MARKTBERICHTEN Mieloo naar Gasstraat Grafische kunsttechnieken in Haserwouds raadhuis Gouden schoo! Haarlemmermeer geen behoefte vierde feest aan meer industrieën 'Troef' is begonnen Winkelaktie Katwijk bleek na zeven jaar geen succes Drie man bekennen grote reeks van antiekdiefstallen Zeeman zat liever op zee Bijna honderd dronken rijders in september AGENDA Puntsgewijs Leerlingen nemen oorkonde mee naar Engeland Burgemeester opent 20 okt. Duivenvoorde Swift opent nieuw clubgebouw Zwart Wit speelt in Vaan-Cup Puntsgewijs TROUW KW VRTET WOENSDAG 4 OKTOBER 1972 REGIO KATWIJK Mevrouw Van Dijk, wonende in de woonark De Thuishaven, bij de Sandtlaanbrug tussen Rijnsburg en Katwijk aan den Rijn, verzorgt op het ogenblik elf jonge eendjes die door de moeder zijn verlaten. De moeder waggelt regelmatig een park langs de waterkant in, maar voor de meeste kleintjes is de walkant te hoog, en zij blijven daardoor soms urenlang moederloos achter. De eendjes krijgen krachtvoer en brood en gedijen als kool. Mevrouw Van Dijk laat ze rondzwemmen in een badje waar de kinderen en ook de hond zich kostelijk met het eendenvolkje vermaken. LISSE Het Jubileum-comité voor de viering van het gouden jubileum van de Hervormde school te Lisse kan met voldoening terugzien op de vie ring van het feest in H.B.G.-hal. Na mens de commissie had de heer J. Gort de leiding. Een bedraf van 11.000 had men bijeengebracht voor verfraaiing van de school, welk be drag door een der oudste 'leerlingen' (Mej. A. van Parijs) en een groepje kinderen van de school van nu zin gend werd aangeboden en door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Koning, in grote dank aanv aard. Zaterdag werd de viering met een feestelijk samenzijn met muziek, zang en voordracht besloten. begonnen. Het secretariaat is geopend LEIDEN Het nieuwe kursusjaar zijn van maandag tot en met donder- van maandag tot en met vrijdag van 1 van het vormingscentrum Troef is tot 5 uur. De werk- en projectgroepen teit op vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur. dag van 19.30 tot 22.30 uur. De socië- Een lidmaatschapskaart is verplicht en kost 3,50 per jaar. HAARLEMMERMEER De com missie van advies en bijstand voor economische- en middenstands aangelegenheden vergaderde on dermeer over.de toekomstmoge lijkheden van de bedrijven en de ontwikkeling van de werkgele genheid. Er kwam een rapport ter sprake, maar afgesproken werd dat een nieuw raport zal worden opgemaakt, dat om streeks half december zal ver schijnen en waarover dan in een speciale vergadering kan worden gediscussieerd. Eén ding is duidelijk: in de Meerlan den, waaronder Haarlemmermeer, is geen behoefte meer aan uitbreiding van het aantal bedrijven. Tot voor enkele jaren terug 'adverteerde' de gemeente met industrieterreinen, maar die tijd is voorbij. Nu gaat men zeer selectief te werk en wordt ge streefd naar hoogwaardige industrie ën. Er is werkgelegenheid genoeg in de gemeente. Er is enige teruggang binnen de bouw en de metaalsector. Wat de bouw be-treft is het te verkla ren, omdat er minder utiliteitsbouw DEN HAAG In de woning van een 30-jarige voormalige kelner, die een ad tiekhandeltje had, trof de politie waardevolle spullen aan, van diefstal afkom stig uit de Achterhoek, Veluwe en elders, waar antiek door niet-gesloten god dijnen dieven aantrekt. Burger-inspecteur Laterveer van de Voorlichting bij een deel van de achtetj haalde buit van de 'handelaar', die met zijn zakken vol gestolen sieraden weri aangehouden. Voor meer gegevens over de gepakte antiekdieven zie elders. groot aantal plaatsen te hebben in gebroken, waarbij voor anderhalvj ton aan antiek en sieraden werd buil gemaakt. De Leidenaar had een pakhuis waarii sieraden en antiek meubelen opgesla gen waren. Het drietal had in de period van april tot en met augustus in Den Haag, Rhenen, Wageningen, De Steeg, Doesburg, Hummelo, Zeven aar, 's-Heerenberg, Putten, Garderen en Valkenburg (Limburg) ingebro ken. De drie verdachten maakten overdag kriskras door Nederland rij dend, oriëntatieritten om poolshoogte te nemen waar antiek in huis was Het grootste deel van de buit hebben de antiekdieven verkocht aan onbe kenden. Te achterhalen is dat niel meer, wel heeft de politie een klein ^gedeelte terug kunnen vinden, waaronder onder anderen met ivoor ingelegde antieke stoelen en een klok die ruim 8.000 waard is. In een huis aan de Haagse Adriaan Goedkooplaan konden de dieven mak kelijk binnenkomen omdat ze van twee 'bekenden', die daar al eens hadden ingebroken de sleutels van gekocht hadden. DEN HAAG De Haagse politie heeft, in samenwerking met de Nij meegse rijkspolitie de 30-jarige A. S., de 31-jarige R. F. V. uit Leiden en diens 38-jarige broer M. J. V. gearres teerd, die hebben bekend in een DELFT Het was wel aardig beke ken van een zeeman, die in Delft voor de militaire keuring moest verschij nen, maar verstek liet gaan. Hij maakte dat aan de Haagse politie rechter duidelijk, want in feite had hij het toch verkeerd bekeken. De zeeman voelde niets voor de dienst, zat liever op zee. Hij begon dus met het verstek te laten gaan. Vervolgens waren zijn plannen, om dan uitstel van de militaire dienst te vragen, om na eventueel verkregen uitstel, tot afstel te komen en zo tot de vrijstelling. Maar het spelletje werd nu door de dagvaarding doorbroken en die maak te een streep door de berekeningen. De officier van justitie had een beter advies, nl. eerst maar beginnen met ■vrijstelling te vragen, maar in elk ■geval wel naar de keuring komen, want anders loopt alles mis. Dat had de zeeman intussen ook wel begrepen, zo verklaarde hij en bij dat inzicht wilde de officier volstaan met 100 boete en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met proeftijd van een jaar, voor het geval de nieu we oproep komt. De rechter was het met dat standpunt eens en veroordeel de conform de eis. 'En regel het allemaal nu netjes', luidde zijn advies aan de zeeman. van Leiden KATWIJK De 'winkelactie Kat- wijk' heeft zich zelf opgeheven. 'Per soonlijk vind ik het jammer', zegt voorzitter N. Kleijne, schoenhandelaar in Katwijk aan den Rijn. 'Maar er zijn zoveel jammers in deze werled. De tijd heeft de zegel nu eenmaal achterhaald'. In 1965 begon de aktie met 57 deelne mende middenstanders. Hun streven was de consument aan de eigen plaats te binden. Dat lukte slechts ten dele. 'De mensen die werkelijk waarde aan de zegels hechten kopen toch bij cash and carry of een Makro' vindt manu- facturier Haasnoot uit de Varkevisser- straat-Tijmstraat. Hij heeft zich ruim een jaar geleden al teruggetrokken uit de Winkelaktie en er zakelijk Roelofarendsveen krijgt koopavond op de vrijdag ALKEMADE Niettegenstaande de agenda weinig belangwekkende pun ten vermeldde had de raad van Alke made maandag toch nog wel enkele uurtjes nodig. Wederom is het gelukt de raad tijdig de begrotingen aan te bieden. De inkomsten en uitgaven van de begroting 1973 belopen 9.027.281.73 met een tekort van 242.405.55 waarvoor de saldi-reserve moet worden aangesproken. Akkoord ging de raad met het voorstel tot verdaging van de vasstelling van het bestemmingsplan 'Rijpwetering' en onteigening van gronden te Rijpwete ring voor de uitvoering van het plan. De leden van de woonruimte-advie scommissie. de heren C. N. v.d. Geest, M. F. A. Hoogenboom, N. J. Verhaar. J. Verhoeven on S. J. v.d. Willik, en plv. lid Th. G. v.d. Meer. werden herkozen. Akkour ging de raad even eens met het instellen van een koopa vond voor Roelofarendsveen en wel op vrijdagavond tot 21.00 uur. LEIDEN Op vrijdag 13 oktober, woensdag 18 oktober zal in het L.A.K.-theater. Levendaal 150, een voorstelling gegeven worden van de eenakter 'Guernica* van Fernando Ar- rabal. Van 6 oktober tot en met 4 november zal in het Academiegebouw. Rapen burg 73. Leiden een tentoonstelling te bezichtigen zijn over de Spaanse bur geroorlog en zijn gevolgen tot op heden. Op dinsdag 17 oktober zal in de filmzaal van het Academiegebouw, Ra penburg 73, een filmavond georgani seerd worden over de Spaanse burge roorlog. Vertoond worden 'Spaanse Aarde' van Joris Ivens. 'Guernica' en de Russische documentaire 'Granada, Granada. o mijn Granada*. Aanvang 19.30 uur. geen centje pijn aan gehad. Dit jaar trokken zich een aantal grote midden standers terug, zodat er slechts- wat kleinere overbleven. Er waren nog 35 deelnemers over na zeven jaar en dat vond het bestuur te weinig. Zelfs, de economen van de grootwinkelbedrijven zagen geen heil meer in het verstrekken van gratis zegels. Dat was voor de plaatselijke middenstand het bewijs dat ook zij er maar beter mee konden stoppen. Heel anders ligt het met de koopze gel. Het bestuur van de winkelaktie Katwijk beraadt zich nu op de vraag of er iets in de plaats van de gratis zegels moet komen. 'Maar voorlopig zeker niet', verzekert de heer Kleijne. Ieder die nog WAK-zegels heeft kan ze tot 1 januari 1973 inleveren bij de nog aangesloten winkeliers. VOORBURG Burgemeester jhr. mr. A. Feith heeft aan drs. J. C. Roos. rector van de Openbare Dalton Scholengemeenschap Voorburg-Lei d- schendam een oorkonde overhandigd bestemd voor de burgemeester en de raad van Canterbury. De heer Roos zal de oorkonde volgende week maan dag ter gelegenheid van het tiende studiebezoek van zijn leerlingen aan Canterbury aan de burgemeester van die stad overhandigen. De oorkonde is gecalligrafeerd door de Voorburgse graficus A. Weber. In de oorkonde betuigt het gemeentebestuur van Voorburg zijn dank voor de gastvrij heid, de afgelopen jaren aan de leer lingen geboden. Het Engelandproject voor de leerlin gen van het voorlaatste jaar gymna sium, atheneum en havo naar de ste den Canterbury. Tunbridge Wells. Maidstone en Colchester heeft 3 ken merken die het duidelijk anders ma ken dan een toeristische groepsreis naar het buitenland. Ten eerste: de leerlingen worden allen gedurende negen dagen ondergebracht bij Britse gezinnen, liefst alleen, soms met meerderen. Het aanpassingsproces dat een leerling hiervoor moet opbrengen achtte en acht de school nog steeds het belangrijkste opvoedkundige winstpunt van het project. Ten twee de: het leerelement zit natuurlijk in het geforceerde gebruik van het En gels als enig mogelijke communicatie middel. Ten derde: de leerling dient al zijn tijd te besteden aan het met een groepje bestuderen van een of meer onderworpen betreffende Enge land en de Engelsen, waarover hij of zij later op school schriftelijke versla gen moet maken. De voorbereidingen voor zo'n project zijn immens en langdurig. Dit jaar gaan rond de twintig docenten met mwat 250 leerlingen scheep naar En geland. wordt gepleegd en andere bouwvor men. zoals de prefab-bouw, worden toegepast. De commissieleden gingen akkoord met het voorstel o.a. in 'Linquenda' te Nieuw-Vennep, 1500 m2 grond be schikbaar te stellen voor het vestigen van winkels. Van deze oppervlakte is 700 m2 beschikbaar voor een super markt. Het betreft hier zuiver en alleen een wijkcentrum. Wat betreft de supermarkt staat het al vast dat het hier de heer S. J. Rood (De Spar) wordt. LEIDSCHENDAM Op vrijdagmid dag 20 oktober zal burgemeester E. J. M. Kolfschoten het complex en dien stencentrum Duivenvoorde officieel openen. Daarmee wordt het startsein gegeven voor een week van feestelijkheden en activiteiten, speciaal maar niet al leen! gericht op de ouderen van Leidschendam. Op zaterdag en zondag 21 en 22 oktober zijn er 'open dagen'. Er wor den dan in de conversatiezaal van het dienstencentrum doorlopend dia's ge draaid, verenigingen en instellingen richten eigen stands in, muziek krijgt ruime aandacht, er wordt geëxposeerd en et zal een verkoping worden ge houden van handwerkprodukten ge maakt op de sociëteit Duivenvoorde. Er worden dansavonden gehouden, een muzikale quiz, een wijnproefa vond en een gevarieerde avond waar o.a. de bekende goochelaar Hein de Vries zal optreden. Verder staan nog op het programma een klaverjasdrive, een bridgedrive, feestelijke 'open' eet tafels, culturele expressie en een mo deshow. Zaterdag 21 oktober zal een speciale 'Duivenvoorde-Express' (een bus) in Leidschendam rijden om be jaarden uit Leidschendam van en naar het dienstencentrum te brengen. HAZERSWOUDE Onder de titel 'Prent Praat' heeft het Bureau van de Rijksinspecteur voor Roerende Monu menten een voorlichtende tentoonstel ling in het Hazerswoudse gemeente huis ingericht over grafische kunst technieken. Reeds vele eeuwen wordt de grafische kunst beoefend en wordt ook steeds meer door liefhebbers gekocht. Het heeft het voordeel dat de prijzen over het algemeen betaalbaar zijn in tegen stelling b.v. tot unica als schilderijen. Maar de gemiddelde burger, ook hij die grafische kunst verzamelt, weet over het algemeen weing of niet van het onstaan der prenten. Ook oude technieken, die niet meer of nog slechts weinig worden toege past. worden behandeld, daarnaast de allernieuwste als de reliëfdruk en de zeefdruk. Wat de getoonde prenten zelf betreft: er hangt een hela scala van voortref felijke produkten vanaf de 15e eeuw tot in onze dagen. Grote namen vin den we onder de makers, van Lucas van Leyden tot en met de jongste generatie. Niet alleen Nederlanders en Vlamingen, maar ook Italianen, Engelsen en zo meer. Ook voor hen, die niet gespeend zijn van technische kennis der grafische LEIDEN Zaterdag 7 oktober opent LR en TV Swift-Combinatie haar nieuwe clubgebouw in de Waardpol- der (einde Trompstraat). Ter gelegen heid daarvan wordt van 4 tot 6 uur in het clubhuis een receptie gehouden. De feestelijkheden rond de opening zullen worden verhoogd door een op treden van het muziekgezelschap 'Werkmans Wilskracht'. Het afscheid van J. P. Passchier NOORDWIJK Dit is brigadier J. P. Passchier van de Noordwijkse politie, die, zoals wij gisteren meldden, bij zijn afscheid wegens pensionering de zilveren medaille van Oranje-Nassau ontving. In zijn toespraak liet burgemeester Bonnike de loopbaan van de heer Passchier de revue passeren. 'U was een markante figuur. Dag en nacht stond u klaar', aldus de burgemeester. De korpschef van het Noordwijkse politiekorps, hoofdinspecteur J. F. Basten, noemde brigadier Passchier een bijzonder integer mens. 'Van de wachtcommandanten was u de beste mobilofonist'. Namens het korps bood de heer Basten doe-het-zelf-apparatuur aan. Adjudant W. Rendering sprak woorden ten afscheid namens het ka der. Hij dankte voor de prettige sa menwerking. De afdeling Katwijk- Noordwijk van de Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland was vertegenwoordigd door de heren C Leeflang en C. Baljeu. kunsten, valt er veel te bewonderen al was het alleen maar, omdat er zovele zeldzame exemplaren op deze tentoonstelling zijn te zien. Tot en met 16 oktober kan dat in de hal van het Hazerswoudse gemeente huis, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12, van 2 tot 5 en 's avonds van 8 tot 10 uur. WILLEM PRINS Psychiatrisch onder zoek gelast na dubbele moord DEN HAAG De recht jank heeft bepaald dat de 7-jarige ex-fietsenma ker die op 1 juni zijn 47-jarige vrouw en zijn 15-jarige zoon met een Engel se sleutel doodsloeg, zal worden on derzocht in de psychiatrische observa tiekliniek in Utrecht, om meer inzicht te krijgen in het psychiatrisch rap port over de man. De uitspraak was conform de eis van de officier van justitie, die bij de behandeling van de zaak op een nader onderzoek had aangedrongen. Subsidiair had de offi cier wegens dubbele doodslag een ge vangenisstraf van zeven maanden met aftrek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering gevor derd. De ex-fietsenmaker verkeerde a llange tijd in moeilijkheden omdat hij ver moedde dat hij kanker had. ROTTERDAM Zwart Wit '2S mocht dinsdagavond zeker niet onte vreden zijn met de 11 uitslag tegen de in de zondag 2e klasse uitkomende buurtgenoot Spartaan '20. In een ze ker niet onaantrekkelijke ontmoeting (in het kader van de Vaan-cup) wa ren de Spartanen beslist niet de min deren. Zwart Wit, dat het moest doen zonder Hans Helleman (voor hem kwam Jan den Boer in het veld), plaatste opvallend slordig en moest tot een kwartier voor tijd wachten alvorens met tot scoren kwam. Doel man Pournier kon toen niets anders doen dan de doorgebroken Aad van der Meren vast te pakken, waarna Jan de Winter de bal in het net werkte. Vijf minuten later bracht Charles van der Steene evenwel de stand op gelij ke hoofte. Daarbij bleef het in dit door arbiter Bol goed geleide duel. Aan Zwart Wit-zijde werd Van der Sande al spoedig met een hoofdwond vervangen door Voogt, die in de loop van de tweede helft op zijn beurt weer plaats maakte voor Marseille. TER AAR Het gemeentebestuur van Lelden heeft de behandeling van het voorstel om te komen tot de vorming van een streekenergiebedrijf opgeschort. In de vergadering van 9 oktober zal het opnieuw aan de orde komen. Verder hebben gedeputeerde staten laten weten dat de gemeentebesturen tot 1 december gelegenheid hebben eventuele aanvullingen of wijzigingen aan te brengen in het concept-ont werp streekplan Plassengebied. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. van Ter Aar besloten de raadsvergade ring die dinsdag 3 oktober zou wor den gehouden, uit te stellen. Slerks 21 Jun 1913 echtgen van W H J Derks; C Scheurwater 6 Juni 1904 man. NOORDWIJK In de vergadering van augustus besloot de gemeenteraad van Noordwijk op een terrein aan de Herenweg-Voorstraat een speelplaats aan te leggen. Ook nam de raad toen kennis van een brief van een twaalf tal bewoners van flatwoningen aan de Herenweg, w,aarin verzocht werd tus sen de flats een zandbak en eenvoudi ge speel attributen aan te brengen voor de kleuters. Over deze beide zaken gaan B. en W. met de ouders praten. Dit gebeurt op een bijeenkomst, die maandagavond 2 oktober in het dorpshuis 'De Kuip' wordt gehouden 7.30 uur nam. SASSENHEIM Van 5 t m 13 oktober zal in het Jeugdhuis aan de Julianalaan een röntgenologisch bor stonderzoek worden gehouden. Indien men voor het avond-onderzoek een oproep heeft ontvangen, maar liever 's morgens of 's middags komt, is dit mogelijk en ook wenselijk daar het avond-onderzoek druk bezocht wordt. Voor de a.s. moeders is het belangrijk in de eerste drie maanden van de zwangerschap niet aan het onderzoek deel te nemen. De inwoners van 16 t.m. 24 jaar hebben geen oproep ont vangen, maar kunnen wel aan het onderzoek meedoen. NIEUWKOOP Na een half jaar zelfwerkzaamheid en mede door een subsidie van de gemeente hebben le den van de jeugdgroep 'At Home' hun 'eigen huis' opengesteld. Het voormalige kantoor en woonhuis van de heer Vijfhuizen De Hoogt moest worden uitgebroken en tot een bruikbare ruimte worden gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Het derde tiental van de Katwijkse dam club speelde in Leiderdorp een com petitiewedstrijd tegen L.D.C. I. De strijd eindigde in 10-10. Tegen RDC 3 uit Rijnsburg werd ook gespeeld. In deze strijd waren de Rijnsburgers sterker. Het eerste tiental KDC speel de in Leiden tegen Den Burcht I. uitslag 10-10. NOORDWIJK De werkzaamheden aan de bouw en inrichting van de openbare bibliotheek aan de Wete ringkade zijn zover gevorderd, dat op zaterdag 7 oktober de opening kan plaatsvinden. Van 2 tot 4 uur kan ieder de bibliotheek bezichtigen. ALPHEN Het zuidelijke gedeelte van Alphens Julianastraat is woens dag een stap nader tot de 'verstedelij king' van haar aanzien gekomen. Toen opende Werneke Wonen zijn nieuwste uitbreiding, een showroom in twee verdiepingen, voor het tonen van de laatste mode op het gebied van slaap kamerinrichting. De officiële opening, die veel belangstelling trok, werd ver richt door mevrouw Gallas-Dortland, de echtgenote van de burgemeester. ROTTERDAM In de maand sep tember heeft de politie tegen 99 dron ken rijders proces-verbaal opgemaakt, tegen 75 in de maand augustus. Tus sen 18 en 30 september kregen 55 'alcohol-rijd.ers' een proces verbaal, tussen 4 en 17 september ving de politie er 29. VOORSCHOTEN De opbrengst van de in de week van 18 tot en met 23 september in Voorschoten gehouden collecte ten bate van de Nationale Reclasseringsactie bedroeg 2.343,61. FILMS TOT 5 OKTOBER Camera: "What's up doc' a.l. Dag. 19 en 21.15 uur. do. vr. ma en di 14.30 Matinee: 'Hé, i daar is Yogi de Beer' a.l. za en wo 14.30, zo 14 en 16.15. Nachtv.: 'Little Mur ders' 18 Jr vr/za 23.30 uur (E). Lu.xor: 'De Peetvader' 14 Jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. Lido: 'Ontembare vrouwen in het wilde westen' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00. 21.15 uur. Zo 14.30. 16.45, 19.00 én 21.15 uur <F). Studio: 'Ciao Manhattan' 18 jr. Dag. 14.30. 19 00 en 21.15 uur. Zo 14 30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur (E), Trianon: 'De inbreker" 14 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorstelling 16.15 uur (Ni. Rcx: 'Man. vrouw In bed' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorstelling LISSE Vrijdag is alle ellende van de brand van vorig jaar weer vergeten. Bouwmaterialenhandel Mieloo neemt dan een nieuw fa brieksgebouw met kantoren en showruimten aan de Gasstraat in ge bruik. Ook de naam is gewijzigd: 'Centrum voor de Bouw', Mieloo Bouwstoffen B.V.-Tegelunie B. Het bedrijf heeft sinds de stichting in 1960 onder de naam Mieloo Bouwmaterialenhandel een enorme vlucht genomen. Begonnen in een houten keetje op het terrein van 'De Ringvaart' te Hillegom, werd het later overgeplaatst naar Lisse. In 1961 werd de firma omgezet in een N.V. In mei 1971 werd de hele administratie door brand verwoest. In november ging reeds de eerste paal de grond in. Op de begane grond is de verkoopafdeling van Hieloo-Tegenhuis B.V. Achter de showroom en kantoorruimten liggen de voorraden keramiek (tegels) en kostbare bouwmaterialen opgeslagen. De offi ciële opening wordt verricht door de heer M. J. A. M. Janssen, pre sident-commissaris der vennootschappen. Hij zal een kunstwerk in keramiek, ontworpen door Henk Tieman, onthullen. Ter gelegenheid van de opening wordt voor de kinderen een wedstrijd gehouden in het bewerken van tegels. Het bedrijf levert per jaar 20 miljoen ste nen voor de woning- en utiliteitsbouw. Aan de dinsdagmarkt werd te IJmui- den aangevoerd: 385 kisten en 694 premiekisten scjelvis, 22 kisten en 19 premiekisten wijting, 607 kisten ka beljauw, 642 kisten koolvis, 3.064 kis ten en 791 premiekisten haring, 1.630 en 848 premiekisten makreel, 69 kis ten pilchards, 90 kisten schol, 17 kis ten schar, 117 kisten haai, 136 kisten varia, 315 stuks stijve kabeljauw en slechts 330 kg tong. Pr 1 kg in guldens: tarbot 7.60-7.50, grote tong 9.01, grootmiddel tong 9.06- 8.61, kleinmiddel tong 8.78:8.40, tong I 9.68-9.30, tong II 9.45-9.19. zalm 9.80. garnalen 3.08-2.60, heilbot 8.20, per hoop in guldens: rogegen 26-21, ijleten 130, per 125 kg in guldens: grote leng 172, per stuk in guldens: haaien 296- 206, per 50 kg in guldens: schelvis I 65-48, schelvis II 60-47, schelvis III 58- 34, scjelvis IV 52-38, wijting I 92-50, wijting II 81-60, schar 90-70, pilchards 24-21, horstmakreel 8.20-5.50, bot 20, geep 63, schartong 40, schol I en II 82-77, schol III 85-70, schol IV 69-53, kabeljauw I 106-96, kabeljauw II 152- 73, kabeljauw III 125-70, kabeljauw IV 110-75, kabeljauw V 9041, koolvis II 53-37, koolvis III 63-50, koolvis IV 37- 23, tarbot 230-145, griet 127, tongschar 110-96, haak I 125, kl. leng 60, poont jes 14-5.50, makreel I 59-20.50, haring 34.60-22, haai 56-17, harders 180-165. SCHEVENINGEN 3 oktober Visserijbertch- ten. Besommingen trawlers: SCH 22 47.400. Besommingen kustvissers: SCH 25 1190; OD 4 4310; TH 21 2990; ARM 14 270: ARM 25 230: ARM 40 431; KG 1 1390. Noteringen per kg: tong g 9.80-9.62; tong gm S.90-9.05; tong km 8.96-8.98; tong I 8.70-8,94; tong II 8.46-8,76: tarbot I 9-9.50: tarbot II 5.90-6; tarbot II 4.94-5; tarbot IV 3,95-4.20. Per 40 kg: schol gm 67-70: schol m 50-70; schol kl 46-54; wijting geslr. 63-70: schar 45- 50; kabeljauw m 98-106: kabeljauw I 88-98: kabeljauw II 7S-80; kabeljauw 111 75-70: verse makreel 17.60-43. Aanvoer garnalen 328 kg. handelgarnalen 2.79. Notering gezouten haring. Maatjesharing per kantje: volle haring 115-120; steurharlng 115- 125, Ijle haring 59-65: gezouten makreel 66- 68.80. Aanvoer: 50 kisten kabeljauw, 46 schol, 80 wijting. 30 schar. 1570 makreel, 240 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor morgen- circa 15 kustvissers. Er werden de volgende besommingen gemaakt: KW3 20.200, KW21 23.800, KW123 40.100, KW 152 16.500, KW153 36.00. VL34 40.700, VL13 3.8. UK56 70. VD9 1.500, VD15 2.050, YE25 2.30, IJM25 2.370, Spanvissers: KW 167 en WR33 35.700, IJM209 en IJM211 18.000, IJM205 en IJM221 18.400. KW33 en KW180 9.050, UK135 en UK145 4.030, UK142 en UK 236 6.020, UK196 en 236 4.200. ROELOFARENDSVEEN, 2 oktober Bloe menveiling. Anjers Sim Rose, rood Char meur, Yellow Dusty 52-68, Sim Keefer, Pr. Ann, Carnaval. Annemarle, Lena, Esperence 46-61, Sim wit, G. J. Sim, Arthur 41-57, Rozen Gamette, Caol 9-12, Zurlna, Roswitha, Faberge 10-16, Sonora, Annabell, Douchka, 16-19, Spanish Sun 23-27, Belinda, Prominent, Sonia 29-42, Esther Ofarim, Rublnette 30-38, Carla, Super Star. 36-47, Nordia. Carina 27- 30. Motrea. Evergold 20-24. Peer Gynt 70-73. Baccara 61-82, Nerine 35-47. Lelies 27-60. Alstroemeria 29-31, Gerbera's 36-48. Geplozen chrysanten 20-61 p. st. Troschrysanten 55- 120. idem jaarrond 160-215. Trosanjers 200- 215, Dahlia's 40-135. Montbretla 55-100. Ei- kenbald 40-65, Irissen 95-450, Ornlthogalum kenbald 40-65, Irissen 295-450, Ornithogalum 70-145. I.iatrls 100-280, Freesia's 70-155. As ters 85-90, Gladiolen 110-135 per bos. Tulpen Apeldoorn 340.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4