Redactie LD-tijdschrift stopt werkzaamheden Opzoek naarh°ge rente? Boer kan industrie aan grondstof helpen Hoofdbestuur van de VVDM krijgt gevangenisstraf RCN: steenzoutlaag beste opbergplaats radioactief afval U krijgt tot 61% bij de postspaarbank Denen KVP niet opzij Mannen verdrinken in gestolen auto CHJO-toekomst is onzeker altijd safe Het weer Werkgroep suggereert om uitputting van natuur te voorkomen: [ROUW/KWARTET WOENSDAG 4 OKTOBER 1972 BINNENLAND T:S K:l Van een onzer verslaggevers HEERLEN De redactie en redactieraad van liet veertiendaagse tijdschrift voor architectuur en beeldende kunsten TA/BK heeft de directie van de Uitgeversmaatschappij Limburgs Dagblad N\ waarvan het tijdschrift eigendom is, schriftelijk laten weten hun werkzaamheden ten behoeve van het blad per 31 december van dit jaar te zullen beëindigen. Aan de komende nummers van de lopende jaargang zullen zij nog wel meewerken 'op grond van', zoals zij schrijven, verantwoordelijkheid je gens de huidige TA/BK-abonnees'. De redactie en de., redactieraad van TA/BK menen dat de traditioneel gegroeide vrijheid van handelen niet langer gegarandeerd is, gezien het door de directie gevoerde beleid met betrekking tot het Limburgs Dagblad. De enige redacteur in vaste dienst, Ruud Brouwers, sinds twee jaar bij het tijdschrift werkzaam, heeft de di rectie van het Limburgs Dagblad la ten weten niet te zien hoe hij in januari nog in staat moet worden geacht zijn werkzaamheden voort te zetten. Hij staat op de loonlijst van het Limburgs Dagblad. Tussen de redactie en de redactieraad enerzijds en de uitgever/eigenaar an derzijds bestaat geen contractuele ver bintenis. De uitgever stelt jaarlijks een budget voor redactionele werk- is voortgekomen uit het Katholiek Bouwblad. Een jaar of twee geleden zaamheden beschikbaar. Tot heden heeft de redactie volledige vrijheid van handelen gehad. Desgevraagd zegt Ruud Brouwers vol ledig achter het besluit van redactie en redactieraad te staan. 'Als je ziet', zegt hij, 'hoe de directie van het Limburgs Dagblad ten aanzien van de krant handelt, moet je ervan uitgaan dat je niet meer kunt doen en laten wat je als redactie wenselijk acht. Tot nog toe hebben we redactioneel in het Walhalla gewerkt'. Alibi Evenals de andere redacteuren en de redactieraad heeft Brouwers er be zwaar tegen voor De Telegraaf te werken. 'We voelen er niets voor De Telegraaf een alibi te verlenen. Als niet in het redactionele beleid zou worden ingegrepen, zou De Telegraaf erop kunnen wijzen dat zoiets toch ook wel kan'. TA/BK, dat zijn 3öe jaargang beleeft, is het blad een ancrero koers gaan varen en heeft het zich ontwikkeld tot een, naar de woorden van Ruud Brouwers 'vrij kritisch en links tijd schrift'. Als gevolg daarvan is het abonneebestand verdubbeld; TA/BK telt nu ongeveer 2500 abonnees. On der hen zijn veel studenten. Het blad richt zich tot architecten, stedebouw- kumdigen, 'bestuurders en andere geïn- teresseerdën. De laatste jaren houdt het blad zich vooral bezig met de problemen die de inrichting van de omgeving voor de gebruikers met zich meebrengen. De redactie en de redactieraad bezin nen zich op mogelijkheden de uitgave van het blad voort te zetten. Een probleem is, dat zij niet beschikken over de namen en adressen van de abonnees, die eigendom van het Lim burgs Dagblad zijn. Abonnees wordt daarom verzocht hun naam en adres op te geven aan de redactiesecretares se. Leon ie Smit, Oud-Bussumerweg 4, Huizen (N.H.). Voor zover bekend, geeft de N.V. Limburgs Dagblad geen andere tijdschriften uit; zij heeft wel een aantal drukorders Steun Het protest van de Nederlandse vere niging van journalisten en van de redactiecommissie van het Limburgs Dagblad tegen de gang van zaken rondom de verkoop van het Limburgs Dagblad en de benoeming van een nieuwe hoofdredacteur van deze krant, wordt gesteund door meer dan honderd Utrechters. Op initiatief van de afdeling Utrecht van de NVJ heb ben zij hun adhesie met het protest betuigd. Onder degenen die hun adhesie heb ben betuigd, bevinden zich volgens de initiatiefnemers de Utrechtse wethou ders Vergeer en Bransen (beiden KVPPot (PvdA) en Zeevalking (D'66), benevens een groot aantal ge meenteraadsleden, vakbondsfunctiona rissen, wetenschappelijke medewer kers aan de Utrechtse universiteit en voorlichtingsfunctionarissen. Vervolg van pagina 1 seren. Op dit punt heeft KVP-lijst- trekker Andriessen gisteravond een duidelijke reactie gegeven. Hij zei dat de KVP wel bereid is de begroting van het kabinet-Biesheuvel te wijzi gen, maar alleen binnen de afspraken die in het regeerakkoord zijn ge maakt. De verklaring van de besturen van de progressieve partijen was overigens met grote moeite tot stand gekomen. De PPR-vertegenwoordigers spraken zich tegen het uitgeven van een ver- klariirug uit. Zij wilden geen enkele verdere stap nemen totdat het PPR- congres zich op 7 oktober over het al of niet samenwerken met de KVP heeft uitgesproken. Het dagelijks be stuur van dc KVP heeft zich gister avond iin Utrecht al over deze ontwik kelingen beraden. ADVERTENTIE AMSTERDAM Twee Algerijnen, de 28-jarige Mokhtar A. en de 27-jarige Sliman N., zijn gistermorgen, om vijf uur in Amsterdam met een auto te water geraakt en verdronken. De derde inzittende wist zich te redden. Het drietal, dat twee dagen in Amsterdam verbleef, had de zeven jaa oude auto kort tevoren gestolen in de buurt van het Centraal Station. Achter het Rijksmuseum botste de auto bijna tegen een surveillerende politie-auto en vloog daarna met hoge snelheid op de Ilobbemakade uit de bocht in het water van dc Boerenwetering. Nadat de auto door de brand weer uit het water was gehaald, werd het lichaam van N. onder de achterbank gevonden. FOTO: Politiemannen en brandweerlieden kijken in de kofferbak van dc auto. Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG Een grote holte in een van de steenzoutlagen, honder den meters onder de oppervlakte van Nederland, zou vanaf 1980 al het licht radioactieve afval van Nederlandse kerncentrales moeten gaan herbergen. Tot deze aanbeveling komt een werk groep van het Reactorcentrum Neder land (RCN), die een voorspelling heeft gemaakt van de hoeveelheden radioactief afval in de komende dertig jaar, en heeft aangegeven wat we daarmee zouden moeten doen. Het laag-actieve afval van Nederland, oor spronkelijk alleen van laboratoria en ziekenhuizen, maar in toenemende mate van kerncentrales afkomstig, wordt op het ogenblik centraal dooi- RCN gereedgemaakt voor dumping in de Atlantische Oceaan volgens een Europees samenwerkingsprogramma. Ophaalvaatjes van 90 liter worden met inhoud en al samengeperst, waar- .na er telkens vijf in een dumpvat van 200 liter gaan, dat verder met beton wordt volgegoten. De werkgroep acht deze methode aan vaardbaar, en wil ër bij voorkeur tot 1980 mee doorgaan. Zoals bekend is een groot aantal milieugroepen over het storten in zee minder enthousiast, omdat men de garanties dat de ver pakking intact blijft, onvoldoende vindt. Blokken Mocht het storten in zee 'onverhoopt' moeten worden gestaakt, dan wil de werkgroep het laag-actieve afval in holle blokken gewapend beton vatten van 1.60 meter in het vierkant, met een wanddikte van 20 cm. Die zouden op het RCN-terrein in de Pettense duinen kunnen worden opgesteld, om daar onder stuifzand te verdwijnen. Dat zou een compromis-oplossing zijn voor de periode tot de zout-holte beschikbaar komt. Als die in 1980 klaar moet zijn, meent de commissie, dan moeten we nu al gaan kijken waar hij moet komen en hoe we hem aanleggen. Men denkt aan een holte van 100 meter hoog en 20 meter breed, die gevuld zou wor den via een 400 meter diepe pijp van 30 tot 45 cm breed. Als voordeel van deze methode van opslag ziet de werk groep, dat er geen toezicht meer no dig is wanneer de holte is volgestort en de vulpijp afgesloten. Voor het beschreven hol zou dat tegen het jaar 2000 het geval zijn. Midden- en hoog-actief afval wil de werkgroep bij de centrales zelf laten opslaan. Wat er mee moet gebeuren als de kerncentrale zijn economische levensduur van 40 jaar achter de rug heeft, zal dan deel uitmaken van het algemene probleem van de ontmante ling van de radioactieve installatie, waarover de werkgroep nog maar zeer vage ideeën heeft. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Na het doorsnijden van de banden met de CHU weet de CHJO nog niet hoe verder voort te bestaan. De bestuursraad van de jon gerenorganisatie heeft de verschillen de mogelijkheden besproken: ophef fing, banden met andere partijen of het vormen van een zelfstandige orga nisatie. Besloten is pas vrijdag 13 oktober een definitieve beslissing te nemen. Tot deze datum blijft de oude toestand voorlopig gehandhaafd. Op het ogen blik is de politieke situatie namelijk zeer mistig. Maar vrijdag over een week zijn de algemene politieke be schouwingen gehouden en zal het re sultaat van de congressen van PvdA, D66 en PPR bekend zijn. Dan zal het maken van een keus gemakkelijker zijn. De landelijke bestuursraad heeft het optreden van CHJO-afgevaardigde in de unieraad goedgekeurd. De raad is het met het dagelijks bestuur eens, dat hij de kandidaatstelling de CHU rechtse favorieten verkoos boven meer dynamische en eigentijdse kan didaten en dat gezien de conservatie ve voorkeur vam de achterban de CHU geen reële factor meer kan zijn bij de vorming van een niieuwe open volks partij. Vervolg van pagina 1 zicht op nauw contact met geheel Scandinavië. Hij verwacht dat ook Noorwegen en Zweden zich in de komende jaren bij de EEG zuilen voegen. De opvatting van minister Lardiiuois, als zou Noorwegen iin toe komstige onderhandelingen een speci ale behandeling kunnen krijgen, werd niet gedeeld door zijn Franse collega Jacques Chirac, die eveneens blij was met de uitslag van het Deense refe rendum. Dr. Sicco Mansholt heeft als voorzit ter van de Europese commissie van de EEG de Deense beslissing zeer verheugend genoemd. Ook hij meent, dat zij een positieve invloed kan heb ben op toekomstige stappen van de andere Scandinavische landen. Mans- holt maakte van de gelegenheid ge bruik om de Britse socialisten die in Blackpool vergaderen, te laten weten dat er niet meer met een Britse regering over leiding van Labour on derhandeld zou kunnen worden over de voorwaarden van de toetreding. 'Negen landen hebben het verdrag met Engeland geratificeerd. Om te kunnen onderhandelen is de toestem ming van alle betrokken landen no dig. En dat gebeurt nooit' aldus Mans- holt. Kras: Nadat de Deense premier Jens Otto Krag in het parlement (Folketing) een toespraak over de uitslag van het referendum had gehouden, maakte hij zijn aftreden bekend. Alle kabinetsle den waren volkomen verrast, want Krag had alleen zijn vrouw en enkele heel goede vrienden van zijn voorne men op Ce hoogte gebracht. Krag zei dat hij al lang de wens had gekoes terd zich te kunnen terugtrekken, als zich een goede gelegenheid zou voor doen. De 58-jarige premier is gisteren nog opgevolgd door 50-jarige vakbondslei der Anker Jorgensen. Deze kreeg van de .sociaal-democratische parlementsle den slechts vijf minuten bedenktijd. Aanigeaiicn hij zach liet verzekeren van aLlor steun accepteerde hij de benoe ming, 'omdat er toch iemand dat werk moet doen.' Jorgensen spreekt goed Engels, al ver liet hij al op 14-jarige leeftijd de school. Hij werkte zich op door studie in de avonduren en volgde door de vakbond gegeven cursussen. In 1955 studeerde hij enige tijd economie aan de Harvard universiteit in Amerika. Jorgensen heeft krachtig gepleit voor toetreding van Denemarken tot de EEG. ondanks het feit, dat de vakbon den tegen waren. Groenland De enige formaliteit die Denemarken nu nog rest alvorens het op 1 januari kan toetreden is; koninklijke goedkeu ring, die op 11 oktober wordt ver wacht. Groenland zal wellicht een spe ciale regeling krijgen. Dit stukje De nemarken heeft de EEG met een overweldigende meerderheid afgewe zen. De Groenlanders leven voorname lijk van de visserij en zijn bang, dat de EEG geen uitbreiding van visserij zones zal toestaan. De uitslag van het referendum en de verlaging van het disconto hebben dinsdag op de beurs te Kopenhagen tot een ware 'boom' geleid. Nooit sinds de tweede wereldoorlog waren de koersstijgingen zo spectaculair of de handel levendiger, aldus makelaars De Deense kroon trok aan tot 690 per 100 dollar, tegen 692,5 vóór de valuta markt op 25 september werd gesloten. De postspaarbank is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht. 1 eroordeelden in beroep Steuncomité actief WCg'GllbGlSStillg Van een verslaggever ARNHEM 'Dit vonnis is niet meer afgestemd op een maatschappe lijk gevoelen en een meedenken met de mensen over wie men recht spreekt'. Zo reageerde de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen gisteren op het feit dat zeven hoofdbestuursleden van de WDM ver oordeeld werden tot gevangenisstraffen wegens het organiseren van de nationale groetweigerdag op 1 augustus. ken. Deze uitspraak kan alleen maar worden uitgelegd als een poging om de VVDM lam te leggen'. Een steuncomité is inmiddels bezig een, aantal acties voor te bereiden. Dit comité (waarin onder meer zitting hebben vertegenwoordigers van de grondraden van de universiteiten, de ASVA, de CHU-jongeren, de KVP- jongeren, het NVV-jongerencontact, de met de WD verbonden JOVD en de Katholieke Werkende jongeren) meent dat het enige antwoord kan zijn: uitbouwen en versterken van de VVDM, zowel landelijk als plaatselijk. Half oktober begint een ledenwerf campagne 'teneinde aan te tonen dat de leden achter het hoofdbestuur van de VVDM staan'. Deze campagne, die duurt tot 3 november, loopt parallel met bijeenkomsten in kazernes. DEN HAAG Nu de benzine op 1 januari 3,26 procent (tot drie cent) duurder wordt tengevolge van de ver hoging van de accijns, zullen de we genbelasting en de bijzondere ver bruiksbelasting op auto's minder ver hoogd worden dan op prinsjesdag aan gekondigd was. De wegenbelasting wordt voor perso nenauto's tot zeshonderd kilo leeg gewicht met twintig gulden verhoogd (was volgens eerder voorstel: onge veer 45 gulden), tot achthonderd kilo leeg gewicht 27 gulden (was ongever zestig gulden), tot duizend kilo leeg gewicht 34 gulden (was ongeveer 75) en tot 1250 kilo 42 gulden (was ongeveer 93 gulden). Voor vracht wagens van alle categorieën zal 106 gulden meer betaald moeten worden. 'In de burgermaatschappij zou een dergelijke rechtspraak erop neerko men dat de bestuurders van de drie vakcentrales vanwege de bezetting van ENKA-Breda tot gevangenisstraf ver oordeeld werden. Deze zaak bewijst dat de berechting van militairen in han den van de burgerrechter moet ko men', aldus de WDM. De Arnhemse krijgsraad deed gister morgen uitspraak. VVDM-voorzitter Kees Beemsterboer (25) uit Nijmegën kreeg een militaire detentie van twee maanden waarvan een voorwaardelijk. Dezelfde straf kregen WDM-secreta- ris mr. Bart Poiesz (25) uit Gronin gen, Hans Hogenbogel (23) uit Rot terdam, Wiebe Koster (23) uit Haar lem en Jan Pieter van der Zouwen (21) uit Dongen. De Amsterdammer Rob Ramaekers (21) kreeg drie maan den waarvan een voorwaardelijk om dat hij al eerder voor dergelijke ac ties met de militaire rechter in aanra king kwam. Tegen alle zeven was drie maanden, waarvan een voorwaardelijk geëist. Toen zij terechtstonden betoogde de WDM-bestuursleden dat de militaire groetplicht 'inhoudsloos' was en dat de actie niet, zoals de minister zei, 'tuchtondermijnend' was. De krijgs raad vond dat wèl. Een 'formele' straf vonden de rechters niet op zijn plaats omdat het hoofdbestuur van te voren door de minister gewaarschuwd was de actie niet te laten doorgaan. De krijgsraad ging niet in op de suggestie van de raadsman het artikel over de groetplicht aan zijn waarde te toetsen. De zeven bestuursleden zullen in ho ger beroep gaan. In een eerste com mentaar sprak de WDM van een 'getuigenis van ongenuanceerd den- ADVERTENTIE) Protestmeeting Half oktober begint ook een landelij ke informatie- en propagandacampag ne. Ook staan protest-meetings op ka zerneterreinen op het programma. Omstreeks 20 november zal de cam pagne eindigen met een grote lande lijke demonstratie met medewerking van organisaties buiten het leger. Het comité wil gebruik maken van kaar ten. stickers, speldjes en affiches. De bedoeling van de acties is ook: maat regelen te nemen waardoor de WDM zal kunnen blijven functione ren als de hoofdbestuursleden de op gelegde straffen moeten gaan uitzitten. De voorzitters van de Partij van de Arbeid, D'66, PPR en PSP zeggen in een gemeenschappelijke verklaring met verbijstering te hebben kennis genomen van de uitspraak van de krijgsraad. 'De veroordelingen tonen opnieuw aan hoe verouderd het mili tair strafrecht is en hoe groot de afstand is geworden tot de ontwikke lingen in de maatschappij. Zelfs in dien men van oordeel zou zijn, dat de gevoerde actie strafbaar is, dan nog staan volgens hen de opgelegde straf fen in geen enkele verhouding tot wat zij noemen het vermeende straf bare feit', aldus de voorzitters van de vier partijen, die solidariteit met de WDM en in het bijzonder met de veroordeelden bedingen. Aanhoudend zonnig September is een koude, maar over het algemeen droge en vrij zonnige maand geweest. De gemiddelde etmaal- temperatuur in De Bilt bedroeg 11,9 graad Celsius, bijna 2graad onder normaal. Deze eeuw waren maar vier septembermaandeil nog kouder en wel 1952 (11,4 gr.C), 1925 (11,8), 1931 (11,6) en 1912 (10,7). De gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur kwam uit op 7,1 gr.C. (normaal 9,8). maar september 1971 was in deze categorie nog lager met 6,4 gr.C. Van de dertig dagen die de maand telt, waren er zevenentwintig aan de koude kant. De zon maakte overuren. De totaaluitkomst is 162 tegen 146 uren normaaal en maar op één dag bleef onze warmtebron helemaal weg. De passage in het KNMI-overzicht: 'Vooral ten noorden van de grote rivieren is weinig regen gevallen', is in zijn algemeenheid wel juist, maar we noemen toch ook nog enkele uit schieters. zoals Warffum, V eenwou den. en Murmerwoude, waar respectie velijk 78, 81, en 91 mm neerslag viel. De Bilt is echter vooral afgegaan op Leeuwarden (57) en Groningen (43) die onder de normale meet (72 mm) bleven. Nog enkele cijfers: Amsterdam 38. Eindhoven 45, Bussum 46, Deelen 51, Zierikzee 53. Uithuizermeeden 60, Maastricht 72, Rotterdam 77, Deventer 84 en Arnhem 70 mm. Over het actuele weer kan gezegd worden, dat het bestendige en zeer zonnige oktoberweer zich onvermin derd handhaaft. Op de weerkaart van dinsdag zagen we een centrum van 1034 millibar ten zuiden van de Oeral (Koejbisjew op 53 graden N en 50 gr. O) maar ook een apart en klein kerntje van 1033 mb bij het lichtschip PL 8 ten noorden van de Oostfriese Waddeneilanden. Er is momenteel een grote kans op nachtvorst. Overdag wordt het bij ons 15 tot 18 graden (Biarritz en Pau gisteren 25 gr.C.), wat voor de tijd van het jaar heel acceptabel is. Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN De landbouw kan wellicht een belangrijke rol spelen bij de be strijding van het dreigend gevaar, dat allerlei in de natuur voorkomende grondstof fen binnen afzienbare tijd helemaal worden verbruikt. Deze suggestie is van een werkgroep van de technische hogeschool in Eindhoven. De groep vindt dat men grondig moet nagaan of heel veel grondstoffen, die de industrie nodig heeft, niet door de land bouw kunnen worden gele verd. De boeren kunnen wel licht meer planten verbouwen, die allerlei chemische stoffen kunnen leveren. Deze stoffen kunnen dan weer worden om gezet in de chemicaliën, die de industrie nodig heeft en die ze nu bijvoorbeeld uit aard olie moet winnen. Het belang rijke verschil zit hier in: de hoeveelheden aardolie kunnen langzamerhand uitgeput ra ken, maar landbouwprodukten kun je elk jaar opnieuw ver bouwen. De werkgroep gelooft dat met deze overgang op landbouw produkten (zij noemt dit: 'a- grificatie van de industrie) een deel van het grondstoffen- probleem dat vooral door de Club van Rome aan de orde is gesteld, kan worden opgelost. Natuurlijk kunnen niet alle industriële grondstoffen wor den vervaardigd uit landbouw produkten. Wel kan het ge bruik van aardolie en allerlei ertsen, die niet in onbeperkte hoeveelheden voorkomen, wor den beperkt. Milieu Verzwaring van de taak van de landbouw zal overigens weer enkele milieuproblemen met zich meebrengen. Naast produkten voor de industrie moet de landbouw ook vol doende voedsel voor de we reldbevolking leveren. Dit zal tot meer gebruik van bestrij- dings- en groeimiddelen en bodemuitputting leiden. Maar de werkgroep gelooft, dat dit soort problemen wel op te lossen is. Een voordeel voor het milieu zal zijn, dat de met landbouwprodukten gemaakte stoffen langs biologische weg afbreekbaar zijn. Het afvalpro bleem zal verkleinen. De voor landbouw uiterst belangrijke watervoorziening zal volgens de werkgroep wel moeilijkhe den geven, maar die zijn langs technische weg waarschijnlijk wel op te lossen. Intensivering van de landbouw zal ook bete kenen, dat er op het platte land meer werkgelegenheid voor de mensen zal komen. De grote opeenhoping van men sen in verstedelijkte gebieden en alle grote problemen die daaruit voortkomen, kunnen daardoor afnemen. Grondig De werkgroep vindt dat om al deze redenen de mogelijkhe den van 'agrificatie van de industrie' grondig moeten worden onderzocht. Ontwer pers van produkten en techno logen moeten zich daar op instellen. Economische gege vens, die deze ontwikkeling in de industrie en de landbouw in de weg staan, moeten wor den veranderd. Door de huidi ge loonontwikkeling is het streven er op gericht in de landbouw zoveel mogelijk met zo weinig mogelijk mensen te produceren. Daaraan zou een eind moeten komen. Een hulpmiddel kan zijn het belas ten van delfstoffen. Een uit treksel van het rapport van de Eindhovense werkgroep staat in het tijdschrift voor techni sche functionarissen Beta van 29 september. Weerrapporten van gisteravond 19 uur. Maximumtemperaturen en neerslag 4n mm. Amsterdam onbewolkt 14 gr, 0 mm. De Bilt onbew. 14. 0. Deelen onbew. 14. 0. Eclde onbew. 15. 0. Eindhoven onbew. 14. 0. Den Helder onbew. 13, 0. Luchth. Rtd. onbew. 13. 0. Twente onbew. 13, 0. Vllsslngen onbew. 14. 0. Zd. Limburg onbew. 13, 0. Aberdeen licht bew. 17 gr. 0. Athene half bew. 24. 0. Barcelona licht bew. 21. 0. Berlijn onbew. 11. 0. Bordeaux onbew. 23. 0. Brussel n. ont. Frankfort onbew. 14. 0- Genève n. ontv. Hel sinki licht bew. 9. 0. Innsbrueck onbew. 14. 0. Kopenhagen half bew. 13. 0 Lissabon regen 19. 5. Locarno n. ontv. Londen onbew. 18. 0. Luxemburg onbew. 14. 0. Madrid zwaar bew. 22. 0. Malaga geheel bew. 23. 0. Mallorca licht bew. 28. 0. MUnchcn onbew. 10. 0. Nice onbew. 21. 0. Oslo onbew. 12. 0. Parijs onbew. 18. 0. Rome zwaar bew. 23. 0. Split n. ontv. Stockholm onbew. 14. 0. Wenen onbew. 9. 0. Zürlch n. ontv. Casa Blanca zwaar bew. 27. 0. Istanboel zwaar bew. 20. 0. Las Palmas licht bew. 22. 0. New York n ontv. Tcl-Aviv half bew. 26. 0. Tunii licht bewolkt 29. 0. HOOG WATER. 5 oktober: Vllsslngen: 0.38- 12.53; Haringvliet aan de Zeezijde: 2.09- 14.33: Rotterdam: 3.23-15.25; Scheveningen: 1.42-14.06: IJmuiden: 2.19-14.41; Den Helder: 6.25-19.11: Harllngen: 8.29-21.27; Delfzijl: 10.31-23.10.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3