Tor Fuglset: 'Ik merk wel, ik heb dit type voetbal nog niet onder de knie' Overgang Anton Marijt niet zonder problemen Grote problemen voor Joegoslaven eredivisie eerste divisie Japan haalt Chinese sport uit isolement Fox eist toch geld van Fischer Ab Glitter slaagt waar Noordwijker nog te kort komt Billie Jean King beste speelster Tour finisht bij Ahov' sportpaleis TROUW/KWARTET ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 SPORT T23/K25 TOKIO (Reuter). Niet alleen politiek, ook sportief keert Ja pan zich steeds meer af van van Nationalistisch China. Het ge volg liikt een scheuring te wor den in de organisatie van de Aziatisch» Spelen. Japan is daaroD altijd een zeer domine rend land geweest. China maak te echter nooit deel uit van de federale van landen die deelne men aan de Aziatische Spelen. En er ;s nog steeds een groot aantal landen dat China niet in de organ;satie wil hebben. Japn heeft echter al laten blij ken in de toekomst te zul'en gaan kiezen voor China. Het land heeft al besloten een ge plande toernee van een golf- team af te zeggen, terwijl Japan ook niet vertegenwoordigd is op de Aziatische basketbalkampi oenschappen voor dames die in november in Taipei in Nationa listisch China worden gehou den. De volgende stap lijkt een voor stel van Janan te worden om de Chinese Volksrepubliek toe te 'aten tot de Aziatische Spelen. Daarvoor moet echter een meer derheid worden gevonden die Mever dat Clvna dan Nationalis tisch China begroet. Daar ziet het voorlonig n;et naar uit. maar Ch'na wordt wel uit het sportief isolement gehaald door Janan (»r bestaan plannen om volleyballers, zwemmers, bad- minton-spelers. atleten turners en sebaatsers een goodwill-toer- 77™ te laten mak»nv Overigens koos China dat isol°ment z»lf in 1958 toen het land zich te rugtrok uit het Internationaal O'vrrtn --h Com:,é nm-'at Nat;o- nalistisch China als lid werd toegelaten. Haarlem-FC Utrecht AZ'67-FC Amsterdam MVV-Go Ahead Sparta-PSV Excelsior-NEC FC Den Haag-Feyenoord FC Den Bosch-FC Groningen FC Twente-NAC Ajax-Telstar Noor kan zich in tegenstelling tot Zweed Bo Augustsson nog wel handhaven hij FC Den Haag De Volewijckers-PEC FC Tilburg-Fortuna VI. Veendam-Heracles Heerenvecn-Roda JC Vitesse-De Graafschap FC Dordrecht-Wageningen Eindhoven-Volendam Helmond Sport-FC VW HVC-SC Cambuur SVV-FSC De met een gemerkte wedstrijden djn opgenomen in de sporttot van dit Weekeinde. NEW YORK (AP) Tegen de Ame rikaanse wereldkampioen schaken. Bobby Fischer, is een eis tot een schadevergoeding van 3.250.000 dollar ingediend omdat hij geweigerd heeft toe te staan dat zijn match tegen de Russische grootmeester Boris Spassky gefilmd werd. De eis werd bij de rechtbank in Manhattan ingediend door producent Chester Fox. die verklaarde dat hij yan de IJslandse schaakbond het al leenrecht had verkregen om de match om het wereldkampioenschap op film en video-tape vast te leggen. Tor Fuglset (links) de man die het nog maakt bij FC Den Haag en Bo Augustsson die in het B-elftal speelt. FC Den Haag mij voorschotelde. De manager Hartmann heeft me zien spelen'. leveren. Daarom besteed ik alleen aandacht aan voetballen. Andere hobbies heb ik nauwelijks. Uitgaan heb ik nog nooit gedaan. Of ik daardoor niet meer relexed zou zijn? Je moet wel een gebrek aan fantasie hebben als je je alleen kan ontspannen door uit te gaan. In Noorwegen leefde ik trouwens ook zo. Toen leverde ik ook goede prestaties. Dat kan tenminste afge leid worden uit het contract, dat Fuglset is geen prater; hij neemt zelden het initiatief tot een ge sprek en beperkt zich ook in dit interview tot het beantwoorden van de hem gestelde vragen. 'Die probeer ik zo eerlijk mogelijk te benaderen', zegt hij. Fuglset wekt de indruk voorzichtig te zijn, maar In dat belangrijke duel kan Fugl set, die de afgelopen twee wedstrij den inderdaad deed wat er van hem verwacht werd, namelijk sco ren, nationale bekendheia verwer ven. Teunissen zou hem bngetwij- feld in de basis opnemen, gedwon gen als hij is door de omstandighe den. Den Haag móét wifmen, wil de ploeg zich ook niet op dit onderdeel laten afzakken. Het is tekenend voor Fuglset, dat hij tenslotte stelt: 'Ik zeg niet. dat ik niet verwacht te spelen, maar al leen, dat ik het niet weet. Ik hoop er op, meer kan ik er niet over zeggen'. JOHN LINSE BOSTON (ANP) De Amerikaanse tennisspeelster Billie Jean King is weer uitgeroepen tot de beste tennis speelster ter wereld. Zij verzamelde 719 punten tegen haar voornaamste concurrentie, de Australische Evonne Goolagong slechts 400. De Nederland se Betty Stöve staat met 107 punten op de zestiende plaats. Eindklassement: 1. Billie Jean King (VS) 719 pnt., 2. Evonne Coalagong (Aus) 400; 3. Rosemary Casals (VS) 316; 4. Nancy Gunter (VS) 316; 5. Kerry Melville (Aus) 250; 6. Margaret Court (Aus) 234; 7. Fra/ngoise Durr (Fr) 224; 8. Chris Evert (VS) 221; 9. Virginia Wade (GB) 183; 10. Lesley Hunt (Aus) 145; 16. Betty Stöve (Ned) 107. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Ze werden als enorme versterkingen aan de bui tenwereld gepresenteerd, Bo Augustsson en Tor Fuglset. Vooral de Zweed gold in de voorbeschouwingen als een opmerkelijk ta lent, dat het type 'Neeskens' benaderde. De Zweedse international blijkt evenwel vooralsnog een niet in te passen middenvelder, die elk tactisch gevoel mist. Hij komt de laatste weken dan ook niet meer voor in de opstellingen; Augustsson is voorlopig afgevoerd naar het B-elftal van FC Den Haag, waar zovele onbekende groot heden de sprong naar het grote werk proberen te realiseren. Fuglset heeft zich evenmin door klinkende prestaties op de voor grond gewerkt. Hij heeft zich wel kunnen handhaven, al pleegt trai ner Teunissen hem meestal vroeg tijdig naar de dug-out te dirigeren. Fuglset kan bovendien enkele grondhebbende verontschuldigin gen voor zijn weinig spectaculaire entree bij FC Den Haag poneren. Hij werd direct al gehandicapt, toen hij tijdens de training een grote vleeswond opliep. Vervolgens werd de Noor geconfronteerd met een lies- en enkelblessure. Nu pas kan hij volkomen fit verklaard worden. Fuglset stelt echter: 'Het doet er niet toe of ik vind dat mijn conditie reikt voor een hele wedstrijd. Het gaat erom of de trainer dat eveneens van mening is. En dat weet ik niet'. Fuglset, die gelanceerd werd als een verbeterde uitgave van MVV's Jo Bonfrère, wordt door Teunissen als een talentvolle spits met (ook hij) taktische tekortkomingen ge kwalificeerd. Fuglset lijkt zich ech ter vlugger aan te passen aan het Nederlandse voetbal dan collega Augustsson. Hij bevestigt dat zelf niet, maar wijst wel op een ver schil: 'Als een spits fouten maakt, dan is dat niet zo goed zichtbaar als bij een defensief georiënteerde middenvelder, want uit diens falen kunnen doelpunten voortvloeien. Ik merk echt wel, dat ik dit type voetbal nog niet volledig onder de knie heb. In het begin had ik er alleen nog méér problemen mee. Ik moest vooral wennen aan die straffe mandekkingen. In Noorwe gen werd overwegend een zone- verdediging gepropaige>erd. Daar krijg je veel meer gelegenheid om een bal aan te nemen, om te kijken, om iets zinnigs met een bal te doen. Hier wordt veel meer op de man gespeeld, veel harder ge- tackled ook. Zodat ieder moment eigenlijk i<n een vel hoger tempo moeten worden 'uitgevonden' en uitgevoerd. Die snelheid mankeer ik nog'. Waar vele talenten de oorzaak el ders zoeken als er niet naar genoe gen gepresteerd wordt, pleegt Fuglset juist zijn eigen optreden te analyseren. Hij zegt: 'Ik ben niet tevredén. Ik weet dat ik beter kan en ook beter zal worden'. Fuglset concentreert zich volko men op het vak voetbalprof, dat hij enkele jaren geleden al als zijn toekomst bepaalde. 'Ik kreeg uit het buitenland enkele aanbiedin gen. Die hebben mij eigenlijk wijs gemaakt. Maar ik was nog te jong om over te stappen. Ik ben nu juist 21 geworden'. Als betaald voetballer laat Fuglset zich in zijn privéleven niet leiden door talloze adviezen. Hij heeft zijn eigen levenswandel uitgezet en volgt die nauwgezet. 'Ik voel me aan mijn werkgever en aan mijzelf verplicht een optimale prestatie te is meer van nature gesloten, intro vert. 'Ik ben een pessimist. Ik heb in ieder geval altijd de neiging te relativeren. Toen FC D^n Haag van PSV won, werd mij later gevraagd (Fuglset had een groot aandeel in twee van de drie tref fers, red.) naar mijn vrtwachtin- gen van de daarop volgende wed strijd tegen Spartak-Moskou. Het heeft toen schijnbaar gefrappeerd dat ik er onmiddellijk op'wees dat een goede en een slechte'^prestatie ii) deze sport zo dicht baj elkaar liggen. Dat is mijn aard nu eenmaal. Ik zie het betrekkelijke van succes'. Rotterdam-Zuid wellicht uitgezon derd, hoopt de nationale voetbal wereld morgen op een explosie van FC Den Haag. Het aanvankelijk weinig interessant Jijkende verloop van de competitie zou een even verrassende als positieve wending krijgen, als de Haaese formatie Feyenoord naar een nederlaag zou sturen. Pas dan kan de illusie (meer is het niet) opnieuw aange wakkerd worden, dat de jacht op het kampioenschap geschetst moet worden als een jaarlijks} terugke rend onderonsje tussen de grootmachten Ajax en Feyenoord. Van onze speciale veslaggever NOORDWIJK/HAARLEM Tussen Ab Gritter en Anton Marijt lijkt Ogenschijnlijk geen grote wereld van verschil te liggen. Beiden speel den het afgelopen seizoen nog in de zaterdag eerste klasse, beiden vormen een vaste keus van bondscoach Arie de Vroet voor de na tionale amateur selectie en beiden stapten met een goed (a) con tract naar een eredivisie vereniging over. Daar waar de van het As ser ACV gekomen Ab Gritter bij de FC Groningen echter slaagde het krijgen van een vaste plaats in het eerste elftal kwam de van Noordwijk naar de FC Haarlem overgestapte Anton Marijt iets te kort. In de schaduw van het met een 50% score goed in de eredivisie teruggekeerde topteam jaagt de jongste Marijt zijn broers Map en Kees hebben er al een voetbalcarrière op zitten, waarbij Map het tot een aantal eredivisieduels bij Telstar bracht op een definitieve doorbraak. VOETBAL De Joegoslavische voetbal bond verlangt van de FIFA dat deze na de wedstrijd Spanje-Joegoslavië (voorron de wereldkampioenschap) een dopingon derzoek laat verrichten. De wedstrijd wordt op 19 oktober in Las Palmas gespeeld De Joegoslaven baseren hun eis op het feit dat spelers van AC Torino in de UEFA-Cup wedstrijd tegen Las Palmas verdoofd zouden zijn door slaap middelen in het eten. VOETBAL De Argentunse voetbalclub Independiente die door Ajax werd verslagen in de strijd om de wereldbeker, heeft in Athe ne met 10 gewonnen van de Griekse kampioen Panathinaikos. HOCKEY In een militair toernooi in Brussel heeft het Nederlands team mzt S0 van Fran krijk gewonnen. In de tweede wedstrijd van het CISM- toernooi verloor Nederland met 21 van België. ROEIEN De vermaarde Oostduitse vper zonder stuurman Frank Forberger-Frank Riihle- Dieter Grahn-Dieter Schubert, zal niet meer meedoen aan internationale wed strijden. Na 15 jaar samen te hebben geroeid zegt het kwartet de sport vaar wel. De DDR-vier zowel In Mexico als in München het goud tijdens de Olympische Spelen, terwijl ook de Europese en wereldtitel op hun naam staan. BASKETBAL De selectie voor het team dat deelneemt aan de Europese kampioenschappen (van 8 tot 16 oktober in Varna in Bulgarije) ziet er als volgt uit: De Dames: Els van der Heijde (Outsiders). De Roos (F Stars). Kraay (White Stars), De Vries (White Stars), Van Ham (F Stars). Schouten (F Stars). Kooyman (BOB), De Liefde (BOB) Meyll (Wilskracht) Geurts (Wilskracht), Van den Burg (White Stars), Van Putten (BOB). VOETBAL De tuchtcommlssie van de KNVB heeft oud-Ajacied Bennie Muller berispt omdat hij aan het einde van het seizoen 71-72 zonder de daarvoor vereiste licentie te bezitten, van tijd tot tijd is opgetreden als adviseur bij veldtralnlng van de amateurvoetbalvereniging BPC. Het verschil tussen Ab Gritter en Anton Marijt is méér dan alleen het verschil in kwaliteit tussen FC Gro ningen onder de degradatiestreep en Haarlem, waardoor het voor Gritter gemakkelijker was zich in Ron Groenewouds keurcorps te spelen. Het is ook het grote verschil tussen de aanvaller Gritter en de verdediger Marijt. Tegenover het surpljs aan goe de verdedigers in Nederland staat het schrikbarende tekort aan klasserijke aanvallers. Aanbiedingen Illustrerend daarvoor is ook het rijtje aanbiedingen. Sparta, NEC, FC Utrecht en ook Haarlem dongen te vergeefs naar de verdiensten van Ab Gritter, die niet alleen het geld liet meespreken in zijn uiteindelijke keu ze voor FC Groningen. Anton Marijt 'Toen ik als 18-jarige al twee seizoenen in Noordwijks eerste speel de, meldde RCH zich reeds aan met een contractje, maar op aanraden van broer Map heb ik dat afgeslagen' was de afgelopen zomer reeds rond met Haarlem, toen hij van mogelijke belangstelling van Kees Rijvers hoor de. 'Tot een gesprek is het ook hele maal niet gekomen'. Speelde Ab Gritter zich vrij geruis loos in Gronings eerste ondanks de extra handicap van de militaire dienst, die zich na de aanloopperiode J half juli aandiende voor de Asser I onderwijzer en hem via de opleiding in Den Bosch (training onder Jan I Remmers) in woonplaats Assen bracht 1E Anton Marijt maakte afgelopen j wndag eerst zijn debuut in de eredi visie. Het debuut dat voor trainer Joop Brand 'uit nood was geboren', omdat hij met de voor een wedstrijd ge schorste spelers Van Breevoort en Burgers zat. Joop Brand: 'De keus soor de wedstrijd tegen AZ'67 was of gwoon een andere middenvelder in- atten of Gerrit Peys naar het midden te halen en Marijt in de verdediging in te zetten. Ik heb voor die laatste 5 oplossing gekozen omdat Haarlem ook in oefenduels al in deze opstelling I redelijk goed had gedraaid'. Links I In de aan de competitie voorafgaande oefenduels maakte Anton Marijt deel uit van Haarlems basisteam. Niet als de in amateurkringen bekende laatste man, (ausputzer) maar als specifieke linkerverdediger. Marijt over zijn om schakeling: 'Ik ben door Haarlem niet als de nieuwe laatste man gekocht. Die plaats is voorbehouden aan Piet Hoeben en in het b-team loopt nog een Kalkman rond. Voor mij was de linksachterplaats. Ik ben sterk met mijn linkervoet'. In oefenduels speel de Marijt verdienstelijk. Pas in de laatste van de serie verdween hij voortijdig van het veld. Gerrit Peys kwam van het middenveld op de links achter plaats en het liep toen die tweede helft wat beter. Brand heeft die opstelling in de com petitie gehandhaafd. Marijt: 'Ik heb ook van Brand gehoord waarom hij de voorkeur gaf aan Peys. Het is, zo zegt hij, een kwestie van ervaring. Ik gaf, omdat ik nog teveel als laatste man dacht, teveel ruimte en te weinig mandekking'. Anton Marijt ziet méér factoren. 'Er was ook duidelijk een terugslag merk baar, die zich een week voor het laatste oefenduel al had aangediend. Het is een terugslag, die iedereen wel krijgt wanneer hij ineens zo'n sprong omhoog maakt. De overgang van ama teur eerste klas naar eredivisie is niet zo gemakkelijk'. Pijn Marijt kwam in een geheel nieuwe wereld. Hoewel juist niet helemaal fullprof had de Noordwijker zijn toe komst toch op het voetballen gezet. Zijn baan als huisschilder was er zelfs enkele weken voor geweken en via acht trainingen in de week probeerde hij de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen. 'In het begin zag ik er tegenop. Ik dacht: misschien kom ik er niet. Ik ben van nature geen prater. Maar het viel reuze mee. De jongens sleepten me er ook doorheen tijdens de trainingen. Vooral de eer ste twee weken. Door de zware condi tie-training was ik doodop. Als ik mijn bed zag sliep ik al. Ik moest iedere dag gemasseerd worden. Ik kon nauwelijks meer de trap afko men, alles deed pijn'. Anton Marijt verdween aan het begin van de competitie in het succesvolle B-team van Haarlem. Daar en op de reservebank bij het eerste opereert hij voornamelijk. Marijt: 'Maar daar voor ben ik niet naar Haarlem ge gaan. Ik wil in het eerste spelen. Niet alleen maar wanneer er iemand an ders geblesseerd wordt weggedragen of wanneer er mensen niet beschik baar zijn door schorsingen. Je zit als reserve daar echt niet op te hopen, al is het natuurlijk wel een kans voor je. Tegen Sparta bijvoorbeeld vroeg ik me af: Waarom zit ik hier nu eigen lijk op die bank. Hoeben liep gebles seerd rond, maar werd niet vervan gen. Ik kan me best voorstellen dat je als amateur verder wilt spelen, maar bij de profs kun jo dat niet doen'. Kans De kans, die Marijt vorige week tegen AZ'67 kreeg kon hij niet met beide handen aangrijpen. 'Het ging niet zo gemakkelijk. Wim de Jager was een te lastige tegenstander'. Marijt kwam ook in de Haarlemploeg te zwemmen. Niet alleen omdat hij twijfelde tussen man en de ruimtedekking maar omdat hij door het agressieve spel van het eigen middenveld vaak tegenover meerdere tegenstanders kwam te ANTON MARIJT nog geen vaste plaats bij Haarlem staan. Joop Brand: 'In de rust heb ik daarop gewezen. Toen kreeg hij steun van Van der Berg. Toen liep het ook een stuk beter'. Anton Marijt staat morgen tegen FC Utrecht niet in de basisopstelling van Haarlem. Zijn speciaal in het contract bedongen alausule dat men hem eventueel tussentijds moet laten gaan wanneer een grote club belangstelling voor hem heeft en hij er aanzienlijk beter van zou kunnen worden, lijkt nog erg voorbarig. Joop Brand: 'An ton is nog niet helemaal klaar. Zo'n omschakeling van laatste man naar sleutelverdediger met een offensieve taak gaat niet een-twee-drie. Hij is wel op de goede weg, hij wil zelf ook. Via Jong Haarlem (het b-elftal) en oefenduels moet hij er komen'. En Marijt zelf: 'Ik train alleen voor het eerste; ik hoop op een vaste plaats, ook al kost me dat wat tijd. De overgang van Noordwijk naar het amateur-elftal was groot. Ik speelde in twee jaar desondanks 13 interlands. De overgang is nu opnieuw groot. Maar zou ik niet in mijn kans gelo ven, dan was ik er niet aan begon nen'. PETER ONVLEE Schaakolympiade nadert climax Van onze sportredactie SKOPJE De strijd spitst zich in de Schaakolympiade in het Joego slavische Skopje steeds meer toe. Met nog vijf ronden te gaan heb ben Joegoslavië en Rusland evenveel punten veroverd, maar Joego slavië heeft uit het duel tegen Hongarije nog een 'hangpartij' staan. Nederland speelde in de tiende ronde gelijk (2-2) tegen Polen. Jansa niet verder dan puntendelingen. Dat was niet het enige verrassende resultaat. Zwitserland dat kansloos op de zestiende plaats staat, bedwong het veruiit superieur geachte Roemenië: 2. 2. Ook Denemarken deed van zich spreken door West Duitsland voorlo pig op 1,5-1,5 te houden. Nederland- Polen werd 2—2. De partijen Schmidt-Donner, Bednarski-Ree, Pyet- Timman en Hartoch-Filipowicz eindig den alle in remise. Negende ronde: Zwitserland—Bulgarije 2—2; Tsjechoslowakije—Sovjet Unie 2—2: Denemar kenWest Duitsland lVa1% '1 afgebroken) Joegoslavië—Hongarije VA—lVt <D: v" Staten—Roemenie l'j—l'i (1): sPanJerA gentinie ï\i—'i '1); Polen—Nederland 2—2; Oost Duitsland—Zweden 20 (2). Stand: 1 Joegoslavië 24',4 pnt (1 afgebr. partij; 2. Sowjet Unie 24%: 3. Hongarije ■>2% II) 4 West Duitsland 20 '1): 4. West Duitsland 20 1)5. Bulgarije en Tsjechoslo- waklje 19'4; 7. Roemenië 19 '1): 8. Spanje 18 (1); 9 Nederland IS; 10. Ver. Staten '7>A 111. Polen 15; 12. Zweden 14% <2): 13 'Argentinië 14 (1); 14. Oost DuitsUnd 13 (2): 15. Denemarken ,V land 10. De grote belangstelling ging in de tiende ronde uiteraard uit naar Hon- garije-Joegoslavië. De Joegoslaven had den en hebben nog steeds winst nodig om de sterk opdringende Russen van het lijf te houden. Maar het is zeer twijfelachtig geworden of die winst er nog wel komt. Nadat Ivkov-Forintos, Ljubojevic-Ribli en Matanovic-Csom in remises waren geëindigd, bleven Gligoric en Portisch nog diep gebogen over het bord zitten. Van Gligoric hangt voor de Joegoslaven nu veel af. Maar het is de vraag of de Joegoslaaf zelfs maar een remise weet te berei ken. De Joegoslavische meester Bras- lav Rabar toonde zich daarvoor nogal pessimistisch: 'Gligoric heeft twee grote fouten gemaakt en hij heeft nu 16. Zwitser- GLIGORIC i remise nodig een slechte stelling overgehouden. Hij mag erg blij zijn als hij er tegen Portisch nog een remise uit haalt.' Rusland profiteerde niet helemaal van de Joegoslavische probleiien. De Rus sen die vanaf het begin de grote favoriet zijn geweest voor de eerste plaats, maar door enkele slechte resul taten plotseling op een achterstand kwamen te staan, speelden tegen Tsje- choslowakije met 22 gelijk. De drie ex-wereldkampioenen j Petrosjan, Kortsjnoi en Smyslov en Russisch kampioen Karpov kwamen tegen res pectievelijk Hort. Smejkal, Filip en ROTTERDAM De directe omgeving van het Rotterdamse sportpaleis 'A- hoy' is door de Stichting Tour de France 1973 gekozen als finishplaats van de eerste halve etappe in de Ronde van Frankrijk van het volgend jaar. De tour 1973 begint op zondag 1 juli in Scheveningen, waar de kara vaan tevoren een individuele tijdrit van acht kilometer op de boulevard rijdt. Het is de bedoeling dat het Tour circus op de eerste dag twee halve etappes rijdt. In de morgenuren zal het eerste gedeelije gaan over een afstand van ongeveer tachtig kilome ter. De route voert van Scheveningen door Den Haag via Rijswijk door het Westland naar Hoek van Holland waarna koers gezet wondt naar Maas sluis en Vlaardinigen. Daarna gaat het in de richting van het Rotterdamse sportpaleis. Defimsh van het eerste gedeelte zal rond een uur in de middag zijn. Twee uur later wordt de etappe voortgezet met een rit naar België. Waar daar de finish zal zijn is nog niet bekend. Er zijn vijf plaatsen kandidaat: Zolder, St. Niklaas, Bergen. Antwerpen en Tienen. Felix Levitan, die directeur sportief van de Tour, heeft gisteren het par koers door het Westland gekeurd. Het enige probleem was het passeren van twee spoorwegovergangen in Vlaardin- gen, waarvoor het organistiecomité een oplossing moet zien te vinden. Half november kondigde Levitan aan, moet het routeschema van de Tour rond zijn'. In het schema van etappe plaatsen ligt alleen nog maar Mulhou se vast. Er zal aan de Tour van het volgend jaar zeer waarschijnlijk geen Neder landse profploeg deelnemen. Na het verdwijnen van de ploeg van Pelle- naars is er geen Nederlandse formatie meer. Penningmeester Verseveld van de Stichting Tour de France 1973: 'We betreuren in hoge mte het ver dwijnen van de ploeg van Pellenaars. Het is voor ons een groot nadeel. Op een vraag of een eventuele nieuwe Nederlendse formatie nog een kaïns zou krijigen om deel te nemen antwoordde Felix Levitan: 'Ik dacht dat het te laat was om nog een nieuwe ploeg te formeren. All goede Nederlandse ren ners zijn reeds contractueel gebonden aan buitenlandse merken. Voor een fa- ploeg is in de tour geen plaats omdat onze wedstrijd uitsluitend open is voor de elite van de wielersport. Als Fedor den Hertog nu prof zou worden en er zou rond hem een goede ploeg met kwaliteit worden geformeerd, dan valt er natuurlijk altijd nog te pra ten'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 25