de verpleging heeft u nodig ik Johannes-stichting I aan jonge vrouwen en jonge mannen die verpleegkundige willen worden juliana ziekenhuis ~S ziekenverzorgster verpleegkundigen-docenten iaviDiaconessenhuis voorburg Gemeente Rotterdam svn stichting verpleegtehuizen nederland assistent mentor/mentrix assistente van de mentrix Prot, Chr. Verzorgingstehuis 'DE KIMME' STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS vraagt voor uitzending naar Bangladesh VERPLEEGKUNDIGE een analist(e) (sal of hbo). PROT. CHR. STREEKZIEKENHUIS TE BENNEK0M wnd. hoofdverpleegkundige eerste verpleegkundige opleidingen in de verpleging leerling-verplegenden leerling ziekenverzorgenden WIL JE B-VERPLEGENDE WORDEN? TROUVKWARTET ZATERDAG 7 OKTORER 1972 T20/K20 Onze opleidingen voor het diploma ziekenverpleging A beginnen jaarlijks op 1 maart, 1 september en 1 december. Het theoretische deel wordt gegeven in de school van de Stichting Opleidingen van Amsterdamse Ziekenhuizen "SOvAZ" aan de Overtoom in Amsterdam. De cursus begint met een theoretische vooropleiding van drie maanden, daarna wordt de theorie in blokweken gegeven. Het dienstverband gaat in bij de aanvang der cursus, zodat ook gedurende de vooropleidingstijd salaris wordt betaald. Bij de aanvang der cursus moet men 17 jaar en 7 maanden oud zijn. Vereiste vooropleiding: MAVO, INAS, of gelijkwaardig niveau. Indien u meer wenst te weten kunt u zich wenden tot de verpleegkundig direktrice, zr. P. S. der Nederlanden, die dagelijks, behalve zaterdags, spreekuur heeft van 11.00 tot 12.00 uur. Telefonische afspraken kunnen worden gemaakt onder nr. (020) 384084. Ter Haarstraat 17 Amsterdam. L Het R.K. ZIEKENHUIS te OLDENZAAL vraagt voor spoedige indiensttreding een De mentrix. begeleidt de interne leerling-verplegenden en Inas-sta- giaires (ca. 60) en zorgt voor een prettige, ontspannen sfeer in huis. De assistente zal bij afwezigheid van de mentrix deze taak over nemen. Kandidaten dienen bij voorkeur aan de volgende eisen te voldoen: Inas- of Mavo-opleiding leeftijd vanaf ongeveer 25 jaar bereidheid intern te wonen contactuele eigenschappen zelfstandigheid ervaring als huishoudelijke assis tente of ervaring in een soort gelijke functie. Het salaris en de secundaire arbeids voorwaarden zijn goed. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de directrice van het R.K. Ziekenhuis, Prins Bernhardstraat 1.7. Oldenzaal (tel. 05410 - 2441), die u ook gaarne nadere Inlichtingen zal verstrekken. Beemsterstraat 546, Amsterdam Telefoon 020—26 67 66 In het moderne verzorgingstehuis „De Kimme", dat plaats biedt aan 300 be jaarden, is wegens uitbreiding van de ziekenafdeling, van 18 naar 26 bedden, plaats voor een Haar werkzaamheden zullen voornamelijk gericht ztfn op de verzorging van be jaarden op de ziekenafdeling. Interne huisvesting is mogelijk. Daarvoor is een riante kamer beschikbaar. Salaris volgens de richtlijnen Stichting Landelijke Samenwerking Bejaardente huizen Organisaties. Bel of schrijf met onze directrice Zr. Pluim. Zij wil u gaarne volledig infor meren. Telefoon: 020—26 67 66. die gedurende 2 jaar, binnen het kader van de Dienst van Gezondheidszorg, zullen worden, ingeschakeld bij de opleiding en praktijk begeleiding van de leerling-verpleegsters waar aan een groot takort is. In Bangladesh is op het ogenblik slechts 1 arta per 10.000 inwoners en 1 verpleegster per 10 artsen beschikbaar. Nadere inlichtingen of aanmeldingen: Stichting Nederlandse Vrijwilligers, Muzenstraat 30, Den Haag, teL 070 - 65 33 95. Medio 1973 zal het in aanbouw zijnde psychogeriatrisch verpleeg tehuis „Lisidunahof" te Leusden, met een capaciteit van 170 bedden gereed komen. Dit Is het vierde verpleegtehuis, dat door de Stichting Verpleeg tehuizen Nederland In gebruik genomen zal worden; nog twee andere zijn in voorbereiding. Het bestuur van de Stichting zoekt reeds thens contact met een enthousiaste die bereid en In staat Is naast een geneeskundig directeur deel uit te maken van de directie, waarbij zij (hij) speciaal zal worden belast met de algemene leiding van de verplegings- en huishoudelijke dienst. Voor deze functie zijn de diploma's A en B ziekenverpleging vereist, terwijl een diploma van een stafcursus tot aanbeveling strekt. Veel waarde wordt gehecht aan organisatorische capaciteiten, het vermogen om in teamverband samen te werken en het opbouwen van goede onderlinge verhoudingen* Met het oog op de Inrichting van het verpleegtehuis en verdere voorbereidingen voor de Interne organisatie denken wij èan indienst treding op 1 januari. Geboden worden een goed salaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen worden gaarne ingewacht bij de secretaris van het bestuur: mevr. T. van Wijngaarden, Deliuslaan 28, Utrecht. Op het klinisch chemisch laboratorium is een vacature voor In onderling overleg wordt gerouleerd op de afdelingen klinische chemie en haematologie. Bereikbaarheids- en weekenddienst (met de gebruikelijke compensatie regeling) ongeveer eens per 10 weken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de hoofd analiste mej. J. H. de Kort. Telefoon (070) 90 67 00. Sollicitaties aan dedirektie, Fonteynenburghlaan 5, Voorburg. Voor één van onze chirurgische afdelingen (groot 44 bedden) zoeken wij een flinke in de rang van Ie verpleegkundige. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de verpleging, Zr. M. Schutte. Tel. 08389-9101. Sollicitaties kunt u richten aan de directrice, Zr. H. C. van Esch, Edeseweg 118, Bennekom. GEMEENTELIJKE DIENST V VOOR BEJAARDENVERZORGING AMSTERDAM In het moderne beiaardenoord "HET FLEVOHUIS" wordt ter versterking van de verpleegkundige afdeling, waar 130 patiënten worden ver pleegd, gevraagd een voor de late dienst V die bereid is in teamverband samen te werken en de begeleiding van leerling-ziekenverzorg(st)ers, in samenwerking met staf en opleiding, te ondersteunen. De werktijd is van 14.0023.00 uur. Gedeeltelijke werktijd is ook mogelijk b.v. van 18.0023.00 uur of 1 week late dienst per 14 dagen. Het bezit van het diploma Ziekenverpleging A is vereist. Salariëring volgens gemeentelijke richtlijnen. Tijdelijke huisvesting is, zo nodig, mogelijk. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het hoofd van de verpleeg- afdeling, Zr. M. I. M. Bossers, Kramatweg 20a, Amsterdam, tel. 020- 927781. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de wnd. Directeur van de Dienst der Gemeentelijke Personeelsvoorziening, Jan Luijkenstraat 94, Amster dam-Zuid, onder vermelding van no. Y 1923. Het Bergwegziekenhnb met 430 bedden biedt de gelegenheid tot het volgen van volledige Deze opleidingen, die in kleine groepen plaatsvinden, beginnen op: - 27 november 1972 voor leerling-verplegenden, - 8 januari 1973 voor leerling-ziekenverzorgenden. De opleiding duurt 31 jaar en kan worden afgesloten met het behalen van het diploma ziekenverpleging A, waarna de beschermde titel van verpleegster (verpleger) mag worden gevoerd. Minimumleeftijd: 17 jaar en 7 maanden. Minimumvooropleiding: m.a.v.o.-diploma of een gelijk waardige opleiding. De opleiding duurt 2 jaar en kan worden afgesloten met bet behalen van het diploma dat recht geeft op het voeren van de beschermde titel van ziekenverzorgster (ziekenverzorger). Minimumleeftijd: 17 jaar. Minimumvooropleiding: drie jaar vervolgonderwijs. De salariëring, aanvangende onmiddellijk bij de indienst treding, vindt plaats volgens de landelijke regeling. De reiskosten van opgeroepen sollicitanten, alsmede die van één der ouders, worden vergoed. De adjunct-directrice, zr. S.E J. Kersten, Bergselaan 62, telefoon 010 - 28 47 45, zal gaarne sollicitatiebrieven ontvangen en inlichtingen verstrekken. De Johannes-stichting is een protestants-christelijk t instelling, waar circa 350 geestelijk minder valide^ worden begeleid en verpleegd, onder wie 70 kinderen! Voor onze leerling-verplegenden (thans wij een 90) zoekt fe met een christelijke levensovertuiging, die samen maM de reeds aanwezige mentrix zijn/haar taak zal moeteei vervullen. Van u zal gevraagd worden de mentrix-opleldlng volgen, indien u niet reeds in het bezit bent van dez j, opleiding. Leeftijd tenminste 25 jaar. U zult werken in een vijfdaagse werkweek (424r uui is. in onregelmatig dienstverband. Voor de bepaling van uw salaris worden de richtlïïw v; van de Nationale Ziekenhuisraad gevolgd. Midden 1973 kómt de eerste bouwfase van onze niei^ we inrichting, de "Hooge Burch", te Alphen aan de - Rijn gereed. Tot deze fase behoort ook de personeel! mtc huisvesting voor 200 personen. U kunt uw (schriftelijke) sollicitatie - met uitvoerii inlichtingen - richten aan D. Dekker, adj. direkteu ei ekonoom van de Johannes-stichting, postbus 1 Nieuwveen (Z.H.). WAT HOUDT DAT IN? Een praktische en theoretische opleiding van 3 jaar, voorafgegaan door een oriënteringsperiode van 2 maanden. WAT LEER JE DAN? Begrip hebben voor medemensen. Verzorging van patiënten. Iets over ziektes en ziektebeelden. Therapeutische mogelijkheden. LIJKT JE DAT INTERESSANT? In ons ziekenhuis zijn goede carrière-mogelijkheden na het behalen van het B-diploma. Do opleiding is geschikt voor prot. christelijke jongelui, die tenminste 17 jaar en 7 maanden oud zijn en die een mulo/mavo-opleiding hebben genoten of het INAS-diploma bezitten. Als je je snel aanmeldt, kun je nog deelnemen aan d eerstvolgende pre-klinische opleiding, die 1 NOVEMBER START Je aanmeldingsbriefje of je verzoek om nadere inlichtingen kun je zenden aan de Geneesheer-Directeur van Psychiatrisch Ziekenhuis Ermelo

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 20