Nieuweroord: schitterend zusterhuis tig bij Taptoe erbest Stemming bij Taptoe was opperbest Open brief aan de Kat wij kers Erepenning Leiden voor dr.Van Dongen Ontslag voor 60 man bij v. Klaveren-Koomen NLC vandaag Promoties te Leiden Overlegorgaan heeft ruim 70 mille nodig Alnhen heeft tweede neutersneelzaal AGENDA J. Robbers halve eeuw bij Brill Witte Singelplan naar Meren wijk of Schuttersveld Burgerlijke stand van Leiden Koninklijk goud voor Alphenaar TROUW/KWARTET DINSDAG 3 GBEU 1V7-' REGIO L3 Prinses opent vrijdag gebouw LEIDEN 'Nieuweroord', het nieuwe opleidings- en wooncentrum van het Academisch Ziekenhuis, wordt vrijdag door prinses Margriet officieel in gebruik gesteld. Het complex maakt deel uit van de nieuwbouwplannen van het ziekenhuis: in feite is het de venvezen- lijking van een eerste fase ervan. In het kader van de officiële ope ning van het centrum dat al sinds september 1971 in bedrijf is wordt de Leidse bevolking op zaterdag, 7 oktober in de gelegen heid gesteld, het gebouw te bezichtigen en om ziekenhuis en verple ging te leren zien vanuit een andere gezichtshoek dan die van de patiënt. Vandaag, 3 oktober, feest dag voor Leiden, is het kan toor van onze krant geslo ten. Tot 12 uur vanmiddag staat de telefoon (31441) ter beschikking voor adver tenties en klachten over de bezorging. Voor redactione le aangelegenheden blijft de telefoon 20388 beschikbaar. NIEUWEROORD 312 leerlingen-kaniers, tennisbanen, vijver en nog veelmeer (foto Aeroproto Schiphol). constant tempo van 5,4 km. per uur. Hier moesten zich alle andere groe pen, ook de slordigste, bij aanpassen. Daar de optocht bijna een uur nodig had om voorbij te trekken, mocht men dus de lengte wel op vijf kilome ter stellen. De route was eigenlijk uitsluitend LEIDEN Aan de Leidse Universi teit is de heer A. W. de Bruijne, wetenschappelijk ambtenaar, tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen gepromoveerd op een proef schrift. getiteld 'Aspects of the influ ence of dimethylsulfoxide on niomem- hranes'. Promotor was prof. dr. IL L. Booij. De heer W. van Hoorn, wetenschappe lijk medewerker eerste klas aan het psychologisch instituut, is gepromo veerd tot doctor in de sociale weten schappen op een proefschrift, getiteld 'Ancient and modern theories of visu al perception*. Promotor was prof. dr. A. Chorus. De heer D. J. R. Sheridan, exploratie geoloog is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld 'Upper Old Red Sandstone and Lower Carbo niferous of the Slieve Beagh Syncline and its setting in the Northwest Car boniferous Basin, Ireland'. Promotor was prof. dr. A. Brouwer. ALPHEN Het intergemeentelijk overlegorgaan 'Rijnstreek' deze naam moet nog officieel worden vast gesteld heeft voor het komende jaar een bedrag van 71.279,10 nodig om te kunnen functioneren. De raad van overleg vergadert hiero ver op donderdag 12 oktober. In die vergadering wordt ook een beslissing genomen over hel voorstel om de naam intergemeentelijk overlegorgaan noordoostelijk ZuidHolland te wijzi gen in de gemakkelijker te hanteren naam intergemeentelijk overlegorgaan 'Rijnstreek'. Het begrotingsbedrag wil het bestuur als volgt omslaan over de deelnemen de gemeenten: Alphen: 33.027,30; Hazerswoude: 8649; Koudekerk: 3307,60: Leimuiden: 3362,40; Nieuwkoop: 7716,60; Nieuwveen: 27S7.30; Rijnsaterwoudc: 1086,30; Ter Aar: 6142,50; Woubrugge: 3386.70 en Zevenhoven: 1813,50. ALPIIEN Dank zij door de dames H. A. Feeters-v. d. Beek en D. C. Schrijver-Wolff ontwikkelde activitei ten heeft Alphen-west een peuter speelzaal. Het is de tweede in Alphen. De peuterspeelzaal is ingericht in het gebouw Kapitein Jonkerstichting van de Zuid-Molukkers Dennenlaan 3. Men heeft drie leidsters weten aan te trek ken. De speelzaal is drie ochtenden geopend. verlicht door de etalages en de fraaie bogen en andere figuren boven de hoofdstraten. Het verzoek van de re gelingscommissie, de vensters met lampions, kaarsen en andere bronnen te verlichten, is weer genegeerd. Op een enkele uitzondering na was er aan de huizen niets feestelijks te bekennen. Een grootse lichtstoet is het dus weer niet geworden, ook al niet, omdat er te weinig deelnemende groepen fakkels, lantaarns of lampi-1 ons meedroegen. Wel kwam men onder de indruk van de menigte sportverenigingen die Lei den rijk is. Zij maakten en stalen, met de corpsen, de show. De jury zal de wisselprijs, de Spaanse degen, dit jaar toekennen aan de best marche rende, best geklede en zich het best presenterende padvir.dersgroep. van W. K. en O. Leiderdorp houdt wedstrijd poppenmaken LEIDERDORP Wie in de komende wintermaanden iets gezelligs om han den wil hebben kan meedoen aan de wedstrijd 'poppen maken', die de afde ling Leiderdorp voor inschrijvers, maar ook voor niet-inschrijvers uit schrijft. In verband met het toekennen van aantrekkelijke prijzen is besloten de deelnemers in twee categorieën in te delen: eerste groep voor jeugd tot 15 jaar. tweede groep voor 16 jaar en ou der (volwassenen kunnen dus ook meedoen). De inzendingen, duidelijk voorzien van naam. adres en leeftijd, moeten ingeleverd worden in de periode van 15 t.m. 19 januari. De jury bestaande uit Frank Kooman, poppenspeler uit Den Haag; mej. C. Vroomans, docente kunstnijverheid Oegstgeest en Rien van der Nat, kunstenaar uit Leider dorp. Academische examens LEIDEN 29 september. Geslaagd kerk ex. de heer W. G. Schaap (Delft); kand. ex. godgeleerdheid mevr. I. M. J. Eggink-IIoog (Oegst geest) de heren F. A. den Harder 's- Gravenzande, J. W. Ilylkema Gorre- dijk; Doet. ex. klassieke taal- en let terkunde mej. A. M. Th. van Paridon Oegstgeest; doet. ex. fiscaal recht de heren H. B. II. E. Koekkoek. Leider dorp, J. Zwagermaker Roosendaal, A. Westhuis Emmer: Doet. ex. scheikun de de heer A. II. D. Wepster Leiden; doet. ex. wiskunde de heren J. v. d. Schee Leiden. J. L. Mol Leiden; kand. ex. Indo-Iraan.^e taal- en letterkunde de heer J. G. J. ter Haar Oegstgeest; kand. ex. W. Sociologie mevr. I. Go- vers-van Geuns Den Haag, mej. J. J. Hellings Leiden de heren F. C. Go- vers Den Haag. J.. W. M. Collet Den Haag, J. D. Bartlesna Leiden. NIEUWVEEN Het was zondag voor de Hervormde Gemeente een blijde dag, toen zij in kandidaat J. Kaai haar nieuwe pastor mocht be groeten. Bevestiging en intree, had den in één dienst plaats. De onlangs vanwege de Gereformeerde Bond. De noemde bijzondere hoogleraar aan de Rijiksuniversiteit van Utrecht, prof. dr. C. Graafland, te Amsterdam, trad als bevestiger op. De tekst van prof. Graafland was 2 Tim. 2 15. Hij merkte op, dat het geen geringe zaak is. om als jonge man tot predikant bevestigd te worden. De intreetekst van ds. J. Kaai was 1 Koningen 3 8 en 9. Het roemrijke tijdperk van David was afgelopen. Het was voor Salomo een moeilijke maar heerlijke taak Israël te leiden. Het was een specifiek lei den in de weg van God, maar ook een voorrecht om het volk in deze weg te mogen leiden. Salomo beseft dat hij koning van Gods volk is. Hij werd klein, ten opzichte van de Here God. Geef aan uw knecht een verstandig hart, om uw volk te richten. Salomo is zijn dure roeping niet nage komen, hij diende aan 't eind van zijn leven de afgoden. Maar God blijft getrouw. Hij wil óns aanzien in Jezus Christus. God zorgt dat Hij aan Zijn eer komt en zorgt óók voor zijn gemeente. Een machtige taak de gemeente wei den. Zoekt het dwaze van God, dat sterker is dan de mensen. Namens de burgerlijke gemeente riep burgemzster Breen ds. Kaai een har telijk welkom toe. Ds. F'okkema sprak namens de classis Alphen a.d. Rijn en de ring Ter Aar, ds. Oost, namens de Johannesstichting en uuderling Soede namens kerkeraad en gemeente. van Leiden FILMS TOT S OKTOBER Camera: 'What's up doc" a.I. Dag. 19 an 21.15 uur, do. vr. ma oil di 14.30 Matinee: 'Hé. daar is Yogi de Beer' a.l. za en wo 14.30, zo 14 en 16.15. Nachtv.: 'Little Mur ders' 18 Jr vr 'za 23.30 uur iE>. Luxor: 'De Peetvader' 14 Jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. Lido: 'Ontembare vrouwen in het wilde westen' 14 Jr. Dag. 14.30. 19.00, 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur (F). Studio: 'Clao Manhattan' 18 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur (E). Trianon: 'De inbreker' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorstelling 16.15 uur (Ni. Rex: 'Man, vrouw in bed' 18 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorsteUing blijde dag, toen zij in kandidaat J. Kaai haar nieuwe pastor mocht be groeten. Bevestiging en intree, had den in één dienst plaats. De onlangs vanwege de Gereformeerde Bond. De noemde bijzondere hoogleraar aan de Rijiksuniversiteit van Utrecht, prof. dr. C. Graafland, te Amsterdam, trad als bevestiger op. De tekst van prof. Graafland was 2 Tim. 2 15. Hij merkte op. dat het geen geringe zaak is. om als jonge man tot predikant bevestigd te worden. De intreetekst Toen de bouw. van 'Nieuweroord' be gon, was de woningnood onder het het verplegend personeel tot een triest hoogtepunt gestegen. Er waren zelfs verpleegsters, die sliepen op de zolders van de klinieken. Voor ande- I ren, die meer op zelfstandigheid en privacy gesteld waren, had het zieken huis woonruimte gehuurd in de stad. Met de leslokalen was het al niet beter gesteld: her en der op het ziekenhuisterrein waren nauwelijks bruikbare ruimten voor de opleiding bestemd. Toch werden onder die omstandighe den elf verschillende opleidingen ge geven in de verpleegkundige- en para medische sector. (Het aantal leerlin- gen bedraagt thans 600). 'Nieuweroord' moest zowel in de be hoefte aan woonruimte als in die aan moderne theorie- en praktijklokalen voorzien. Hoewel beide functies gescheiden door de Amsterdamse architecten wijlen W. H. C. Pot en J. F. Pot-Keegstra in het ene centrum werden samengebracht, staat in de praktijk de school los van het wonen. SCHOOL De school is ondergebracht in de onderste bouwlaag: men vindt er niet alleen theorie- en praktijklokalen, voorzien van de modernste hulpmid delen, er is ook een gymnastieklokaal. Het wooncentrum. gehuisvest in de hoogbouw van 14 etages, telt 24 een persoonskamers per verdieping, ver deeld over drie eenheden van acht kamers per verdieping. Alle kamers zijn voorzien van douche, toilet en wastafel en hebben met uitzondering van de kamers op de eerste verdie ping, een balkon. Elke kamer is aan gesloten op een oproep- en wekinstal- latie omdat in het ziekenhuis in ver schillende diensten continu wordt ge werkt. Het complex bevat voorts o.a. een bibliotheek, een ontspanningszaal en een eetzaal, ingesteld op het cafe tariasysteem. waarvan de uitgifte in directe verbinding staat met de erach ter gelegen keuken. Vanuit de recreatiezaal geven terras sen een direct contact met tuin en vijver. In de tuin liggen twee tennis banen. Gezien de trek van de verpleegsters naar woonruimte buiten het zieken huis, was het bouwen van een 'ver pleegstershuis' tot op zekere hoogte een gok. De belangstelling van het ziekenhuispersoneel voor een kamer in 'Nieuweroord' is evenwel bijzonder groot. Het wooncentrum ademt niet langer de 'kostschonlsfeer' van vroe ger. Een door de bewoners gekozen bewonersraad behartigt de belangen Bewondering voor 'harddraverij' LISSE Op kasteel 'Keukenhof' reci pieerde het bestuur van de Harddra verijvereniging 'Lisse en Omstreken', in verband met het 100-jarig bestaan. Tijdens de receptie werd eerst het woord gevoerd door loco-burgemeester A. J. Mesman. 'Wat u presteert is onvoorstelbaar. Wij hopen dat u op deze voet tot in lengte van jaren doorgaat'. De heer De Poorter, lid van het hoofdbestuur van de Ned. Draverij en Rensport (N.D.R.) en de heer C. Berg, chef public relations van N.D.R. spraken hun bewondering uit over het feit dat de kortebaandraverij in Lisse zich honderd jaar heeft weten te handhaven. De heer O. Guldemond sprak namens de Raad van Beheer van Keukenhof. Kapitein Beljaars sprak enthousiast over wat de vereniging in het raam van de najaarsfeesten doet voor de gehandicapten. LEIDEN Gisteren herdacht de heer J. Robbers dat hij 50 jaar gele den als leerlingzetter zijn intrede deed bij de boekhandel en drukkerij v/h E. J. Brill N.V.. Tijdens de huldigingsplechtigheid werd de jubila ris allereerst toegesproken door de heer Van Lier, penningmeester van de afd. Leiden van de Ned. Maat schappij voor Handel en Nijverheid. Deze speldde hem de gouden medaille van de Maatschappij op en overhan digde een getuigschrift. De heer F. C. Wieder, directeur, wees hierna op de unieke plaats die de heer Robbers in het bedrijf nneemt, waarbij de na druk werd gelegd op het Arab'sch zetwerk, dat van Jan' over de hele wereld verspreid wordt. De heer Wie der overhandigde de jubilaris een gouden horloge met inscriptie. Na mens het technisch personeel sprak de heer J. Brugman iovende woorden tot de jubilaris e:i bood hem een sciieerapparaal en een schemerlamp aan. De heer Oosiwoscle sprekende namens liet kantoor. Kv.-.onee' en de aid. Boekhandel, wiidè ilo jub.laris nog lie,er in ïei iici'ü '.e en .net een v.jfai'.n ge Ui.n.l -.aar en b.joeuurende kaarsen. van de woongemeenschap, stelt de leefregels in het huis vast en ziet toe op de handhaving ervan en bevordert, waar nodig, de woonsfeer. GEMENGD De etages worden gemengd bewoond. Een verheugend feit is namelijk, dat de belangstelling van mannen voor de verpleegkundige opleidingen groter wordt. Tegenover negen meisjes die de opleidingen van het Academisch Ziekenhuis-zelf volgen, staat één jon gen en Nieuweroord staat open voor hen allemaal. Het complex werd, onder directie van de Rijksgebouwendienst gebouwd door het Bouwbureau van de Univer siteit. Het aannemersbedrijf Van den Engel uit Maarssen maakte de plan nen tot werkelijkheid. Daarmee was een bedrag gemoeid van circa 12 miljoen. Nadat prinses Margriet het project vrijdag a.s. officieel in gebruik ge steld zal hebben wordt zaterdag een 'Open Dag' gehouden, waarop de hele burgerij van Leiden uitgenodigd per advertentie iii de dagbladen welkom is. Als bijzondere gasten zijn de omwo nenden van Rijnsburgerweg en Vogel wijk, schooldecanen uit de wijde om geving van Leiden de 3500 werkne mers van het Universitair Medisch Centrum en de Bureaus voor Beroeps keuze in heel Nederland voor een bezoek uitgenodigd. De Open Dag, voor het eerst in de langdurige histo rie van het Academisch Ziekenhuis, draagt geen wervend maar een voor lichtend karakter. Er is een programma samengesteld, bestaande uit filmveroningen over de verpleging en de opleiding daartoe, demonstraties, een interessante ten toonstelling over de geschiedenis van de verpleging, rondleidingen en sport wedstrijden. Verbeteringen aan bad Nieuwkoop NIEUWKOOP In de juni-vergade- ring werd de raad in overweging gegeven af te zien \an de reconstruc tie van het zwembad. Nadere studies van de architect hebben geleerd, dat met behoud van de uitgangspunten verbetering en verwarming van hel bad overkapping toch mogelijk is. De nieuwe opzet zal een investering van 511.000 vergen. Alle deskundigen hebben het plan met instemming begroet. Binnenkort zal de raad een afgerond voorstel krijgen. LEIDEN De grote taptoe op de avond van 2 oktober is, door de jaren heen, een steevast onderdeel, een voorslag van de traditionele feestvie ring geworden. Het publiek kwam dan al vast in de stemming. De min of meer spectaculaire optocht is be doeld als een huldebetoon aan de nagedachtenis van de helden van 1574, Pieter Adriaanszoon van der Werf, Prins Willem, Jan van Hout, Jan van de Does en Louis de Boisot. In het voorbijgaan werden dan ook het standbeeld van Van der Werf en het monument van Van Hout met een krans versierd. De lange stoet begon op de kaasmarkt met de mars door de voornaamste Leidse straten, waarlangs de tienduizendèn het kleurige en klankrijke gebeuren aan zich voorbij zagen trekken. En de stemming was opperbest. Elf corpsen, de beide K. en G's, Nieuw Leven, Werkmans Wils kracht, Condordia, de R.K. Leidsche Harmoniekapel, De Burcht, de St. Franciscisband, de Zoeterwoudse V.I.- O.S.-drumband, het Katwijkse D.V.S. en het Voorschotense Benvenuto, blie zen en trommelden hun feestklanken de Leidse lucht in. Zij vormden ook werkelijk het geraamte van de stoet, die deze keer al weer langer was dan verleden jaar. Deze stram marcheren de gezelschappen onderhielden een Het afgelopen weekeinde was de offi ciële in gebruikneming. De kinderen onthulden de naam: Piepkuiken. Me vrouw Gallas-Dortland sprak namens de Federatie van Peuterspeelzalen; mevrouw De Vries deed dat namens de Stichting; wethouder M. Paats ver tegenwoordigde het gemeentebestuur. VOORSCHOTEN Het aannemersbe drijf Van Klaveren-Koomen heeft van wege financiële omstandigheden het voltallige personeel (60 man) ontslag moeten aanzeggen. De werknemers zijn voor het merendeel uit de regio Leiden en uit de stad zelf afkomstig. Van Ivlavereii-Koumcn hield zich PAK ■suggesties: LEIDEN In een aantal vragen over de onticikkeling van de Merentvijk hebben drie leden van de Leidse PAKfractie aan B. en W. de vraag voorgelegd of het bereid is met de commissie stadsontwikkeling te sprc ken over de mogelijkheidl om de voor genomen universitaire uitbreding van de alphafacultcten niet aan de Witte Singel, maar op het Schuttersveld of in de Merenwijk te realiseren. De drie PAKfractieleden. te weten mevrouw KerlingSimons en de heren Waal en Jonker, vragen het college voorts of het van mening is dat snelheid in beslissingen inzake de ves tlging \an kantoorpanden n de nieu we wijk een gunstge nvloed kan hebben op liet definitieve afstel van de Leidse Baan en de exploitatie uitkomsten van de Merenwijk. Daar mee verband houdt de vraag of B. en W. bereid zijn met de commissie economische zaken te spreken over de vraag welke onderdelen van Rijks of andere diensteneventueel in de Me renwijk zouden kunnen worden geves tigd. Intrede ds. Kaai hoofdzakelijk bezig niet de aanleg van sportvelden. Volgens de directie kun nen 33 man onmiddellijk na hun ontslag, dat ingaat op 28 september, weer aan het werk. Voor het overige personeel wordt een regeling getrof fen. LEIDEN Na afloop van de tap toe is gisteravond in de burger zaal van het stadhuis tijdens een ontvangst van de 3 October-ver- eniging door het gemeentebe stuur de Leidse erepenning in zilver uitgereikt aan dr. M. A. van Dongen. Dokter Van Dongen ontving deze pen ning omdat hij naast zijn functie als chirurg in het Elisabeth-ziekenhuis, zich op velerlei andere wijzen heeft ingespannen voor het welzijn van de Leidse gemeenschap. In het bijzonder is hij door B. en W. geprezen vanwe ge zijn grote verdiensten bij het tot stand komen van voorzieningen voor bejaarden in Leiden. Als voorzitter van de stichting Huize Roomburgh is hij voortdurend een stuwende kracht geweest bij de verwezenlijking van dit tehuis. Voorts heeft hij zich onderscheiden als voorzitter van de Stichting Elisa beth Gasthuishof (door actief en be kwaam leiding te geven bij de restau ratie van dit hof) en het Hof van Zessen, alsmede aan de vestiging daar- LEIDEN Geboren- Klaartje E dr v H D D Zuiderbaan en J E Schoen, Dionysia dr V J A van Velzen en P C Koppers. Philomeen A dr v J A J Vink en G A M Heuzen, Jayne C V dr v H I Wormer en I S A Pandav. Mariëlle M M dr v J J Heijmans en M M A IJzerman. Michel zn v H de la Rie en I. Springer. Rachid zn v M Moudni en s Agourdi. Fabian M F zn v F J J Leferlnk cn A J M Klep. Vincent zn v J G Scheurwater en E Prins. Petra E W dr v P Kranenburg en E W Guijt. Sander zn v H P Pasierkamp en J W Boerkoel Sylvia D dr v H P M van 'Ier Laan en M P Roeien. Overleden: R Slootweg, J N Dekker, A M Vlasveld. A Bor. I Leemans, A M ZuilHoff. A Scheps en J van den Berg. Gehuwd: A T .1 N Bloem en B I M Welimeijer. C Oudshoorn en C M Hansen. C J F J Hoek en L J M Ciere. A Kershof cn C C Cival, W F Gublcr en A J C te Water. K C Krab en C M P Krol. A H van Bezouwcn en P Zeegers. C W Nieuwenburg en C M C'olpa. J Sinteur en M H A de Kok. M van Es en H W Stouten. C J Veldhuis en A H M van der Horst. J W P Stifckelman en N de Boer. P H van Zanten en G Rijsbergen. L J Hooijmans en J J Kreuger, J O Amersfoort en M W Heus. Ondertrouwd: R A Zandce en C G Fontenia C H M Vissers. A S de Graaf en A Viele, K Chaudron en H A T Rijsbergen. C T Coerse en M van der MeiJ, L B M M Geljer en R tlrjot, P A Hoets en E Kooij, J Honsbeek en C H P Redel, P Kempff en 1 M I Vossenaar, J J Knoester en C R de Geus. R J Landré en Sierat. W H Onvlee en J M Verver, W den Os en J M E T Geijer, J J M Schoonderwoerd en M Dijkstra, J C M Tolenaar en E R A Triczenberg, JAP van Velzen en M P J de Jong. J H M Vlnkesteyn en M Middelkoop. L',iS r„v-v andeltocht LEIDEN Ieder jaar wordt op de zaterdag na 3 oktober de Hutspot wandeltocht gehouden. De tastbare herinneringen, die bij deze tocht wor den uitgereikt, hebben betrekking op liet ontzet van Leiden. De tochten beginnen voor de 4P en 30 kilometer om 10 uur bij de Rólttanuszaal aan Je Bange Mare. Voor de overige afstan den 'lissen 10 en 14.30 uur. Inschrij ven bij de VVV aan het Stationsplein. in van een verpleegtehuis voor invali de en chronisch zieke bejaarden. Met dit alles heeft dr. Van Dongen ener zijds een stimulans gegeven tot de voortgaande restauratie van De Camp en anderzijds heeft hij daadwerkelijk bijgedragen aan het streven naar in standhouding van de Leidse hofjes. Mede dank zij zijn voorzitterschap van beide stichtingen zijn tenslotte belangrijke initiatieven ontwikkeld, die inmiddels geleid hebben tot het in aanbouw nemen van de complexen Rustenburch en Wijckersloot te Oegstgeest, waarmee opnieuw de be langen van Leidse bejaarden worden behartigd. Lezers schrijven ons: Het is u bekend dat wij op zaterdag 23 september jl. door het hele dorp een protestrit hebben gereden ge bruikmakend van enorme claxons. Aanleiding hiertoe was het besluit van de gemeenteraad tot het instellen van een parkeerverbod voor vrachtwa gens. Het enige resultaat van deze rit was dat op woensdag 27 september jl. enkele ondernemers en chauffeurs een gesprek met de burgemeester ge had hebben. Tijdens dit gesprek stelde de burge meester voor dat iedere chauffeur een geschikte parkeerplaats uitzoekt, dit oekend maakt aan B. W. met het verzoek om ontheffing te verlenen. In dit voorstel van de burgemeester hebben wij bijzonder weinig vertrou wen. immers hij bleef erop hameren geen enkele vrachtwagen te tolereren aangezien de schoonheid van Katwijk te niet gaat door deze vrachtwagens die alleen 's avonds en 's nachts in het dorp geparkeerd staan. Zelfs als de chauffeurs even thuis willen gaan eten krijgen zij een bekeuring als zij hun wagen voor huis parkeren! Aan gezien wij dit allen een onmenselijke verordening vinden hebben wij beslo ten weer een keer te protesteren. Wij hebben B. en W. een brief ge schreven waarin wij onze standpunten bekend gemaakt hebben. In deze brief staat c.m. dat wij een parkeerverbod in het week-end in alle opzichten zullen nakomen en verder dat iedere chauffeur een zo redelijk mogelijke parkeerplaats uitzoekt om zijn vracht wagen 's nachts te parkeren. Dit houdt echter ook in dat wij de mede werking van alle inwoners moeten hebben en dat kinderachtige mensen wat ruimer van hart worden. Wij begrijpen best dat een parkeerverbod op dóórgaande wegen of bijzonder drukke wegen of straten op zijn p'aats is maat pui alle vrachtwagens uit het hele dorp ie verbannen is gekkenwerk. Wij hebben B. &W .ons standpunt duidelijk gemaakt en gaan zonder tij dig bericht zaterdagmiddag weer pro testeren. Het moet gezegd worden dat we dit blijven doen totdat we resul taat hebben. Van deze gelegenheid maken we te vens gebruik om alle chauffeurs op te roepen om zaterdagmiddag om 2 uur aanwezig te zijn op het parkeerterrein 'Noord' vanwaar we zullen vertrek ken. Komt allen, het is in uw aller belang! Weet dat we met praten niets bereikt hebben of zullen bereiken. B. en W. willen geen alternatief! Namens de gezamenlijke chauffeurs W. Roest, Vreugdeweg 18. B. Vooijs, Troelstrastraat 80. ALPHEN Burgemeester mr. R. M. Gallas heeft de heer A. S. van Buren (65). Vondelstraat 38, de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Van Buren vierde zijn 50-jarig jubi leum bij het Assurantiekantoor Tolk Co N.V., waarvan hij sedert 1966 directeur is. De burgemeester roemde de zakelijke kwaliteiten van de jubilaris, die o.m. ook mede-oprichter was van Alphense Aquariumvereniging 'Natuur in Huis', 's Middags volgde in hotel 'Toor' een drukbezochte receptie, waar tevens af scheid werd genomen van de direc teur. Namens directie en commissaris sen sprak de heer E. Zandvliet, die een kleurentelevisie aanbood. De heer J. J. C. Tolk, de nieuwe directeur, vertegenwoordigde het kan toorpersoneel en overhandigde een Makkumer-aardewerk sierborri.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3