Vestiging rijksgenoten in ons land aan banden POKON 'Schaduwregeerakkoord' volgens progressieven wel degelijk betaalbaar 'Gemeenten nemen loopje met bevolking' PUUR 4 Werknemer gebruikt zolang ondernemer daar heil in ziet Prof. Klein geeft opdracht terug aan gemeente Rotterdam plantenvoedsel PTT komt met buitenbus Inaugurele rede over onrecht bij ruimtelijke-ordeningsbeleid Nieuwe Linie nu goedkoper vanuit België Het weer :OLTW,/KWARTET DONDERDDAG 5 OKTOBER 1972 BINNENLAND TA/K5 1_ Besluit binnenkort verwacht: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Volgende week maandag vergadert in Den Haag de Nederlands-Surinaams-Anlil- I liaanse commissie, die moet onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om de migratie tussen de drie rijksdelen te regelen. :lanl wee in an be- met De commissie bestaat al geruime tijd en is drie keer eerder bijeen geweest; cén keer in Den Haag, één keer in Paramaribo en een keer in Willem stad. Het is echter te verwachten dat door de gebeurtenissen in Rotterdam cn de steeds stijgende stroom Surina- mers naar ons land het werk van de commissie in een stroomversnelling is gekomen en dat er nu met enige voortvarendheid maatregelen zullen worden genomen. 1 Er zijn twee mogelijkheden: óf er wordt besloten dat de regeringen in Parimaribo en Willemstad maatrege len nemen die het uitreizen van Suri- namers en Antillianen zullen bemoei lijken óf Nederland stelt voorwaarden aan het inreizen van Surinamers en Antifl'lianen in ons land. Tweede mogelijkheid Het ziet er naar uit dat voor de tweede mogelijkheid zal worden geko zen. In de eerste plaats heeft de eerste mogelijkheid een voor velen wat onsympathieke bijsmaak en herin nert zij erg aah beperkingen als lan den als Oost-Duitsland of de Sowjet- Unie stellen aan het reizen van hun onderdanen. De tweede mogelijkheid is meer voor de hand liggend, omdat hét Surina mers en Antillianen wèl toegestaan is zich vrij in ons land te vestigen, maar omgekeerd niet. Inwoners van Neder land, die zich in Suriname of op de Antillen willen vestigen, hebben een vergunning nodig van de landsrege ringen daar. Bij het afgeven van zo'n vergunning wordt mede overwogen of de betrokkene een werkvergunning heeft en of niet een autochtoon het zelfde werk op de zelfde wijze kan doen. Deze bepaling dateert overigens nog van het onversneden Nederlandse ko loniale bestuur uit de jaren dertig. De zin van deze bepaling was de bescherming van de (ook toen al) economisch zoveel zwakkere Surina mers en Antillianen tegen een vloed golf van door werkloosheid en crisis geteisterde, hooggekwalificeerde Ne derlandse arbeiders. Ook nu wordt deze bepaling vooral voor dit doel gebruikt al is het eveneens voorgekomen dat de Antilli aanse regering op grond van deze wet de Surinaamse dichter Dobru met de handboeien om Curagao uitgeleidde omdat de regeerders in Willemstad bang waren voor Dobru's nogal revo lutionaire taal. De Nederlands-Surinaams-Antiliaanse commissie bestaat uit zes leden. Voor Nederland hebben zitting mr. B. H. Adam en mr. G. Ebbeling (de laatste namens het ministerie van CRM); voor Suriname de heren V. Sietaram en mr. H. A. de Rijp en voor de Antillen mej. drs. B. Dougle en drs. M. A. Horsford. ADVERTENTIE Pokon is beter. Pokon is schoon en droog. Niet vloeibaar maar puur. Daardoor voordeliger. Pokon is totaal oplosbaar. «Mi Water heeft u zelf in de kraan. Vers plantenvoedsel, in een wip gemaakt. H. P. BENDIEN N.V.- NAARDEN DEN HAAG Het 'regeerak koord' van de progressieve drie, waarover de congressen zich eind deze week zullen uitspreken, kan onverkort worden uitgevoerd. Er behoeft niet in te worden ge schrapt, wanneer tenminste wordt vol daan aan deze twee voorwaarden: In de particuliere consumptiesector zal een belangrijke matiging betracht moeten worden. De belastingdruk zal jaarlijks met 0,7 procent moeten worden verzwaard. De financiële deskundigen van de pro gressieve partijen zijn gisteravond na een dagenlange exercitie over de fi- IJ ïlvis wij ister ma vari kg di SCH 5200 1301 11 1700 3 ei Ï3O0 Pieter M. de Wit op congres HBV: LUNTEREN 'Bij alle gepraat over een sociaal contract wordt stom- "weg verdoezeld, dat een veel groter probleem om een snelle oplos sing schreeuwt, namelijk, dat de werknemer alleen maar gebruikt wordt zolang de ondernemer daar heil in ziet. Er zullen op korte ter mijn wettelijke maatregelen moeten komen, die een definitief einde maken aan dit stuk onbarmhartige ongelijkheid.' Deze woorden sprak de voorzitter van de Christelijke Bedrijfsbond HBV, de mmm heer Pieter M. de Wit, gisteren in .zijn openingsrede voor het tweedaagse congres van deze organisatie van werknemers in de handel, bank- en verzekeringswezen en de administra tieve- en vrije beroepen en hij voegde ,daaraan toe dat de ondernemers zich vergissen als ze menen dat de werkne mers tevreden zijn als de lonen maar geregeld zijn. 'Al s men de werknemer vandaag vraagt mede verantwoordelijk te zijn voor pogingen om onze economie weer op de been te helpen, bijvoor beeld door van al te grote loonsverho gingen af te zien, zonder dat men bereid is ook maar iets van medever antwoordelijkheid voor het bedrijfsge- beuren te geven dan komt zo'n vraag om matiging als een vloek. De onder nemers zullen nu eindelijk eens moe ten inzien dat alleen in harmonische verhoudingen, die uitgaan van gelijk waardigheid van alle betrokkenen in het bedrijfsgebeuren (waaronder een betere verdeling van opbrengsten en macht), voorwaarde zijn om tot het juiste samenspel te komen. Doen zij dat niet, dan zijn zij er verantwoordelijk voor dat alle pogin gen tot verbeteren van 's lands econo mie zullen falen', aldus de heer De Wit, die zei in dit opzicht niet veel vertrouwen te hebben 'zolang er nog werkgevers rondlopen die kennelijk geen behoefte hebben aan het afslui ten van een arbeidsvoorwaardenrege ling voor hun personeel (de accoun tants en de boekhandelaren bv.) of die een afgesloten cao in de praktijk niet toepassen'. De voorzitter van het CNV. de heer J. Lanser zei in een toespraak tot deze vergadering dat naar zijn mening de vakbeweging zich nog steeds moet inspannen om tot een sociaal contract te komen. Een belangrijke voorwaar de is echter dat in het overleg tussen parlement en regering zodanig maat regelen worden genomen dat de af sluiting van een sociaal contract de vakbeweging ook mogelijk wordt ge maakt. De heer Lanser herhaalde het van groot belang te achten dat er spoedig beraad op gang komt over de beste ding van de nationale inkomensgroei op langere termijn, over de sectoren van de collectieve voorzieningen, de particulierè inkomens, de winstinko mens en de investeringen. Daartoe zullen de structuren, waarbinnen thans de verdeling van welvaart en verantwoordelijkheid plaats vindt, moeten worden gewijzigd. nanciering van het program tot deze voorlopige conclusie gekomen. In deze opzet zal het aandeel van de overheids uitgaven in de groei van het natio naal inkomen iets minder dan de helft kunnen bedragen. Wat de matiging van de particuliere consumptiestijging betreft: tot nu toe steeg de particuliere consumptie jaar lijks gemiddeld met vijf procent. In de komende jaren zal dit percentage drie procent moeten bedragen, een duidelijke vermindering dus van de groei van reëel besteedbaar inkomen. In tegenstelling tot bepaalde berich ten, zal, aldus het Kamerlid Pronk (PvdA) het program direct binnen de begroting over 1973, 'het keerpunt', betaalbaar zijn. Berekeningen die een financieringstekort over vier jaar aan toonden van 8,5 miljard gulden, heb ben met bovengenoemde voorwaarden geen rekening gehouden, aldus de heer Pronk. In het verkiezingspro gram wordt uitvoerig uiteengezet wel ke belastingen verhoogd zullen moe ten worden. Om te beginnen zal de inflatiecorrectie op de loon- en in komstenbelasting niet worden toege past en zullen bij verhogingen vooral de hogere tarieven worden aangepakt. De vennootschapsbelasting zal worden ongetrokken en ook een verhoging van de btw achten de progressieve drie onvermijdelijk. Voorts zou er een oplopend tarief worden geïntrodu ceerd in de vermogensbelasting en komen er stringente bepalingen inza ke de zogenaamde aftrekposten. Een van de duurste posten van het progressieve regeerakkoord vormt de financiering van de woningbouw (op trekking van het aantal jaarlijks te bouwen woningen tot 170.000 per jaar met inbegrip van te renoveren wo ningen). Om de financiering daarvan veilig te stellen zal de overheid zich voor een groter deel van de te bou wen woningen garant stellen. In de praktijk zal zij dit doen door particu liere investeerders te verplichten een bepaald percentage van hun vermogen in de woningbouw te investeren. De opvoering van het woningbouwpro- gram zal daarom per saldo voor de overheid niet een extra inspanning betekenen. Het ontwerp-regeerakkoord komt eind deze week ter sprake op de congres sen van de drie progressieve partijen. Er zijn enkele honderden amende menten ingediend. Zaterdag zullen de congressen tot een eensluidend stand punt moeten komen. Verwacht wordt dat dit nogal wat moeilijkheden met zich mee zal brengen. Een interessant onderdeel is bijvoorbeeld het stand punt over de afsluiting van de Ooster- schelde. Het openhouden van deze zeearm tot een deskundige commissie rapport heeft uitgebracht is geschrapt uit het programma. D'86 en PPR vinden echter dat deze paragraaf moet worden opgenomen. Ook moeten de afsluitingswerkzaamheden worden stopgezet. Het PvdA-kamerlid Roels heeft echter al laten weten zich niets van een dergelijke paragraaf te zullen aantrekken. Verschil van mening tussen de partij en onderling kan vergaande conse quenties hebben, omdat is afgesproken dat PRR en D'66 een stemaandeel hebben van vijftig procent en PvdA de andere vijftig procent. De stem men kunnen dus gemakkelijk staken. Het PvdA-congres biedt althans de mogelijkheid om de politieke spannin gen af te reageren: er kan tijdens het congres worden getrimd en bovendien zal er een dansavond worden gegeven. Binnenkort begint de PTT een actie om het werk van de bezorgers te verlichten. Er zullen 400.000 plastic 'buitenbussen' komen, die de postbodes lange opritten, portiektrappen e.d. moeten besparen. De buitenbus heeft ook het voordeel van een voldoende capaciteit en een grote gleuf, waardoor grotere stukken in de bus kunnen worden ge gooid. Lit protest tegen 5-pro cent regeling ROTTERDAM De Rotterdamse hoogleraar prof. dr. P. W. Klein heeft de opdracht tot het schrijven van een geschiedwerk over Rotterdam in de Tweede Wereldoorlog teruggegeven. Het Rotterdamse gemeentebestuur verleende hem enige jaren geleden deze opdracht. Uit protest tegen het besluit van de Rotterdamse gemeente raad om per woonwijk slechts vijf procent rijksgenoten van overzee en buitenlanders toe te laten, wenst prof. Klein het geschiedwerk niet te vol tooien. Hij heeft ook ontslag genomen als lid van de commissie van toezicht voor het Historisch Museum in Rotterdam. 'Het blijft voor mij onmogelijk in opdracht van de gemeenteraad een geschiedwerk te schrijven, waarin het rechts- en vrijheidsbeginsel als hoog ste norm en waarde centraal zou moe ten staan, terwijl diezelfde raad deze norm en waarde in praktijk schendt', schrijft prof. Klein in zijn brief aan het Rotterdamse gemeentebestuur. Het terugtrekken uit de functies, waarin hij diensten aan de gemeente Rotterdam verleent, ziet prof. Klein als een persoonlijk protest tegen het genomen raadsbesluit, dat zoals ook door de voorstemmers is erkend, een discriminatoir karakter heeft. Het principe van gelijke rechtsbedeling mag niet prijsgegeven worden voor het, op zichzelf begrijpelijke, verlan gen naar orde en rust', schrijft prof. Klein verder. Hij verklaart met nadruk de goede trouw van de gemeenteraad niet in twijfel te trekken. 'De voorstanders van het besluit hebben zich zo al niet door de beste, dan toch door oorbare bedoelingen laten leiden'. Wat niet wegneemt, dat de maatregel 'erger dan heilloos en binnen de Nederland se samenleving principieel onaan vaardbaar' is. Prof. Klein is gewoon hoogleraar aan de Nederlandse Economische Hoge school in Rotterdam en buitengewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Van onze Haagse redactie UTRECHT In ons land verrijzen nagenoeg dagelijks woonwijken en industrie complexen die de burger overrompelen en waartegen hij, wanneer zijn belangen erdoor geschaad worden, vaak met weinig succes kan optreden: de bestuursorganen waarmee hij te maken krijgt nemen het niet al te nauw met de meest elementaire beginselen van liet bestuursfatsoen en bovendien wordt bij vaak met juridische con structies buiten spel gezet. Vooral dit laatste dreigt een algemeen gebruik te wor den. de gemeentelijke besluiten, de bestuursorganen treden aldus een wettelijke regelnmg met de voeten, aldus prof. Crince le Roy, en ondervinden van de rijksoverheid geen enkele te genwerking. Artikel 19 wordt veelvuldig toegepast, omdat de procedure gemakkelijk en snel is en je bovendien geen rompslomp hebt van de bur ger die zich met je zaakjes kan bemoeien, aldus de heer Crince le Roy. Kort samengevat is dit de kern van de inaugurele rede waarmee prof. mr. R. Crince le Roy gistermiddag het ambt van gewoon hoogleraar in de bestuurskunde en het admini stratief recht aan de rijksuni versiteit in Utrecht aanvaard de. De hoogleraar die destijds bekendheid verwierf met zijn boek 'de vierde macht' (het exerceren van het ambtelijk apparaat tegen een vrijwel machteloze burger), spitste zijn kritiek nu vooral toe op het onrecht in de ruimtelijke ordening. 'Ook hier is de bur ger de underdog geworden', aldus de hoogleraar. Illustratief voor de huidige si tuatie is een passage uit een circulaire van gedeputeerde staten van Zuid-Holland aan de gemeentebesturen. Daarin staat letterlijk: 'Ons bereiken klachten van bezwaarden dat zij, na tegen een bouwplan bezwaren te hebben inge bracht. niets meer vernemen en op een gegeven moment het gewraakte bouwwerk zien verrijzen De oorzaken van 'deze uiterst bedenkelijke mentaliteit van gemeentebe sturen' schuilen volgens prof. Crince le Roy in het onjuist gebruik en in sommige geval len zelfs onwettig gebruik van de wet op de ruimtelijke orde ning. Buiten spel Het belangrijkste aanknopings punt in deze wet om de bur ger buiten spel te zetten is het gebruik van het aanvanke lijk alleen voor uitzonderin gen bedoelde artikel 19, op grond waarvan gemeentebestu ren nog voordat er een be stemmingsplan is vastgesteld een bouwvergunning mogen afgeven. Hiervoor hebben zij vooraf de toestemming nodig van gedeputeerde staten. Het gebruik van dit artikel is de laatste jaren schering en in slag geworden. Volgens het jaarverslag van de Rijksplanologische dienst werden op grond van dit arti kel in 1971 rond de 14.000 bouwvergunningen afgegeven en dat terwijl in de praktijk gedeputeerde staten nauwe lijks toezicht houden. Het kwalijke van het gebruik van dit artikel is onder meer dat de burger zich hiertegen nage noeg niet kan verweren. liet gebruik van artikel 19 is voor al excessief geworden door de zogenaamde verklaring van geen bezwaar: gs gaan op voorhand akkoord met bepaal- Afwijken Toepassing van artikel 19 wordt voorts vergemakkelijkt met behulp van het voorberei- dingsbesluit. Op gvond van de wet op de ruimtelijke orde ning kunnen ongewenste acti viteiten worden geweerd op een gebied waarvoor een be stemmingsplan wordt gemaakt. Maar voorbereidingsbesluiten komen niet tot stand ter be scherming van toekomstige be stemmingsplannen, zoals de wet het wil, maar primair om via art. 19 van een bestaand plan af te kunnen wijken, zon der dat men overigens het voornemen heeft het bestaan de bestemmingsplan te herzien. Oud-minister Schut heeft de schadelijke werking van dit Prof. mr. R. Crince le Roy artikel nog versterkt door in een circulaire de gemeentebe sturen voor te stellen een nieuw voorbereidingsbesluit af te kondigen wanneer de gel digheidstermijn van een jaar van het oude afloopt, een ui termate kwalijke circulaire, al dus de heer Crince le Roy. Ook op een andere manier marchanderen de gemeentebe sturen met hel bouwvergun- ningenbeleid. Zo schrijft art. 48 van de woningwet onder meer voor dat de bouwvergun ning moet worden geweigerd indien het bouwwerk waarop de vergunningsaanvraag be trekking heeft in strijd is met het bestemmingsplan. Het is, aldq's prof. Crince le Roy een weinig verheffende zaak dat de Kroon het vernietigings recht veelvuldig heeft moeten hanteren omdat gemeenten in strijd met dit artikel hebben gehandeld. De hoogleraar vreest echter dat het hier om de top van een ijsberg gaat en er in wer kelijkheid veel en veel meer met de wet strijdige besluiten worden genomen. 'Het contro lesysteem op het gemeentelij ke handelen is naar ik vrees verre van waterdicht met het gevolg dat vele ontoelaatbare bouwvergunningen door de mazen van het controlenet glippen.' Wetsontkrachting Als voorbeeld van een derge lijke 'wetsontkrachting' noem de hij het optreden van het gemeentebestuur van Rijs* #jk (NB), dat zich niet al te veel aantrok van het eigen plan en ondershands een vergunning verleende aan een aannemer om een terrein met agrarische bestemming te gebruiken als opslagplaats van bailey-materi- aal. De heer Crince le Roy had ook ernstige kritiek op de ma nier waarop gemeentebesturen informatie verschaffen aan de burger. In Zevenhuizen bij voorbeeld bracht iemand be zwaren tegen een ontwerp-be- stemmingsplan, omdat dit plan haar zou beletten de bouw van een aantal kassen te real.sereu. Van de raad kreeg zij te horen dat haar bezwaren ongegrond waren omdat bij goedkeuring van het plan 'de kassenbouw toch doorgang zou kunnen vinden. Zij bleek ech ter onjuist te zijn ingelicht, omdat het plan zich wel dege lijk tegen kassenbouw bleek te verzetten. Ook de heer Crince le Roy deed zelf een slechte ervaring op toen hij de ge meente Utrecht om inlichtin gen vroeg over een bepaald bestemmingsplan. De stukken konden hem niet getoond wor den en inmiddels verstreek de beroepstermijn. Gedeputeerde staten berichten hem later dat b. en w. konden bewijzen dat de stukken er wel waren en het college beschouwde de zaak daarmee als afgedaan. Querulant 'Deze gang van zaken is type rend voor de mentaliteit', al dus prof. Crince le Roy. 'Ik word beschouwd als een que rulant en kom als burger als partij niet aan mijn trekken. Het is een typisch voorbeeld van het exerceren van de vier de macht' En over de diepere achtergronden van waarom al dit gemarchandeer; 'We leven nog altijd in het Thorbecki- aanse tijdperk. Het bestuur weigert met de burger reke ning te houden. De inspraak gedachte wint maar moeizaam veld. In zijn nota over de ruimtelijke ordening heeft mi nister Udink (volkshuisves ting) aan het inspraakpro bleem zelfs geen aandacht wil len besteden, omdat de in spraak als zodanig nog in een experimenteel stadium ver keert. Het vervelende is on dertussen dat in dit land ie dereen in zijn hart wel toe geeft dat de huidige rechtsple ging niet goed functioneert, maar niemand er tegen aan durft te gaan.' - AMSTERDAM Na het blad Student heeft ook het weekblad De Nieuwe Linie de omweg via de Belgische posterijen gekozen om te ontkomen aan het discri minerende tarief voor tijdschrif ten dat bij onze PTT geldt. Het Nederlandse tarief voor een blad van de omvang van De Nieuwe Linie is 8,5 cent per blad per keer. Voor een dag blad is dat 5,5 cent Wanneer de Nieuwe Linie vanuit België verzonden wordt, kost dat 3 cent per blad per keer, een besparing dus van 5,5 cent per keer. De Nieuwe Linie heeft uitgerekend, dat wanneer de vervoerskosten naar België wor den afgetrokken, een besparing van dertigduizend gulden per jaar wordt bereikt, een aanzien lijk bedrag voor een weekblad dat het beslist financieel niet naar den vleze gaat. Hoofdredacteur G. v.d. Boomen: 'Het zal de Nederlandse PTT wel aan het denken zetten. Er Is een overeenkomst op grond waarvan dit soort bestellingen vanuit België in Nederland moet worden uitgevoerd zonder prijs verhoging. Bovendien gaat zo iets met gesloten beurzen. De Belgen krijgen het geld dus en de Nederlandse PTT moet de bladen in de bus doen. Het kan ook alleen vanuit België of Luxemburg. Vanuit Duitsland zou wel een hoger tarief gel den. Wij hebben al vaak genoeg betoogd dat er sprake is van discriminatie lussen tijdschrif ten en weekbladen wij hebben nu een strikt legaal middel ge vonden om aan deze discrimina tie te ontkomen.' Weer blijft fraai Van onze weerkundige medewerker Het meest opvallende verschijnsel op de weerkaart van gisteren was het omvangrijke gebied van hoge druk in Europa zonder bewolking. Niet alleen ons land en België meldden in de coderapporten overwegend nullen, ook in een groot deel van Engeland en Duitsland was dat zo en evenzeer in noordr en midden-Frankrijk. En dat allemaal voortspruitend uit de goedertierenheid van het stabiele maximum van midden-Rusland tot T^iddetirEuropa van meer dan 1030 mb. De depressie, die gisteren nog voor de kust van noordwest-Afrika lag, werkte zich verder in noordelijke richting op. Het minimum van 995 mb bracht in Portugal en Spanje hier en daar regen (Valladolid meldde woens dagmiddag ook onweer), maar zij vormde geen beletsel voor aangename zomertemperaturen daar van plaatse lijk 25 tot 27 graden. Ook Biarritz deed het weer best met 25 graden, maar daar kivam in de loop van de dag wel bewolking van bovengenoem de depressie op. Met een zuidelijke hoogtestroming breidden de cirrus- wolkjes zich tot over Bretagne en Normandië uit (Rouen, Caen), de middelbare wolken (altocumulus, vloc- cus of castellanus) ivoren gisteravond nog niet veel verder gevorderd dan Cognac en Poitiers in zuidwest-Frank rijk en wat rustiger 'schaapjes' tot Rennes en Nantes. Ze bedreigden het mooie weer te onzent niet: eerder is het een actie, die de overdag-tempera- turen de komende dagen wat doet stijgen, in de eerste plaats door de aanvoer van warmere lucht in de hogere niveaus, waardoor de zonne straling meer effect krijgt. Uitersten van 17 a 18 graden moeten binnen kort haalbaar zijn. Misschien wel door naar het noorden opdringende voorposten van de Portugese depres sie in de hogere niveaus, kwam het in de nabijheid van sterke, anders ge richte, koudere stromingen meer noordelijk, gisteren tot CAT (Clear Air Turbulence), sterke woelingen in de lucht bij heldere hemel 'Matig tot zwaar boven Coningsby aan de Engel se oostkust', zoals een vliegtuig meld de. Weerrapporten van gisteravond 19 uur, maximumtemperaturen en neerslag ln mm. Amsterdam onbew 13, 0; De Bilt onbew 14 0; Deelen onbew 13 0; Eelde onbew 14 0; Eindhoven onbew 14 0; Den Helder onbew 13 0; Luchth Rtd onbew 14 0; Twente onbew 15 0; Vllssingen onbew 14 0; Zd Limburg onbew 13 0; Aberdeen licht bew 21 0; Athene weerlicht 25 Barcelona licht bew 21 0; Berlijn licht bow 12 0; Bordeaux licht bew 22 0; Brussel onbew 15 0; Fraricfort onbew 14 0; Gerieve onbew 12 0; Helsinki geh bew 11 0; Innsbruck onbew 14 0; Kopenhagen licht bew 13 0: Lissabon Zwaar bew 21 0.4; Locarno onbew 12 0; Londen onbew 17 0; Luxemburg onbew 13 0; Madrid geheel bew 21 0.2; Malaga iw bew 25 0; Mallorca half bew 24 0; Muenchen onbew 11 0; Nico geheel bow 18 0; Oslo geh bew 9 gr 1; Parijs onbew 16 0; Rome onbew 17 0; Stockholm zwaar bew 13 0: Wenen onbew 10 0; Zurich onbew 13 0; Istanboel regen 21 1; Las Palmas half bew 22 0; New York zwaar bew Geen opgave. Tel Avlv onbew 26 0; Tunis zwaar bew 25 0; Spilt half bew geen opgave Casa Blanca licht bew 29 0. HOOG WATER, 6 oktober: Vllssingen: 1.13- 13.29: Haringvliet aan do Zeezijde 2.94-15.08; Rotterdam: 4.03-18.02: Schevenlngen: 2.24- 14.42: IJmuiden: 2.57-15.15: Den Helder: 7.11-19.51: Harllngen: 9.11-22.04; Delfzijl:

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5