'Omgekeerde wereld' in de politiek dichtbij De bon voor hen die geen keus kunnen maken ;omineiitaar iet met modder PvdA lijkt tégen 'grote coalitie', KVP ervóór Dieren en politieke partijen ïesvereniging il tijdelijk olement ARP op de plaat - pop op de plaat-popopdep ingende vraag om elheidsbeperking og geen spoor in 'goud'auto Ambtenaren trekpaarden van inflatie? Maatregel gevraagd tegen beunhazerij in aannemersbedrij f I I 'S/8 iow/KWARTET VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND/COMMENTAAR T5/K7 oordelen naar een propaganda- ipje dat zij eergisteravond via de ivisie liet vertonen, worstelt de Par- Ifvan de Arbeid met een nijpend llrek aan zakelijke bedenkingen m het kabinet-Biesheuvel. Deze in- |c te wekken, zal misschien niet de oeling van de programma-makers geweest. Toch kon de ordinaire tldpartij waardoor hun filmpje be- lid werd, bij de kijkers moeilijk een lere mening doen postvatten dan dat PvdA haar onvermogen om het inet met politieke argumenten ick-out te slaan, probeerde te com- ueren met stoten onder de gordel. Jend voorwerp in deze scheldpartij tn met name de lijsttrekkers van de P en de VVD. Zij werden bezwad- d door een anonymus, die een ge- kkige betoogtrant en grof taalgc- ik paarde aan een (getuige zijn Idspraak) al evenmin verfijnde culi- te belangstelling. Zo werd de heer iheuvel aangeduid als 'dat grote k vlees' en 'een gluiperd'. De heer werd gekenschetst als een 'on- g stuk vreten', dat (en hier werd en sant een merkwaardig licht gewor- op de eetgewoonten van de anony- i) 'met het badwater had moeten rden weggegooid', is stellig waar, dat het geen verkla- van het partijbestuur was. die daar de televisie werd voorgelezen, ar het was wel een tirade, die Dens de PvdA aan de kijkers werd •geschoteld, en die dus geacht kon rden, de gevoelens van deze partij te lolken. zal niemand er_ bezwaar tegen ;en, dat een oppositiepartij, met e in de verkiezingsstrijd, hevig !r gaat tegen de regeringspartijen, kan de oordeelsvorming van de iers alleen maar ten goede komen, meer de meningsverschillen tussen politieke groeperingen met geweld argumenten worden uitgevochten, argumenten, maar niet met mod- Een partij die zich daarvan be lt. roept terecht verontwaardiging Of, wat wellicht een doeltreffender :tie is: medelijden met haar onver gen om met zakelijke betogen de dacht van een breed publiek te ken. door P. L. van Enk Het is de laatste tijd in de binnenlandse politiek zo n beetje de om gekeerde wereld: terwijl de PvdA al het mogelijke doet om te voor komen dat er na de verkiezingen een 'grote coalitie' van confessio nelen en progressieven komt, spant de partijtop van de KVP zich tot het uiterste in om die coalitie juist wè. in hel zadel te brengen. een onzer verslaggevers ?PHEN Het bestuur van de 'esvereniging in Zutphen wil dat partij een punt zet achter alle ijpe en in wezen ongelovige ge- at' over een mogelijke partnerkeu- 'Laat onze partij de moed opbren- af te zien van regeersuccessen op te termijn en weer een tijdelijk ement zoeken om werkelijk Evan- ische kracht op te doen.' >r alles, aldus de kiesvereniging in i open brief aan bestuur en Twee- (amerfractie van de ARP, lijkt rust nodig. Niet om passief te maar om eindelijk eens tijd te Igen voor een herbezinning op on eigen identiteit. Regeren brengt lage mee en uitholling van eigen icipes. Meer dan ooit is thans tijd ruimte nodig voor de doordenking de vraag wat christelijke politiek s geen enkel bezwaar tegen, aldus brief, een eventueel minderheids- «net Den Uyl een faire en loyale is te geven. Het heeft er veel van weg dat de PvdA-top taxeert dat haar aanhang een hernieuwde samenwerking met de confessionelen niet zal verdragen. Een rood-rooms kabinet zou de spanningen binnen de PvdA hoog doen oplaaien. De liberale oppositie zou niet nalaten, voortdurend zichtbaar te maken dat de schone beloften die de progressie ve drie de afgelopen jaren hebben gedaan, onder het bewind van Den Uyl niet of slechts ten dele blijken te kunnen worden ingelost. De aanhang van de PvdA zal. geconfronteerd met een reformistisch beleid dat mede door socialisten wordt gevoerd, de harde werkelijkheid niet kunnen ver werken en misschien zelfs splijten. Vandaar dat de progressieven aan de confessionelen voorwaarden stellen, waarvan zij zelf moeten beseffen dat zij niet te vervullen zijn. Maar het lijkt er sterk op dat KVP-voorzitter dr. D. de Zeeuw een streep door die rekening wil halen. Hij is de laatste weken op de ene na de andere voor waarde ingegaan. Als het aan hem ligt zal zijn partijraad zaterdag in Tilburg uitspreken dat er een vooruit strevend beleid moet komen 'terwille van structurele hervormingen in onze samenleving" (Den Uyl zou het zelf zo gezegd kunnen hebben) en dat er 'allereerst' met de progressieven moet worden gepraat. Dat ARP en CHU aan zo'n gesprek ook zouden moeten meedoen, staat er alleen maar tussen haakjes bij. De Zeeuw gaat nog verder: hij stelt verwoede pogingen in het werk om de Tweede Kamer-fractie ertoe te bewe gen. bij de begrotingsbehandeling vol gende maand de PvdA te geneven door afstand van het regeringsbeleid te nemen Daarmee forceert hij een slot dat de progressieven voor niet te openen moeten hebben gehouden. An- driessen, fractieleider in de Tweede Kamer en straks lijsttrekker bij de verkiezingen, staat onder zware druk van de partijleiding om aan PvdA- verlangens tegemoet te komen. Als het zo doorgaat, hebben de progressie ven straks geen argument meer om de boot af te houden: zij zullen voor hun fatsoen aan een gesprek moeten gelo ven en misschien nog een akkoord moeten sluiten ook. Zeer boos Mensen als De Zeeuw en ook prof. dr. P. Steenkamp de bemiddelaar in het akkoord van de contactraad in Driebergen zijn daar zeer boos over geworden. Zij bleken niet ont vankelijk voor het argument dat de partijorganen eerst over het akkoord moesten beslissen voordat de uitvoe rende organen aan een fusie mochten denken. Zij vrezen trouwens dat die partijorganen van de ARP de bekende nota van de contactraad misschien naar de prullemand zullen verwijzen en die vrees is niet ongegrond. Nu al vele maanden voordat over het stuk van de contactraad moet worden beslist tekent zich een fel verzet in AR-kring af. vooral in Friesland waar de invloedrijke Hendrik Algra in het Friesch Dagblad de ene waarschuwing na de andere heeft laten horen en bovendien een open brief tegen de 'christen-democratische beweging' heeft geschreven die klinkt als een klok. Maar het verzet zit niet alleen in Friesland. Algra neeft vervaarlijke medestanders in de Tweede-Kamerle den drs. A. Schouten en Hans de Boer en zelfs in de ARJOS, die je overigens niet zo Algra-achtig kunt Drs. J. M. den Uyl noemen. (Hoe de ARJOS zich zal houden als de ARP in de oppositie komt en de KVP op zijn eentje met de PvdA wegloopt, is dan ook een open vraag). De KVP-leiders hebben, gezien dit alles, niet helemaal ongelijk als zij de christen-democratische samenwerking niet zo erg meer zien zitten en daar om, nu een zoveelste verkiezingsne derlaag in aantocht is, het zekere voor het onzekere nemen door te proberen, de PvdA bij de arm te nemen. Eigen koers Terstond nadat de ARP de vorming van de fractie bad tegengehou den, heeft de KVP-top dan ook de ruimte voor een eigen koers geclaimd. Hoe zoiets kan uitpakken hebben we deze week kunnen waarnemen. Na dagenlang overleg met AR- en CH- collega's een gemeenschappelijke reso lutie door de drie partijraden. Zelfs een paar uur voordat dit overleg zou worden afgerond, liet De Zeeuw plot seling een eigen tekst verschijnen, die dat stond toen al vast de resoluties van ARP en CHU in tege moetkomendheid jegens de PvdA met stukken zou slaan. De tweede Kamerfractie van de KVP die zich aan de samenwerking, vooral met de ARP nogal wat gelegen laat liggen verbeet haar afgrijzen, de leiders van ARP en CHU stonden verbouwereerd te kijkn. Prof. P. A. J. Steenkamp Mr. F. H. J. J. Andriessen door irillvm-jun-marlin een verslaggever X HAAG Het KVP-kamerlid nelissen acht het dringend ge ilst, dat gelet op de ernstige lang van de verkeersonveiligheid nu op korte termijn een beslissing 'dt genomen over de invoering van Iheidsbeperkingen. Kamerlid raagt invoering van algemeen geldende minimum-snel- [1 van 70 kilometer per uur op de osnelwegen en invoering van een unene maximum-snelheid van bij- irbeeld 100 kilometer per uur op l-autosnelwegen buiten de bebouw- kom. Naar de mening van het nelissen moeten er nu 'knopen rden doorgehakt.' u een verslaggever ITERDAM De Rotterdamse re- irche heeft nog geen enkel spoor in spectaculaire roof van een auto t 650.000 gulden aan gouden siera- wagen. een lichtgroene Taunus, rd in de nacht van maandag op «dag uit de Martinus Stijnstraat in tterdam gestolen. Hij stond voor huis van een vertegenwoordiger een goudimportfirma. De man ld de volgende morgen nog slechts achterzijruit van zijn auto op aat. de auto lagen zeven koffers met 'den armbanden, ringen, horloge- idjes en andere sieraden. Vermoe- ijk heeft de alarminstallatie, waar- de Taunus uitgerust is, niet ge- rkt. Het is ook mogelijk, dat de ^en het alarmsysteem kenden. Kinks net nog aanschaffen The Kinks behoren al ruim tot de categorie oudgedienden binnen het popwezen. Halverwege 1964 kwamen ze vooraan in de Britse popgolf op de diverse door allerhande honingzoete vokalisten krampachtig overeind ge houden dijken beuken en scoorden met You Really Got Me een eerste gigantische hit. Velen gingen door de knieën voor de uitstekende rauwe zang met voor die tijd reeds vrij complexe 'harmonies' en voor de typerende staccato-achtige ritmiek, die naderhand nog in diverse nummers terugkeerde (Tired o' Wai ting For You, All Day And All of The Night, Set Me Free). Ze behoren gevieren tot het beste wat The Kinks ooit gemaakt hebben, al mocht de daaropvolgende produktie met stukken als Sunny Afternoon en Well Respec ted Man er ook nog zeer wezen. Maar daarmee was het (in, pakweg '68-69) wel zo'n beetje bekeken. Er volgde een wat slappige thema-elpee, Arthur geheten, een enkel zeer gericht schot in de richting van de hitlijsten (Lola, een van de mooiste songs aller tij den), maar daarna toch weer mat intellectualisme; de elpee Muswell Hillbillies. Prima teksten, als vanouds uit de koker van Ray Datns, maar nauwelijks spetterende, nogal kale muziek. Voor mij, op de recensie-desk, ligt EVERYBODY'S IN SHOWBIZ-EVERY BODY'S A STAR (RCA Victor DPS 2035), de laatste van de heren Kinks. Uit een klein half jaar na Muswell Hillbillies. Een dubbel elpee met een studio- en een live-plaat. De levende muziek is het mooiste, laten we dat meteen maar even vaststellen. De groep is zeer overtuigend in de weer. Geruggesteund door de odektcaat ac centuerende blazers van Mike Cotton, geeft de muziek van (voorname lijk) de Muswell-elpee op het podium met datgene, wat het in de studio nogal node moest ontberen: energie en vitaliteit. De ere-penning gaat hier vooral ook naar Ray Davies die met zaal naar een daverende apotheose voert: een door iedereen uit volle borst meegezongen Lola. Dat hakt er even Maar het geeft tegelijkertijd het irerlermn betrekkt-H- 'e I ah" ran 'c studioklanken meer reliëf Natuurlijk, Freddie King daar is het direkt overrompelende (via single reeds doorgedrongen) Su personic Rocket Ship met dat catchy riff je op de gitaar. Heel mooi ook haalt Ray Davies uit met Celluloid Heroes, een breekbaar en melancho liek hart onder de riem van de Geioo- ne Man, die zijn levenlang ploetert zonder zelfs bijvoorbeeld maar even op de televisie te komen, waar een ander filmster wordt. En verder valt op het zeer oprechte Sitting In My Hotel, een beetje Pro- col Harum-achtig in zijn barokkerige begeleiding. Maar dan? Wat rest don nog behalve (maar dat is ondertussen geen nieuwtje meer) de op hoog peil staande teksten van Ray Davies? Want aan de kompositorisch-instru mentale kant is na de genoemde drie nummers niet buitensporig veel lol meer te beleven. Weinig variatie, blik kerige dertiger jaren stijlcitaten als een tamelijk achterhaalde grap (Un real Reality, Look A Little On The Sunny Side) en op zijn hoogst een niemendalletje, dat door zijn oubollig heid nog een flauwe grijns weet te ontlokken (Hot Potatoes). Maar voor al ook het bezwaar van de Muswell- plaat: het geluid had meestal best iets voller gekund: En de heren weten wël hoe ze dat moeten doen. Dat bewijst Celluloid Heroes. Goed een net nog aan te schaffen pakket van de Kinks dus. Verder met een andere ouwe bekende. GINGER BAKER ooit wel eens de beste drummer uit het popwezen ge noemd. Nou heeft Ginger inderdaad een fabelachtige techniek. Vooral het werken met twee bass-drums gaat hem uitstekend af. Maar ik heb zo mijn bedenkingen omtrent de muzikale pro jecten, waarvoor hij na Cream en de korte periode bij Blind Faith zijn technische registers opentrekt. Dat was eerst een vaag avontuur met een eigen groep, de logge, vrijwel onhan delbare Ginger Bakers Airforce Daarna volgde een niet minder heil loos en kortstondig 'huwelijk' met een groep Afrikanen onder leiding van ene Fela Ransome-KutL Op de elpee STRATA VARIOUS (Polydor Stereo 2383 133) is het nu weer een alle gaartje. Er zijn een paar drenzerige stukken met de heer Kuli Berichten uit de rimboe zullen we maar zeggen. Op kant twee wordt er met de mij verder niet bekende gitarist Bobby Gass een iets bondiger muzikale poging gewaagd. Er is een stukje elektronica voor beginners (Coda) waarvoor Gin ger achter zijn drumkit vandaan stap te. En verder is er, kennelijk om de overblijvende ruimte op te vullen, nog een verslagje van een drum-battle uit '69 tussen Baker himself en Guy Warren. Eigenlijk is dat nog het aardigste stukje van de elpee. Dan FREDDIE KING. Al tijden bezig in het blueswezen, maar door toedoen van Leon Russell pas de laatste tijd een beetje doorgebroken en nu pre sent met de elpee TEXAS CANNON- BALL (Philips 6369 108) Freddie wordt op deze plaat zwaar geëscorteerd door het Russell-syndicaat onder aan voering van The Master Of Space And Time zelf en dat doet hem geen goed. Het is een lomp brok alles b'i elkaar, dat als een stoomwals over de argeloze luisteraar heen dreunt. King kan en mag in dit koncept nauwelijks uit te voeten. Tot slot een kort woord tot de coun- try-adepten onder u. Er is een zesdeli ge door kenner Karei van der Kemp samengestelde serie classics op de markt, waarin het beste, of in ieder geval het bekendste bijeen is gebracht van country-vedetten als Buck Owens, Wanda Jackson, The Buckaroos, Mer le Haggard en Glen Campbell. Prima hartverscheurende klanken met als uitzondering de vrolijke en vakkundi ge 'instrumentals' van Bliek Owens' Buckaroos. Dr. D. de Zeeuw Den Uyl was zo goed niet of hij moest verklaren dat wan neer de KVP los van haar christen democratische partners toenadering tot de PvdA zou zoeken, dat als een bewuste keuze moest worden be schouwd. 'Wij doen voortaan wat ons goed dunkt en de ARP en CHU zal vrien delijk worden gevraagd, ons voorbeeld te volgen en als zij het niet doen is het ook best' kon men deze week ongeveer uit de mond van KVP-voor- lieden opvangen. En dat is de anti revolutionairen om verscheidenen re denen niet erg aangenaam. Zij zullen dat morgen op hun partijraad in Zwolle wel laten merken ook. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het ambtenarencen- trum (centrale van organisaties van overheidspersoneel) heeft al'le politie ke partijen aangeschreven en een aan tal vragen voorgelegd. Men wil meer weten over uitlatingen van politici van diverse pluimage, die kritiek heb ben uitgeoefend op de materiële rechtspositie van ambtenaren. Zo is volgens de brief onder meer gezegd dat het volgen door ambtena ren van de gemiddelde loonontwikke lingen in het bedrijfsleven (zg. trend- beleid) een der belangrijkste factoren van de inflatie vormt. Ook is gezegd dat de welvaartsvaste pensioenpositie eveneens belemmerend werkt op de bestrijding van inflatie. 'Zelfs kunnen stemmen worden beluisterd die eisen dat de inflatie moet worden bestreden en de positie van 's lands financiën moet worden gesaneerd ten koste va de salaris- en pensioenpositie van het overheidspersoneel'. Onder meer dit punt zal vandaag nog verder ter spra ke komen op het jaarlijks congres van de Nederlandse bond van gemeente ambtenaren, dat deze keer in Gronin gen wordt gehouden. Van een verslaggever DEN HAAG Om beunhazerij tegen te gaan zal aan subsidies voor de bouw van eigen woningen en voor het verbeteren van bestaande woningen de voorwaarde worden verbonden, dat deze bouw en verbetering niet mag worden uitgevoerd door iemand, die geen vergunning heeft van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Dit vraagt de raad van bestuur bouwbe drijf aan de minister van volkshuis vesting ei) ruimtelijke ordening. Het uitoefenen van het aannemersbe drijf op het gebied van de burgerlijke en de utiliteitsbouw blijkt in toene mende mate plaats te vinden zonder vergunning van de Kamer van Koop handel en Fabrieken, met name bij de bouw van eigen woningen en het verbeteren van bestaande woningen. De raad wijst daarbij op de gevolgen, die degenen die het aannemersbedrijf met vergunning uitoefenen, hiervan ondervinden. De eigen activiteiten van bewoners of toekomstige bewoners van een woning worden door genoemde voorwaarde niet getroffen. (ADVERTENTIE) uit professionele HIFi platenspelers tuurt u mtl ook maar de brodiure^k mm van de Elac platenspelers en m HiFI-stereo-apparatuur. woonplaats: Stuur de bon in een envelop naar: Eiectrotechnlek Antwoordnummer 3400, Amsterdam. Hoe denken politici na 108 jaar geor ganiseerde dierenbescherming in Ne derland over die bescherming van die ren? Die vraag heeft de redactie van 'Dierenbescherming' het officiële orgaan van de organisatie ter gelegenheid van dierendag voorgelegd aan alle in de Kamer zittende partij en. Uit de reacties wordt wel duide lijk dat een dier het vreselijk moeilijk zou krijgen als het zou moeten stem men, uant alle partijen hebben hel blijkbaar even goed met hem voor Alleen de Boerenpartij en de Neder landse Middenstandspartij zou het ge voegelijk kunnen overslaan; die twee hebben helemaal niets van zich laten horen. De ARP 'aanvaardt in principe, onder stringente voorwaarden, de vivisectie', voorzover noodzakelijk danl want iets verderop spreekt dr. II. Rebel over een gewenste indamming. 'Daarnaast is er de God en mens onierende richting, waarin zich het kweken, fok ken en mesten van voor menselijke consumptie dienende dieren ontwik kelt', aldus de AR-zegsman, die cle pelzenjacht en handel in exotische dieren sterk afkeurt en, zoals de meeste andere partijen, ook over mi lieubeheer spreekt. Uit de CHU-renc- tie: 'De mens is zo'n onverantwoorde lijke beheerder van de schepping, dat er allerlei gerichte activiteiten nodia zijn om bepaalde onderdelen te be schermen', en 'Het in gebreke blijven van de mens als meest verantwoorde lijk is één van de redenen, waarom o m. de dierenbescherming helaas no dig is'. De CPN vindt er dit van: 'Een aantal toestanden, waartegen de Nederlandse dierenbeschermers zich terecht teweerstellen, vloeien voort uit de kapitalistische structuur van auto-actie onze maatschappij'. Dat geldt dan in het bijzonder de proeven op dieren ten bate van o.a. de medische en kosmetische industrie. 'Dat de voor de hand liggende maatregelen tegen de onnodige en ongehoorde martelingen van dieren uitblijven is ongetwijfeld een kwestie van het beschermen van de belangen iwn de betrokken onder nemers, die in het algemeen tot de grotere concerns behoren'. D'66, die bekent zich met deze proble men ('wellicht tè') weinig te hebben beziggehouden, gooit het helemaal op het milieu. 'Vele dieren spelen een rol bij het instandhouden van het evenwicht in de natuur. Het enige wezen dat dat evenwicht verstoort, en wel in versneld tempo, is de mens'. PSP en PvdA zijn het helemaal eens. Om het in PSP-woorden te zeggen: 'Wreedheid en onverschilligheid ten opzichte van dieren zijn niet alleen verwerpelijk om het leed en de ellen de die zij bij het dier veroorzaken, maar ook omdat ze aangeven dat er bij de mens die ze bedrijft, iets mis is'. Een kwestie van mentaliteitsver andering dus. De VVD vertelt waar de partij alzo achter staat en waar ze tegen is, de PPR geeft een reeks suggesties, de SGP verklaart, dat 'door de zondeval ook de verhouding tussen mens en dier u-reed verstoord is' en de selfmade-leider van de ién- mansfractie van de Democratische Middenpartij, Jac. II. de Jong, ver haalt op ontroerende wijze over zijn privé-verhouding tot het dier: kun ik u vertellen dat ons geAn zich nauw verbonden voelt met de dieren, aangezien ons paard op stal en onze hond kameraden zijn geworden voor het hele gezin'. Een voetganger in de Engelse plaats Radlett had er schoon genoeg van altijd om half op de stoep geparkeer de auto's heen te moeten lopen. De man vond dat die plek voor niemand anders dan voor wandelaars bestemd is en toen hij dan ook de gloednieu we wagen van Gerald Woolf op zijn pad vond. liep hij gewoon door, over de auto heen. De eigenaar is nu diep verontwaardigd, dat de politie daar helemaal niets tegen doet. Grootmoeder Kay Brazier in Birming ham heeft een ander soort auto's op het oog: die van de automobilisten die 's avonds en 's nachts rondrijden om een prostituée op te pikken, waar door, vindt oma, een fatsoenlijke vrouw niet meer alleen in donker op straat durft. Ze heeft aangekondigd de auto's van al die 'prostituée-snorders' met helgroene verf te zullen bespui ten, zodat de heren duidelijk gete kend en van verre herkenbaar zijn. haast Boedapest Zevenentwintig burge meesters van grote Europese steden hebben van Amsterdams loco-burge meester Polak gehoord wat in onze hoofdstad aan verkeersproblemen en historische gebouwen gedaan wordt. Ze zaten toen en zitten nog op een burgemeesterscongres in Boedapest, dat de heren bijeengeroepen heeft vanwege zijn honderdjarig bestaan als hoofdstad van Hongarije. Cadeau Vandaag draagt de Stichting Natio naal Katholiek Thuisfront in Helden als jubileumgeschenk een aangepaste sta-caravan voor gehandicapten offici- ceel over aan de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. Daar voor is een jaar lang actie gevoerd. Zilver De Europese Beweging in Nederdland houdt morgen in de Utrechtse Jaarbeurs een congres. Om dat dan tegelijk het zilveren jubileum wordt gevierd, is koningin Juliana van plan van de partij te zijn. Hondenstrijd Achttienhonderd honden van honderdveertig rassen gaan 1 oktober in de Bossche Veen- markthallen aan de lijn van de baas en onder het keurend oog van een inter nationale jury strijden om de hoogste titels die een rashond maar kan beha len. De Tilburgse kynologenvereni- ging heeft deze internationale hon dententoonstelling op touw gezet. Katcxpo De katten doen het mor gen en overmorgen nèt even anders: voor hen is er in Leiden (Stadsge hoorzaal) een echte expo, waar ruim 300 raskatten geëxposeerd worden en waar de kattige deelnemers diverse prijzen kunnen winnen. Er zijn ver kiezingen voor o.a. de sport-kat, de studenten-kat en de beste Leidse huis kat. Vierling De Thaise ambtena res Sijwanne Promvira heeft in Pang kok op haar 31ste jaar haar eerste kinderen gekregen: vier tegelijk en twee maanden te vroeg. De drie jon getjes en hun zusje wegen daardoor gemiddeld maar ruim een kilo en liggen in de couveuse, maar de artsen hebben alle hoop dat de kindertjes het alle vier zullen halen. Het Romeinse stadsbestuur hieeft haast gezet achter dc afsluiting wan het bouwvallige Colosseum: het gezin netje op dc achtergrond was het laat ste bezoek dal nog achter de versper ring en zo dichtbij mocht komen* En daarna mocht niemand meer, omdat er elk moment loodzware klompen steen naar benden kunnen komea. Er zijn wel plannen om de zaak te restaureren, althans veilig te maken dat ben je aan een 2000 jaa* oud monument in een Eeuwige Stad wel verplicht maar dat gaat een slordi ge 1.650.000 kosten. Tel daar tic 18 miljoen bij. die het herstel vdn de andere eerbiedwaardige bezienswaar digheden gaat kosten, dan staat ,'Fome voor een extra onkostenpost \pn 20 miljoen, waar op z'n Italiaans ln lires nog een nulletje off wat bijkomt. mysterie Fluitend door de naburige Jbossen stappend, trof een inwoner vhn het Engelse dorpje Newton Ferrers op zijn pad zes mysterieuze plantjes aan. die daar blijkbaar zomaar in i^t wild groeiden. Hij groef ze zorgvuldig uit en verdeelde ze onder vrienpen en buren. De nieuwe eigenaars, ook nieuwsgierig wat er uiteindelijk uit zou groeien, zetten ze in een potje op het zonnigste plekje in het raamko zijn. De plantjes, aldus vertroeteld., floreer den en zagen er binnen de. kortste keren zo volwassen uit, dat dfc dorpe lingen er een botanicus bij haalden om nou es precies tc weten ffe komen wat voor vlees ze in de kuipf hadden. De botanicus deed meer dam uitleg gen. Een korte blik op de potjes in de kozijnen was voor hem voldoende om de politie te bellen. De politie had evenmin veel tijd nodig om vast te stellen dat het originelqj marihua naplanten waren, op hpt kweken waarvan in Engeland een boete van zo'n tweeduizend gulden ot een jaar gevangenisstraf staat. In dit geval streek hij de gehandschoende hand over het hart: géén straf, maar dan ook ogenblikkelijk de geheimzinnige groeisels in de vuilnisbak. nooit van gehoord? dan moet u er toch eens naar luisteren! "Kijk daar. Hij heeft een nieuwe methode bedacht.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7