele belangen niet te scheiden zijn. 'Als we niet komen tot verzoening van die twee elementen, blijft het gekrakeel in het onderwijs. Er moet een klimaat geschapen wor den, waarin de docent zich gelukkig kan voelen en dat kan alleen als er onderwijskundige ruimte is en rechts positionele zekerheid'. De heer Van den Bijllaardt maakte zich verder zorg over de snelle afwis seling van ministers van onderwijs. In negen jaar, van 1963 tot 1972, zes kabinetten. 'Als er straks een andere minister met een andere kleur komt, verkeren we weer in onzekerheid over het beleid'. TV vandaag lijk met de handel bezig houden. Zij hebben van het bestuur van graaf Johan Maurits meer goeds te verwach ten dan van een Portugees bewind; ook zijn ze indachtig de welwillend heid welke de Republiek tegenover alle vervolgden heeft betoond, de Jo den niet uitgezonderd. Wanneer Zijne Excellentie is geslaagd in zijn eerste opzet onder alle lagen der bevolking vrienden te winnen, moet dit mede te danken zijn aan zijn grote gaven van hoofd en hart. Alleen met de Inheemsen zijn we nog nauwe lijks in aanraking gekomen. Over dit volk de Tapoeyers later. 5. EERSTE DAG De ontvangst door Wouter Volkerts was vriendelijk geweest. Evenals Jo nathan was hij begonnen met Saskia ftpCCUCftl UAM verbaasd aan te kijken. Was een blan- Mi-wfcll VHH ke vrouw hier zulk een ongewone verschijning, dat alle man hetzij blank, hetzij Tapoeyer zijn verwon- aay Bunrnp dering niet verbergen kon? Haar kist AsiUbllk liet Wouter door Jonathan naar de nurnTriiTiiPO voor haar bestemde kamer brengen. AUYtFSTtWTlEo Vóór het vertrek van Adriaan van der (Wordt vervolgd) Voor degenen die zoeken naar een bevredigend antwoord op de klassieke vragen 'Wie ben ik, waar ga ik naar toe en wat doe ik intussen?', was zondagavond Jack van Belle's pro gramma Zienswijze een hele kluif. Boeiend als confrontatie met de van elkaar verschillende zienswijzen van de gesprekspartners, intellectueel op uitstekend niveau, maar misschien voor heel wat 'consumenten' toch een kluif, waaraan zij zich denken te overeten. Het gevaar is groot dat men de kijker-luisteraar in één keer teveel heeft voorgeschoteld, terwijl hij van de 'voorgerechten' (de diepere achter gronden van religie en occultisme) te weinig heeft kunnen proeven. Buys op Zondag, een nieuw program ma van de AVRO, geeft in de titel al aan, dat alles om Willem zelf draait zoals hij zijn schijnwerper richt op groot talent. Als eerste gold dat Christina Deutekom. Zij kwam naar voren als spontane, rechtuit pratende vrouw zonder sterallures, maar wel zelfverzekerd. Ik weet niet of de for mule voor deze net iets te lang duren de belichting aantrekkelijk blijft. Zaterdag waren vier gewilde onderde len van het NCRV-proqramma voor het eerst in dit seizoen te zien. De terugkeer van de aardige Britse serie Follyfoot zal veel kijkers een genoe gen doen, maar de tijd van uitzending lijkt niet zo gunstig. In de onverwoestbare Swiebertjesa- vnnturen maakte Bert Dijkstra zijn entree als nieuwe burgemeester. Hij deed er meteen maar een dubbelrol bij en de cameramensen zorgden er voor dat zijn ontmoeting met de 'ba ron' net echt leek. Zeskamp ging gevarieerd van start; de organisatie in het Rotterdamse sport paleis Ahoy liep gesmeerd en voor de liefhebbers zat er spanning te over in de wisselende successen van de deel nemende ploegen. De burgemeester van de winnende gemeente spande de kroon in het democratiseren van de sport: hij verhief de teamleider op zijn bestuurlijke schouders en glori eerde mee. Nog niet helemaal In oude luister waren de vijf van Farce Majeure; kennelijk gaf het 'buitengebeiCren' te weinig aanleiding tot spirituele uit schieters. Ander Nieuws bewees andermaal hoe Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.U Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz cn rop. (7.25 Van de voorpagina: 7.54 VPRO: deze dag; 8.00 Nws; 8.11 Act.) 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekplatenprogr. (9.35 Wa- terst.) 10.30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Dan Haag deze week. VPRÓ: 12.15 VPRO-Maandag: rechtstr. progr. met rep., interviews, comm., ber., tolef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolra dio. AVRO: 14.45 Radiojournaal. 14.50 Weke lijks verkeersprogr. 14.55 'Is historisch- progr. over kunst. 15.25 (S) Wat deed hij hier?: progr. over de componist Claude Debusslj. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Llch orkest. 16.30 (S) Mikadoo: klndermag. 7.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ik verbind u door: praatje 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 Harmonie en fanfare in Ned. en Europa. 19.30 (S) Hobbyscoop: een populair progr. over electronica. 20.00 Komt u maar: act. progr. met disc, en telef. reacties, afgewisseld door licht muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22.25 Ultz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radio- Journaal. NOS: 22.50 NOS-Jazz: intern. Jaz Festival Loosdrecht 1972. 23.20 'n Stem van de overkant: doc. van en over de BBC 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Progr.-overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: een evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nw6. 8.26 Gymn. v.d. huisvrouw. 9.45 (S) Plein Publiek: maandagmorgen met mensen en muz. (9.30 Hier en Nu: 10.15 Kleutertijd: 10.30 Nws: 11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style: country and western rubr. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Mikro: ruimte voor het christelijk organisatieleven. 13.00 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 13.30 Hier en Nu. 13.32 (S) Ned. kamermuz. 15.00 Geref. mld- NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 Wie van de drie? IOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Salto Mortale- Kopenhagen 22.05 Televizier- Magazine NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De Familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Speelfümcyclus met Spencer Tracy; Om 4 uur breekt de hel los (1961) 22.05 Laat de heide leven, natuurfilm NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nw<. 10.05 Rep. van buitenl. corr. 10.30 Op bezoek bij de BBC. 11.10 Drucker, groot de wervende kracht van et televisie-uitzending kan zijn. De ze delinge Betty Smit vertelde dat t haar gesprek op 9 september met Jt van Hillo door kijkers ruim f 380.01 is geschonken voor haar werk oné de Indianen in het Amazone-gebie Behalve de noodzakelijke boot ki met dit geld zelfs een zendingscei trum gebouwd worden. Het zal nii alleen voor psychologen interessa\ zijn te weten wat de gevers hee bewogen om zo gul over de brug komen. Was het lot van de Indianen dooi slag gevend of waren dat vooral h idealisme en geloofsvertrouwen, di Betty Smit als een bijna magnetisi fluïdum uitstraalde? Ton Hyd\ Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De eerste uitzendin van Radio Oranje tijdens de tweed wereldoorlog is te beluisteren in hi radioprogramma "n stem van de ove kant', dat de NOS vanavond van 23.5 tot 23.55 uitzendt via Hilversum I j verband met het feit, dat de BBC o 14 november een halve eeuw bestaat In de NOS-documentaire wordt mi authentiek materiaal geïllustreerd wi de BBC in de jaren '40-'45 voor <j bezette gebieden heeft betekend. Ui het historisch archief van de BB zijn de stemmen gehaald van bekend omroepers en verslaggevers uit di lijd, alsmede authentieke BBC-repoi tages van de landing in Normandi! de strijd in Arnhem en de luchtaai vallen op Keulen. Opnamen zijn gi maakt in Frankrijk, België, Engelanl Duitsland en Nederland. Ook komen Nederlanders aan 1 woord, die over hun ervaringen luisteraars naar de BBC in de oorl< vertellen. Maar Duitsers doen dat oo Verder zijn er in de documentaii interviews opgenomen met Radi Oranje-medewerkers, L. de Jong, j den Doolaard en Herman Fortui destijds verbonden aan de Nederlan se afdeling van de BBC. dagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6: middï; mag. met verstrooiing en inf. (16.20 Hier Nu 17.20 Overheldsvoorl.: De kwetsba pijlers van de Ned. Antillen, gesprek m drs Tljssen, dir. departement van Soi Econ. Zaken op Curagao. 17.30 Nws. Hier en Nu. HILVERSUM II 18.00 (S) NCRV Combo Oorber: Hotclub 18.19 Uitz. van de C.P.N. 18.30 Nws. 18 Toelichting bij het nws. 18.48 (S) Bandstal 19.00 (S) Filter: progr. o.a. voor jongen 19.30 Literama: krnn. over boeken, schrijvi en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdt king. 20.15 (S) Hohe Messe, J.s. Bai uitgevoerd door Chr. Oratorium ver. Roti dam, Rotterdams Bachorkest en zan 22.20 (S) Werkeloze academici, doe. Theologische etherleergang. 23.35 (S) NC Vocaal ensemble: mod. liederen. 22.55-21 Nws. HILVERSUM III KRO: 7M00 Nws. 7.02 KRO-op-Drle. dfscji keyshow. (8.00, 9.00. 10.00 en 11.00 Hw 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KR pauzeprogr. (13.0 Nws; 13.03 Raden maa TROS: 14.00 Nws. 14.03 TROS-Pop-Interna naai. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 De Hu van Gelderen Show. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draay Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Nedland-no stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. Take the 8-traln: lichte muz. 21.00 21.02 De negen-uur-show. 22 00 Nws. Superclean Dreammachine. 22.55 Med. Nws. 23.02-01.00 33-45-78: muz. mag. (4 Nws: 0.02 Radiojournaal: 0.55 Nws.) BELGIË 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lat bouwkron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Buite i persoverz. 13.00 Nws, weerber., toneelagen en med. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursb 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio (15.00 Nw 16.00 Nws en beursber. 16.10 Volkscol 17.00 Nws. 17.10 Amusementsmuz. 17 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Pa desportber. 18.30 Protest, godsdienstige ul' 18.45 Sportmag. 18.55 Taalwenken. 18 d Amusementsmuz. 19.00 Nws en act. 19 r Lichte muz. 19.40 Keurig Frans. 19.45 rt" baar Kunstbezit. 20.00 Operamuz. 22.0C en De zeven kunsten. Daarna: loterljul 22.25 Concertante muz. 23 00 Nws. 2S Romantische muz. 23.40-23.45 Nws. spel. 12.20 Frau ohne Begleltung. film. 1 Intern, persoverz. 12.50-13.20 Rep. van tenl. corr. 16.15 Nws. 16.20 Filmrep. Ko )1 kunsttentoonstelling Frankfort. 17.05 Kind progr. 17.35 Kinderprogr. 17.55 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Jan Blllbus TV-serie. 18.30 Act. 18.45 Zandmannel 18.56 Sport. 19.26 Die Partridge family, r serie. 19.59 Progr. overz WDR: 18.00 N uit Noordrijn- Westfalen. 18.10 Weekove Aans.: Julia, TV-serie. 18.40 Act. It g Kinderprogr. 19.25 Pater Brwn, TV-serl s 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Act. 21 Muzikaal amusementsprogr. 21.45 Doe. 22.30 Journaal, comm. cn weerber. Filmportret. 23.50 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Nws en weerber. 17.35 Amusement1 progr 18.05 Act. en muz. 18 35 Tekenfilm. Hlf Nanny und der Prof., TV-serie. 19.45 I' act. en weerber. 20.15 Filmrep Aansl.: nws. Rekonstruktion. speelfilm. 22.40 comm. en weerber. 22.55-23.35 Indische F en. film. DUITSLAND III NDR 19.00 Management fur alle Führungskri ln Wirtschaft und Verwaltung, studlepre 19.30 Rationelles Lesen. TV-cursus. 2» Journaal en weerber. 20.15 Berliner W( statt: filmmontage. 21.00 Poezieprogr. 21 22.10 Arlecchino, scenes uit de com# dall'arte. DUITSLAND III WDR 17.30 Kleuterschoolprogr. 18.30 Spaanse les. 19.00 Zandmann(§ 19.05 Progr. voor Italiaanse werknemr 19.15 Prisma van het westen. 19.45 Reg. n' 19.55 Comm 20.00 Journaal en weert( 20.16 Filmportret. BELGIË (Frans) 14.00, 14.30, 14.40 en 15.00 Schooltelevij 15 30-16.00 Education permanente: progr. 18.05 Nws. 18.10 Kinderprogr. Aansl.: beltleskrant. 18.30 Onbekend. 19.00 R.K. 19.30 Sport. 19.45 Journaal en weerber. 1 Le Club des Rescapcs. 20.45 Ma nult c Maud, speelfilm. 22.30 Literair progr. Di, na- journaal. 11 BELGIË (Nederlands) 14 00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Idem. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 De woudlopq Jeugdserie. 18.30 Kunstkron. 19.00 TekenfiJ 19 10 Sport. 19.33 Keurig Frans en zoeklW 119.39 Med. en weerber. 19 45 Journaal. 2[f Filmrep. 20.35 Karakeer feuilleton. 21.30 progr. 22.30 Nws. Elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) bestaat er 's avond9 acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familij berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaag Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDA< AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet in ons van de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties worden opgegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4