a. V ormingscentrum Westland neemt vaste vorm aan ncris Verpleegtehuize n in Zoetermeer Drieduizend gulden voor 'n tang Bouwplan in Hillegom van start Aantrekkelijk cultureel programma Leidschendam Gelderland zeeland Limburg flIRECTEIJR Eerste paal voor bejaardenflats Goede kwaliteit op jongveedag Raad Hillegom Ontwerpers van Middelmors Nog geen openbare school Valkenburg Geen geluidshinder van 'Sater' meer Raad Nieuwveen Record-omzet op Westland-Noord Aan de Voorstraat 120 bejaardenwoningen Doorgereden na ongeval Hoog en laag water Katwijk aan Zee CHRISTELIJKE ORATORIUMVERENIGING "ROTTERDAM" een typiste een medewerker V akantie-adressen Te huur te Zwijndrecht 4-KAMERFLAT COLLECTIEF BEHEER I een opgeleide operatie-verpleegkundige II een ervaren doktersassistente I een verpleegkundige II. verpleegkundigen DIACONESSENHUIS LEIDEN ENIGE METSELAARS 'VREEDONK' HOOFD van de HUISHOUDING TROUW /KWARTET ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 REGIO ZOETERMEER In het bouwplan van de nieuwe wijk Buytenweghde Leijens is, naar men weet, een medis che 'strook' opgenomen van 11 ha, waar men medische bureaus, instellin gen, tehuizen en een ziekenhuis wil neerzetten. Er zijn daarover al vele gesprekken gevoerd en nu komen de eerste positieve geluiden naar buiten. De verpleegtehuizen van de Stichting Verzorging, Verpleging en Revalidatie in Den Haag (een totaal van 300 bedden), gevestigd aan het Frederik Hendrikplein en aan de Van Stolkweg worden oud. Het zou teveel gaan kosten deze huizen op te knappen of te moderniseren, vandaar dat men besloot naar Zoetermeer te verhuizen. De Stichting WR heeft reeds de toestemming van minister Stuyt. Wanneer de bouw van het nieuwe verpleegtehuis, (kosten ongeveer 21 miljoen), zal aanvangen is nog niet bekend, daar Zoetermeer afhankelijk is van het verkrijgen van de over- heidsgaranties voor zo'n groot bedrag. De aanvragen hiervoor van de Provin cie en de gemeenten Den Haag en Zoetermeer, die elk voor 7 miljoen garant willen staan, zijn reeds de deur uit. De stichtingsvoorzitter, de heer Van Geleuken is er zeer content mee, OEGSTGEEST Ir. N. Buijsert van Ged. Staten heeft vrdagmiddag in Ooegstgeest de eerste paal geslagen voor de bouw van 69 bejaardenwonin gen (flats) aan de Narcissenlaan, wel ke bouw uitgaat vande woningbouw vereniging Buitenlust. Ook waren aanwezig de burgemeester, enkele we thouders, de directeur Gemeente werken en afgevaardigden van Maat schappelijk Werk. De gedeputeerde prees in een toe spraak dit plan omdat het de bewo ners de gelegenheid zal geven contact met de omwonenden te onderhouden. Het gebouw komt te staan in een levende wijk. Hij prees Oegstgeest ook om zijn sociale wningbouw. Het project kost meer dan drie miljoen gulden. Er komen drie aangepaste woningen voor gehandicapten. vooral omdat het nieuwe verpleegte huis naast het plaatselijk ziekenhuis komt te staan, wat bijzonder praktisch is. Het nieuwe verpleegtehuis krijgt een afdeling voor chronische zieken en één voor demente bejaarden. Bo vendien zal dit nieuwe tehuis een streekfunctie gaan vervullen. ZOETERWOüDE De zilveren jubi leum-jongveedag van de Fok- en Con trolevereniging Zoeterwoude Glorie is onder ideale omstandigheden gehou den. Er waren ruim 200 dieren inge zonden waarmede deze jongveedag op nieuw de grootste was van deze pro vincie. De algemene indruk was dat het vee beter was dan in voorgaande jaren. Individueel werd 119 keer 'n eerste prijs toegekend, 70 dieren ver wierven een tweede prijs en slechts 4 inzendingen kwamen voor een derde prijs in aanmerking. HILLEGOM Donderdag 12 oktober komt de raad van Hillegom bijeen. Agenda: wijziging regeling voor het verlenen van een tegemoetkoming aan godsdienstleraren: aanschaffing schoolbibliotheek ten behoeve van de Boazschool; subsidie ten behoeve van peuterspeelzaal: voorbereiding herzie ning gedeelte bestemmingsplan 'Tres long'; voorbereiding herziening ge deelte bestemmingsplan 'Zanderij'; aankoop perceel Hoogewerfstraat 11 van de Ned. R. K. Volksbond, afde ling Hillegom; verhoging opcenten personele belasting; bouwrijpmaken complex VI (Brouwerlaan N.O.); af graven vuilnisbelt; uitbreiding fietsen stalling aan de Hoofdstraat en par keervoorziening t.b.v. politie in tuin achter perceel Hoofdstraat 113. RIJNSBURG In het verslag over de opening van het clubgebouw Mid delmors van Rijnsburgse Boys is per abuis vermeld dat het gebouw een ontwerp is van de architekten Jonk man en Van Dorp. Twee eigen leden van de vereniging, te weten N. Zwaan en K. Durieux zijn er de ontwerpers van. Ledental 'Valken' daalde VALKENBURG Onder leiding van mevrouw J. Mizee-Blok werd door de afdeling gymnastiek van de sportvere niging 'De Valken', de ledenvergade ring gehouden. Het ledental bedraagt 215. Dat is iets minder dan vorig jaar, maar nu er weer een vaste leiding is hoopt men dat het aantal weer op peil komt. Er is een nadelig saldo van 265,17. Daarom heeft het bestuur besloten de contributie met 50 cent te verhogen. VALKENBURG B. en W .kunnen nog niet ingaan op het verzoek tot het stichten van een openbare lagere school, ondanks dat 56 kinderen hier voor in aanmerking komen. Gevraagd is de bestaande kleuterschool te ge bruiken als tijdelijke oplossing, omdat hier ruimte vrijkomt na de bouw van de nieuwe kleuterschool. B. en W. laten de raad weten dat hierop geen beslissing kan en mag worden geno men, omdat het gebouw nog eigen dom is van de Stichting 'Kleuterburg'. Evenmin kunnen B. en W. al een plaats aanwijzen waar de school zou moeten komen. De stedebouwkundige zal opdracht worden gegeven een ter rein in het bestemmingsplan in te passen. LEIDSCHENDAM In samenwer king met het gemeentebestuur hebben leden van de sociëteit 'De Sater', die het home aan de Kon. Julianaweg heeft, afdoende maatregelen getroffen om de geluidsoverlast te voorkomen, waardoor omwonenden geen last meer zullen ondervinden. Er werd door de gemeente materiaal beschikbaar ge steld om twee ramen dicht te metse len en geluiddempende stof om de ventilator in orde te maken. Wethou der Bunnik van jeugdzaken zei. dat de maatregelen nu voldoende zijn; er zijn ook geen klachten meer binnen gekomen. DEN HAAG Bij e Nederlandsche Standard Electric Mij ITT is een ingezon den idee beloond met een prijs van 3000 gulden. De succesvolle inzender van het idee was de heer J. H. Kohier, die hedenmorgen dit bedrag kreeg overhan digd door de heer M. Jonker, directeur. Zowel technisch vernuft als eenvoud kenmrkt de vinding van de heer Höhler. BIJ de installatie van telefoon- en telexcentrales (hoofdbezigheid van Standard Electric ITT) maken nl. de technici al sinrs jaar en dag gebruik van een zgn. strip-tang. Deze wordt gebruikt om snel en zonder beschadiging van een draad de isolatie te verwijderen over een exact vastgesteld aantal centimeters. Uit gevoerd volgens het idee van de heer Kohier is een draadkern-beschadiging niet mogelijk, terwijl tevens de prijs voor de tang tot op de helft van de huidige wordt teruggebracht. Door deze gunstige prijs kan de tang worden toegevoegd aan iedere montage* gereedschapkist. zodat er op den duur zo'n duizend tangen in gebruik genomen gaan worden bij de Standaard Electric IT. Bovendien bestaat hiervoor belang stelling bij de andere ITT-vestigingen in Europa. Op de foto v.l.n.r. prijsuitrelker M. Jonker en tanguitvinder J. Kohier. WESTLAND Ook in het Westland krijgt de positie van de werkende jongeren steeds meer de nodige be langstelling. Nu sedert 1 augustus 1971 alle vijftienjarige- en met ingang van 1 augustus 1972 ook de 16-jarige werkende jongeren gedeeltelijk leer plichtig zijn kwam met temeer klem de vraag aan de orde of voor deze jongeren opvangmogelijkheden ge schapen moeten en kunnen worden in hun eigen omgeving. Tot nu toe konden deze jongeren in dit gewest zowel meisjes als jon gens alleen terecht bij één van de in Den Haag en in Delft gevestigde vormingsinstituten. Van Rooms-Katho- lieke- en Protestants-Christelijke zijde is reeds in het begin van dit jaar het gezamenlijk initiatief uitgegaan om te komen tot een eigen vormingscen trum voor het Westland. In maart 1972 is een werkgroep in het leven geroepen om te onderzoeken op welke wijze dit initiatief gerealiseerd zou kunnen worden en om de beleidslij nen voor een mogelijk project in het Westland uit te stippelen. Teneinde te bewerkstelligen dat de circa 150 in het Westland hiervoor in aanmerking komende jongens en meisjes zo moge lijk in dit najaar of uiterlijk op 1 januari 1973 zullen kunnen worden opgevangen, werd na intensieve be sprekingen besloten te trachten in eerste instantie te komen tot vesti ging van een dépendance van één der beide Delftse vormingsinstituten in het Westlanc'. In tweede instantie zal bewerkstelligd worden deze dépendan ce zo spoedig mogelijk te doen uit groeien tot een eigen streekcentrum onder beheer van een op te richten NIEUWVEEN Dinsdag 10 oktober vergadert de raad. Agenda: Verzoek verkoop woningwetwoning; Voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor het leggen van een basisri ool langs de Oude Nieuwveenseweg en voor het verkabelen van het bo vengrondse elektriciteitsnet en het verplaatsen van de straatlantaarns langs deze weg; Benoeming advie scommissie woonruimtewet; Voorstel tot het vaststellen van een stopverbod aan de zuidzijde van een gedeelte van de A. H. Kooistrastraat: Voorstel tot het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van gymnastiekmate- riaal voor de Ursulaschool; Behande ling subsidievezroeken. KATWIJK AAN DEN RUN De avonddienst van de Geref. kerk te Katwijk aan den Rijn begint om half 7. Het is een zendingsdienst. waarin dr. Wind uit Leiden voorgaat en een koor van de Dr. v.d. Bergh-stichting medewerking verleent. Westlandse algemeen Christelijke stichting, bestaande uit vertegenwoor digers van de daarvoor in aanmerking komende werkgevers-, werknemers-, vrouwen-, en werkende jongerenorga nisaties in het Westland. Na breedvoerig overleg met de bestu ren van de beide vormingsinstituten te Delft, werd besloten het R.K.-Vor- mingsinstituut in Delft te verzoeken in het Westland een dépendance te vestigen. Dit instituut heeft zich be reid verklaard aan deze opzet zijn volle medewerking te verlenen. Ook voor deze dépendance is als basis genomen een samenwerking van rooms-katholieken en protestants- christelijken, teneinde er doelbewust een instituut van te maken met een algemeen christelijke signatuur. De dépendance zal toegankelijk zijn voor jongeren van alle gezindten. De initiatiefnemers hebben zich in middels tot de betrokken instanties gewend ter verkrijging van de nodige goedkeuringen en voor het verwerven van de nodige lokaliteiten of grond voor het opzetten van een semi-per- manent gebouw. HILLEGOM Een complex van 7 flatgebouwen met woningwetwonin gen gaat tussen de Hillinenweg en de bebouwde Mesdaglaan in Elsbroek, achter de Leidschestraat, verrijzen. Dit complex van Patrimonium is drie maal zo groot als het grootste, dat tot nu toe in Hillegom werd verwerke lijkt. Dertig woningen per flat. Er komen 28 vijf-kamerwoningen, 84 vierkamerwoningen, 28 luxe vierka- merwoningen, 56 tweekamerwoningen, 7 bejaardenwoningen en 7 woningen, speciaal aangèpast aan minder-validen. De zevenflatgebouwen verrijzen ach ter winkelcentrum 'Het Palet'. Bij de toewijzing van de woningen t.z.t. zul len Hillegommers voorrang genieten boven de mensen van elders. Gezien de vele voorzieningen en de huur prijs, die moet worden gevraagd, zal het niet mogelijk zijn huizen leeg te laten staan. Daarom hoopt het be stuur van Patrimonium dat belang stellende Hillegommers niet zullen wachten tot huizen moeten worden verhuurd aan niet-Hillegommers. Patrimonium zal met de bouw van deze ruim 200 woningen één van haar laatste projecten realiseren. Binnen afzienbare tijd is er een fusie te verwachten tussen de beide Hillegom- se woningbouwverenigingen: Patrimo nium en 'Goed Wonen'. POELDIJK Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Zuidhollandse groenten- en fruitveiling binnen een jaar een omzet van 100 miljoen bereikt. In de veiling Westland-Noord was het vrijdagmorgen zover toen de heer C. Reijgersberg uit Den Haag de klok stilzette om een partij tomaten van de Poeldijkse tuinder J. Buys te kopen. Tomaten zijn voor deze veiling in 1970 uit een fusie van vier ontstaan het belangrijkste produkt. Van de 100 miljoen brachten zij ruim 59,8 miljoen binnen. Komkommers waren goed voor ruim 12,7 miljoen, sla voor bijna 8,3 miljoen, paprika's voor ruim 9,5 miljoen en de in het Westland op hun retour zijnde drui ven toch nog voor ruim 1,6 miljoen. Het totaal van 100 miljoen is inclu sief de aanvoeren van 'gastveilers' (telers die geen lid van de veiling zijn). Zonder hen zou het ruim 94 miljoen zijn geweest. In 1971 was de gehele jaaromzet ruim 99.8 miljoen inclusief, ruim 94,3 miljoen exclu sief gastveilers. Met zijn 100 miljoen is Westland- Noord wel enig in Zuid-Holland, maar niet enig in Nederland. De Coöpera tieve Venlose Veiling in Grubben- vorst heeft het bedrag al eerder in het jaar bereikt. In 1971 maakte deze veiling een jaaromzet van ruim 112 miljoen. POELDIJK Door de woningbouw vereniging Eensgezindheid wordt in samenwerking met de stichting St. Jozef een plan voorbereid voor de bouw van plm. 120 bejaardenwonin gen op een aan de Voorstraat gelegen tuin. Omdat zulks vanwege het huidige be stemmingsplan niet is toegestaan, zal aan de op 31 oktober te houden vergadering van de gemeenteraad worden voorgesteld, een wijziging aan te brengen in dat plan. Een en ander zal in de vergadering van de commissie voor volkshuisves ting dinsdagavond aan de orde wor den gesteld. DEN HAAG Een automobilist die na een aanrijding op de Frankenslag doorgereden was is gisteravond klem gereden bij het Prinsenvinkenpark. De aangeredene, van wie de identiteit gisteravond nog niet bekend was, is naar het Bronovo-ziekenhuis overge bracht. De auto kon pas worden klem gereden na een achtervolging, waar aan ook een taxi deelnam. LEIDSCHENDAM Het gemeentebe stuur van Leidschendam biedt de in woners onder de titel 'Applaus' een bzonder aantrekkelijk cultureel win- terprogramma, zeer gevarieerd met bekende namen, die borg staan voor een goede culturele ontspanning. De afd. culturele zaken onder leiding van de heer Witkamp met de supervi sie van wethouder H. J. Bunnik heeft het volgende programma samenge steld: vrijdagavond 27 oktober. Resi dentie orkest o.l.v. Willem van Otter- loo met Willem Noske, viool als solist (in de Andreaskerk). Op dinsdagavond 14 november in de Andreaskerk uitvoering door de chr. gemengde zang- en oratoriumvereni ging 'Zanglust' o.l.v. Herman de: Wolff van 'Judas Maccabeus' van Handel. Op dinsdagavond 28 november in de St. Joseph Opifexkerk aan de Burge meester Sweenslaan het Utrechts Byzantijns koor o.l.v. Dr. Moroslow Antonowycz. Op le Kerstdag, maandag 25 december om 14.15 uur een kerstmatinee in de Andreaskerk door de pianist Stefan Askenase met een Chopin-programma. Het Residentie-orkest concerteert op 13 februari 1973 in de Andreaskerk. Voorts onder r»e titel 'Van rok tot col' een bijzondere avond met muziek van 'Toen en Thans' in de Andreaskerk op vrijdagavond 9 maart met Anja van Wijk mezzo, Mar Bruinzeel orgel en Chris Hinze, dwarsfluit, met zijn combo. Het winterseizoen wordt afgesloten met het optreden van de Kon. Militai re Kapel onder leiding van kapitein directeur A. Posthumus op dinsdaga vond 3 april in de Andreaskerk met een populair concert. Het harmoniekorps St. Caecilia van Leidschendan en het muziekkorps Ju liana van Stompwijk hebben het voor nemen medio 1973 een provinciaal concours te houden voor harmonie- en fanfare-korpsen (waarschijnlijk in sporthal 'De Fluit'.). KATWIJK AAN ZEE Zondag 8 oktober: hoog water 3.35 en 15.52 uur. laag water 11.52 uur. Maandag 9 okto ber: hoog water 4.07 en 16.22 uur. laag water 0.10 en 12.21 uur. Spring vloed. LEIDSCHENDAM Op woensdag 1 november wordt in het Rode Kruisge- bouw aan de Delflandstraat de jaar lijkse tentoonstelling van Welfare ar tikelen gehouden. Op 7 november vindt verdere verkoop van deze arti kelen tijdens de weekmarkt aan de Rijnlandstraat plaats. dirigent: Barend Schuurman Maandagavond 9 oktober a.s. vanaf 20.15 uur vindt door de N.C.R.V. de radio- uitzending plaats van onze uitvoering van de "HOHE MESSE" van Joh. Seb. Bach d.d. 16 september j.l. in de Doelen te Rotterdam. Luistert u ook? Maandagavond 16 oktober a.s. om 20 uur voort zetting van onze repetities in de kapel van de Prinsekerk, Schepenstraat 67 te Rotterdam (5 minuten van Rotterdam-C.S.). In studie: "Ein deutsches Requiem" van Joh. Brahms Nieuwe leden hartelijk welkom! Een bezoek aan een repetitie verplicht u tot niets! Inlichtingen worden gaarne verstrekt door ons sekretariaat: Wilgenplaslaan 40 te Rotterdam-12, telef. 010-180978. In verband met uitbreiding van de werkzaam heden zoeken wij: die enige kennis van moderne talen heeft. voor werkzaamheden in de postkamer en bood schappen. Wij bieden: Goede salariëring. Jaarlijkse gratificatie. Reisfaci- liteiten. Vijfdaagse werkweek. Sollicitaties liefst schriftelijk, zien wij gaarne te gemoet. Christelijke 1 jm Vereniging tea CHfsmiJKEJiBSvmBKna Weteringkade 22a - Den Haag - Tel. 070814691 ZEDDAM - Montferlaml 't Heem, Bondshotel ANWB. Prima keuken, w. en k. str. water. C.V., tuin, terras. Pensionsprijs 23,- tot 25.- p.p.p.dag. Vraag prospectus. Telefoon 08345—327. E RliEDEN bij Arnhem Pension 'Erica', Groenstraat 8c. Telefoon 08309— 2609. Vlak bij pr. nat.-schoon (Posbank). zwem bad. enz Prijs 20,50 p.p p.d. Vraag folders. E OOSTERBEEK 'Dreyeroord' Telefoon 08307—3169. HET HOTEL waar Mevrouw zich uit en mijnheer zich thuis voelt. E BEEKBERGEN Te huur pracht zomerhuisje, stacaravans 6- 7-per- soons. Geheel verwarmd, in bosrijke omg. Speel- gel. en ponyrijden. Tel. 057661549. E HERFSTVAKANTIE? Kom dan naar Westkapelle a.d. Walcherse kust. Volledig ingerichte appartementen 4-6 personen, centr. werv. tv. ƒ90,p. week. Inl.'Gebr. De Witte. Postbus 3, Westkapelle, telef. 01187429. b.g.g. 483. 1 MECHELEN bij Epen (Z.-L.) Op één van de mooiste plekjes in Z.-L. vakantie- appartementen te huur met C.V.. Douche enz Prijs ƒ6,p.d.p.p. of ƒ150,p.w. J. Douven Lenssen, Korenmolen 21. Tel. 04455—331. K aan de KORT AMBACHT spoedig te be trekken comfortabele voorzien van lift en centrale verwarming. HUURPRIJS 245,- P. MND. excl. service- en verw.kosten. Inlichtingen: Postb. 504, Hilversum, tel. (02150)-54751 )l a) Voor de operatieafdeling van ons ziekenhuis vragen wij: ter assistentie van de urologen b) Voor de int,ensieve-care afdeling vragen wij: met opleiding intensieve-care die deze opleiding in ons ziekenhuis willen gaan volgen. Inlichtingen te verkrijgen bij en sollicitaties te richten aan het hoofd personeelszaken. Houtlaan 55, Leiden. Tel. (01710- 53943. Koningin Julianaschool voor mavo St. Jorisweg 3 Delft Tel. 015-134702. Het Bestuur der Hervormde Schoolvereniging te Delft vraagt voor bovengenoemde school per 1 mei 1973 een niet ouder dan 45 jaar en in het bezit van een' bevoegdheid, bij voorkeur voor handelskennis. De school telt 10 klassen en is gevestigd in een modern schoolgebouw. Het gemeentebestuur verleent medewerking voor het verkrijgen van een passende woning. raa< Wie voor deze funktie interesse heeft kan inlich tingen verkrijgen bij de tegenwoordige directeur: ||j( L. Scholkamp. Julianalaan 133. Delft. Tel. 015- 124562. Sollicitaties aan hetzelfde adres. Voor direct gevraagd: Metselbedrijf Q. I. v. d. Poel, P. J. Blokstraat 33, Leiden. Telefoon 01710—33738 l( Bejaardencentrum op Prot. Chr. grondslag te DORDRECHT 130 bewoners ziekenafdeling van 11 bedden Vanaf de opening van ons huis in 1969 is het een gewaardeerde medewerkster geweest. Zij gaat ons binnenkort wegens promotie verlaten en wij zoeken voor haar een opvolgster De nieuwe funktionaresse dient in het bezit te zijn van het diploma huis houdkundige voor inrichtingen en zo mogelijk enige ervaring hebben opge daan in een soortgelijke functie. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties worden binnen 14 dagen met belang stelling tegemoet gezien door de directrice van 'Vreedonk'. Vreedonklaan 2 Dordrecht. SB CASA-REEKjitn Boeken over bouwen en woo j Al Oa beste informatie als i jj.j een huis wilt kopen of ak u onderhoud*- en vs meuwingsprobiemen hetf George F. Haspels Huizen kijken - huizen kopl George F. Haspels Uw tweede woning onder de zon Gerhard Werkman Hoe betaal ik mijn huk JeJie Vier stro Over vloerbedekking gesproken A. Robbert de Bont Ean vochtig hui*, wat doe je eraan if. H. van Bremen Ean gehorig huis. wat doe je eraan af. in kv 700 ti i k;k- h end n l Ooe wat mat uw zoldert 3 L. Mol en Tommes- Te Ooa wat met uw keukn S Leidekker Hoe onderhoud ik mijn *4fallë prijs per deel f 11 -lp1 Uitgegeven mar har Bouwcentrum KLUWER Algemene Uitga ^en- Wageningan Verkrijgbaar in de boekhof Jaa

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12