Stimulans voor FC Utrecht FC Groningen laat kansen liggen Luto verdwijnt na nederlaag van de eerste plaats SelectieT' Haarlem-trainer Joop Brand na 0-2 nederlaag: Moordenaarswerk Weer rumoer rond Ram Ajax blijft hoofdklasser TROUW/KWARTET MAANDAG 9 OKTOBER 1972 SPORT T13/K]H NICO VAN ZOGUEL, doelman li van Go Ahead, beet recentelijk Ëj krachtig van zich af toen hem W gevraagd werd naar het beleid f van bondscoach Fadrhonc. Van Zoghei, bepaald geen loze-kre- ten-staker. plaatste een opmer- I kelke kanttekening bij Fadr- hone's keuze voor Ajax-doelman Stuy als reserve achter Van Be- veren. Stuy werd toen geselec- f leerd, omdat Piet Schrijvers I van de FC Twente geblesseerd was. Van Zoghei: 'Het be- jg] vreemdt me, dat de sportjourna- T listiek aan dergelijke kwesties ff] voorbijgaat .Er wordt wel regel- H matig geschreven, dat Stuy een üa kwestbare sluitpost vormt van de Ajax-defensie, maar als hij door Fadrhonc in de selectie wordt opgenomen, hoor je niets. En er zijn betere vervangers voor Schrijvers. Doesburg van Sparta en Thie van FC Den Haag bijvoorbeeld'. VAN ZOGHEL sprak niet voor eigen parochie. Hij heeft zich zelf al min of meer uitgescha keld voor een eventuele selec tie Hij wees slechts op het onderdaad soms vreemde beleid van Fadrhonc. Ook op deze plaats zijn de verdiensten van de tot Nederlander genatura liseerde Tsjech naar voren ge bracht. Fadrhonc heeft als geen ander een optimale sfeer bin nen de selectie geschapen. Hij benadert de vedette van het nationale voetbal niet autori tair; hij stelt zich als een gelij ke op, soms zelfs als een onder geschikte. Fadrhonc jaagt zeker niet op persoonlijk succes. Zegt zelf ook regelmatig: 'Ik teil het Nederlandse elftal dienen'. Met de nadruk op dienen. PUNT BLIJFT alleen, dat de bondscoach incidenteel niet even rechtlijnig, consequent re deneert en handelt. Sinds het moment, dat de nationale forma tie succes-op-succes oogst (al is het totnogtoe in vriendschappe lijke duels) wordt daar nauwe lijks meer op gelet. Opvallend is, dat er over het incident 'Mansveld' de Haagse aus- putzer was beloofd werkelijk te spelen tegen Joegoslavië, maar op advies van doelman Van Be- veren werd tenslotte Strik ge prefereerd zelden meer ge sproken wordt. Successen schij-' nen dergelijke voorvallen te ca moufleren. MAAR ER 'dreigt' opnieuw een probleem Mansveld, die be grijpelijk de handelingen van Fadrhonc als vervelend om- j schrijft. Hij werd afgelopen dinsdag opgeroepen om mee. naar Noorwegen te gaan, ten einde op te treden in het duel Jong N oorwegen-Jong Oranje. Fadrhonc motiveerde die keus door te stellen dat Mansveld internationale routine moest op doen. Mansveld waagt zich te recht af of je dat in een duel met Jong Noorwegen kan. Zoals Willy Brokamp zich dat ook f afvraagt. Hij weigerde aanvat kelijk de oproep, maar kwam later op die beslissing terug om niet alle banden met de natio- n nale ploeg af te snijden. Mans- veld en Brokamp kunnen zich I überhaupt niet meer in een jeugdploeg bewijzen. Ze zijn bo ven dat niveau uitgegroeid hi althans dat mag worden veron dersteld. Mansveld en Brokamp worden eigenlijk 'gedold'. DAT IS OOK het geval met jal Hans Venneker van Sparta. Venneker is niet afgeschreven, zegt de bondscoach. Maar het lijkt onwaarschijnlijk, dat de Spartaan zich binnenkort in de selectie wringt. Hij is nu al tweemaal gepasseerd door Fadr honc in een situatie nota bene, dat er geen specifieke rechtsachter in de selectie be schikbaar is. Dick Schneider heeft die kwaliteiten wèl, maar fungeert al enkele maanden bij Feyenoord als ausputzer of 4 voorstopper Zijn ritme alsf rechtsachter is daardoor (een normaal verschijnsel) verstoord, zoals duidelijk bleek in de in- Ierland tegen Tsjechoslowakije. Het geval 'Venneker' is temeer vreemd, aangezien de Spartaan in ziin optreden voor de natio nale ploeg nimmer faalde. Ster ker nog, Venneker was steeds een van de betere figuren, die alom respect afdwong. Trou wens, dat doet hij momenteel ook bij Sparta. HOE SYMPATHIEK, vriende- Hik, opofferingsgezind Fadr honc ook is hij is en blijft een niet te volgen figuur. Hij maalct zich soms volkomen bela chelijk. Zo werd ook voor Jong Oranje laatst Hans van Eeden geselecteerd Van Eeden speelt - al weken niet meer voor FC Den Haag. omdat hij gebles seerd is. Fadrhonc bleek daaro ver nog verrast te zijn ook, toen de leiding van de FC Den Haag hem daarover informeer de KORTOM, Fadrhonc is niet de ideale bondscoach. Maar wie is er ideaal? Niemand De tekort komingen van Fadrhonc zijn echter te. groot. Daarom lijkt het zaak, een noodzaak, dat hij bijgestaan wordt door een wat krachtiger figuur, op hetzelfde technische niveau, die Fadr honc kan behoeden voor méér vreemde beslissingen. Let wel Fadrhonc moet niet weg. Zijn invloed op de sfeer binnen de nationale ploeg is te positief. En het is juist die sfeer ge weest, die het Nederlands elftal in het verleden kraakte. JOHN LINSE Van onze speciale verslaggever HAARLEM Met het toptreffen tegen Ajax zondag voor de boeg, heeft FC Utrecht zichzelf bij Haarlem een niet te onderschatten mentale oppepper gegeven. De 02 overwinning was er niet alleen ter genoegdoening van het vermeende onrecht, dat arbiter Ram de Utrechters vorige week had aangedaan; de winst bracht ook weer iets van het zo lang ontbeerde zelfbewustzijn terug. 'Dat is eigenlijk de grootste winst in Haarlem,' zei Bert Jacobs, de trainer van FC Utrecht, na afloop. In de FC Utrecht-formatie was een brok onverzettelijkheid gekomen. 'Moordenaarswerk', noemde Joop Brand, Haarlems trainer het. Met de teruggekeerde Ton Pronk als laatste man verdedigde FC Utrecht resoluut Gerrie de Goede, de opnieuw teleur stellende Haarlem-spits, werd van het harde ingrijpen de dupe en moest halverwege de tweede helft met een knieblessure worden weggedragen. EFFECTIEF FC Utrecht speelde in Haarlem een nogal ongewoon, maar wel uiterst ef fectief spel. Utrecht kampt het is inmiddels bekend, met een in de voorhoede nogal verstoord evenwicht. Het vertrek van Jan Groenendijk heeft in de spits een gapend gat achtergelaten en dwingt de ploeg tot Van onze sportredactie HELMOND Opnieuw zijn er moeilijkheden rond het optre den van scheidsrechter Bart Ram ontstaan. Evenals vorige week na de eredivisie-wedstrijd FC Utrecht-Telstar moest de Amsterdamse arbiter ook giste ren na het in do eerste divisie gespeelde duel Helmond Sport- FC VVV onder politiegeleide het veld verlaten. Honderden boze supporters van Helmond Sport maakten voor de kleedka mer hun ongenoegen over de leiding van Ram kenbaar. Aanleiding tot de opschudding rond de streekderby waren een aantal beslissingen van Ram. die maar liefst negentig keer voor een vrije trap had geflo ten. Vooral na rust raakten de gemoederen behoorlijk verhit. In de slotfase (nadat aanvoer der Prins een strafschop voor Helmond Sport had benut) toonde Ram twee keer de gele kaart. Zowel Hermans als Prins werden gewaarschuwd. Ram: 'Hermans heb ik de gele kaart getoond, omdat hij een harde overtreding maakte zonder dat hij de bedoeling had om de bal te spelen. En Prins is gewaar schuwd wegens het op ruwe wijze ten val brengen van een tegenstander'. Twee minuten voor het einde van het duel zorgde Kramer van FC VW voor de gelijkma ker. Helmond Sport-aanvaller Gerard van de Kerkhof maakte zich hierover zó kwaad, dat hij de bal in het gezicht van een tegenstander wierp. Daarop werd hij door de scheidsrechter van het veld gestuurd. Ram: 'Ik heb het gedaan op gezag van grensrechter Van Sichem. Deze stond er nog geen twee meter vandaan. Dit was overigens een onprettige wedstrijd om te lei den. Beide ploegen wilden niet voetballen. Daarom heb ik na rust de voordeelregel ook niet meer toegepast'. Vorige week moest de Utrecht se politie scheidsrechter Ram tegen een woedende massa sup porters besehermen, omdat hij in de laatste periode van de wedstrijd aan Telstar een om streden strafschop had toege kend. Aanvankelijk zou hij gis teren niet in actie komen. Door het uitvallen van Arie van Ge- mert kreeg Ram het aanvanke lijk voor Berrevoets bestemde duel toch toegewezen. Het bestuur van Helmond Sport zal bij de KNVB een verzoek indienen om scheidsrechter Ram geen wedstrijden meer in het betaalde voetbal te laten leiden. 'ander voetbal'. FC Utrecht gaat zeker in uitwedstrijden minder. Speelt afwachtender voetbal en voerde dat gisteren niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van Ton Pronk in het elftal verstandig uit. Of. om het pas in het laatste half uur aantrekkelijke duel van gisteren te vergelijken met het vorig jaar verras send door Haarlem toen nog in de eerste divisie spelend gewonnen bekerduel: de les was door FC Utrecht geleerd. Zegt Bert Jacobs ook: 'Toen maakten wij het spel en verloren door enkele tegenstoten van Haarlem. Nu hebben we Haarlem het spel laten maken, ook al omdat je er ais ploeg anders dan vorig jaar voorstaat. We hebben nu getracht Haarlem tactisch voor enkele proble men te stellen biet onze speelwijze'. De problemen voor Haarlem werden voornamelijk opgeroepen door de af wezigheid van een specifieke spits in de Utrechtploeg. Met Seemann en Van Veen als vooruitgeschoven vleu gelspelers werd in de spits van de aanval ruimte geschapen voor wisse lend opkomende spelers Ook defen sief zat het bij FC Utrecht wat afwij kend in elkaar met Wildschut en Pronk in de ploeg. Voor Tonnie Pronk bijvoorbeeld waren er helemaal geen opkomende acties weggelegd en dirigerend kon hij in zijn eerste (vol ledige) optreden sinds vele maanden een dominerende rol gaan vervullen. Bert Jacobs: 'Deze wedstrijd was voor Tonnie Pronk een geweldige wed strijd om er weer in te komen. Hij heeft het goed gedaan'. 'AFSCHEID' Ton Pronk was dit seizoen pas één keer eerder binnen de lijnen geko men. in Maastricht tegen MVV. Zijn optreden was zo had hij voor zichzelf toen al uitgemaakt wel zo'n beetje z'n laatste geweest. Pronk, kampend met een achillespeesblessu re, stapte er halverwege uit en kon digde in een gesprek met Jacobs zijn afscheid aan. Ton Pronk: 'I-Iet had geen zin zo door te gaan. Ik had er geen trek meer in. Een jaar lang heeft die blessure pijn gedaan en wilde maar niet genezen. Ik ben toen weer naar Strikwerda (chirurg in Utrecht, red.) gegaan en die heeft opnieuw foto's genomen. Voor de der de keer. Ik was bang voor kalkafzet- ting'. Pronks bezoek sorteerde effect. 'Het was geen kalk en één injectie wat precies weet ik niet heeft me ook van de pijn verlost Op het ogen blik heb ik geen last meer en speel ook zonder injecties'. Ton Pronk 'Ik moet weer aan het wedstrijdritme wennen' corrigeer de als laatste man in de Utrechtse defensie het nodige, ook al omdat aanvoerder Hans van Huissteden ang stig speelde. Jacobs: 'Hij was bang voor zijn arm. Vooral in duels'. Met Pronk en vooral het (mogelijk te) veel werk verzettende middenveld werd Haarlem in de eerste helft opge vangen. Vaak ook ten koste van veel overtredingen (er werd drie keer zoveel tegen een Utrechter als tegen een Haarlemmer gefloten). Haarlem trainer Brand: 'Psychologisch was Utrecht in het voordeel. Wij zijn de dupe geworden van het optreden van de scheidsrechter van vorige week. De scheidsrechter nu (Jonker, hij liet veel toe. maar floot correct, red.) wilde in geen geval de schijn wekken tegen Utrecht te zijn. Hij zag daardoor teveel door de vingers. Waar blijf je dan als voetballers? Je gaat, door de veelheid van interpretaties, zweven. We hebben getracht puur voetbal te spelen, maar door die voortdurende overtredingen word je uit je ritme gehaald'. OVERWICHT Haarlem bouwde wel aan een over wicht, maar slaagde er nauwelijks in echt gevaarlijk te worden. Nieuwen- huis werd door Van Stijn goed afge stopt, De Goede kreeg tegen Wild schut weinig mogelijkheden en alleen Boszhard slaagde er soms in de Utrecht-ploeg voor wat moeilijkheden te plaatsen. Daarbij kwam dat het Gerrie de Goede in duel met Utrecht-doelman Henriksen. Rechts Van Breevoort. Haarlem-middenveld voor tc weinig aanvoer zorgde en tenslotte De Haan en Wentink FC Utrecht de gelegen heid boden op 01 te komen. Twee minuten voor de rust kopte De Haan de bal onnodig over zijn eigen achter lijn en de door Seemann laag geno men hoekschop werd daarna door Wentink niet weggewerkt. Via de paal caramboleerde de bal voor de voeten van Van Veen, die inschoot. Toen. zeven minuten na rust Bonsink met een geweldig schot de score naar 02 joeg, was de strijd beslist, hoewel pas toen Haarlem het schuchtere spel liet varen en het duel voor het publiek aantrekkelijk werd. 'Je gaat dan meer riskeren', zei Joop Brand niet ten onrechte. 'Je gooit dan alles op de aanval'. Haarlem kwam er mede door het stevige Utrechtse ingrijpen, dat Haarlem angst inboezemde niet tot treffers door, hoewel Van BrecA-oort en Hoeben goede mogelijk heden kregen. Doelman Henriksen en verdediger Van Oudenallen hij trapte een door Hoeben ingekopte bal van de doellijn waren Utrechts laatste redders in de nood Brand: 'Utrecht mocht teveel. Al was er een speler vermoord, dan was er nog niets gebeurd. Met de Utrecht-instelling zou er bij ons nooit dat tweede doel punt in zijn gegaan. Van Veen de speler, die vanaf de zijkant een goed passje naar het vrije centrum gaf. red.) zou zonder meer plat zijn gegaan en Bonsink (de speler, die in het gat dook en vanaf zo'n 20 meter hard en hoog langs Lelieveld schoot, red.) had geen bal meer kunnen trap pen'. U?aricm-FC Utrecht 0—2 (0—1) -44. Van Veen 01. 53. Bonsink 02. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 10.000. Haarlem: Lelieveld; Wentink. Peys, Hoeben. De Haan; Van Breevoort. N'ieuwenhuys, Van den Berg; De Goede (Reuser). Fernandez, Boszhard. FC Utrecht: Hendriksen; Van Oudenallen, Pronk. Wilschut, Van Huissteden; Van Stijn. Cabo. Steen Olsen: Seemann (Hulshorst), Bonsink. Van Veen. PETER ONVLEE Gerrie de Goede, opgenomen in de selectie voor het Nederlands elf tal, wordt geblesseerd van het veld gedragen. Ploeg van Ron Groene wond speelt niet andere instelling in Den Bosch DEN BOSCH De FC Groningen had de laatste weken nogal wat kri tiek over zich heen moeten laten gaan. Na de wedstrijd tegen Ajax werd de negatieve spelopvatting, waarvoor de Groningers bewust geko zen hadden, in alle toonaarden gehe- kelt en 11a het duel met de FC Twente luidde de tenlasle legging: veel te slappe instelling van de spe lers. Trainer Ron Groenewoud: 'Ie dereen heeft kunnen zien, dat wij hier met een andere Instelling voet balden. Wij zijn niet naar Den Bosch gekomen om een punt te halen, wij wilden twee punten'. Dat het uiteindelijk toch op een pun tenverlies met de FC Den Bosch uit draaide hebben de Groningers toch aan zichzelf te wijten, want zij heb ben heel wat kansen op de zege laten liggen. Wat dat betreft zullen met name Oldenburgcr, Bos en Hoven- kamp deze week nog wel eens terug denken aan die ogenblikken dat zij alleen voor FC Den Bosch-doelman Van der Pluym verschenen. FC Gro ningen. met Jensen cn Oldenburger op de plaatsen van Gritter en Streuer, was de betere ploeg in dit vroege 'degradatieduel' met FC Den Bosch. Verdedigend hadden de Groningers eigenlijk alleen problemen met Van Gelder, die nu in de spits mocht spelen. Het was hem nauwelijks aan te zien dat hij vier maanden geleden nog bij een vierde klas amateurclub liep te voetballen. Vooral als hij met de bal aan de voet op de Groningse verdediging mocht afdribbelen, de monstreerde hij een serie uitstekende schijnbewegingen, waar Koeman en Cornelis vaak geen raad mee wisten. Een nadeel van zijn speelwijze was. dat FC Den Bosch op de momenten dat er in de spits iemand moest zijn weieens niet thuis moest geven. Trai ner Jan Remmers daarover: 'Een jon gen van 19 jaar die zo van de ama teurs komt, kan je niet constant in de spits laten lopen tegen mannen als Koeman en Cornelis. Die hebben dan een walk-over. Maar Van Gelder is beslist een speler met mogelijkheden. Misschien dat wij over een paar jaar een goede spits-speler aan hem heb ben'. F C Groningen had een technisch overwicht op de FC Den Bosch. Met name op het middenveld creërden de Groningers aanvallend nogal wat mo gelijkheden omdat Bovenkamp. Van der Heide en Fransen zich vrij ge makkelijk aan de dekking van Wild- bred, Ciric en Graaumans konden ont trekken. Omdat verder Schriever he lemaal zoek werd gespeeld door de uitblinkende Bos had doelman Van der Pluym over gebrek aan werk niet te klagen, al buitte vooral Bos zijn vrijheid lang niet genoeg uit door of tegen Van der Pluym op te schieten of onzuiver voor te zetten. Al toonde FC Den Bosch dan wel over minder mogelijkheden te be schikken, het werd wel sterker. Het uitverdedigen ging vaak moeizaam, de bal werd nogal eens achter of op de man geplaatst als hij eigenlijk in cle loop moest worden meegegeven maar het thuisspelende FC Den Bosch was wel bereid te werken. Die werkdrift werd beloond toen de zich van een zwak begin herstellende Graaumans bij de zijlijn een vrije schop op het hoofd van de naar de eerste paal sprintende Ouwens legde die de bal bijzonder fraai tot bij de tweede paal verlengde, waarna doelman Nordström de bal alleen maar in zijn doel kon tippen. Nog geen kwartier later echter liet Van der Pluym de bal na een corner uit zijn handen vallen, waarna Jensen zacht en kalm raak schoot. Na de rust kwamen beide ploegen met een wisselspeler opdraven. Bij FC Den Bosch verving Van der Berg aanvoerder Schriever. die van Bos een minderwaardigheidscomplex en van arbiter Van der Kroft een gele kaart had gekregen en bij FC Groningen moest Oostervvold doen wat de nog niet geheel fitte Van der Heide niet kon: Graaumans consequent schadu wen. FC Den Bosch bleef wat meer m de aanval, niet bepaald nauwkeurig maar wel enthousiast. Er werd veel balverlies geleden en er werd nogal lief gespeeld. Remmers daarover: 'Neem nou zo'n Jensen. Die gebruikt zijn hele lichaam om de bal af te schermen. Maar bij ons is Schuurman, die er toch ook het lichaam voor heeft, veel te lief'. FC Groningen kreeg ook in de tweede helft beste kansen. Remmers: Ik had ze de op dracht gegeven te blijven jagen. Dat hebben /.ij wel goed gedaan, maar je moet daarbij weieens risico's nemen. Uit gesprekken met de jongens blijkt overigens dat zij. nu wij wat meer punten hebben, niet meer zo tegen de tegenstanders opkijken'. En Groenewoud: 'het speelt natuurlijk een stuk rustiger als er een marge is met de ploegen onder je. Die rust is er bij ons nog niet Maar wij hebben het materiaal ervoor. Wij hoeven geen angst te hebben'. FC Den Bosch-FC Groningen 11 (11). -22. Ouwens 10. 40. Jensen 11. Scheidsrech ter: Van de Kroft. Toeschouwers 9.000. FC Den Bosch: Van der Pluym: Van der Ley. Schuurman. Pijs, Schriever iVan de Berghi; Ciric. Wildbret. Graaumans. Ouwens. Van Gelder iMltlc). Vissers. FC Groningen: Nordstrom; Schipper. Koe man. Cornells. Elmers; Fransen (Ooster- wold). Van der Heide (Critter). Hovenkamp, Bos, Jensen, Streuer. PIM BEUKEMA Drie koplopers in korf bal-strijd Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Opnieuw heeft de hoofdklasse veldkorfbal een nieuwe leider. Na een week aan de kop gestaan te hebben, is het Amsterdamse Luto door de 8-7 nederlaag tegen stadgenoot Blauw Wit van de bovenste plaats verdwenen. Drie ploegen namen de positie van de hoofdstedelijken over: Archipel, dat tegen Rapiditas een 1-4 achterstand bij rust omboog tot een 10-7 winst, Ons Eibernest veel sterker dan Rohda (6-12) en Die Haghe, dat Deetos met 8-4 ver sloeg. Het Amsterdamse Westérkwartier boekte een belangrijke 8-7 winst op het Leidse De Danaiden, dat nu gevaarlijk dicht in de buurt van de rode lantaarn blijft hangen. 'Jongens, wat hebben we er voor gevochten', verzuchtte Gert van Dijk na afloop van de door Blauw Wit van Luto gewonnen wedstrijd. Wil Reuter, aanvoerder van Luto: 'Tot de laatste minuut was de uitslag onzeker. Had den we op het laatst een van de twee strafworpen benut, dan had ik het nog niet geweten'. Dat ondanks een felle start van de Luteisten. Na amper een kwartier spelen hadden ze al een 3-0 voorsprongé Rob van Dorit, Paul Hartman en Henny Koel waren daar voor verantwoordelijk. Dat gebeurde overigens in een periode dat de ploe gen probeerden een goed spel op de rijkelijk door toeschouwers omzoomde grasmat te tonen. Een kwartier later was dat allemaal afgelopen. Blauw Wit had het juiste tegenwapen gevonden en kon door Gert van Dijk, Schaap en Peter ten Wolde (uit een strafworp) een 3-3 stand laten aantekenen. Die gelijkmaker leidde een heel ander spelpatroon in. Beide ploegen gingen feller spelen. De Rotterdamse scheids rechter Mulder moest aanmerkelijk attenter gaan reageren. 'Ik had dit karakter van deze wedstrijd wel ver wacht. De hele week heb ik me hierop geconcentreerd'. Overigens is het de laatste keer dat scheidsrechter Mulder zich voor een hoofdklasse-wedstrijd moest concentre ren. 'Ik heb nu tien jaar in de hoofdklasse meegedraaid. Het wordt mijn tijd eens op te stappen. Daarom was ik ook blij met deze wedstrijd'. Dat' er in deze wedstrijd geen bijzon dere dingen gebeurden was dan ook beslist te danken aan het attente optreden van de scheidsrechter. 'Ik was vooral attent op de bijzaken. Herhaaldelijk heb ik de spelers er op gewezen zich wat waardig te gedra gen. Er waren een paar die er met allerlei geluiden tegen elkaar net een dierentuin van maakten. Van mij hoeft dat niet'. Overigens leek Blauw Wit na die gelijkmaker de goede taktiek te pakken te hebben. Arnold Krull, de directe tegenspeler van Wil Reuter schoot de blauw-witten naar 4- 3. Deze treffer was daarom belangrijk, omdat Reuter nog steeds duidelijk last had van zijn knieblessure. 'Ik heb er zelf niet zoveel van gemerkt', ver telde Luto's aanvoerder, 'maar ieder een vond mij nogal strompelen. Ik schat wel dat de blessure bijna over is. Het is alleen jammer dat ik vol gende week niet met het Nederlandse team naar België kan'. Onoverkome lijk ziet hij dat niet: 'Het is op het ogenblik belangrijk voor je eigen team beschikbaar te zijn'. Cort van Dijk kon dat bevestigen: 'Wat zijn we blij met deze punten. Alles zit in die kopgroep boven op elkaar. Jammer dat we verleden week helemaal onnodig van Rapiditas verlo ren. Dat was volkomen onze eigen schuld. Maar we hebben het nu goed gemaakt. Iedereen heeft zich volledig ingezet'. Van Dijk zelf gaf.meteen na rust daar het voorbeeld van door een strafworp te benutten (5-4). Binnen twee minuten deed echter Henny Kool hetzelfde (5-5). De strijd werd inmiddels harder en buiten het zicht vain scheidsrechter Muider belaagden enkele spelers elkaar steeds feller. Daar tussen door schoot Peter ten Wolde de stand naar 6-5. De goed spelende Trudy van den Berg wist het echter weer recht te trekken (6-6). Het ging er nu om de zenuwen in bedwang te houden. Blauw Wit bleek daar het sterkst in. Anton Krull kon zich eindelijk van Reuter losmaken en scoorde 7-6. Tot twee keer toe kreeg Paul Hartman de kans de uitslag voor Luto een beter aangezicht te geven. Ondanks goede raad van Wil Reuter en. ondanks het feit. dat hij beide strafworpen mocht overdoen faalde hij. In de laat ste seconde imiteerde Anton Krull hem. Op de uitslag deed dat niets af. Archipel 6 9 Westerkwartier 6 6 Ons Eibernest 6 9 Rapiditas 7 4 Die Haghe G 9 Da Danaïden 6 3 Luto 6 8 Rohda 6 3 Blauw Wit 6 7 Deetos 6 2 HILVERSUM Ajax heeft met 64 de derde en beslissende wedstrijd tegen UW gewonnen en blijft daar door in de hoofdklasse. De Amsterdam se ploeg had in een vrij zwakke wed strijd net iets meer inhoud dan de Utrechters en won daardoor terecht de ze allerlaatste wedstrijd van een vér uitgelopen honkbalcompetitie. 'Ajax houdt nu op te bestaan,' zei voorzitter Ad Visser verheugd na afloop. 'De H.C. Amsterdam kan aan een nieuw seizoen beginnen. Ajax 04101000x 6 UW 100012000 4 Werpers: Ajax: N'agclkerken 120-11, 4 fou ten. UW: Heinen 7310. 1 fout. Slag prestaties: Ajax: Van Wieringen .750, De Lanol .667, Richardson, Nagelkerken en Van Wijk .500. UW: Wout .750, Stamer, Ker- vers on Meijer .500, Camue .333, Rijndcrs. W. cn P. v. d. Ster .250. la nii IC] rd PAPENDAL (ANP) Ella HooM doorn is zaterdag op het nation! sportcentrum Papendal NederlaT kampioene vijfkamp geworden. J Rotterdamse atlete vergaarde - punten. Anja Smits werd met punten tweede en Mieke van D< met 3619 punten derde. Overigens Ella Hoogendoorn weinig tegenst want recordhoudster Miep van B Mieke Sterk, Marjan Ackerraans f Mary Larsen ontbraken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12