Vrachtrijders zetten verkeer Katwijk vast Vijfhonderd huisvrouwen gymden in Hillegom Toekomst Vernedepark in Voorschoten nog onzeker Agenda voor Leiden Bouw christelijke mavo in Lisse nu mogelijk ^Motorrijder gewond n Woubrugge Echtpaar Kruik behartigde de belangen van de kerk oncert in Aarhoeve gekomen. Ds. J. Bezemer doet intrede in Ter Aar Visserij nieuws Ds. Wijngaarden: Deuren naar andere kerken openhouden ieiderdorpse raad °r, anavond bijeen lens ,sine.' tenthuizen Een kwart eeuw bij P. en C. in Leiden Intrede ds. Boer in Katwijk aan Zee Geen voorrang: dode en twee gewonden B. en W. Lisse vragen krediet voor aanpak plan-West iewestvorming in iensgezindheid' p;?erkoopt bollen HORLOGES KLOKKEN v. d= WATER Nieuws uit Katwijk Raad Lisse vergadert Filmclub flmfi '66 gaat contributie verhogen Gouden bruidspaar in Voorhout Hoog en laag water Katwijk aan Zee Echtpaar Van de Ven zestig jaar gehuwd Gemeenteraad Noordwijkerhout Bijeenkomst Philadelphia Intrede van Ds. Geelhoed Oecumenische cursus van raad van kerken VUC-speler bij kopduel gewond Glazenwasser overleeft val Bromfietster dag na botsing overleden Marktberichten %ROUW/K\VARTET MAANDAG 9 OKTOBER 1972 REGIO L3 KATWIJK Voor de derde achter eenvolgende zaterdag deden de vrachtrijders in Katwijk weer van zich spreken. Drie weken geleden re den zij door Katwijk, vorige week kwamen ze bijeen in restaurant Cleyn Duin en nu verzamelden zij zich weer op het parkeerterrein in de Noorddui nen, bij de camping, waar de vracht- auto's tegenwoordig moeten worden geparkeerd. Het bleef niet alleen bij praten. Om- lu strecks 2 uur namen de chauffeurs in 'a> de cabines plaats en reden de onge il veer tachtig vrachtauto's in colonne door Katwijk. Via de Hoornes ging lv*het naar het gemeentehuis Daarna ie ging het luid toeterend kris-kras door t featwijic aan den Rijn en vervolgens )r<i weer door Katwijk aan Zee. Er deden 2i zich geen moeilijkheden voor. inn V 'Wij willen een goed georganiseerde demonstratie en moeten niets van vechtpartijen etc. hebben', aldus één van de chauffeurs. Het verkeer in Katwijk ondervond op sommige pun ten wel veel oponthoud. Met name het busverkeer (lijndiensten) hadden in enkele gevallen meer dan een half uur vertraging. Zoals wel bekend ageren de vrachtwa genchauffeurs tegen het feit dat de vrachtwagens niet meer in het dorp mogen worden geparkeerd. LISSE Er was aanvankelijk me- nigsverschil tussen de gemeente en Ged. Staten over de plaats van een nieuw te bouwen Chr. Mavo-school tegenover de Patrijsstraat. B. en W. hebben nu toch vernomen dat de bezwaren niet meer aanwezig zijn. Voor de ontsluiting van het bouwter rein dient een weg te worden aange legd, waarvoor een krediet nodig is van ongeveer 206.400. B. en W. stellen voor een perceel van 5000 m2 grond te verkopen voor de bouw van de school tegen de prijs van 258.750. ami lt uit IVOUBRUGGE Op de kruising Ier Kerkweg en Oudendijk^eweg vond za- 1 zi terdagmiddag een ernstig verkeerson- Wsgeval plaats. De 24-jarige motorrijder doi I. van Os uit Polsbroek, die met hoge melheid in de richting Woubrugge v reed, merkte te laat op, dat een voor lem rijdende automobilist linksaf wil- r nlde slaan. Toen hij probeerde alsnog ge links in te halen raakte hij met zijn a n rrijwel nieuwe motor de achterkant in de auto en raakte de macht over iet stuur kwijt, n d Tientallen meters verder schoot hij ussen twee bomen door in de berms- oot. De motorrijder liep zware vlees ronden op aan één der benen. De inenwagen werd slechts licht be- ladigd. het eigen belangen waren. Een groot pluspunt was dat de koster zélf zag wat er aan de gebouwen moest gebeu ren, waarbij hij aanpakte waar moge lijk was. Mevrouw Kruik stond niet achter, maar daadwerkelijk naast haar man. De heer Westerbeek overhandig de een enveloppe met inhoud. De receptie werd onderbroken door 'Cre scendo', die de repetities ook in het Jeugdhuis houdt. Na marsmuziek sprak voorzitter Duym en gaf ook een enveloppe met inhoud cadeau. gemeente SASSENHEIM Het afscheid van het kostersechtpaar Kruik kan samengevat worden in twee woorden, waarmee ds. H. v. d. Berg z'n dankwoorden tot uit drukking bracht: waardering en dankbaarheid, voor het werk in dienst van de Gereformeerde Kerk en de plaatselijke gemeen schap, w.o. het beheer van het Jeugdhuis. De receptie werd door honderden bezocht; gemeentele den van de kerk uit Sassenheim, Voorhout, Warmond en De Kaag (w.o. het hoogbejaarde echtpaar Westerbeek), maar ook veel jeugd. Daarnaast waren vele her vormden, w.o. burgemeester Ba ron von Knobelsdorff met echt genote en kerkeraadsleden en verdere bestuursleden van aller lei verenigingen en leden van de gemeenteraad naar het Jeugdhuis TER AAR Ds. J. Bezemer uit Groningen is in de pastorie gearri veerd. Hij zal op 15 oktober worden bevestigd door ds. C. Mak uit Middel- stum en zal in de middagdienst van 3 uur zijn intrede doen als gerefor meerd predikant. ningen met 20 garages aan de Alge mene woningbouwvereniging Leider dorp: Voorstel inzake beschikbaarstel ling van een krediet voor de invoe ring van beleids- en netwerkplanning. SCHEVENINGEN 7 oktober. Visserijberich- ten. Besommingen trawlers: SCH 9 11.190: SCH 55 9940; SCH 62 15.090; SCH 123 245. Besommingen kustvissers: SCH 34 9050; SCH 43 10.000; SCH 66 11.255; SCH 67 4480; SCH 69 13.540; OD 6 11.100: KW 36 3650; KW 125 17.940; KW 137 11.530: GO 43 7000. Noteringen per kg: tong g 9,83-9,50; tong gm 8,88-9,20; tong km 8,31-8,57; tong I 8.93-9,35; tong II 8,00-9,40; tarbot I 9,35-9,80; tarbot II 6.30-6.80; tarbot III 4.20-4.70; tarbot IV ,380- 4,20; griet I 4,30-4,60; griet II 2,70-3,35. Per 40 kg: schol gm 52-59; schol m 49-56; schol kl 29-44; schelvis gm 50-65; schelvis km 50-60; schelvis 1 48-58; schelvis II 44-52; wijting gestr. 43.50-60; rode poon I 70-SO: rode poon II 35-55; schar 24-34: kabeljauw m 63-70; kabeljauw I 70-75: kabeljauw II 65-73; kabeljauw III 55-73; verse haring 30-35; verse makreel 17.60-48. Per 100 kg 150-180. Aanvoer: 415 kisten kabeljauw: 535 schol: 445 wijting; 40 schar; 100 schelvis: 90 makreel; 25 haring en 30 kisten diversen. Verwachte aanvoer voor morgen: 6 a 7 trawlers en enige kustvissers. AAR In de recreatiezaal van j. ie stichting Aarhoeve concerteerde nuziekvereniging Arti. Het werd een eslaagd muziekfeest onder leiding u*u an dirigent G. Stellaard. Besloten et erd met het vertonen van een film ,sje iie in 1955 werd opgenomen voor zoz \rti en van bedrijven in de gemeente, ut as' .EIDERDORP De gemeenteraad omt vanavond 9 oktober om 8 uur e lijeen. De agenda vermeldt onder lombeer; aanleg voetpad langs een ge- celte van de Hoogmadeseweg: de iouw van 86 woningwetwoningen ir de Algemene woningbouwvereni- g; vaststelling van de exploitatie- etgoeding voor het bijzonder kleuter- otiierwijs over 1970; vaststelling van I de exploitatievergoeding voor het bij- zouter kleuteronderwijs over 1971; .toekenning extra subsidie aan de Richting Openbare Bibli'Óthéek Lei erdorp over 1972, 1973 en 1974; vast- ellen verkeersmaatregelen; wijziging an de Wegen- en rioolbelastingveror- ining 1961 (vrijstellingsbepaling); iziging voorschriften bestemmings- lan Zijlkwartier; verlenen van subsi- ies; Behandeling van het voorstel de Werkgroep Milieubeheer aan Rijksuniversiteit te Leiden om rent het vervoer in het gebied Den laag-Leiden: beschikbaarstellen van en bijdrage in de kosten van het pstellen van een verkeers- en ver- irsplan voor de Leidse agglomera- krediet voor een verkeerslichte re g ^"Jinstallatie op de kruising Engelen- t1, aal-Persant-Snoepweg; krediet ten be- 1 oeve van het beveiligen van twee versteekplaatsen op de Engelendaal; 's- eschikbaarstelling van een lokaal ten a™ ehoeve van de Protestants-Christelij- e Schoolvereniging, overdracht van 60 woningen met 120 garages ;ere eldlening met betrekking tot 140 raar 'óór ring ENTHUIZEN Woensdag 11 okto- —fer om half acht spreekt in het crenigingsgebouw van de Ger. Gem. an de Dorpsstraat de heer H. Baren- regt uit Barendrecht over de gewest- orming. Deze avond wordt georgani- lerd door de S.G.P.-studievereniging lidden-Zuid Holland, in samenwer- ig met de plaatselijke S.G.P.-kies- •eniging. e ve fat schi iredi vant van t i liti it, B roorf Ti, i; le B rber de urgi rnis nig ei ioit s( span luwe drei /ie inti die n, b! Velen lieten het niet bij een hand druk, maar brachten cadeaus mee. Voor de receptie begon was er een besloten bijeenkomst. Behalve de le den van de kerkeraad en commissie van beheer waren hierbij ook kape laan R. M. Kuypers en de hervormde predikant ds. A. Westra aanwezig. Na welkomstwoorden van de heer A. Arenlsh.trst van het afscheidscomité, sprak dr van der Berg het echtpaar Kruik tue. Privé kon hij zeggen dat het spreekwoord: 'Een goede buur is beter aan een goede vriend', ware woorden zijn. Van het werk voor de kerk verricht, zei hij dat dit niet door één man namens kerkeraad en ge meente kon worden verwoord. Daar om had ds. Te Winkel na de morgen dienst vorige zondag temidden van de gemeente dankwoorden gesproken. Vo.ir de wijze waarop het werk werd verricht is er waardering en dank baarheid. Dit werk had een eigen plaats en eigen betekenis voor het kerkelijk leven Het diende de voort gang van het Evangelie. De heer C. Westerbeek die namens het afscheidscomité en de commissie van beboer sprak, zei dat de belangen van de kerk werden behartigd, alsof NIEUW VENNEP Zondagavond om zeven uur werd ds. N. Wijngaar den uit Barendrecht bevestigd door ds. D. Hoornstra (emeritus) als predi kant van de gereformeerde kerk in Nieuw-Vennep. Ds. Wijngaarden volgt ds. Hoornstra op. In dezelfde dienst deed. de nieuwe predikant zijn intre de. Ds. Hoornstra las uit I Cor 9:19-23 met als tekst vers 19: Want hoewel ik vrij sta tegenover allen heb ik mij allen dienstbaar gemaakt om er zoveel mogelijk te winnen. De predikant wees erop dat in dienstbaarheid staan betekende dat men als gelijke naast iedereen moest staan en niet op de wijze van het liberale idee om zieltjes te winnen. Ds. Wijngaarden ging bij zijn intredepreek uit van I Sam. 3:11- 13. Zijn tekst baseerde hij op vers 15: Samuel nu bleef liggen tot de mor gen. Toen opende hij de deuren van het Huis des Heren. 'Hoe vaak komen wij mensen tegen waar «ij aanvanke lijk tegenop zien maar waarin wij later ernstig teleur worden gesteld. Daardoor kunnen wij ook de koers verliezen. Het woord des Heren was schaars. Toen zei de Heer: Ik ga in Israël iets doen. Hij kwam met zijn oordeel. Samuel verliet zijn plaats niet. Hij bleef trouw en opende de deuren van het huis van de Heer. Zo moeten wij ook niet teleurgesteld weglopen maar trouw de deuren open houden', aldus de predikant. Ds. Wijngaarden zei dat men ook de deu ren naar andere kerken moet open houden. Na de prediking kwamen en kele sprekers naar voren, waaronder ds. Den Heeten, eveneens gerefor meerd predikant te Niemv-Vennep. Hij toonde zich blij dat de vacature slechts een half jaar had geduurd. Ds. Veek sprak namens de classis. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd bij monde van wethouder C. Stam. Na afloop van de dienst volgde een kennismakingsbijeenkomst in 'De Rank'. LEIDEN De heer L. J. van der Hoorn, eerst chauffeur en nu werk zaam bij de interne dienst van Peek Cloppenburg in Leiden, viert maandag 16 oktober zijn zilveren dienstjubileum. Hij zal intern worden gehuldigd, waarna van 11.30 tot 12 uur een receptie wordt gehoude nin de Bree- straat 78. In de drieëntwintig jaar dat hij chauffeur was, hebben de duizenden klanten hem leren kennen uls een bekende en sympathieke verschijning. KATWIJK Ds. L. Boer zal 21 januari zijn intrede doen als hervorm de predikant in Katwijk. Ds. A. Vink zal hem in het ambt bevestigen. De intrededienst is in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat en begint om 6 uur. DEN HAAG Als gevolg van een verkeersongeval is de 25-jarige A. J. Grootveld om het leven gekomen. Hij reed in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto op de President Kennedylaan, toen hij op de kruising met de Stadhouderslaan geen voor rang kreeg van een andere auto. Een botsing was het gevolg. Het slachtof fer «-erd met ernstig hoofdletsel naar een ziekenhuis vervoerd, waar hi.i la ter is overleden. Hij zat alleen in de auto. De twee inzittenden van de andere auto kregen eveneens hoofdlet sel en moesten ook in een ziekenhuis «'orden opgenomen. .1EUWKOOP Muziekvereniging ind ïensgezindheid' is letterlijk en fi- an uurlijk uit het jasje gegroeid. Er n: ti meten nieuwe uniformen komen, lai Jaarom werd zaterdag een bloembol- snpakket huis aan huis aangeboden i zal dat ook komende zaterdag weer ibeuren. De opbrengst is voor de loor ereniging. Overigens konden de uni- niï{ormen, dank zij een gift, al worden geschaft, maar de bijpassende pet- in ontbreken nog. f Advertentie) De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRE Voor ƒ39.50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger Haarlemmerstraat 181 - Leiden. VOORSCHOTEN De eerste sociale woningbouw werd in de jaren 1920 tot 1930 neergezet op een stuk grond langs de Leidseweg in de omgeving van de Laurentiuskerk. In totaal 60 woningen met een tuintje en soms een duivenplatje zorgden voor een goede huisvesting van de arbeider en zijn gezin. De eerste sociale woning bouw kreeg de naanj Burgemeester Vernèdepark. Het park moest de laat ste jaren veel groen verliezen in ver band met de verbreding van de Leid seweg. Helaas was de bouw minder solide dan men verwacht had. Ruim twee jaar geleden besloten B. en W. een nader onderzoek in te laten stellen De Nationale Woningraad zag weinig heil in het voortbestaan van dit wo ningcomplex. De woningen, die leeg kwamen, werden dichtgespijkerd en de buurt ging zich roeren. Vorig jaar hield de gemeente een hearing voor de bewoners. Hieruit kwam duidelijk KATWIJK Zaterdagavond heerste er in het kerkelijk cen trum, een 'geladen spanning'. De uitslag zou namelijk bekend wor den gemaakt van de financiële aktie 1972. Omstreeks 11 uur kon kerkvoogd J. R. Bloot meedelen dat in totaal 239.902,09 bijeen was gebracht, Van 9 tot 14 oktober wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor de Stichting Christelijke Blindenhulp. Woensdag 11 oktober spreekt mej. Braat voor de vrouwenbond in Hoor nes over het werk in de Willem van den Berghstichting te Noordwijk. De bijeenkomst begint om 8 uur in 'De Klimroos'. Woensdag wordt in Katwijk grof vuil opgehaald in de donderdag- en vrijdagwijk. Vanavond, maandag 9 oktober, om half acht is er een openbare vergade ring in het gemeentehuis van de com missie voor middenstands- en markt- zaken. De agenda vermeldt o.a. ken nismaking met de leden van de 'klei ne marktcommissie' en ontwerp win kelsluitingsverordening. Donderdag 12 oktober om half ze ven is in het verpleegtehuis 'De Wil- bert' een protestantse kerkdienst, waarin voorgaat ds A. G. Baayen uit Rijnsburg. De wijkavond van Hoornes-oost wordt gehouden op 16 oktober in plaats van op 9 oktober, zoals eerder werd vermeld. Ds. Van Roon spreekt over 'Hoe denken wij over leven en dood?' naar voren de gehechtheid van de bewoners met hun Vernèdepark. Men bleef liever in de woningen met vele gebreken dan gestopt te worden in flats of moderne eengezinswoningen. Het plan het Vernèdepark te amove- ren en moderne woningen te bouwen, bleek moeilijk uitvoerbaar. B. en W. hebben de gemeenteraad vorige week om uitstel gevraagd en «-ethouder Iestra (p.c.) verdedigde het voorstel met de mededeling dat overleg gaande is met het Ministerie van Volkshuis vesting om te komen tot een accepta bele oplossing. Teneinde te voorkomen dat de bewo ners de dupe zullen worden van dit uitstel vroeg de «ethouder de raad een bedrag van 150.000 te reserve ren voor 1973. De raad wilde weten waarvoor dat bedrag bestemd is. Wethouder Iestra gaf de verzekering dat het geld be steed kan worden nadat de raad er zelf een bestemming voor heeft gege ven. Hij sloot o.a. inhaling van ach terstallig onderhoud niet uit en sprak over een eventuele renovatie indien het Ministerie hiertoe zou adviseren. De gemeenteraad betreurde het wel dat eerst ruim een jaar na de gehou den hearing B. en W. het Burgemees ter Vernèdepark voor de eerste maal in een raadsvergadering brachten. LISSE Aan de raad wordt voorge steld goedkeuring te geven voor de eerste aanpak van het plan-West in verband met het gereedkomen^ van het bejaardencentrum 'Berkhout' aan de Stations«'eg. Ook de afbraak van het oude postkantoor is hierin betrok ken. Nu met de bouw van bejaarden voorzieningen een begin is gemaakt, hebben B. en W. een plan laten opstellen voor reconstructie van de Stations«-eg en omgeving (Wester- dreef, Veldhorststraat en Von Bünninghousenlaan) en het bouwrijp maken van grond. ln het plan zijn de volgende werk zaamheden opgenomen: sloop oude postkantoor en trafo-ruimte H.L.S.: Stationsweg van 4 meter op 6 meter breedte brengen met 2 meter parkeer- strook; reconstructie kruispunt Veld- horststraat-Westerdreef-Von Bönning- housenlaan; doortrekking van de Wes- terdreef vanaf Stationsweg naar Ach terweg en een gedeelte van een weg, komend langs de zuidzijde van het LISSE De gemeenteraad vergadert woensdag 11 oktober om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: Medewerking voor aanschaf meubilair gereformeer de lagere school; Aankoop grond van het Lisser Automobielbedrijf N.V. aan de Westerdreef; Krediet voor bouw- rijpmaken in plan West; Ruiling grond met de PTT; Krediet voor ver betering van het 2e deel van de Derde Poellaan; Garantie geldleningen particuliere woningbouw; Grondver- koop t.b.v. de Prot. Chr. Mavo-School; Krediet voor de aanleg van 2 tennis banen; Voorbereidingsbesluiten be stemmingsplannen. HILLEGOM —In 'Weltevreden' hield de Amateur Filmclub voor de Bloem bollenstreek de jaarvergadering. Voor zitter T. van der Hoorn uit Benne- broek toonde zich verheugd over de grote opkomst. Amfi '66 kan op een geslaagd seizoen terugzien. Het be stuursvoorstel de contributie tot 35 te verhogen werd goedgekeurd. Er zal een cursus filmen worden gehouden onder leiding van de heren Montijn en Otte. terrein van de Stichting Huisvesting Bejaarden, ter ontsluiting van dat terrein; aanleg van een gedeelte van het parkeerterrein aan de Westerdreef op de zuidelijke hoek met de Stations weg en de aanleg van een voetpad van dit terrein naar de Heereweg; rioleringswerken in deze omgeving. Er is een krediet nodig van 855.000. De gelden zijn verzekerd door de aanwending van de bijdragen in de kosten van bouwrijp maken, die ten behoeve van dit plan van derden zullen worden ontvangen. Mede in verband met de oplevering van de gebouwen van de bejaarden- huisvesting (Berkhout, be jaarden wo ningen en dienstencentrum) moeten de werkzaamheden eind mei 1973 ge reed zijn. HILLEGOM Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond belegt dit seizoen drie Regionale Huisvrouwen Dagen, waarvan de tweede zaterdag in Sporthal Treslong gehouden werd. De heer Chr. van Oort, bestuurslid van de sectie recreatieve gymnastiek der K.N.G.V. kon 500 dames welkom heten. Niet minder dan 42 verenigin gen gaven acte de présence. Gezamenlijke volksdans opende het programma. De Leidse gymnastiekver. 'Nieuw Brunhilde' gaf hierna een de monstratie moderne gymnastiek met behulp van touw en lint en op mu ziek van de musical 'Hair'. Stichting Sport Spel had voor alle deelneem sters een toestellen-circuit opgesteld en onder toeziend oog van de heren H. Oversteegen, J. Keus en E. Storm oefenden de dames met meer of min der succes aan de trampoline. Op deze huisvrouwendag ontbraken de heren niet, want o.l.v. de heer Sieval gaven 12 senioren, 6 adspiran- ten en 8 heren van De Leidse Gym nastiekver. 'Excelsior' een demonstra tie van 'Gymnastiek in de jaren 1902- 1972', waarbij de senioren gestoken waren in voorvarderlijke gymnastiek- kledij. Dat dit intermezzo werd ge waardeerd, bleek uit de bijval die de heren ontvingen. 'Nieuw Brunhilde' uit Leiden was het toevertrouwd een demonstratie jazz- gymnastiek te geven, die een lust voor het oog werd. Deze demonstratie was ingestudeerd door mevrouw G. Sanders-Hoogland en kreeg navolging door alle gezamenlijke gymnasten on der leiding van mevrouw Annemieke de Wolff. Stichting Spel en Sport bracht in de middaguren een ZES- KAMP-recreatiesport. Daarbij ontbra ken de water- en windtoestanden en een zestal verenigingen gaven geheel in turnstijl veel goeds te genieten van VOORHOUT Er is een groot feest op komst in de Berg Amolaan 15; het echtpaar Marcelis Tbeodorus Jelierse en Johanna Hendrika Jelierse-Korten- kaas wonen er al 48 jaar en zijn 50 jaar getrouwd. De bruidegom is 78 en geboren aan de Lisserdijk (Haarlemmermeer). Zijn bruid is een Voorhoutse en zag op 24 juli 1898 het levenslicht. Op een Lis ser kermis nu ruim 50 jaar geltden hebben zij elkaar leren kennen. De bruidegom is los-werkman geweest bij de bloembollenkwekers. Het wer ken heeft de heer Jelierse tot zijn zeventigste volgehouden. Voor de bruid is het bollenpellen niet vreemd. Er zijn drie zoons en één dochter en een kleinkindertal van 21. Op 28 okto ber zal het gouden echtpaar een fami liefeest houden. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 10 oktober: hoog water 4.37 en 16.52 uur, laag water 9.43 en 12.51 uur. DINSDAG 10 OKTOBER Petrakerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Chrls- tenvrouwenbond, hulslt. vergadering en bin- eo. 8 uur: spreekuur Chr. Brccstraat 19. 7 t< Emigratlecentrale. Stadhuis. 7tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 6.30 uur: spreekuur spreekuur OEGSTGEEST Op 3 oktober 1912 stapte de 23-jarige Lodewijk Karei van de Ven samen met mej. Maria Juliana Plaisier naar het gemeentehuis te Hazerswou- de-Rijndijk om kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. Beiden stapten veertien dagen la ter in het scheepje dat zij nu 60 jaar bevaren. Al die tijd zijn ze hun «'oonplaats Oegstgeest trouw gebleven en wonen 60 jaar op hetzelfde adres: De Kempenaer- straat 91. De vader van de bruidegom was vroeger in Rijnsburg brievengaar der en beschikte over een bollen land, waarop het 's morgens al vroeg werken was geblazen. Hij trad te Rijnsburg in dienst bij de PTT om in 1909 definitief over te stappen naar het postkantoor te Oegstgeest. Uit het gezin werden t«-ee zonen geboren "waarvan één directeur van het postkantoor te Katwijk is. De andere is procuratiehouder bij de A.B.N. aan de Lijtweg te Oegsgeest. Toen de heer Van de Ven in 1952 met pensioen ging werd hij onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Enkele jaren geleden moest een kastanjeboom uit de tuin worden verwijderd in verband met ver breding van het trottoir. De hëer Van de Ven bleef onwrikbaar in zijn standpunt en de kastanje boom bleef. 1 oen de strijd was gestreden ontving hij de vol gende brief: 'Ai heel wat jaren ben ik oud. dus heb ik afgedaan. Ik heb in 't leven gezien dat vele mensen erg egoïstisch zijn en niets voor een ander over heb ben. Slechts weinig mensen heb ben iets over voor een ander, maar dat er mensen zijn die iets over hebben voor een BOOM dat is wel heel bijzonder. Ik weet er alles van hoe u met de gemeente gevochten hebt om mij het leven te redden. U hebt succes gehad. Ik kan niet spreken, want ik ben maar een boom. Toch wil ik u hartelijk danken'. Op 11 oktober is in het gemeentecentrum aan de Lijtweg van 16-17.30 uur een receptie. Arbeidsbureau Herengracl uur: Man-Vrouw-MaalschappiJ, nver parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Rooscveltstraat 20. 8 uur: De Natuurvriend. Museum Oudheden, Rapenburg, 8 uur: lezing prof. Ch. Maystre uit Genèvc. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Allen. Hans Rlchter-Haaser. plano, werken van L. van Beethoven en Joh. Brahms. WOENSDAG 11 OKTOBER Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal, 8.15 uur; Ensemble National de Senegal. Vreemde maskers, kleurrijke kos tuums. ritmische tam-tam en rituele dansen. Beloftekerk. 8 uur: afdeling Mors Christen vrouwenbond. dr. J. Algema over 'Een dag uit het leven van een zenuwarts'. WOENSDAG 11 OKTOBER Leiderdorp: Nieuw Ouderzorg. 8 uur: afde ling Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, mevr. Atlenia-Roosjen over Hanna. DONDERDAG 12 OKTOBER Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. 8 uur; Gewestvorming, met Harry Smith te Lisse en Cees «'aal te Leiden. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O. lezing met films over Midden-Java en Bali. Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afdeling Zuid- «'et Christcnvrouwenbond. mevr. N. A. Breekveldt-Kasteleijn over: Is er iets met het gezin aan de hand? VRIJDAG 13 OKTOBER Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 22 tot 2 ilur: jazz-sociütett. Bevrijdingskerk Montgomerystraat. 7 tot 10 uur: ruilbeurs. Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur nam.: luchtig kijk- on luisterspel over de geschiedenis van het kasteel, met muzikale intermezzi. Filmzaal Academigebouw, 11.15 tot 12.45 uur: drs. R. de Jong A'dam over liet anarchisme voor, tijdens en na de Spaanse burgeroorlog (hist, disputen Robert Fruin en P. C. Hooft). Burcht. 7.30 uur: feestavond afd. Leiden Ned Ver, Suikerzieken. ZATERDAG 14 OKTOBER Micro-theater Vestcstraat 40, 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium, 'Pitten' van Herman lleycrmans. Morsweg 111. 2 tot 5.30 uur: Jeugd-schaakso- clëtclt voor Jongelui vanaf 15 Jaar. LAK-theatcr. Levendaul. 8.15 uur: Hitler Dances, door Traverse Theatre Workshop Company (wrede Interpretatie van do feiten eo populaire mythen van een der meest onmenselijke oorlogen aller tijden). dienst apotheken Tut 13 oktober: apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48, en apotheek Oegst geest. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13 00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.3u uur Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17 30 en van 18.30-20. uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenyfde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconesscnhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur; 19.45-20.30 uur; 2e cn 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur cn maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00 19.00 uur. LEIDEN St. Elisabethziekenhuls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2c klasse, dagelijks van 11.30-12 cn van 14-13 en van 18.45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraamof- deling: 3e klasse, 15-16 cn van 18.45-19.30 uur: 2e klasse. 11.30-12 (alleen vaders): 15-16 en van 18.43-19.30 uur. Kinderafdelingen Al cn B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie KATWIJK AAN ZEE In de week van 9 tot 14 oktober wordt de collecte gehouden voor de Chr. Blindenhulp 'De Fakkels Bijen'. Geeft mild! BIOSCOPEN TOT 12 OKTOBER TRIANON: De inbreker 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. REX: Een maagd van 18 karaat. 18 jr. Dag. 2.30. 7, 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.30, 7, 9.15 uur. Nachtv. Bloot aan boord. Vrijd. en zaterd. 23.30 uur 18 jr- LUXOR: De Peetvader. 14 jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. LIDO: Viva la muerte. 18 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Studio: In de greep van de sexleer- meester. 18 jr. (tijden zie Lido). Camera: What'c up Doe', a.l. Dag. 19 cn 21.15 uur, do, vr, ma en di. 14.30. Matinee: Jungle Jim in het verboden land. A.l. za en wo 14.30, zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. De onderwereld r*!cent altijd af. Vr-za 23.30. Galerie 't Dulvenhuys: Rapenburg 94. di t in zo 14.00-20.00 uur t.m. 14 ukt. Theo van Laar met schilderijen, Leon van den Eijkel met tekeningen. Galerie 't Hoekje bij de Pomp: Warmond, ma t.m. za 19-22 uur, zo 12-22 uur. Tot 6 okt. Ben Kieft. fotografie; 7 okt. t.m. 27 ogt. Philip Lasander. amateur-schilder. t.m. 22 okt, Leo van den Eyckel. grafiek en tekeningen. 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie: Raam steeg 2. Ma. t.m. za 9.30-16.30 uur tot 27 okt Dierenleven ln Suriname'. Rijksmuseum voor Oudheden: Rapenburg 29. ina tm. za 10-17 uur. zo en fd 13-17 uur: 'Je tiens l'affairc', kleine expositie van Cham- pollion le Jeune, die het oud-Egyptischo 10-17 uur. zo en fd 13-17 uur: Fai-La 'Zeilen In de Zuidzee', beeld van de ontwikkeling van de boomstamkano naar de Katamaran Galerie Heuff: noflaan 7, Wassenaar, ma t.m. za 10-17 uur: Dolf van I.eggelo met aquarellen en tekeningen cn Jan van Stolk inct keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie van der Vllsti Botermarkt 3. dl. t.m. za 9-18 uur. Tot 1 nov., Anp Smit met schilderijen. UAK-Theater: Levendaal 150. tot 22 okt. Tentoonstellfng Leidse Studenten kunstge schiedenis. behendigheid, souplesse en inzicht. Zaterdagmiddag half vier kwam het laatste programmapunt voor het voet licht: een gezamenlijke volksdans, ook ditmaal onder leiding van mej. An nemieke de Wolff, waarna een ge- schenkenpakket door het bestuur van de sectie Gymnastiek werd uitgereikt. Zaterdag 14 oktober is de laatste huis vrouwen-regiodag in Lochem. NOORDWIJKERHOUT De gemeen teraad komt op 31 oktober bijeen. LEIDEN Woensdag 11 oktober om 8 uur zal in de Vredeskerk een bij- ladelphia'. Er zal een uitgebreide ge- dachtenwisseling plaatsvinden tussen ouders van het gehandicapte kind en W. F. Eijgenstein, psychiater-sexuo- loog over 'De geestelijk gehandicapte en de beleving van zijn sexualiteit'. DEN HAAG Ds. A. Geelhoed, geko men van Hasselt (O.), heeft zich zon dag verbonden aan de gereformeerde kerk van 's-Gravenhage-West (vrijge maakt). Zondagavond deed hij in de ge heel gevulde Jeruzalemkapel aan de De Gheijnstraat. intrede met een predika tie over Deuteronomium 33 vers 28-31. Een woord van welkom werd tot hem gericht namens de kerkeraad door ou derling J. Boersma en namens de clas sis 's-Gravenhage door de heer J. Hen zen van Voorburg. Ds. Geelhoed is zon dagmorgen in hetzelfde kerkgebouw in zijn ambt bevestigd door ds. A. Francken, emeritus predikant te Hoo- geveen. In een gemeentevergadering op 20 ok tober a.s. zal de gemeente gelegenheid hebben met ds. Geelhoed en zijn gezin nader kennis te maken. VOORBURG Door de Raad van Kerken is een cursus opgezet, die tot doel heeft mensen van verschillende kerken samen verder te doen gaan op de weg van 'Denken en doen vanuit het geloof in Christus*. De cursus start op 12 oktober in de Konings- kerk. De kosten bedragen 10 per persoon. Inleider op de zeven avonden die de cursus gaat duren, is ds. J. M. Vlijm, gereformeerd studenten-predi kant in Leiden. Gespreksleider is de Leidse pater dr. L. van Noort. Enkele van de te behandelen onderwerpen zijn: de wereld als schepping, de we reld nu. de kerk, Christus. Voorts zijn oecumenische bijbelkringen opgezet met als thema: De rode draad in de bijbel. Opgaven en inlichtingen bij mevrouw Gersie-La Fontaine, Agrippi- nastraat 21 in Voorburg, telefoon 987674. Echtpaar op fiets aangereden LE1DSCHENDAM Zondagmiddag moest op de Bachlaan het fietsende echtpaar J. H. W. (62 jaar) uit Lei den, uitwijken. De achteropkomende autobestuurder F. B. (26) uit Leid- schendam kon niet tijdig stoppen en reed op de beide fietsers in. De heer J. H. W. moest met hoofdletsel in de Ursulakliniek te Wassenaar opgeno men worden. LEIDSCIIENDAM Tijdens de wed strijd Wilhelmus-VUC, op het terrein aan de Westvlietweg, «-erd zondag middag de 24-jarige VUCspeler W. E. uit Wassenaar bij een kopduel ge wond en liep een hersenschudding op. Hij werd naar St. Anthoniushove ver voerd. DEN HAAG Na een val van 7 meter, toen hij de ruiten in de Jou- bertstraat aan het lappen was, werd de 26-jarige Haagse glazenwasser met gebroken ribben in een ziekenhuis opgenomen. DEN HAAG Mej. E. W. Grutters (30) is vrijdagmiddag in de Ursulakli niek in Wassenaar overleden, na een aanrijding, die zij donderdag op de Laan van Nieuw Oost-Indië had, toen zij op een bromfiets door een passe rende vrachtauto werd geraakt. KATWIJK AAN DEN RIJN 6 oktober Groenteveiling;: ivaspcen A extra 490-530, A I 310-500. A II 240-720. B extra 740-770. B I 240-710. B II 200. C I 36O-3S0. C II 80-170. bospeen 31-71, brcekpeen 210-600. bloemkool 6 1 89-127. 6 II 31-62. S I 72-118. 8 II 36- 39. 10 I 63-71. 10 II 31. 12 I 80, andijvie 13-47. prinsessebonen 110-200. uien 330- 810, knol selderij 28-32. snijbonen 61, sla 12-37. spits kool 55. pret 31-43. groene kool 20-26. rode kool 19-22, peterselie 25. tomaten A II 690, B 11 670. spinazie 70. Aanvoer ivaspeen 220.000 kg. bloemkool 10.000 stuks.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3