Donja Saskia en haar prins —éA— 'Gat van Nederland' gaat erg laat dicht - l v circus Geding hoofdredacteur LD op 17 oktober Vrede 1 TROUW/KWARTET DONDERDDAG 5 OKTOBER 1972 MARY PERKINS B ÏNNENLAND RADIO-TV T4/K6 li!-v -w t <•- i N 'x v4 Wfe* 1- V LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER dojr W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 249. En Scheve Tinus stortte een zak je haver leeg. smeet er een paar brokken oud brood bij in de voerbak, die onder de oude boom vóór de herberg stond, putte een akertje wa ter voor Hans.Teen stapte hij zelf ook de taveerne binnen, twee stenen trapjes af. Hó. kijk nou!.Weer wat nieuws! Daar zitten z'n twee dikke vrinden in die half-donkere kuil aan een kleine ronde tafel op een houten bank, mèt.nog een derde man. Ze hebben het druk, ze gebaren wild ze schreeuwen, ruziën. En weer hoort hij 'de prinses' noemen en 'de droom'.Maar als ze merken, dat hij binnenkomt, staakt plotseling hun la waaiig gebabbel. Ze kijken naar hem. ietwat schuw, met een gezicht van: 'Was toch weggebleven, kerel!'.Dan roepen ze de waard. Scheve Tinus zoekt ook een bankje, haalt z'n mee gebrachte brood-met-spek te voor schijn, speurt tersluiks naar de drie vrinden onder het kleine raam. Wat ziet die derde er uit! Een lap over z'n ene oog, een bloederig-verwonde kin. een verbonden hand. En hij kijkt met z'n ene oog of hij elk ogenblik ruzie met de hele wereld wil maken. KARELTJES GROTE AVONTUUR vrnrn. •y*F<r. ri S 38. 'Je hebt gelijk, Jan!' lachte het dappere kleermakertje. 'Ik moet er namelijk ook vandoor, want ik heb nog heel wat af te handelen met die reuzen vandaag. Als ik dat goed voor mekaar boks. dan krijg ik misschien vanavond die prinses nog tot vrouw. Nou, tot kijk dan, hè?' 'Ik wil U nog één ding vragen, kleermakertje', zei toen de smid. 'Kent U bij geval de boze tovenaar ook?' 'En of ik die ken, Koos', zei het snijdertje. 'Die snurker terroriseert héél Sprookjes land. Maar wee zijn armzalige ge beente. als ik hem een keertje alleen tegenkom. Dan ransel ik hem tot mosterd! Haha! Ik lus er wel zeven tegelijk!' 'Wat mij betreft slaat U hem gerust met uw ellemaat tot mos terd'. zei de smid toen. 'Maar ik zóu wel graag willen, dat U hem niet vertelde, dat U een vreemdeling in Sprookjesland had gezien'. 'Maak je niet ongerust. Klaas', lachte het dappere kleermakertje. 'Ik kan zwij gen als het graf. Nou tot ziens dan, hè! Maar wat ik nog vragen wilde: hoe heet jij eigenlijk?' 'Jan Jacob Frans Verholen', antwoordde de smid. 'Goed zo, Thijs! Dan weet ik nu tenminste', lachte het kleermakertje. 'Ik geef de mensen altijd maar aller lei namen. Dan is de goeie er vast ook wel eens een keertje bij! Hahaha! Nou, Anton! Tot ziens dan, hè!' Het dappere kleermakertje liet de smid los en wandelde het bos in. vrolijk huppelend en zingend, en kennelijk op weg naar zijn reuzen. 'Jonge, jonge, jonge, wat een rare troep is dat hier!' zuchtte de smid en wandelde er ook vandoor, al maar dieper het bos in. FERDNAND -g.PIB Bestuursvorm KRO eind 1973 klaar Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De KRO hoopt na jaar 1973 een nieuwe bestuursvorm te hebben, waarvoor in de week van 29 april de verkiezingen worden gehou den. In een democratiseringsproces, dat geheel nieuw is en blijkbaar veel tijd vergt, zullen zowel leden, omroep medewerkers en rooms-katholieke or ganisaties inspraak krijgen. Leden of begunstigers krijgen veer tien plaatsen in het nieuwe bestuur, omroepmedewerkers ook veertien en rooms-katholieke organisaties vijftien. Dit grote bestuur zal het dagelijks bestuur waaronder de voorzitter kie zen. Om de vijf jaar zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden. De vertegenwoordigers van de begun stigers worden districtsgewijs in het bestuur gekozen. De KRO heeft in Nederland zeven diocesane contact commissies. De verkiezingen zullen in de eerste plaats de leden van deze DCC's aanwijzen. De twee leden, die de meeste stemmen op zich hebben verzameld krijgen automatisch het recht zitting in het bestuur te nemen. Ook de werknemers van de KRO kie zen hun vertegenwoordigers. Op een gisteren gehouden persbijeen komst wees mr. H W. van Doorn, voorzitter van de KRO de opmerking van de hand. dat hij tegen wijziging van de oorspronkelijke stichtingsopzet zou zijn geweest. 'Ik was tegen een gewone vereniging. Als wij een vere niging zouden krijgen in die zin, dan is dat wel democratisch, maar als de 540.000 leden zouden moeten beslissen dan zou er teveel voetbal en te weinig werkelijke boodschap en cultuur op de tv komen. Daarom gaan we over tot de genoemde trapsgewijze struc tuur De opmerking dat het bestuur straks uit een erg groot aantal leden zal bestaan 44 in plaats van de huidige 23 beantwoordde de voorzitter met de mededeling, dat de nadruk toch op het dagelijks bestuur zal vallen. Dit zal waarschijnlijk uit negen man plus de voorzitter bestaan De laars op de nek hoorspel in 30 delen Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond begint de NCRV-radio met het werkelijke hoor spel in dertig delen 'De laars op de nek' naar dc roman van de in 1962 overleden auteur Maurits Dek ker. Het boek werd in het laatste oorlogs jaar geschreven door iemand die de ellende van de nationaal-socialistische ideologie aan den lijve had ondervon den. die verder had gekeken dan de meesten om zich heen. maar die zich op dat moment toch geen totaal beeld van de situatie kon vormen. Dat heeft hij in zijn boek ook niet gepoogd. Hij tekende het leven van de mensen die hij in die tijd heeft gekend. De serie is geregisseerd door Wim Paauw. Het eerste deel van de Laars op de nek' begint om 20.39 uur op Hilversum I en is in stereo te ontvan gen. Discussie over Grieks programma HILVERSUM De NOS-radio zendt zaterdag 7 oktober van 17.15 uur tot 17.40 uur via Hilversum I een discus sie uit naar aanleiding van recente uitlatingen van ir. A. Kounelas. pre sentator van het NOS-radioprogramma voor de Griekse gastarbeiders op de zondagmiddag. De heer Kounelas beschuldigde de Stichting bijstand buitenlandse werk nemers ervan, dat zij Grieken als maatschappelijke werkers in dienst heeft die hun landgenoten door mid del van pressie en intimidatie probe ren af te houden van het luisteren naar het Griekse programma op de zondagmiddag. Deelnemers aan de ra diodiscussie zijn ir. A. Kounelas zelf, de heer J. A. de Sousa, presentator van het NOS-radioprogramma op de zon dagmiddag voor de Portugese werkne mers in Nederland en twee vertegen woordigers van de Sticht'ng bijstand buitenlandse werknemers. MAASTRICHT Het kort geding dat de Nederlandse vereniging van journa listen heeft aangespannen tegen het Limburgs Dagblad om te bereiken dat de benoeming van de heer P. Huyskens tot hoofdredacteur ongedaan gemaakt wordt, dient op dinsdag 17 oktober om 11.30 uur voor de president van de rehtbank in Maastricht. VPRO wil nieuwe opzet programma Van onze radio- en tv-redactie BUSSUM De mededeling van regisseur Hans Keiler twee dagen voor de uitzending 'hoe het programma er uit gaat zien weten we nog niet' kan alleen maar de nieuwsgierigheid verhogen naar de intrige rende naam 'Het gat van Nederland', waarmee de VPRO eens in de drie weken op de late donderdagavond de zendtijd overneemt van de EO. door P. J. Risseeuw —25— Tk heb zo'n idee, dat je het toch zult klaar spelen.' 'Ik hoop het. Excellentie.' 'Hollandse vrouwen zijn ondanks haar onervarenheid op de plantages meer waard dan de Portugese, is mij ver teld. De Portugese vrouwen verbergen zich in het huis, of achter haar sluier. Een Hollandse vrouw weet van aan pakken. Jij ziet er uit als een echte Hollandse. Wanneer je Wouter Vol kerts wilt dienen, zal er veel van je gevraagd worden. Ik hoop voor hem dat je hem niet te gauw in de steek zult laten voor een of andere jonk man.' Zijn hartelijke lach werkte aansteke lijk. 'Dat ben ik niet van plan. Excellen tie.' antwoordde Saskia. vrijmoedig en met een glimlach. 'We zullen zien.' Pas op de laatste dag van het samen zijn werd over Diederik Dirkszoon Volkerts gesproken. Toen Saskia's vriend, de scheepskok, de dames kwam waarschuwen dat waarschijnlijk binnen enkele uren het in zicht ko men van de Braziliaanse kust kon worden verwacht, liepen het Franse en het Hollandse meisje achter hem aan naar het geliefde plekje op dé voorplecht. Op de rollen zeil en touw. die daar lagen, was altijd wel een zitplaats te vinden. 'Vraag aan Sinjeur Tolner of hij be reid is het antwoord in ontvangst te nemen', adviseerde Bonkie nadat Sas kia hem haar brief had toevertrouwd. 'U zult waarschijnlijk op de engenhos zijn wanneer ik weer in Brazilië kom en ik weet niet of ik de kans krijg u daar te komen opzoeken.' 'Kan jij het niet voor me doen?' vroeg Saskia. nadat de kok weer naar zijn kombui; was afgedaald. 'Je hebt meer met sinjeur Tolner te maken gehad dan ik; ik durf het eigenlijk niet' Marguérite verklaarde zich bereid en ze was wereldwijs genoeg om uit de enkele woorden, die Saskia losliet, te begrijpen wat er tussen de wees en de kleinzoon van haar weldoenster was opgebloeid. Bij die gelegenheid kwam het ook tot en gesprek over Johan Maurits. 'Hij is een man die veel heeft te geven,' zei Saskia. 'Aan het eigen vaderland en aan het vaderland dat hij in den vreemde zoekt, maar ook aan de mensen die met hem in aanra king komen.' 'Dat heb je mooi gezegd,' antwoordde Marguérite met haar voor Saskia nog altijd overrompelende Franse charme. Vóór Saskia een weerwoord had ge vonden vervolgde haar Franse vrien din: 'Weet je mannen die veel te geven hebben zijn altijd de gevaarlijk sten. Die wekken bij een vrouw de behoefte zichzelf te schenken.' Wat had Diederik eigenlijk gegeven? overdacht Saskia. Een trouwbelofte. Maar nog vóór hij die was nagekomen begon hij te vragen. Vragen om het wegschenken van zichzelf aan een wees. Aan een vondelinge, die volgens zijn eigen grootmoeder zichzelf nog vinden moest 'Kan een vrouw zichzelf geven?' vroeg Saskia. 'Mag ze het?, bedoel ik.' 'Ik weet het niet', antwoordde Margu érite. Een echte domineesdochter was ze toch wel. want ze liet het daarbij niet. 'God weet het.' In het zwijgen, dat volgde, klonken die woorden na. In gedachten verzon ken staarden de beide jonge vrouwen voor zich uit naar de westerkim. 'Land in zicht' klonk plotseling de kreet van een matroos AANKOMST Op 23 januari 1637 liet de kleine vloot voor Recief het anker vallen. Intrigerend ook omdat heel wat be kende namen eraan verbonden zijn zoals Kees van Kooten, Wim de Bie, Rinus Ferdinandusse, Cherry Duyns, Armando en noem maar op, want steeds weer nieuwe namen doemen in publikaties op. Hans Keiler zegt:,Natuurlijk zijn een aantal elementen bekend, vijftig pro cent ligt vast, maar de andere vijftig procent wordt gemaakt op de dag van uitzending. De eerste uitzending is donderdagavond via Nederland 1 om tien uur en duurt tot kwart over elf. Wel staat vast, dat de makers de bedoeling hebben - noem het ambitie - de gebruikelijke programmagenres voor tv te doorbreken. ,Met ,Het gat van Nederland, willen we uit de ijze ren greep van het voorspelbare pro grammaschema breken door zoveel mogelijk korte fragmenten te vertonen van dingen, die grappig zijn, aangrij pend of interessant, in zo hoog moge lijk tempo. Dat hoge tempo is wel nodig op de late avond om de aan dacht van de kijkers vast te houden. Een kort rekensommetje leert dat de meeste mensen dan al veertien en een half uur wakker zijn, AL TWEE JAAR Plannen om uit het geijkte schema te komen en een kader te scheppen waarin ideën die wel eens op je af komen eeh kant kunt geven, bestonden al twee jaar. Mensen met een planne tje voor een minuut of vijf dat best leuk is. kunnen dat nooit kwijt in de geijkte programma-opzet. Waar de naam vandaan komt weet Hans Keiler al niet meer. ,Ik geloof ontstaan uit een gesprek dat we een jaar geleden hadden over de opzet. Het zou een Nederlands programma moeten wor den en de elementen zouden moeten bestaan uit karaktertrekken of cliché's van ons land. die je iedere dag tegen komt. En in die tijd had de Volks krant een prent over het gat van Witteveen. Die krant lag /aar. Ik weet niet meer wie er het eerste over sprak: Het gat van Nederland. Achteraf is het goed te verdedigen, want door de chaos in dit land verto nen allerlei aspecten een donker gat; waar verrassende dingen uit te voor schijn komen'. 'Een vreemde arme zwarver was moe van de wandeling, klinkt het overbe kende lied in de montagekamer in de oude ambachtsschool in Bussum, kam- peerimpressies worden daarbij ver toond. Een bewijs dat er toch wel een aantal vullende dingen klaar zijn voor ,Het gat van Nederland ,Dat geldt ook voor een miniportret van Victor van Vriesland, .een ontroeren de blik op de Hollandse veranda's. Ontboezemingen van Van Kooten en De Bie en een voorraadje opnamen van Reinbert de Leeuw. Hans Keller: .We weten nog niet helemaal zeker welke we gebruiken zullen. Er is misschien aan de andere kant aanleiding voor een actueel onder werp. Of iets dat voor de eerste uitzending bestemd is, blijkt niet zo lekker te zitten wat betreft de compo sitie en samenstellingen en wordt ver schoven naar een latere uitzending. We willen de flexibiliteit tot het laatste moment handhaven,. Het woord 'satirisch' valt. 'Het pro bleem is dat als ik satirisch zeg er direct wordt gedacht aan "Zo is het' en daar lijkt het niet op, ook niet op Hadimassa. Het wordt een nieuw pro gramma; dat de mensen nog niet kennen en het is geen voortzetting van iets, dat al tien seizoenen geleden begonnen is'. Hans Keiler; 'flexibel tot het laat- i ste moment'. Gevangenis De reportage vanuit de vrouwengevan genis in Rotterdam, een bijdrage van AVRO's Televizier Supplement aan de woensdagavond, rol wel zeer uit eenlopende reacties hebben opgeroe pen. Ik hoop maar ik ben er niet zeker van dat uitingen van begrip en humaniteit talrijker zullen zijn dan die van wraakzucht. Want zelden»staat de maatschappij schuldeloos tegen over de enkeling die moet boeten. Onthullend waren de verkenningen van Marcel de Groot in zoverre dat merkbaar werd hoe onwennig zelfs in het gevangeniswezen de leiding staat tegenover eigen experimenten. De directrice sprak er o.a. over, de maatschappij binnen de .gevangenis te. halen en na te bootsen. Alsof je als gestrafte niet onder alle omstandig heden en waar je ook bent, deel uit blijft maken van de samenleving. Coopers verhaal 'De laatsten der Mohi kanen' komt in de BBC-verfilming nu wat meer op gang. Een pluim voor John Abineri voor de imposante wijze waarop hij in de rol van opperhoofd in poëtische taal vertelde over de on dergang van zijn volk, de kwalijke rol die smerig vuurwater uitdelende Hol landers daarin speelden. 'Rechtuit tot morgen' was soms rond uit vervelend. Een doorsnee-misdaad verhaal met langdradige dialogen, waardoor de kameramensen schenen ADVERTENTIE De vrede begint bij gewone mensen. Lees daarover in het nieuwe nummer van Hervormd Nederland. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van/Hervormd Nederland. PLAATS: GIRONUMMER: Abonnementsprijs 16.per halfjaar, 32,per jaar. Abonnementen kun nen elk ogenblik ingaan. Bon - ingevuld in BLOKLETTERS - in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland. Antwoordnummer 1776, Den Haag. Drie maanden had dc overtocht ge duurd. De aankomst, waarnaar zo lang was uitgekeken, werd een belevenis. Wat de reizigers zagen was een lang gerekt klif. waarin openingen toegang gaven tot de beste natuurlijke haven, die men zich wensen kon. Op de kade die de natuur zelf hadgevormd, stond haar verwondering ontwaarde Saskia een menigte mensen opeengepakt. Tot achter die mensen pakhuizen, die in dezelfde stijl waren gebouwd als de Amsterdamse. De bewoners van het land zagen er minder Hollands uit. Dat zich onder de bevolking van Bra zilië nog betrekkelijk weinig Hollan ders bevonden wisten Marguérite en Saskia nu zo langzamerhand. De Hol landers (of Zeeuwen) waren mannen die als soldaten, zeelieden of ambtena ren van de Compagnie naar deze ver re kust waren verzeild. De Compagnie had bovendien nog vele buitenlanders in dienst, lieden uit aller heren lan den die zich om de een of andere reden in hun vaderland niet meer thuis voelden. Uit het te hoop gelopen volk klonken juichkreten. De bewoners van Recief waren blij met de nieuwe Gouver neur. Geen wonder. Van hem werd gehoopt dat hij een einde zou maken aan een toestand van onveiligheid. (Wordt vervolgd) TV vandaag Macaronisla 250 gr macaroni 2 paprika's stukje knolsclderie blikjedoperwten selderiezout knoflook, uitje mayonaise zout, peper sherry, paprikapoeder Kook de macaroni gaar volgens de gebruiksaanwijzing op het pak, na er eerst twee theelepels selderiezout, een teentje knoflook en het uitje er bij te hebben gedaan. De macaroni afgieten, uitje en knoflook eruit halen. De macaroni met koud water afspoelen. Maak een mengsel van fijngesneden paprika en knolsclderie, de hardge kookte eieren en het ha've blikje doperwten, zout en peper, een eetle pel sherry en wat mayonaise. Ver meng dit alles met de koud geworden macaroni. De sla ongeveer een half uur in de koelkast laten ctaan. Vlak voor het opdienen met paprikapoeder bestrooien. Menutip: Macaronisla, stokbrood, kip kroketten, druiven. NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kmderkrant 19.30 The New Generation 20.00 Journaal EO 20.20 Openingstoespraak door de Voorzitter 20.25 En wat nu?: gesprek met programmamakers 20.45 Het geluid der stil te: Een man ontdekt Bolsward 21.25 Al ga ik door een dal van diepe duister nis, film 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Het gat van Nederland 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 De vrouw in het wit, feuilleton 19.30 Bejaardenfestival 1972: finale 20.00 Journaal 20.20 Hendrik VII - De schaduw van de Tower, dramatische kroniek 21.10 Zorgen voor de mens van morgen: interview Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtcndgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nw»; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) Vd. kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nws: 11 03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: gevar. progr '11 55 Beursber.) 12 30 (S) Sportrevue. 13 00 Nws 13.11 Radiojournaal. 13.21 Alert - op hel vlak van muz. en maatschappij. 13.50 (S) De wereld van de opera. 15.00 (S) Palet, progr v.d zieken. 10.00 Nws. 16.03 Radio journaal. 16.05 (S) Aspecten: kunstprogr. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radipjournaal. P.P.: 18.20 Ultz. van de K.V.P. IKOR: 18.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenl. NCRV: 19.00 Zonder vijven of zessen: progr.serle over mod. onderwijsvormen. 19.20 De kerk vandaag. 19.55 Kunst- en vliegwerk: tentoon- stelllngs agenda. 20.00 Veel gevraagde gewij de muz. 20.30 (S) De laars op de nek. serlehoorspel. 21 00 Regiorechtsstreeks, ge- var. progr. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 Wereldpanora ma. 23.00 Radio VU-Mag.: maandelijks progr. over de betrokkenheid van de* V U. bij het maatschappelijk gebeuren. 23 20 (S) Noorde lijk Filh. Ork met zangsol. 23.55-24.0" Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Progr.-overz. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af, praatje 8.30 Nws. 3.36 Gymn v.d. .huis vrouw. 8.45 Tor uw dienst: klass.muz. op verzoek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Idem. 10.30 Nws. 10.33 (S) v.d. vrouw. 11.05 V.d. zieken. 11.40 Vrouw en maatschappij: prozaprogr 11.55 Med. 12.00 Ons volkslied, waan en waarheid, lezing. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws 12.41 Hier en Nu. 12.50 Mlddagpauzedst. 13.10 'SI Lichte koorzang 13.20 (S) Licht ensemble. 13.43 (S) Licht te verstrammen, want er zat af en toe f geen beweging in. Menigeen zal zijn gevlucht naar Neder- land I, waar de NOS Greta Garbo op het scherm bracht. Haar te zien spelen is nog voor velen een haast mystieke beleving. Echter niet de magie van I een bijzondere vrouw domineerde in de I uit 1937 stammende film 'Conquest', maar zoetigheid, opgepoetste roman tiek en vertekening van de historie, j Charles Boyer deed er stevig aan mee: hij maakte van Napoleon een soort I clownesk dansmeestertje. Ik ben benieuwd hoe dr. Mans holt zal reageren op de vinnige opmerkingen waarmee Harold Wilson, de Britse oud- premier, zijn Nederlandse broeder in het socialisme lik op stuk gaf. Dat gaf een aparl tintje aan het televisie-jour naal. Wilson pareerde overigens met stijl. Daarvan kunnen sommig elkaar bij gelegenheid van komende verkie- 1 zingen in de haren vliegende Neder landse politici nog iets leren. Helaas was ik door het late moment van uitzending niet in staat de korte verfilming van 'La Chute', de bekenk roman van Albert Camus met de ver- eiste aandacht te volgen. Tijdens liet schrijven kon ilc slechts flarden 'lot mij nemen'. Het was te weinig om I over deze bijdrage van het IKOR een mening te mogen uitspreken. Ton Hydra orkest. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Klass en mod kamermuz. 15.15 De bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek. 15 30 Nws. 15.33 Stu dio 6: mlddagmag. (16.30 Hier en Nu.) 16.32 Regio- rechtstreeks: gevar muzikaal regio- en nat. allerlei 17 30 Nws. 17.32 Hier en 18 00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Harmonie-ork. 18.30 Nws. 18.41 (S) Leger des Hellsmuz. 18.55 Boekbespreking. AVRO: I 19 00 (S> O Jongerenprogr 19 30 Trefpunt: act progr. 19 50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws 20.05 Radiojournaal. 20 10 <S) Residen tie ork mod muz 21.25 (S) Bas en plano- klass liederen. 22 05 Muz. zonder podium: serie ultz over elektronische muz 22.35 (S) Dat zit gued fout. spelprogr 22.55 Muze tonder make-up- intern, kleinkunst. 23.20 <S> Essay: >en p-npr waarin over kunst wordt doorgepraat 23 50 Radiojournaal. 23.55-24.Oft Nws HILVERSUM III TROS- 7.00 Nws. 7.02 Dc Hugo van Gelde ren Show 8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03 KRO-op-Drie disctockshow (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12 03 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. (13.00 Nws: 13.03 Raden maar.) 14 O0 Nws. 14 03 Discjoukcvshow. (15 00 1 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 De davenrende dertig (17.00 Nws.) 18 00 Nws. 18.02 Joost dc Draayer Show. I TROS: 19.00 Nws. 19 02 U spreekt met Piel 20.00 Nws 20.02 Poster. 2100 Nws. 21.02 Apollo XXI. verv. hoorspel. 21.30 Cabarette- ketet. 22 00 Nws. 22 02 De Hugo van Gelde ren Show 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 T.S.T.: sport en muz. 24.00 Nws. 0.02 Aktua. 0.12 Jazz-S.r een Jazzy nichtcap. 0.55-1.00 Nws BELG1E 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12 08 Lichte muz 12.50 Bultenl. persoverz. 13 00 Nws. I weerber toneelagenda en mod. 13.20 Lichte muz 13 53 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 School-1 radio H5 00 Nws.) 15.25 Liedjesprngr. 16.00 Nws en beursber. 16 10 Conc. 17.00 Nws.. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Vd. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 19 30 Wegwijs uezen. 18.45 Sportmag. IS 55 Taalwenken. 18.57 Amuse- mentsmuz. 19 00 Nws en act. 19.30 Amuse- mentsmuz. 20.00 Operettefragm. 22.00 Nws en De zeven kunsten. 22 15 Jazzprogr. 23 00 Nws. 23.10 Kamermuz. 23.40-23.45 Nws. over erfelijke belasting 22.00 De Zonen van Jan Zwart: filmportret van een muzikale familie 22.30 Den Haag vandaag 22.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10 30 Brandy. TV-film. 11.35 Inf mag 12 25 Kelne Zelt fur Abenteuer. TV-serie 12 50 Intern, persoverz. 13 00 Journaal. 16.15 Nws. 16.2(1 Progr. v.d. vrouw. 17.05 Klnderprogr. 17.25 Idem. 17.55 Nws. (Reg progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 18.30 Act 18.45 Zandmannetje. 18 55 Nordschau- Mag. 19.26 Das kurhelm. TV-serle. 19.5» Progr.-overz. WDR: 18.00 Reg nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Timo. TV-serie. 18.40 Nws en act. 19.20 Filmrep 20 00 Journaal en werrbcr. 20 15 Van der Valk das M5d- chen. TV-spel. 22 05 Deutsche und Englan- der, TV-serle. 22.50 Journaal, comm. en weerher. DUITSLAND II 17.05 Vd. kinderen. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Inf. progr. 18.05 Act. en muz. 18.35 Meln Bruder. der Herr Doktor. TV-serie 19.10 Geld allein macht glUcklIch. kort TV-spel 19.45 Nws, I act. en weerber. 20.15 Amusementsprogr. I 21.45 Aktlon Sorgenkind. Aansl.: Nws. 22.00 J Economische kron. 22.45 Nws. weerber. en DUITSLAND III NDR 19 00 Diskusslon stalt Disziplln. serie ultz. I 19.30 Management fur alle FUhrungskr&fte in I Wlrtschaft und Verwaltung. serie ultz. 20.00 1 Journaal en weerber. 20.15 Muz. v.d. Jeugd f 21.00-21.45 Das Leben und die Zeit von Lord I Mountbatten. doe serie. DUITSLAND III WDR 18 30 Netzplantechnlk. TV-cursus. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor Turkse werkne mers. 19.15 Act. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 We shall overcome, TV-serie. 21.00 Journaal. 21.30 Literaire ultz. BELGIË (Frans) 14.00. 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 15.30 Sans faute. taalcursus. 16 00 Onderbreking. 17.30 Nws. 17.35 Schooltelevisie. 18.10 Klnderprogr. 18.30 Pop-Sop. 19.00 Le fils du clel, feuilleton. 19.30 Festlval-kron. 19.45 Weerber. en journaal. 20.15 Sportmag. 20 30 Llefdadlgheidsoproep. 20.35 Sept foil femme, speelfilm. 22.05 Nieuwe films. 22.50 Nws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6