Energiebehoefte EEG in 1985 verdubbeld Duits disconto omhoog tot 3 96 Resultaat van Hagemeijer zal vrijwel gelijk zijn Wat is volgens u de juiste weg tot bezitsvorming: aandelen, onroerend goed of vaste rente? Rotterdam moet doorgaan met investeren in belang positie als oliehaven AMAS (Ngombezi) naar Damrak Internatio-Müller koopt houthandel Koerswaarde ging in september omlaag Eenhoofdige leiding Enka-Glanzstoff Blydenstein verdiende afschrijvingen ruim NEpFO Bank Kol Co. gaat samen met Barclays Eur. Investeringsbank leent 50 min Veiling Westland op f 100 min omzet Ned. fondsen in New York Aandelen Nedap in eensgevend geld DOW JONES INDEX Aruba vraagt geld voor proefboring naar olie in zee Wall Street sluit hoger TROUW/KWARTET ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 FINANCIëN/ECONOMIE T29/K29 Afhankelijkheid van derde landen groeit ADVERTENTIE BRUSSEL In 1985 zal de energiebehoefte van de Europese Ge meenschap het dubbele zijn van de huidige. In verband daarmee heeft de Europese Commissie een schets gemaakt van het te volgen gemeen schappelijk energiebeleid en daarbij zijn 46 maatregelen uit de bus gekomen. Nu al is de gemeenschappelijke markt voor 66 procent van haar energiebe hoefte afhankelijk van leveranties uit derde landen. Die afhankelijkheid neemt in de komende jaren nog toe. De aardolie, die momenteel de voor naamste plaats inneemt bij het interne EEG-energieberbruik, wordt vrijwel volledig ingevoerd. Daarbij komt nog, dat de situatie op de wereld-energiemarkt zich volledig jan het wijzigen is. De VS bijvoor beeld hebben zich ontwikkeld van een eventuele 'hulp in nood' van de EEG tot een regelrechte concurrent, want ook daar is het energieverbruik snel ler toegenomen dan de eigen produk- tie. HOUDING VERSCHERPT De aardolieproducerende landen heb ben hun houding verscherpt. Proble men rond milieubescherming hebben hun weerslag op kosten en investerin gen in de energiesector, zo heeft Eu ropees commissaris Wilhelm Hafer- tamp verklaard. De conclusie, die de Europese Com missie dan ook heeft getrokken is, dat de problemen die zich bij de energie voorziening voordoen, niet meer op onaal niveau op te lossen zijn. De politieke en economische belangen ;unnen alleen nog maar door de EEG als geheel met succes worden verde digd. De Europese Commissie dringt dan ook aan op samenwerking van de ietrokken politieke en economische instanties, op geharmoniseerde be schermingsmaatregelen voor de ener gievoorziening en op diepgaand onder zoek naar nieuwe energiebronnen (aardolie, aardgas, uranium en kerne nergie) in stabiele, niet te ver afgele gen gebieden. OP WERELDVLAK De Gemeenschap zal, aldus Hafer kamp, op wereldvlak samen moeten werken, zowel met de consumerende als de producerende landen. De sa menwerking vooral met de oliepro ducerende landen zal echter alleen vruchtbaar kunnen zijn als de EEG, door een uitbreiding van de samen werking tot het technisch en econo misch terrein, een goede verstandhou ding met die landen weet te schep pen. Volgens ramingen zal het bruto inter ne energieverbruik van de Gemeen schap in 1985 1.995 miljoen ton steen kool equivalent bedragen. Het zal voor 62 procent gedekt worden door aardolie (59 procent in 1970), voor 16 procent door aardgas (9 procent in 1970). voor 10 procent door kernener gie (1 procent in 1970) en voor 7 procent door steenkool (22 provent in 1970). NOORDZEE OLIE De eigen aardolie uit de Noordzee zal in 1985 slechts voor 15 procent in de EEG-aardoliebehoefte kunnen voor zien. Olieboringen bijv. in de Middel landse Zee leveren nog teveel techni sche problemen op. De steunregelin gen voor cokeskolen ten behoeve van. FRANKFORT Het Westduitse disconto gaat a.s. maandag omhoog van 3 naar ,5 pet. De rente van leningen tegen onderpand van effecten van 4 naar 5 pet. )p 25 februari van dit jaar werd het disconto met een vol procent verlaagd Ut 3 pet. let de kredietmaatregelen heeft de Westduitse centrale bank gebruik gemaakt ran de grote bewegingsvrijheid, die de buitenlandse economische kant van haar iietlietbeleid thans biedt', aldus Karl Klasen, president van de Bundesbank. .Ook de rente van schatkistpapier en dergelijke zal worden verhoogd, maar de gj president van de centrale bank zei niet met hoeveel. vXDe Bundesbank gebruikt de rentetarieven ter ondersteuning van haar beleid Xv'ot beperking van de geldvoorziening en de kredietverlening, gericht op ver- indering van de ruimte voor prijsverhogingen, zo zei Klasen. Hij hoopte dat t verhoging van het disconto een signaal zal zijn, of een psychologische sti ulans zal betekenen voor de strijd tegen de Inflatie. De bank gaat er boven- leu van uit dat de rentevoet ln het buitenland zal blijven stijgen, ft c Nederlandsche Bank verlaagde, zoals bekend, op 8 september j.I. het dis- ito van 4 tot 3 pet. ft an 6 t.e.m. 11 november zal in ftï msterdam het congres worden ge- ouden van 'International Horeca', et overkoepelend internationale sa- lemverkingsorgaan van organisaties "i horecabedrijven uit alle landen i West-Europa, Noord-Amerika, Ca- la, Japan en Australië. Er worden 250 buitenlandse en enige honder- i Nederlandse horecaondernemers wacht. 'e koers van uitgifte van de 2.250.000 pet. converteerbare aflosbare cumu- ief preferente aandelen van 1 elk J. Lyons and Co. in de vorm van I's is vastgesteld op 203 pence per ieel. •3pP de 7,25 pet, 15-jarige obligatiele- ftlJng van 10 min. ten laste van de Operatieve Melkcentrale (CMC) is >r een dusdanig bedrag inge- irevcn, dat bij de toewijzing een ït onbelangrijke reductie moet wor- toegepast. georganiseerde wasserijen hebben de staatssecretaris van financiën :ht een einde te maken aan de ïlijke behandeling tussen commer- wasserijen en instellingen met {ft eigen wasserij bij de heffing van Farber International, op Iphol gevestigde onderneming in 'irkleding (een zelfstandige maat- ippij met aanzienlijke Zwitserse nanciëie steun) heeft de onderhan- el'ngen met Sturka (Kamphuis te utfen) over een algehele overneming sn dit laatste bedrijf met succes AMSTERDAM Op maandag 16 oktober kan op de Amsterdamse beurs voor het eerst worden gehandeld in aandelen in nom. 10 Amsterdam Assets AMAS (de vroegere cultuur maatschappij Ngombezi). De aandelen zijn ten volle gerechtigd tot dividend over het boekjaar 1972 en volgende jaren. Op 12 oktober zal voorbeurs een indicatie worden verstrekt over de te venvachten introductieprijs, die zal zijn gebaseerd op gegevens die op dat moment bij de introducenten bekend zijn, zo blijkt uit het prospec tus. Vorig jaar deed de Britse maatschap pij Ralli International een bod op de aandelen van Ngombezi. Nadat de overneming een feit was geworden, werd de naam van Ngombezi veran derd in Amsterdam Assets (AMAS). Per 31 december 1972 bedroeg het aandelenkapitaal van AMAS 2,169 min. In augustus 1972 kwamen Ralli en AMAS overeen het aandelenkapi taal uit te breiden tot ƒ6 min. Voor de introductie is 10 k 12 pet van het geplaatste kapitaal ter beschkking. Na de introductie zal niet meer dan 88 pet van het geplaatste kapitaal in het bezit zijn van Ralli. Gelet op de thans beschikbare gege vens heeft de directie de mogelijkheid over 1972 een klein dividend voor te stellen. Dit dividend zal echter zo klein zijn dat de directie op prakti sche gronden heeft besloten over 1972 geen dividend te declareren. De vol gende jaren zal echter worden ge streefd naar een dividend percentage dat zal liggen tussen 20 en 30 pet van de nettowinst ROTTERDAM Verenigde Internat io- Houtbedrijven e behorende tot de Internatio-Mliller Groep heeft alle aandelen overgenomen van Houthan del en Stoomhoutzagerij voorheen Gebrs. Hulsman te Nieuwersluis. De betaling vindt plaats in contanten. Met de vakbonden is overleg gepleegd en het personeel van Hulsman (ca. 40 man) is ingelicht. Ontslagen zullen niet plaatsvinden. Bij Ver. Internatio Houtbedrijven werken circa 150 men sen. Hulsman opereert voornamelijk in tropisch hout. Het bedrijf be hoort tot de grotere en modern geou tilleerde hardhoutbedrijven van ons land. DEN HAAG De koerswaarde van gewone Nederlandse aandelen, geno teerd op de Amsterdamse effecten beurs, is in september met 2454 min gedaald van ƒ49029 min tot ƒ46575 min. Van deze koersdaling namen de internationale fondsen het leeuwen deel voor hun rekening: 1441 min. De reële waarde van deze groep daal de van ƒ31614 min tot ƒ30173 min. Handel, industrie en diversen gaf een daling te zien van 608 min en belandde op 10088 min. Bank-, kre diet- en verzekeringswezen daalde met 279 min tot 4338 min, scheep- en luchtvaart met ƒ89 min tot ƒ1146 min en de overige fondsen met 37 min tot 830 min. De gemiddelde koers daalde in sep tember van 513 tot 487. De beurswaar de-index algemeen (1963 100) ver minderde van 133,1 tot 126,4. I FFECTENKOERSEN V0NDVERKEER MSTERDAM In het telefonisch fectenverkeer kwamen gisteravond de J Mgende koersen tot stand. Tussen takjes de officiële slotkoers van gis- inniddag. KZO 70.00-72.50 (69.90), Hoogovens (74.90), Kon. Olie 122.20-123.00 2190). Philips 54.50-54.80 (54.30), Miever 140.50-141.80 (140.40), KLM •119.00 (117.80). loersen in Montreal AMSTERDAM Tenzij zich door de thans bijzondere situatie bij Hagemeyer (er wordt een herstructureringsplan uitgevoerd waar voor aanzienlijke voorzieningen zijn getroffen) of door de algemene economische toestand nieuwe ongunstige ontwikkelingen zouden voordoen, verwacht het concern dat het resultaat over heel 1972 on geveer gelijk zal zijn aan dat over 1971 (toen de nettowinst na tan tièmes 12,2 min bedroeg) ölos Corp. »da Fund. W Bathurst Tar ti Chem 'Ferguson - Resources M 11 Canada n Warrants 6/10 19% 66.83 14% 15% 16 13% Het totale exploitatieresultaat is in het eerste halfjaar ten opzichte van dezelfde periode van 1971 ongeveer gelijk gebleven. De resultaten van de handelssector waren belangrijk beter, waardoor de mindere resultaten van dc industriële sector konden worden goedgemaakt. Voor enkele industrieën (o.a. Edy in Dieren) zijn enige ingrij pende maatregelen genomen, die een eind moesten maken aan de belangrij ke verliezen die hier werden geleden. De directe financiële gevolgen van de maatregelen zullen zich vooral doen gevoelen in hel tweede halfjaar 1972. Deze verliezen kunnen worden bestre den uit de aon/'enlijke voorzieningen voor reorgan saties. de ijzer- en staalindustrie lopen eind van dit jaar af en de Commissie onderzoekt momenteel of het wense lijk is deze regeling te handhaven en wat de toekomstige rol van de kolen in de energievoorziening van de EEG zal zijn. De interne kernenergieproduktie zal na 1980 een steeds grotere bijdrage gaan leveren aan de behoefte. Hafer kamp toonde zich dan ook bepaald niet pessimistisch t.a.v. de vraag of het nodig is de economische groei en het energieverbruik te gaan beperken. Wèl zei hij te hopen, dat het energie probleem op de komende EEG-topcon- ferentie in Parijs aan bod zou komen. ARNHEM Vanuit de raad van be stuur van Enka Glanzstoff is mr. B. Zevenbergen benoemd tot voorzitter van deze raad en dr. H. .G Zempelin tot plv. voorzitter. De taak en de verantwoordelijkheid van de woord voerders van de Duitse en Nederland se tak van de Akzo-dochter, dr. Zem pelin resp. ir. H. F. Wesenhagen, ondergaat geen wijziging. Aan de kant van Akzo blijft drs. L. H. Meerburg belast met de behartiging van de belangen van Enka Glanzstoff in de raad van bestuur van Akzo. Enka Glanzstoff werd vanaf de fusie in 1969 bestuurd door een raad van bestuur onder twee voorzitters, één in beide landen waar men werkte. Daar naast werden ook andere Europese synthetische vezeldochters van Akzo onder dit bestuur geplaatst. Dit grote werkterrein en de toenemende proble men op de vezelmarkt maakten het duidelijk, dat concentratie van de lei ding in één persoon nodig was. Om verder de identiteit van Enka Glanz stoff zowel intern als naar buiten te waarborgen en de leiding van de groep te verduidelijken, is men nu overgegaan op een eenhoofdige lei ding van de raad van bestuur. ENSCHEDE Dankzij de verdere ontwikkeling van de diversificaties heeft Blydenstein-Willink in het eer ste halfjaar van 1972 de commerciële afschrijvingen ruim verdiend. Hierbij hebben de resultaten van de dochter ondernemingen en deelnemingen een belangrijke rol gespeeld. De in mei aangekondigde omvangrijke herstructureringsplannen in een be langrijk onderdeel van het moederbe drijf, waardoor ongeveer 200 mensen moeten afvloeien, zijn thans in uit voering. Blydenstein acht dit noodza kelijk om de continuïteit van het be drijf te verzekeren en de resultaten verder te verbeteren. Het bedrijf draait reeds enkele jaren met verlies en keerde voor het laatst dividend uit over 1965 (6 pet). Eindeloos kan men over deze vraag redetwisten. Elk van deze drie vormen van beleggen kent zijn voordelen. En evenzeer nadelen. Zo biedt het één u de beste inkomsten, liet ander zorgt voor waardestijging. Het derde geeft de grootste zekerheid. Dan wordt het wel uiterst discutabel wat in uw specifieke situtatie de meest, gerede weg is. Wat doen grote beleggers? Het zal u niet verwonderen, dat zeer grote institutionele beleggers zoals verzekering maatschappijen en pensioen fondsen pertinent niet op één paard wedden. Zij spreiden het hun toevertrouwde kapitaal. Alleen een uitgebalanceerde mix van beleggingsmogelijkheden biedt bij een minimum aan risico's een zo hoog mogelijk rendement. Deze grote financiële instellingen hebben het in dit opzicht makkelijker dan de particulier. Het is een heel verschil of men miljoenen wil veilig stellen, dan wel spaar centen of een privé vermogen. Wat kunt u doen? Aandelen of obligaties kopen. Uw geld in een huis steken. Of een spaar rekening openen. Elk weer met zijn eigen voor- en nadelen. Afhankelijk ook van het bedrag dat u ter belegging beschikbaar hebt. Nefo belegt voor u in drieën. Nefo zorgt ervoor dat u als particulier net zo kunt beleggen als grote financiële instellingen. Dat wil zeggen: kapitaal spreiding op de drie pijlers aandelen, onroerend goed en vaste rentedragende waarden. Met de bedoeling om de methode van een zo groot mogelijk rendement bij een minimaal risico ook voor de particulier die een bezit wil vormen of beschermen mogelijk te maken. Ongeacht of u nu beschikt over een paar honderd gulden dan wel vele duizenden. Reeds met een bescheiden bedrag bent u zowel aandeelhouder van de belangrijkste nationale en internationale fondsen, onroerend goed bezitter en rentetrekker. Zonder dat u uw geld versnippert. Zonder dat uw geld u ook evenredig veel kopzorgen geeft. Hoe kunt u in Nefo beleggen? U kunt alle inlichtingen verkrijgen bij uw bank of commissionair. Daar zal men u uitvoerig adviseren. Via bank of commissionair kunt u ook Nefo-aandelen kopen. Maar wellicht wilt u de mogelijkheden eerst nader bestuderen. Dat kan. U ontvangt een heldere, informatieve brochure thuis. Zonder enige verplichtingen. U hoeft slechts onderstaande bon in te vullen en ongefrankeerd op de bus te doen. I P"—rnmmmmmmmmmmmmm Zend mij vrijblijvend documentatie I over Nefo. Naam: I Adres: Woonplaats: Deze bon in open envelop en zonder postzegel sturen aan Nefo, Machtigings nummer 1748, Amsterdam. ROTTERDAM Nederland zal zich tot het uiterste moeten inspan nen bij het stimuleren van een efifciënte groei van de olie-industrie in Rotterdam. Rotterdam moet daarom met investeren blijven door gaan om zijn huidige leidende positie in Europa als oliehaven te hand haven, aldus de heer M. C. B. Kook, president-directeur van Paktank. De heer Kook sprak op een door de Stichting Havenbelangen georganiseer de Internationale Havendag. De Pak- tank-directeur wees erop dat buiten landse havens hun best zullen blijven doen om een groot deel van de Euro pese olie voor op- en overslag naar zich toe te trekken. Dat geschiedt dikwijls met overheidssteun in de vorm van subsidies en bijdragen. 'Het hele beeld zal veranderen, maar het is goed dat Le Havre en Marseille en misschien ook Duinkerken en Ma- plin Sands mee zullen delen in de veronderstelde toename van de op- en overslagcapaciteit van olie', aldus de heer Kook. Hij verwacht wel dat Rot terdam in de toekomst relatief gespro ken terrein aan andere havens zal moeten prijsgeven, maar met een 'ver standig beleid' kan de Maasstad een ruim aandeel blijven houden. De heer Kook verwacht, dat Rotter dam een zeer belangrijk verzamel- en distributiepunt zal worden voor olie, die op het ogenblik in grote hoeveel heden in de Noordzee wordt gevon den. Hij acht het mogelijk dat in Rotterdam rond 1985 jaarlijks 300 miljoen ton ruwe olie zal worden aangevoerd (nu 150 miljoen ton) en dat de raffinagecapacite.it in de Maas stad 150 miljoen ton zal bedragen (nu 85 miljoen ton). Volgens de heer Kook is het niet ondenkbaar dat die enorme hoeveelheden ruwe olie zullen worden uitgevoerd met tankers van een half miljoen ton, indien tenmin ste de scheepsbouwers erin zullen sla- AMSTERDAM Barclays Bank In ternational en de reeds meer dan een eeuw in Amsterdam gevestigde parti culiere bankiersfirma Kol en Co. (ca. 75 man personeel) hebben overeen stemming bereikt over samenwerking. Deze overeenstemming zal leiden tot de oprichting, mits zowel in Engeland als in Nederland de vereiste goedkeu ring van de autoriteiten wordt ver kregen, van een nieuwe vennootschap genaamd Barclays Kol en Co. waarin Barclays International een meerder heidsbelang zal houden. De nieuwe maatschappij zal de bestaande zaken van de firma Kol en Co. overnemen. Barclays Bank International is de overzeese tak van de Britse Barclays groep. De groep is de grootste bank in Europa en de vierde in dc wereld met een balanstotaal van 62 miljard en ongeveer 5000 bijkantoren in 53 landen. gen de diepgang te beperken en Rot terdam de geul voor Hoek van Hol land dieper maakt. BRUSSEL De Europese Investe ringsbank heeft een overeenkomst ge tekend inzake uitgifte van een obliga tielening tot een bedrag van S 50 miljoen. De obligaties, met een maxi male looptijd van 15 jaar, dragen een rentevoet van 7,25 procent. Ze zullen worden aangeboden tegen een koers van 98.5 procent. Op basis van de gehele looptijd geven ze een rende ment van 7,42 procent. De lening is met ingang van 15 oktober 1973 aflosbaar in vijftien jaar lijkse termijnen, hetzij door uitloting, hetzij door wederinkoop. De bank heeft vanaf 1982 het recht om de in omlooi zijnde obligaties met een da lende premie vervroegd af te lossen. Notering van de lening wordt aange vraagd op de beurzen van Luxemburg en Milaan en op de New York Stock Exchange. De E.I.B. zal de middelen uit de lening gebruiken voor haar algemene kredietverlening. POELDIJK Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Zuidhollandse groenten- en fruitveiling binnen een jaar een omzet van 100 miljoen bereikt. In de veiling Westland-Noord te Poeldijk was het vrijdag zover. Tomaten zijn voor deze veiling in 1970 uit een fusie van vier ontstaan het belangrijkste produkt. Van de 100 miljoen brachten zij ruim 59,8 miljoen binnen. Komkommers waren goed voor ruim 12,7 miljoen, sla voor bijna 8.3 miljoen, paprika's voor ruim 9.5 miljoen en de in het Westland op hun retour zijnde drui ven toch nog voor ruim 1,6 miljoen. Met zijn 100 miljoen is Westland- Noord wel "nig in Zuid-Holland, niet enig in Nederland. De coöperatieve Venlose Veiling in Grubbenvorst heeft het bedrag al eerder in het jaar bereikt. In 1971 had zij een jaaromzet van ruim 112 miljoen. Kon. Olie noteerde op 6 oktober S 37%). Philips s 16%—7 118"»17'»). Uniltver 44—H' F LM S 33 135% Upgu\e dul'ont. Uk. Format). AMSTERDAM Aandeelhouders van de Nederlandsche Apparatenfabriek Nedap is voorgesteld de nominale waarde van de aandelen in verband met beursnotering in eensgevend geld te wijzigen van 500 en 100. Op een buitengewone vergadering, waarin een statutenwijziging aan de orde kwam, deelde de directie nog mee, dat de gang van zaken zich gunstig blijft ontwikkelen, na een eerste halfjaar waarin de produktie, omzet en de winst met ongeveer 20 pet. zijn toegenomen. Indust. sporen tuil. tibl. Mods 4 okt. 951.31 215.37 111.48 73.96 438.2 5 okt. 941.30 214.14 111.58 73.58 439.2 6 okt. 945.36 215.84 111.90 74.03 438.4 4 okt. 16.640 16.690 1.757 571 845 5 okt. 17.730 18.620 1.748 381 1.034 6 okt. 16.630 18.830 1.742 795 389 DEN HAAG Het bestuurscollege van het Antilliaaanse eiland Aruba heeft de Antilliaanse regering ge vraagd een bedrag van twee miljoen Antilliaanse guldens (dat is ongeveer vier miljoen Nederlands) te reserve ren voor uit het uitvoeren van proef boringen naar olie in de wateren van het eiland. Het verzoek van het eilandsbestuur kan niet los gezien worden van de controverse tussen Venezuela en de Antillen over de afbakening van de territoriale wateren tussen deze lan den. Met name op Aruba wekt deze zaak nogal wat irritatie, omdat Aruba zeer dicht onder de Venezolaanse kust ligt; ja zelfs op het Venezolaanse continentaal plat. Volgens het volkenrecht moet in zo'n geval de grens van het continentaal plat in het midden tussen de twee landen worden getrokken, maar Vene zuela maakt op dit punt steeds een voorbehoud. NEW YORK 5 16 6/10 ACF industries 52 51% Airco 17% Allied Chemical 28 23 Alum co of Am 49% 48% American Brands 40% 41% Am Can 31i0',iex Am Cyanamid 34% 33% Am Electr Power 27% 27% Am Metal Climax 29% 28% Am Mptors 9 9 Am Smell and Rcf 13 18% Am Tel and Tel 47% 48% Ampex 5 5% Anaconda 13 IS Armco Steel 20% 20% Atlant Richfield 66% 67% Bendix 44% 43% Bethlehem Steel 28% 28% Boeing 21% 21% Burlington lnd 30% 30% Canadian Pacific 15% 15'/, Celanese 40 40% Chase Manhattan 64% 64% Chesap and Ohio 44% 45 Chrysler 29% 29% Cities Service 38% 39 Colgate-Palmolive 79% 80% Colt Industries 18% 18% Commonw Edison 34% 34% Cons Edison 24% 24% Cont Can 32% 32% Cont Oil 35% 35% Curtiss-Wright 34% 37'; Curtiss-Wright A 43% 47 Dart Industnea 49% 49% Deere and Co 39'% 39% Dow Chemical 93 93% Du Pont (E 1) 166 166'/, Eastman Kodak 133% 137% First Nat City 72% 73% Admiral Corp 15% 15% Allegheny Pow S 21% 21% Akzona 29% 29% Am-Standard 11 10% Amsted lnd 41% 41% Ball Ohio 4%:; 48b 46 Bayuk Cigars ll'ib 11% Can Breweries 7% Cerro 13% 13% Chadbourn Gotb 2% 2% Chase Select Fd 11.24 11.18 Columbia Gas 27% 27% Cominco 28% 28% Cont Telephone 22% 22% Fluor Corp 24'; 24% Ford Motor 65% 65% Fruehaut 33% 33% Gen Electric 64% 64% Gen Foods 25% 25% Gen Motors 73 78 Gen Publ Util 21V» 21% Gen Tel and Elec 21 26% Gct'y Oil SI 80% Gillette 51 51% Glmbel Brothers 22 22% Goodyear I and R 28% 28 GUlf Oil 23% 23% Illinois Centr Ind 29% 29% Insllco 15% 15% int Bustin Mach 395 401' Int Harvester 36% 36% Int Nickel of Can 33% 333; tnt Paper 34% 34 Int Tel and Tel 53'; 53 Johns Manvtlle 29% 29 Jones and Laughl 1"% 17s, 9 Kennccott Copper 22% 22% Kraftco 42% 42% Ling-Temco Vough 9% 9% Litton Industries 12% 12% Lockheed Aircraft 93; 9% Marcor 22% 22% Martin Marietta 19% 19% May Dep Stores 41% 41% Mcdonnel Douglas 35 85 Mobil Oil 68% 68'% Nabisco 57% 57% N8t Cash Register 34% 34% Nat Distil and Ot 16% 16% Nat Gypsum 16% 16% Nat Steel 38% 39 Nat Lead Ind 14", 14% North Am Rockw. 84% 35 Pacific Gas and El 29% Pcnn Central 3' PepsIco 81% Phelps Dodge 34 Philip Morris 105% 1 Philips Pelroleum 35' Procter and Gamb 3/ l RCA 33% Republic Slecl 24 Reynolds lnd 55% Royal Dutch Petr 37% Santa Fe lnd 29% Sears Roebuck 107'j Shell Oil 4S% Southern is Southern Pacific 43'. Southern Railway Sperry Rand Standard Uil Cal. Standard Oil lnd Standard Oil N J Studebaker-Worlhl Sun Oil Texaco Texas Gulf 36'; 36% Texas Inslrum. 171% 169 Transamerlca 17',. 17?; Unilever 4 1 44' Union Carbide 44', 44% Uniroyal 1« 15:-- United Aireraft 41"., 42% United Brands II', 11% U S Steel 28', 29", Western Union 49', 49', Wcstlnghouse El. 40"; 41% Woolworth 36% 36" i 55', 45'; 71 Mj Int Bnk for Rcc 98%h 9S'> Int Flav Frag 75% 75 Int Paper (3 4) 59b 5 Kaï sas City lnd 43"', Kansas Power 26',; KLM 35% Kroger 19% Lca»to Lone Star Cement Lehman Madison Fund 18% 24% 17% Nat Can NY Centr A North West B N Amcr Philips Co Occidental Petr Standard Brands Union Elect United Corps United Gas 23% 48% 35% Western Bancorp 37% 37

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 29