Thieu zou nu aan aftreden denken Namen veranderden, maar de dictatuur bleef Neruda: koperoorlog? tegen Chili ontbrand Arabische stappen tegen Westduitsers Treinramp in Mexico: meer dan 100 doden Protestantse ultra's op Iers gebied in actie Grote aanval op Saigon verwacht Voor Wilson zit het erop Italië voor 1974 geen kleuren-tv 24e oude kunst en antiekbeurs Strafvermindering voor Wennerstroem Vluchtpoging van Britse jongen uit Turkije lukte niet Amin: geen uitstel vertrek Aziaten Kroatische schrijver krijgt drie jaar museum het prinsenhof delft Amerikaanse MP's vermoor< in trein Rogers at met Chinese collega TROUW/KWARTET ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 BUITENLAND SAIGON (UPI, Reuter, AP) President Ngoejen Van Thieu van Zuid-Vietnam is onder bepaalde voorwaarden bereid af te treden. Dit hebben Amerikaanse en Zuidvietnamese bronnen in de Zuid- Vietnamese hoofdstad Saigon laten weten. T7/K8)1 Zijn aftreden zou onderdeel uit moe ten maken van een nieuw vredesvoor stel van Amerika en Zuid-Vietnam, dat verder de terugtrekking van alle Amerikaanse troepen euit Vietnam en het beëindigen van de Noordvietna- mese infiltratie in het zuiden zou moeten inhouden. Volgens deze bronnen zou zo'n voor stel nog voor de Amerikaanse presi dentsverkiezingen van 7 november door Washinton en Saigon worden gedaan. Het Bevrijdingsfront en Ha noi dringen al geruime tijd aan op het aftreden van president Thieu. De Zuidvietnamese president heeft gisteren langdurig vergaderd met zijn advisuers en militaire commandanten. Volgens een officiële mededeling zou alleen overmilitaire zaken zijn gespro- MEXICOSTAD (AFP, Reuter) Bij een treinramp in het noorden van Mexico zijn gisteren zeker honderd mensen omgekomen. Meer dan tweehonderd men- Akkoord sen zijn min of meer ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde, toen een trein vol terugkerende vakantiegangers in een ravijn stortte, nadat een brug onder het gewicht van de trein bezweek. Volgens de politic was het een oude houten brug. Het ongeluk gebeurde kort na middernacht. Een groot aantal wagens vlogen na het ongeluk in brand. Red dingsploegen zijn uren bezig geweest om de slachtoffers te bergen. De politie liet weten dat meer dan honderd doden geborgen waren, maar dat gevreesd moest worden dat het dodencijfer nog zou oplopen. ken en voornamelijk over de verdedi ging van Saigon, dat nu bedreigd wordt door een grootscheepse aanval van de guerillastrijders. Op ongeveer 20 kilometer van de hoofdstad werd gisteren hevig gevochten. Amerikaan se B-52-bommenwerpers hebben er de zwaarste bombardementen tot nu toe uit de hele oorlog uitgevoerd. Waarnemers in Saigon geloven echter, dat de besprekingen van Thieu met zijn adviseurs ook te maken hebben met het bezoek dat Nixons adviseur generaal Haig hebben met het bezoek dat Nixons adviseur generaal Haig dezer dagen aan Saigon heeft ge bracht. Haig werd naar Saigon ge stuurd toen Nixons top-adviseur Kis singer geheieme besprekingen had ge voerd met de Noordvietnamese onder handelaar in Parijs Firma in VS laat beslag leggen op zending koper PARIJS (UPI) De Chileense ambassadeur in Parijs en zijn stal/ hebben verklaard, dat ze internationaal optreden van een Amerikaan se firma verwachten om de Chileense koperuitvoer te blokkeren. De ambassadeur, Pablo Neruda die in 1971 de Nobelprijs voor teratuur won gaf commentaar op het beslag dat Braden Kennefc coit Corp. in de Verenigde Staten heeft laten leggen op een Chileena koperzending van 1.250 ton voor Franse afnemers. Bonn vreest nieinve briefbomterreur CAIRO, BONN (Reuter, DPA, UPI, AP) Egypte, Libië en Syrië hebben gisteren in verband met de 'onmenselijke maatregelen' van de Westduitse autoriteiten tegen Arabieren besloten, burgers van de Bondsrepubliek eenzelfde behandeling te geven. De leiders van de drie landen waren in Cairo bijeen als leden van de presidentiële raad van de Federatie van Arabische republieken. De raad gaf president Anwar Sadat van Egypte opdracht alle maatregelen, te nemen die nodig zijn om tot een regeling te komen van het conflict tussen de twee Jemenitische staten. Arabische terroristen zijn volgens Westduitse veiligheidsautoriteiten voornemens een nieuwe serie brief- bommen te verzenden in een poging, officiële personen in de Bondsrepu bliek en andere westerse landen te doden. Het dreigement wordt in Bonn ernstig opgevat. De Westduitse poste rijen zullen al het mogelijke doen om verdachte zendingen vast te houden en onschadelijk te laten maken MALElSlë Intussen is in Düsseldorf een brief- bom gearriveerd uit Maleisië, gericht aan een beonwer van een Joods be jaardentehuis. De brief werd door de brandweer onschadelijk gemaakt. Vol gens de politie had de brief als afzon der W. H. B. Zimmermann, Fifth East Avenue. Penang Maleisië. Er za ten drie Maleisische postzegels op. Uit Sydney wordt gemeld dat daar een bompakketje is gearriveerd. Het was gericht aan een vooraanstaand lid van een Joodse organisatie. Ook dit pakje kwam uit Maleisië. Er is niet bekendgemaakt, aan wie de bomzen- ROME (Reuter). Kleurentelevisie zal in Italië zeker niet voor 1974 worden ingevoerd. De regering heeft nog geen keus kunnen maken tussen de Duitse en de Franse systemen. Berichten dat de Italiaanse regering van plan was kleurentelevisie te in troduceren bracht deze zomer een sotrm in de politieke arena teweeg. De sociaal-democraten en de republi keinen dreigden zelfs hun steun aan de coalitie op te zeggen Zij verklaar den dat Italië zich een dergelijke luxe nog niet kon veroorloven. (ADVERTENTIE) ding was gericht. In Australië zijn enkele weken geleden al vijf aan Joodse diplomaten gerichte brief bom men uit Amsterdam aangekomen. Palestijnse studenten hebben gisteren korte tijd het Westduitse consulaat in Algiers belaagd. Na een gesprek met de politie vertrokken zij. De bezetters zouden leven van de GUPS (Algeme ne unie van Palestijnse studenten in Duitsland) zijn, één van de twee door Bonn verboden organisaties. Intussen is men bezig te regelen, dat Palestijnse studenten hun studies kunnen voortzetten aan Oostduitse universiteiten. Ezn aantal zou al in de DDR zijn aangekomen en daar harte lijk zijn ontvangen. In Tel Aviv is rabbi Meir Kahana, oprichter van de Joodse Defensie Liga tegen een borgtocht van ongeveer 35.000 gulden vrijgelaten. Hij moet in Israël blijven, zolang hij niet is vrijge sproken van de verdenking, dat zij wapens naar het buitenland wil zen den voor het bedrijven van contra- terreur tegen Arabieren. De gezaghebbende Londense Times heeft gisteren geschreven, dat Ameri ka en Hanoi het in brede lijnen eens zijn geworden over een vredesplan Dit zou echter pas na de Amerikaanse verkiezingen bekend worden gemaakt. Zowel de Noordvietnamese onderhan delingsdelegatie in Parijs, als het Witte Huis, hebben dit bericht tegen gesproken. President Nixon heeft don derdag verklaard, dat de onderhande lingen in Parijs nu in een delicaat stadium verkeren. President Thieu heeft gisteren een gevoelige politieke nederlaag geleden. De regeringskandidaat voor het voor zitterschap van de Zuidvietnamese se naat werd namelijk verslagen door de kandidaat van de oppositie. De strijd ging tussen de huidige voorzitter Ngoejen Van Hoeen, die in ongenade was gevallen bij president Thieu en Trang Troeng Doeng, die door de president was aanbevolen. De uitslag, 30 tegen 25 stemmen, was een grote verrassing. Algemeen werd aangeno men, dat de zaak achter de schermen al beklonken was en Van Hoejen had zijn bureau al ontruimd. Hij had verklaad 'te walgen' van de praktijkne van de aanhangers van de regering. Toen hij toch verkozen werd, noemde hij dat een overwinning voor de de mocratie in Zuid-Vietnam. Mocht Thieu aftreden dan wordt de voorzit ter van de senaat tijdelijk president. Zweden heeft meer hulp toegezegd aan Hanoi en het Bevrijdingsfront. Dit heeft de Zweedse minister van buitenlandse zaken gisteren bekend gemaakt. STOCKHOLM (Reuter). De Zweed se kolonel Stig Wennerstrom, in 1964 tot levenslang veroordeeld wegens verkooop van geheiemen aan de Sow- jet-Unie, heeft strafvermindering ge kregen. Zijn straf is omgezet in 20 jaar, waardoor het mogelijk wordt dat de nu 65'jarige luchtmachtkolonel in juli 1974 op erewoord wordt vrijgela ten. BLACKPOOL (UPI, Reuter) Het Britse Labourcongres in Blackpool is gisteren geëindigd. Harold Wilson, leider van het schaduwkabinet van Labour en Anthony Wedgwood Benn, voorzitter van de Labourpartij (zie foto) zijn erin geslaagd, een breuk in de partij te voorkomen, o.a. met be trekking tot het al of niet verplichten van een toekomstig Labourkabinet, het Britse lidmaatschap van de EEG te beëindigen. Wilson kon zich daar door handhaven tegenover de 'komen de man' Wegdwood Benn. De pro- Europcancn lieten Jiet evenmin op een breuk aankomen, al heeft één van hen, Dick Taverne, de partij de rug toegekeerd. Hij heeft zijn, Lagerhuis mandaat van de kieskring Lincoln neergelegd. De 43-jarige Taverne wil bij tussentijdse verkiezingen als onaf hankelijk kandidaat meedoen. Volgens Taverne is de Labourpartij sedert de Jongste verkiezingen 'in toenemende mate tot een partij van het opportu nisme geworden'. t ISTANBOEL (AP) Tomothy Da- vey, de 15-jarige Britse schooljongen die in Turkije veroordeeld was tot zes jaar en drie maanden tuchthuis we gens het sihokkelen van verdovende middelen, ii gisteravond na een dag van vrijheid gegrepen in de buurt van de Syrische grens, aldus meldt de Turkse politie. Davey droeg vrouwenkleren en een pruik maar werd door de douane in de grensstad Cilvegoz, in de provincie Adana, herkend. De jongen had een Duitse vriend bij zich, Hermann Rolf. Die zou de 'ontsnapping van Davey hebben uitgedacht. Davey en R'olf waren gistermorgen vroeg per vliegtuig van Ankara naar de stad Adana gevlogen. Davey, die een vals paspoort bij zich had, deed dit onder de haam van mej. Jonathan Michael. LONDEN (Reuter) President Amin van Oeganda heeft opnieuw verklaard, dat alle niet-Oegandese Azi aten op 8 november het land moeten hebben verlaten. In een radiorede ter gelegenheid van de viering van de Oegandese onafhankelijkheidsfeesten zei hij: 'Ik heb mijn standpunt reeds duidelijk gemaakt. Ik zal mijn beleid niet wijzigen. Ik houd strikt vast aan de termijn van negentig dagen waar binnen de Aziaten moeten vertrekken.' Amin beschuldigde Groot-Brittannië ervan te pogen moeilijkheden tussen Oeganda en andere Afrikaanse landen te veroorzaken over het lot van de Britse Aziaten in Oeganda. In Afrika is er geen tijd om te twisten. Er is alleen tijd om heel Afrika te vereni gen. Dat Is ons doel. Mijn doel is het volk van Oeganda te verenigen met alle landen van Afrika, in West-Afri- ka, Noord-Afrika, Oost-Afrika en Zuid- Af rika. President Moboetoe heeft deze week na een gesprek met Amin verklaard, dat de uitwijzingstermijn met drie maanden zou worden verlengd. ZAGREB (AFP) De 42-jarige Kroa tische schrijver Zlatko Tromicic is in Zagreb veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. Hij wordt ervan be schuldigd, met Kroatische ballingen in het buitenland samengezworen te hebben en van hen financiële hulp ontvangen te hebben met het oog merk de gevestigde macht in Kroatië met geweld omver te werpen. 'Dit is het eerste embargo. We verwachten er meer, want we kennen Kennecott. Er komt een juridische touwtrekkerij van norme afmetingen van', aldus de 68-jarige Neruda. Vol gens Neruda's staf is het gerechtelijk bevel tot het beslag leggen op de 6.8 miljoen francs kostende zending, 'on derdeel van een opzettelijke poging om Chili's kopermarkt te treffen op het ogenblik waarop de leveringen voor 1973 plaatshebben'. WRAAK Het bezit van Braden Kennecott ln Chili werd in juli 1971, samen met dat van andere Amerikaanse onderne mingen, door president Salvador Al- lende genaast. Neruda zei dat sprake is van wraak, omdat een rechtbank in Chili ij eenproces over het toekennen van schadevergoeding, niets aan Ken necott toewees 'vanwege de winst die ze in de loop van jaren gemaakt hebben'. De ambassadeur zei: 'Als ambassadeur en dichter zie ik met afgrijzen dat de vlag van deze Kennecott-piraten nu boven Frankrijk wappert'. Het zou hem niet verbazen, zei hij als Anacon da, een andere Amerikaanse maat schappij wier koperbezit in Chili ge nationaliseerd werd, zich bij de boyco t-actie van Kennecott zou aansluiten. Anaconda en Kennecott hadden meer dan de helft van de naar schatting 700.000 ton koper die per jaar in Chili wordt geproduceerd in handen. Neruda zal de Franse rechter om opheffing van het beslag vragen. In Genève heeft d e Chileense ver tegenwoordiger bij de raad voor de handel en ontwikkeling van de VN gisteren gezegd, dat Chili nu het slachtoffer dreigt te worden van een internationale economische boycot. Hij herinnerde er aan dat de Wereld bank Chili een lening heeft geweigerd met het argument dat Chili een con flict heeft met een ander lid van de Wereldbank. Maar, aldus de Chileense diplomaat, wij hebben geen conflict met de VS, maar met Kennecott. ADVERTENTIE Het wintorprospektus 1972/73 in kleur is zojuist verschenen. 20 pagina s, 10 panorama's.. alle inlichtingen: U kunt liet aanvragen bij het Oosterijks Toeristenverkeers bureau, Herengracht 437, Amsterdam, tel. 020-62188 of hst l.r.ndesverkehrsamt Salzburg, Mozartplat7 I A-5D20 Salzburg. Oostenrijk UDA kondigt nog meer overvallen aan BELFAST (Reuter, UPI) Een 'commando-eenheid' van protestant^', se extremisten heeft donderdagavond een inval gedaan m de Ierse/; republiek en daarbij een hoeveelheid wapens buitgemaakt van he ondergrondse Ierse Republikeinse Leger (IRA). Dit is gistermorgeii( in Belfast bekendgemaakt door een woordvoerder van de semi-mili t taire 'Ulster Defence Association' (UDA), waartoe de commandojk groep behoorde. Het was, voor zover bekend, de eerste actie van deze aard. De vanuit Ulster uitgevoerde bliksemoperatie over de grens kan tot een ernstig conflict leiden tussen de Ierse regering en Socialist Mario Soares over het Portugal van Caetano Van een medewerker Up uitnodiging van Amnesty International verblijft op het ogenblik de Portugese advocaat Mório Soares in ons land. Hij is een van de voormannen van de Acgao Socialista Portuguêsa, de Portugese socia listische partij, die in eigen land niet legaal kan werken. Sedert twee jaar leeft Soares als balling in Parijs, waar hij aan universiteiten do ceert. Wij hadden een gesprek met hem over de algemene toestand in Portugal. 21 sept. t/m 11 oct. 1972 Weekdagen van 10.00- 17.00 uur Zondags van 13.00-17.00 uur Bovendien dinsdag- en donderdagavond van 19.00-22.00 uur. Wat zijn uw ervaringen onder het regime van Salazar en Caetano ge weest? Ik heb twaalf maal in de gevangenis gezeten en ben verbannen geweest naar Sao Thomé (een klein eiland voor de Afrikaanse kust dat 'bezit' is van Portugal). Men heeft mij zeer kwalijk genomen, dat ik als advocaat de zaak van de vermoorde oppositie leider Delgado probeerde uit te zoe ken. Delgado was o.a. presidentskandi daat en werd in Spanje vermoord. In 1965 en 1969 was ik kandidaat van de oppositie voor de kamerverkiezingen in Lissabon. In 1970 was ik in de Verenigde Staten en op een persconfe rentie heb ik verklaard tegen de oor log in Angola te zijn en voor onder handelingen met de bevrijdingsbewe gingen. Het gevolg was, dat het regime een hetze tegen mij ontketende, waarbij ook woorden als 'vuile jood' vie len. Er werd een proces tegen mij aanhangig gemaakt. Ik bleef maar een tijdje buiten het land tot nog in 1970 mijn vader stierf en ik naar Portugal ging. Na de begrafenis werd ik voor de keus gesteld: binnen acht uur het land uit of het proces zou voortgezet worden, waarbij ik waar schijnlijk acht jaar gekregen had. Ik koos voor ballingschap. Caetano Wat is Salazars opvolger. Cractano. nu eigenlijk voor een man? Caetano is altijd de leerling en mede werker van Salazar geweest. Vier jaar geleden kwam hij aan de macht, na dat Salazar in een coma was gevallen. Het regime-Salazar bestond toen pre cies 40 jaar. Caetano is sterk beïn vloed door het Italiaanse fascisme van Mussolini. Hij was leider van Salazars jeugdbeweging, de 'groenhemden', ge organiseerd naar Italiaans voorbeeld. Vervolgens was Caetano minister van koloniën, voorzitter van het 'parle ment', leider van dc officiële eenheids partij. In 1962 trok hij zich wat terug van de directe politieke macht, werd rector van de universiteit van Lissaaon en de belangrijkste man in de CUF. Deze CUF is een soort economische octopus, die banken, scheepvaart, landbouw, verzekeringen, scheepswerven controleert. Hij scheen een zekere afstand van Salazar te nomen, maar bleef een typische inte- gralist, een man van de kerk vóór het concilie. Hij nam Salazars plaats in met de leuzen evolutie en continuï teit Is er van die evolutie iets terecht gekomen? Het scheen aanvankelijk de richting van een zekere liberalisatie op te gaan. een zekere klimaatsverandering. Politieke partijen werden wel niet echt toegestaan, maar tegenstanders konden zich vrijer bewegen. De ver bannen bisschop van Porto kon terug komen. Ikzelf ook. Op economisch terrein werd van vernieuwing gespro ken. zelfs aan dc koloniën leek een zekere autonomie te worden toege staan. Wat is er in feite van terechtgeko men? Na vier jaar kunnen wij inderdaad de balans opmaken. Van de liberalisatie is niets terechtgekomen. De verkiezin gen van 1969 werden even hard ver valst als altijd, van een eerlijke cam- pagne was g?en sprake. Geen enkele kandidaat van de oppositie werd geko- zpn. De namen zijn veranderd, maar de dingen zijn gelijkgebleven. De gehei me politie heet geen PIDE meer, maar DGB, het zijn dezelfde mensen, dezelfde metboden, de terreur is mis schien nog erger. Officieel is ook de censuur verdwenen, maar er is nu een 'voorafgapnd onderzoek'. De een heidspartij is van naam veranderd, dezelfde fasdistische organisatievorm is gebleven, dezelfde mensen, dezelfde corruptie en* dezelfde financiële schan dalen. Er \*as wat armslag voor de vakbeweging gekomen, maar alle wer kelijke vertegenwoordigers van de ar beiders die dhardoor naar voren kwa men, zitten nu achter slot en grendel. Er waren nieuwe, technocratische mi nisters gekomen om, naar het Spaanse voorbeeld, de economie te modernise ren. Na twee jaar stonden ze weer op straat. De koloniale oorlog woedt in alle heftigheid. Het immobilisme (de onbeweeglijkheid) van Salazar is vol ledig hersteld. Is de situatie dan in geen enkel opzicht veranderd? Toch wel. De toestand is verward geworden, is vol agitatie en onzeker heid voor het establishment. Dit komt door Caetano's onvervulde beloften. Hij begon met Salazars ideologie te verlaten, met te erkennen dat het land naar de afgrond was gevoerd. Rechts heeft hem dat kwalijk geno men. Hij kan het herstel van het Salazarisme riu ook niet meer 'waar' maken. Daarbij komt de economische situatie. De EVA (Europese Vrijhan dels-Associatie) is verdwenen, nu En geland tot de EEG toetreedt. Portugal wil faciliteiten van de EEG, maar de EEG houdt de zaak slepend, vanwege de bezwaren tegen Portugal en de koloniale oorlog. De emigratie is de kanker van het regime geworden. In tien jaar zijn één miljoen Portugezen (op een totaal van negen miljoen) in het buitenland gaan werken. Portugal is het enige land ln Europa met een teruglopende bevolking. Het leeft van de deviezen van deze arbeiders, die ongeveer evenveel naar Portugal stu ren als de koloniale oorlog kost. En die oorlog eist 50 procent van de begroting op. Oppositie Wat zijn dc krachten van de oppo sitie? Zuiver politiek zou je de volgende groeperingen kunnen onderscheiden: 1) linkse communisten, maoïsten, marxisten-leninisten, enz, die onder ling verdeeld zijn; 2) de officiële communistische - partij, die geheel op Moskou koerst;8) de socialisten; 4) katholieke groeperingen, chrlsten- democrateh en anderen; 5) republi keinse liberalen. De groepen 2, 3 en 4 zijn de belang rijkste, maar alles moet illegaal wer ken en alles wordt door het regime 'communistisch' genoemd. Naast deze groeperingen bestaan er verschillende actiegroepen een viertal die sabotage plegen e.d. Dan is er verzet binnen de vakbewe gingen. Ondanks de grote verdeeld heid is men het over enkele punten eens: er moet een democratie komen met mensenrechten, de economische ontwikkeling moet ter hand worden genomen en de koloniale oorlog moet worden beëindigd. Bent u zelf voor geweld? Nee. ik ben tegen geweld, maar het regime niet. het regime zal zich met geweld tegen veranderingen blijven verzetten. Engeland, dat voor de veiligheid het noorden verantwoordelijk is. UDA-groep was gewapend. Bij de ai tie, uitgevoerd in het gebied vai1,1 Monaghan zijn verscheidene gewere en bussen met explosieven uit eei IRA-depot gehaald. De UDA-woori r voerder verklaarde, dat de regering ii Dublin 'steeds weer van ons zal ho1 ren' als zij niet tot krachtige maatn rc gelen overgaat tegen 'de terroriste die haar grondgebied gebruiken j aanvalsbasis tegen Noord-Ierland'. In de Noordierse hoofdstad Belfast donderdagavond bij de ingang v een druk café een met springsto gevulde bierton ontploft. Zeker ét persoon kwam om het leven. Dertl mensen werden gewond. Het café dl zowel door protestanten als katholi(p( ken werd bezocht, is verwoest. D Mario Soares: ik zie het regime totaal vastlopen. Hoe ziet u dc vooruitzichten? Ik zie het regime totaal vastlopen, misscnien al binnen twee jaar. Ieder een beseft, dat er oplossingen moeten komen, iedereen beseft ook, dat Cae tano die niet brengen zal en volledig mislukt is. De inflatie met haar prijs stijgingen kan niet zo door blijven gaan. Nederland Wat verwacht u van Nederland, wat kunnen wij doen? Er zijn twee zaken van groot belang. De publieke opinie moet op de hoogte komen en blijven van wat er feitelijk aan de hand is in Portugal. Alleen de publieke opinie kan druk op de rege ring uitoefenen om Portugal niet lan ger te aanvaarden, te steunen. In de tweede plaats de Portugese arbeiders. Zij zijn vaak fatalistisch, in alle op zichten ongeschoold. Men zou hun bewustzijn kunnen helpen vergroten Ik denk aan vakbewegingen. Het blijft natuurlijk altijd zo, dat de Portugezen zelf de problemen van hun land moeten oplossen. Wij ver langen niet dat het buitenland dat doet. Maar het is een objectief feit, dat het buitenland hulp verleent aan het Portugese fascisme. De oorlog in Angola wordt met Navo-wapens ge voerd. Een eind maken aan deze hulp. dat zie ik als een reële steun. GOETTINGEN (DPA). Twee lede; van de Amerikaanse militaire politi zijn gisteren i n de 'Alpen Expres tussen Hannover en Goettingen vei moord door een gevamgene die li escorteerden. De gevangene, een 26-jarige Ameii kaans militair, moet zich van ee vuurwapen van één van zijn begele dors hebben meester gemaakt. Hu lijken zijn later langs de spoorbal gevonden. Zij hadden kogelwonden het hoofd. Op hetzelfde baanvak vond men lat* het lijk van een vrouw, die als s« veerster in de 'Alpen Express' werkt De politie vermoedt dat zij ooggetuil is geweest van de moord op de tw» begeleiders en dat de gevangene hal uit de trein heeft gegooid. De dader zou onderweg uit de tr« gesprongen zijn. Hij is spoorloos. NEW YORK (UPI, AFP) De Airfl rikaanse minister van buitenlandse t ken. William Rogers, heeft in Nl York twee uur gesproken niet 4r Chinese vice-minister van buitenlafl se zaken Tsjiao Koean-Hoea. Dat ï4r, beurde tijdens een diner in Roger jg appartement bij de Verenigde Natit ns Het was sinds het bezoek van Nix« m en Kissinger aan Peking het conta< |er. op het hoogste niveau tussen Amerikerci en China. an Na afloop van de besprekingen n Rogers dat ze 'plezierig' en 'succesvo j,0I waren geweest. De avond was 'rofl ng sociaal dan zakelijk van aard'. niaifier er was toch gesproken over uitbre g ding van de handelscontacten en Q* raa de verbeterde betrekkingen tussen I dei twee landen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8