ks* demonstratie met DOMATIC breimachine 1 Meeuwenoord uniek ruitercentrum in de noord wij kse noordduinen V rachtwagenchauff eurs Katwijk de dupe van parkeerproblemen 89.- 50.- fvrijdagvoordeel Hazerswoude heeft meer dan 400 woningzoekenden Schoonheidskoningin 3 oktober in Leiden ...en ook op zaterdag 'Varkensstal' voor jongeren vanaf 17 Maryke Klinkenberg won voorleeswedstrijd Notities veiling Stopsein genegeerd: meisjes aangereden Pony-rennen in Lisse Dienst in Katwijk voor het gehandicapte kind deze sportieve camelmantelen originele monty-coat TROUW KWARTET RIJDAG 29 SEPTEMBER 1972 REGIO Popularisering hippische sport biedt nog veel perspectieven (van onze correspondent) NOORDWIJK Gipsy. Blacky. Manu- cla, Flicky, Gustaaf en hoe de rijpaar den uit de stallen van manége Meeu wenoord verder mogen heten, gaan zaterdag verhuizen. Om twee uur ver laten zij de oude onderkomens aan de Noordzeestraat om daarna de stallen te betrekken van het riant gelegen, nieuwe ruitersportcentrum op de vroegere golfbanen in de duinen ten noorden van het dorp. Op een ongeveer 3000 m2 groot ter rein. in een vlak geschoven dal tussen twee duintoppen, is een prachtig be drijf gebouwd en daarin zal manége Meeuwenoord voortaan gehuisvest zijn. Het biedt ruimschoots plaats aan de ruim twintig fraaie rijdieren van de heren Meeuwenoord en bovendien nog aan een tien a vijftien 'pension- paarden'. Daaronder verstaat men de privé-paarden van ruiters, die hun dieren in de manége stallen. Voor deze gasten zijn speciale boxen be schikbaar. Deze box-en en de overige paardenverblijven zijn voorzien van de modernste apparatuur, zoals auto matische drinkbakken. Ligging en verzorging laten niets te wensen over. Het complex bevat verder een zadel kamer. bergplaatsen voor hooi en stro. kleedlokalen voorzien van dou ches en ander sanitair en een sfeer volle kantine waar ruiters en amazo nes zich na de rit gerieflijk kunnen verpozen. Het hippisch centrum wordt gecom pleteerd met een riante, gelijkvloers gelegen woning, die inmiddels door de heer en mevrouw N. Meeuwenoord is betrokken. Nu zijn vader het wat rustiger aan gaat doen rust op Niek de taak het bedrijf te leiden. Deze manége in de Noordwijkse noordduinen, vlak bij het bejaarden centrum 'Groot Hoogwaak', is een ge slaagde creatie van het architectenbu reau Brandt en Korbee. De aannemer Jaap van der Wiel uit Noordwijk aan Zee bouwde het project. Behalve de reeds genoemde accommodatie, be schikt het bedrijf over een buitenma- nège ter grootte van 40 bij 20 meter. OEGSTGEEST Op vrijdag 15 sep tember werd op de veranderde boven verdieping van 'Taberna', Juldanalaan 1 Oegstgeest 'La Porcherie' geopend. De initiatiefnemers zien daar graag alle jongeren vanaf 17 jaar als stam gast, of zomaar voor een keertje. 'La Porcherie' (de varkensstal), opge zet in Franse stijl, is voorlopig iedere vrijdagavond vanaf 20.45 uur geopend en brengt afwisselend een optreden van artiesten (op muzikaal gebied) van allerlei aard, zoals protest- en folksongs, chansons en rustige achter grondmuziek van hetzelfde genre. Zo treedt vrijdag 29 september Roland v. d. Meer op. Hij is winnaar van een kleinkunstfestival. VOORSCHOTEN Maayke Klinken berg van de 5de klas van de Paus Joannesschool heeft de voorleeswed strijd gewonnen, die werd georgani seerd door de openbare bibliotheek in het kader van de landelijke voorlees wedstrijd 1972. Zaterdag zal Maayke mee doen aan de provinciale finale in Gouda. De win naar gaat naar de landelijke finale. waarin men met twaalf paarden tege lijk kan oefenen. De Northgodreef in de directe nabijheid biedt ruime par- keermogelijkheden. RUITERSFEER Voor de heer Arie Meeuwenoord zal uiteraard, maar toch ook wel van weemoed zijn. Vroeger schelpenvisser van professie, begon hij zo'n vijftien jaar geleden het manègebedrijf aan de Noordzeestraat vlak achter de Boule vard. Aanvankelijk trok hij er met een bescheiden aantal paarden op uit. maar gaandeweg groeide het getal HAZERSWOUDE Indien zich geen problemen meer voordoen wat betreft de exploitatie-opzet en de provinciale directie hierover vóór 1 oktober be schikt, is het niet uitgesloten, dat nog vóór het eind van dit jaar in de Hazerswoudse wijk Zuid, wordt ge start met de bouw van negentig wo ningen. Het betreft aldus KVP-we- thouder P. A. Th. v. d. Werf tijdens de vergadering van Hazerswoudse AR- CHU- en KVP-afdelingcn, zestig wo ningwetwoningen en dertig premiewo ningen. Betreffende de koop van premiewo ningen zal het gemeentebestuur voor lichtingsbijeenkomsten houden. 'Er zijn hiervoor al gegadigden', aldus 1 d. Werf, die erop wees, dat de gesub sidieerde woningen in eerste instantie voor Inwoners van Hazerswoude zijn. Overigens is in de Hazerswoudse wijk Zuid de aankoop van grond rond, waarop in totaal 160 woningwet-, 80 premie- en 30 vrije-sectorhuizen moe ten verrijzen. Dat is wel nodig ook, want Hazerswoude telt, aldus CHU- wethouder L. Verweij, meer dan 400 woningzoekenden, onder wie ongeveer veertig 'urgente gevallen'. Deze we thouder: 'We stoeien hard om de woningnood op te lossen!' Het stak een paar aanwezigen duide lijk, dat er bij de provincie plannen bestaan om de Burgemeester Smitweg (puur een sprookje, aldus v. d. Werf) van de quartaire wegenfondslijst te voeren. De weg loopt nu officieel 'dood' en dat zou mede verband hou den met de afvoering van d elijst, ook al was men tijdens deze vergadering de mening toegedaan, dat er geen geld is. Het wachten is nu op Alphen aan den Rijn, dat van plan is de Kopierkade tot weg te doen promove ren. Maar ook daar speelt het gebrek aan financiën. Overigens moet het gemeentebestuur van Hazerswoude voor het doortrekken van de Burge meester Smitweg naar de Kopierkade het nog eens zien te worden met de Riethoornse Polder om te kunnen beschikken over een slootje. De kwestie van het eenrichtingver keer in Rhynenburch, en een eventue le route door deze wijk van busmaat schappij West-Nederland, zal eerst nog uit en te na in de gemeenteraad worden besproken, aldus wethouder Verwey. Hoewel de raad vorig jaar 10.000 beschikbaar stelde voor de realisering van het polderpadenplan, heeft het gemeentebestuur nog weinig kunnen uitvoeren. De eigenaren en pachters van de grond, waarover het pad gaat lopen, hebben het voor een groot deel laten afweten wat hun reacties be treft. In het kader van de ruilverkave lingen zou, aldus de heer J. D. de Wit. ten noorden van de Rietveldse Vaart rekening worden gehouden met de recreatie; het zou zo'n 200 meter gaan beslaan. LEIDEN Een technisch onderzoek heeft uitgewezen, dat het ongeluk op een overweg tussen Leiden en Alphen aan den Rijn bij de spoorbrug over het Rijn-Schiekanaal, waarover wij gisteren berichtten, kan worden gewe ten aan het negerer. van een stopsein door de machinist van de trein. De automobilist heeft een hersen schudding en een shock opgelopen. De politie heeft zowel tegen hem als tegen de treinmachinist proces-verbaal opgemaakt. De automobilist zou het rode stopsein van de overweg hebben genegeerd. LEIDEN Op de Lammenschansweg. kruising Koninginnelaan stak woens dagmorgen omstreeks half negen een 19-jarige bromfietsster uit Leiden de hoofdrijbaan over naar de Zeeman laan zonder voorrang te verlenen aan een vrachtwagen. Ze liep hoofdwon den op, een bekkenfractuur en een breuk aan beide henen. rijdieren van z'n stal. Van heinde en ver kwamen de ruiters om op de paarden van Meeuwenoord een tocht langs het strand of door de duinen te maken. Als geboren Zeeër en hart stochtelijk paardenliefhebber wist Arie Meeuwenoord een specifieke rui- tersfeer te scheppen en daardoor aan zijn manége faam en bekendheid te geven. Een jaar of vijf geleden werd duide lijk, dat het bedrijf zou moeten wij ken voor de aanleg van de parallel boulevard. De daarop volgende onder handelingen met het gemeentebestuur en andere instanties vormen een hoofdstuk apart. Ten laatste viel dc beslissing dat manége Meeuwenoord vestiging zou krijgen. Meter voor meter verdween inmiddels de bebouwing rond de stallen aan de Noordzeestraat. Kosten maken voor verbetering en onderhoud was zinloos en langzamerhand begonnen de onder komens van de paarden een bouwval lig aanzien te krijgen. Vergeleken met deze bouwsels is het nieuwe centrum een waar paardenpaleis. Daarom zal het de stichter van het bedrijf als rechtgeaard paardenliefhebber deugd doen, dat z'n dieren straks zo comfor tabel gehuisvest zijn. Het nieuwe cen trum is de kroon op zijn werk van zovele jaren. RECREATIEVE FUNCTIE Zoon Niek Mecuwenoord kijkt naar dc toekomst. In een badplaats als Noordwijk heeft een gezond manége- bedrijf een duidelijke recreatieve functie, meent dc jonge ondernemer. Hierbij denkt hij niet in de eerste plaats aan de badgasten, die zich in dc seizoenmaanden bij tientallen aan melden voor een strandtochl of duin trip te paard, maar vooral aan de paardensportliefhebbers, die er in de andere jaargetijden op uittrekken. Noordwijk, met een vel e kilometers lang noordzeestrand en een uitge strekt duingebied, waar het Staatsbos beheer aan de ruiters alle mogelijke faciliteiten verleent, biedt voor de hippische sport unieke mogelijkheden. Meeuwenoord jr. wil zich specialise ren op de perfectionering van deze sport en haar meer op Engelse leest schoeien. Hij heeft daar in het bijzon der het oog op de jeugd en in dit verband denkt hij erover om tegen een gereduceerd tarief jeugdgroepen en zelfs scholen bij de ruitersport te betrekken. Op deze wijze en ook door het geven van voorlichting beoogt hij de jongeren meer vertrouwd te ma ken met de omgang met dieren. Een dergelijke popularisering van de hip pische sport biedt nog vele perspectie ven. Na de verhuizing van Noordzeestraat naar Northgodreef, wordt in de nieu we 'bak' een demonstratie gegeven. Vervolgens bestaat er van 4 tot 6 uur in het Casino gelegenheid om de heren Meeuwenoord met de inge bruikneming van het nieuwe bedrijf geluk te wensen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 ssptember Groenteveiling Waspeen AI 280-620, All 260-510, BI 200-730, Bil 210. Cl 180-290, CH 170-270, Bloemkool 6 I 52-70, 6 II 18-35, 8 I 43-61, S II 19-37, 10 I 32-41, 12 I 45-52, Groene kool 8-19. Rode kool 17-27, Gele kool 13, Selderij 13-20. Andijvie 19-40. Uien 370- 780, Snijbonen 150-160, Spinazie 30-47, Sla 18- 32. Prinsessebonen 130, Bospeen 44-65, Kom kommers 17. Spruiten 72, Krulpeterselie 17- 25 Prei 26-45, Peterselie 9-17, Breekpeen 310-650 Aanvoer waspeen 156.000 kg. Rloem- kool 20.000 stuks. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 27 september: Anjers Sim Rose, Arthur, Lena, Carnaval 27-35, Rood, Wit. Yellow Dusty 28- 39, Keefcr. G. J. Sim. Esperence. Shocking. Anne-Marie 26-32, Charmeur 48. Rozen Gar- nette, Carol. Faberge 9-12, Annabel. Zorina, Roswitha 12-15, Sonora, Junior Miss, Carina, Spanish Sun, Motrea, Evergold 14-22, Esther Ofarim. Belinda, Prominent 20-31, Sonia. Rubinette, Super Star 25-36, Baccara 41-67. Carla 36-43. Peer Gynt 54-85, Nerine 40-50, Heliconia 50-60, Lelies 26-45, Alstroemerla 27, Gerbera's 29-38, Geplozen chrysanten Evelyn Bush, Bessie Rowc, Breltner. Bomholm, Asta Lee, Migoli 15-27. Jacob Marls, Clingendaal, 65 p.St. Troschrysanten 50-1.25, Idem j; rond 1.20-1.65, Eikenblad 35-75, Trosanjers 1.45-1.70, Irissen 2.80-3.85, Dahlia's 60-75. Montbretla 70-95, Freesia's 70-1.40. Ornitho- galum 1.40-1.50, Gladiolen 65-1.25, Liatrls 1.60-2.65, Tulpen Apeldoorn 3.20 per bos. Burgelijke stand LEIDEN Geboren: Richard z v R den Boer on II E Daniels: Rudolf J en Robertus A zns v P M Karremans en L H Bunnlk; Sundl S d v P Siere en S E van Oyen: Marco P z V D G M Kouwenber.g en R Y Spoor; Marjan d v D van Veen en J M Verbeek; Gerardus WzvHJLvd Donk en A W Bloemendaal; Robert C z v A J M Witleman en E A van der Zeeuw; Monique F W d v N F J POt en M C Sloos. Overleden: C Sweers geb 24 Jan 1901 man: C M Bergman 7 mei 1904 echtgen van M J H Jansen; A J Turk 28 Jan 1905 man; L P A WOUBRUGOE Geboren; Marcel z v II R Iloogendoorn en W Westhoek: Johanna L J d v S J Weststeljn en H C N Bos. Ondertrouwd: Johannes A C Kronenburg en Cornelia J M Lieverse. Getrouwd: Nlcolaas M Hartgring en Wllhel- mina II M Jacobs. LEIDEN Marilyn Botman, een meisje van 17 lentes, voor haar charme a y001 intelligentie verkozen tot koningin onder de dochteren van Nederlandse imró f granten in Canada, zal op 3 oktober Leiden bezoeken. Zij zal circa 9.00 u arriveren in het Waaggebouw, waar zij zal assisteren bij het uitdelen Haring en Wittebrood en wellicht ook een haring op de traditionele wijzei nuttigen. Daarna zal zij verschillende feestterreinen bezoeken en in de kra op de Beestenmarkt poffeftjes gaan eten. Marilyn Botman is de nieuwe Dutch-Canadian'. Zaterdag 16 september vond onder auspiciën van de groi gezellighcidsvereniging van Canada. 'The Dutch-Canadian Entertainment C in Oakville (Ontario) de 9e finale plaats van de zg. Beauty Queen Conted 1972-'73. Zij werd door 55.000 Nederlandse emigranten gekozen tot het mcq charmante en intelligente Nederlandse meisje in Canada. Zij is 17 jaar, r dente en houdt van zwemmen en waterskiën. Na haar opleiding wil zij i-" stewardess worden. Miss Dutch-Canadian zal van 30 september tot 11 oktober een tournee door oj land maken, waarbij zij een bezoek zal brengen aan: de Flevohof, Martin Ai KLM op Schiphol, Leiden t.g.v. Leidens Ontzet, de KRO-studio, waar haar ij het radioprogramma 'Van twaalf tot twee' een interview zal worden afgenomtf dc 45ste Brabantse Klompenbeurs, de Internationale Stereo HI-FI en Vidq Show 1972. waar Miss Dutch-Canadian de opening zal verrichten, Alkmaar, t.| Alkmaars Ontzet, en de NCRV-studio, waar zij zal verschijnen in het televli programma 'Mensen, mensen, mensen'. L Na al deze representatieve plichten biedt het reisbureau Neckermann liaar t( driedaagse reis naar Spanje aan. LISSE De pony-rennen werden een enorm succes. Er waren meer dan 3000 toeschouwers langs de baan. Ge rend werd op een afstand van 175 meter, waarover enkele deelnemers slechts 15 seconden deden, hetgeen neerkomt op een snelheid van 42 km per uur. Uitslagen: groep I kleine maat: 1. Erik Verdegaal; 2. Cindy de Vroomen; Groep II grote maat: 1. Mike Hoek stra: 2. Jack de Vroomen. KATWIJK Op zondag 1 oktober wordt een aangepaste kerkdienst ge houden in de Chr. Geref. Kerk aan het Duinrustplein te Katwijk aan zee. Aanvang van de dienst kwart voor drie. In deze dienst, die speciaal be doeld is voor het geestelijk gehandi capte kind, zal voorgaan ds. C. Lang broek, Chr. Geref. predikant te Veen- endaal. Verder zal een zangkoortje van de Dr Willem v. d. Berghstichting uit Noordwijk medewerking verlenen. Ou ders en vrienden van het afwijkende kind worden uitgenodigd deze dienst met hun kinderen bij te wonen. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De demonstratie die ae vrachtwagenchauffeurs vo rige week zaterdag hielden heeft een betrekkelijk succes opgele verd. woensdagavond had een af vaardiging van de chauffeurs een gesprek met burgemeester A. G. Vermeulen die de chauffeurs een voorstel deed. Ondanks dit voor stel zien de chauffeurs het toch nog niet zo zitten wat de parkeer- toekomst van de vrachtwagens be treft. Eén van de initiatiefnemers van de demonstratie was de heer W. A. Roest, zelf chauffeur in dienst van de firma Noort uit Rijmburg, die dan ook bij het ge sprek aanwezig was. 'De burgemeester heeft voorgesteld dat iedere chauffeur van een vracht wagen zélf een plaats uitzoekt waar hij wil parkeren en waar omwonen den er zo min mogelijk last van hebben. Zij moeten dit op een briefje schrijven en daarbij vermelden het kenteken van de auto en de naam van de chauffeur. Als de gemeente met de plaats akkoord gaat. kan de politie een controle uitoefenen', aldus de heer Roest, die overigens bijzonder veel waardering heeft voor het optre den van de politie vorige week zater dag, waardoor de demonstratie een ordelijk verloop kon hebben. De heer Roest ziet de toekomst nog somber in, want ais de gemeente met een bepaalde plek akkoord gaat, kan het best gebeuren dat, wanneer de bestuurder z'n vrachtwagen wil parke ren, er een andere (personenauto) staat, zodat hij toch ergens anders heen moet. 'Daarbij komt ook dat, wanneer je een andere auto krijgt met een ander kenteken en je vergeet het aan de politie door te geven, je een bekeu ring lean oplopen', zo meent de heer Roest die al zo'n tien jaar langs de weg zit. Hij is. het er dan ook hele maal niet mee eens dat vaak wordt gezegd dat vrachtauto's een gevaar op de weg zijn. 'Ik zal niet ontkennen dat een vrachtwagen ongemak kan opleveren, maar een vrachtwagen is niet gevaarlijker dan een personenau to. Een vrachtauto is ook een bittere noodzaak'. Parkeerverbod Er is nog een ander punt wat het vrijwel onmogelijk maakt vrachtauto's buiten het dorp te parkeren. Sommige hebben 'in de bak' kostbare lading. De auto's zijn wel goéd afgesli maar liet zou voor degenen die op uit 7ijn ccn koud kunstje zijn zeil op te l'chten' en de bak leef halen. Daarom ook moeten vracht gens goed in het gezicht staan. Tijdens het gesprek met de bui_ meester hebben de vrachtwagenchia feurs zélf ideeën aan de hand gedaai ondermeer door voor enkele smalli, en gevaarlijke, straten parkeerverbo den in te stellen. Daarbij zijn col voorbeelden genoemd van straUs waar vrachtauto's zouden kunnen «'or den geparkeerd. Zaterdagmiddag zullen de chauffeu* zich hierover verder beraden. 'Alle; worden opgeroepen het briefje zatei dagmiddag tussen 4 en 6 uur in ft leveren bij sporthal 'Cleijn Duijn'. weet niet of ze het wel zullen doei Als er geen briefjes worden ingelf verd zal de gemeente ons een parkeer plaats aanwijzen'. Volgens enkele vrachtwagenchauffeuB sommigen spreken over 'disnnffi; natie van de vrachtautobestuurderc' zal men het er niet bij laten zittè en zullen er niet veel briefjes words ingeleverd. HAZERSWOUDE Het tweede tie: tal van de Hazerswoudse damvereni ging Samen Sterk heeft de eerste competitiewedstrijd, tegen WDG 2 ui Wassenaar omgezet in een monster» ge: 18-2. Alle spelers van Samen Sten kwamen ongeslagen achter de dambo: den vandaan. tot en met 30 september a.s. van 10-5 uur en ook op de wekelijkse koopavond in uw warenhuis centrum parterre GELDIG VRIJDAG 29 SEPTEMBER EN OOK OP DE EVENTUELE KOOPAVOND SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Jersey damesbaret Ideaal bij de herfst- mantel. Keuze uit 10 kleuren, w.o. groen, marine, zwart, bruin, grijs en donkerrood. 12.- Breigaren 50 gr. bol Van 100% acryl. Kan in de wasmachine gewassen worden. In vele brelmodetinten. Ter introduktie nu 1.35 Damespiama 100% Katoenen piama in klassiek model. Satijn feutre in 3 kleurstellingen. Maten 42-52, De ma ten 50/52 kosten 21.90: de maten 42/48 19.90 Flanellen stukgoed In wit. blauw, geel oranje Extra zware kwaliteit. Litsjumeaux b'eelte 240 cm, p.m 7.95 180 cm br p m 5.35 150 cm br p.m Groot formaat zeem Prima kwaliteit en zeer soepel Neemt veel water op. droogt streeploos. Menigeen zal uit dit formaat 2 zemen knippen. 4 15 8.95 Vendomatic cassetterecorder Makkelijke druktoet- sen-bediening. Speelt op batt. en lichtnet. Doorautom. opnamesterkte-rege- ling, altijd perfekte opname. Kompl. met microfoon en oor telefoon 89.- Babypak Eendelig Courtelle babypak met grote applique en nylon tri cot boord aan 't mouwtje. In oranje, cerise, lila, geel, wit en ciel. 13.50 Droogrek Staand, inklapbaar model. Biedt ca. 18 m.drooglengte. Roestvrije, zwaar geplastificeerde uit voering. Buisframe poten. In kamer, tuin of op balkon. Vergt ingeklapt weinig plaats 24.75 Voor de dames: verzorgd afgewerkte camelmantel met vlotte doorstiksels langs reverskraag, sluiting en klepzak- ken. Maten 40-50. Prima pasvorm! Voorde heren: warme, ijzersterke Monty-coat in camel, marine of zwart. Het authentieke model! Nu wel hèèl billijk. Nu twee dagen lang camelmantel: monty-coat: VROOM DREESMANN Alleen verkrijgbaar in alle Vroom S Dreesmann warenhuizen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4